Coopvaett STAD EN EILAND V.V.V. Ouwerkerk maakte einde aan „spring"-verzoeking Elegantkleding Ook met heet water uit de geyser EEN WERKEUJK WITTERE WAS Veel aardbeien tegen een lage prijs HET SCHELDE-RIJNVERDRAG DOUWE EGBERTS Zachte geurige pijptabak Een brug die twee caisson» verbindt Ingezonden mededeling wash and wear light-weight TRIVIRA costuum 149, modern costuum TRIVIRA WOL 179,- Havenplein 11, Zierikzee (Van onze redakteur) OUWERKERK, 17-6. Vele honder den bezoekers van de caissons van Ouwerkerk, hebben in de loop van de tijd de verzoeking gevoeld van de ene caisson cp de andere te sprin gen. De meest oostelgk gelegen Phoenix-caisson was nl. gemakkelijk te beklimmen, maar was men een maal op het caissonlichaam, dan leek de andere zo erg dichtbij, dat menGelukkig, het is nooit ge beurd, want zo'n kloof is altijd bre der in werkelijkheid dan zo op het ocg schijnt. Intussen heeft V.V.V. Ouwerkerk gemaakt, dat niemand meer in verzoeking zal kernen een dwaze spreng te maken. Zoals de toto toont is tussen de twee caissons een verbinddngsbrug gemaakt, een „gangway", die 'het be zoekers gemakkelijk maakt van de ene caisson over te stappen op de andere. Met het oog op het ook in Welke huisvrouw zou haar zorg voor de was niet beloond willen zien met een prachtig wit resultaat? De een kookt haar was om dit te be reiken. De ander gebruikt heet wa ter zo uit boiler of geyser. Maar hóe U ook wast.wie wérkelijk witter wil wassen kan nu beter dan ooit bij OMO terecht. Nu OMO vernieuwd is en de waskracht is vergroot, kan het kiezen van een wasmiddel voor nie mand meer een probleem zijn. Ver nieuwde OMO geeft immers onder DEN HAAG, 17-6. In de Neder landse teeltgebieden van aardbeien (Brabant, Limburg, Zeeland en Gel derland) is de oogst thans in volle gang. Met man en macht wordt ge werkt om de snel rijpende vruchten te plukken. De oogst is dit jaar zeer groot. Da gelijks is er een groot aanbod van aardbeien zonder dop, bestemd voor de industrie, maar ook van aard beien met dop die worden verkocht voor verse consumptie in binnen- en buitenland. Vooral voor de verse consumptie wordt er veel verkocht dit jaar. De laatste jaren zijn de prijzen hiervan dikwijls hoog geweest, maar BEN HAAG, 17-6. De ministers Luns, van Aartscn en Andriessen zjjn, blijkens de memorie van ant woord op het Schelde-Rünverdrag, bjjzcnder verheugd over de goede entvangst van dit verdrag in de Tweede Kamer. Op reeksen detailvragen wordt o. m. geantwoord, dat gestreefd wordt naar verbetering van achterwaartse verbindingen der grote Nederlandse zeehavens tegelijk met de verbete ring van de Schelde-Rijnverbinding. Het verdrag sluit volgens de be windslieden geen havenprojekten uit waarvan mag worden verondersteld, dat de daartoe vereiste investeringen in economisch opzicht gerechtvaar digd zullen zijn. De Belgische rege ring denkt daar ook zo over blijkens de grote sommen die aan de verbete ring van de Antwerpse havens wor den besteed. Kanaal Hanswecrt-YVcmcldingc Het kanaal Hansweert-Wemeldinge zal in de toekomst ongeveer de helft van de tegenwoordige va a rd ruk te verliezen. Het zal van voldoende be tekenis voor dc verbinding tussen de Costcr- en Westerschclde blijven. Eventuele industriële en havenont wikkelingen in het Oosterschelde- bekken. waarbij de regering voor keur geeft aan het Reimerswaalplan boven het Kreekkrakplan. zullen moeten aantonen, of een doorsteek bij Waarde nodig zal zijn. Daarom ziet men geen aanleiding om kost bare en ingrijpende veranderingen en verbeteringen, o.m. ten behoeve van dc duwvaart, in hot Kanaal door deze hoek van het eiland toenemend toeristenverkeer, is deze brug uiter aard van groot belang. De caissons immers blijven nog altijd de aan dacht trekken en niemand is er, die - van verre komend - deze kolossen zo maar achteloos voorbij rijdt. Een boter bekijken van de caissons en van de (boeiende) omgeving is door het aanbrengen van deze „V.V.V.- brug" thans aanzienlijk gemakkelij ker geworden. Evcnementenlüst Intussen is het aanbrengen van de brug niet het enige initiatief van de nog jonge, maar actieve, V.V.V. ter plaatse. Verschenen is inmiddels de evenementenlijst, die wij gemaks halve, hier in zijn geheel opnemen, zodat ook het eilandelijk publiek op de hoogte is van hetgeen te Ouwer kerk „te doen" is. Zaterdag 18 juli: Oriënteringsrit voor auto's, motoren en scooters. De alle omstandigheden een was die werkelijk witter is! Ja, ook als die was niet gekookt wordt. Want ver nieuwde OMO wast witter bij elke soptemperatuur. Bovendien is het bijzonder geschikt voor het wassen van nylon en andere moderne stof fen. Ook die worden werkelijk wit ter. Daarom kan van OMO met recht worden gezegd, dat het een compleet wasmiddel is. Kooksters en niet- kooksters zullen er even enthousiast" over zijn. thans ligt de veilingprijs gemiddeld maar ongeveer op de helft van die van het vorig jaar. Voor de consu ment is dus een prettige bijkomstig heid van deze overvloedige aard beienoogst, dat dit produkt thans te gen zeer redelijke prijzen te koop is, maar de teler die voor grote pro blemen staat om de overvloedige cogst geplukt te krijgen, ontvangt er een prijs voor die in feite te laag is cm van een rendabele teelt te kun nen spreken. De prijs van industrie aardbeien ligt op het ogenblik tussen f 0,75 en f 0,95 per kg. Aardbeien voor verse consumptie doen op de veilingen rond f 1,25 per kg voor de goede kwaliteiten. Zuid-Beveland aan te brengen. De gehele materie zal mede in het licht van de Deltawerken, de Sloehaven en de andere kanaalverbindingen in Zeeland moeten worden bekeken. Verbeteringen voor het Nauw van Bath zijn nog in studie. In Yerovasa in het district Li masol in woensdagochtend een Turkse Cyprioot gedood na een tref fen tussen Griekse en Turkse Cy prioten. V.N. -politic is naar de plaats gegaan om een onderzoek in te stellen. Boseigenaren vragen overheidshulp DEN HAAG, 17-6. De Nederlandse vereniging van boseigenaren vraagt van de overheid verlaging van fis cale lasten (successie- en vermo gensbelasting) en „een bescheiden bijdrage" van f 60 per hectare per jaar voor boseigenaren, die bun be zit voor het publiek openstellen., In een verklaring zegt dc vereni ging dat het bos, 'dat wij in Neder land kennen, zou verdwijnen indien de mens het niet in stand hield. Bij de bosexploitatie treedt thans, dooi de Stijging van de 'kosten cn hel achterblijven van de opbrengsten, een verlies op. Het grootste deel van het Nederlandse bos is eigendom van particulieren en opengesteld voor (het publidk, maar 'kost de eigenaren •thans grote bedringen. 4 start vindt plaats vanaf het pavil joen „De Vier Bannen" (nabij het kampeerterrein) om 2 uur. Deze it leidt u door enkele mooie gedeelten vap de gemeente Duiveland. Par- courslengte: 64 km. Aan deze rit zijn mooie prijzen verbonden. Foto- en schilderijententoonstel ling, betrekking 'hebbende op de jongste geschiedenis van Ouwerkerk in het speellokaal van de kleuter school op de Ring, op de hierna vol gende 'dagen Zaterdag 25 juli: van 4 tot 6.30 uur n.m. Dinsdag 28 juli en donderdag 30 juli: van 7.30 tot 9 uur n.m. Zaterdag 1 augustus: van 4 tot 6.30 uur n.m. En voorts in de maand augustus iedere woensdagavond van 7.30 tct 9 uur. Tijdens deze openingsuren is er iemand aanwezig, die deskun: ge voorlichting kan geven. Woensdag 12 en ivoensdag 26 augus tus: Orgelbespeling in de Nsd. Herv. Kerk op de Ring. Tijdens deze orgelbespeling kunt u vrijelijk het kerkgebouw betreden. Uw aandacht -wordt wel gevestigd op het zich aan de uitgang bevin dende collectobusje t.b.v. het onder houd van 'het kerkorgel. Zaterdag 22 augustus: Filmavond. Openluchtfilmvoersteliirg cp het „groentje" nabij het wandelp-d, met medewerking van het plaat selijk harmoniegezelschap „Nieuw Leven". De titel der te vertonen f.lm zal nog nader beken'd gemaakt worden. De toren Van V.V.V.-zijde wordt er neg cp gewezen dat de toren tegen een ge ringe vergoeding -tot aan de eerste open ruimte mag worden betreden. Van die plaats af 'heeiJt men een fraai uitzicht op 'het dorp en omge ving. Tenslotte zij medegedeeld dat een stencil, betrekking hebbend cp de caissons, 'gratis verkrijgbaar is in bet in de nabijheid gelegen pavil joen „De Vier Bannen". DEN HAAG. De waarde van de in 1963 uitgevoerde totale hoeveel heid Nederlandse zuivelprodukten is vergeleken met het jaar ervoor, ge stegen van 810 miljoen gulden tot 845 miljoen gulden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oosterwol'dc (Gld.): R. E. Kuus, Linschóten. Bedankt voor Maassluis (vak. dr. L. v. Hartingsvel'd): E. J. N. Kronen burg, Hel'lendoorn. Ger. Kerken Tweetal te Leeuwarden (vak. H. v. Rhijn)idr. M. Feitsma, Errvmen en S. de Vries, Bennekom. Ger. Gemeenten in Nederland Beroepen te Terneuzen: D. L. Aangeenibrug, Rijssen, die bedankte voor Vlaard'ingen. Vier mille voor vier postzegels DEN HAAG, 17-6. Op de laat ste zitting van de postzegel veiling in Grand Hotel Central in Den Haag is woensdag o.a. een blok van vier postzegels Nederland 1852 tien cents ge veild. Het blokje bracht een bedrag van 4.050 gulden op. De vier postzegels zouden af zonderlijk niet meer dan tien tot 12,50 gulden per stuk op gebracht hebben. Z.L.M.-vergadering te Goes De algemene vergadering van de Z.L.M. zal gehouden worden op maandag 29 juni a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes. Na behande ling der jaarstukken en afwerking der huishoudelijke agenda, zal de algemeen secretaris der Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingcmann spreken «ver het onderwerp „Van nationaal en internationaal landbouwbeleid". /.IERIKZKK Bak- en braaddemonstraties In samenwerking met de stedelij ke slagers werd dinsdag jl. in „Con cordia" een tweetal bak- en braad demonstraties georganiseerd door het Bedrijfschap voor Vee en Vlees. Op deze goed bezochte demonstra ties waar Vlees uiteraard de boven toon voerde, liet de kek, de heer Eksteen de aanwezige dames en sla gers zien en proeven, wat men met duurdere en goedkopere gerechten zoal kan doen. Door enkele geheimp jes prijs te geven, bereidde de heer Eksteen vleesschotels met goud bruine braad jus van speklappen en gehakt in velerlei variaties. Ook de smaakvol opgediende biefstukscho tels kregen de bewondering der aan wezigen, waarbij de kok de dr mos aanspoorde eens iets anders klaar te durven maken dan -het dagelijkse stukje vlees. Het Bedrijfschap had zeker succes met deze demonstraties, waarvan het nodige is opgestoken. De stedelijke slagers boden in de pauze een verversing aan. „De Badcourant" is er weer Vandaag verschijnt weer 'het eer ste nummer in dit seizoen van Schouwen's Badcourant, uitgegeven door drukkerij Laikenman Ocht- man te Zierikzee, ter gratis versprei ding onder de vakantiegangers tc Burgh, Haamstede, Renesse, Scba- rendijke en Brouwershaven. Het in de bedoeling de „Badcourant" d'1 seizoen tienmaal te laten verschij nen. N.Q.P.-jongeren bezochten Deltawerken Een gezelschap, bestaande uit 25 jon gens en 9 meisjes van dc afdeling Crcil-Rutten van de Plattelandsjon- gerengemeenschap in de N.O.P. heb ben een bezcek gebracht aan de Del tawerken. De jongelui arriveerden per spe ciale bus te Zierikzee ,\vaar zij door de respektievelijke gastvrouwen en -heren werden afgehaald. Met het vaartuig „Wilford" werd van Scha- rendijke uit een bezoek gebracht aan het Haringvliet. Een groot aantal le den van de afdeling Schouwen-Dui- veland (35) der P.J.G. en enkele Z.L.M.-leden vergezelden het gezel schap uit de N.O.P. Een bezoek werd uiteraard gebracht aan het sluizen- complex in aanbouw. Tijdens de rondleiding werd deskundige toe lichting gegeven. Na terugkomst te Scharendijke bezocht men met auto's en per bus de Grevelingendam, waai de heer J. Geleijnse de gasten rond leidde. In restaurant „De Val" werd de koffiemaaltijd gebruikt, aangebo den door de afdeling Schouwen-Dui- veland. Onder de jongelui bevonden zich verschillende, die na de ramp Schouwen-Duiveland hebben verla ten. Het weerzien was speciaal voor hen bijzonder treffend. Scholieren stalen geld in zwembad De Rijkspolitie alhier heeft twee scholieren aangehouden, die worden verdacht van diefstal van geld, dat toebehoorde aan zwemlustigen in het bad „De Val". Het geld werd ont vreemd uit de kleding van mensen die zich in het water bevonden. Het gestolene werd gebruikt voor het ko pen van snoep e.d. De politie verzoekt ons het pu bliek er op te attenderen dat het on gewenst is (veel) geld tijdens het baden onbeheerd in de kleding ach ter te laten. Prins Soephanoevcng, de leider van de communistisch gezinde groe pering in Laos, heeft een „topconfe rentie" voorgesteld van de drie par tijen in Laos over de samenstelling van een Laotiaanse delegatie naar een conferentie in Geneve, die een oplossing moet vinden voor de crisis in Laos. NOORDGOUWE Samenkomst van de bejaarden Dinsdag jl. besloten de bejaarden alhier 'hun regelmatige 'bijeenkom sten van het afgelopen seizoen. Het was weer een gezellige middag, wel ke naar gewoonte werd geopend door voorzitter Goossens. Er werd getracteerd op snoep en gebak 'bij de thee en koffie door enkele be jaarden die jarig waren geweest. Mej. van Oost droeg een zelf ge maakt gedicb't voor over de gebeur tenissen in !het afgelopen jaar, waar in 'de voorzitter werd geprezen voor het vele werk voor de bejaarden verricht. Ook de 'heer van Leeuwen en mevr. de Rijke lazen passende eigen gedichten voor, waarna diverse spelen werden beoefend. Zaterdag a.s. maken de bejaarden met particuliere auto's een rondrit over het eiland. De 'bijeenkomsten zullen in september a.s. worden her vat. ZEVENBERGEN. De Westbrabant se gemeenten Zevenbergen, Klundert en Hooge- en Lage Zwaluwe, ook wel de Zekluza-gemeenten genoemd gaan een industrieschap oprichten voor aanleg en exploitatie van in dustrieterrein aan de kop van de ri vier de Rooide Vaart. Het Amerikaanse leger heeft woensdag de ontwikkeling van een geweerpatroon bekend gemaakt, die ook de meest ongeoefende rekruut in staait moet stellen om raak te schieten. BEILEN. Het vijfjarig zoontje van boswachter Bakker uit Hooghalen 'is bij het oversteken van de verkeers weg Assen-Hoogeveen door een uit de richting Assen komende auto aan gereden. De jongen was op slag 'dood. Hij had juist een aantal auto's ulit de rióhting Beiden laten passeren en heeft daarbij vermoedelijk onvol doende gelet op het verkeer uit de andere richting. De Italiaanse straatvegers en vuilnisophalers zullen volgende week maandag en dinsdag het bijltje er bij neerleggen, als gevolg van het mislukken van de besprekingen over een nieuwe c.a.o. De vakbonden van het personeel van de verkeerstoren op het Parijse vliegveld Orly hebben woensdag een staking van onbeperkte duur aange kondigd, die 23 juni zal ingaan. LONDEN. Nog een 24 uur nadat in Manilla de 21-jarige Philippijnse bokser Rey Romero na een k.o.-ne derlaag is overleden, heeft ook in Engeland de 'bokssport eer. mensen leven geëist. Lyn James, een 20-ja- rige vedergewioht uit Wales, is in een ziekenhuis gestorven nadat hij tevoren in de zesde en laatste ronde van oen gevecht in elkaar was ge zakt. Ned. Bijbelgenootschap deed verslag AMSTERDAM, 1G-6. Het woensdag zyn 150-jarig bestaan vierend Ne derlands Bijbelgenootschap, heeft in 1S63 224.323 bijbels en bijbelgedeel ten verkocht met een totale ver koopwaarde van f 1.076.099 tegen over 222.902 cxcmpl. ad f 1.034.268 in 1862. In het jaarverslag wordt over In donesië vermeld, dat de bijbelim port daar na de verlening van een invoervergunning voor 300.000 bij bels, 300.000 nieuwe testamenten en circa een miljoen bijbelgedeelten opnieuw ter hand worden genomen. In Engeland, Japan en Nederland draaiden daarvoor de drukpersen op veile toeren. De scheepsbevrachting vanuit Nederland kon na het herstel van de directe verbinding door de Djakarta Lloyd geïntensiveerd wor den. Het programma werd geheel uitgevoerd. Reeds werden in 1963 belangrijke bedragen ontvangen van verschillende zustergencotschappen, waarvan in het N.B.G.-jaarverslag, als de belangrijkste worden vermeld hel Brits en buitenlands bijbelge nootschap in Engeland, Australië, Canada, Nieuw-Zeeland, het Amcri- kanase- en het Schots Bijbelgenoot schap cn verschillende leden van de Bond van Duitse Bijbelgenootschap pen., Steeds minder t.b.c. in Nederland LEEUWARDEN, 1G-6. De lubei- culcse is in ons land, dat het laag ste sterftecijfer van t.b.c.-patienten heeft, nog steeds od zijn retour. Het aantal t.b.c.-gevallen in ons land daalt gemiddeld met 10 procent per jaar. De Nederlandse sanatoria lopen leeg en de vraag riist wat er straks met deze ziekeninrichtingen zal moe ten gebeuren. Zij zullen waarschijn lijk geheel of gedeeltelijk moeten werden ingeschakeld voor de ver pleging van andere dan t.b.c.-r»a- tienten. Deze en soortgelijke gelui den waren te horen tijdens de offi ciële heropening van het gerestau reerde sanatorium Beatrixoord te Appelscha. SPORT VOETBAL Zierikzee II-Kruiningen 9-3 In deze voor de beker van de afd. Zeeland gespeelde wedstrijd slaagde de thuisclub er op overtuigende wij ze in revanche te nemen voor de in de competitie in eigen huis geleden nederlaag. In de eerste helft zag het er evenwel nog niet naar uit dat het dcelpuntenverschil zo groot zou worden. Vooral de rood-zwarte de fensie speelde erg onzeker, waar door vaak gevaarlijke situaties voor het doel ontstonden. In de 12e min. kon Zierikzee de leiding nemen toen de linksachter van Kruiningen het leder voor de voeten van Verkaart kopte, die inschoot (1-0). Nog in de zelfde minuut was de balans weer in evenwicht door de linksbinnen van Kruiningen.- In de 21e min. gaat van Tiggelhoven alleen door de ver dediging, waarna hij laag en on houdbaar inschiet. Na een half uur spelen is de stand weer gelijk als doelman de Zeeuw te laat reageert op een ver schot van de rechtsbui ten, dat via de staander in het net verdwijnt (2-2). De vreugde bij de bezoekers is evenwel maar van kor te duur, daar T. Klink in de 34e min. een solo onderneemt, welke hij met een doelpunt afrondt (3-2). In de 38e min. herhaalt ihij dit spelletje nog eens wat 4-2 betekent. Na de hervatting keert de span ning al direct terug als na 2 min. de midvcor van de bezoekers de stand op 4-3 brengt. Lang duurt dit evenwel niet, daar in de 7e minuut Klink een voorzet van Moelker in een doelpunt omzet. Tot de 31e min. blijft deze stand gehandhaafd, toen het uit een solo van Klink 6-3 werd. 1 min. later brengt Moelker uit een strafschop de stand op 7-3. waarna dezelfde speler met een bijzonder fraaie kopbal het mooiste doelpunt van het gehele dozijn, er 8-3 van maakt. Een 18 karaats doelpunt van van Tiggelhoven wordt dan wegens vermeend buitenspel geanuJeerd. In de laatste min. wordt het tenslotte 9-3 uit een kopbal van Klink. KORFBAL ZSC-SKNWK 7-4 Hoewel de Nieuwerkerkers zich tot het uiterste hebben gegeven zijn zij er toch niet in geslaagd de thuis club van de winst af te houden. Aanvankelijk leek ZSC op een on bedreigde zege af te gaan toen in de beginopstelling Cdby v. Sluis en Jan v. d. Bijl voor een 2-0 voorsprong zorgden. Na de vakverwisseling wist Leen Stoutjesdij'k voor de be zoekers tegen te scoren (2-1). ge volgd door een treffer aan de an dere zijde van Kees Elenbaas (3-1). In de nu volgende opstelling zette SKNWK alles in hot werk om de kansen te doen keren en na enige vergeefse pogingen gelukte het Bram Heijboer de roos tc treffen (3-2). Er ontspon zich hierna een spannende strijd waarbij Jaap Kors- man dc thuisclub wat meer lucht kon geven (4-2). In de beginopstel ling zorgde Jan v. d. Bijl voor 5-2. waarna Cob.v Nooröihock de rust stand op 5-3 bracht. Na dc hervat ting moest SKNWK tegen do plot seling 'toegenomen wind in spelen wal, een bijzonder grote handicap bleek tc zijn. Door Kees Elenbaas werd het 6-3, Ding erna n Verboom scoorde hierna voor SKNWK tegen (6-4), waarna Jaap Korsman vleiüvd- sluitfd op 7-4 bracht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2