Vaderdag... shaverdag Radio-actief gemaakte stoffen met aangepast schuim Een echt Vaderdaggeschenk Electr. Scheerapparaat j jjp nieuw krachtig Voortaan wast u vlekkeloos en hagelwit. Met nieuw Swift-O- WO S1T1 i d d 61 schuim. Daardoor kan èlk type wasmachine doelmatig werken, l Y P W3 S ril 3 C n I n voortsBij uw winkelier ligt een HB-spaarkaart voor u klaar. Koop morgen een pak swift-o-matic - tijdelijk van f 1,20 voor f 0,95 Topslager Quist QUARTEL - Noordgouwe Tuinzaad G. J. Wilbrink Zn Magazijn „Electra" WYZ0N0L PHILIPS Oplossing van woningnood vraagt offers STAD EN EILAND DE BLANKE MEDICIJNMAN m m is een WILTiVRfDEM Tel. 2805, Zierikzee verkoop Philips vanaf 39,50 Braun vanaf 44,00 5 Remington vanaf 49,50 inruil service Wegens vakantie GESLOTEN van zaterdag 20 juni (na 4.00 uur) t/m zaterdag 27 juni a.s. J. B. BOM levensmiddelen. Noordgouwe Leuke „Terlenka" somerrokjes in div. kleuren en prijzen 'Het Kleuterhuis' Lange Nobelstraat Zierikzee Matio in uw wasmachine! Swift-O-Matic heeft aangepast niet belemmerd door overmatig schuim. Vooral van belang voor trommelwasmachines en spoelcentrifugesWaarin schuilt dan de waskracht? In het sop. In het nijver werkzaam, krachtig sop fisIIr Swift-O-Matic is een HB-produkt. En dat betekent? Dat.u op "VvM CUV elk pak Swift-O-Matic HB-spaarzegels vindt. Daarmee komt u I voordelig in het bezit van schitterend textiel, speelgoed, enzo- Hierdoor delen wij u mede dat wij van 22 juni t/m 1 juli a.s. '4 wegens vakantie GESLOTEN zullen zijn. Op donderdag 2 juli heropenen wij onze deur en kunt u weer profiteren van onze bekende kwali teiten en service. Zaterdag a.s. sluiten wij om 4.00 uur Korte Sint Janstraat - Zierikzee Klaar staan voor onze klanten t dat verstaan wij onder service i En daarom vofcr uw T.V. radio wasmachine diep vriezer koelkast centrifuge haardroogkap stofzuiger - enz. de erkende installateur met de betere merken Te koop gevraagd: zomer- of weekend huisje op Schouwen of Duiveland. J. DE RUITER, Prins Bern- hardlaan 25, Leidschendam, telefoon (01761) 4812. Wilt U van uw arbeid vruchten zien? met prima opbrengsten VAN ROSSUM Steeds voorradig bij: Korte Sint Janstraat 1 Telefoon 2923 - Zierikzee voor beter drukwerk Wij hebben een ruime sortering elektrische scheerapparaten, t.w.: PHILISHAVE f 39,50 - f 46,50 - f 59,50 a met lotions f 55,50 en f 68,50 Batterij-apparaat f 39,95 alleen tot en met zaterdag met gratis tondeuse (verkoopsprijs f 7,95). BRAUN standaard f 37,50 Combi (met tondeuse) f 55,50 SM 3 (met tondeuse) f 65, Sixtant (iets zéér aparts!) f 89, Poststraat 4 - Zierikzee - Telef. 2119 Verbetert uw houten woning direktiewagen, Zweedse- en Noorse woningen, maar dan met Gegarandeerd kleurecht Mooie kleuren verkrijgbaar bij „VERF EN KLEUR" Meelstraat 40 Zierikzee Telefoon (01110) 2100 Radio-activiteit in dienst van het leven kennen we al sedert Madame Curie. Dank zij de moderne kernfy sica kon hieraan een grote uitbrei ding worden gegeven. Niet langer behoeft uitsluitend te worden ge werkt met het schaarse en pe perdure radium bij de bestraling van kwaadaardige gezwellen, want tal van andere scheikundige elemen ten zijn thans kunstmatig radio-a.c- tief te maken. Zodoende gaat radio actief gemaakt kobalt het radium meer en meer vervangen in de in stituten voor bestralingstherapie. Er is aan het gebruik van radio actieve stoffen een groot voordeel verbonden boven de toepassing van röntgenstralen. Ze kunnen namelijk in het gezwel worden aangebracht, waardoor ze hun vjerking ter plaat se kunnen ontpooien. Röntgenstra- ken echter kunnen het gezwelweef- sel slechts door de huid bereiken, met het gevolg dat deze beschadigd wordt bij gebruik van de soms noodzakelijke intensiteit. Lokalisatie van tumoren Niet alleen voor de therapie, ook voor het onderzoek van kwaadaar dige gezwellen brachten de radio actieve stoffen, die tegenwoordig in grote hoeveelheid en verscheiden heid worden gemaakt - onze Neder landse industrie levert hierin een zo belangrijk aandeel, dat we deze stof fen zelfs kunnen exporteren! - een geweldige verbetering. Radio-actief borium bijvoorbeeld hoopt zich bij voorkeur op in her- sengezwellen; daar men de aanwe zigheid van radio-actieve straling gemakkelijk kan aantonen, vindt men hierin een uitstekend hulpmid del om een dergelijk gezwel nauw keurig te lokaliseren. Andere radio actieve stoffen weer hebben een pre- Ingezonden mededeling Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT dilectie voor schildklierweefsel of voor beenmerg en ook daarvan wordt in de diagnostiek reeds ge bruik gemaakt. Onze stofwisseling Zeer groot belang hebben radio actieve „tracers" voorts bij zuiver wetenschappelijke naspeuringen om trent de levensprocessen van plant, dier enmens. Ons lichaam her bergt een zeer groot aantal minerale bestanddelen, soms maar in minie me hoeveelheden, die ieder voor zich een of meer functies bij onze stofwisseling hebben. Van die func ties is nog lang niet alles bekend. Men kan ze tegenwoordig echter tot in finesses bestuderen door een weinig radio-actieve stof in te spui ten, die uit kalium zal bestaan als de rol van dit bestanddeel in de li chaamshuishouding zal worden be studeerd, uit natrium als men de werking van dat element wil nagaan en zo vervolgens. Aantoonbaar door straling De radio-actief gemaakte stof heeft de zelfde eigenschappen en ge draagt zich in het lichaam precies als het niet radio-actieve element. Zij verschilt er alleen van door haar aantoonbaarheid, ook wanneer er slechts uiterst kleine hoeveelheden aanwezig zijn. Zodoende is dus vast te stellen wat er bij de verschillende levens processen gebeurt met de verschil lende elementen door ze met radio actief materiaal te „merken". Van zelfsprekend gaat het hier om het bezigen van een zo kleine dosis, dat er geen gevaar voor de gezondheid uit voortvloeit. Dr. H. W. Scalongne. m Het hof van appèl te Parijs heeft woensdag twee zoons van Don Jai me van Bourbon, hertog van Sego via er. Spaans troonpretendent die hun vader hadden beschuldigd van verkwisting, te wijten aan zwakzin nigheid, in het ongelijk gesteld. BRUINISSE De te Bruinisse -gehouden SA- KOR-colleote bracht f 88,15 op. Auto reed haven in De heer C. Bal -te Bruinisse, die regelmatig scheepsb e ti m meringe n uitvoert en :dan een bestelwagen ge bruikt om van zijn werkplaats naai de haven te rijden, vergat bij het parkeren de handrem vast te zetten. De geparkeerde wagen ging, door n'og niet opgehelderde oorzaak, dins dagavond aan het rijden en de auto reed de reparatiehaven 'in, ter hoog te van machinefabriek Padmos. De werkauifco van deze machinefabriek en een aantal toegeschoten voorbij gangers brachten door gezamenlijk trekken -de wagen weer op -de wal kant. Slippartij met brommer De rustend landbouwer M. B. van Zuidland te Brulinlisse had het on geluk met zijm brommer te slippen op ide Lange weg te Bruinisse. Hij kwam te vallen en dokter van Meer, die eerste 'hulp verleende, achtte de aan het 'hoofd opgelopen bloedende, snij- en schaafwonden van een der gelijke importantie, dat hechting in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis noodzakelijk was. Na behandeling aldaar mocht hij echter naar zijn woning terugkeren. ZIERIKZEE Waardevolle bakken De leiding van de Avondvierdaagse alsmede de zakenlieden die zich tot vreugde van de wandelaars en wan- delaarsters met de uitdeling van versnaperingen belasten, hebben de vriendelijkheid gehad papierbakken neer te zetten op de plaatsen, waai de uitdelingen plaats Vinden. Onno dig" -te zeggen dat zulks zeer bevor derlijk is voor het zuiver houden van de wegen. Zeelandia-personeel op reis Een groot deel der leden van de personeelsclub der Kon. Zeelandia N.V. is heden (donderdag)-morgen vertrokken voor een driedaagse reis naar Luxemburg. DEN HAAG, 17-6. „De oplossing van de woningnood zal van ons volk offers, ook in het financiële vlak, vergen". Aldus minister Bogaers (volkshuis vesting en bouwnijverheid) in de memorie van antwoord aan de Eer ste Kamer op het voorlopig verslag over het ontwerp van wet tot wijzi ging van de Huurwet. De Eerste Ka mer zal volgende week dinsdag dit wetsontwerp in openbare behande ling nemen. De voorgestelde huurverhoging, aldus de bewindsman in de memorie van antwoord, kan niet worden be schouwd als de uitvoering van de tweede etappe van het door het vo rige kabinet voorgestelde program ma van huurverhogingen. Thans valt niet te bezien hoeveel huurverhogingen in de toekomst nog zullen mogen plaats vinden alvorens het even wichtsniveau zal zijn be reikt. Het aantal huurverhogingen, dat neg noodzakelijk zal blijken te zijn, zal mede afhankelijk zijn van de resultaten die met het expansieve bouwbeleid zullen worden bereikt. Onderhoud De minister stemt in met de ge dachte, dat een zo groot mogelijk deel van. de verhoogde huurop brengst voor verbetering van on derhoud wordt aangewend. De sug gestie om van overheidswege maat regelen te treffen, die er toe kunnen leiden, dat in grotere omvang dan tot dusverre door de verhuurders verbeteringen worden aangebracht, wil hij in overweging nemen. AMSTERDAM. De afdeling narco tica-bes trij ding der Amsterdamse centrale recherche speurt naar de 24-jarige E. V. uit de hoofdstad, qua uiterlijk een Leidseplein type, die er van verdacht wordt .groothandelaar' in marihuana te zijn. 94. „Kom Makoesjlah. snijd de touwen door, wij moeten je vader van deze dwaas heid terughouden!" dringt Aram aan. „Je wilt toch niet dat hij een moordenaar wordt?" „Een moordenaarstamelt het meisje ontzet. Dan snelt zij de tent uit. Even later sluipt Makoesjlah de tent weer binnen, een indiaans mes in de hand. „Alle krijgers zijn met mijn vader meegegaan er zijn alleen vrouwen en kinderen in het kamp", fluistert zij, terwijl zij moeizaam de taaie touwen doorsnijdt. Even later slui pen Aram en Makoesjlah ongezien het sla pende kamp uit. Bij de bosrand, op een omheind veld, grazen enkele paarden. Snel gooit Aram een der hoofdstellen, die aan het hek hangen, over het hoofd van een der paarden en even later rijdt het tweetal de nachtelijke bossen in. Tezelfdertijd knallen in Cabotsville de eerste schotenIn drommen stormen indiaanse ruiters op de nederzetting af, on danks de salvo's der kolonisten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 4