camera inruil actie Westerschouwen begroette hartelijk burgemeester Everwijn Dag van blijde incomste Insiallatie-plechtigheid in overvolle raadszaal 750,10-of 15 -waard! STAD EN EILAND Samenwerking bij bestrijding van pijn Chefarine 4 Sjastri, opvolger van Neliroe (Van onze redakteur WESTERSCHOUWEN, 1-6. - Vriendelijk, sympathiek en doortrokken van een flinke dosis spontaneïteit en een milde menselijkheid, zo mag men de ontvangst typeren die de bevolking van Westerschouwen maandag de nieuwe burgemeester, de heer H. P. Everwijn, op zijn installatiedag heeft bereid. Er waren vlaggen aan de gevels, er was veel volk op de been en vooral de schooljeugd, onder leiding van het onderwijzend personeel, heeft de nieuwe magistraat en diens echtgenote hartelijk toegezongen. Bovendien hebben tal rijke sprekers op deze voor de gemeente blijde dag hun „zegje" gedaan en de nieuwe burgemeester veel goeds voor de toekomst gewenst. Officieel hoogtepunt van de dag was uiteraard de installatieplechtigheid, verricht door de loco-burgemeester, de heer P. L. Vis, die de heer Everwijn in een stampvolle raadszaal van liaamsteeds gemeentehuis de ambtsketen omhing, tijdens een buitengewone raadsvergadering, waaraan een hartelijke ontvangst op de stoep van het raadhuis vooraf was gegaan. Kort tevoren was de nieuwe magistraat door een commissie van ontvangst welkom geheten op de grens van de gemeente Westerschouwen bij Seroos- kerke. Haamstede evenwel kreeg meteen - het was goed twee uur - het volle pond van de feestelijkheid, toen bur gemeester Everwijn per auto kwam voorrijden, in gezelschap van echt genote en 'gezinsleden. Op het trot toir bij 'het gemeentehuis hadden zich talrijike genodigden en belang stellenden verzameld, vv.o. ook een uitgebreide delegatie uit de gemeen te Zualdfeande, wol een bewijs dat men in deze Zeeuws Vlaamse ge meente 'de burgemeester maar node heeft zien vertrekken, hetgeen trou wens ook is gebleken op een wel sprekend afscheid dat men hem za terdag ginds 'heeft bereid. Het meisje Ilse de Jonge, dochter tje van de gemeentesecretaris de heer J. W. de Jonge, bood meur. Everwijn bloemen aan, waarna loco burgemeester Vis het echtpaar Ever wijn hartelijk begroette op Wester- schouwens grond. Joke Simmers en Ricn Heutink stelden de burgemeester de tekst ter hand van een speciaal welkomstlied, dat de schooljeugd o.l.v. de heer G. B. Heutink, gemeenschappelijk aan hief als een bijzonder aandoenlijk en hartverwarmend vökaal welkom, dat werd besloten mot het Schouwse volkslied, het slot waarvan zijn vi suele onderstreping kreeg met een zee van vlaggetjes, die driftig spon taan omhoog werden gestoken. Be installatie Nadat ieder in de raadszaal zijn zit- of staanplaats had gevonden en het echtpaar Everwijn hun plaatsen had ingenomen, opende loco-burge meester Vis de buitengewone raads vergadering, waarna op diens ver zoek de secretaris 'de 'heer de Jonge hét Koninklijk Besluit voorlas van de benoeming. De heer Vis sprak de nieuwe bur gemeester hartelijk toe, er aan her innerend dat op 19 mei aan een pe riode van lang wachten een einde kwam, toen ihet bericht van de 'be noeming afkwam. Hij vervolgde: „De naam Everwijn zegt hier wat op het eiland en in uw 'benoeming kan men dan ook wel vertrouwen hebben". De loco-burgemeester had begrip voor het feit dat Zuidzande zijn bui'- gemeester ongaarne zag vertrekken, gelet op de ginds door hem ontwik kelde activiteiten, die op hun beurt een maatstaf vormen voor de be langstelling van de heer Everwijn op' velerlei gebied. Spr. typeerde hierna Westerschou wen als een drukke gemeente, gelet op de vyf samenstellende kernen en de stormachtige ontwikkeling als ge volg van het toerisme. „Om de ge meente aantrekkelijk te houden, zal er met veel omzichtigheid tewerk moeten worden gegaan". De rijke bestuurlijke en adminis tratieve ervaring van 'burgemeester Everwijn is daarbij van onmisbare waarde. Naast 'het burgemeesters ambt komen verschillende neven functies en 'belangrijk ziin verschil lende zaken, die in voorbereiding zijn, als jachthaven te Burghsluis, rioleringsplannen, bouw gymnastiek lokaal, eer. nieuw gemeentehuis, uit breidingsplannen en streekplan. Gcede samenwerking in college Het batig saldo op 'de begroting betekent niet „dat we er ziin", want veel staat nog op 'het verlanglijstje en veel buitengewone werken zijn in verband met de recreatie nog uit te voeren, hetgeen niet zal kunnen zonder een hoog subsidiepercentage. De heer Vds prees de samenwerking Ingezonden mededeling Nog t/m 6 juni a.s. foto-en film- Uw oude camera is Informeer ernaar bij uw fotohandelaar! in het college en sprak het vertrou wen uit dat zulks onder de nieuwe leiding bestendigd zal blijven, iets waaivan vruchtbaar werken afhan kelijk is. Hij gaf uiting aan zijn vol doening dat er een einde is gekomen aan de lange vakaiture en wilde zich excuseren als zijn werk in 'de inte- rimperiade met mogelijke tekortko mingen is gepaard' gegaan. In dit verband dankte 'hij de secretaris voor de waardevolle door hem gegeven adviezen. Zich richtend tot mevrouw Everwijn hoopte de heer yis dat zij ook in deze gemeente - evenals in Zuidzande - actief zal willen deel nomen aan het maatschappelijk le ven. Na gelukwensen te hebben uit gebracht ook aan 'de familie Ever wijn, besloot de loco-burgemeester: „Wij zul'len U zoveel mogelijk tege moet treden en hopen dat U zich spoedig thuis zult gevoelen en ge heel ingeburgerd zult zijn". De heer Vis hing hierna Wester- schouwens nieuwe burgervader de ambtsketen om en droeg de voorzit tershamer aan hem over. Toespraak burgemeester Everwijn Burgemeester Everwijn bracht eerbiedige dank aan H.M. de Konin gin, de minister van binnenlandse zalken, 'de commissaris der koningin en verder aan a'llen, die zijn benoe ming tot burgemeester van Wester schouwen 'hebben gesteund. „Met inspanning van alle krachten zal ik pogen het in mij gestelde vertrou wen niet te beschamen". Hij dankte de loco -burg e-m eest er enalle bestuurders, die hem met uitgestoken 'hand tegemoet zijn ge treden; hij bracht 'de 'heer Vis dank voor de wijze waarop hij gedurende de lange va'katureperlodc het ambt heeft waargenomen. De burgemees ter stond 'hierna stil bij de droeve omstandigheid, die tot de vakature 'hebben geleid, ml. ide plotselinge dood van burgemeester jhr. Röell op 6 september 1963, een burgemeester die ziöh, samen met zijn echtgenote, met zijn gehele persoon heeft inge zet voor 'de gemeente en 'het respekt van 'de gehele bevolking heeft weten te verwerven. In Groene Kruis-ver band - de heer Everwijn werd op volger van wijlen jhr. Röell als voorzitter van het Prov. Groene Kruis - heeft 'hij zijn voorganger le ren kennen als een nobel mens en een goed vriend. Wat hem zelf be treft hoopte burgemeester Everwijn iin staat te zijn, de eervolle, maar moeilijke opdracht te vervullen op een wijze ide nagedachtenis van jhr. Röell waardig. Het burgemeestersambt De burgemeester stond hierna uit voerig stil bij de betekenis en de veelzijdigheid van het burgemees tersambt en met name bij de funktie van de burgemeester als zelfstandig bestuursorgaan. Het ambt heeft tweeerlei karakter, omdat de burge meester niet alleen de belangen van de gemeente heeft te dienen, maar ook uitvoerder is van riiks- en pro vinciale taken. De penning aan de ambtsketen symboliseert trouwens deze tweezij digheid van het ambt. Spr. zeide in de eerste plaats naar de belangen van de gemeente te zullen zien, maar tevens te hopen in staat te zijn een oplossing te vinden voor moge lijke beletselen, die in dit verband de uitvoering van de andere door de penning gesymboliseerde taken in de weg zouden staan. Hij toonde zich voorstander van eerlijk en open overleg en meende dat in onderling vertrouwen veel mogelijk zal blijken te zijn, burge meester en gemeentebestuur verge lijkend met een dirigent en orkest, welk eerste de taak heeft verschil lende melodieën tot een harmonische samenklank te brengen en zo te ko men tot een eenheid. Zich richtend tot de wethouders zeide de nieuwe magistraat: „In het begin zult U nog veel werk met mij hebben, maar ik doe een beroep op U mij de tijd te gunnen mij in te werken. Moge de samenwerking in het college goed zijn, om zo een goed trio te kunnen vormen". Burgemeester Everwijn dankte hierna de scheidende wethouder Da lebout, die in de vakature-periodc gelegenheid had een kijkje te nemen in de „keuken van het gemeente huis" en voor wie het nu feitelijk wel een beetje spijtig is weer te moeten gaan. Wat betreft de ge meenteraad hoopte spr. op een goede samenwerking in wederzijds ver trouwen, hetgeen hij ook hoopte van do secretaris en het andere gemeen- l.epcrsoncel, „zodat wij ons samen kunnen inzetten om iets le bereiken voor de mooie gemeente Wester schouwen". Ook de rijkspolitie, de collega's op Schomven-Duivcland en de verschillende cilandcLijke organi saties vroeg de burgemeester tijd om zich vertrouwd te maken met de problemen. Bark aan bevolking Tot slot dankte hij de bevolking voor de bijzonder spontane ont vangst, de hoop uitsprekend dat hij met zijn gezin spoedig in Wester schouwen zal kunnen wonen, om' de bevolking vlug te leren kennen. Hij geloofde dat het hem als oud-Schou- wenaar niet al te moeilijk zal val len. „Be gemeentelijke samenleving is zoveel waard en mjjn vrouw en ik zullen ons inzetten cm deze samen leving nog te verstevigen. Helpt U ons daarbü", aldus Westerschou- wen's nieuwe burgemeester, die na een citaat uit het Schouwse volks lied, de hoop uitsprak dat God hem kracht, de wijsheid en de gezondheid zal geven cm zijn taak te volbren gen. Moge Zijn onmisbare zegen op de gemeente rusten". Woordvoerder van de gemeente raad was het lid de heer Westhoeve, •die de hoop uitsprak dat met de be noeming van burgemeester Everwijn dé juiste man op dé juiste plaats is gekomen. Hij wenste de nieuwe bur gemeester 's Heren 'kracht en wijs heid toe en hoopte idat hij voor allen een burgervader zal zijn, met zijn echtgenote ook in deze omstandig heden als hulpe tegenover hem. Stem van het personeel De secrtaris de heer J. W. de Jon ge sprak namens 'het personeel en bood zijn gelukwensen aan. De se cretaris was er van overtuigd dat het inzicht en de bestuurskracht van de burgemeester van groot belang zullen blijken te zijn, gelet op de op komst zijnde vaste verbinding, waar door (hopelijk) ook het inwonertal zal stijgen. Gaarne zegd,e spr. zijn nieuwe chef toe, dat het personeel hem met liefde en plezier terzijde zal staan bij de uitoefening van zijn ambt, in de hoop en het vertrouwen dat hij een echte burgervader zal zijn, ivaar- bij de heer de Jonge stipuleerde dat ook de belangstelling van mevrouw Everwijn op hoge prijs zal worden gesteld. Hij dankte daarna de loco-burge meester voor de wijze waarop het personeel onder hem heeft mogen werken en Wenste tenslotte de nieu we burgemeester Gods zegen en een prettige tijd te Westerschouwen toe. Byeenkcmsfc te Renesse In snel tempo begaf burgemeester en mevrouw Everwijn in gezelschap van talrijke 'Cilandelijke autoriteiten zich naar het dorpshuis te Renesse, bij de ingang waarvan de leerlingen van de oJ.-sohool zich hadden op gesteld om ook hier de burgemeester een vdkaa'l welkom te brengen. On der leiding van de heer J. L. Kriste- lijn zong de jeugd een speoiaai ge maakt lied, waarin o.m. de wens was vervat voor een nieuwe school. Bur gemeester Everwijn reageerde er vlot op: „Ik Ib'en geen Sint Nicolaas, maar ik zal mijn be£t doen". In de 'geheel gevulde zaal van het dorpshuis werd 'hierna een ware zondvloed van woord'en over het burgemeesterlijk edhtpaar uilgego ten. Het 'i's on'mogelijk op deze plaats de bijna 'twintig sprekers het „volle pond" tc geven, zodat wij ons be perken lot enkele essentialia. Bekwaam bestuurder Dc 'bijeenkomst werd 'geopend door loco-burgemeester P. L. Vis. waarna sprak burgemeester A. P. Kostense van Biervliet, namens de burgcmccslcrskring West Zeeuws- Vlaandercn, die zijn collega typeer de als een bekwaam bestuurder en een iharde werker. Spr. 'had de in druk dat burgemeester Everwijn geen eenvoudige taak wacht, maar ook een schone en voldoening ge vende. Loeo-burgemcesl or A. Iav- Icijn van Zuidzande, zeide dc oud- burgemeesler van zijn gemeen I e gaarne toe Ie vertrouwen aan dc in woners van Westerschouwen. Zich richtend' tot het echtpaar Everwijn zoi spr.:- „U ziet ons nog wel eens". „Een lichtbaken" Namens 'burgemeesters, secretaris sen en ontvangers van West Zeeuws Vlaanderen sprak de 'heer J. M. Pa- ridaen, die niet verheelde dat men ginds de burgemeester met een zeker leedwezen ziet vertrekken. Hij roem de de 'heer Everwijn vooral als een deskundige op administratief gebied. Namens de collega's op Schouwen- Duiveland sprak burgemeester A. H. Vermeulen, die er aan herinnerde dat de wiqg van de nieuwe burge meester in dezelfde stad, ja zelfs in dezelfde straat heeft gestaan als die van de volksdichter Jacob Cats. Ci terend één van dtens gedichten, stel de spr. dat de burgemeester een lichtbaken moet zijm voor de inwo ners. Hij nodigde zijn nieuwe col lega u'.t in de kring van burgemees ters op hel eiland cn mevrouw Ever wijn in de kring van burgemeesters- echtgenotes. Burgemeester S. Francke, waarne mend voorzitter van de Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen, log de de problemen van het rusthuis neer voor de voeten van de nieuwe burgemeester, die (het gistermiddag wel geduizeld zaïl hebben. De dijkgraaf van 'het waterschap Schouwen-Duiveland de heer A. M. Geluk bepaalde de aandacht van de burgemeester bij -het hieuw ontstane economische duo én landbouw (fruit teelt) én recreatie. Hij aCMie de tijd rijp voor een groter opgezette plan ning van wegen, strartdontsluitin- gen. parkeerterreinen e.d. Spr. zeg de alle steun van 'het waterschap toe 'bij de taak, die de heer Ever wijn waoht. Ds. F. A. van Liere sprak namens de kerken en vestigde de bijzondere aandacht op het Strand- pastoraat, nodig en nodiger gelet op de toenemende recreatie. De heer J. Romeijn - sprekend namens de Prov. Zeeuwse Ver. „Het Groene Kruis", typeerde de heer Everwijn als een goed organisator, een democratisch ingestelde geest en een eerste lclas voorzitter, hetgeen ook blijkt uit de wijze waarop hij het provinciaal voorzitterschap - als opvolger van wijlen 'jhr. Röell - vervult. De directeur van de Prov. V.V.V. de heer J. P. de Regt vestigde even eens de aandacht op de enorme be tekenis van 'het vreemdelingenver keer, dat z,i. nog zeer sterk zal toe nemen. Hij zegde toe mee te helpen nadenken en werken voor succes volle V.V.V .-oplosingen. Wensen en verlangens De heer S. W. v. d. Hoek vroeg aandacht en steun, zowel voor de organisatie en het materieel van da brandweer, onder dankzegging voor hetgeen de raad hiervoor in het re cente verleden heeft 'gedaan. Dc heer G. B. Heutirlk, voorzitter van do afd. .Burgh-'Haamstede van het Groene Kruis wilde de nieuwe bur gemeester onmiddellijk 'lid maken, waarop later de burgemeester ant woordde eerst maar eens te willen zien, waar hij 'komt te wonen. De 'heer G. A. W. Steniger, arts, vroeg belangstelling voor het Rode Kruis werk. De 'heer N. H. Lysen 'hoopte de nieuwe magistraat in d'e toekomst te mogen 'begroeten op dc verschil lende Nutsavonden. De 'heer J. L. Frummel sprak namens alle vereni gingen te Renesse, veertien in getal, met name steun vragend voor de V.V.V. Gelet op de persoon van de burgemeester vond hij dat de benoe ming echt niet zo lang had 'behoeven te duren. De heer J. P. C. Boot sprak namens talrijke verenigingen, o.m. op agrarisch gebied. Hij bracht de Burghse perebonw.n Ier sprake (blij met het jongste be sluit van de raad tot behoud) en legde sterke nadruk op de dringende noodzaak van natuurbescherming, waarbij de Vogelwacht clc burge meester graag bijstand zal verlenen. Verder sprak dc burgemeester van Waterlandkerkjc de heer M. J. Vcr- bruggen, namens de Rotaryclub Oostburg cn mevr. C. .T. Elcnbaas*- Kik, die woordvoerder was van de verenigingen le Noordwclle. Zij vroeg met name aandacht voor de StrA. Als vriend cn namens dc Slo- 'lenkring der V.V.D. sprak de heer K. H. Brandt te 's-Gravenhage, uiting gevend aan de vreugde in zijn politieke kring over de benoeming van de heer Everwijn. Verder wei de het woord de adjudant der rijks politie A. J. Vertrecht, die de geluk wensen van de groep Westerschou wen der rijkspolitie overbracht. Pas toor van Deursen te Zierikzee vroeg aandacht voor de strandziclszorg. Hartelijk dankwoord Burgemeester Everwijn restte neg de energie elke spreker afzonderlijk te beantwoorden, nadat hij de be volking uitermate hartelijk had donk gezegd voor de enthousiaste ontvangst. ..Dank, dank allemaal voor de goede en prettige ontvangst we hopen het goed met elkaar te hebben". Honderden drukten na afloop van de bijeenkomst burgemeester Ever wijn, eohtgenote en kinderen de hand, waarna om half zeven een be zoek werd gebracht aan Noordwclle, gevolgd door een bezoek aan Se- ïooskerke om 7 uur. Een verrassing was de ontvangst te Burgh (7.45), waar zowel het kinderkoor Weste lijk Schouwen als het zangkoor „Nu met Hope" o.l.v. de heer M. Hcge- stein voor een aantal nummers zorgden., die er bij deze muzikale burgemeester ingingen als koek. Tot slot volgde een ontvangst te Haamstede, waar velen in de raads zaal de nieuwe burgemeester be groetten. Zowel de harmonie ..Witte van Haemstede" als het fanfarekorps „Luctor et Emergo", onder directie van de heer J. H. Blom brachten een gemeenschappelijke serenade, een laatste welluidende hulde voor dc nieuwe burgervader op deze feeste lijke dag te Westerschouwen. ZIERIKZEE Aktiviteilen Plattelandsjongeren De afdeling Zeeland van de Plat- telandsj'ongerengemeenschap houdt a.s, zaterdag 6 juni haar jaarlijkse sportdag, ditmaal georganiseerd dcor de afdeling' Zuid-Beveland, op het gemeentelijk sportveld te Goes. De afdeling Sch.-D. neemt met een korfbaltwaalftal en een voetbalelftal aan deze sportdag deel. Verder zul len verschillende leden in individu ele nummers als 100 m„ hoog- en verspringen en kogelstoten, uitko- men. Op de korfballers rust de taak om de wisselbeker definitief te ver overen. De voorgaande twee jaar werd de beker al gewonnen. Als de speelsters en spelers zich tot het uiterste geven, moeten ze in staat geacht worden om de beker te ver overen, omdat bijna allen uitkomen in de S.D.K.B.-competitie. Ook de voetballers moeten in staat worden geacht een eervolle plaats te bereiken. De individuele nummers zullen wel ongeveer allen voor de leden uit Zeeuws-Vlaanderen zijn, waar enkele top-atleten zijn. Controle bevolkingsregister Voor een 'nauwkeurige bij'houding van het bevolkingsregister krijgen alle Zieri'kzeese gezünrïen dezer da gen een kaart in de bus. De gemeen te verzoek op deze kaart de ge vraagde gegevens te vermelden. Voor het secretarie-personeel is het, mede gelét op de a.s. vakanties, van belang dat de kaarten binnen een week worden teruggezonden, waar voor gebruik kan wonden gemaakt van dezelfde envelop waarin de kaarten worden ontvangen. Voor een vlotte vei"werking van de gevraagde 'gegevens wordt de me dewerking van het publiek gevraagd zodat de controle van het bevol kingsregister behoorlijk en op een vlotte wijze kan worden uitgevoerd. DREISCHOR De SAKOR-collecte De collekte voor de SAKOR, kin derbescherming, die hier ter plaatse door een aantal meisjes van de meisjesclub is gehouden heeft op gebracht f 45,15. Een woord van dank aan alle meisjes van 'de C.J.V. en leidsters, en niet 'in het minst de gevers en geefsters is 'hier op zijn plaats. De gymnastiekzaal De gymnastiekzaal alhier as thans voorzien van een nieuwe vloerbe dekking, éen zg. kunkvloer. Den ge bruikers zij er op gewezen dat deze vloer eisen stelt ten aanzien van het gebruik van het schoeisel, als oc-k met betrekking tdt de plaatsing en verplaatsing van de 'gymnastiektoe stellen. De zaal mag dan ook alleen maar wotfden betreden met witte gymnastiekschoenen, die 'buiten niet zijn gedragen, of blootsvoets. Verkeersexamen Na tc hebben deelgenomen aan het schriftelijk verkeersexamen op 10 maart jl. hebben de leerlingen van de zesde Idas van 'de openbare la gere school te Dréi'sdhor het prac- tisch examen afgelegd te Brouwers haven. Geslaagd zijn de leerlingen: Johan Doeleman, Henk van Dongen, Jan Goudzwaard, Jan Ha'ge (met lof) Leo van Maamen, Atiie Nuijens, Wie- nus Overweel, Cor van de Samde en Jannie Vermaas. Afgewezen werd 1 leerling. DUIVELAND Ooievaar waargenomen Dc ooievaar neemt (in de folklore een apai'lc plaats in cn van hem wordt verteld, dat 'hij op bijna ieder dak van tijd tot tijd neerstrijkt. Maar een echte ooievaar is in de Bruinisser polder toch een zeldzaam heid. Maandag werd hij waargeno men in het zuiden van de polder Bruinisse, door verschillende perso nen die claar hun werk verrichtten. Ook elders in Duivelartd is tie vogel gesignaleerd. OUWERKERK Publiek mag op caisson Dank zij dc medewerking van het W atersdh a p Rc hou wen -Du v vel and. het gemeentebestuur van Duiveland en de fa. v. d. Marei is de V.V.V. Ouwerkcrk er in geslaagd het weer mogelijk tc maken do 'hoge - móest westelijk gelegen - caisson te kun nen betreden. De fa. v. ti. Marei Ingezonden mededeling Vier middelen In iin Ublel yrerken kreehliger zonder de maag van streek te maken I Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die el- kaars werking ondersteunen. Che farine „4" werkt daardoor niet al leen krachtiger bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien vei liger, daar één der bestanddelen zorgt dat een gevoelige maag niet van streek raakt. stelde, ter overbrugging van een v. r meter brede kloof tussen twee cais sons, de V.V.V. gratis een gangway besch kbaar; het Waterschap ver leende toestemming deze gangway aan te brengen, hetgeen docr enkele gemeentewerklieden inmiddels is ge schied, terwijl aan weerszijden ste vige leuningen werden aangebracht. Vanaf deze hoge caisson lu?eft men een prachtig uitricht overdo Ooster- schclde en Omverkerk met het kre- kengebied. BRUINISSE Vertrek wachtmeester J. A. v. d. Velde Ds heen- J. A. van de Velde, wacht meester der rijkspolitie te Bruinisse is per 1 juni 1964 overgeplaatst naar V/aarde, met gelijktijdige bevordo- rin? tot opperwachtmeester. Hij zal te Waarde de functie van postcom- mandant uitoefenen. Opperwachtmeester van de Vride heeft zich in de lijd, dat hij te Brui nisse verbleef doen kennen als een uitstekend politiebeambte, die door zijn taklisch optreden, veel bijdroeg tot een goede verstandhouding tus sen burgerij en oolitiekorps. Het kadaver van de vis Het kadaver van de vis, die door de heer A. van Gilst uit Bruinisse met zijn vlet van de Waterstaat werd opgevist en vrijdag in de Oost- kophaven werd gedeponeerd, is op gehaald er, zal worden vervoerd naar het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden, waar prof. dr. L. D. Brongersma het dier nader zal determineren. ZIJPE De drukte aan het veer Het is het afgelopen weekeind weer zeer druk geweest in de recre atiecentra van ons eiland. De beste graadmeter daarvoor zijn nog altijd de veerboten van de R.T.M. van Zij- pe naar Anna Jacobapolder. Beide ponten moesten in ide nacht van zon dag op maandag weer tot 12.30 urn- varen voordait de stroom terugkeren de vakantiegangers was weg ge werkt. NIEUW DELHI, 2-6. De parle mentaire fractie van de Indische (regerings) congrespartij heeft de minister zonder portefeuille Lal Ba- hadoer Sjastri als haar leider aan gewezen. Sjastri volgt als zodanig wijlen Nehroe op. Zijn verkiezing houdt in dat hij automatisch minis ter-president van India wordt. De Israëlische premier iii de Ver. Staten WASHINGTON, 1-6. Be Israëli sche premier, Levi Esjkol, die een officiëel bezoek van drie dagen aan de Amerikaanse hoofdstad brengt, is maandag door president Johnson op het Witte Huis ontvangen. Er werden negentien saluutschoten voor de Israëlische gast afgevuurd. President Johnson zei onder meer dat de V.S. zich bewust zijn van de problemen die tussen Israël en zijn Arabische buurstaten bestaan en dat het niet alleen mogelijk maar ab soluut noodzakelijk is dat deze pro blemen op vreedzame en rechtvaar dige wijze werden opgelost. De president bracht hulde aan de wijze waarop Israël vele van zijn problemen op economisch, technisch en wetenschappelijk gebied heeft op gelost en hij verklaarde dat de V.S. een bijdrage aan deze ontwikkeling zullen blijven leveren, met name op het gebied van de ontzilting van water. De telefoonaansluitingen DEN HAAG, 1-6. Zonder tegensla gen zullen dit jaar 95.000 'nieuwe te- lef oonaansluitiwgen kunnen worden gemaakt. Met behulp van tie addi tionele f 24 min. op de begroting 1963 zullen van dit aantal 4000 aan sluitingen kunnen worden verwe zenlijkt. Dc minister van verkeer en wa terstaat zegt hierover 'in zijn memo rie van antwoord op de P.T.T.-be- groting 1964, dat slcdhls op basis van een in ovenvegingzijnd investerings plan de achterstand jaarlijks met 25 duizend aansluitingen kan worden ingelopen. Stakingen in d duiven cn bij het passagiers- cn vrachtvervoer in Ni geria hebben «maartdag tot stilstand van dc werkzaam héden geléid. Scheepvaartkerichten Calamarcs, 1-6 van Manzanillo naar Now York. Goeroe. 2-6 tc Montreal. World I-fill, 1-6 van Singapore naar. Iiongkowg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2