wil je een stuk RENTE TOT 4Ï DEX Uit de medische wereld Roemeense eigenzinnigheid Bij de NlWiB het goed sparen! marries mogelijkheden jonge, belegen, oude Edammer of Goudse NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! HET VETGEHALTE VAN DE MELK ASTMACENTRUM HEIDEHEUVEL Denemarken en Rusland Minister LllllS liaar INGEZONDEN STUKKEN de Sowjet-Unie Gevechten aan grens van noord-Borneo z£s PRACHTIGE 175 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dmic 23 ju»i mei so. mm HI.IK DOOR MET WERELD Ingezonden mededeling Wijzigt karakter van Oostelijk Blok Wie de toestanden achter het ijze ren gordijn bestudeert, beleeft de laatste tijd veel plezier aan het luis teren naar wat radio-Moskou over de Roemenen en omgekeerd radio- Boekarest over de Russen te vertet ien hebben. De Roemenen hebben al een tijd lang alle commando's van de economische toporganisatie Comecon aan hun laars gelapt en niet zonder succes gewerkt aan de ontwikkeling van industrieën, hoewel de „socialis tische werkverdeling" eigenlijk in hield dat die in Polen, Hongarije, oost-Duitsland en Tsjecho-Slowakije zouden komen. Maar de Roemenen hadden geen zin om min of meer gedegradeerd te worden tot de graanverbouwers en grondstof fenlev er anders. En ze na men het bovendien niet dat ze bij tijd en wijle een machine bestelden bij hun Comecon-partners en dan iets kregen waar van alles aan man keerde of vaak ook een tijd tever geefs zaten te wachten op leveran tie. Dat was een van de redenen waarom ze zelf allerlei fabrieken op richtten en ook een steeds omvang rijker handel met het westen gin gen drijven. Dat is een soort losmaken uit het blok. waarover men in Moskou na tuurlijk de wenkbrauwen mpest fronsen. En er kwamen enige on aangename opmerkingen. Die wer den echter niet aangehoord als een aanwijzing hoe men zijn leven moest beteren. Integendeel: er werd een fors woordje tegengesproken, waarin onverbloemd te kennen werd gege ven dat Moskou de Roemenen nog meer kon vertellen. Een eigen weg Het opvallende is dat Moskou ook prompt inbond en zelfs een aantal uitzendingen besteedde aan een lof lied op die flinke Roemenen. Het is een van de treffendste staaltjes hoe nu in het communistische blok de leden zich kunnen permitteren hun eigen gang te gaan. Iets dat voor een paar jaar nog onbestaanbaar was. In zekere zin is de manier waar op Peking het leergezag van Mos kou aanviel, hiervoor het lichtende voorbeeld geweest: het toonde aan dat verzet tegen de Russische hege monie mogelijk was en dat men zijn nationalistische belangen kon na streven zonder direct afgestraft te worden. En bovendien maken de Roeme nen een handig gebruik van het feit dat Chroesjtsjef bondgenoten nodig heeft die zijn zijde kiezen in het geschil met Peking: hij kan het zich niet permitteren zich gehaat te ma ken bij wat nog wel zijn satellieten worden genoemd, maar in feite in- Ingezonden mededeling Simon derdaad meer en meer gewone bond genoten worden, met eigen belangen eigen meningen en ook een eigen wil. Geen breuk Er is hier eigenlijk net zoiets aan de gang als in het westen waar Frankrijk een beetje het buitenbeen tje is door een fervent nationalisme, hoewel er verder ondanks alle ge prikkeldheden geen twijfel aan kan bestaan dat het degelijk tot het wes telijk kamp behoort. De Roemenen zijn voor Chroesjtsjef zoiets als de Gaulle voor de Amerikanen. Maar ook in dit geval is geen sprake van een breuk in het kamp. De Roemenen zijn nationalistisch en ze zorgen zo goed als het kan voor hun eigen belangen. Maar ze blijven wel degelijk - ook al zijn ze wel eens wat lastig - een betrouw baar lid van het oostelijk blok. In het westen zal men Parijs' koppige dwarsheid wel eens verwensen, maar toch ook erkennen dat samenwer king op een democratische basis der gelijke eigenzinnigheid mogelijk moet maken. En wie zo denkt, moet zich over deze Roemeense ontwikkeling ook verheugen: er ontstaat - weliswaar noodgedwongen - iets democratisch ook in dat kamp als niet meer een man of een college de toon aangeeft, maar er overleg gepleegd moet wor den door lieden die allerlei inzichten hebben over wat uiteindelijk de ge meenschappelijke houding zal zijn. PALMA. Vissers «hebben 24 Brit ten en drie Spanjaarden uit de Mid dellandse zee gered nadat him vlieg tuig, een gecharterde DC-3, ter hoog-, te van Majorca door een motorsto ring een landing op het water moest uitvoeren. Daarbij werd een Britse passagier gedood. DEN HAAG, 22-6. Het bestuur van het Produktschap voor zuivel gaat woensdag a.s. van gedachten wisse len over het vetgehalte van de con- sumptiemelk. Begin vorig jaar is zoals bekend in Alkmaar en Hen- gèlo een proef genomen met twee soorten flessemelk: de ene met de gebruikelijke drie procent vet, de andere met drie en een half procent. Naar aanleiding van de resultaten van die proef heeft het bestuur van het Produktschap aan de organisa ties die zijn leden aanwijzen, aan zijn ccnsumptiemclkcommissie en aan het bedrijfschap voor de detailhandel in melk en melk- en zuivelprodukten advies gevraagd over het Jpeleid dat in de toekomst ten aanzien van het vetgehalte gevoerd moet worden. Die adviezen zijn nu binnen. De consumptiemelkcommissie acht zich op het moment niet in staat tot een bepaalde uitspraak te komen. Zij staat niet bij voorbaat afwijzend te genover het in de handel brengen van twee soorten melk met een ver schillend vetgehalte en is van me ning dat aan het bedrijfsleven enige vriiheid moet worden gelaten om in deze richting te experimenteren. Van de organisaties vinden de meeste, dat Ingezonden mededeling Pijn op reis? WITTE KRUIS y MAAKT U VLOT WEER FIT! de opzet van de in Alkmaar en Hen gelo gehouden proeven zich niet leent voor een beantwoording van de vraag welk beleid in de toekomst ten aan zien van de consumptiemelk gevoerd moet worden. Voornamelijk komen ze tot dat oordeel omdat bij die proe ven de vettere melk voor dezelfde prijs werd verkocht als de .gewone". Vermindering hoterproduktie Het secretariaat van hét Produkt schap heeft uitgerekend dat een half procent vet meer in de melk een ver mindering van de boterproduktie met ongeveer negenduizend ton per jaar zou betekenen. Reeds bij het be staande .vetgehalte zou de te ver wachten boterproduktie in het win tertijdvak 1964-1965 onvoldoende zijn om alleen al de binnenlandse boter- consumptie, die bij handhaving van de huidige boterprijs in dat tijdvak verwacht kan worden, te dekken. In 1965-1S66 wordt een wat hogere melkaflevering en dus een hogere boterproduktie verwacht, maar ook dan nog wordt in het winterhalfjaar een statistisch botertekort verwacht. Doordat in het zomerhalfjaar de koeien wat royaler plegen te zijn dan in het winterhalfjaar is de werkelij ke toestand wel wat rooskleuriger dan de statistische. Over de melk- jaren 1964-1965 en 1965-1966 als ge heel gezien zal, zelfs bij verhoging van het vetgehalte van de melk tot drie en een half procent, nog respek- tievelijk 20.000 en 22.500 ton boter overblijven voor export. Dat is on geveer de hoeveelheid die nodig is voor de export naar Engeland en West-Duitsland en voor de export in kleinverpakking. Ongeveer één procent van de Ne derlandse schoolkinderen lijdt' aan astma. Staatssecretaris dr. A. H. J. Bartels bracht dit feit in herinne ring toen hij kortgeleden de nieuwe medische afdeling van het astma centrum Heideheuvel officieel open de. In de strijd tegen het zo verbreide astma is deze in het Gooi gevestigde instelling, waar patiënten van tien tot achttien jaar worden verpleegd, zo langzamerhand een begrip ge worden. Sedert de oprichting z\jn er in Heideheuvel reeds vijftienhonderd kinderen met astma verzorgd. Ook na hun verblijf aldaar konten de jeugdige patiëntjes niet hulpeloos rond te lopen: van hen staan er thans zeshonderd onder nazorg. De voeding van de ruimtevaarder Een probleem waarvoor men ich in de ruimtevaart gesteld ziet is, dat men voor een reis van jaren en ja ren nooit voldoende leeftocht mee zal kunnen nemen. Zodoende is men op de gedachte gekomen om de af- valprodukten van het menselijk li chaam door middel van scheikundi ge omzettingen geschikt te maken voor consumptie. ledereen, die hier voor het eerst kennis van neemt, griezelt gewoon lijk bij de gedachte, dat de astronaut der toekomst zijn eigen uitwerpse len of die van zijn tochtgenoten weer zal moeten opeten, maar in ruimtevaartkringen is men al heel lang met deze gedachte vertrouwd. Men ziet het daar trouwens ook niet zo. Men spreekt in die geleerde wereld gewoon over „een gesloten kringloop"En wie hief even langer bij stilstaat, zal spoedig inzien, dat het op onze aarde in principe niet anders toegaat! Het zijn allemaal de zelfde mole culen en de zelfde atomen. Het eni ge verschil is, dat deze kringloop in dit ondermaanse iets minder „geslo ten" is. Voor de ruimtevaart hebben biologen, natuur- en scheikundigen fum berekeningen reeds lang ge maakt. Maar klopt dat? Maar rekenen alleen is niet ge noeg. Vanzelfsprekend bestaal er al kleintjes uit/Q /vef Oit\t\er DEN HAAG. In de Ridderzaal in Den Haag is het zevende internatio nale- congres voor genealogie en he raldiek geopend. ROTTERDAM. Naar eerst nu kon worden berekend, is het 15.000ste söhip in 1964 de Nieuwe Waterweg opgestoemd. Het was de tanker „Va cuum Pioneer" varende onder En gelse vlag en bestem'd voor Motail- oil-Perniis. DEN HAAG. Bezuinigingsmaatrege len zijn er de oorzaa'k van dat de luchtmacht diiit jaar slechts drie maal in de week naar Frankrijk zal gaan vliegen in de periode dat de land macht daar haai- oefeningen houdt. DELFT. Het zestienjarig meisje W. H. uit Eist. dat sinds enliige da gen weid vermist is door de politie te Delft aangehouden en op trans port gesteld. DEN HAAG. H.K.H. Prinses Mar griet zal de erepromotie van H.M. de Koningin op woensdag 24 juni te Groningen bijwonen. GRONINGEN. Een motorrijder, de 27-jarige werktuigkundige M. M. uit Groningen is op de weg tussen Uit- huizermeeden en Rodeschool uit de bocht gevlogen. De duopassagier, de 27-jarige zeeman J. Dijkema uit Spijk, werd zo ernstig gewond dat hij in de 'loop van zondag in het aca demisch ziekenhuis in Groningen is overleden. BARNEVELD. Onder Barneveld is aan het begin van een scherpe bocht in de Wesselseweg een perso nenauto door een vrachtwagen ge raakt. De bestuurder van deze per sonenauto, de 49-jarige heer R. J. van der Laan, apotheker te Barne veld, werd zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later in het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort is overleden. WOUBRUGGE. De 24-jarige heer D. J. Horsman te Hazerswoude is omgekomen nadat hij kort na mid dernacht te Woubrugge met zijn mo torrijwiel in botsing was gekomen met 'een voetganger te Woubrugge. De motorrijder werd op de weg ge slingerd en vervolgens aangereden door een auto. Hij was op slag dood. ROTTERDAM. Maandagmorgen vroeg heeft een Rotterdamse taxi chauffeur, rijdende langs de Waal haven. een man overreden die op de weg lag. Toen men 'hem naar het Dij'kzigtziekenhuis had vervoerd kon slechts zijn dood worden vastgesteld. Hri bleek de 22-jarige F. Hartl uit Kiel te zijn, opvarende van het m.s. „Birte Hugo Stinnes". ROTTERDAM. In een café ont stond ruzie en een vechtpartij met gevolg uat een 27-jarige loswerk- man, R. B.. bewusteloos nahr het Dijkzigtzieken'hUis moest worden vervoerd, waarvoor de 26-jarige kellner L. J. V. werd aangehouden en opgesloten. Een paar uur latei- zakte de 20-jarige M. C. V. K. in een tram in elkaar. Hij 'bleek ook te hebben meegevochten en is voorlo pig in het Dijkzigtziekebhuis opge- nomen. KOPENHAGEN, 22-6. Als besluit van het bezoek van Chroesjtsjov aan Denemarken hebben de Sowjetrussi- sche premier en de Deense premier, Krag, een communiqué ondertekend waarin met voldoening door beide partijen is vastgesteld dat de laatste tijd in de internationale betrekkin gen een zekere ontspanning valt waar te nemen. Beiden achten het van es sentieel belang dat de Verenigde Na ties worden versterkt en uitgebreid met het oog cp de oplossing van in ternationale vraagstukken. Gehoopt wordt dat de onderhandelingen van de achttien landen in Genéve con crete ontwapeningsmaatregelen zul len opleveren. DE ZIERIKZEESE AVONDVIERDAAGSE Mijnheer de redakteur, Sinds drie jaar hebben wij de Zie- rikzeese Avondvierdaagse zien „bin nenhalen": en al deze drie jaren is het een jammerlijke chaos. Organi satie is er niet; en zo men toch van een organisatie wil spreken dan schiet dat toch zeer veel tekort. 1. In het „honden"weer van donder dagavond was het niet verant woord, dat men de kleintjes liet starten. Gelukkig heeft één of meer der groepsleiders besloten, deze peuters niet op de Blokweg te laten wachten op de groten. 2. De leeftijden voor de kleine groep moet minstens op 10 jaar gesteld worden; zoals ook door de N.W.B. gesteld wordt; ook aL is men hier in Zierikzee er niet bij aangeslo ten. 3. Waarom wordt het verkeer tij dens de opstelling op de Blokweg en de daarna te volgen route naar het Havenplein niet volkomen stil gelegd, zodat het beslist onnodig heen en weer rijden van auto's en brommers, en later zelfs het rij den tussen de groepen, wordt voorkomen Als het stil leggen van het verkeer om praktische redenen, die ik echter niet zie, niet kan, zal meer en beter politie toezicht zeer gewenst zijn. Bij het recente bezoek van de Limburgse Jagers, die een klein half uurtje show op het Havenplein gaven, was w e l alle verkeer daar stil gelegd. 4. Meer cachet bij het „afzwaaien" bij hotel „Concordia" zou ook geen kwaad kunnen, zodat het niet lijkt, of er een kudde dieren naar binnen geloodst, wordt. Al met al, zou het geen kwaad kunnen, als de leidende zakenfiguren eens naar andere avondvierdaagsen in Holland zouden gaan kijken, hoe of daar de organisatie, orde en regels waren. Daar zou zeer zeker de Zierikzeese wandelsport mee gediend zijn. Hoogachtend, J. VERKERK, Kaersemakerstraat 21 Zierikzee DEN HAAG, 22-6. Op uitnodiging van de minister van buitenlandse za ken van de U.S.S.R., de heer A. Gro- miko, zal de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, vergezeld van mevrouw Luns, een officieel be zoek aan de Sowjet-Unie brengen van 6 tot 14 juli aanstaande. De mi nister zal voorts vergezeld zijn van enkele ambtenaren van zijn departe ment. KOETSJING (Serawak), 22-6. Van militaire zijde in Serawak is verno men, dat ongeveer honderd Indone sische guerilla's een militaire pa trouille hebben aangevallen. Viif mi litairen van de Maleisische patrouil le verloren het leven. Door de duisternis was het niet mogelijk de verliezen van de Indo nesiërs na te gaan. De Indonesische guerilla-aanval werd gedaan enkele uren na het mislukken van de Indo- nesisch-Philippijns-Maleisische .top conferentie' in Tokio. Premier Holyoake van Nieuw-Zee- land heeft gezegd, dat zijn land Ma leisië zal helpen bij de verdediging van zijn rechten, als de toestand in Serawak en Sabah slechter mocht worden als gevolg van het voorne men van Indonesië de aktie van de Indonesische infiltranten te doen voortzetten. spoedig behoefte om zttlk een con ceptie in de praktijk op zijn bruik baarheid te toetsen. Als er iels niet klopt is 't halverwege Venus te laatIn dit licht moet men de mededeling zien, die wij onlangs in het tijdschrift Pols Internationaal aantroffen. In dat bericht was sprake van een goudvis en een schildpad, die reeds enkele maanden leefden op water dal verkregen is uit afvalprodukten van het menselijk lichaam. De die ren verblijden in volle gezondheid in het Ruimte-research-laboratori- um Windsor (Ontario). Het water dat hun verstrekt wordt, is geproduceerd volgens een procédé, dat ontworpen werd voor het gebruik in intrapla- netaire ruimteschepen. In feite is het normaal water, chemisch volkomen zuiver. Export van wetenschap D.M.W. in 5 sprachen. Dal betekent dat de Deutsche Me- dizinische Wochenschrift (89e jaar gangthans in vijf talen verschijnt. In de eerste plaats is dat vanzelf sprekend het Duits. De Engelse uit gave verschijnt onder de naam Ger man Medical Mothly, de Italiaanse editie gaat onder de naam Rassegna di Medica Tedesca. In het Spaans is het weer ivat ge makkelijker: Medicina Alemanade naam van de Griekse editie kunnen wij niet uitspreken en door het ons vreemde lettertype ook niet opschrij ven. Dat geeft niet, want als de zet ter van ons blad al over deze letter tekens beschikte, zou u het waar schijnlijk toch niet kunnen lezen. Enfin, de Griekse dokters zullen er best een heleboel wijzer van wor den. Voor de Franse artsen wordt de vooruitgang van de Duitse genees kunde blijkbaar vooralsnog geheim gehouden, tenzij die inmiddels reeds vloeiend Duits lezen. Universiteit oprichten Na een studie te Leiden of Utrecht in de basisvakken van de genees kunde kan men te Rotterdam bij de Stichting Klinisch hoger onderwijs als arts afstuderen. In 1951 werd het eerste artsdiploma in de Maasstad behaald. Thans heeft Rotterdam zijn duizendste dokter afgeleverd in de persoon van de heer J. Loggers. Met een echte universiteit - een hartewens van alle lijnbaanbouwers, metrogravers en euromastoprichlers - wil het overigens niet erg vlotten. Wel is de naam Nederlandse Eco nomische Hogeschool reeds te eng geworden. Achter deze instelling kan men binnenkort behalve econoom ook jurist en socioloog worden, zodat er al gesproken wordt van een Hoge school van maatschappijwetenschap pen, maar voor een universiteit komt er nog wel iets meer kijken. Aan een universiteit - het woord zegt het reeds - moet men alles kun nen studeren, ook theologie, tand heelkunde, wis- en natuurweten schappen, letteren, diergeneeskunde, aardrijkskunde en prehistorie, psy chologie en opvoedkunde. Het zal dus nog wel even duren voordat die hartewens van de we reldhavenbewoners in vervulling gaat. In die tussentijd slaagt men er in die hypermoderne metropool mis schien wel in drinkwater te leveren, dat niet naar af waswater smaakt en waar geen levende wormen in rond dartelen Dr. Alfreda Briedé. FEUILLETON DOOR J. DE VRIES „En je deed natuurlijk meteen je uiterste best", lachte 'tante Duuk, die haar nachtje wel kende. „Welnee, 'ik ben pas aan het werk gegaan, toen Grace 'in thuis kwam. Van de eerste dag af, dat ik arri veerde, hebben we ruzie gehad, papa en ik. Ik zie nog zijn gezicht voor me. tóen i'k hem wit van woede ver telde, dat ik tegen mijn wil naar Australië 'gebracht was en dat ik niet van plan was ook meer één uur te werken. Ik was bereid om in huis te helpen, moeder bij te staan en een oogje op de kleintjes te houden, maar dat was dan ook alles. Als hij had gedacht, dat hij mij nu nog kon commanderen, dan 'had hij «het mis". „Zei je dat allemaal? Marrie. dat je het durfdeTante Duuk keek haar vol bewondering aan. „Nou, het gevolg begrijpt u wei, hé? Dat werd, net zoals voorheen in Nederland: timmeren. Tot mams er tussen kwam. Maar voor 'het eerst van mijn leven had i'k me verweerd: i'k had hem in zijn 'hand gebeten en over zijn gezicht gekrabd. Drie da gen Liep hij bepleisterd door het 'huis maar zei geen woord meer tegen me. Een paar weken later probeerde Ihij me nog eens een baan te geven als spoelster in een 'hotel maar ik be dankte er op kalme toon voor. Toen zei hij, dat ik dan nooit op één pen ny zakgeld behoefde te rekenen, waarop ik antwoordde, dat ik zijn geld niet nodig had. Want de buren wisten al 'heel 'gauw, hoe de toestand bij ons was, temeer ook omdat de Australische kranten mijn on'der- duiifcgetva'l uit de Nederlandse bla den 'hadden overgenomen, en bij hen groeide er sympathie voor mij. Dus duwden ze me wel 'eens stiekum wat toe en ook van mams en de jongens kreeg Ik af en toe wat". Ze zuchtte en 'keek door 'het raam. „Een half jaar later Stierf mams al. I'k geloof nog steed's, dat z.e meer aan 'heimwee gestorven is dan aan die kwaal. Want a'ls het al 7.0 erg was geweest, dan zouden ze 'het hier, tijdens de keuring voor de emigratie toch wel gemerkt hebben? Maar iedereen werd voor gezond ver klaard, dus zal het ook wel niet zo'n vaart gelopen zijn, als ze rustig in haar vertrouwde omgeving was ge bleven". „Vond je moeder 'het niet prettig in Australië?" „Natuurlijk niet, maar dat liet ze nooit merken. Evenwel, na enkele weken had ik al door, dat mams heimwee had. Daarom was het maar goed', dat ik thuisgebleven ben, want zo konden we elkaar wat opbeui*en". „Hoe was je vader, toen Elsje ge storven was?" Marrie haalde haar schouders op. „Daar héb ik nooit goed hoogte van kunnen krijgen. Overigens, hij dacht alleen maar aan zichzélf. Na mams dood nam i'k de teugels van het huishouden in 'handen en ik besloot 'het meteen op een andere leest te schoeien. Mams kreeg nooit huis houdgeld. Als ze wat nodig had, moest ze «het vader vragen en die ■mopperde dan, omdat ze volgens hem zoveel geld nodig 'had. Vergeet ■niet, dat we nu ook geen kinderbij slag meer hebben, want dat bestond niet 'in Australië. Tenminste niet voor ons. Maar de eerste de beste zaterdag hield ik mijn hand op. Hij keek me nijdig aan en vroeg: Wat betekent dat Ik antwoordde: Ja, waar zou ik m'n hand nu voor op houden? Voor geld natuurlijk. En alsjeblieft iedere week twintig Pond. Hij schrok zich naar. Twintig Pond? herhaalde hij, ben je 'helemaal gek? Dat verdien ik niet eens. Toen zei i'k 'hem, dat 'hij dan maar gauw moest zorgen meer te verdienen, omdat i'k niet van plan was om 'het met min der te doen. Dan neem je maar een huishoudster, want dan smeer i'k 'm. Hij werd woedend en beet me toe: Dat moest je eens proberen. Ik laat je door de politie terughalen. Waar op ik antwoordde: We zijn 'hier niet in Nederland, daar was dat. moge lijk, maar hier niet. Ik ben negen tien jaar en dus volgens de Austra lische wetten mondig. Als ik de deur uitga, kan .niemand me tegenhouden. Maar ik ben toch altijd nog zo fat soenlijk, om je niet met de kinderen in de steek te laten. Enfin, ik kreeg mijn twintig Pond en zo 'kon ik ge leidelijk aan de kinderen eens be hoorlijk aankleden en ook wat voor mezelf kopen. Ik daöht: tot ik 21 ben, blijf ik. Daarna moét 'hij maar 7_ien, -hoe hij 'het redt. Maar al gauw kwam Grace over de vloer en acht maanden na mams dood trouwde hij met haar. Toen zocht i'k een baan, die ik meteen dezelfde dag vond en ging voor mezelf verdienen. Het huishouden kon me niiets meer sche len. Ik betaalde kostgeld en stak verder geen hand meer uit, behalve als 'het de kleintjes betrof. (Wordt vervolgd.) Ingezonden mededeling Ti|doMk mm mafQ®dne op alle pakje» RM-4-238 Dex

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5