100.000 Chefarine 4 Zeeuwse atletiekkampioenschappen: zes titels voor „Delta Sport'" Tentoonstelling van Afrikaanse kunst 1 'Èfc, JÊ 4-voudige combinatie inderdaad tteet beter! j EEN REUS STAD EN EILAND J ZIERIKZEE. Van 29 juni tot 5 september a.s. kan men in het J i Burger Weeshuis alhier een fraaie collectie van Afrikaanse kunst bewonderen, samengesteld door de heer A. S. M. Braat uit de 4 f verzamelingen van diverse grote musea. Dank zij de welwillende f medewerking van deze musea wordt momenteel in de expositie- f l zalen van het weehuis een unieke tentoonstelling ingericht van 4 4 een grote verscheidenheid aan uitingsvormen, in het bijzonder f van de volksstammen van Centraal Afrika. f J Een belangrijk facet van deze kunstuitingen wordt gevormd f i door de maskers, doden- en dansmaskers, die een grote rol spe- J 4 len bij belangrijke gebeurtenissen onder de primitieve volkeren. J Deze maskers vormden soms een bron van inspiratie voor grote f kunstenaars. De hieronder afgedrukte voorbeelden zijn maskers van de Bakubastam. i Getracht wordt met deze tentoonstelling een indruk te geven J van de werkelijk culturele uitingen van in het bijzonder de f J Bantoe-volkeren en de inheemsen van het Soedan-gebied. L l C Wji ZIERIKZEE, 15-6. De s.V. „Delta Sport" bl|jft actief en komt na het succes van de gymnastiek-afdeling te Sas van Gent thans opnieuw voor de dag met een aantal fraaie suc cessen van de atletiek-afdeling. Zes van de tien meisjestitels vormde de ocgst voor de Zierikzeese meisjes van het eerste deel van de Zeeuwse atletiikkampioenschappen, die zater dag plaats vonden op de sintelbaan te Vlissingen. Voorts veroverde „Delta Sport" nog 3 maaL een twee de plaats en éénmaal een derde plaats. De grootste vereniging in Zeeland, „Marathon" uit Vlissingen, behaalde bij de meisjes drie eerste, twee twee de en drie derde plaatsen. Dit resul taat van „Marathon" is aanmerke lijk beter dan vorig jaar toen Hulst zo goed voor de dag kwam. De meis jes van Hulst kwamen nu op de derde plaats met één eerste, twee tweede en één derde plaats. Goes en Middelburg boekten op de meis jes-nummers geen succes. Fraaie zege voor Jople Verwest De opvallendste prestatie werd ge leverd door Jopie Verwest van „Delta Sport". Ze won het kogelsto ten meisjes B met de voortreffe lijke afstand van 11.09 meter en ver- Z1ERIKZEE, 15-6. De Zierikzeese tennisclub heeft - gelijk reeds in het maandagnummer gemeld - zeer ge slaagde onderlingen wedstrijden ge houden. Van deze wedstrijden ver meldden wü reeds de finales. Onder staand werdt een cverzicht gegeven van de gedetailleerde uitslagen. Meisjes enkelspel: M. Brugman-M. Coumou 8-6, 6-0; J. van Lent-M. Sweere 6-2, 6-1; M. Cashcek-A. Franke 5-7, 2-6; J. van Lent-A. Franke 2-6, 4-6. Jongens enkelspel: J. Rosink-H. Krips 6-0, 6-0; H. v. d. Zande-M. Broekema 6-4, 6-2; P. Krips-K. v. d. Heuvel 1-6, 2-6; J. Rosink-H. v. d. Zande 6-1, 6-2. Heren enkelspel: G. v. d. Tholen-A. C. Bakker 6-0, 6-0; B. J. Franke-A. de Graauw 6-3, 6-3; W. Keuning-J. Brugman 6-2, 8-6; R. Huneman-J. Pomper 6-1, 6-0; M. Wieringa-J. Rosink 0-6, 1-6; A. v. Vloten-E. Franke 4-6, 5-7; G. v. d. Tholen-B. Franke 6-2, 6-4; "W. Keu- ning-R. Huneman 2-6, 7-5, 6-2; J. Rosink-E. Franke 4-6, 4-6; G. v. d. Tholen-W. Keuning 6-1, 6-3. Dames dubbelspel: Mej. M. Coumou/mej. M. Brug- man-mevr. Brugman/mevr v. d. Zande 6-4, 6-4; mej. W. Korsten/ mej. A. Korsten-mevr. Wieringa/me- vr. Pomper 7-5, 6-8, 6-4; mej. I. van Lent/mej. M. Sweere-mej. M. Steen- dijk/mej. I. Rosink 6-0, 6-4; mevr. Timmerman/mevr. Sterkenburg-me- vr. A. Franke/mej. A. Franke 2-6, 6-2, 7-5; mej. M. Coumou/mej. M. Brugman-mej. W. Korsten/mej. A. Korsten 6-1, 4-6, 6-4; mej. I. van Lent/mej. M. Sweere-mevr. Timmer man/mevr. Sterkenburg 4-6, 3-6. Heren dubbelspel: G. v. d. Tholen/B. Franke-H. Krips/H. v. d. Zande 6-0, 6-0; J. Brugman/A. van Vloten-R. Hline man/Ade Graauw 2-6, 0-6; M. Broe- kema/P. Krips-K. v. d. Heuvel/J. El- zerman 4-6, 6-3, 3-6; W. Keuning/Th. Mathijsse-F. Dijckmeester/A. Bakker 6-0, 6-0; J. Wieringa/F. van Vloten- M. Wieringa/J. Pomper 0-6, 2-6; G. v. d. Tholen/B. Franke-A. de Graauw/R. Huneman 6-3, 6-4; K. v. d. Heuvel/J. Elzerman-W. Keuning/ Th. Mathijsse 0-6, 0-6 (w.o.); E. Franke/J.. Rosink-M. Wieringa/J. Pcmper 6-1, 6-2; W. Keuning/Th. Mathijsse-E. Franke/.J. Rosink 2-6, 1-6. Gemengd dubbelspel: Mevr. A. Franke/dhr. B. Franke- mevr. Sterkenburg/dhr. J. Brugman 6-0, 6-2; mej. J. Sweere/dhr. P. Krips-mej. M. Bfugman/dhr. K. v. d. Heuvel 2-6, 2-6; mej. A. Korsten/dhr. R. Huneman-mevr. Van Dijke/dhr. W. Keuning 2-6, 6-4, 2-6; mej. M. Cashoek/dhr. A. van Vloten-mej. A. Ingezonden mededeling Vier betrouwbare middelen in 1 tablet doen wonderen tegen pijn'en griep I Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is wereldberoemd. De combinatie in één tablet werkt nóg krachtiger. Bovendien zorgt één der bestanddelen, dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. der het hoogspringen met een sprong van 1.35 meter. Aan dit mooie re sultaat heeft Jopie Verwest een in vitatie van de K.N.A.U. te danken om een week te komen trainen in een trainingskamp te Fulda (Mid- den-Duitsland). Een prachtige maar ook verdiende beloning. Jopie Stoutjesdijk had het zater dag vrij gemakkelijk. Zonder tegen stand noteerde zij op de 60 m. hor den meisjes A 9.2 sec. Deze tijd be tekende tevens de egalisatie van het Zeeuwse record. Eveneens# zonder noemenswaardige tegenstand won Janny Schot het speerwerpen meis jes A met 27.60 m. Deze mooie worp was zelfs verder dan de kampioene bij de dames (26.88 m.). Jenneke Mouthaan wist te Vlissin gen haar eerste Zeeuwse titel in de wacht te slepen bij het verspringen met 4.28 m. meisjes C. Marian Sies behaalde de dexde plaats op de 60 meter meisjes C, in de overigens uitstekende tijd van 8.3 sec. Tenslotte behaalde Martha Koster twee maal een tweede plaats in de jongste meisjes-klasse (meisjes D), n.l. de 60 meter in 9.0 sec. en het verspringen met 3.76 m. Bij de jongens zijn er geen „Delta Sport"-successen te vermelden, met uitzondering dan van de nog sedert kort lid zijnde Chris Smolders, die Franke/dhr. E. Franke 3-6, 6-2, 3-6; mevr. Brugman/dhr. F. Dijckmees- ter-mej. W. Korsten/G. v. d. Tholen 0-6, 1-6; mevr. Pomper/dhr. J. Pom- per-mevr. Van Vliet/A. de Graauw 8-6, 2-6, 2-6; mej. I. van Lent-dhr. H. Ki-ips-mevr. v. d. Zande/dhr. v. d. Zande 6-3. 6-4; mevr. Wieringa/ dhr. Wieringa-mej. M. Coumou/dhr. J. Rosink 5-7, 2-6; mevr. A. Frajnke/ dhr. B. Franke-mej. M. Brugman- dhr. K. v. d. Heuvel 6-2, 6-2; mevr. Van Dijke/dhr. W. Keuning-mej. A. Franke/dhr. E. Franke 2-6, 5-7; mej. W. Korsten/dhr. G. v. d. Tholen-me- vr. Van Vliet/dhr. A. de Graauw 6-2, 6-2; mej. I. van Lent/dhr. H. Krips- mej. M. Coumou/dhr. J. Rosink 2-6, 0-6; mevr. A. Franke/dhr. B. Franke- mej. A. Franke/E. Franke 6-2, 6-4; mej. W. Korsten/dhr. G. v. d. Tholen- mej. M. Coumou-dhr. J. Rosink 6-1, 6-4. Flitsen uit het buitenland TASJKENT. Het astronomisch ob servatorium in Tasj'kent, Sow jet- Unie, heeft zaterdag een uitbarsting op de zon gefotografeerd, aldus Tass. Di:t was de derde waarneming van deze aard, die het observatori um sinds januari 'heeft vastgelegd. In het geheel iheeft 'hét observatori um bijna 30.000 foto's van de, zon gemaakt. PEKING. Een P2V-pa'trouiUè-bom- menwerper van nationalistisch Chi na is boven Noord-China neerge schoten, zo werd zaterdag door alle Chinese dagbladen gemeld. PARIJS. Het schilderij „Madelei ne met de witte corsage en boeket bloemen" van Renoir is op een vei ling in Parijs verkocht voor onge veer 370.000 gulden. MUNCHEN. De Algemene Duitse A-utomabielclub heeft op de ver keersweg Mündhen-SalZbur'g, een der drukste verkeerswegen in west- Duütsland, de eerste 'bloedbank in dienst genomen. De club wil duizend van dergelijke depots oprichten. BONN. Westduitse rechtbanken 'hebben tot aan het begin van dit jaar 5.445 mensen wegens oorlogs misdaden veroordeeld, zo heeft de Westduitse minister van defensie vrijdag meegedeeld. Geallieerde rechtbanken 'hadden 5000 misdadi gers berecht en er waren nog 800 processen 'hangende. BAMAKO. Drie-en-',dertig Afri kaanse vakorganisaties uit evenzo veel Afrikaanse gebieden zijn offi cieel toegetreden tot de Panafri- kaanse unie van vakverenigingen. De afgevaardigden hebben Accra ge kozen als zetel van die unie. KEULEN. Een van de drie school kinderen voor wie na de aanslag van een maniak op een school in Keulen-Volkhoven hot ergste werd gevreesd, is maandagochtend over leden. ANKARA. Zes personen zijn ver dronken en zeven gewond doordat de vrachtwagen, waarin zij werden ver voerd in de Turkse rivier Ikiz reed. Het ongeluk gebeurde bij Rize aan de kust van de Zwarte zee. MERANO. Bij de zevonlanden- Wedstrijd kano rivuervaren in Mo ra no is de 22-jarige Oostenrijker Helmut Leitneer om 'het leven ge komen. GENEVE. In de vorige nacht heb ben zich moeilijkheden voorgedaan op de internationale 'handelsconfe- rentie over de kwestie van de „be ginselen" die de x*egels voor de in ternationale handel moeten bepalen. Een in de commissie door de meer derheid der ontwikkelingslanden goedgekeurde tekst werd door de westelijke industrielanden onaan vaardbaar geacht. bij het hoogspringen jongens C met 1.43 m. een derde plaats behaalde. Cver veertien dagen vindt te Ter- neuzen de tweede ronde van de Zeeuwse atletiekkampioenschappen plaats, waaraan o.m. zullen deelne men Esther Goedhart-Schot en Ca- thrien Schot. Esther Goedhart-Schot leverde in middels by de te Den Haag gehou den cpen-kampioenschappen haar beste prestatie tot nog toe by het kogelstoten geleverd. Zij eindigde na de Haagse kampioene op de tweede plaats en liet van zich spre ken met de prachtige afstand van 12.89 meter. f SCHENECTADY (New York), 15-0. Geleerden zijn in de werkplaatsen van de Ameri- kaanse „General Electric Com- f pany" in Schenectady bezig met het vervaardigen van een l machine dte een mens in een „reus" omtouert, zo is maan- dag aldaar bekend gemaakt. 4 De machine bestaat uit een 5 i meter hoog metalen skelet, f waarin een man kan gaan zit- ten. Iedere beweging van diens armen en benen worden f versterkt uitgevoerd, zodat hij 4 in staat is zonder moeite zwa- f re gewichten te tillen, op zijn i gemak door ruw terrein kan 4 wandelen en daarbij alles wat i hij tegen komt opzij schuift. De machine heeft ook al een i naam: Pedipulator. Zij wordt i ontxpikkeld voor het Ameri- f kaanse leger. 4 Staking bij Amerikaanse spoorwegen KANSAS CITY, 15-6. In de V.S. heeft een slaking van remmers en wisselwachters z/ich töt een zesde spoorwegmaatschappij uitgebreid. Van vakbon'dszij'de is gezegd, dat thans 5.000 man in staking zijn en dat er nu in zeven staten geen trei nen meer rijden, te weten Nebx*aska, Kansas, Oklahoma, Arkansas, Texas en Louisiana. In verscheidene hier van is de 'korenoogst in volle gang. Door onophoudelijke regen kan het graan niet in de open lucht blijven liggen, maar door de spoorwegsta king is vervoer naar de silo's niet mogelijk. Rijkswoiiingeii te koop in de Noordoostpolder DEN HAAG, 15-6. Middels adver- tenifcies zijn tachtig in Emimeloord en in Kranenburg in aanbouw zijnde rij'kswóningen van het type kleine herenhuizen te koop aangeboden. Daarvoor zijn condities gesteld, waarvoor de x-entmeester der domei nen richtlijnen en instructies heeft gegeven. De minister is niet bereid om de richtlijnen voor de overdracht van woningwetwoningen van ana loge toepassing te verklaren. f 60.000,— voor aquarel van Vincent van Gogh AMSTERDAM, 15-6. Op da eerste van een drie avonden durende kunstveiling bij de Irma Paul Brandt te Amsterdam is maandagavond »en aquarel van Vincent van Gogh voor f 60 000 verkocht. H'ot werk (25 X 18 cm.), profielportret van een boe renvrouw, stam't uit de Nuenen'se periode van de schilder (februari- april 1885). GRONINGEN. - Ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan van de rijksuniversiteit begint vandaag in Groningen een internationaal sym posion over moderne ontwikkelingen in de landbouwcoöpex'aties. n In Nagasaki, Japan, heeft een vrouw die zes maanden geleden bij een verkeersongeval haar bewustzijn verloor en sindsdien niet meer bij kennis is geweest, het leven ge schonken aan een gezonde baby. d Vrijdag zijn een functionax'is van het ministerie van verbindingen in Georgetown (Br. Guyana) en een aantal leden van zijn gezin, onder wie zes kinderen, om het leven ge komen toen terroristen drie bommen zijn woning binnenwierpen. RECHTZAKEN De parathionmoord le Tilburg BREDA, 15-6. Wegens moord door middel van vergiftiging met para- t'hion, op haar echtgenoot gepleegd op 11 oktober 1963 in Tilburg, is de vijftigjarige O. van H. uilt Tilburg door de rechtbank 'iin Breda veroor deeld itot zes jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de rege ring. Veertien dagen 'gelCdfen had de officier van justitie tegen haar acht jaar gevangenisstraf en ter beschik kingstelling geëist. De veroordeelde gaait in hoger be roep. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Beusichem: W. Oost, Minnertsga. Aangenomen ihet beroep van de Generale Synod'e (tot zenldiingspred.) J. Blommendaal, kand. te Oegstgeest. Bedankt voor Eefdc (2e pred.pl.) ('toez.): K. v. Otteren, Lathum. Oud-Ger. Gemeenten Beroepen te Doorn: J. W. Slager, Staven isse. ZIERIKZEE Benoeming Moeder-Overste Cornelia Stichting Door de provinciaal overste van de Franciscanessen van Aerdenhout is benoemd tot moeder-overste der Cornelia Stichting alhier, de eer waarde moeder Corsina, voorheen moeder-overste van Huize Uyt den Bosch te Haarlem. De nieuwe moeder-overste is voor Zierikzee geen onbekende, daar zij reeds van 1942 tot 1959 in de Cor nelia Stichting als zuster werkzaam was. C.P.B.-afdeling trok naar Zuid-Limburg Vorige week mpalkte de C.P.B. per bus het jaarlijkse reisje, dat ditmaal voerde naar Zuid-Limburg. Gezien de afstand werd 's morgens in alle vroegte vertrokken. Via Breda-Til- burg en Eindhoven ging het in één ruk naar Horn, waar d? koffie werd gibnxikt. Hierna voerde de bus door het Limburgse heuvellandschap, waarvan allen zeer genoten. Om- itrec'ks 11 uur arriveerde de bus in Valkenburg, waar gestept werd bij de kabe'baan. Vele dames maakten een tochtje naar boven en genoten van het pracht'ge Panorama. H:o: r.a werd een bezoek gebracht aan het Drielandenpunt te Vaals, waar ook de lunch werd gebruikt. Terugge keerd in Valkenburg bezocht een aantal,dames het sprookjesbos met het wateropgei, holgeen zeer de moeite waard was. De overige da mes maakten een rondwandeling door Valkenburg. Om vier uur werd d? terugreis aanvaard. In Teterin- gen 'gebruikte men gezamenlijk de warme maaltijd, welke zich uitste kend liet smaken. HCt laatste deel van de weg terug verliep in snel tempo en met 'de laat9te pont werd Sehouwen-Duiveland -weer bereikt. Chauffeur Quist werd dank ge bracht voer de vlette -uitvoering van de reis. De afdeling ziet terug op een zeer geslaagde en gezellige dag, welke begunstigd werd met prach tig zomerweer. Sparta" hield weer een geslaagde oriënteringsrit Het bestuur van de M.C. „Sparla" te Zierikzee heeft wederom een ori ënteringsrit georganiseerd en wel op zendag 14 juni j.l. Aan de start, welke plaats vond bij het „Huis van Nassau" te Zierikzee, verscheen een groot aantal deelnemei*s. De rit, die op voortreffelijke wijze was uitge zet door de heer J. J. v. d. Linde te Dreischor met medewerking van de heren J. Slager en C. W. Zoeter, resp. te Dreischor en Ouwerkerk, leidde over een afstand van plm. 60 km over de wegen van Zierikzee, Midden- en- Westerschouwen en Brouwershaven. Hoewel er diverse kneepjes in verwerkt waren, ver schenen praktisch alle deelnemers aan de finish, welke was bij hotel „De Di-ie Schapen" te Dreischor. Deze rit telde wederom mee voor het kampioenschap. 24 deelnemers werden geklasseerd en 17 niet. Aan de eerste 14 deelnemers wer- den dagprijzen uitgereikt. De volg- orde van de eei'ste 14 is als volgt. 1. P. C. S. van Hattem, Noord- gouwe; 2. J. L. Braber, Dreischor; 3. M. van Langeraad, Scharendijke; 4. L. Dorst, Sirjansland; 5. J. B. Grosso, Zierikzee; 6. M .J. der We duwen, Kerkwerve; 7. F. Schuiling", Nieuwerkerk; 8. Joh. van Langeraad Kerkwerve; 9. D. v. d. Wielen, Nieuwerkerk; 10. A. P. Kloet, Drei- schcr; 11. M. J. Smits, Ouwerkerk; 12. J. J. Geleijnse, Kex'kwerve; 13. M. J. Krijnse Locker, Renesse; 14. J. M. Doeleman, Zierikzee. De uitreiking der prijzen vond plaats door de voorzitter de heer J. G. van Maanën.Deze bracht dank uit aan de verschillende gevers der prijzen, zijnde Shell Nederland, Cal- tex-station v. d. Goot te Zierikzee en de Algemene Zeeuwse, alsmede de heer van Mierloo. Voorts werd dank gebracht aan alle medewer- lcerse inzonderheid de controleurs. Tenslotte i"iep de voorzitter allen op voer de volgende rit, welke zal plaats hebben op zaterdag 11 juli, waarvan de start is bepaald bij restaurant „Bru" te Bi*uinisse. BROUWERSHAVEN Schoolreisje naar „Blijdorp" Maandagmorgen kwart voor acht vertrokken per R.T.M.-bus de leer lingen- der eersrle en tweede klas van de lagere school te Brouwershaven voor hun jaarlijks schoolreisje, dat ditmaal een bezoek inhield aan diergaarde Blij'dorp te Rotterdam. Na een voorspoedige reis werd de dierentuin of 'half elf bereikt, waar de ki-nld'sren ihun cgen uitkeken naar de vele grote en kleine dieren. In -de speeltuin werd naar hartelust ge speeld. Des 'avonds half acht arri veerden de kinderen -weer in de ge meente, waar 'het met de muziek- MARKTBERICHTEN Graanbeurs ROTTERDAM, 8-6. Zomergerst, volgens monster f 27,00-28,50; haver volgens monster f 25,00-26,50. Groens erwten, volgens monster f 35,00-44,00; Schokkers, volgens monster f 30,00-54,00. Frajniko Rot terdam. Aatdappelbeurs Rotterdam ROTTER-DAM, 15-6. Klei-aarÖap- pelen 38 mm, opwaarts: Eigenhei mers geen notering; Bintje f 15.00- 17.00; Furoi"e f 16,00-19,00. Klei-aardappel'en voor de export in twee maten gesoilteerd: Bintje 40 mm. opwaarts geen notering. Zandaardappelen voor de export geen handel. Stemming binnenland: vast; bui tenland: geen handel. Voer-aardappelen f 0,50-2,00. Prijzen berekend per 100 kg. en op de -handelsvoorwaard'en vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen -op -wagon, sdhip of auto Aardappel-beurs vanaf heden ge sloten tot medio augustus, waarna noteringen oogst 1964. vereniging „Apollo" voorop onder vrolijke marsmuziek op de muziek tent afging, waar de kinderen nog naar hartelust dansten. De onder wijzeres mej. de Kon ink sprak een dankwoord en schetste de gemaakte reis, welke onder leiding van de chauffeur A. Viergever tot een goed eind werd gebracht. Als begeleiders hadden tevens de reis meegemaakt de dames J. Boke'laar-v. d. Velde, E. van Dijke-Constandse en de 'heer P. de Mooi*. Om acht uur dezelfde morgen na het vertrek der kleintjes arriveei'den een veertiental particuliei*e auto's op het Marksplein om de 'kinderen der 4 hogere klassen -naar de „Koe bel" te Burgh te 'brengen voor een vierdaags vakantiekamp. Uitgeleide gedaan door vele wuivende ouders en belangstellenden zullen de kinde ren gaan gemeten van bos, duin en strand. A.s. donderdagavond zullen ook zij muzikaal worden ingehaald door „Apol'lo". NIEUWERKERK Jeugd deed verkeersexamen Bui*gemeester A A. van Eeten heeft in „Ons Dorpshuis" alhier de veikeerdiploma's aan de school jeugd uitgereikt. In zijn toespraak i*oemde hij het ondeiwijzend perso neel en Ce deelnemende kinderen met het behaalde succes. Van alle scholen in de gemeente Duiveland waren 'slechts vijf kinde- x*en gezakt voor het diploma en een even groot aantal was met lof ge slaagd. Een bijzonder woord van lof kreeg het hoofd van de bijzondex*e school te Nieuwerkerk. Van deze school waren. 4 Leerlingen met lof geslaagd. Het aantal fouten per leex*- ling was gemiddeld slechts 1.25. De burgemeester wees op het nut van de verkeei*slessen op de scholen, maar in het bijzonder op de toepas sing van het geleerde in de pi*aktijk. Tenslotte deelde hij mede, dat de afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer, ingaande 1965, een wisselbeker beschikbaar stelt voor die school, welke gemiddeld het minste aantal fouten heeft. Deze be ker komt definitief in het bezit wan neer hij dx*iemaal achtereen of vijf maal in totaal is gewonnen. Een sti mulans dus om extra aandacht te besteden aan het lex*en van verkeers regels. Na de uitreiking van de diploma's kregen de kinderen twee verkeers- films te zien. De gemeente zorgde voor een tractatie. Ook „De Faam" had voor deze gelegenheid een rol letje di op voor de kindex*en beschik baar gesteld. Al met al was het een mooie en nuttige middag. De organisatie en leiding was in handen van de postcommandant der Rijkspolitie te Nieuwerkei*k. Gevonden voorwerpen De rijkspolitie verschaft inlichtin gen over de navolgende gevonden voorwerpenteinderportemormaie, lichte grijze broek, dameshorloge- bandje. blauwe heren regenjas, kin dertasje. OUWERKERK Concert harmonie „Crescendo" In het 'kader van de uitwisselings- ccncerten hoopt de 'harmonie „Cres cendo" uit Dreischor a.s. zatex*dag- üvor'd te 8 uur een muziekavond le verzorgen in 'de muziektent aan de Ring. Na een kleine 'muzikale rond gang zal ide harmonie het. volgende concert tótvoeren: 1. Montferland, mars, P. B. B'isse- link; 2. Pinksterbloemenfamtaisie, P. B. Bisseliink; 3. Maritama de Wal lace, fantaisie sur l'opéra, aiT. Jos. Kessels; 4. Sportclub, mars, J. P. Laro; 5. Tesoro Mio. -grande valse de E. Beeucci, transcrite par G. Witt- marm; 6. Joveuse, lustsprel ouverture de Kélcr Béla, arr. M. J. H. Kessels; 7. Our Director, mai's, Bigelon-Mol; 8. Gemaskerd Bal. suite in vier de- Ven. J. Beekhoven; 9. Zo 'gaat 'ie goed, pop. feest polonaise, arr. A. J. Maas; 10. De Kauhasus Grenadier, mars, Meister-Mol. BRÜINISSE De „Arend" vertrokken Het vaartuig „Arend" van de vis serijpolitie van liet bestuur der Vis serijen op de Zeeuwse Stromen, na de oorlog een beleend schip in de Bx*uinisser haven, vertrek eind vo rige week naar IJmuiden, waar het vaartuig in de havendienst is opge nomen. De bemanning van de „Arend" stapte over op d2 „Giex*", die nu Bruinisse als thuishaven heeft. Concert „Oosterlands Fanfare" De muziekvereniging uil OosIer land gaf een uitwisselingsconcert. Te weing publiciteit, maar voorname lijk ihet opstekende onweer, dal vooraf ging door windvlagen en bu'ien, waren de oorzaak dat er min der belangstelling was dan het hax*d werkende Oosterlandse korps ver dient. Demonstratie bakken en braden De laatste -vergadering van de af deling Bx'uinisse van de Ned; Chi*. Vrouwenbond, voor de gi*ote zomer vakantie, wordt iéts bijzonders. De ze keer geen spreekster over een of andor onderwerp, maar een door het Bedrijfschap voor Vee en Vlees ge organiseerde demonslx*atie „bakken en braden". De 'kok, de 'heer Ek- steen, zal de huisvi*ouwen laten zien wat met vlees te bereiken is. De de- monsti-atie vindt plaats op donder dag 18 juni a.s. De te Bruinisse gehouden col lecte voor „Het Zonnehuis" bracht f 107,29 op. VAL Vrijwel uniek is het feit dat by de gevraagde geestelijke prestatie een kandidaat tijdens een examen, bij wijze van toegift aan zijn denkin spanning nog een lichamelijk num mer toevoegt. Lichamelijk betekent een kandidaat/ doorgaans tijdens een examen niet meer zoveel, maanden verscholen als hij of zij zat achter stapels boeken, alle wijsheid bevat tend, die tijdens de beslissende uren op verzoek der lioogmogenden (ge- lukkig) fragmentarisch moet worden gespuid. In dit opzicht heeft echter een kandidaat bij het jongste exa men aan het Prof. Zeeman-lyceum voor een letterlijk klinkende uitzon dering gezorgd. De bewuste jongeman begon aan het mondeling examen Frans en mo gelijk om het ijs wat te breken vroeg de toegevoegde deskundige ivat. 's jongelings liefhebberijen waren. Die bleken in hei vlak xjöxi de sport te liggen, met name de judosport. Dat trof bijzonder gunstig, want de deskundige mocht men er - blijkens zijn uitlatingen - van verdenken ook wel eens op de mal te hebben gelegen. Een logisch uit de situatie voort vloeiende vraag ivas dan ook: „Wat zijn bij judo de eerste oefeningen?" Nu, dat was een gemakkelijke vraag en prompt spoot de kandidaat op: „Apprendre a tomber" leren val len). De lerares die met belangstelling de sportieve diskussie volgdewas door dit antwoord duidelijk geïnte resseerd geraakt en ze vroeg dan ook prompt (uiteraard in het FransK' „Kun je het niet eens voordoen?" De jongeling heeft deze kans bij wijze van spreken met hoofd en voeten aangegrepen, heeft zich van zijn zweterige zitplaats opgericht en gaf daarna een valnummer ten bes te, dal een goud kadertje krijgt in de historie van de school. Het was - zoals Carmiggelt dit plastisch en licht gekruid zou noemen - een rot smak, die de vloer deed trillen en seismografen in werking zou hebben kunnen zetten, als ze in de buurt waren geiveest. Wel gewend aan geciseleerd Frans maar niet aan dergelijke dreunende vallen, is met name de lerares da nig geschrokken en heeft (we ne men voorlopig aan ook in het Frans) geïnformeerd of de kandidaat na deze stunt physiek nog ivel in staat was het examen voort te zetten. Dit bleek wonderwel het geval te zijn, want dank zij dit vallend unicum kon hij gezond en plechtig verkla ren: J'ai perdu mes nerves" („ik ben mijn zenuwen kwijt geraakt"). Gelijk bekend is dat bij een examen niet onbelangrijkDe cxamcnvaller is dan ook geslaagd! EILANDMAN. Ingezonden mededeling VERENIGING VOOR CREMATIE AVVL AMSTERDAM, PLANTAGE MIDDENLAAN 5 8 Gedetailleerde uitslagen tenniswedstrijden Zierikzee i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2