\w ROYAL CROWN COLA I I koninklijke drank ROYAL CROWN COLA American „Pomona"-leden bekeken enkele bedrijven Geef vader Christelijk Nationale School LEEN SIMMERS TH. SCHELL FR. MAIJS R. A. 0RNEE L. BERMAN bak- en braaddemonstraties Goedenmiddag kolenman u spreekt met mevrouw In 't Zant. Kunt u mij zeven mud anthraciet bezorgen Ja? Fijn zo... hebben is hebben zeg ik altijd maar! I I I il m I 'WETTIG GEO échte Amerikaanse Cola! Nu volop in Nederland verkrijgbaar. Drink uit en thuis Royal Crown Cola! *U luistert toch ook elke Vrijdagavond van k 7 tot kwart over 7 naar het verrassende JlCROWN CROONERS programma i over Radio Veronica! Jm Fraai fmitbestand in de Westhoek HAAMSTEDE-BURGH, 13-6. Bij een heerlijke zomeravond-tempera tuur heeft een behoorlijk aantal le den van de V.O.L. „Pomona" een tweetal Westsdhouwse fruitbedrijven bezoüht en 'daarbij de ogen goed da ko9t gegeven. De kop van het vorige week gepubliceerde artikel zou de schijn wekken dat het met de ge hele Wesfhodkse fruitteelt fout gaat. Dit is echter niet juist, want deze excursie heeft duidelijk laten zien dat er ook nog 'goede en zelfs zeer goede bedrijven temidden van'de re creatiegebieden te vinden zijn. Het bedoelde artikel had slechts de aan dacht willen vestigen (en deed dit ook) op de fruitbedrijven aan de Lagezoom. Het gezelsdhap werd welkom ge heten in de fruitsohuur van de heer Jac. Steur te Westenschouwen door Pomona's voorzitter de 'heer J. C. de Feitcr, waarna de eigenaar de lei ding op zioh nam en een uiteenzet ting gaf over de grootte, ouderdom van en de bemesting en ziektebe strijding op dit. bedrijf. Tijdens de rondgang kon iedereen zich overtui gen welk een enorme massa fruit t r d'it jaar op het na do oorlog inge plante bedrijf ihangl. Met 'hel dun nen lis men hier dan ook al bc^on- ncnen niet alleen hier maar o. op de andere bedrijven betekent dit werk dat dit seizoen veel grotere inspanning vraagt dan in voorgaan de jaren plus een grotere financiële uitgave. Alle bomen in d.'l veelsoor tig rassensortimenit hangen vol en bomen die wel eens in lichte mate beuittjaren vertonen, zitten er d'k op, ondanks dfat ze dit ook vorig jaar deden. Het keurige bedrijf heeft ook enige windsingels van Italiaanse .po pulieren die 'het er bij laten zitten. De meningen der kwekers ever de oorzaak hiervan lopen ver uiteen en niemand weet de juiste. De heer Steur heeft enkele percelen „in gras" te liggen met alken het bo rn ens! mok je zwart gehouden. Hij de monstreerde hierop met de Votex- cir kei maaier en iedereen kon zich ovvi tuigen van het uitstekend werk dat deze getrokken en op de trek ker-aftak as werkende appraluur liet zien. Jonge boomgaard Er was nog even tijd om over te stappen naar een nog vrij jonge (in geplant in 1959) boomgaard van de heer G. de Glopper. Ook hier reeds veel fruit in de jonge percelen zo dat ook op d'ït bedrijf ige'dun'd moet worden. In dit bedrijf komt een strook veer waarop het minder goed groeit. De oorzaak hiervan zou een hier vroeger gelopen hebbend ri viertje kunnen zijn, dat de grens betekende van de Wedtorcn Ban- en de Bui :.'i- en Westlanfdpolder. De heer de Glopper doet ook wat aan kleinfruit en de wel wat gewoon zijnde Pomona-menscn konden hier kennis maken met .,'kunstikatten", dienende a'ls morelsehrik. Deze uit rude zwartte sokken en een wit bandje omstrengelde creaturen vol doen toch wiet zo bijzonder. Een suc cesnummer zijn do rode bessen aan draa'd. De groei der jonge bomen is uitstekend, behoudens dan op de plaaltsen waar wat moeilijkheden in de grond voorkomen. Een zeer mooi jong bedrijf waarvan de eigenaar veel mag verwachten. Beide boomgaarden bezitten een volkomen aangepast machinepark met de nieuwste aanwinsten en ruim voldoende p.k.'s in de «trekkers. n Bondskanselier Erliard heeft za terdag tijdens een persconferentie in Washington verklaard, dat het niet „volkomen onmogelijk is" dat hy ecus een ontmoeting met Sowjet- premier Chroesjtsjov zal hebben. AMSTERDAM. De 5-jarige E. van K. uit Amsterdam is in de plantage Muidergracht in Amsterdam ver dronken. een elektrisch scheerapparaat Philips 39,50 46,50 59,50 Battery shavers39,95 42, Braun 44,— 55,50 65,— 69,50 Remington 19,50 tot 83,50 WELTEVREDEN Voor verkoop en service Telefoon 2805 - Zierikzee te Zierikzee De aanmelding van leerlingen tot de Chr. lagere school kan geschieden op vrydag 19 juni a.s., van 7.00 tot 9.00 uur 's avonds, in de lagere school in 't Vrije. De aandacht wordt erop gevestigd dat de kinderen die op 1 september a.s. tot voornoemde school worden toegelaten, vóór 1 oktober 1964 de leeftijd van zes jaar moeten hebben bereikt. De school leidt op voor het toelatingsexamen lyceum. Het hoofd der school: C. J. VERHEULE Touwbaan 4, telef. (01110) 2776 Neem zélf een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode! Geld aan vlees besteed, is dubbelgoed besteed, want vlees staalt zenu wen en spieren 500 gram procureurlappen f 3, 500 gram speklappen f 1,68 j 500 gram spek en 500 gram worst I samen f 2,50 Drie tartaar f 1,98 500 gram ribbetjes of kniestuk f 1,25 2 kilogram kluiven f 0,98 Broodbeleg 200 gram boterhamworst f 0,64 150 gram snyworst f 0,83 op heden-dinsdag 16 juni in hotel-restaurant „Concordia", Appelmarkt 13 te Zierikzee. Aanvang 14.30 en 19.30 uur. Bezoekt de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 3