Hoe een schoolmeester in 1784 beroepen werd lOO.OOO „Flitsen" uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? ft De fusie van de Rotterdamsche en de Amsterdamsche Bank DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG ONZE PUZZEL-RUBRIEK De derde generatie van de Polaris - De A-3 Polaris, die kan worden afgevuurd uit ondergedoken onderzeeboten wordt nog dit jaar operationeel. Deze raket heeft een bereik van 4600 km., ruim 1800 km: meer dan zi/n voorganger, de A-2. In de neus- kegel kan evenals bij de A'2 en de A-l een kernlading worden aangebracht. (Slot). ZIERIKZEE, juni. - In het donder dag gepubliceerde eerste deel van de „beroepsbrief" van de schoolmeester uit 1781, stond al een aardige op somming van hetgeen de goede man - b(j aanvaarding der betrekking - te wachten stond. Bovendien wist by waaraan toe te zijn met de bezoldi ging. Maar het was nog lang niet al les. In dit tweede deel geven wij een inzicht van hetgeen er verder nog in de „beroepsbrief' stond te lezen, het lijvige stuk, dat ons regelrecht in de achttiende eeuw terug verplaatst. „Neg zal hij Schoolmeester daar te boven van yder Kind of Scholier voor Schoolpenningen genieten yder vierendeel Jaars van Leezen, Schrij ven en Psalmzingen zes Stuivers, dog die dubbeld opzeggen Twaalï Stuivers en de Rekenaars vier en Twintig Stuivers, des dat hij dezul ke welke door ons worden gealimen- teerd alle voor niets, zal moeten Leeren, en zich tot desselver onder wijs zoo wel als tot andere bevlijti gen. Nog zal 'hij Schoolmeester ver- pligt sijn het gantsohe Jaar door te Schoolhouden, behalven op Hoogtij dagen en de Parochie Kermis, wan neer hij agt dagen Vacantie zal mo gen houden. Regel van schoolhouden De Regel van Schoolhouden zal zijn het Zomerhalfjaar 's morgens van 8 tot 10 uuren en alsdan weder om van 12 tot 2 uuren en dan van 3 tot 5 uuren, dog het Winterhalf jaar 's morgens van 8 tot 10 uuren en van 12 tot 3 uuren, alsmeede zal hij Schoolmeester, odk moeten gedo- AMSTERDAM, 11-6. Na de vrijdag 5 juni j.I. aangekondigde verrassende fusie tussen de Nederlandsche Han del Maatschappij en de Twentschc Bank, is donderdag de opzienbaren de mededeling gedaan van de vor ming van een nieuwe bijzonder gro te bankcombinatie te weten de fusie tussen de Amsterdamschc Bank en de Rcttcrdamschc Bank. Deze fusie zal worden verricht door oprichting van een nieuw vennoot schap, waaraan het de bedoeling is de naam te geven van Amsterdam- Rotterdam Bank N.V. Deze nieuwe combinatie, zo werd nader vernomen in aansluiting cp de donderdag afge legde gemeenschappelijke verklaring van beide bankinstellingen, zal als top krijgen een raad van bestuur, die zal bestaan uit alle thans zitting hebbende direkteuren van de beide banken, tezamen elfpersonen. Deze raad van bestuur zal geen vast aan gewezen president kennen, doch de vergaderingen zullen onder leiding staan van een voorzitter, die in on derling overleg wordt aangewezen. Tienduizend personen De nieuwe combinatie zal een per soneelsbestand hebben van ongeveer Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. Lam. Kerkwcrve: 11 uur ds. Zonneveld. Sercoskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 11 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 11 uur ds. Van Liere. Nccrdwellc: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendyke: 9.30 uur ds. Rooden- burg. Brouwershaven: 11 uur ds. Roodenburg. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Don, 11 uur zondagsschool. Nocrdgouwc: 11 uur ds. C. J. L. Loor (H.D.). Drcischor: 9.30 uur ds. Kei ling. Ouwerkerk: 10 uur ds. Velle- koop. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wes terhof. Oosterland: 10 uur (gezins- dienst), 5.30 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 7 uur ds. Groenewegen. Bruinisse: 10 uur 5 uur ds. Westerhof. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur mej. da. M. E. Monsees. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. P. Joose, Barendrecht. Haamstede: 10 en 5 uur ds. K. Hoogsteen, Staveren. Scha- rendjjkc: 10 en 2.30 uur ds. A. J. Fanoy, Eindhoven. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonne maire: 10 en 2.30 uur? Nieuwer kerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oos terland: 10 en 3 uur ds. G. O. Don- ner, Scheveningen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. De Jong. Den Haag. Gereformeerde Kerken (VrUgcmaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Ghr. Gcrcf. Kerken Zicrik/.cc: 10 en 6 uur ds. II. Bicsina, Stadskanaal. Kerkwcrve: 10 en 6 uur ds. J. Westerink. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Westerink. gen dat de Predikant gebruik maakt van de School om te Catigiseren. Nog zal hij Schoolmeester hebben vrije woninge en gebruik van Hui- zinge en Tuin in voegen het zelve bij voorige Schoolmeesters is be woond en gebruikt. Vijftig Guldens Aldus gestemd in onze Parochie Kerk op den 8en October 1784. N.B.: zal dit beroepsbrief geen kragt off effect Sorteeren voor den len No vember 1784. In kennis onze handen. Vertekend in de Kerke tot Vrouwen Parochie op dato als boven ter prae- sentie van den Dorpsregter Johannes Doens. Wordende het in deezen ver melde tractement ad Een honderd en vijftig Guldens nog vermeerderd met Vijftig Guldens. A'ldus overeen gekomen en beslooten in onze Paro- chiekerke op huiden den 1 juny 1784. In kennis de handen van ons tij delijke volmachten sampt commis saris en secretaris uit aller Naam volteeken'd. Een extraatje Wordende het in dezen vermelde traktement ad Twee honderd Car Gids nog vermeerderd, met Twee hondert Guldens bij ons gezantlijk toegestaan, zonder dat iemand onser zig daar tegen heeft geopponeerd. Aldus overeengekomen in de Pa rochie Kerke, zullende deeze ver meerdering ingaan mot de opgave van het ampt tot welkers schade loosstelling dit in plaatze is geko men. In kennis der handen van ons tij delijke volmagten en verdere Com paranten, benevens de vertekening 10.000 personen, van wie op het ogen blik deel uitmaken van de Amstei-- damsche Bank 5.500 en van de Rot- terdamsche Bank 4.500 personen globaal berekend. De nieuwe com binatie Amsterdam-Rotterdam Bank zal een belangstelling hebben (vol gens de jaarcijfers per ultimo '63) van f 5.4 miljai'd. De combinatie Twent- sche Bank-Nederlandsche Handel Maatschappij (waarvan de nieuwe naam nog moet worden vastgesteld) heeft een balanstelling van ruim f 4.9 miljard. De donderdag bekend gemaakte combinatie is derhalve groter van omvang dan de combina tie die vrijdag 5 juni werd aange kondigd. Op de wereldranglijst van bankin stellingen, gerekend naar de jaarcij fers per ultimo 1962 (de cijfers per ultimo 1963 zijn nog niet allemaal beschikbaar), zal de nieuwe combi natie de 72ste plaats innemen. De combinatie Twcntsche Bank-N.H.M. neemt daar de 85ste plaats in. In ihet kader van 'het programma „Ploegschaar" is donderdag op het proefterrein in Nevada een onder grondse kernproef genomen, zo heeft de Amerikaanse commissie voor kernenergie meegedeeld Nieuwerkerk: 10 uur godsdienstoe fening, 3 uur ds. Biesma. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uru dhr. G. J. van der Noort, Capelle aan de IJssel. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rcoms-katholickc Kerk Zierikzee: 7.30 en 10 uur Eucharis tieviering (in de week te 7.15 en 8 uur), 19 uur Lof. Haamstede: Eucha ristievieringen te 8.30, 10 en 19.00 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vrouwenparochie (toez.): P. C. Snoep, Nieuwe Pekela. Ger. Kerken Beroepen te Groningcn-West (als ytudentenpredikant): C. de Kruyk, Leeuwarden; te Nieuw-Wecrdinge: W. Fokkcns, Vccmvoifdslerwol. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Albany (West-Austra- lië): Tj. Boersma, Urk. van Commissaris en Gezworene Klerk uit Drost en Bestuur van 't Bild. Actum uts. Dat noemden ze een „beroeps brief" en het is allemaal (even voor zichtig afgerond) honderd vijftig jaar geleden. Klem in a if tomaat Toen iedereen in Ouwehands Dierenpark aan het einde van een doordeweekse dag had verlaten meende één van de oppassers in de verte mense lijk gehuil te horen. Men trok snel op onderzoek uit en vond bij één van de vele automaten een schooljongen, die met zijn hand klem zat in een loket. Hij had een kwartje in de gleuf gedeponeerd, het loket open getrokken om de lekker nij te voorschijn te halen en bij het sluiten zijn ene hand niet snel genoeg teruggetrok ken. Hij was een gevangene van de automaat tegen wil en dank. Vlug werd een schroe- vedraaier opgescharreld om de huilende knaap uit zijn be narde positie te bevrijden. Zijn hand was 'n beetje opge zwollen, doch met natte com- pressen was hij al heel gauw weer de oude. De schrik was voor de jongen het ergste ge weest. Reinblok van trein treft hoofdcoiiclucteur LEIDEN, 11-6. Op het station le Leiden heeft donderdag tijdens het passeren van de T.E.E. trein naar Parijs, een remblok van een van de wagons losgelaten. Het remblok vloog over het perron en raakte de daar lopende hoofdconducteur de heer v. d. Horst uit Rotterdam. Deze moest met een gebróken ibeen opge nomen worden 'in het stads- en aca demisch ziekenhuis te Leiden. ST. AUGUSTINE (Florida). De politie in St. Augustine is met traangasbommen en honden opge treden tegen blanken, die stenen gooiden naar 400 deelnemers aan een mars door de stad als protest tegen rassendiscriminatie. VIENTIANE. Een delegatie van de internationale controlecommis sie in Laos, die per helikopter naar Chang-Kay, het hoofdkwartier van de Pathet Lao, was vertrokken voor een onderhoud met prins Soepha- noevong is vanwege het slechte weer naar Vientiane teruggekeerd. TOKIO. Een chemische fabriek te Kawasaki, bij Tokio, is door een ontploffing verwoest. Volgens het Japanse persbureau Kiodo zijn er 14 doden en 20 zeer ernstig gewonden. PRETORIA. Een rechtbank in Pretoria heeft George Mandela en vijf andere leden van het zogenaam de „Nationale hoge commando" schuldig bevonden aan de voor naamste tegen hen uitgebrachte beschuldiging, namelijk sabotage. ATHENE. Twee Turkse militaire straalvliegtuigen hebben donder dagochtend herhaaldelijk hét Griek se luchtruim boven de eilanden Rhodos en Kos in de Dodekanesos geschonden, zo heeft de Griekse mi nister van defensie, Petros Garoefa- lias, verklaard. Hij zei dat de toe stellen verdwenen waren voordat Griekse straaljagers hen konden on derscheppen. BARCELONA. Naar in Barce lona verluidde heeft de Spaanse po litie wederom een aantal commu nisten gearresteerd. In Barcelona zouden acht personen zijn aange houden en in Madrid twee. Men vermoedt dat de arrestaties, die vo rige week vrijdag zijn begonnen en waarbij tot dusver een dertigtal per sonen zouden zijn aangehouden, ten doel hebben twee communistische organisaties in Spanje op te ^rollen. VIENTIANE. In kringen van de internationale commissie van toe zicht in Laos is meegedeeld, dat van de zijde van de communistisch ge zinde Pathet Lao is gemeld, dat de piloot van een Amerikaans verken ningsvliegtuig, dat boven Midden- Laos werd neergeschoten, door mi litairen van de Pathet Lao is gevan gen genomen. LAGOS. De regering van Nige- rie, die al een week lang door een al gemene staking wordt getroffen, heeft de vakbondsleiders een ulti matum van 48 uur gesteld, waar binnen de stakers weer aan het werk moeten gaan. Indien men de waar schuwing in de wind slaat zal ont slag en verlies van rechten het ge volg zijn. LONDEN. De Franse minister van buitenlandse zaken Couve de Murville, vertoeft in Dublin. Hij brengt een officieel bezoek van twee dagen aan de Ierse hoofdstad. NIEUW-DELHI. De secretaris generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft aan de Indische ge neraal K. S. Thimayya, voormalig stafchef van het Indische leger, voorgesteld het commando over het V.N.-leger op Cyprus over te ne men van generaal Ghyani. HAVANNA. In diplomatieke kringen in Havanna werd levendig gespeculeerd over een in zorgvuldi ge bewoordingen gestelde tegen spraak door de Cubaanse minister van buitenlandse zaken, Raul Roa, van recente berichten volgens welke Cuba bemiddeling zou zoeken voor zijn geschillen met de Verenigde SI aten. WANDELSPORT DE ZIER1KZEESE AVONDVIERDAAGSE Voor de Zierikzeese Avond Vier daagse - welke zoals 'bekend - a.s. maandag gaat beginnen zijn al flink wat inschrijvingen binnengekomen, maar het organisatiecomité verzoekt hun, die zich nog niet opgaven, dit zo spoedig mogelijk te doen. Boven dien is het inschrijfgeld na a.s. za terdag hoger. De start is elke avond om kwart voor zeven vanaf het Havenplein vanwaar de deelnemers de le en 3e avond Duiveiand intrekken en de 2e en 4e avond Schouwen. De aandacht wordt er nog eens speciaal op gevestigd dat passeren in de stad verboden is en dat men buiten de stad goed moet opletten voor het verkeer. Men dient links van de weg te lopen en met niet meer dan twee personen naast el kaar. Een dringend beroep doen de or ganisatoren odk op de bromfietsers om de wandelaars(ters) tijdens de mars niet te hinderen door herhaal delijk langs of tussen hen heen te rijden. De wandelaars dienen ver der te bedenken dat 'het hier wan deltochten betreft en dal het er niet om gaat het eerst weer in „Concor dia" terug te zijn. Hopenlijk is 'het de vier avonden mooi wandelweer en wordt deze Avond Vierdaagse weer een succes vóór deelnemers en organisatoren! Eurovisie verbonden met Noord-Afrika ORGIVA (prov. Granada), 11-6. De Spaanse minister van voorlich ting en toerisme heeft het televisie station van Sierra de Lujar geopend, waardoor de verbinding van Euro visie met Noord-Afrika mogelijk wordt. De zen'der staat op een hoog te van 1.482 meter en heeft 30 mil joen peseta gekost. Ingezonden mededeling RECHTZAKEN Man stichtte brand; schade: één miljoen DEN HAAG, 11-6. De 39-jarige Haagse monteur H. J. 'van D. is door de rechtbank in Den Haag veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en ter beschikking steliling van de regering. Na een inbraak op 9 februari van dit jaar in een rub b er-plas tic-fabriek aan de Polderweg dn Rijswijk (Z.H.) stichtte hij brand met ihet gevolg, dat voor een miljoen gulden schade werd aangericht. Om zijn zenuwen te kalmeren had de man een sigaret opgestoken, doch toen hij eenmaal vuur zag ihad 'hij in de in de fabriek opgeslagen goe deren brand gesticht. Daarna was hij gevlucht. De officier van justitie had een zelfde straf geëist. Het week-end begint deze vrijdag met een jeugdtelevisieavond, waarin we behalve de mening van de jon geren ook een muzikale quiz en een toneelstuk door jeugdige krachten kunnen aanschouwen. Op Duitsl. 1 en Ned. 2 de opera Paris en Helena uit München. Zaterdagmiddag weer een speel film 3.20 uur), 's Avonds Lassie, The Beverley Hillbillies en een zo mers toneelstuk met inspecteur Fed- der, die ditmaal op verkeerd spoor komt in het Utrechtse Spoorwegmu seum. De Belgische quiz en Will Ferdy op het tweede net zullen wei nig belangstelling trekken! België VI. vertoont de oorlogsfilm De brug naar de hel. Zondagmiddag om 2 uur kunt u per Eurovisie op bezoek gaan in het onderwaterverblijf van een Franse diepzeeduiker, die van een drijvend eiland in de Middellandsezee af wetenschappelijke onderzoekingen verricht, 's Avonds presenteert Wim lbo weer een aantal oude bekenden in nieuwe rollen. Van belang is ver der alleen de eenacter Met vuur spelen van Aug. Strindberg. Voor de vijfdaagse tippen wij: Maandag comedy capers, openbaar kunstbezit, hoofdfilm Geen medail les voor spionnen; dinsdag op Ned. 2 een filmprogramma met de reizen van Jules Verne in hel voorpro gramma en Mr. 880, de valsemunter, als hoofdschotel; woensdag de eind examenklas van de Maastrichtse toneelschool in Caprice; donderdag het kijkspel „De derdemet Eric Schneider. Annel Nicuwenhuyzcn, Pim Dikkers, Enny Mcunicr, Luc Lulz en Barbara Fris. Op Ned. 2 die avond o.a. Lassie, Frans Hals (doe.). Herrie om llarry en Sammy Molcho, dc Israëlische mimcspclcr. DODELIJKE ONGELUKKEN MIDDENMEER. 11-6. De 33-jarige bijrijder R. Bierema uit Tzumma- rum (Friesland) is vrijwel op slag ge dood bij een auto-ongeluk in de Wieringermeer. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee 'kinderen. RUURLO, 11-6. Op een onbe waakte overweg in Ruurlo is de 7- jarige Jan Halfman uit deze plaats tegen de 'trein gereden. De jongen was op slag dood. De trein had eni ge vertraging. HEESCH, 11-6. De 18-jarige A. Geurls-van Kessel uit Schaijk (N.B.) is in de auto van zijn vader veron gelukt. Op onverklaarbare wijze is de jongeman met de auto op de weg Sdhaijk-Iierpen in de gemeente Ra- venstein tegen een boom gereden, die aan de andere kant van de weg stond. De jongeman overleed ter plaatse. De auto werd geheel ver nield. HOOGELOON, 11-6. De 36-jarige landbouwer, Th. Timmermans, uit Hoogeloon is donderdag om zeven uur door een busje aangereden cn op slag gedood. Het ongeluk gebeur de toen de man 'de weg wilde over steken. Het blijkt dat vele puzzelaars en puzzeiaarsters 'een terrasje of een zonneplatje hebben opgezocht om zich te wijden aan de puzzel van vo rige week. Zo houden zij blijkbaar het hoofd koel, ondanks de fraaie zomer temper a tuur. In ieder geval was de stapel inzendingen weer heel behoorlijk. De eerste prijs is bestemd voor: de heer A. L. den Haan, Karnemclksvaart 17, Zierikzee De tweede prijs gaat naar: de heer A. L. Stoutjesdijk, Schecpstimmerdijk 15, Zierikzee De oplossing van de puzzel is de volgende. Horizontaal: 1. melk; 3. boter; 5. Dc nieuwe puzzel luidt als vol'gt. Horizontaal: 1. 'bierbereider; 6. steppe; 11. eveneens; 12 .nakome lingschap; 13. Europeaan; 14. Ncd. vliegveld; 17. voor alles; 20. vogel: 22. keukengerei; 24. .lidwoord; 25. projectiel; 28. bouwland; 31. boom. 32. hoge berg; 33. fijn weefsel; 34. as; 37. geen uitgezonderd; 39. reke ning; 40. gewapende ruiter; 41. plaats in Siberië; 42. tegen; 44. waarde; 46. moerassig meertje: 48. schrede; 49. kostbare stof; 51. no bele; 54. mesjesnaam: 56. afstands maat (afk.): 58. jongensnaam: 61 J wicht (afk 63. projectiel; 65. diep- tomaal; 68. ontkenning; 70. aanzien; 71. meisjesnaam; 73. muzikant; 74. volgens normen. F LAND- EN TUINBOUW De bloemenweiden De van bloemen wiegende wei landen vormen vaak een punt van discussie. Over 't algemeen vindt de recreërende stedeling het een prachtgezicht; wat het inderdaad ock is. Mensen die zich speciaal be zighouden met het bepalen van op brengsten van de graslanden zijn de bloemen liever kwijt dan rijk, omdat de opbrengst aan hooi van dergelij ke percelen veelal te wensen over laat. Daarom worden dergelijke weiden meestal behandeld met che mische middelen. En de koe die de plantenmassa moet verorberen? Onderzoekers hebben de gedraging en en ook de gezondheid van het vee op weiden met diverse mengsels van gras, klavers en kruiden bestu deerd en doen dat nog. Hierbij blijkt dat het voor de ge zondheidstoestand van de koe ge wenst is dat een redelijk percentage klavers en kruiden tussen de grassen voorkomen. Vanzelfsprekend zijn scherpe boterbloemen en distels on gewenste gasten. Klavers en kruiden bevatten in het algemeen meer kalk en magnesium dan het gras. En dit zijn juist mineralen, die nogal eens in het minimum verkeren. 'kaas: 7. a'ko; 9. kol; 11. so; 13. dons; 15 asie; 16. op; 17. riem; 19. rilt; 21. kreta; 23. kapel; 27. eli; 28. stoom; 32 .ma; 33. eed; 35. dal; 36. ai; 37. nat; 38. leb; 39. o.k.; 41. ptt; 43. nee; 45. ge; 47. manie; 49. icee; 51. liaan; 53. wolga; 54. spin; 57. doge; 60. da; 61. duel; 63. leer; 65. a.v.; 67. ets; 68. ned; 69. rede; 70. palet; 71. etna. Verticaal: 1. mes; 2. kade; 3. bon; 4. r.'k.s.; 5. .klei; 6. sap; 8. kom; 10. oir; 12. or; 14. sire; 15. anti; 16. o.t.; 18. iep; 20. leo; 22. elk; 23. km; 24. aa; 25. ee; 26. 'lente; 28. sabel; 29. tl; 30. o.a.; 31. m.i.; 34. dat; 35. den; 39. om; 40. ka; 41, pi; 42. wel; 44. ei; 45. ga; 46.en; 48. nap; 49. -kool; 50. egel; 52. arg; 54. s.a.; 55. idee; 56. nut; 57. dee; 58. orde; 59. e.a.; 60. dor; 62. esp; 64. ent; 66. vla. Verticaal: 1. lekluur; 2. ambtshal- vcr (Lat. afk.); 3. in orde; 4. oever; 5. lof; 6. deel v.e. trap; 7. aanzien; 3. aanw. voornaamw.; 9. zahgnoot; 10. behoeftige; 15. nauw; 16. vallei; 18. tijdperk: 19. baardje; 21. grote bijl; 23. soort steen; 24. spoedig; 26. revolutie: 27. bijbelse naam; 29. koud. vochtig; 30. kluizenaar; 35. keukengerei; 36. arbeidsschuw; 37. persbureau38. vod; 43. dierenver blijf; 45,_ voorzetsel; 47. water in Utrecht; 50. vernis: 52. meisjesnaam; 53. plaats op de Voluwc; 54 .vogel; 55. ij- (Eng.); 56. deel v.h. hoofd; 59. gast; 60. klein ogenblikje; 62 doel punt. 63. mannelijk zoogdier; 64. toiletgerei; 66. onvruchtbaar; 67. meisjesnaam; 69; bijwoord; 72. \-oor- zelsel. Ingezonden mededeling VERENIGING VOOR CREMATIE AVVL AMSTERDAM, PLANTAGE MIDDENLAAN 58 DE NIEUWE PUZZEL

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 10