NIEUW STADIUM IN AFSLUITING VAN DE GREVELINGEN Nog 3 maanden V.N.-troepen op Cyprus 9 Hulpoppasser door tijger Afscheid van de „Willem Ruys" Korps Zierikzee won de brandweerwedstrijden te Renesse Ongelukkig slot Brits-Russische liefde Begrafenis omgekomen Keulse kinderen Vaste commissie Tweede Kamer bracht bezoek aan Zierikzee Volledige oversteek niet niotorgoudei naar Flakkeese oever GRIEKENLAND TURKIJE EN CYPRUS BRUIN 1SSE, 20-6. - Ut afsluiting van de Grevelingen, tussen Schou wen-Duiveland en Flakkee, is vrij dagmiddag in een nieuw stadium ge komen. Oe op spanning gebrachte kabel over het sluitgat van de in aanbouw zijnde afsluitdam werd be proefd door een volledige oversteek met een motorgondel vanaf Bruinis- se naar de Flakkeese oever. Het was de Franse „gondelier" Henri Joubert (44), die als eerste deze oversteek maakte. Zijn tocht over de Grevelingen werd door een groot aantal belangstellenden ook toe risten gade geslagen. Met de eigenlijke dichting van het nog resterende afsluitgat (1.200 me ter) zal volgende maand een begin worden gemaakt. Men hoopt in ok tober zover met de werkzaamheden te zijn gevorderd dat dan reeds de afsluitdam zal kunnen worden bere den. De bouw van de afsluitdam in de Grevelingen geschiedt in twee fasen, te weten de (reeds gereed gekomen) sluiting van de zuidelijke geul met behulp van caissons en de sluiting van de noordelijke geulen met be hulp van een nieuw transportsys teem, de zogenoemde kabelbaan. De laatste opening van het sluitgat in de zuidgeul (aan de Duivelandse zij de) werd op 12 mei 1962 gesloten met behulp van vier gekoppelde eind- caissons. Voor de sluiting van dit gedeelte van de Grevelingen (4.000 meter) waren in totaal 36 eenheids caissons en 33 zogenoemde opzet- stukken nodig. „Automotcurs" De afsluiting van de noordelijke geulen geschiedt, zoals bekend, niet met caissons, maar wordt verwezen lijkt door het storten van steen en andere materialen (zand en zand- asfalt). Deze materialen, thans nog opgeslagen aan de Duivelandse zijde op en nabij de kop van de dam op de plaat van Oude Tonge, zullen via een kabelbaan door „automoteurs" boven de plaats van bestemming ge bracht worden en vanuit een „ket- tingnet" worden losgelaten. De mijl paal, die vrijdag bij deze afsluiting werd bereikt, hield in, dat de eerste automoteur (nog ongeladen) een vol ledige oversteek over het'te dichten sluitgat maakte. Volgende maand en ook nog in augustus, zullen deze „tram-wagens" zich voortdurend over de Grevelingen bewegen om al dus niet minder dan ongeveer 190.000 ton materiaal in het sluitgat te stor- Belastingopbrengsten in zeven jaar met 65 gestegen DEN HAAG, 20-6. De belastingba ten veer de deer het rgk geïnde be lastingen stegen (inclusief de aande len daarin van de lagere publiek rechtelijke lichamen en hun fondsen) van f 6.753 min. in 1955 tot f 11.076 min. In 1962 cf met plm. 65 procent. De besparingen, te weten het saldo van de lopende rekening voor het rijk, waren het laagst .in 1955 (f 699 min.) en het hoogst in 1961 (2.152 min.). De totale bruto staatsschuld bleef vrijwel constant; ze bedroeg ultimo 1954 f 20,7 mld. en ultimo 1S62 f 19,7 mld. Het oosten van Kazachstan is za terdag door een sneeuwstorm getrof fen, iets wat daar eens in de vijftig of honderd jaar gebeurt. Op som mige plaatsen ligt de sneeuw 20 cm dik. ROTTERDAM, 20-6. Bij het ver trek zaterdag van het m.s. „Willem Ruys" van de Koninklijke Rotter- damsche Lloyd uit Rotterdam voor een der laatste cruises die het schip onder de Lloydvlag zal maken, be vonden zich 64 passagiers aan boord, die met zeer gemengde gevoelens de ze reis mee maken. Het zijn namelijk oud-gezagvoerders, oud-hoofdwerk tuigkundigen, oud-administrateurs en oud-restaurateurs van het Rotter damse vlaggeschip, die, ten afscheid, door de direktie van de rederij nog eens voor een reis zijn uitgenodigd. Zoals bekend zal het schip aan het eind van het jaar in Italiaanse han den overgaan. ten teneinde de afsluitdam onder het juiste profiel te brengen. Men had daar reeds vorig jaar mee willen beginnen, maar een breuk van een van de draagkabels van de ka belbaan (op 22 augustus 1963) bete kende ernstige vertraging. „Proeftuin" Bij de afsluiting van de Grevelin gen biedt het nieuwe transportsys teem het voordeel, dat zowel continu alsook bij slecht weer gewerkt kan worden en zelfs wordt overwogen om de „dienstregeling" van de automo teurs ook gedurende de nacht te handhaven. Een bijkomende omstan digheid is, dat bij deze afsluiting in belangrijke mate aandacht zal kun nen worden geschonken aan de be proeving van het transportsysteem, reden waarom men in kringen van de Deltadienst spreekt over de „px-oef- tuin van Bruinisse". Tenslotte nog enkele cijfers: de ka belbaan is 82 millimeter dik, de au tomoteurs (of gondels) hebben een gewicht van (ongeladen) 28 ton, het laadnet (of beugeltas) zelf weegt twee ton en de uit te storten last weegt 10 ton. In het geheel moet, zoals gezegd, ongeveer 190.000 ton materiaal in het sluitgat worden gestort, te weten on geveer 55.000 ton grof grind, onge veer 80.000 ton stortsteen en een re- servevoorraad van ongeveer 60.000 ton. Op grote schaal zullen voorts nieinve, in ons land ontwikkelde, stortmaterialen worden gebezigd, zo als verpakt zand, gestabiliseerd met asfalt. NEW YORK, 20-6. Secretaris-ge neraal Oe Thant van de V.N. heeft de negen landen die troepen gele verd hebben voor de V.N.-politie- macht op Cyprus verzocht, om deze trceptn daar nog drie maanden te hcuden „op dezelfde sterkte". (De Veiligheidsraad heeft reeds machti ging gegeven tot verlenging van het verblijf van de V.N.-politiemacht tot 26 september). Oe Thant heeft alle leden-staten van de V.N. aangespoox-d vrijwillig bij te dragen in de kosten die de verlenging meebrengt. Deze worden geraamd op 7.3 miljoen dollar. De secretai'is-geixeraal van de V.N. heeft genex-aal Thimaja, voormalig staf-chef van het Indische leger, be noemd tot opvolger van generaal Gyani, de huidige opperbevelhebber van het V.N.-pclitieleger op Cyprus. Genex-aal Gyani, eveneens een In diër, tx-eedt om (onbekende) persoon- lijke redenen af. ernstig gewond HEERENVEEN, 20-6. Een hulpop passer van het circus Boltini, dat op het ogenblik in Heerenveen staat, is ernstig gewond door een tijger. Het slachtoffer heeft waarschijnlijk wat te veel risico genomen bij het schoon maken van het hok van de tijger, die de man aanviel, hem het hok uit sleurde en onder een wagen trok. Een medewerker aan een luchtnum- mer van het circus heeft met een ijzeren staaf de tijger van zijn slacht offer verdreven, waarna een canti- nehouder met behulp van een paar hekken de tijger in een lege paarde- wagen heeft gedreven. De hulpop passer is opgenomen in het zieken huis. De politie is ter assistentie ge- x-oepen bij de pogingen om de tijger uit het paardehok en weer veilig achter de tralies te krijgen. Volgens een mededeling van de dii'ektie van het circus is de toestand van het slachtoffer, de 30-jarige P. van G., die afkomstig is uit Zoeler- meer, ernstig. Finale herendubbelspel toernooi L.T.C. „Zierikzee" ZIERIKZEE, 22-6. - Als sluitstuk van het vorige week door de regen onderbroken tennistoernooi van de L.T.C. „Zierikzee", vond zaterdag avond de finale plaats van het heren- dubbelspel. Deze party ging tussen de heren G. v. d. Tholen-B. Franke en J. Rosink-E. Franke. De verwachting was dat de jon geren Rosink-Franlke het ihun tegen standers door hun grotere snelheid en uithoudingsvermogen zeer moei lijk zouden maken. Het spelbeeld gaf echter ihet tegenovergestelde te zien. Door het spel soms onnodig op te houden, het missen van een sex-ve en een tekort aan snelheid van J. Rosin'k-E. Franke, wisten hun tegen- standex-s G. v. d. Tholen-B. Franke het heft in handen te houden, waar deer zij de eerste set met 6-3 op hun naam brachten. De tweede set was globaal gezien niet veel -ander-s. Even zag het er «og naar uit dat J .Ro sink-E. Franke het over een andere Samen met Dreischor naar provinciale wedstrijden RENESSE. 20-6. Aan de voet van de duinen leverde zaterdagmiddag een negental cilandelyke brandweer korpsen te Renesse aan het eind van de Lcane een spannende stryd om de hoogste eer te behalen. Des morgens om 11.00 uur vond hieraan vooraf gaande door het voltallige college van b. en w. van Westerschouwen de officiële ontvangst plaats van de wedstrijdleider, adjunkt-inspekteur S. H. J. Roos uit Breda, de wed strijdcommissie en de jury. Burge meester H. P. Everwflïi richtte tot hen hierby een hartelijk woord van welkom waarby hy hen veel succes toewenste op deze dag. Namens de gasten sprak de heer Roos hierna enige woorden van dank voor de spontane verwelkoming. Om 13.00 uur startte het eerste brandweer korps in de ry van negen teams. Een honderdtal meter voor het pand, de woning in de voormalige theetuin Ackema, waar de venneen- de brand was uitgebroken werd door de voorzitter van de jury, de com mandant brandweer te Goes, D. Tac- kema, aan de commandanten de op- dx-acht verstrekt. Terwijl de vrouw des huizes in de keuken werkzaam was brak hier brand uit. De vrouw kon zich bij de buren in veiligheid stellen. Haar man die boven was zag geen kans meer via de trap de wo ning te verlaten, maar hij slaagde er in via een der ramen de woning te ontvluchten. Na het verstrekken van de opdracht en na zich fox-meel te hebben aan- en afgemeld, kwamen de koi-psen in aktie. De korpscom mandanten en de manschappen wer den hierbij op de hielen gezeten door een viertal jux-yleden die nauwlet tend hun verrichtingen noteerden. De commandanten gingen met hun plaatsvervanger direkt op verken ning uit, slangen werden uitgerold, verdeelstukken afgelegd en de wa terpompen in werking gesteld. Zoals bij alle sooi-t wedstrijden speelden ook hier de zenuwen een belangrijke rol. Onderdelen van de opdracht wei-den soms totaal vex-ge- ten evenals het geven van opdrach ten aan de manschappen. Prysuitreiking Cnder 'de aanwezigen die de ver richtingen volgden merkten wij ook een aantal autoriteiten op, te weten de burgemeester van Middenschou- J MOSKOU, 21-6. - Dc Britse student Matthews, die vergeefs heeft i gepoogd een huwelijk te sluiten met de Russische Ludmilia Bibkova, is zondagmiddag per vliegtuig uit Moskou naar Londen vertrokken, f Hem was door dc Russische autoriteiten aangezegd dat hy de Sovvjet- Unie moest verlaten wegens „gedrag, dat onbctamelyk is voor een buitenlandse student in Sowjet-Rusland, vijandige propaganda jc- i gens de Sowjct-Unic en het speculeren in voorwerpen van dagclyks r gebruik". (Matthews had, voor de somma van vier roebel, een trui aan een Russische medestudent verkocht). I Matthews kwam pas op het laatste ogenblik op het vliegveld aan, i waar hy werd opgewacht door een ambtenaar van dc Britse am- f bassadc in Moskou, die hom zyn paspoort overhandigde. J Ily werd niet vergezeld door zyn Russische verloofde. „Ik heb a vanmorgen in de flat, die zy met haar moeder deelt, van haar af- scheid genomen. Z(j is erg bedroefd, maar zij houdt zich goed", aldus Matthews. Ily voegde hieraan toe: „Ik zal proberen naar Moskou J terug tc keren". Deze Brits-Russische liefdesgeschiedenis heeft dus een ongelukkig einde gekregen. wen S. Franclrè, de burgemeester van Duiveland A.:jA. van Eeten, wethou der H. Kcevoets van Zierikzee, het kringhoofd van de B.B., de heer J. R. den Boer, en het voltallige college van b. en w. van Westerschouwen, alsmede seci-etaris J. de Jonge. Na afloop der wedstrijden werd aan al len die hierbij waren betrokken in hotel „Het Wapen van Renesse" een koffiemaaltijd aangeboden waarbij tegelijkertijd de prysuitreiking plaats vond. Bux-gemeester H. P. Evex-wijn sprak hierbij tot allen een hartelijk wocx-d van welkom en uitte zijn be wondering' voor de koi-psen die voor het houden van deze wedstrijden hun vx-ije zatex-dag beschikbaar hadden gesteld. De wedstx-ijdleidex-, adjunkt-in spekteur S. H. J. Roos, zei hierna dat niet de uitslag maar wel de deelna me belangx-ijk was aan deze wed strijd. Hij wees er verder op dat in de loop der tijden de brandweer een vak is geworden waarvoor constant moet worden geoefend om bij te blij ven. Dank bracht hij aan de man schappen voor de opofferingen, die zij zich getroosten om zo goed mo gelijk voor de dag te komen evenals aan hun vrouwen die steeds alleen thuis moeten blijven. De winnaar (die op dat moment nog niet bekend was) wenste hij veel succes toe op de provinciale wedstrijden te Mid- delbux-g op 11 juli a.s. De verrichtingen De voorzitter van de jury, D. Tac- kema, gaf hierna een bondig over zicht van de verrichtingen op deze middag waarbij de gemaakte fouten duidelijk in het daglicht werden ge steld. In de eex-ste plaats verklaax-de hij dat de jux-y bijzonder had geno ten van het prachtige materieel waar ever de korpsen beschikten. Voor de eerste maal was hier met de nieuwe puntenlijst gewerkt die bijzonder kritisch tot uiting laat komen wat goed en wat niet goed is verricht. Op de eei*ste plaats achtte hij het van belang dat het teamvei-band van het korps goed is. Het feit dat soms mensen niets staan te doen, omdat zij geen opdracht krijgen mag niet voorkomen. Hij prees de vriend schappelijke sfeer waarin wex-d ge werkt, het optreden, de kleding en dé con-ecte wijze van melden. De berichtgeving was goed. Tot aan het gebouw waren de verrichtingen praktisch allemaal 100 procent. Vaak werden nadien belangrijke fouten gemaakt. Bewondering snrak hij uit voor de overgave waarmee allen zich hebben gegeven. Een waarschuwend woord liet hij horen aan de winnaars en aan het korps dat ondex'aan is ge ëindigd waarbij zeker niet van de gedachte moet worden uitgegaan dat men de beste cn de slechtste is daar deze uitslag niet volledig bepalend is. Hij juichte het toe dat een aantal oudere bevelvoerdex-s hun taak aan jongere krachten had ovex-gegevèn. Tenslotte wees hij op de uitstekende samenwerking in de jury waarin ook een aantal beroepsmensen waren on der gebx-acht. Zierikzee kampioen Bux-gcmccster H. P. Everwijn reik te hierna de prijzen uit, waarbij hij de spanning er tot het laatste mo ment inhield door met de poedelprijs te beginnen. Dat het er danig heeft gespannen moge blijken uit het re sultaat van de eerste vier die allen het predikaat zeer goed kx-egen. Zie rikzee wei'd kampioen met 213 pun ten; 2 Dreischor 211 punten; 3 Re nesse 210 punten; 4 Bx'ouwex-shaven 205 punten; ruim voldoende haalden: 5 Haamstede 191 punten; 6 Ooster- land 185 punten; voldoende: 7 Brui nisse 168 punten; 8 Kerkwerve 164 punten; Scharendijke werd negende met 132 punten. Na een x-eeks van jaren is Zierik zee er dus op deze wedstrijden an ge slaagd Dreischor van de eerste plaats te verdringen. Het succes voor de Zierikzeeenaars was zeker opmerke lijk daar hun commandant de heer M. Catshcek voor de eerste maal als zodanig aan de wedstrijden deelnam. By het overhandigen van de prijs verklaax-de de heer Catshoek dit re sultaat te zien als uitvloeisel van de deelname aan de cursus te Bi-eda. De bevelvoerdersprijs, beschikbaar gesteld door de B.B., ging ook dit jaar weer naar de bevelvoerder van het kox-ps Dx-eischor, de heer L. M. Moermond (53.32 punten). Uit han den van het kx-inghoofd, de heer J. R. den Boex-, mocht hij een fraaie bax-ometer in ontvangst nemen. Met een persoonlijk woord bracht bux-gemeester H. P. Evex-wijn aan al len dank die hun krachten hadden gegeven tot het welslagen van deze wedstrijden. Dit waren de wedstrijd leider Roos, de leden van de jury, de administratie, mejuffrouw Quant (bloemen), M. de Vos en de heer Schiettelcatte, de terreinopzichter de (heer J. Folmer, de ordonnans K. Sluijters, de comm. van voorberei ding, de heren St. v. d. Hoek, Joh. Sluijtex's en J. Kiezenberg, de voox-- zitter van de commissie J. Quaxit, en de beheerder van het pand de heer L. Ackema. Verder bracht de bux-ge meester nog dank aan de rijkspolitie van het kox-ps Renesse. Aan de pro vinciale kampioenschappen zal be halve Ziex-ikzee ook wox-den deelge nomen door het korps Dreischor, dat nog steeds provinciaal kampioen is. boeg zouden gooien en liepen zij hun achterstand in. Op het kritieke moment echter misten zij het nodige spelinzicht en moesten ook dit keer met 4-6 de eer aan hun tegenstan- dex-s geven. Ondanks het fiMsse weer en de wat harde wind was het een aardige en leerzame wedstrijd. De einduitslag luidt: G. v. d. Tholen-B. Franke te gen J. Rosink-E. Fi-anke 6-3, 6-4. In x-estaux-ant „Mdndragon" vond na afloop de px-ijsuitx-eiking plaats aan de finalisten van dit geslaagde toex-nooi. De voorzitter van de ver eniging, de heer A. Timmerman, sprak na alle aanwezigen welkom te hebben geheten zijn dank uit aan allen die voor en achter de scher men hebben meegewerkt om dit toernooi te doen slagen. Zeer content was de voorzitter over de goed on- derhouden banen door de gemeente Zierikzee, doch diet gemis aan een goed 'kleedlokaal doet zich vooral bij deze toernooien steeds sterker voelen. Na deze geslaagde wedstrijden ligt Ihet in de 'bedoeling om in het najaar als sluitstuk van 'het seizoen weder om een toernooi in een wat gewij zigde vorm te doen plaats vinden. De voorzitter verleende hierna het woord aan de wedstrijdleider, de heer J. Brugman, die met de geluk wensten van de clu!b en hemzelf de prijzen aan de finalisten overhandig de. Met een px-aatje en een dansje bleef men daarna nog enikele uren gezellig bijeen. ONGERUSTHEID IN ARTIS AMSTERDAM, 20-6. Heel Ar- tin verkeert op het ogenblik in spanning of een van de wijfjes-olifanten ziektever schijnselen zal gaan vertonen. Want mocht dat onverhoopt blijken dan zal er vermoede lijk weinig aan zijn te doen want operatief ingrijpen moet bij een dergelijk sterk en ko lossaal dier uitgesloten wor den geacht. Enkele dagen ge leden heeft namelijk een van de olifanten kans gezien uit een tas, die een dame te ver over de balustrade liet han gen, met de slurf een paar schoenen met naaldhakkken tc grissen. Wie van de olifanten de schoenen naar binnen heeft gewerkt is onbekend omdat de bezoekster pas nadat de schoe nen waren verorberd de die renverzorger is gaan waar schuwen. Zij wist alleen dat het een dier zonder slagtan den was, zodat het mannetje het niet kan hebben gedaan. Men is in Artis vooral veront rust door de naaldhakken, waarin vaak metaal is ver werkt. Veel dames gaan hoog gehakt naar Artis om bij de ingang ander schoeisel, wan delschoenen of sandalen aan te trekken; de naalhakschoen- tjes worden dan in handtas of mandje meegedragen. KEULEN, 20-6. Meer dan vyftien- honderd mensen zijn aanwezig ge weest 'bij de 'begi-afenis zaterdag ochtend van vier kinderen die het slachtoffer zijn geworden van de aanval van een geestelijk gestoorde op de school van Volkhoven bij Keulen vorige wéék. Voor de ter aardebestelling had kardinaal Josef Frings, aartsbisschop van Keulen, een plechtige requiemmis opgedra gen en de albsoute 'bij de vier in de kerk geplaatste bax-en verricht. Op elk van de kister. lag een boeket rode rozen. Bij de naast elkaar gelegen gra ven op het kerkhof werd door het publiek een groots eerbetoon met kransen en 'bloemen gébracht. Vele aanwezigen kregen 'het te kwaad. De vrijdag ovexiéden negenjarige Renate Fühlen en de zatex-dagoch- tend gestorven elfjarige Ruth Hoff mann wox-den deze week begraven. Ontwikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw DEN HAAG, 20-6. Het lijkt er op, dat in de loop van dit jaar zo'n twee duizend boeren van de hulp van het ontwikkelings- en saneringsfonds zullen kunnen prof it ex-en: vijftien honderd door een beëindigingsver goeding', vijfhonderd door investe- ringspremies. Drs. R. Zijlstra, voox-- zitter van de Nedexiandse Christe lijke Boeren- en Tuindersbond, schrijft dit deze week in „Ons plat teland", het orgaan van zijn bond. De heer Zijlstra vertelt dat meer dan di-ieduizend boeren gaarne van de steun van het fonds gebruik wil len maken om de beëindiging van hun bedrijf te vergemakkelijken. In Groningen werden 250 aanvraagfor mulieren uitgereikt, in Friesland 800, in Drenthe 200, in Overijssel 350, in Gelder-land 750, in Utrecht 80, in Noord-Holland 60, in Zuid-Holland 30, in Zeeland 50, in Nooi-d-Brabant 400, in Limburg 150. Deze getallen hebben nog slechts betrekking op het aantal uitgereikte formulieren; een deel van de gegadigden zal naar alle waarschijnlijkheid afvallen door dat ze niet aan de vereisten voldoen. Zeven Oostduilse jongemannen zijn in de nacht van vrijdag op za terdag bij Neder-Saksen naar West- Duitsland gevlucht. WASHINGTON. Tijdens het debat in de Amerikaanse senaat over het wetsontwerp op de 'burgen-echten ontvouwde plotseling een bezoeker op de publieke tribune een vlag met een hakenkruis er op. Om behoud positie industriekern ZIERIKZEE, 20-6. - Een belangrijk gesprek heeft vrijdagmorgen plaats gevonden tussen enerzyds het dagclyks bestuur van de gemeente Zierikzee cn dc vaste commissie voor economische aangelegenheden van dc Tweede Kamer. Dc beide wethouders, dc heren mr. K. A. Kcuning en H. Koevocts, verwelkomden de leden van de commissie in de morgenuren tc Zype, waar na men onmiddellijk doorreed naar Zierikzee. Doel van het bezoek der com missie was zich te oriënteren met betrekking tot het handhaven van Zierik zee als industriekern, zulks in verband met het ministeriële voornemen het totale aantallen industriekernen ixi den lande te verminderen, zulks met verlies* van de hieraan verbonden faciliteiten voor dc afvallende gemeenten. Bij ontstentenis van bux-gemeester mr. F. Tb. Dijckmeestex", werden de commissieleden rondgeleid over het industrieterx-ein door de loco-burge- meester H. Koevocts en mr. K. A. Keuning, wpax-na in „Mondragon" een bespreking plaats vond. Hier wex-d Ijet woord gevoex-d door dc waarnemend commissaris der konin gin in de provincie Zeeland, mr. dr. A. J. J. M. Mes, die in een toespx-aak wees op een vei-dcx-gaande ontsluiting van de px-ovincie Zeeland, hetgeen dient te implicex*en dat zoveel moge lijk faciliteiten door de aanwijzing van kerngemeenten wox-den ver leend. Mitsdien is het voor Zeeland uiterst ongunstig als getornd zou worden aan liet aantal van dc vier bestaande kernen, namelyk Goes, Tcrncuzcn, Sint Maartensdijk cn Zierikzee. Woox-dvoex-der van de commissie was de waarnemend voorzitter, de heer C. P. van der Peijl, die ook zij nerzijds de belangrijkheid van Zee land ex-kende. Bevolkingsgroei Tenslotte spx-ak loco-bux'gemeester Koevoets, die opmerkte dat het aan tal inwoners van Zierikzee in 1880 bedroeg 7134 cn in 1960: 7138, zodat in een lijd van tachtig jaar praktisch van een stationaire bevolking kon wox-den gesproken. Juist door aan wijzing van Zierikzee als industrie kern is dc bevolking gegroeid en gaat thans naar de 7300 toe. De industrie vestiging (de aanwijzing tot kern vond plaats in 1959) is dus van gx-ote betekenis gebleken. Bovendien is Zierikzee centrum-gemeente tussen midden-Zeeland en de Randstad, twee delen van het land die hun communicatie gaan krijgen doormid del van de Oostex-scheldebx-ug, de Grevelingendam en de Haringvliet brug. Begrijpelijk is de beduchtheid te Zierikzee en op Schouwen-Duive- land dat het pendelen door de betere vex-bindingen zal toenemen. Dc heer Koevoets merkte op dat door deze zuigkracht het gevaar ontstaat dat Schouwen-Duiveland tot een vacuum wordt, hetgeen dient tc worden ver meden. Ontwikkeling Schouwen-Duiveland Hij deed derhalve een dringend beroep op dc commissie bij dc minis ter te bepleiten dc positie van Zie rikzee als industriekern, met de daax-- aan verbonden faciliteiten, niet aan te tasten, temeer niet omdat de to tale ontwikkeling van Schouwen- Duiveland hiermede is gemoeid. Na afloop der bcspi-ckingcn ver trokken de leden der commissie met het politievaartuig R.P. 19 naar Kats voor een bezoek aan Goes en Mid- delburg. In laatstgenoemde stad wer den de bcspx-ckingen afgerond. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2