Onderwijzers en onderwijzeressen bijeen in de Westhoek Carlisten boos op Franco Erhard in Canada Sjeik verlaat Nederland weer Tweede Kamer sprak over ontwapening De watersnood in Montana Dijkval bij Breskens Sanering binnenstad van Amsterdam STAD EN EILAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE uund«d»8 n jum ISM No. IWSS HAAMSTEDE. 10-6. Reeds 103 jaar lang houden de gezamenlijke onder wijzeressen en onderwijzers van Schouwen-Duiveland elk jaar een vergadering waarin de problemen die er zich voordoen besproken wor den en waarin tevens de vriend schapsbanden onderling weer wat verstevigd worden. Deze vergadering betekende tot nu toe een „daagje naar de Westhoek" omdat alle ver gaderingen traditiegetrouw in de Westhoek gehouden worden. Het gaat er echter naar uitzien dat aan deze gewoonte een einde gaat komen omdat tijdens de rondvraag aan het bestuur werd voorgesteld ook andere dorpen van het eiland, zoals Ouwer- kerk, eens een jaarvergadering te gunnen. Zelfs nam het bestuur in overwe ging om, eveneens bij de rondvraag naar voren gebracht, een gezamen lijke vergadering te organiseren met Zuid-Beveland, b.v. ergens aan het Veerse Meer. Daar de voorzitter van de vereni ging, de heer G. H. Rosink, nog niet volledig hersteld is van zijn ziekte, nam de heer J. Berrevoets het voor zitterschap op zich. Hij deed dit in een sprankelende humoristische wel gekozen woordenvloed, die veel bij val kreeg. In zijn welkomstwoord begroette hij speciaal het ere-lid der vereniging, de heer D. Kosten uit Burgh, en wenste hem een spoedig verder herstel toe. De heer Berre voets noemde het afgelopen jaar een jaar van vreugde en verdriet. De vereniging ontvielen namelijk me vrouw Van Dijke, kleuterleidster uit Bruinisse en de heer J. M. de Nooij- er, voorheen hoofd der school in Re- nesse. In gevoelvolle woorden sprak spreker een kort in memoriam uit dat staande door de leden werd aan gehoord. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de inspekteur van het L.O., mr. L. G. Wolff, waar in deze mededeelde niet op de ver gadering aanwezig te kunnen zijn. Onder enorm applaus werden de notulen, door de heer Berrevoets in bijzonder geestige woorden op schrift gesteld, goedgekeurd. De waarnemend penningmeester, de heer A. Paauwe uit Zierikzee, gaf een overzicht over de financiële toe stand der vereniging en hieruit bleek alras dat er een goed batig saldo aanwezig was. De commissie van toezicht, bestaande uit de heren Ten Haaf en v. d. Wolf uit Zierikzee, hadden inmiddels al tot goedkeuring geadviseerd. In het bestuur werd gekozen de heer J. A. C. Smallegange te Noord- welle om in de vakature te voorzien van de heer J. W. Roskam. Belangstelling van gemeentebestuur Na het huishoudelijk gedeelte be trad de burgemeester, de heer H. P. Everwijn, vergezeld van de beide wethouders, de heren L. v. d. Kloos ter en P. L. Vis, en de sekretaris, de heer J. W. de Jonge, de zaal. Zij werden aldaar hartelijk welkom ge heten door de voorzitter. Burgemees ter Everwijn dankte voor de uitno- ZIER1KZEE ZIERIKZEE, 10-6. - Dezer dagen hebben de leerlingen van de derde klas der lagere land- en tuinbouw school „De Kluut" te Zierikzee een bijzonder geslaagde driedaagse ex cursie gemaakt naar Zeeuws-Vlaan- dcren, waar gebivakkeerd werd in de jeugdherberg „Blesje Haghe" te Axel. Deze trip vond plaats onder leiding van de leraren H. P. van Aken en W. J. Smit. De eerste dag bestond de excursie uit de reis naar Axel, welke werd gemaakt per fiets en brommer. Hier bij werd gebruik gemaakt van de provinciale stcombootdiensten Zie- rikzee-Kats en Hoedekenskerke-Ter- neuzen. In Terneuzen beklommen de jongelui de watertoren. Op het terras werd bijzonder genoten van een boeiend uitzicht over de Wester- schelde en tevens werden hier de meegenomen boterhammen genut tigd. Vervolgens werd een interes sant uitstapje gemaakt langs de sluis en kanaalwerken bij Terneuzen, en waarbij een employé van Rijkswa terstaat tekst en uitleg gaf. Aan het eind van de middag werd de jeugd herberg bereikt te Axel, waar de Schouwse jeugd deze dagen een pri ma verzorging. Naar de Braakmanpolder De tweede dag van dit reisje be stond uit een bustocht door West- Zeeuws-Vlaanderen, waarbij in de morgenuren een bezoek werd ge bracht aan een voorbeeldbedrijf van de samenwerkende landbouworgani saties in de Braakmanpolder. Te IJ- zendijke werd het lunchpakket aan gesproken en vervolgens werd de excursie voortgezet met de bezichti ging van de proeftuin van de R.M. L.S. Te Schoondijke bezochten de jongelui tevens de praktijkschool voor landbouwmechanisatie. Teruggekeerd in de jeugdherberg waren de avonduren bestemd voor ontspanning, in de vorm van voet ballen en/of zwemmen in het nabij gelegen zwembad. De derde en laatste dag na de gebruikelijke corvee in de jeugdher berg werd ten afscheid 't plaatsje Axel grondig bekeken. Eén bezoek werd gebracht aan de Boerenkamer, MADRID, 10-6. De carliisti'sche be weging 'heeft in een 'brief aan het Spaanse staatshoofd, generaal Fran co, geprotesteerd tegen 'het feit, dat deze don Juan Carlos bij ihet jongste défilé ter gelegenheid van het einde van de Spaanse burgeroorlog op de presidentiële tribune een ereplaats - aan zijn zijde - had gegeven, zo wordt uit goede bron vernomen. Deze „gunst" jegens de zoon van de voornaamste Spaanse kroonpreten dent had zowel in Spanje als in het buitenland sterk de aandacht ge trokken. OTTAWA, 11-6. - Bondskanselier Erhard van West-Duitsland heeft op een persconferentie woensdag in Ot tawa verklaard dat de geruchten over een ontmoeting tussen Chroesj- tsjov en hem speculaties waren. Dit nam echter niet weg dat een derge lijke ontmoeting toch wel mogelijk was. Erhard zei verder dat de Westduit- se regering alles had gedaan wat in haar vermogen lag om het wantrou wen van de communistische landen in Europa tegen de Bondsrepubliek en het Westen weg te nemen. Zijn regering was niet gekant te gen erkenning van de regering in Peking. Ze was echter van mening dat een besluit hierover pas geno men mag worden na overleg met de westelijke landen en in het bijzonder met de landen die lid zijn van de N.A.V.O. Erhard legde er tot slot de nadruk op, dat West-Duitsland afgezien had van de produktie van alle kernwa pens en bacteriologische en chemi sche wapens. Zoals bekend reist Er hard na zijn bezoek aan Canada door naar Washington. cfiging en heette de aanwezigen wel kom in de gemeente Westensehou- wen. De spreker van deze dag, Karei Jonckheere, had telefonisch bericht van verhindering gedaan, en in zijn plaats verscheen de Vlaamse dichter Bert de Corte ten tonele. Het onder werp „De hedendaagse literatuur in Vlaanderen" was een vrij eentonige opsomming van hetgeen Vlaanderen op dit gebied biedt en ondanks de juiste uiteenzetting kon hij de ver gadering Karei Jonckheere niet doen benaderen. In de middagpauze werd door de leden een door hotel Bom uitstekend samengestelde koffiemaaltijd genut tigd. Zoals gewoonlijk werd de middag besteed aan een duinwandeling en deze keer werd het natuurschoon, overkoepeld door een allesomvatten de hitte, can „De Zeepe" bezocht. Voor velen voor de eerste maal een kennismaking met dit ongerepte ge bied. Deze wandeling was ook tevens het einde van de 103e vergadering. DEN HAAG, 10-6: Na een verblijf van ruim tien dagen in Nederland brak de 72-jarige sjeik Soeleiman Daher uit Ra's-al-Kshaimah, vanoch tend in alle vroegte zijn zes tenten op het kampeerterrein „Ockenburgh" bij Den Haag op om zijn Westeuro- pese reis voort te zetten met een bezoek aan Frankfurt in Duitsland. Begeleid door de kampbeheerder en enkele vaste 'kampeerders van „Ockentourg", die drie personenwa gens ter beschikking hebben gesteld om het bestelwagentje van de be jaarde Arabier wat te ontlasten, ver trokken sjeik Soeleiman en zijn 20 familieleden van het Haagse kam peerterrein naar de post Zevenaar via Utrecht en Arnhem. De autoriteiten van Honduras hebben woensdag bekend gemaakt dat zij een tegen de regering gerich te samenzwering hebben ontdekt. DEN HAAG, 10-6. By hel door de Tweede Kamer gehouden ontwape- ningsdebal heeft minister Luns ver klaard dat ontwapening noodzake lijk Is voor de veiligheid en daarom een belangrijke bijdrage voor de vrede. Bij de .beantwoording van de spre kers over de defensienota en het kernstopverdrag van Moskou, zei hij dat de regering wel degelijk initia tieven ter bevordering van veilig heid en vrede neemt. Hij wees op het beschikbaar stellen van mari niers aan de V.N., een voorstel tot oprichten van een internationaal or gaan tot vaststelling van feiten bij conflicten, activiteiten voor ontwik kelingslanden, het uitzenden van een jongeren vrijwilligerscorps en het ac tiveren van consultaties. Het ministerie van buitenlandse zaken zal worden versterkt met een afdeling politieke, ontwapen in gs- en veiligheidszaken met een bureau voor ontwapening en internationale vredesvraagstukken. Op korte termijn zal de advies commissie ontwapening van onge veer tien leden wonden gevormd. Deze commissie zal de minister uit eigen beweging kunnen adviseren. Voor zover zulks tot de taak van de regering (behoort zal zij aandacht besteden aan wetenschappelijk vre desonderzoek, zoals 'het instituut in Groningen. Spr. waarschuwde tegen versnippering. Mei vele argumenten verwierp minister Luns eenzijdige ontwape ning, ook volgens een systeem van „Uitruil" mei een communistisch land. Hij was hot eens met de uit spraak, dat een ontwapend Neder land een „klaploper van het wes ten" zou zijn. Minister Luns hoopt, dat zijn be zoek aan Móskou iets zal kunnen bijdragen tot verbetering van de at mosfeer. Hij zei, dat. de culturele en sportieve uitwisselingen groeiend zijn. Zojuist is een overeenkomst met Polen gesloten tot het uitwisselen van studenten. Ingezonden mededeling Derde klas landbouwschool op excursie naar Axel waar een interessante verzameling gebruiksvoorwerpen, werktuigen en klederdrachten de herinnering op riep aan vroeger en hoe het werken op de boerderij toen moeit zijn ge weest. Na het inpakken en „opladen" van fietsen en brommers werd de terug tocht aanvaard, welke evenals de heenreis zonder noemenswaardige incidenten verliep. Voor de school aan de Grachtweg werd de stoet ontbonden. De jeugd was bijzonder voldaan en had bijzonder genoten van de afgelopen dagen. Allen waren het er over eens: deze excursie had gerust een week mogen duren. U kunt 'n Amerikaan roken U kunt ook 'n Virginia roken Maar u kunt ook de onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl GREAT FALLS, Montana, 10-7. In het gebied van Great Falls in de Amerikaanse sbaait Montana zijn door overvloedige regenval en smel tende sneeuw grote overstromingen veroorzaakt, die tot dusver aan der tig mensen 'het levers gekost hebben. Zeventig mensen staan als vermist genoteerd. De materiële schade loopt in de miljoenen. De meeste persoonlijike ongeluk ken gebeurden toen' er een dam be zweek. Met 'helikopters heeft men al vélen kunnen redd'en die op da ken en in bomen een «toevlucht had den 'gezocht. Gouverneur Manning van Monta na heeft president Jdhnson verzocht de getroffen streek tót rampgebied te verklaren. Vervuiling van de Friese nieren BEETSTERZWAAG, 10-6. Het lid van gedeputeerde staten van Fries land de Cheer J. L. Hoogland' (heeft tijdens een personibvamgst te Beet- sterzwaag door de commissaris der koningin in 'deze provincie, mr. H. P. Linthorst Homan, gewaarschuwd te gen de gevolgen van 'de toenemende vervuiling van de Friese meren. De bijeenkomst had tot doel Friesland als toeristisch 'gebied! te propageren, maar de heer Hoogland, zelf ver woed jager en visser, wilde niet na laten van de 'gelegenheid gebruik te maken om ook iets te zeggen over de watervervuiling, düe juist dat toerisme zoveel schade kan berok kenen. Hij wees er op, dat alleen al via de moderne vaatwasmiddelen enor me hoeveelheden chemicaliën 'in dfe meren komen. Huwelijk prinses Irene rechtsgeldig DEN HAAG, 8-6. De regering heeft naar de minister-president 'de voor zitters van de Eerste en de Tweede Kamer 'heeft medegedeeld, op 5 juni een gewaarmerkt afschrift ontvan gen van de akte van de ambtenaar van de burgerlijke stand van de ge meente Rome betreffende het op 29 april 19'64 tussen prinses Irene en Charles Hugues d'e Bourbon de Par- me gesloten kerkelijk (huwelijk. Uit deze akte blijkt, aldus de mi nister-president, dat 'de kerkelijke akte van het huwelijk is overge schreven in het register van de bur gerlijke stand van ide gemeente Rome. Ten gevolge van (deze over- sehrijving is het huwelijk rechtsgel dig, te rekenen van de dag, waarop het huwelijk kerkelijk werd vol trokken. Beperking van geneesniitldelen UTRECHT, 10-6. - Beperking van het ongecontroleerde gebruik van ge neesmiddelen is volgens de Gronin ger hoogleraar in de farmacothera pie, prof. T. Huizinga, een eerste voorwaarde voor het behoud van de volksgezondheid. Ondanks dankbaar heid voor de mogelijkheden van de medicamenteuze therapie zijn er zo veel schaduwzijden, dat arts, apothe ker en patiënt zich voortdurend be wust moeten zijn van de gevaren van de huidige medicamenteuze behan deling. De Beatles uitgejouwd MANILLA, 11-6. De Beatles zijn op 'het vliegveld van Manilla (Phi- 'llppijnen) door een 'honderdtal jeug dige Amrikanen en Philippino's uit gejouwd omdat zij tijdens de tus senlanding, op weg naar Sydney, niet uit het Vliegtuig wilden komen. Zij vreesden door de 'geestdriftige menigte onder de voet te worden gelopen. Hun aanhangers waren 'bij het vertrek van het toestel minder enthousiast: zij verscheurden de portretten van hun idolen onder uit roepen als „lafbekken" en „idioten". Pleidooi voor beteugeling van het verkeer AMSTERDAM, 9-6. Op de jongste vergadering van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, heeft het jaarverslag van de sekre taris de aandacht getrokken. De se kretaris van de bond, de heer Ton Koot, zei in zijn jaarverslag van me ning te z\jn dat een goede monumen tenzorg voor het karakter van onze steden en dorpen niet alleen van esthetische en historische betekenis is, maar cok en mede daardoor van zakelijk nut. Het toenemende toeristenverkeer zoekt voor zijn rust- en eindpunten in plaatsen, die iets te bieden heb ben, die interessant en boeiend zijn. Naarmate panden, straten en wijken meer van de plaatselijke cultuur en geschiedenis weerspiegelen en dit op levendige wijze doen naar die mate zal het toeristenverkeer zich meer daarnaar richten. De heer Koot zei vervolgens met klemmende verontrusting te moeten vaststellen dat enkele van jaar tot jaar toenemende problemen opnieuw toegespitst zijn. Dat zijn de monster achtige, groeiende parkeerverstop- pingen van onze binnensteden en, van geheel andere en giftiger aard, de watervervuiling en de luchtver ontreiniging. Alle drie toestanden, een beschaafd land onwaardig. Een eigentijdse en progressieve aanpak, die hier zozeer op zijn plaats zou zijn, blijft achterwege. Sprekende over het verkeer vroeg de heer Koot zich af waarom dit niet wordt beteugeld. „Toen Heem schut dit na de oorlog als een der eersten aan de orde stelde, werd de bond conservatief, behoüdzuchtig ge kenmerkt. In wezen was dit zeer progressief. Nu spreekt men er ook in kringen van verkeersdes- kundigen al openlijk over. Maar wie doet het?". BIERVLIET, 10-6. Woensdagmor gen constateerden opvarenden van een passerende rijkspolitieboot op de Westerschelde by Breskens dat de zandplaat in de hoek van de dijk tussen Hoofdplaat en no. 1, plotseling in de Schelde schoof. Tot hun grote schrik zagen zij dat ook de d(jk zelf gedeeltelijk over een lengte van 100 meter aan de zeezijde afkalfde en in de Schelde verdween. Direkt werden alle betrokken in stanties, Rijkswaterstaat en Provin ciale Waterstaat gewaarschuwd, In allerijl is men begonnen met het leggen van een nooddijk aan de bin nenzijde van de zeedijk waarvan men waarschijnlijk een gedeelte zal moeten prijsgeven, dat geheel door het water is ondermijnd. Vooral bij het afgaande water, dus bij eb, stroomde het water wild schurend langs de ondermijnde dijk. Met veel zwaar materieel dat ijlings naar het bedreigde dijkvak is gebracht tracht men nog een nooddijk klaar te krij gen voordat de zeedijk door het on dermijnende water in de Schelde zal verdwijnen. AMSTERDAM, 10-6. De Amster damse gemeenteraad 'heeft rich vel'e uren bezig gehouden met de moei lijkheden ron'd de eerste (grote sane ring uit 'het algemene saneringsplan van ou'de wijken. Hét betrof het eiland „Kattenburg" waar reeds de eerste 44 percelen zijn gesloopt. Van de ruim 1300 hier wonende 'gezinnen zijn er inmiddels ruim 300 verhuisd. Er zijn ruim 700 woningen onbewoonbaar verklaard, 500 ont ruimd en nog 924 'bewoond. De raad behandelde tegelijk het voorstel van b. en w. om 'd'e tege moetkoming in de verhuiskosten van de Kattenburgers te verhogen van f 500 tot f 650 en 'twee adressen van ide comdssie van bewoners van d!e te slopen wijk met klachten en verzoe ken. De Kattenburgers verzochten meer nieuwe woningen toegewezen te krijgen, een tegemoetkoming van f 1000, een systematische sloop, be tere informaties, meer aandacht voor stra tenreiniiging, verlichting en ver wijdering van autowralk'ken. Boven dien vroeg men maatregelen om het wegtrekken van de winkeliers op te vangen. Scheepvaartberichten Goeree, 10-6 op Lake Huron naar Quebec. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zom&ravond'competitie rayon Zierikzee. Poule A: Zeelan'diia-Smit Bolnes 3-2. Heden (donderdag) avond wordt gespeeld: Poule B: Van Aken's Bouwbedrijf- Neptunus (kwart over 7). KERKWERVE De heer C. C. Feijtel alhier slaagde te Goes voor het examen Stichting Vakopleiding in de Schil dersbedrijven. BRIJDORPE Hooi in brand Op het moment dat de heer B. be zig was met het hooien aan de De- lingsdijk ontstond brand. Nadat er reeds een hoeveelheid verspreid lig gend hooi verloren was gegaan, werd met vereende krachten gepoogd het vuur te doven. Dit mocht gelukken. Er was reëel gevaar dat de gehele oogst verloren zou gaan. Het inci dent bewijst dat voorzichtigheid met vuur geboden is. HAAMSTEDE Het optreden van mevr. Aleman-van Strien We ontvingen (het programma van do buitengewone zangavond die za terdag in d'e Ned. Herv. kerk te Haamstede wordt gehouden en de recette waarvan gebruikt zal wor den voor de restauratie van de kerk- meubelen. Afgewisseld door 'het Ned. Herv. Kerkkoor en het Kinderkoor Weste lijk Schouwen zal mevr. Leny Ale man-van Strien de volgende liederen ten gehore brengen: Ave Maria, van Verdi; Vor dhe sapete, van Mozart; Hör mein Flehn, van Mozart (id'eze laats1 ten uit Figa ro); Vissi d'arfce, vissi 'd'amore, uit d'e opera Tosca van Puccini; Sur la mer Ca'lmée, uit Madame Butterfly, eveneens van Puccini. Mevr. Aleman wordt aan de pia no begeleid door de heer J. Schouls junior. We ra'den belangstellenden aan nu reeds 'hun kaarten te kopen bij de 'bekende adressen d'ie vermeld staan op de programma's. BROUWERSHAVEN Collecte bejaardenreis Aanstaande vrijdag wordt te Brou wershaven weer de jaarlijkse collec te gehouden ter financiering van de reis ouden van dagen op' 1 juli a.s. naar Veere en omstreken. Zoals ge bruikelijk zal ook de muziekvereni ging „Apol'lo" medewerking verle nen en de jeugdige collectanten op bun tocht door de gemeente muzi kaal begeleiden. Het organiserend comité vertrouwt ook nu weer op de gulheid der inwoners om de be iaarden een onvergetelijke dag te bezorgen. Klantenkring op reis naar Antwerpen Dinsdag maakten de klanten van VéGé-winkelier J. d'e Nooijer te Brouwershaven weer de jaarlijkse reis per Van Oeveren's touringcar. Evenals voorgaande jaren bestond er ook nu weer veel 'belangstelling voor deze trip. De tocht ging via Steen bergen en Bergen op Zoom naar Putte, waar de grens werd gepas seerd', wat voor velen de eerste keer was. In Antwerpen werd de koffie met gebak gebruikt en volgde een rond rit door de fraaie Sinjorenstad met zijn mooie gebouwen, die het cachet van deze handelsstad bepalen. Via Turnhout, werd na een kleine bos- pauze weer koers gezet naar de grens om vandaar in U'lven'hout de in/wendige mens te versterken. Hier werd van de 'gelegenheid gebruik gemaakt in de mooie bossen te wan delen terwijl de jongeren zich in de speeltuin amuseerden. Na dit opont houd ging 'het „naar Den Bosch toe" ■om aldaar een bezoek te brengen aan Heinekens bierbrouwerij. Een gastvrij onthaal viel het gezelschap (hier ten deel en 'er werd kwistig ge- tracteerd op bier en limonade, wat men zich goed liet smaken. Een in teressante rondleiding door het fa briekscomplex, verschillende korte films en uiteenzettingen maakten dit bezoek tot een hoogtepunt. Na diit opfrissertje vertrok men naar het centrum der stad om als naar ge woonte nog een uurtje te winkelen. In Waalwijk werd om het restaurant „De Gecroonde Leersse" een heer lijke koffietafel 'genuttigd waarna het weer op 'huis aan 'ging. Dank werd 'gebracht aan chauffeur Kie- senberg, die op kundige wijze de reis reis tot eer. groot genoegen maakte en aan winkelier de Nooijer voor de onvergetelijke dag. Vergadering Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van d'e Nederlandse Bond1 van Platte landsvrouwen hield een bijeenkomst in: het Jeugdgebouw. Deze avond werd verzorgd door R. Buisman's N. V. Kon. Fafbr. van 'gebrande suiker- poeder te Zwartsluis. Over de pro- dhkten van deze fabriek werden dia's vertoond, tevens over koffie zetten op 10 verschillende manieren. In dfe pauze werd een pittig kopje koffie aangeboden1 met Deventer koek. De presi'den'te, mevr. Versteeg, dankte de dames die deze avond verzorgden voor 'het gdbodene. Gro te belangstelling bestond vervolgens voor de handwerken vervaardigd door de leden' van d'e afdeling. Bij de onlangs te Goes gehouden 'hanweilk'Wedsbrijd behaalde mevr. de Moor-Provoost een eerste prijs (schortje met Perzisch ajour). Met het beëindigen van deze bij eenkomst kwam 'de afdeling aan de vakantie toe. De eerstvolgende bij eenkomst is reeds vastgesteld op 14 september a.s. Dan zal een mode- Show worden gehouden. OOSTERLAND Kijkavond Chr. Kleuterschool Er was zeer goede belangstelling voor de kijkavond in de chr. kleu terschool „Radda Bamen" alhier, vooral van d'e zijde van de ouders der leerlingetjes. Ook verschillende bestuursleden gaver, acte de pre sence. Er was buitengewoon veel werk tentoongesteld in de 'berde lokalen, w.o. veel plak- en borduurwerk. Een nieuwtje was het zg. „doodle-werk", ■een groot sortiment kleurtjes op een figuurtje samengebracht. Een vijver met tropische vissen, gemeenschap pelijk vervaardigd', en uit witte wol vervaardigde schaapjes, trok bijzon der de aandacht van d:e bezoekers. Verder was er een serie eigenge maakte 'klokken op een (kaWenfiguur waarop de kleinen op de klok leren kijken. Evenzo vele bewijzen van dfe' grote zorg die door de 'beide onder wijzeressen, onej. M. K. Beije als hoofd en mevr. Dalebout-van Dijke als leidster, voor de leerlingetjes aan den dag wordt 'gelegd. Er is een overgrote mate'van geduld en liefde voor nodig om de kinderen dit alles bij te brengen, en ze zo als het ware klaar te malken voor de „grote" school, die ze Straks zullen betreden. Al met al een geslaagde kijkavond, clie een uitstekend beeld gaf van het huidige kleuteronderwijs. BRUINISSE Spannen kabelbaan BRUINISSE, 10-6. - Woensdag is men begonnen met het spannen van de tweede en laatste kabel van de kabelbaan over het sluitgat in de se cundaire Deltadam door de Greve- lingen. Het op de juiste spanning brengen van deze kabel zal enige da gen duren. Proefritten met de gon dels over een deel van de reeds eer der gespannen kabel van de kabel baan zullen gedurende deze tüd niet plaats vinden. Het ligt in de bedoe ling reeds op het eind van de ko mende week voor de eerste maal met een gondel de Grevelingen geheel over te steken. Motor in vissersvaartuig Nadat "door de scheepswerf van de firma van Duivendijk de funde ring daarvoor was gelegd werd in 'het vissersvaartuig Ouddorp 1, van schipper J. van der Klooster, Oud dorp, een 249 p.k. Kromhout motor geplaatst, type 12 T.V., door de fir ma L. Padmos en Zoon 'te Bruinisse. Een Lister hulpmotor, type S.L. 1, werd eveneens in 't schip geplaatst. ZIJPE Gezonken sleepboot gelicht De sleepboot „Schelde", van de heer M. van der Marei te Viane, die zondagmorgen in de vluchtha-ven te Zijpe zonk, is met eigen middelen door het bergingsbedrijf van der Marei gelicht. Dit gebeurde dinsdag middag. Tevoren had een kikvors man onder water een kijkje genomen en 'de stroppen vastgemaakt. UTRECHT. Prins Bernhard heeft zich bereid verklaard het voorzitter schap op zich te nemen van de nieuw te vormen raad van advies van het Veteranen Legioen Nederland. UTRECHT. De Italiaanse spoorwe gen hebben een staking aangekon digd van het spoorwegpersoneel, die donderdagavond om 20 uur begint en zal duren tot, vrijdagavond 22 uur,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9