SVCCESJES L 0 ATTENTIE ATTENTIE Firma G. J. Wilbrink zoon en de drank is Vlootschouw en revue bij sluiting van de Grevelingendam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 18 juni 1964 No. 19599 Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon HANS-JAN J. GOEDEGEBURE J. GOEDEGEBURE- TRAAS Nieuwerkerk, Weststraat 21 Tijdelijk: Zuiderziekenhuis, Rotterdam, kamer 441. JACOBUS MARINUS FOLMER CHRISTINA JANNA VANE hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking D.V. zal plaats hebben op vrijdag 26 juni a.s., des namiddags om 2 urn- te Oosterland. Kerkelijke bevestiging in het kerkgebouw der Geref. Ge meenten 'in Nederland te Nieuwerkerk om 2.45 uur door de Weleerw. Heer Ds. H. Ligtenberg van Utrecht. Nieuwerkerk, 13 juni 1964 Kerkring 8 Ooststraat 25 Receptie van 7.30-8.30 uur in „Ons Dorpshuis", Nieuwer kerk. Toekomstig adres: Klein Westerxvijksestraat, sa Ion wagen, Hilvarenbeek. Hartelijk dank voor de vele gelukwensen ontvangen op 11 juni j.i. R. STEUR Haamstede, juni 1964 Rusthuis „Duinoord" Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde oom NICOLAAS VAN ZUIDLAND in de ouderdom van ruim 86 jaar. Haamstede, 17 juni 1964 Rusthuis „Duinoord" Uit aller naam: W. SPEELMAN Meeldijk 18, Burgh Bij deze groeten wij familie, vrienden en kennissen, na ons vertrek naar Lelystad. C. BOOT A. BOOT-KRAMER Bever VIII Lelystad (O.F.). Dankbetuiging Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, LEENDERT DEN BOER, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie, J. C. DEN BOER Ellemeet, 18 juni 1964 Schelpweg 3. Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Te koop: Jawa motorrijwiel. Koopje! J. D. de Korte Jr., Wilhel- minalaan 6, telef. (01113) 426, Bruinisse. Wasbok, wringers en huis houdtrapjes. L. Kaashoek, Lange Nobelstraat 23. Tel. 2167, Zierikzee. Personeel gevraagd: Aarbei- en -bessen pluksters. Gebr. de Jonge, Hoeve weg, Zierikzee. Verloren: Ik'heb mijn doosje Elasto- corn-likdoornpleisters verlo ren. Inhoud 6 snel en pijn loos werkende likdoornpleis ters. Prijs 75 ct. Elastocorn laat pas los als de likdoorn loslaat. Zo werkt er geen tweede. Daarom dringend verzoek mijn Elastocorn te rug te bezorgen. Diversen: Vaderdag 21 juni! 'n Pijp, ta bakszak of gasaansteker uit „De Rookende Moor", Zierik zee. Diversen: Vaderdag 21 juni! Eerst kij ken in „De Rookende Moor", Zierikzee. U zult er geen spijt van hebben! „Xylamon" houtwormdood, óók voor grote oppervlakten zoals zolders e.d. Na 24 uur reeds over te schilderen! In elke hoeveelheid verkrijg baar. - P. Schults, „Verf en Kleur", Meelstraat 40, Zie rikzee. Voor al uw taxiritten belt U 518, Nieuwerkerk. Iedere dag verse paling op bestelling. Tel. 2374, W. K. Schot, Sint Domusstraat, Zie rikzee, Nerveus? Gejaagd? Schief- fer's bloedwijn helpt bijzon der snel! Bevat aktief Leci- thine, vitaminen en minera len, werkt biovitaal. Exclusief bij apothekers en drogisten. Uw houtwerk weer als nieuw met „W ij z e n o 1" houtverf Speciaal aan te bevelen voor houten woningen enz. „Verf en Kleur", Meelstraat 40, tel. (01110) 2100, Zierikzee. Goed verzorgde huid door Cosmetica Dokter v. d. Hoog. Kapsalon Murk, t/o de Beurs, Zierikzee. „Royal Albert", Engelse kop en schotels. Ruime sortering. Geschenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee, tel. 2174. Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt be gin september 1964 aan! In lichtingen: Directrice Diaco- nessenhuis, Parklaan 95A, Eindhoven. voor beter drukwerk Alléén ons levensmiddelenbedrijf is wegens vakantie GESLOTEN van 22 tot en met 27 juni a.s. Daarna hopen wij u weer van dienst te mogen zijn! „SPERWER"-winkelier Korte Sint Janstraat 5 - Zierikzee HERO PERL "Hup Holland Hup!" Waar u ook juicht, bij hockey of honkbal, bij zeilen of zwemmen. Overal geldt: altijd zin in Hero. Sprank'lend-fris, fruitzuiver, onweerstaanbaar lekker! Hero Sinas, Cassis, Frambozen, Cerise, Citroen, Ananas, Grapefruit, Perl. Hebt u er ook zo'n zin in? De kapper of de molenaar, de Almanak of De Bilt? Neem het zekere voor het onzekere, zorg voor Perl in huis kos telijke, gouden, parelende Perk Want Hero Perl is en blijft dorst lesser nr. 1 en... 't is door en door gezond. Vloei baar fruit... zuiver, verkwikkend, weergaloos! 50 JAAR TOPKWALITEIT 1914-1964 Plannen van voorbereidend comité ZIERIKZEE, 17-6. - Drie pijlen heeft het Comité Manifestatie van Schou- wen-Duiveland in verband met de opening van de Grevelingendam op zijn boog, nl. een vlootschouw, uit te voeren door de Koninklijke Marine, een Schouwen-Duivelandse revue en een tjjdeljjk - mogelijk later wellicht per manent - voorlichtingscentrum. Men zal zich herinneren dat het comité destijds is opgericht met de be doeling dat Schouwen-Duiveland „iets" doet bij gelegenheid van die onge twijfeld grote historische gebeurtenis, hoe men daar verder ook tegenover mag staan. De commissie is al enige maanden aan het werk, maar de om standigheden waaronder dit voorbereidend werk wordt verricht zijn niet gemakkelijk, als gevolg van tweeërlei onzekerheden. Een eerste onzekerheid betretf de juiste sluitingsdatum van de Grevelingen; een tweede de al of niet bestaande financieringsmogelijkheid. Wat dit laatste betreft beeft het comité op 20 februari jl. vergaderd met de Vereniging van Burgemees ters, Wethouders en Secretarissen op Schouwen-Duiveland, teneinde een idee te krijgen van 'hetgeen de res- pektievelij'ke gemeenten voor het beoogde doel zouden Willen offeren. Erg hoopgevend zijn die besprekin gen toen niet geweest, omdat het comité eenstemmigheid verlangde en met name Bruinisse bezwaren op perde om voor het gestelde doel geld te fourneren, gelet op de voor de oester- en mosselcultuur uiterst nadelige gevolgen, die sluiting van de Grevelingendam, 'als onderdeel van het 'Deltaplan, met zich zal foren-gen. Schrijven aan B. W. en S. Inmiddels is door het comité een schrijven gericht aan de Vereniging van B., W. en S., waarin wordt op gemerkt dat het het comité foeter voorkwam igeen spectaculair ope ningsfeest te organiseren, maar te trachten het foezoek van nieuwsgie rigen over een langere tijd uit te spreiden. Bovendien speelt Tenniswedstrijden te Zierikzee De Zierikzeese tennisclub speelde onderlinge wedstrijden, die succesvol verliepen en waarvan het slot zaterdag a.s. op het programma staat. De foto toont een clubje jeugdige deelnemers en deelneemsters. V.l.n.r. J. Ro- sink, mej. JVf. Brugman, H. Krips en mej. M. Coumou. (Foto: Zfierikzeesdhe Nieuwsbode). een rol de reeds eerder genoemde onzekerheid, nl. ten aanzien van de juiste sluitingsdatum. Besloten werd derhalve op de dag zelf weliswaar enkele feestelijkheden te organise ren, maar andere initiatieven eerst ten uitvoer te brengen in de zomer van 1965. Hiertoe behoort o.a. hét inrichten van een Delta-voorlich tingscentrum en verschillende ten toonstellingen. Wat betreft dit voorlichtings centrum heeft het comité con tact opgenomen met de HADEX, een stichting die reeds enkele jaren in Hellevoetsluis een voorlichtingscentrum („Delta- schouw") exploiteert. De be spreking met de HADEX heeft er toe geleid dat in juli a.s. be gonnen kan worden met oprich ting van het voorlichtingsge bouw aan de Oostkop van de Grevelingendam. Het is de 'bedoeling dat een bus van de sluisbrug naar de Oostkop gaat rij'den. Oprichting van het voor- lidhtiingsgebouw is afhankelijk van toestemming van de Deltadienst. Geld nodig In het schrijven aan de Vereniging van B., W. en S. wordt nog sterk benadrukt dat de plannen tot reali sering van een en ander veel geld kosten, hoewel zal wórden getracht door het heffen van entreegelden het geïnvesteerde geld terug te verdie nen. Verzocht is tenslotte aan de colleges - via de raden - om een be drag van f 2 per inwoner. Een revue Wat betreft de te organiseren feestavond' zij nög medegedeeld, dat reeds contact 'is 'gezocht en opnieuw contact gezocht zal worden met een ter zake "kundige 'inwoner van Sohouwen-Duivelónd voor 't schrij ven van een revue, die betrekking heeft op de sluiting van de dam. Tenslotte zal' 'het comité nader con tact opnemen met de commandant van de Kon. Marine 'te Vlissingen, teneinde een inzicht te 'krijgen in ide kosten, die met een en ander zijn gemóórd. Voorbarig We verhelen niet 'dat verschillende punten in bovenstaand artikel feite lijk nog n'iet rijp zijn voor publika- tie. Van een en ander waren wij reeds enkele maanden op de hoogte. Zelf deel uitmakend van genoemd voorbereidend comité was ons (uiter aard) zwijgplicht opgelegd. 'Het voor ons teleurstellend feit doet zich o venwel voor, dat oen a rider Zeeuws blad woensdag mét een pufoükatie is gekomen, behelzende mededelingen, die exclusief bekend zijn bij de com missie cn die 'dus voorbarig zijn doorverteld. Gezien deze omstandig heid meenden wij van genoemde 7jwijgptidhit ontslagen te zijn en'heb ben wij 'in het -bovenstaande de ter zaken doende gegevens verwerkt. Wat betreft de revue vernemen wij nog dat de aangezochte schrijver wegens drukke werkzaamheden in middels heeft medegedeeld zich niét met dit weik te 'kunnen, 'belasten, zodat de commissie naar andere personen en mogelijkheden zal moe ten uitzien. Vijfde slachtoffertje van aanval Keulen overleden KEULEN, 16-6. Terwijl in Keulen onder overgrote belangstelling 'de twee onderwijzeressen, de 24-jarige Ursula Kuhr en de 62-jari'ge Gertrud B'ollenrath, die hun pogingen om hun leerlingen tegen 'de waanzinni ge overvaller dn de school 'in Keulen -Volkhoven te beschermen mét hun leven moesten bekopen, ter aaide werden 'besteld, ds 'dinsdagmorgen wederom een meisje aan haar brandwonden overleden. Hét was de 9-jarige Klara Kröger, wier huid voor meer dan 85 procent verbrand was. Dinsdagavond laait 'is nog een vijf de gewonde van de overval gestor ven. Het was een jongen van negen jaar. Van ide resterende 14 ernstig 'ge wonde kinderen, bevinden er drie zich nog dn levensgevaar. Arrestaties in Spanje MADRID, 18-6. Het Spaanse mi nisterie van voorlichting heeft woensdagavond meegedeeld, dat de afgelopen weken in Spanje ongeveer honderd personen zijn gearresteerd, die voor het speciale tribunaal voor openbare orde zullen moeten ver schijnen. De arrestaties werden verricht te Barcelona, Sevilla, Valencia. Alican te, Albecete, Murcia en Castillon. Het betreft hier, aldus de bekend making, drie Marxistische groepen. In Barcelona werden de leiders van de socialistische eenheidspartij van Catalonië, voor het merendeel studenten, aangehouden. De leden van deze partij 'bedreven propaganda- onder arbeiders en medestudenten en stonden in contact met agenten in Frankrijk en België, zo zei het ministerie. Bonn wijst het Bolstoi-theater uit BONN, 17-6. De Westduitse rege ring heeft, als gemeld, de ballet groep van het Sowj et-Russische Bols joi-theater uitgewezen omdat deze zich niet heeft gehouden aan een belofte om, op 24 en 25 juni, in west-Beriijn op -te 'treden. De groep zal nu donderdag uit Düsseldorf naar oost-Berlijn ver trekken, dat is twaalf dagen eerder dan de in het contract met een Westduitse impressario vastgelegde datum. Roete met „fopdingen" Autoralley voor burgerij in Schouwse Westhoek HAAMSTEDE, 17-6. Toen V.V.V. enige jaren geléden hét plan opperde om oo'k eens een aufco-ralley op po ten te zetten voor de eigen bevol king, had' het niet kunnen denken dat de toeloop in de loop der jaren zo zou toenemen. De ralley of oriën- tatierit van 1964 is dan ook bijzon der geslaagd omdat hét aantal deel nemers meer dan dertig was. De leiding moest dan ook verdere in schrijvingen weigeren omdat de laatsten in het donker terecht zou den zijn gekomen. Het parcours was weer bijzonder slim en geestig uitgezet en behalve de gewone aanwijzingen waren er ook diverse die eoht bedoeld waren om de equipes er „in 'te laten tui nen", hetgeen door velen dan ook -prompt gedaan werd. Een flesje pils is rul. heel wat anders dan een pils flesje en dat versóhil kostte 90 pot. der deelnemers 30 Strafpunfen. De pakken Stro zowel echt als op een bordje geschreven déden het straf- puntenconto dier deelnemers dras tisch omhoog lopen. In het vriende lijke „klokje" aan ide noordkant cfoleek a'l spoedig een addertje ver scholen en zo waren er talrijke an dere kneepjes. En toch ds er veel ge zocht. Er zijn auto's diie zo'n -slordige 125 km. onder hun wielen wegmaai den om to Oh maar -een 'herkennings puntje 'te v-inden. Hoofdzaak was echter dat 'de burgers uit de West hoek >een echt inspannende en ook wel ontspannende avond hebben ge had. In -hotel „De SChouwse Boer" heet te de voorzitter van V.V.V. de heer C. B. Blom 'iedereen hartelijk wel kom, in het bijzonder burgemeester Everwijn, die even het gezelschap bezocht. De heer Blom verheugde zich zeer over de -grote deelneming en gaf het woord aan een der orga nisators de heer D. E. Mooij. Deze dankte ook mede namens zijn mede-organisator de heer M. Dijk man, voor hét vertrouwen dat V.V. V. elk jaar -in hen stelt wat betreft hel uitzetten -der roete. Volgens de heer Mooij was deze ralley, die 45 km. lang was en in 2 uren gereden moest worden, niet moeilijk, doch en-kéle „fopdingen" horen er nu een maal 'bij. Spreker 'gaf verder een uiteenzetting van de gehele roete, waarna genoemde heren door de heer Blom dank werden gebracht. Ook de diverse bezettingen der con troleposten werden in 'deze dank betrokken. De uitslag Do heer Mooij maakte daarna de uitslag békend. Winnaar van de wis selbeker, beschikbaar gesteld dooi de heer W. A. 'de Jottgc uit Eind hoven, werd voor d'it jaar de heer W. J. Goudzwaard uit Haamstede met 30 straf punten. De tweede prijs was voor de 'heer A'lfo. Hanse uit Haamstede met 32 strf-p. 3e de heer P. v. Waveren uit Burgh met 36 strfp. 4e de 'heer J. C. de Feiter uit Burgh met 37 strfp. 5e mevr. van Oord-Egg ink met 39 strfp. 6e de heer L. Dijkman, Haamstede, 48 strfp. 7e d:e heer P. Manni, Haam stede met 63 strfp. 8e de heer J. v. d. Hulle, Haamstede, 66 strfp. en 9e 'de heer D. Th. RoeSt, Haamstede met 74 strfp. De prijs voor de beste damesequipe was voor -mevr. v. d. Berge-van Leeuwen, Haamstede met 79 strfp. De poedelprijs tenslotte voor de heer B. Bij'l, Haamstede met 346 strfp. De prijzen bestonden uit luxe- en gebruiks voorwerpen Burgemeester Everwijn zeide dat hij zelf veel ervaring heeft in het rijden en ocik uitzetten van dergelij ke ralleys. V.V.V. doet er goed aan elk jaar een rit voor de eigen be volking 'te organiseren. Spreker hoopte op nog vele ralleys in de toe komst. li Na wekenlange gevechten met troepen van de Patfoet Lao, hebben neutralistische strijdkrachten woens dag de strategische heuvel Phoe Koett heroverd. De oud-Haamsteedse operazangeres mevr. L. Aleman-van Strien gaf in de Ned. Hervormde kerk van deze Weslhoekse plaats een uitermate geslaagd concert. De foto toont me vrouw Aleman tijdens haar optre den in een geheel gevuld kerkge- bouio. (Foto: Zierulczeesohe Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5