Het Gelukskind Gedeputeerde Staten tikten gemeente Bruinisse op de vingers hoofdpijn? WITTE KRUIS MAAKT U VLOT WEER FIT! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 juni 1964 No. 19590 Kritische stemmen in «le raad over deze gang van zaken Eén miljard kinderen in de wereld krijgen te weinig aandacht - maar dat geldt niet voor deze kleine Nigeri- aanse boy. Alle ogen zijn op hem gericht. Het overkomt je dan ook niet dagelijksdat je als „proefkonijn" mag optreden voor zuster Orshi, die hier in het UNICEF- J gezondheidscentrum van Zaria aan moeders laat zien, hoe je een baby snel en vakkundig kunt wassen! In de vrijdagavond 29 mei gehou den vergadering van de gemeente raad van Bruinisse was de heer L. J. HuogerheUde (a.r.) met kennisge ving afwezig. Aanwezig was de heer Buteyn uit Goes, hoofd van de Ned. Heide Mij. te Goes, die sprak over de ijsbaan in plan-West. Er is een plan opgemaakt, om 's zomers het terrein van de ijsbaan geschikt te maken voor het plaatsen van caravans. Daartoe zal het rond om worden beplant. Met een water molentje zal er, wanneer er vriezend weer op komst is, in de winter, wa ter op worden gepompt. De grond is goed doorlatend, er is dus een goede verwachting dat men toch een grasmat zal kunnen kwe- ken op de grond rond en in de ijs baan. De baan zelf moet nog wor den uitgediept, om onder het maai veld te komen. Bij de bespreking werden door de heer Buteijn techni sche aanwijzingen gegeven. De voor zitter zag het grote belang van een en ander en lichtte dat nader toe. Nadat de heer Buteijn was ver trokken deelde de voorzitter mee dat bericht van goedkeuring van Ged. Staten van Zeeland is ingeko men voor het in erfpacht uitgeven van een gedeelte van de voormalige ha vendam aan de firma P. Maaskant en Zonen. De firma Tempelman uit Geleen zal namens Rijkswaterstaat een as falt deklaag aanbrengen op de Dorpsweg. Dit zal na 1 juli plaats vinden Aan de orde kwamen diverse be grotingswijzigingen. Het begrotingstekort Ged. Staten hebben hun ongenoe gen te kennen gegeven over het feit dat de begroting 1963 sluit met een tekort van f 23.000,-. Een aantal verwijten werd aan het adres van b. en w. gericht, onder meer over het verlenen van subsidie aan V.V.V., het mosselfeest en de aankoop van transportmateriaal, uit gaven die binnen het raam van een sluitende begroting wel geoorloofd zijn, maar niet wanneer de begro ting niet sluit. B. en w. verweerden zich in een toelichting aan de raadsleden, waar in zij opmerken, dat alle uitgaven die de gemeente in de jaren 1963 en 1964 heeft gedaan, zeker verant woord waren. Van het op royale of op onverantwoorde wijze omsprin gen met de beschikbare middelen is geen sprake. De voorzitter lichtte een en ander nog eens mondeling toe. Er zijn uit gaven gedaan om de leefbaarheid in de gemeente mogelijk te maken, c.q. aangenamer te maken, maar niet buitensporig. Spr. wees er op. dat in verband met het mogelijkerwijs wegvallen van de mosselcultuur in de toekomst wellicht nog meerdere en grotere uitgaven zullen moeten worden gedaan om het wegvallen daarvan te compenseren. Scherpe kritiek De heer M. J. v. d. Velde (p.v.d.a.) was over het schrijven van Ged. Sta ten zeer gebelgd en hij stak zijn misnoegen niet onder stoelen of ban ken, maar hekelde 'in. scherpe be woordingen het standpunt van Ged. Staten, dat een begroting te allen tijde sluitend moet zijn, wil men daarop goedkeuring kunnen krijgen. Waar moeten de middelen vandaan komen? Bedacht had moeten wor den dat eerst door en in de oorlog de gemeente werd geïnundeerd, ter wijl in 1853 de ramp het gehele dorp eveneens weer onder water zette. Bruinisse werd in de oorlog voor een groot deel verwoest. De kapi- taalswerken die moesten worden uitgevoerd om herstel van zoutscha- de en herstel van schade door oor logsgeweld te verkrijgen, vergden grote uitgaven aan rente en aflos sing. Een sluitende begroting is daardoor alleen te verkrijgen door bezuiniging op de meest noodzake lijke uitgaven. Men maakte aanmer king op het verlenen van subsidie aan V.V.V. en mosselfeest, uitgaven die nota bene worden gedaan om de recreatie te bevorderen. Zo is het ook met de uitgave van ruim f 9000,- voor de tractor, die is aangeschaft om te bezuinigen op uitgaven aan derden. Er zijn nu door b. en w. be snoeiingen aangebracht, waarmee hij het maar moeilijk eens kan zijn. Zo kan de hulpkracht, die is aange steld om de verschillende beplantin gen onkruidvrij te houden absoluut niet worden gemist. Straks zal het onkruid alle beplanting overwoeke ren, dan is het te laat. Dubbele kos ten zullen dan moeten worden ge maakt om alles weer oged te krijgen. Aanspreken reserve Dat het begrotingstekort wordt weggewerkt uit een reserve die is gekweekt, is een methode die geen navolging verdient. Hij verklaarde zich daar vierkant tegen. Ook de heer de Koning trok van leer tegen G.S. Dat een begrotings tekort moet worden weggewerkt door een reservefonds leeg te put ten is ongezond. In het zakenleven is het reserves opteren niet verant woord, ook voor een gemeente geldt deze norm. De voorzitter was van mening dat dit toch de eerste voorwaarde zal zijn die door G.S. zal worden gesteld. Ook de heer Jumelet vond, wat deze avond moet worden besloten, op verlangen van G.S., verre van ge zond. Hij is het eens met wat door de heer v. d. Velde is gezegd. De 5e, 6e en 7e begrotingswijziging 1964 werden daarna besproken en besloten werd het tekort ad f 2300,- af te schrijven van de woningbouw- reserve. De heer M. v. d. Velde zei zijn goedkeuring te onthouden aan het voorstel om ook de reserve aan te spreken voor het tekort 1964 ad f 1300,-. De Algemene Bijstandwcfc Goedgekeurd word het ontwerp schrijven van b. en w. mede namens de raad, waarin bij G.S. wordt aan gedrongen de gewijzigde begrotingen aan te nemen en waarin wordt ge wezen op het feit dat een groot deel van de tekorten is ontstaan, zonder dat enige invloed kon worden uitge oefend, om ze te voorkomen. De heer C. Kik drong er bij de post die betrekking heeft op het on derhoud van het torenuurwerk op aan, dat meer aandacht zal worden uitgeoefend op het gelijk lopen van de klok. De heer S. A. Jumelet (c.h.) zei dat in een vorige vergadering door b. en w. een verkeerde voorstelling is gegeven betreffende de nieuwe vorm van de Algemene Bijstandwet. Gesteld werd dat de Dienst voor Sociale Zorg werd opgeheven en dat geen commissie van bijstand werd aangesteld, omdat dit in kleinere ge meenten niet gebruikelijk en niet meer wenselijk was. Hiertegen werd door het raadslid van de Velde ge protesteerd. Nu is hem gebleken dat de gemeente Duiveland de commis sie die thans als Dienst voor Sociale Zorg fungeert, onder een andere naam weer laat terugkeren. Dit had dus ook op Bruinisse gekund. De voorzitter zei bevreemd te zijn over wat door de heer Jumelet werd gezegd. De voorlichting van b. en w. kan elke toets van de kritiek doorstaan. Dikke bundels papier vergezellen de raadsagenda. Hoe kan de heer Jumelet dan klagen over verkeerde of te weinig voorlichting. Wat de gemeente Duiveland doet be hoeft niet algemeen geldend te zijn. Algemeen geldend is nog steeds, wat Bruinisse heeft aangenomen. Be voegde instanties hebben daarbij ge adviseerd. Het bezwaarschrift van de heer W. van den Ouden, inzake aanslag rioolbelasting 1964, is voor b. en w. aanleiding geweest om eens te on derzoeken welke panden op dezelfde wijze werden geëxploiteerd als bij Van den Ouden. 27 nieuwe aansla gen zullen nu aan diverse personen met gevallen analoog' aan dat van reclamant worden opgelegd. Het 'punt verder voorkomende za ken gaf aanleiding tot discussies. Medegedeeld werd dat de firma Gebr.s van Oeveren bereid is de brandweergarage aan de Molenstraat te maken. Er is echter nog geen ter mijn bepaald waarop zal worden be gonnen. Het havenplan om de vissershaven te vergroten met 2 zaten wordt aan gehouden omdat het ter tafel ko mende plan te duur* blijkt te zijn. Met M. Jumelet is nog steeds geen overeenstemming bereikt over de vergoedingsprijs die moet worden betaald voor aankoop grond ter ver groting van het industrieterrein. Uitbaggeren haven Langdurig werd ook gesproken over het uitbaggeren van de haven, waarbij volgens de raadsleden de Koning, Hoogerheijde en v. d. Velde fouten zijn gemaakt, die er toe heb ben geleid dat het ene schip veel gemakkelijker op zijn zate kan ko men dan het andere. De voorzitter verdedigde de werkwijze die is ge volgd. De heren van de Velde en de Koning blijven bij hun mening. De manier aarop is gebaggerd bleek bij abnormaal lage waterstand. Ook bij gewone waterstand bleek echter dat aan de raaipeilingen niet al te veel waard kon worden gehecht. Wethouder van Gilst had even eens geconstateerd, dat het ene schip (Bru 5) nog bijna droog lag, terwijl de Bru 24 gemakkelijk op zijn zate voer. Voor de Lange Ring zal'een wacht- verbod aan beide zijden worden in gevoerd. Mededelingen werden gedaan over besprekingen die zijn gevoerd tus- met G.S over het behoud van de verwatenplaatsen voor de mossel- cul tuur, c.q. over het behoud van de schelpdierencultures in zijn ge heel en de burgemeesters van de visserijgemeenten. Toen de voorzitter zei dat het strand langs de Grevelingendam niet zal kunnen worden gerealiseerd om dat het opgespoten zand bij oostelij ke wnid over de rijweg van de dam zal waaien, kwam de heer van de Velde daartegen in het geweer. Met rietschermen kan overwaaien van zand worden voorkomen. De heer de Koning wees op andere plaatsen waar een strand langs een autoweg (ligt (Kaitse Veer, Veerse Meer, enz.) Besloten werd officiéél aan te vra gen een hoeveelheid zand langs de Grevelingendam op te spuiten. Enkele bloembakken zijn aangeko men, die zullen worden geplaatst voor de muziektent. Eén zal worden verzorgd door de leerlingen van de openbare school, de andere door de leerlingen van de chr. school. De leerlingen van de o.l. school zullen de tuin van het wijkgebouw onder houden. De leerlingen van de chr. school de beplantingen voor en rond de muziaktent. Te zijner tijd zal te Bruinisse een zeilschool worden gevestigd. Ingezonden mededeling Voor een exclusief sieraad of een betrouwbaar horloge Juv/elier-Horloger Tel. 2443 (01110) imuwlnniwwvuvwinniuin»uwiflnnnniiniiniii»iiii De Ver. van Nederlandse Gemeen ten afd .Zeeland gaat te Goes een cursus organiseren voor het diploma gemeente-administratie I. Gezien de financiële positie van de gemeente en het feit dat van Bruinisse niemand deze cursus zal bezoeken, zal vooralsnog geen sub sidie worden verleend. Wethouder van Gilst bracht ver slag uit over een vergadering van de beschutte werkplaats. De heer Van cL Velde vroeg of niet meerderen van de centrale werkplaats kunnen overschakelen naar het vrije bedrijf? Rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer C. Kik om meer vragen schriftelijk in te dienen, waardoor minder tijd no dig zal zijn. De heer de Koning vroeg of er in de bejaardenwonin gen wel op gerekend is, dat verster kingen in het plafond zijn aange bracht om daarboven nog een le dikant te kunnen plaatsen. De heer Jumelet vroeg of besloten is een bepaalde conclusie bii de ver koop van een woning in de Prinses Margrietstraat notarieel vast te leg gen. B. en W. antwoorden bevesti gend. De heer M. van de Velde verzocht het aan de heer L. xan den Berge gegeven ontslag, gevolg van de be zuinigingsmaatregelen, in te trekken. De voorzitter is wel overtuigd van het nuttige werk dat door de heer van den Berge wordt gedaan, maar zei dat men de aanwijzingen van G.S. in deze niet zonder meer kan negeren. De heer Kik zei dat noodzakelijk meer machinaal zal moeten worden gedaan. Nummer draaien In Washington kan men door een bepaald telefoonnummer te draaien stukken horen uit de jongste reden van president Johnson of aanhalingen uit toespraken van andere demo cratische leiders. De republi keinen hebben nog niet iets dergelijks. n Het afgelopen weekeinde zijn twaalf jonge Oostduitsers, onder wie een politieman, naar West-Duitsland uitgeweken. INTERNATIONALE BALLONRACE UTRECHT, 1-6. Zeven bemande 'ballons, afkomstig uit zes landen zullen op zaterdag 20 juni in Utrecht het luchtruim Mezen. Zij idü'en mee aan de traditionele luchtrace om de „Trophee du ballon libre", een race met onbekende be stemming, Degene dli'e de grootste afstand aflegt ds winnaar. De Haagse Ballon Club treedt op als organisator. De (ballonnen wor den in (totaal door negen bafllonvaar- iders bemand. Daarvan zijn er drie uit ons land afkomstig: N'ini Boes man, die internationale faam geniet, de iheer J. Deminent, een Haagse no taris, en de heer B. Steeman uit Rot terdam. kleintjes uitj(& ket öinnetd&Jfcd UTRECHT. De nieuwe jaar dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen is maandagochtend in gegaan. Deze overschakeling verliep wat onwennig, zowel voor de ma chinist van de eerste reizigerstrein die in ons land ging rijden (om 5.53 uur van Den Haag H.S. naar Roo sendaalBelgië) als voor de reizi gers zelf. HEUSDEN. In de Berg'sche Maas onder Herpt (gemeente Heusden) is de 16-jarige Sj. Eijkemans verdron ken. Hij speelde daar met 'enkele vrienden in het water. Plotseling liet hij een balk, waarmee hij zich drijvende hield, los en verdween in de diepte. Hij woonde in Luttel Herpt, een gehucht dat tot de ge meente Heusden behoort. TILBURG. Een hevige brand in een der magazijnen van de wollen stof fen fabriek N.V. C. Mommers en Co. te Tilburg heeft zaterdagmiddag een schade veroorzaakt van onge veer 100.000 gulden. De stenen loods ging totaal verloren met de daarin aanwezige voorraden katoen, wol en andere grondstoffen. LEEUWARDEN. Op de Juliana- laan te Leeuwerden is zondag de 5-jarige Trijntje Antje Dijkstra bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Het meisje stak vlak voor een passerende auto plotseling de middenbaan van de drukke verkeers weg over. Zij werd tegen het weg dek gesmakt en naar het ziekenhuis gebracht waar zij korte tijd latei- overleed. AMSTERDAM De minister van economische zaken heeft b en w van Amsterdam medegedeeld dat er geen bezwaren bestaan om per 1 juni 1964 de laxitarieven te verho gen overeenkomstig het besluit dat b en w terzake hadden genomen op 24 januari, doch dat werd opge schort op verzoek van de minister. Als gevolg hiervan wordt de kilo- meterprijs verhoogd van f 0,35 op f 0,40 en de eerste aanslag van f 1,10 op f 1,20. AMSTERDAM Onder grote be langstelling heeft maandagochtend Amsterdams wethouder van volks huisvesting, mr Th. C. M. A. Elsen- burg, de eerste paal geslagen van de eerste synagoge van de liberaal joodse gemeente in ons land. Minder wormpjes in Rotterdams water ROTTERDAM, 1-6. De toevoeging van chloor-amine aan het Maasste- delijke drinkwater heeft, aldus de gemeentelijke drinkwaterleiding, naar het zich laat aanzien goede re sultaten. Sinds woensdag jl., toen men met de bijmenging begon, neemt het aantal wormpjes sterk af. Zaterdag werd op twintig monsters - van 1 kubieke meter elk - geen enkel levend exemplaar aangetrof fen, zpndag slechts één. Het nemen van monsters gaat nog steeds dooi en hoewel nog geen definitieve uit spraak 'kan worden gedaan, mag de hoop gekoesterd worden, dat door he<t gebruik van Chloor-amine de narig heid spoedig achter de rug zal zijn. Dode wormpjes worden haast niet aangetroffen, maar dat ibehoeft niet te verwonderen, want de diertjes bestaan voor 98 procent uit water. De wet op de dienstplicht, op grond waarvan alle Grieks-Cyprio ten van 18 tot 50 jaar voor een dienstplicht van zes maanden kun nen worden opgeroepen, is maandag eenstemmig door de Kamer van volksvertegenwoordigers aangeno men. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 1-6. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 338 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1000 tot f 1370; werkpaarden f 840 tot f 1280; oude paarden f 820 tot f 1100; 3-jarige paarden f 800 tot f 1040; 2-jarige paarden f 720 tot f 880; veuLens f 300 tot f 625; hitten f 600 tót f 780. Slaohtpaarden per kg. slac'htge- wioht f 2,30 'tot f 2,90; jonge slacht- paanden per 'kg. slaChtgewich!t f 2,90 tot f 3,50. De handel was redelijk. Granen en peulvruchten ROTTERDAM 1-6. Bak tarwe - volgens monster basis 17 pet. vocht - voor levering aan de meelfabrie ken incidenteel afzetmogelijkheid. Prijzen afhankelijk van kwaliteit. Zomérgerst volgens monster f 27- 28,50; Haver volgens monster f 25- 26,50. Groene erwten volgens monster f 35,00-44,00; Schokkers volgens •monster f 30,00-55,00. Franko Rot terdam. Aardappelbcurs Rotterdam ROTTERDAM, 1-6. K'lei-aardap- pelen 35 mm opwaarts: Eigenheimers Bintje, Bevelanders en Meerlanders: alle 'geen notering. Kléi-aardappelen 38 mm opwaarts Eigenheimers geen notering; Bintje f 9,00-10,75; Furore f 8,00-13,00. Kléi-aardappelen voor de export in twee maten gesorteerd: Bintje 35 mm opwaarts: geen notering. Zand-aardappelen voor de export: geen 'handel. Stemmingen: binnenland kalm; buitenland geen ihanldöl. Voeraardappelen f 0,50-2,00. Prijzen berekend per 100 kg' en op de lïandelsvoorwaardën vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto „Nou, stil maar. Je bent een leuke jongen, dat heb ik al vaker gezegd. Waarom ga je eigenijlijk nooit meer met Stien uit? Laatst was het nogal dik aan met jullie". Jan lachte. „Misschien hebben we mot gehad". „Ja, dat zal wel. Je kon de laatste tijd tenminste niet veel goeds bij haar doen". De middag brachten ze in het bos door en toerden daarna verder door het Brabantse land. In de avond stopten ze voor een klein hotel, in formeerden of er nog plaats was en op het bevestigende antwoord reser veerde Jan twee kamers. Zaterdags genoten ze opnieuw met volle teugen en reden in de middag naar huis, want - zo zei Lien - er moest nog het nodige gekocht wor den: brood, melk, aardappelen, groente en vlees. „Dat heb ik be loofd". Om vijf uur waren ze terug, met in de wagen een tas vol boodschap pen, die ze onderweg ingeslagen hadden. Toen ze voor de deur stop ten zagen ze tot hun verwondering, dat alle gordijnen al opgehaald wa ren. „Dan is Stien er al. Misschien heeft zij ook al inkopen gedaan", zei Lien bezorgd. De oudste dochter bleek inderdaad thuis te zijn en de begroeting was vrij koel. Stien was druk bezig met stofzuigen en nadat Jan de bood schappen binnengebracht had, ver weet Stien haar jongere zuster, dat ze op stap was gegaan, inplaats van aan het werk. „We kunnen pa en moe toch niet in zo'n smeerboel thuis laten komen? Je had best eens kunnen aanpakken". „Smeerboel?" „O, niet soms? In veertien dagen is er niets aan gedaan. Je kunt het stof hier wel met een lepel opschep pen. En mejuffrouw mijn zus, gaat. met de kostganger uit Baf" Lien keek nijdig naar haar zuster. „Nou, mag ik alsjeblieft? Ik heb Jongen «loor bliksem dodelijk getroffen ZEVENAAR, 1-6. Zondagnacht is tijdens een hevig onweer op de Groeselseweg in Zevenaar de 16-ja- rige E. Burgers uit Didam door de bliksem getroffen en op slag gedood. Onderzoek naar andere naam „Volksonderwijs" ROTTERDAM, 1-6, Op de in Rot- terdam gehouden algemene verga dering van de vereniging „Volkson derwijs" 'is besloten (met algemene stemmen) een nader onderzoek in te stellen naar de consequenties van het behoud of wijziging van de naam „Volksonderwijs". Een reeds over dit probleem uitgebracht rapport concludeert tot naamsverandering en deze suggestie werd verdedigd. „De naam is niet meer de vlag, die de lading dekt", zo werd opgemerkt bij de behandeling van (het rapport op de vergadering, Ooik werd1 gezegd, dat de huidige naam van de vereni ging aanleiding geeft tot veel mis verstanden en dat de naam „Volks onderwijs" niet of 'niiet juist de doel stellingen van 'de vereniging meer weergeeft. Het (hoofdbestuur zal nu een enquête (houden en na ontvangst en verwerking van de antwoorden nader op deze materie terugkomen. Premier Ohroesjtsjef van de Sowjet-Unie en premier Ulbricht van oost-Duitsland zijn ihét volkomen een's 'over alle onderwerpen die zij besprokfen ihebben, aldus een com muniqué, dat zaterdag is bekendge maakt, na afloop van de besprekin gen d/ie beide premiers hebben ge houden. toch zeker nog vakantie? En wat is er op Jan aan te merken? Nou?" De jongen was rustig op een stoel gaan zitten en stak een sigaret op, waarna hij geamuseerd keek naai de rood-aangelopen Stien. „Steek 'm in je zak, dan heb je hem altijd bij je. Je mag 'm van me hebben, hoor!" De jongste zette haar handen in de zij en keek onafgebroken naar de verwoed stofzuigende vrouw. „Heb je slechte zin?" „Ja, dat heb ik. Vind je het gek? Kom je thuis in een zwijnepan. Ik had minstens verwacht, dat jij wel met het één en ander begonnen zou zijn. Maar jij gaat liever op stap, he?" Lien bestudeerde haar een poosje. „Ik zou haast zeggen, dat je jaloers bent". Met een ruk kwam de ander over eind, keek minachtend van haar zusje naar Jan en antwoordde: „Ik? Op jou?" Ze svchoot in een venijnige lach. „Nee, zus, meneer Stuurman bestaat niet meer voor me, hoor je goed? Ik beschouw hem gewoon ais lucht". „Zonder lucht kan een mens niet leven", merkte Jan wijsgerig op. „O nee? Maar ik best zonder jou, als je dat maar weet. Ik was ten minste dolblij, dat ik je al die dagen niet gezien heb". Lien keek van de eeii naar de an der, „Wat hebben jullie ineens? Waarom doe je zo rot tegen hem? Je bent wel eens anders geweest", meende Lien. „Omdat ik meneer nou door heb. En goed door ook!" Stien wond zich hoe langer hpe meer op. „Een stuk egoïst is-ie, anders niet". „Je bent niet lekker. Het is na tuurlijk de kift". „Nou, kinderen, laten we ophou den met dat bekvechten", wierp Jan er tussen in. „Bemoei jij je er niet mee, Je ka mer is boven en als het brood klaar is, word je wel gewaarschuwd", De E.E.G.-nünisterraad BRUSSEL, 1-6. In Brussel is maan dagmiddag een driedaagse bijeen komst begonnen van de ministerraad van de Europese Economische Ge meenschap, Tot de belangrijkste •agendapunten behoren 'het Spaanse verzoek om 'besprekingen met de E. E.G. over de betrekkingen tussen Spanje en de gemeenschap, 'het ver zoek van Nigeria om een associatie en een verder debat over de graan prijzen in de „zes". Prinses Irene terug van huwelijksreis MADRrD, 1-6. Prinses Irene en prins Charles Hugues van Bourbon- Parma zijn maandag in Madrid te ruggekeerd van 'hun huwelijksreis naar de Ca-narisdhe eilanden, die vier weken (heeft geduurd. Zij zeiden bij aankomst dat zij enige tij'd in Madrid zullen blijven. Proef met stemmachine DEN HAAG, 1-6. Op verzoek van de minister van binnenlandse zaken bereidt de kiesraad een wijziging van de kieswet voor, waarin onder meer bepalingen betreffende het ge bruik van stemmacliines worden op genomen. Teneinde inzicht te verkrijgen in de bruikbaarheid van een inmiddels voor Nederland ontwikkelde stern- machine, zal daarmee onder auspi ciën van de kiesraad een proefver kiezing worden gehouden op woens dag 17 juni van 8.30-16.00 uur in het gebouw, bestemd voor de vergade ringen van de gemeenteraad, van Den Haag. De afdeling verkiezingen van deze gemeente zal in dit ge bouw een stembureau inrichten, waar omstreeks 800 gemeente-amb tenaren hun stem zullen uitbrengen, als ware het een gewone verkiezing. De stemmachine is ontworpen door een Amerikaanse firma. bitste Stien. „Met andere woorden: hoepel op". „Als je dat maar begrepen hebt. Ik zie je liever niet als wel". Lien ging naar de jongen en legde beschermend haar arm om zijn schouders. „Je bent niet goed snik, jij. Hij mag best hier blijven. En als jij zo darrig tegen hem doet, dan kom ik voor hem op, hoor? Ik vind hem een fijne knul, dat wil ik best weten". „Ga op zij, jullie. Je houdt me van m'n werk af. Ga samen maar naar boven, naar zijn kamer, kun nen jullie lekker koekeloeren met z'n tweeën. Mij zul je later niet kun nen verwijten. Ilc heb meneer door." „Lien was naar de andere kant van de stoel gegaan, maar hield nog steeds haar arm om de jongen. „Wat mankeert er aan hem? Kom dan eens met concrete bewijzen. Het is geen kunst om te zeggen: ik heb meneer door. Zeg dan maar waar om". Het is allemaal jaloezie". Stien zette de stofzuiger stil, deed een paar passen naar het tweetal en wees met haar vinger naar Jan Stuurman. „Sufferd, jij bent nog maar een blaag en daarom zitten je ogen nog dicht. Weet je wat hij is? Een ladykiller. Een Don Juan. Van daag uit met de een en morgen met de ander. En als het zo eens uit komt, ook nog met een andere griet. Of ben je die zogenaamde sprookjes prinses vergeten, waarmee hij een halve nacht op sjouw is geweest? Ben je die foto's vergeten? Van hem en zijn freule? Mij heeft-ie ook ge probeerd m'n kop op hol te bren gen, maar mij niet gezien". Ze legde haar armen over elkaar en imiteer de: Stien, liefje, het kan best wat worden tussen ons; ik vind jou een zeldzame schat. „Ze lachte spottend. „Maar als ik even met een paar kennissen sta te praten, schreeuwt- ie moord en brand. Want dat hoort niet. Meneer denkt., dat hij eigen domsrechten bezit. Ja, ik laat me daar door een vent op m'n kop zit ten. Maar wat-ie zelf doet, als hij lange avonden wegblijft, dat moet je maar accepteren en goed vinden. Daar spreekt-ie niet over. Kijk jij ook maar uit, zus, want als-ie ge noeg van je krijgt, smijt-ie je ook als een stuk vuil een eind heen". Het jongere zusje keek van de een naar de ander en antwoordde ten slotte: „Ik geloof er geen laars van. (Wordt vervolgd). Ingezonden mededeling Feuilleton door B. ten Wesepe

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9