mogelij en f fiTTEftTI STAD EN EILAND jSUCCESJES aardappelziekte Brestan - Super „CONSTRUCTA"- WELTEVREDEN- vliegtuigen MY Ja, gratis - zonder één cent te betalen - krijgt u deze enige bouillonbeker bij héécrlijke California-soep. California soep, die is pas lekker Er is een vlaggetje op alle California soepen en boiiillonprodncten! écht California-speldje gratis! Fijn, duurzaam speldje voor maar 3 vlaggetjes. Vlaggetjes op briefkaart plakken, duidelijk naam vermelden en zenden aan California, Harderwijk. zierikzee Voor het aan de christelijke kweek school te Middelburg gehouden exa men van de tweede leerkring, slaag de o.a. onze stadgenoot de heer M. J. Schouls. Aan de Academie voor Sociale Wetenschappen en Sociaal Werk te Rotterdam, slaagde onze stadgenote mej. M. v. d. Velden. Aan de Ohr. Kweekschool te Middelburg slaagde voor het examen van de 2e leerkring mej. C. E. Tie- leman te Zierikzee. Nieuwe Leger des Heilskapiteins Kapitein en kapiteine Van der Visse uit Harlingen, doen hun intre de bij het Leger des Heils-korps op zondag 28 juni a.s. in de morgen- (Lenst, die in het Leger-gebouw ge houden wordt cm 10 uur v.m. Excursie C.B.T.B. De gewestelijke afdeling „Schou- wen-Duiveland" van de C.B.T.B. or ganiseert op vrijdag 3 juli a.s. een excursie naar het proefbedrijf „De Scheldemonden" te Bruinisse. HAAMSTEDE Bij de door de Stichting Schooniheidsverzorgimg te Den Haag gehouden vakexamens slaagde o.a. mej. E. V. H. Bom te Haamstede. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie (adres: Zuidstr. nr. 12) zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voor werpen: jongenscolbertje; wit kin derschoentje; bruin damesvest; paar bruine kindersanclalen; paar witte kindersandalen; dubbele zeildoeken rijwieltas; bril mot geslepen glazen; dames knip-portemonnaie met ge ringe inhoud; luchtbed met deken. renesse Opening S.V.V.-centrum Wij vernemen dat het S.V.V.- (Stichting Vakantie Verblijven)-cen- trum. opgericht door het N.V.V. in samenwerking met de Centrale Ver- zekei-ingsbank, aan de Hogenboom- laan zal worden geopend op 15 juli aanstaande. I Bg« Zeer geslaagde Rode Kruis-campagne Door de medewerking van zeer velen en door de dames die de huis- aan-huis-collectes verzorgen is de Rode Kruis-campagne 1964 een groot succes geworden. Ook 'de oliebollen- dag van 30 mei deed een flinke duit in het zakje. 8000 oliebollen werden aan de man gebracht. De ingrediënten werden beschik baar gesteld door o.a. bakker Ge- leijnse, bakker de Bruine, bakker N. v. Dongen, kruidenier Zijita en vis boer DuLnhouwer. Gratis butagas werd verkregen van smid Saman en bloembollenkweker v. Waveren stel de zijn schuur 'beschikbaar, vracht rijder Rademaker een auto en veie anderen deden op deze manier mede om de dag te doen slagen. De bruto opbrengst was f771,68, netto f405,37. De collecte-opbrengsten bedroe gen: Burgh f 301,60, Haamstede f 597,61, Renesse f 386,61, Nooi'dwel- le f 138,35, Serooskenke f 50, Elle- meet f 126 en El'kerzee f 278. Totaal f 1878,17. Met de oliebollenopbrengst er bij wordt het totaal bedrag f 2283,54, waarbij nog enkele giften komen. Vorig jaar was dit bedrag f 1741,95. Het bestuur is zeer dank baar voor de milde giften. brouwershaven Jeugd kreeg verkeersdiploma's Maandag 22 juni heeft burgemees ter A. H. Vermeulen van Brouwers haven de verkeersdiploma's uitge reikt aan de leerlingen der beide la gere scholen, die alle voor het exa men slaagden. De namen der geslaagden zijn: Trijnie van Wouwe (0 fouten); Peter den Haan; Piet Bokelaar; Joke Oos- se; Ineke Bos; Jopie Janse: Maatje Smalheer; Cor Dorst; Rietje Duin houwer; Jan Lievense; Leo van Bloois; Jeannette van Ham; Celia v. d. Berg; Sjaa'k Catsman. noordgouwe Plattelandsvrouwen schikten bloemen Onder leiding van mej. Roest vond dinsdag voor de afdeling Noordgou- we van de Ned. Bon'd van Platte landsvrouwen een bloemenschi'k- middag plaats in 'de tuin van mevr. Motmans. Bij de verschillende door mej. Roest gedemonstreerde rang schikkingen werd ook gebruik ge maakt van fruit. Na enkele voor beelden door mej. Roest kregen de dames gelegenheid zelf te experi mentenen, waarbij leuke resultaten werden bereikt. Diit vond plaats in een zon-overgoten tuin vol fraaie bloemen, zodat van een zeer ge slaagde middag kan worden gespro ken. Aan het ein'de dankte de presi dente mevrouw der Weduwen, mej. Koest voor haar leerzame mfri'dag. Uitstapje Herv. Vrouwenvereniging De Herv. vrouwenvereniging jnaak- te dinsdag ji. het jaarlijks reisje met een bus van 'de fa. Van Oeveren. De toöht ging eerst naar Breda waar een koffiepauze wend gehouden, waarna een bezoek werd -gebracht aan Tilbung's nat uur-dierenpark. Vervolgens werd de 'boterham ge nuttigd in café-restaurant „Hof „Hof van Holland" op de viersprong „Sprang". Volgend doel van dit ge varieerde reisje was „De Efteling" waar enige uren gezellig werden doorgebracht, waarna de bus terug keerde naar Breda. Hier werd geza menlijk de warme maaltijd gebruikt. Even na acht uur werd de terugreis aanvaard. Zeer voldaan over di-t aangename uitstapje arriveerde men onder leiding van chauffeur Kiesen- berg weer te Noord gouwe. bruinisse Vrouwenvereniging op reis De Hervormde vrouwenvereniging -te Bruinisse hield' dinsdag 23 juni haar jaarlijks zomerreisje. Reeds om half zes 's morgens verzamelden zich de 48 vrouwen bij het Hervormd Verenigingsgebouw onder de hoede van chauffeur Willemse, die de ge hele tocht een uitstekend explica teur bleek te zijn. In Rotterdam werd de morgenkoffie 'genuttigd en van Rotterdam ging het toen via Rijswijk, Wassenaar, Katwijk, Noord- wijk, Bloemendaal, langs de duinen rij en de geestgronden van Delfland en Rijnland, Zandvoort en andere badplaatsen naar IJmuiden, waar do sluizen werden bezichtigd. Van IJmuiden ging 'het naar Amsterdam. Maar toen was het ook weer stug doorrijden geblazen, om door de Lo- pi'kerwaard en het Land van Altena op tijd Breda te bereiken voor een keurig en welverzorgd diner. Van Breda naar 'het veer Anna Jacoba- polder is niet zo ver, men had ver frissende dranken en versnaperin gen in de 'bus, zodat stoppen niet meer nodig was en men om half lotn weer op Brain isse arriveerde. DEN BURG. De Franse oliemaat schappij Bureau de Recherche du Pétrtole is voornemens op zeer korte termijn een tweede boortoren te plaatsen op Texel en wel bij de Cocksdorp. Grace en ik zeiden zelden of nooit wat tegen elkaar. Op haar manier was ze wel gek op paDa. Bovendien liet ze zich niet cp de koo zitten en hij bond tegen haar ook wel een beetje in, want zij bracht aardig wat geld mee, dat ze in het bedrijf stak, samen met haar broer, een vreselijke vent. Geen vrouw was 'er veilig bij hem en daar wilde vader me nota bene laten trouwen. Ik heb hem ge woon in zijn gezicht uitgelachen. Ik was teen ai twintig en had glad ma ling aan hem. Op miin een-en-twin- tigste verjaardag heb ik 's morgens mijn spullen ingepakt en ben ver trokken, veertig kilometer verder kreeg ik intern een baan als kinder- verzergster. Daar heb ik het uitste kend gehad en goed verdiend. Veer tien dagen geleden ben ik nog één keer thuis geweest cm afscheid te nemen van de jongens en 'kleintjes. Grace lag toen net in het kraambed. Enfin, ik heb de eer aan mezelf ge houden en de jonge moeder geluk gewenst. Overigens, Grace valt wel mee. Ze is goed voor de kleintjes en met de jongens 'kan ze vrij goed overweg. Ze heeft tamelijk veel tact en dat komt haar natuurlijk goed van pas. En dat is het dan, tante". De cudere vrouw knikte. Terug van weg geweest," zei ze lachend. „Het heeft wel een poosje geduurd Maar hoe zat dat nou met die jongen? Die Fons? Jullie waren zo gek op elkaar en verleden maand schreef je me, dat hij getrouwd is. Hoe kan dat nou?" „Ja," antwoordde Marrie be dachtzaam, „dat hebben we ook aan enze zorgzame vader te danken." Tante Duuk keek haar verwondex-d aan. „Hoe kan dat nu?" „O," antwoordde Marrie noncha lant, „dat is allemaal heel geraffi neerd gegaan. Natuurlijk schreef ik de eerste avond, toen ik thuis was, een lange brief aan Fons. Ik plakte hem dicht, adresseerde hem en gaf hem a$n vader, die iedere week naar de stad ging. „Ik zal er wel voor zor gen," zei hij lachend, „dat hij op de bestemde plaats komt." Maar ja, ik had dat natuurlijk niet door. Daar voor had ilc nog teveel vertrouwen in de mensheid. Ik hoorde natuurlijk FEUILLETON DOOR J. DE VRIES niets, dus schreef ik drie weken later weer een brief, waarin ik hem ver weet niet geantwoord te hebben, dat ik me ongerust maakte en zo voort. Die brief onderging natuurlijk het zelfde let, want „de bestemde plaats", waar vader op doelde, was de vlakte, waar de wind de snippei's verspreidde in alle richtingen, be halve in de ene goede. Omgekeerd - dat hoorde ik uiteraard een paar jaar later - schreef Fons me lange brieven, die vader opende, las en daarna verscheurde. Zc hebben we beiden waarschijnlijk enige maan den onze energie verspild op vellen luchtpost, die nooit hoger kwamen dan een paar meter en nooit verder dan papa's handen. Tot we er on een gegeven ogenblik beiden schijn baar genoeg van kregen en niet meer schreven. Wederziids denkende: Hij heeft me vergeten, zij wil niets meer van me weten. U moest eens weten, hoeveel avonden ik in mijn bed lag te huilen, omdat ik nimmer een le vensteken van Fcns vernam. Pas toen ik op mezelf woonde, vernam ik van John - dat is de broer van Grace - dat papa alle brieven van mij had verscheurd en alle brieven, die Fcns me had geschreven, even eens." „Wat een gemene streek." Marrie haalde haar schouders op. „Wat wilt u? U hebt hem toch ook gekend? Papa was de baas en dat betekende dat alleen hij besliste wat er gebeurde en niet gebeurde. Nooit er aan denkende, dat hij zo grenzeloos brutaal zou zijn om onze verhouding zelfs schriftelijk onmo gelijk te maken. En toen ik op mezelf woonde, schreef ik Ida - mijn vroe gere vriendin - een brief, waarin ik opheldering vroeg. Dat ik al die tijd geschreven had en zo. Een week la ter had ik antwoord, Fons had vele malen geschreven, maar omdat ik nccit antwoordde, dacht hij, dat ik genoeg had van hem. Intussen is hij getrouwd en misschien is het beter zo. Zc was een jonge weduwe, die ook een fabriekje had en nu Fons' vader dood is, hebben ze beide fa brieken samengevoegd en is Fons de directeur. Met m" had hij natuurlijk nooit zo ver gekomen in het leven. O, ik gun het hem, hoor. Natuurlijk heb ik vroeger veel van dat jong ge houden. Ik ben er al overheen." De oudere vrouw keek haar knik kend aan. „Zoveel te beter. En wat zijn je plannen?" „Ik ga natuurlijk een baan zoeken. Ik spreek en schrijf perfect Engels. Dat is het enige voordeel van mijn vierjarige emigratie. Er zal voor mij wel wat zijn. Ik hoor, dat hier volon wex-k te krijgen is, niet?" „Ja, kind, als je zo de kranten leest dat was voor de oorlog wel wat andei's. Maar je hoeft je veer mij niet te haasten, hooi'. Je zit mij niet in de weg." „Dat weet ik, tante, daai'om ben ik graag hiei'heen gekomen. Ik ga een dagje naar Bi'abant, de andei'e fa milie eens oozoeken. En intussen speur ik de advertentiekolommen af. En ik heb neg een paar centen over. dus een paar maanden zing ik het wel uit." (Wordt vei-volgd.) Om de ir. Duns beker Voor de op 4 juli a.s. op het ter- rein van ZSC te Ellemeet te spelen wedstrijd cm de ir. Duns wisselbe ker tegen het vertegenwoordigend 12-tal van de ZNWKB is het ver tegenwoordigend 12-tal van de SD KB als volgt samengesteld: aanval: beren: J. Hunse (Burgh), D. Bezuijen (ZSC); dames: C. van Nieuwenhuize er. J. v. d. Have (heide Burgh); mid denvak: 'heren: W. v. Dijke (SKN WK), A. v. d. Weele (Bui'gh; dames: B. van Dijke (Bui'gh), J. Struik (DES) verdediging: •heren: C. Slager (Brou- wei'haven). M. Kloot (Burgh); dames: B. Duinbcuwer (Brouwershaven), C. Bil-Feitel (WIK). Reserves: heren: H. van Lanigeraad (WIK). M. van Dongen (Zeemeeuwen); dames: E. Hubre "dse-Krijger (Zeemeeuwen), T. v. Bevcren (Brouwershaven). financien en economie Pariwaarde gulden DEN HAAG, 24-6. De Tweede Ka mer heeft een wetsontwerp aange nomen waarin regels worden gesteld die gevolgd moeten worden wanneer de regering de pariwaarde van de guldon wenst te wiizigcn. De pari- waarde van de Nederlandse gulden is zijn waarde uitgedrukt in gram men f!in goud. De wisselkoersver houdingen tot vreemde valuta kun nen uit de pariwaarde werden be rekend. Op 27 juni verloven zich: joke van as en anton van 't veer i Bergen op Zoom, Verdistr. 23 'iik zee, Slabbers werf 6 Receptie van 4.00 tot 5.30 uur te Bergen op Zoom, Verdi- straat 23. Voor de vele blijken van be langstelling bij onze 30-jarige echtvereniging ondervonden, zeggen vvij, mede namens onze kinderen, hartelijk dank A. OVERDULVE L. OVERDULVE- BERREVOETS Zierikzee, juni 1964 St. Domusstraat 92 Hierdoor zeggen wij hartelijk dank aan alten, die ons heb ben bijgestaan bij de brand op 17 juni j.l. Inzonderheid de brandweer, politie en bu ren. Familie VAN GELDER Kerkwerve D. u. DE KUP tandarts te Haamstede vrijdagmiddag 26 juni afwezig Vanai' zaterdag 28 juni (na 5.00 uur) tot en met 4 juli a.s. zjjn w(j wegens vakantie gesloten BAKKERIJ A. C. VERJAAL Scharendykc WIJ SLUITEN niet op 29 juni maar van 20 t/m 25 juli a.s. M. LEGEMAATE „Kroonwinkelier" Zierikzee Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Diversen: Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt be gin september 1964 aan.' In lichtingen: Directrice Diaco- nessenhuis, Parklaan 95A, Eindhoven. Verzorg nu uw buiten-schil derwerk. Alle materialen plus een vakkundig advies bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Onze winkel is klein, onze voorraad groot. Pracht sor tering tabakszakken, gasaan- stekers, sigarettenkokers, pij pen, asbakken, glazen. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraan- plein Zierikzee. He bestrijding van in nieuwe banen met schuddebeurs telefoon 2191-3044 Gemeente Westerschoiwen Aangifte leerlingen: kleuterschool Haamstede op woensdag 1 juli 1964, tus sen 16.00 en 17.00 uur, aan de school in Boomgaardwekken no. 14; kleuterschool Renesse op dinsdag 30 juni 1964, tus sen 12.00 en 13.30 uur, aan de school Oude Mooi weg no. 19. Door Elustocorn kunt u weer meedoen aan wandeltochten. I Elastocorn verwijdc-rt snel en volkomen pijnloos iedere lik doorn. Elastocorn-Iikdoorn- pleister laat pas los als de likdoorn loslaat. 6 stuks - 75 cent. Oók in de zojner boeken le zen? Dan naar de C.J.V.-bi- bliotheek in het C.J.V.-jeugd- gebouw, Visstraat 5, Zierik zee. Iedere donderdagavond geopend van 7.00-7.30 uur. De prijs valt best mee voor het opnieuw stofferen van uw stoelen! Woninginrichting Hage, Sint Domusstraat 14, telef. 2681, Zierikzee. A.s. vrijdagmiddag 26 juni na 1.00 uur wegens huwelijk gesloten. - H. Kosters, kap salon, Burgh. Verloren: Zaterdag 20 juni: donkerbr. zakportefeuille met inhoud. Gaarne terugbezorging: Re nesse, Korte Reke 7. Zaterdagmiddag 27 juni komen de hoven Zierikzee en omstreken Eén van deze vliegtuigen zal parachutes uitwerpen waaraan leuke prijzen verbonden zijn. Aan deze pai'achutes zitten zakjes. De nummers 1 t/m 15 ontvangen een prijs (af te halen in onze zaak Appelmarkt 8). De nummers 16 t/m 50 vinden als troostprijs een speldje in hun zakje. De prijzen zijn: le pr.: wasmand met textiel 2e pr.: plastic wasmand 3e pr.: doos „Constructa" bierglazen 4e-5e-6e pr.: een Weltevreden-badhanddoek 7et/m 12epr.: een „Constructa" bierglas 13e t/m 15e pr.: een pak vvaspoeder Aangeboden door: „Constructa Nederland" en de „Constructa"-dealer, Weltevreden, Zierikzee. WELTEVREDEN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 3