M ilt u Het Gelukskind Affront voor Kremlin In welke KLEUREN wonen se drank wi Amstel prachtpils man...wat lekker! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 juni 1964 N'o. 19595 BI.IK DOOR HET WERELD In een opzicht is Chroesjtsjef aan de verliezende hand in zijn geschil met China. Door de onderontwik kelde landen wordt de Sowjet-Unie steeds meer een pot nat geacht met de kapitalistische staten, wat onder meer sterk blijkt op de grote we reldhandelsconferentie in Genève. De daar aanwezige Aziatische en Afrikaanse landen hebben niet al leen onvriendelijkheden in gelijke mate uitgedeeld aan de Russen, Duitsers en Amerikanen, maar ze hebben besloten Moskou niet uit te nodigen voor hun economische con ferentie van juli. Russische bladen maken hierover indirect enig misbaar omdat tenslot te vrij wat Russisch gebied in Azië ligt. Maar de voornaamste reden waarom het niet uitnodigen het Kremlin steekt, is dat het op die manier zijn invloed, in de onverbon den landen ziet verwaaien. En dat Peking maar al te zeer bereid is een leidersrol over te nemen. De kans is niet gering dat Chroesjtsjef nog een tweede maal en nog veel ernstiger voor het hoofd gestoten zal worden als de ongebon den landen - waarvan de meeste of in Amerika of in Azië liggen - in oktober te Cairo bijeenkomen. Het is vermoedelijk daarom dat Chroesjtsjef aan de Joegoslavische president Tito heeft gevraagd bij te rugreis uit Finland even in Lenin grad aan te komen voor besprekin gen. Tito - met Nasser na Nehroes dood wel de voorman van de neu trale staten - zou de Rus het genoe gen moeten doen zijn aanzien weer wat te versterken bij de Afro-Azia- tische landen. Liefst zo dat Moskou als volberechtigd lid kan deelnemen aan de grote Afro-Aziatische confe rentie van volgend voorjaar, een bij eenkomst waarop Peking al heeft aangekondigd dat 'iet O^en Russen ivenst te zien. Sowjet-Un ie te ryk De mindere waardering voor de Russen in de Afro-Aziatische landen heeft niet in de eerste plaats van doen met kwesties van opvatting over wat nu het ivare communisme is. Het is doodeenvoudig dat men in de Sowjet-Unie meer en meer het rijke land gaat zien, clat evenmin als de kapitalistische rijken genoeg voor de armen doet naar hun zin. En dat gaat meer en meer gelden voor het hele Europese communistische blok. Dat Roemenië, Bulgarije en Hon- Ingezonden mededeling 'V O Na» iutmi iGfci O voor koud vier dubbeltjes per echte liter (én nog elke dag thuisbezorgd ook) garije zich bij de algemene overeen komst over handel en tarieven G.A. T.T. - bijgenaamd de club der rijke landen - willen aansluiten kan men zeker niet erg waarderen. De drie landen hebben voor zichzelf wel ge lijk dat ze zich een voordelige posi tie wensen te verwerven op weste lijke markten die meer en meer voor hen van belang raken en daarvoor zijn ze ook bereid de verplichtingen van de G.A.T.T. eveneens te aan vaarden. Moskou zelf zal op politieke gron den weinig verheugd zijn over dit besluit van de drie Balkanlanden: het betekent als het ware een ver raad aan de principes van de Come con, de economische organisatie van het Oosteuropese blok. Op andere punten ziet men overi gens ook de Sowjet-Unie sterkere banden met het westen aangaan. Het onlangs gesloten consulair verdrag met de V.S. is er een teken van en de samenwerking bij het oplaten van weersatellieten een ander. Het zijn stuk voor stuk zaken waarbij de Russen of de Roemenen enz. hun eigen belang goed behartigen. Bij de Afro-Aziaten wekt dat wel licht daarom enige wrevel omdat ze menen dat de „socialistische solida riteit" inhoudt dat de Russen zich juist om de armen moeten bekom meren en niet als de kapitalisten hun eigen voordeel nastreven. FINANCIEN EN ECONOMIE Suikerfabriek „Puttershoek" PUTTERSHOEK, 10-6. Ondanks de geringe uitzaai en de matige op brengst van de suikerbieten in 1963, heeft de coöperatieve suikerfabriek en raffinaderij „Puttershoek" zeer regelmatig gewerkt met goede resul taten en weinig technische storingen. Voorgesteld wordt om, na verplich te aflossing van f 600.000,op de langlopende 3Vz 0 lening, afschrij ving van een gelijk bedrag op terrei nen, gebouwen, machines, enz. en veilig reservering voor te betalen be lasting, f 1.500.000,te bestemmen voor verdere verhoging van de re serve en deze daarmede te brengen op f 14.046.560,Ook voor dit boek jaar wordt het raadzaam geacht en stelt het financieel resultaat het be stuur in staat, om alle investeringen geheel af te schrijven. Evenals in 1962 moest voor de afgelopen cam pagne gerekend worden op een ge ringe hoeveelheid te verwerken bie ten. Van het begin der campagne af is er goed geleverd. Naar schatting was half november 90 der bieten gerooid. De fabriek is daarom steeds van voldoende bieten voorzien ge weest. De aanvoer was ruim en zeer re gelmatig. In totaal verwerkte „Put tershoek" 442.067.538 kilogram bieten (vorig jaar 501.162.250 kilogram). Een officiële Griekse woordvoer der in Athene heeft gezegd dat, af gezien va nde vraag of Turkije zijn gemelde plannen voor een invasie op Cyprus heeft tirtge9teld dan wel afgelast, de besluiten van de Griek se regering ongewijzigd van kracht blijven en dat de ontwikkeling van de toestand met kalmte wordt ge-, volgd. kleintjes uitj® ket bmixoxlaAd Advies voor vakantiegangers Er komt tyfus voor in Europa. In de kramt lezen we af en toe be richten over het voorkomen van ty fus in sommige landen van Europa. Hoewel er dit jaar wat meer over geschreven wordt, is de situatie se dert jaar en dag al zo dat in een aantal landen, speciaal van zuid- Europa, af en toe tyfusgevallen voor komen. Omdat 'het vakantieverkeer steeds intensiever wordt en de war me landen druk bezocht worden, willen we wijzen op de voorzorgs maatregelen die u kunt nemen. Een infectie van voedsel of drinkwater. Dat het Voorlichtingsbureau voor de Voeding waarschuwt voor deze ziekte is gelegen in 'het feit, dat ty fus, evenals een aantal midner ern stige infecteuze darmziekten, een kwestie is van infectie van drink water en voedsel; waarbij vooral drinkwater het grootste gevaar op levert. Wanneer u dus met vakantie naar de warme landen gaat, raden we u aan vooral met uw drinkwater voor zichtig te zijn. Dit geldt niet alleen wanneer u (kampeert en dus zelf voor alles zorgt, maar ook wanneer u gcbru.'k maakt van 'hotels. Wat te doen in een tyfusgebied? Wanneer u een courantenbericht leest over enkele tyfusgevallen in het gebied waar u reeds uw vakan- tiereservermgen gemaakt hebt, kunt u daar rustig heen gaan, maar u moet uw voedings-Jhygiënsche maat regelen verscherpen. Het is dan niet meer een zaak van drinkwater al leen. maar van de gehele voedings- hygiëne en in het bijzonder ook van persoonlijke hygiëne. Wat het voedsel betreft meet u oppassen met rauwe groenten, bij voorbeeld sla. Het 'is namelijk niet altijd zeker dat die 'gewassen wor den met betrouwbaar water. In het algemeen kunt u aannemen dat uw voedingsmiddelen «betrouwbaar zijn als zij gekookt of gebakken zijn. Dit geldt dus niet alleen voor de maca roni, aardappelen, groente, maar vooral ook voor het vlees. Deze ge rechten moeten dan ook heet opge diend worden. Let ook op het afwas- w aiter; gebruik hiervoor gekookt water. Bij alle infecteuze darmziekten, maar in het 'bijzonder bij tyfus geldt een strenge toiletthygiëne, waarbij het handen wassen een grote plaats inneemt. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Eindhoven (wijkgem. Woensel): W. Hoekstra, Noordwijk aan Zee; te Amstelveen (wijkgem. VI - Buitenveldert): M. G. L. den Boer, Spijkenisse; door de Gen. Sy node. tot pred. voor buitengew. werkz. (arbeid ten behoeve van de bijbelvertaling in Kameroen, in op dracht van het Ned. Bijbel Genoot schap): J. dc Waard, Tzum. Aangenomen naar Beverwijk: Th. v. Sprang, Wilp. Ger. Kerken Geen nieuwe beroepen. Kandidaat J. Vos te Emmen verzoekt mee te é'elen dat hij geen nieuwe beroepen in overweging kan nemen. Beroepen te Vlaardingen: C. L. Timmers, Amstelveen; te Nederhorst den Berg: kand. L. C. v. Drimmelen, Klundert. Bedankt voor Groningen-Zuid (evang.pred.): Iz. Meijer, Oegstgeest; voor Middelburg (4e pred.pl.): A. IJkema, Putten; voor Velp (2e pred. p].): C. Stam, Fijnaart; voor Hol- werd en voor Oude Pekéla: W. C. P. de Boer, Uithuizen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Gorindhem: A. Koers, Nijverdal. LANDBOUW EN VEETEELT Elektrische «leken voor koeien Een elektriciteitsmaatschappij in Engeland heeft een proef genomen met verwarming van de vloer in de ligruimte van een loopstal. De koei en konden daarbij kiezen tussen het verwarmde vloeroppervlak en het strobed. De temperatuur van de vloer kon onder alle omstandigheden op 10-13 graden C. worden gebracht. Van de 22 koeien die bij de proef waren betrokken gingen gemiddeld zes dieren direkt al op het verwarm de gedeelte liggen. De rest gaf de voorkeur aan stro, zelfs nadat - na verloop van een paar weken - de temperatuur op 13 graden C. werd gebracht en minder stro werd ge bruikt. Pas toen alle stro «verwijderd was, gingen ook andere dieren op het verwarmde gedeelte liggen Ge durende het verloop -van de proef, was er geen verschil te constateren in de gezondheidstoestand en de meJkopbreng9t. De dieren die op het verwalmde beton gingen liggen, wa ren echter veel schoner, aldus „Landbouwdokumentatie". De kosten van de elektrische ver warming kwamen vrijwel overeen met die van een strobed (4.5 kg. stro per dier per dag tegen een prijs van 1' 60 per ton). ROTTERDAM. Rotterdam heeft zijn eerste werkplaats voor gepen sioneerden. Burgemeester mr. G. E. van Walsum opende in Rotterdam- Zuid 800 mbedrijfsruimte van de Coöp. Werkgemeenschap „Sterk döor werk - Rotterdam", waar ca. 140 ge pensioneerde Rotterdammers een ge deelte van hun tij'd op praktische wijze kunnen vullen. AMSTERDAM. De 61-jarige heer J. Th. Balk is op de Zeeburgerkade nabij loods N onder de wielen van een oplegger geraakt. Hij was op slag dood. Vermoed wordt dat de man voor de oplegger is gestruikeld zonder dat de Chauffeur het merkte. GRONINGEN. In het Van Star- kenborgh kanaal in Groningen is de zesjarige J. H. Schaaphok, uit Gro ningen, verdronken. De jongen was met enkele vriendjes bij het kanaal aan het vissen. De jongen is plot seling voorover gevallen. De andere kinderen renden weg om hulp. Toen hulp kwam opdagen was het reeds te laat. UTRECHT. De 29-jarige glazen wasser C. van der Heuvel uit Utrecht is verdronken in het Am- sterdam-UtreChtkanaal. Het slacht offer stond 'békend' als een uitste kend zwemmer. AMSTEDAM. Op vrijdag 26 juni a.s. zal het Concertgebouworkest o.l. v. Bernard Haüfcinik voor de vierde maal in het RAI-gëbouw te Amster dam optreden. Het concert vindt weer plaats in de Zuidhal, die plaats biedt aan ongeveer 5000 personen. DEN HAAG. Is het niet gewenst om ondeugdelijk automateriaal uit het wegverkeer te verwijderen? Moet niet worden 'bewerkstelligd, dat door maatregelen dit mogelijk wordt? Daarop komen de vragen neer, die het Tweede Kamerlid mr. C. Berkhouwer (VVD) aan de minis ters van verkeer en waterstaat en van justitie heeft gesteld. RIDDERKERK. Het veertienjarige Ritlderkerkse meisje dat sinds 30 april met een 24-jarige schippers knecht eveneens uit Ridderkerk naar het buitenland verdween is terecht. Zij werden door Interpol in Antwer pen aangehouden, vanwaar zij op transport werd gesteld naar Ridder kerk. DEN HAAG. Het EGKS-program van financiële steun voor woning bouw ten behoeve van arbeiders in de kolen- en staalindustrie in de zes lidstaten heeft een nieuwe mijlpaal bereikt met het 'gereedkomen, in Genua, van de 60.000ste woning die met een bijdrage uit Luxemburg is gebouwd. MEPPEL. Op ruim 52-jarige leef tijd is te Meppol overleden mevrouw E. J. Wilzen-Bruins die sinds 'sep tember 1961 directrice was van de Huishoud- en Industrieschool te Meppel. Zij genoot destijds in den lande grote bekendheid als leidster van het gezin'Sbegrotingsinstituut en spreidde voorts grote activiteit ten toon op het eeibied van de huishou delijke voorlichting en het nijver heidsonderwijs. DEN HAAG. Het bestuur van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond heeft het initiatief- wetsontwerp van dr. A. Vondeling, dat beoogt onroerende goederen on der de werking van de prijzenwet te brengen, waardoor de minister van economise he zaken ook ten aan zien van landbouwgronden prijsre- gelende bevoegdheden zou krijgen, unaniem van de hand gewezen. AMSTERDAM. De vereniging voor crematie A.V.V.L. heelt deze maand 'haar 100.000ste lid ingeschreven. De vereniging ,die in 1919 weid opge richt, telde in 1948 25.000 leden, in 1957 50.000 en in het jaar 1961 75 duizend leden. AMSTERDAM. De directie van de Biënnale in Venetië heeft onze land genoot Joris Ivcns verzocht, dit jaar in augustus als voorzitter van do jury van het internationale docu mentaire filmfestival te fungeren. Onze woonruimte, oorspronkelijk alleen de bescherming tegen de vaak vijandige buitenwereld en het klimaat, is in de loop der tijden steeds meer een plaats van gezel ligheid en beslotenheid voor het ge zin geworden. Toch bestond bij onze primitieve voorouders uit het Stenen Tijdperk, die in holen woonden, al de behoef te die woonruimte zo gezellig mo gelijk te maken. Met houtskool maak ten ze wandschilderingen, die veel al uit jachttaferelen bestonden, om de wanden te versieren. Latere vol ken bouwden tenten en hutten. Wéér werden deze „woningen" versierd, nu met dierenhztiden, als teken van kracht en durf. De eerste primitieve weefsels werden ook ter versiering van de wanden gebruikt. Het tapijtweven, een kunst die de Chinezen al lang kenden, werd door de handelsvloten van de Bab.yloniërs en Phoeni- ciërs naar Europa gebracht. Palei zen en buitenverblijven werden vanaf die tijd met de mooiste gobe lins versierd. Een andere, kostbare wandbekle- ding uit die tijd ivas het goudleer dat door de Moren in Spanje werd geïntroduceerd. En de armen Allemaal zeer kostbare materia len, die voor de eenvoudige lieden niet bereikbaar waren. Zij versier den de muren van hun woning door ze eenvoudig te witten, en als de beurs het toeliet, met schabionen te beschilderen of te laten beschil deren. Zo ontstond eigenlijk het be roep schilder-behanger. Want mèt de steeds grotere vraag naar mooie decoraties begonnen die schilders zich te bezinnen op een manier om op een gemakkelijker wijze aan de vraag naar muurver sieringen te voldoen. Zo ontstond het behang. Ze maakten hiertoe vel len papier, van ongeveer 50 x 50 cm, die zij met prachtige patronen decoreerden. Dit was de collectie waar de klanten hun keus uit konden maken en die dan, één voor één, op de wand geplankt werden. Later plakte men vele van die vellen aan elkaar en kwam zo tot de rollen be hang die wij nu nog kennen. Aan het eind van de 18de eeuw vond men een machine uit, zodat er van toen af aan veel sneller en goedkoper geproduceerd kon wor den. De eeuwige bloem Bloemenmotieven hadden een sterke voorkeur. Praktisch alle wan den van alle huizen in heel Europa waren bedekt met behangsels in bloemmotieven. Pas na 1920, met de nieuwe ideeën over woningin richting en vormgeving, kwamen er heel andere ontwerpen. Effen wan den werden ook zeer gewild en de dessins werden al soberder van vorm. Beige was de kleur waar men in die tijd van uitging. Na 1935 bracht men meer kleur in het behang, de kleurenpsycholo gie, alom gepropageerd, liet ook hier haar invloed gelden. Na de tweede wereldoorlog werd grijs de grond- kleur, wat inderdaad heel andere effecten te weeg bracht bij het ont werpen van behang. Gelijk met de veranderingen in de beeldende kunst kwamen in onge veer 1953 ook in de behangindus- trie abstracte dessins. Pas de laat ste jaren worden de behangetjes weer wat rustiger van uitvoering, hoewel we naast veel effen soorten ook gedessineerd papier zien, in on opvallende kleur, of behang in re liëfdruk met effen achtergrond of heel opvallende papiertjes, die uit sluitend decoratief bedoeld zijn. In één kleur Het interieur komt steeds meer in de belangstelling, de uiterste zorg wordt daarom aan meubilair, stoffering en wandbedekking be steed. Wij kiezen zeker anders dan onze grootouders van de vorige eeuw. Zij meenden immers dat een veel vuldig gebruik van één bepaalde kleur het enig juiste gebruik van kleuren was? Men had toen geheel rode, geheel blauwe, gele of groene kamers. Niet alleen de wanden hadden dan die kleur, maar ook de vloerbedekking, de gordijnen en al les wat maar kleur kon hebben aan het meubilair. Veel zag men in die tijd trouwens niet van het behang, want de grote meubelen bedekten een groot deel van de wanden, er hingen veel en zware gordijnen en de overige ruimte aan de muur werd volgehangen met schilderijen spiegels of foto's. In de nieuwe, moderne woningen zijn de grote, ouderwetse meubelen verdwenen. Het ruimtelijk effect van behang is ontdekt en er worden vaak contrasterende kleuren en'des sins toegepast om de afmetingen en de lichtsfeer van een kamer te ver anderen. Functionele toepassingen Waar men met ruimte moet woe keren, kiest men een dessin met ver- tikale lijn om lage kamers hoger te doen lijken en juist weer een hori zontaal slreepeffect om een wand een langer aanzien te geven. Voordat we verschillende kleuren gaan toepassen, dienen we eerst iets te weten van de werking van de be langrijkste kleuren, anders zouden we van ons huis een zeer onrustig geheel kunnen maken. Een kamer op het noorden wordt een koud en kaal vertrek als men er blauw behang in laat aanbrengen. In weinig zonnige vertrekken is geel een aanbevelenswaardige kleur, om dat het warmte in huis brengt. Sprekend geel behang in een kleine kamer geeft echter niet het vrolijke effect dat men er van verwacht. Wit doet' de dingen groter lijken dan ze zijn. Witte wanden vergroten een ruimte dus, maar witte wanden in een grote, op het noorden liggende kamer, kunnen weer beter vermeden worden. Pas op met grijzen Zwart doet ruimten kleiner lijken. Maar zwart mag slechts met mate worden toegepastomdat als het overheerst, een somber effect ver kregen wordt. Groen in lichte, koele tint, is erg geschikt voor slaapka- viers. Lichtgrijs is haast voor elke woning goed. Wel moet men weten, dat elk lichtgrijs lang niet het zelfde is. Een lichtgrijs op basis van wit, zwart en blauw heeft iets kouds, net als blauw. Rood maakt grijs warm en groen maakt het rustig en fris, terwijl grijs dat uitsluitend uit wit en zwart bestaat, een doffe in druk maakt. Natuurlijk is het van belang bij het kiezen van behang rekening te houden met de kleur van gordijnen, verf en vloerbedekking. Om een goed kleureffect te krijgen moeten alle gebruikte kleuren elkaar immers verdragen? Eneen kamer heeft maar één vloer, één plafond, maar vier wanden! Wilt, u zelf gaan behangen? Als u erg handig bent of al veel erva ring hebt, dan gaat het misschien ook wel. Maar behangen is een kunst die alleen vakmensen heel goed be heersen. Het effect van het papier, dat u met zoveel zorg uitzocht, wordt immers volkomen te niet ge daan, als het dessin niet goed aan sluit, als er oude plaknaden te zien zijn of als er niet goed tegen het licht in geplakt is. Feuilleton door B. ten Wesepe Ze keek hem opnieuw aan. „Nou krijg ik zeker een regiment standjes, zoiets als: stoute meid, je mag niet weglopen, of iets dergelijks?" Hij schudde zijn hoofd. „Daarvoor verdien je eigenlijk een pak slaag. Maar ik houd teveel van je, dus daar kom je gemakkelijk van af. Nee, de kwestie is dit: We zijn nu al en kele malen samen uit geweest. Een paar dagen na die televisie-uitzen ding zei jij op een avond tegen me: ik vind je een mieterse knul, of zo iets tenminste, en zo af en toe mag je me wel eens een keertje uitnodi gen, maar geen vaste verkering, daar begin ik nog niet aan". „Ja?" „Weet je dat nog?" „Ja. Ik geloof wel, dat dk iets der gelijks tegen je gezegd heb". „Nou, je kent me zo langzamer hand al vrij goed. Ik heb je verteld van Jannie Wals, waarmee ik een half jaartje verkering 'had, maar die hel uitmaakte, omda't ik maar fa brieksarbeider was. En behalve met jou, ben i'k ook verschillende malen met St'ien uit geweest. Sinds nu weet ik, dat Stien mijn type niet is. En nu wil i'k je eens wat vertellen. Sinds jij er vanavond vandoor ging en ik de halve stad - wat zeg ik? De hele stad doorkruiste op zoek naar jou en tenslotte op weg ging naar Eibergen, links en rechts speurend naar een kittig meisje in een kort blauw jasje, toen zijn mijn ogen wat wijder open gegaan. En nu kun je mij vertellen, dat je geen vaste ver kering wilt, omdat je nog maar acht tien bent, maar ik hou van je. Nu weet iik dat heel duidelijk. Daarom ga i'k nu lekdcer misbruik maken van de gelegenheid, zei je? Lien Hoek stra, wil je mijn vrouw worden?" Met een ruk kwam ze overeind en keek hem met grote ogen aan. „Wat zeg je?" „Ik zei: Lien Hoekstra, ik houd*erg veel van je. Wil je met me trou wen?" „Maar.... nee, je houdt me voor d'e gek". Hij stuurde de wagen naar de kant. stopte en draaide zich naar 't meisje. Hij nam haar in zijn armen, kuste haar bevende lippen en streelde haar. „Hoe moet ik je bewijzen, dat ik erg veel van je houd? Zo?" Hij kuste haar opnieuw, nu heftiger. „Of zo?" En trok haar nog steviger tegen zich aan. „Ja, maar. Jan. „Niks te maren. En nou eerlijke antwoorden, want i'k meen het ont zettend ernstig. Houd je van mij?" Ze knikte enkel en verborg toen haar hoofd dieper in zijn armen. „En ook zoveel, dat je met me wilt trouwen?" Langzaam kwam haar hoofd weer te voorschijn en terwijl ze hem aan keek, fluisterde ze, gelijktijdig met haar vinger zijn mond beroerende: „Is het niet 'genoeg, als ik je verze ker, dat ik ook van jou houd?" „We houden dus belde van elkaar" concludeerde hij. een bootje nuchter. „Wat is er dan op tegen, dat we trouwen?" „Ja maar, Jan.... ik ben pas achttien ..Luister, liefje, ik heb nu een goeie 'baan met een pracht maand geld. Een reuze baas en als ik hem vertel, dat we trouwplannen hebben, is het niet eens onmogelijk, dat hij binnen redelijke tijd 'kan zorgen voor een huis. Maar ik kan hem dat na tuurlijk pas vragen, als jij het goed vindt. En je ouders. Wat zeg jij er van?" „Ikik weet 'het echt niet Hij kuste haar hartelijk en liet haar daarna los. Opnieuw startte hij de wagen en reed weer 'de weg op. „Misschien heb ik je een beetje over rompeld. Denk er maar rustig over na. Maar voor mezelf weet ik het nu zeker: jij bent het. Lien, jij en niemand anders. Ik wil je graag he lemaal voor me hebben. Ik zal je een prettig, onbezorgd bestaan kun nen verschaffen en zal m'n werk met nog veel meer vreugde kunnen doen bij de wetenschap dat 's avonds zo'n klein, lief vrouwtje op me zit te wachten. Een vrouwtje, dat ik dan naar hartelust zal kunnen vertroete len en liefhebben. Geruime tijd zat ze met haar han den gevouwen in de schoot voor zich uit te kijken. En eerst, nadat hij bij Arnhem weer het Hazepad was op gereden, keek ze hem even aan. „Hoe zullen ze het thuis opnemen?" „Morgenavond zeg ilt het. Dat wc van elkaar houden en graag willen trouwen. Natuurlijk, als jij het goed vindt. Dan gaan we maandag met een een verlovingsring kopen en ge ven we over een paar weken of zo een gezellig fuifje. Nou?" Opnieuw dacht ze een poosje na. „Goed", antwoordde ze eindelijk. „Het zal toch nog wel oen hele tijd duren, voor we eer. huisje hebben, dus. (Slot. volgt). Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5