De Zierikzeese Avondvierdaagse kreeg zeer vochtig slot STAD EN EILAND öp 10 juli opening LOPEN van voorlichtingscentrum te Bruinisse ZIERIKZEE, 19-6. - liet spreek woord „Lest Best" gold jammer genoeg niet voor de negentiende Zierikzeese Avondvierdaagse, die jJ. donderdagavond eindigde, want was het de eerste drie avonden werkelijk ideaal wandelweer geweest, de laat ste avond was het helemaal mis en toen de tijd van vertrekken was aan gebroken hing er een onweersbui bo ven de stad, die gepaard ging met flinke regenbuien. Niettemin ver schenen allen, die ook de vorige avond hadden meegelopen, aan de start, in regenkleding en velen ge wapend met een paraplu. Ondanks de ongunstige omstandigheden werd na enig overleg vooral met het oog op de acht kilometer dcelnemer- tjes besloten toch te starten, daar uitstel verschillende moeilijkheden met zich zou brengen. De tocht voerde ditmaal door Schouwen en wel via het Vrij poortje, het Vrije en de nooddanT voor de groten over Kerkwerve naar Schud- debeurs en voor de kleinen over de dijken naar Schuddebeurs en voor allen vandaar terug naar Zierikzee. Een groot deel van de tocht bleef het maar regenen en regenen, en nog enige tijd onweren, totdat toen de groten Kerkwerve uit waren de lucht langzamerhand begon te bre- HAAMSTEDE, 18-6. - Begunstigd door prachtig reisweer maakten de Haamsteedse bejaarden in twee bus sen van de R.T.M. donderdag hun jaarlijkse rondrit. Het werd deze keer een bezoek aan Noord- en Zuid- Beveland en Walcheren. Reeds ta melijk vroeg vertrokken de bussen met welgestemde passagiers uit Haamstede om via de pont te Ziipe en over Bergen op Zoom de eerste stopplaats Kapelle te bereiken. Hier werd in de „Caisson" koffie gedron ken. De broodjes kregen hun beurt in Kamperland in „De Banjaard" nadat het gezelschap al veel had ge zien van het mooie Bevelandse land schap. Over dé Veerse dam naar Middelburg voor een bezoek aan Miniatuur Walcheren. Na de middag ging het naar Bergen op Zoom waar het onvermijdelijke „winkelen" veel liefhebbers had. De warme maaltijd wachtte dit keer weer zoals gewoon lijk in „De Blauwe Keet" te Ooster- land. Onder een regenbui liet ieder een het gebodene wel smaken. Hier werd afscheid genomen van de voor zitter van het comité, de heer C. A. Hartog, die deze funktie achttien jaar lang bekleedde. Binnenkort ver trekt de heer Hartog naar elders. Als herinnering werd de scheidende voorzitter, naast de vele hartelijke woorden, een boekenbon aangebo den. Juist toen de opklaringen over Haamstede trokken arriveerden de bussen en ze werden natuurlijk voor af gegaan door de koninklijke har monie „Witte van Haemstede" met de drumband. Voor het gemeente huis stapte iedereen uit en hier sprak Menselijk aas 4 MOSKOU, 18-6. Een vis van l 139 kilo vangen met een men- i selijk been als aas gebeurt i i niet iedere dag, Masjarip Ma- i f drachimov in Oezbekistan 4 heeft het onanlgs gedaan. Hij 4 stond fluitend tot zijn middel 4 f in het water van een meer bij i IChorezma riet te snijden toen 4 hij een hevige stoot tegen zijn 4 benen kreeg en het evenwicht 4 verloor. Nauwelijks opgekrab- f beid voelde hij een venijnige 4 knauw in zijn been. Het. bleek 4 een grote meerval te zijn, een 4 buitengewoon vraatzuchtig 4 beest. Bij een nieuwe aanval 4 beet de vis zich in zijn kuit 4 vast en liet niet meer los. Om 4 l zijn sikkel te kunnen gebrui- 4 i ken moest Madrachimov schrij- f lings op het dier gaan zitten 4 en pa,s toen kon. hij het doden. Even later werd hij door zijn f makkers bewusteloos op de 4 oever aangetroffen met het 4 dode monster naast zich. 4 „Komsomolskaja Prawda", dc f f krant van dc Russische jeugd- f 4 beweging, schrijft cr niet bij f 4 of deze mensenetende vis la- f ter zelf is opgegeten. f ken en het bij de controlepost op de Schouwsedijk praktisch droog was. Op Schuddebeurs was de VéGé weer present die, in verband met de tijd, de traktatie op limonade, maar uit stelde tot het volgende jaar, doch wel op spritskoeken trakteerde. De kleintjes kregen op Schuddebeurs allen een ijsje, beschikbaar gesteld door de Koninklijke Zeelandia. Voor een extra verrassing zorgde ditmaal de firma Gebrs. Thien uit Zierikzee, die aan alle kleintjes een kleurige ballon uitreikte. Met de traktaties deed deze het leed van de natte pak jes en voetjes weer goeddeels verge ten. Met het oog op het weer ver trokken de acht kilometer lopertjes, voorafgegaan door de signaalafdeling van „Rust Roest" direkt van Schud debeurs naar Zierikzee, waar zij in „Concordia" hun onderscheidingste kenen ontvingen. De groten verzamelden zich in de Lange Blokweg waar „Kunst en Eer" present was en ook de publieke be langstelling (die uiteraard tot Schud debeurs maar zeer miniem was ge weest) nog behoorlijk groot was. Hier werd de stoet opgesteld, waarbij de meeste der groepen en verenigingen van hun vaandels en clubvlaggen werden voorzien en velen der deel- nemers(neemsters) bloemen ontvin gen. De tocht door Zierikzee naar „Con cordia" verliep vlot en de stoet had in vele straten veel b.ekijks, terwiil vooral ook op de Cude Haven en bij de heer Hartog nog een kort dank woord aan iedereen die had bijge dragen om deze dag mogelijk te kun nen maken. Spreker zeide verder dat hij naast veel waardering ook zeer veel dankbaarheid had gevonden in dit werk. De samenwerking met de comitéleden was altijd even prettig. Ook dankte hij de koninklijke har monie „Witte van Haemstede". Tot slot hoopte de heer Hartog dat er nog vele mooie reizen gemaakt mo gen worden. Burgemeester Everwijn dankte na mens de bejaarden en de gehele bur gerij de heer Hartog en het verdere comité voor de organisatie. Ook hier in Haamstede leeft de bereidheid om deze reizen te realiseren, wat een pracht vorm van gemeenschapszin betekent. „Haamstede zal U missen", zeide de burgemeester tot de heer Hartog. „Haamstede heeft nog geen erepenning, maar anders zou ik hem aan U uitreiken voor het vele dat U voor het verenigingsleven deed". Het rondedansje bleef niet achter wege en enige enthousiasten huppel den vrolijk op de maat van de mu ziek nog wat rond. De reis werd uit stekend gereden door de beide chauf feurs, de heren Glerum en Landman. De belangstelling voor de terug komst was groot. KERKWERVE Auto greep bromfiets op kruising Tijdens het ihoviige onweer van donderdagavond had op de kruising Heuvelsweg - Ka'kkersweelweg te Kerkwerve een verkeersongeval plaats tengevolge waarvan de "heer J. de R. uit Dreischor met verwon dingen aan het 'hoofd en heupklach ten moest worden overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis te Zierikzee. De heer de R. kwam omstreeks kwart over zes over de Kakkersweel- weg gereden uit de richting Kerk werve naar Noord'gouwe. Op het zelfde moment naderde over de Heuvelsweg uit de richting Zierikzee een personenauto bestuurd door de winkelier Th. C. S. uit Brouwersha ven. Op dc kruising reed die brom mer frontaal in op de auto, tenge volge waarvan de 'bestuurder de R. van zijn voortuig werd geslingerd. Dc man kwam terecht tegen de ter plaatse staande richting-aanwijzer van" de A.N.W.B. De politie sltclt een onderzoek in naar de oorzaak van dit verkeersongeval. Waarschijnlijk hebben de bestuurders elkaar, mede door het slechte weer, niet zien na deren. De bromfiets werd totaal vernield, de auto werd beschadigd aan de voorzijde. Vergadering N.C.V.B. Onder leiding van de presidente mevrouw FranCke hield de N.C.V.B. afdeling Kerkwerve woensdagavond in het Verenigingsgebouw een sa- het Havenplein de belangstelling groot was. Uitreiking enderscheidingen In de grote zaal van „Ccncordia", die geheel gevuld was vond de uit reiking plaats der onderscheidingen. Daar de voorzitter van het organi satiecomité, de heer Joh. G. L. de Bie niet aanwezig kon zijn, sprak namens dit comité, de heer G. J. V. La brand een kort woord van sluiting. Spr. gaf uiting aan, zijn leedwezen dat èn de voorzitter èn de secre taresse van het comité, mej. A. M. Verton, wegens ziekte niet aan deze Avondvierdaagse hadden kunnen medewerken en wenste beide een spoedige algehele beterschap toe. Vervolgens richtte hij woorden van dank tot allen, die tot 'het welslagen van deze Vierdaagse hadden mede- gerwerkt, in de eerste plaats de deelnemers en deelneemsters, maar oOk het Rode Kruisteam (dat deze laatste avond maar heel weinig voe ten te verzorgen had), „Kunst en Eer", de autobezitters, die de con troleurs en 'het Rode Kniisteam hadden vervoerd, de rijkspolitie en de firma's, die traotaties 'beschikbaar hadden gesteld, nl. de VéGé, de JCon. Zeelandia N.V. en de -heer M. C. Pa- peveld, en de fa. Gebrs. Thien (voor het schenken van de ballonnetjes). Ten slotte ook de leidsters en lei ders van de groepen. Spr. besloot met een „tot Aveerziens op de 20ste Avondvierdaagse' Hierna werden de kruizen, kroon tjes, medailles en cijfertjes uitge reikt. Wandelen in cijfers Tot slot volgt hier nog een over zicht van de deelneming. Aan de 15 ikm.-tochten namen 197 individuele loDers deel en groepen van de G.V. „Rust Roest", C.J.V. cn „Delta Sport" uit Zierikzee en de Padvindsters uit Nieuwerkerk. Aan de 8 km.-tochten namen 95 individu- elen deel en -groep envan de o.l.- schoöl te Noordgouwe, S.V. „Duive- land" uit OoSterland, „Velocütas" uit Serooslkerke, „Jomg Dre'ischcr" ulit Dreischor, G.V. „Rust Roest", „Vlij tige Handen", C.J.V., Welpen Mr. Bakkergroep, „Delta Sport" en ka bouters en welpen van de Hézojéka Padvinöstersgroep uit Zierikzee. In het 'bijzonder vermelden we nog de namen van enige trouwe deelneemsters en deelnemers die wat aantal deelgenomen tochten betreft aan de top staan, nl. dr. J. C. Röhner uit Zierikzee (18 maal), mevr. J. Knuist-Stoutjesdijk uit Zierikzee (16 maalt. mw. J. M. Lcdewijk-de Witte u-lt Nieuwerkerk en mevr. M. H. Sdhot-Meerdink uit Zierikzee (15 maal), de da-mes Carla Koper en Leny Meerdink en -mevr. J. v. d. Wdelen-Evertse uit Zierikzee (13 maal), mej. Jopie van Dongen en de 'heer M. J. Bij 'de Vaate te Zierikzee (12 maal). menkomst, Avelke door verschillende omstandigheden door wait minder dames Avas bezocht. Deze avond sprak ds. Zonneveld van Kerkwerve over de Jehova-getuigen. De gestel de vragen werden door ds. Zonne veld beantwoord. Zoails gebruikelijk was deze samenkomst door mevr. Franöke geopend met het lezen van een bijbelgedeelte en meditatie. We gens geringe 'belangstelling Averd be sloten af te zien van een reisje naai de Domeinen. Ds. Zonneveld eindig de met dankgebed, Avaarna de ver gadering door de presidente Averd gesloten. Geslaagde collecie Rode Kruis De alhier gehouden collecte ten bate van het Rode Kruis heeft het fraaie bedrag van f 388,91 opge bracht. ELLEMEET Bejaarden naar Eindhoven Morgen, zaterdag, gaan de bejaar den naar Éindhoven, daartoe in staat gesteld door eigen bijdragen, een lijstcollecte en een subsidie van de gemeente. Het Oranje-comité zorgt als steeds voor de organisatie. De R.K.-collecte De Rode Kruis-collecte, vorige week gehouden, bracht het mooie ZIERIKZEE, 18-6. Zeer tot ons ge noegen kregen wü vlak na het arti kel met verschillende onzekerheden ever de aktiviteiten van het Comité Manifestatie van Schouwen - Duive- iand in verband met opening Grevc- lingendam, de beschikking over meer exacte gegevens, althans wat betreft inrichting en openstelling van het voorlichtingscentrum aan de Oostkop Aran de Grevelingendam. De voorbereidingen -tot dit voor lichtingscentrum, dat later een om vangrijker en permanenter karakter ■krijgen zal, zijn 'thans een -eind- Aveegs voltooid. Er 'komt aan de Oostkop een paviljoen van 110 m-\ vloeroppervlakte. In het paviljoen komt het voorlichtingscentrum. Het wordt ingericht, met medewerking van de Voorlichtingsdienst van de Deltadienst cn 'het Avordt een copy van het te Hellevoetsluis door HA- DEX Ingerichte voorlichtingscen trum. Het gebouw te Bruinisse zal op vrijdag 10 juli a.s. officieel worden geopend, nadat op za terdag 4 juli met het gebouw is „proefgestoomd", o.m. wat be treft de af- en aanvoer van mensen naar het gebouw per bus. In eerste instantie zal het voor lichtend materiaal zijn afgestemd op de werkzaamheden aan de Greve lingendam, maar'hot ligt - gelijk ge meld - in dc bedoeling later aan het centrum een moor algemeen water staatkundig voorlichtend karakter te bedrag van f 126,op. Alle gevers werden langs deze weg hartelijk dank gebracht voor hun giften en de schoolkinderen van de hoogste klas sen voor het collecteren. ILVAMSTEDE De kermis OngeA'eer gelijk met de aanvang der zomer begint in Haamstede ock de kermis weer. Voor dit jaar is da animo der exploitanten niet bijster groot en alleen de fa. v. d. Zande uit Halsteren aanvaardde de verre reis naar de Westhoek. Ze zal trach ten om met een 'kindermolen en een gebakkraam toch nog wat vermaak te brengen. Reeds zaterdagmiddag kunnen de liefhebbers terecht om de kermiscentjes bestemming te geven. Massale zondagsschooldag Zaterdag 19 juni a.s. komen de zondagsschoölkinderen \'an het ge hele eiland naar de Westhoek voor het 'houden van een zg. „buitenspel dag". Het wordt een groep A^an on geveer 600 meisjes en jongens die eerst in de Ned. Herv. kerk wordt ontvangen. Na de begroeting trekt de stoet naar het duinterein „De Zeepe" van het slot Haamstede, waar op 24 verschilleride veldjes di verse spelen worden 'gehouden. Het belooft een prettige dag te Avorden voor de kinderen, vooral als het Aveer Avat mee wil werken. Eerste frambozen Het gaat hard met de ontwikke ling in de natuur. Zo snel zelfs dat de heer W. v. Sluijs geheel onver- Avachts vrijdag tot de ontdekking kwam dat de eerste frambozen pluk- rijp Avaren. Dit is ongeveer 16 dagen eerder dan vorig jaar. Het warme en groeizame weer van de laatste weken is de oorzaak van een veel sneller rijp worden der diverse vruchten. Ook de aardbeien zijn vroeger dan vorig jaar 'en de oogsit is bijzonder groot. Het is de afgelopen week don ook in de meeste gezinnen de aard- •beienweek geweest, want overal werden de heerlijke vruchten ge plukt en geweckt om voor cie aan staande winter wat achter de hand •te hebben. Tegenwoordig komt ook vaak de diepvrieskist er aan te pas. De rode bessen beginnen ook al te kleuren en indien het weer op deze manier voortgaat, dan zitten de tuinders en fruitkwekers al spoedig dn de eerste oogstwerkzaamhcüen. WESTENSCIIOUYV'EN Zuiver strand Momenteel is 'het strand te Wes- tenschouwen, dat vanaf het einde der tweede wereldoorlog niet meer schoon is geweest er. omdat het re gelmatig bezaaid lag met stukken beton en restanten van anti-'lan- d'ingsbarricaides, jaren lang veel boze woorden van de badgasten oplever de. nu uiteindelijk van alle rommel ontdaan. De gemeente heeft er voor gezorgd met medewerking van wat zwaar materieel van de bunker- sloopfirma dat alle restjes van het strand zijn verwijdend, zodat 'de A'ooroorlogse aanblik van 'het strand weer is teruggekeerd. RENESSE Nieuwe voorzitter „L. et E." In een korte ledenvergadering is in de plaats van de onlangs overle den voorzitter J. M. de Nooijer de heer J. A. Kouman als voorzitter van het fanfarekorps „Luctor et Emer- go" benoemd. Eilandelijke brandweerwedstrijden Zaterdagmiddag vindt te Renesse de eilandeflij'ke bran'dweerwedstrijd plaats, waaraan door negen korpsen zal worden deelgenomen. De wed strijden, waarmee te 13 uur een aan vang wordt gemaakt, zullen worden gehouden 'in de voormalige theetuin ACkema aan 'het eind van de Loane. Voordien zal 'te 11 uur de officiële ontvangst plaats vinden in hotel „Het wapen van Zeeland" door bur gemeester H. P. Everwijn van Wes- terschouwen. Te 18 uur vindt in hotel „Het Avapen van Renesse", waar een koffietafel aan 'de 'deelnemers wordt aangeboden, de prijsuitreiking plaats SCHARENDIJKE Bejaarden maakten reis naar Antwerpen Woensdag jl. trokken de bejaarden er Aveer op uit voor hun jaarlijkse uitstapje. De vit naar Zijpe langs de geven. Er zal dan ook in de naaste toekomst worden uitgezien naar een definitieve plaats voor het paviljoen. Het 'ligt in het voornemen het cen trum tot het eind van het seizoen toch wel bekende Schouwse en Dui- A'elandse wegen is in deze tijd van het jaar al een evenement op zich zelf. Het is een lust het oog te kun nen laten gaan over de Zeeuwse akkers met hun groeiend en bloei end gewas. Via Brabant voerde de reis naar Antwerpen. Er was veel te zien in deze nijvere industrie- en haven plaats. Wirwarrend door 'het drukke vakeer drongen de bussen door tct in het centrum. Daar lag 'het doel van de reis: Europa's grootste die renpark, gelegen in 'het hartje van de stad, achter het machtige bouw werk van het Centraal Station. Drie uur lang kon men hier genieten van een geweldige variëteit A'an dieren, Arogels, vissen en planten. In de loop van de middag werd de terugreis Aveer aanvaard. Men verliet Antwer pen echter niet voordat men nog een rit gemaakt 'had langs allerlei historische gebouwen, zoals bv. de prachtige gildenhuizen op de Grote Markt. Na de grenspassage werd de reis nog even onderbroken te Ber gen op Zoom en van daaruit reisde men rechtstreeks naar de Blauwe Keet. Bij aankomst daar stonden de tafels gereed voor de warme maal- tijd: een heerlijk slot van een prach tig reisje. Het Aveer was mooi, de stemming goed, de sfeer plezierig. Alles en allen werkten mee om ddt uitstapje te doen slagen. Namens alle deelnemers en deelneemsters een woord van hartelijke dank aan het bejaard'encomité dat het reisje organiseerde, maar vooral ook aan alle plaatsgenoten, die door 'hun bij drage dit uitstapje mogelijk maak ten. Dat burgemeester Francke dit maal het reisje meemaakte, werd door de deelnemers bijzonder op prijs gesteld. NIEUWERKERK De alhier gehouden huis aan huis collecte voor het „Hoo'geland" heeft opgebracht de som van f 45,51. Aan de christelijke kweek school te Middelburg slaagde voor de akte onderwijzeres onze dorpsgenote mejuffrouw R. Tieleman. OOSTERLAND Chr. Gem. Zangvereniging maakte gevarieerd reisje Begunstigd «door fraai zomerweer heeft de Chr. Gem .Zangvereniging „Door Oefening Sterker" alhier, woensdag haar jaarlijkse reis ge maakt. Mot 39 deelnemers(sters) startte chauffeur Viergever met een R.T.M. touringcar ongeveer zes uur \'an het Marktplein, waarna het via het overzetveer 'Zijpe naar Bergen op Zoom en vandaar naar Goes ging. Door het mooie landelijke Noord- Beveland weitd een 'bezoek aan „Zee- lands Tuin" gebracht, 'het mooie eiland Walcheren, waar eerst het historische stadje Veere Averd be zichtigd. Vooral de bekende Schotse huizen trokken 'hier bijzonder de aandacht met de oude opschriften. Verdér ging het over Domburg naar Zoutelande, terwijl op West kapel le koffie werd gedronken. Hier werd tevens de 'landingsplaats der gealli eerden in de laatste oorlog bezocht. Vlissdngen met zijn prachtige boule vard kAvam Ihierna aan de 'beurt en men Avas zo 'gelukkig juist een vaar tuig van 'het 'loodsAvezen te zien uit varen om assistentie te bieden aan een tanker. Het monumentale stand beeld van Michiel Adriaansz. de Ruiter op de boulevard werd bezich tigd en stimuleerde enige jongeren onder de reizigers om 'het bekende „In een blauwgeruite kiel" aan te heffen. In Middelburg Averd vervol gens een bezoek gebracht aan Mini atuur Walcheren, dait zeer in de smaak viel. Verder 'ging het over de Sloe'dam naar Zuid-Beveland waar te Krabben'dijke in 'het café ..De Koophandel" een maaltijd werd ge nuttigd. Ongeveer itwee uur weid hier Aveggereden en ging het ever Roosendaal naar Breda, waar voor al de vrouwelijke reizigers aan hun trekken kwanten doordat ze hier enige tijd konden Avinkelen. Neg op 'het programma stond een bezoek aan de 'bekende „Efteling" te Kaats heuvel, waar men van 5 uur tot kwart voor zeven vertoefde en op getogen was over alles. Over Waal- Avijk en Made reed men naar Steen bergen, waar in de bekende zaak van Van Meel nog een half uurtje werd gepauzeerd. Daarna ging het weer „huistoe" en -men arriveerde ongeveerhalf tien op het Markt plein. Men was hoogst voldaan over (half oktober) geopend te 'houden voor het publiek. Over de andere aktiviteiten van het comité kunnen in 'dit stadium geen definitieve ge gevens worden verstrekt. deze tocht, mede door het toedoen van de chauffeur Viergever, die niet alleen vaardig is aan het stuur doch ock voortdurend tekst en uitleg gaf van hetgeen werd gepasseerd. De collecte die hier ter plaatse werd gehouden voor de stichting „Het Hoogeland" te Beekbergen, on der leiding van mevrouw Van Dijke- Bolle door de jonge dames Riet Boo- gert, Tonnie Capelle, Riet de Later en Lenie van der Werf. heeft opge bracht de som van f 121, SIRJANSLAND Hevig onweer Tijdens het hevig onweer in dé af gelopen nacht, sloeg de bliksem in het dak van het huis van de land bouwer de heer J. Padmos. Verschil lende pannen werden vernield. Er ger was de sdhade door bliksemin slag in de woning van de landbou wer de heer J. Onderdijk. In het dak Averd een gat van een vierkante meter geslagen en verschillende pannen sneuvelden. Bovendien werd in de woning de elektrische leiding verwoest. Aan de christelijke kweek school „De Veluwe" te Ede slaagde onze dorpsgenote mejuffrouw J. B. Hanse. SPORT VOETBAL Bekerwcdstryd (3e ronde) Zierikzee II-Domburg I Voor de 3e ronde van de beker wedstrijden K.N.V.B. afd. Zeeland (halve finale) komen 'de Ziorikzee- reserves ditmaal in hel veld tegen Domburg I, dat dit seizoen speelde in de andere eerste klasse afdeling Aran de afd. Zeeland, en beslist een beter en geacheveerd or spt 1 op dc grasmat legt, dan bijv. Kruinïr.gen jl. zondag. Het toch ongetwijfeld talentvolle Zierikzee II zal er nu zondag a.s. met techniek a'lleen niet komen, in dien echter de nodige vaart en een flinke doortastendheid mede aarnve- zig zijn, kan de finale bereikt wor den. In verband met boolveibindin- gen vangt de wedstrijd om 2 uur aan. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie rayen Zierikzee Poule B: Van Aken's Bouwbedrijf- Vclocitas afgelast. Heden (vrijdag)-avond wordt ge speeld: Poule A: Smit Bolnes-C.W.S. Het programma voor de volgende week luidt: maandag 22 juni: Poule A: Rijkswaterstaat-Van der Wekken. Pculc B; Neplunus-Zierikzeevete- ranen. dinsdag 23 juni: Poule B: Velocitas-P.Z.E.M. donderdag 25 juni: Poule A: C.W.S.-Smit Bolnes. Poule B: P.T.T.-Van Aken's Bouw bedrijf. Alle wedstrijden vangen aan om kwart over 7. Lopen en lopen is twee. Dat wis ten we al, maar gisteravond werd het dan nog eens duidelijk, toen de al bijna onmiddellijk druipende meute de stad uittrok op weg naar het in loodgrijze regensluiers ge hulde Kerkwerve, dat ive er wel eens vriendelijker bij hebben zien liggen. Ach, vrienden 't was armoe ditmaal. Nonchalant als we zijn, was ons bedunkens een soort plastic jasje wel voldoende, in de hoop dat het weer wel snel zou opklaren. Het bleek niet het geval te zijn, zij het uiteindelijk wel. Er was aanleiding tot jaloezie op degenen, die helemaal van kruin tot teen in waterwerende kleding waren gestoken. De regen drong daar niet door, maar bij ons wel, iets wat men snel bemerken kan. Water is dun en sijpelt overal doorheen, gelijk bekend is op Schou wen- Duiv eland. Uiterst amusant was een meisje, gekleed in lange broek, die we ervan verdenken (die lange broek dan) recentelijk in de wasmachine te hebben gezeten. Op weg naar Kerkwerve, onder invloed van de zondvloed, begon deze pan talon aan alle kanten te schuimen, welig en zichtbaar. Een ongelofelijk gezicht. Een ander meisje had pa ling meegenomen voor de barre tocht, waaraan zij en diverse vrien dinnen liefelijk liepen te kluiven. De vette handjes werden gewassen met schuim uit de pantalon en de de wolken fungeerden als kraan. Men ziet hoe zot een Avondvier daagse zijn kan. Voor een apart nummer zorgde een viertal koeien en een paard, in de (gebenedijde) omgeving van Schuddebeurs. On der invloed van de dondcrklapjes waren de boe-roepers een heus ko renveld ingerend en daar hadden ze de avond van hun leven. De boer zal het wel viel prettig gevonden hebben, maar een koe is - gelijk be kend. - een onbekommerd beest. Toen de Blokweg naderbij kwam lag dc troep al heel ver uileen. Flarden muziek waaiden aan door dc avondlijke lucht cn de bloemetjes kwamen er weer aan te pas. Sop pend in de schoenen zijn wc dc stad nog doorgezeild toen een beminne lijk Concordiaallen opving, troos tend en wel een beetje verlossend, want het was een barre tocht, die helemaal aan hel einde zijn slot kreeg onder de douche en met een stel droge kleren. Een wandelaar schijnt, een gedrevene te zijn. Er is zoveel droogs cn goeds op dc wereld, maar hij of z[j zoekt, het op een van water spiegelende en blubberende weg in Schouwen, dat zo vlak. zo vat en zo nameloos triest kan zijn. zij het gelukkig niet altijd! EILANDMAN. Het lol zeer modern, omgetoverde kampeerterrein „Rozenhof" aan de weg tussen Burgh cn Westenschouwen. Talrijke voorzieningen zijn hier getrof fen om het de kampeerders vaar de zin te maken. Zoals de foto toont zit men hier luw cn aardig apart. (Foto: ZicrikzcesChe Nieuwsbode). Een vrolijk groepje onderweg. Men onderscheidt rechts op de tweede rij mevr. J. Lodewijk-de Wit te Nieuwerkerk, de befaamde Vierdaagseloopster, die te Nijmegen ai vele malen present was en ook te Zierikzee nooit ver stek laat gaan. (Foto: ZieriikzeesChe Nieuwsbode). Haamsteedse bejaarden bezochten Zeeuwse eilanden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2