11 i De Britse rug DUET De landbouw in een verstedelijkend Nederland 17 bejaarden kwamen om bij kasteelbrand elegante, o zo sterke wandel-nylons /295 Minister Witteveen waarschuwt tegen nieuwe loonexplosie ZIF.RIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 mei 19U4 No. 19387 BUK DOOR HET WEREI.D torst (te) veel militaire lasten De tien doden die tot dusver in Brits Guyana oielen b\j onlusten, imponeren niet door hun aantal, ze ker niet in een werelddeel waar zo maar bij een voetbalwedstrijd 300 doden kunnen vallen, zoals in Peru. Maar het minder sensationele tien tal berokkent de Britten en Ame rikanen heel wat meer zorg. De Britten hebben maar weer eens troepen naar dit gebied gestuurd, waar ditmaal bij de moeilijkheden tussen de negerbevolking en die van Indische afkomst nog een staking op de suikerplantages komt. Dat wil zeggen dat nu Britse troepen op vijf plekken in de wereld in aktie zijn voor nogal ondankbare taken: be halve in Guyana ook in Aden, op Cyprus, op Borneo en in Oost-Afri ka. Dan staan er nog troepen in Sin gapore, Hong Kong en nog een paar bases als Gibraltar. Daarenboven nog het Britse Rijnleger in Duitsland van ongeveer een vijftigduizend man. Al die akties her en der in de we reld leggen beslag op een goed deel van de 180.000 man die het Britse leger telt: beroeps en vrijwilligers. Liever niet Behalve dat het een kostbare ge schiedenis is, verdriet het Londen des te meer omdat heel wat van die ondernemingen toevallig op Britse schouders komen te rusten, hoewel ook anderen er groot belang bij heb- Ingezonden mededeling Fabrieken Zevenbergen ben. De Britse steunpunten kan men niet ten onrechte beschouwen als bases van het westerse defensiesys teem. De Engelsen krijgen nog steeds de rekeningen gepresenteerd voor een grootheid in de wereld al is die intussen danig geslonken. Zulke boodschappen als in Guyana zou men net zo lief niet opknappen. Maar de Britten moeten wel, al was het maar om te verhoeden dat de Britse buur van Suriname een beetje de kant van Castro opgaat, iets waar over de Amerikanen zich zeer be zorgd maken, speciaal president Lyn don Johnson die zoiets nooit kan hebben, maar alsjeblieft vooral niet vlak voor de verkiezingen. De Britten hebben geprobeerd door een verandering van het kies systeem de vooral geduchte knap rood getinte macht van Jagan te bre ken om zo een basis te krijgen die hun vertrek kan rechtvaardigen, zo dat ze een onafhankelijk Guyana verder zelf zijn problemen kunnen laten opknappen. Maar vooral In Washington vreest men dat er om een Jagan te beteugelen meer nodig is dan wat nieuwe woorden in een grondwet, die opnieuw aanleiding kunnen geven tot vechtpartijen waar in men in Georgetown en de rest van dit kleine land zeer sterk is. En wie weet wie dan wint. Aan tafel Enige hoop begint nu te dagen in een andere zorgelijke situatie: die rondom Maleisië. Na ijverig Philip- pijns bemiddelen zal het toch zover komen dat Soekamo, Macapagal en Rachman aan de conferentietafel plaats nemen om de zaak liever uit te praten dan uit te vechten. Aangezien Soekamo de enig over gebleven vechtlustige is, hangt alles van hem af. En dat zal gezien de ervaringen o.m. met de bemiddeling van Robert Kennedy bij velen al weer een groot deel van de opge wekte hoop doen vervliegen. En voor de Britten met hun mili taire garanties voor Maleisië is de kans nog niet zo erg groot dat ze hier weer een belasting van hun strijdmacht kwijt raken. Excursie Zeeuwse gemeente-ambtenaren V* ï.'f Een groot aantal leden van de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren bracht een bezoek aan Schouwen-Duiveland. Te Zierikzee vond een ontvangst ten stadhuize plaats. De foto toont burge meester mr. F. Th. Dijekmeester in gesprek met de presidente van de onder afdeling Schouwen-Duiveland van genoemde bond. mej. A. C. Houtman te W esterschouwen. j) Een opgewekte groep gemeente-ambtenaren in de banken van de trouw zaal. De excursisten voelden zich in de stadhuiselijke sfeer uiteraard uit stekend thuis. (Foto's: Zieri'kzeosChe Nieuwsbode). Een voorzitter van een bekende, provinciale maatschappij van land bouw, werd er onlangs van beschul digd het Ontwikkelirtgs- en Sane ringsfonds voor de Landbouw een Landbouwvemietigingsfonds te heb ben genoemd. Deze beschuldiging was onjuist; de gewraakte zinsnede was niet gebruikt, maar kwam voor in een verslag. Niettemin is het voorval toch tekenend. Sinds 1 mei jl. kan men zich voor de subsidieregeling wegens bedrijfs beëindiging aanmelden bij de dis- triclrbureauhouder en het blijkt, dat vele honderden dat reeds hebben gedaan. Men schat het aantal op één tot twee duizend. Hierbij zal een deel zijn, dat niet aan de voorwaar de voldoet, maar dat deel zal toch wel gering zijn. Waarom komt er nu zoveel kritiek los op deze regeling? Landbouworganisaties zijn geen naaikransjes, zangkoren of besloten clubs. Zij hebben graag veel leden. Vandaar dat men uit deze hoek de regeling voor bedrijfsbeëindiging min of meer met lede ogen heeft aangezien .Als het aantal land- en tuinbouwers vermindert (en het min dert hard), daalt ook hun ledenaan tal. Toch is deze opmerking geen kritiek op die organisaties. Zij zien nl. heel goed in, dat daling van het aantal landbouwers (de tuinders ne men toe in aantal) tengevolge heeft, dat ook de politieke invloed van de landbouw daalt. Weldra zal het zover zijn, dat nau welijks nog 10 pet. van onze bevol king in land- en tuinbouw werk zaam is. Dat is dan altijd nog een groep, waarmee rekening wordt ge houden, temeer daar de overblyven- den wel behoorlijke ondernemers moeten zijn. Maar velen zijn van mening, dat het aantal tot 5 of 6 pet. moet dalen. En dan is het zeer de vraag, of de belangen van land en tuinbouw nog veel aandacht zul len trekken. Het is dit gevaar, dat door de landbouworganisaties wordt ingezien. Daarbij komt dan nog de vraag, of ons volk zich wel harmo nisch en gezond ontwikkelen kan, als er geen sterke boerenstand en geen talrijke plattelandsbevolking met agrarische bindingen meer zijn. Dit is geen romantiek Alle romantiek is aan deze over- ivegingen vreemd. Ook al is een ze kere mate van verstedelijking van ons volk onvermijdelijk, wij moeten de nadelen daarvan toch ook dur ven noemen. Sociologen zijn echt niet zo geestdriftig over die verste delijking; geestelijken evenmin. Maar de opeenhoping van bijna de helft van onze bevolking in de Randstad Holland roept toch ook nog wel andere bezwaren op. Wij noe men er hier maar enkele. Allereerst de vergrote kivetsbaar- heid in geval van oorlog of natuur rampen. Ten tweede het wegen- vraagstuk. De pinksterdagen hebben "»eer aetoond wal men verwachten kan als de ontwikkeling van thans doorgaat, nl. dat er eenvoudig geen wegen nagenoeg aan te leggen zijn om het verkeer van morgen te ver werken. Ten derde: het recreatie- vraagstuk. Men kan nu eenmaal niet neheel Hol'and volbouwen met flats, huizen, fabrieken e.d. De verontrei niging van lucht en ivater neemt ernstige vormen aan. Er zijn steden iraar de stadsbevolking water drinkt dat de plattelander met zijn goede nortonpomp uit zou spuwen. Zo zijn er nog veel meer vraagstukken. VENSTER Recreatie centraal Door de vijfdaagse iverkweek is het recreatievraagstuk nog wat ur genter geworden. Het moet echter gezegd worden, dat bij dit, bij uit stek ruimtelijk vraagstuk, de land bouw bijzonder betrokken is maar dat hij onvoldoende invloed kan uit oefenen. Dit nu dreigt ronduit nood lottig te worden. Er zijn hier twee uitersten. Ouderwetse landbouwers zien elk stukje bos of wildernis als verlies. Dat is natuurlijk erg on juist. Maar er zijn ook stadsbeivo- ners, die elk stukje in cultuur ge brachte zandgrond als een verlies beschouwen en dat is even onjuist. Nog onlangs is naar voren ge bracht, dat de nieuwe IJsselmeer- polders opbrengsten geven, die 2,5 maal zo hoog zijn als die op de lich te zandgronden. In werkelijkheid is het geen 1,5 maal. Niettemin eist men nu, dat voor elke ha. nieuwe poldergrond 2,5 ha. zandgrond be bost zal worden. Gelukkig is dat ge heel onuitvoerbaar en overbodig, maar er zijn andere middelen om het doel te bereiken. In ruilverku- velingsgebieden en nieuwe inpolde ringen kunnen grote gebieden voor recreatie (meestal bebossing) worden gereserveerd en dit kan soms heel ver gaan. Dat men ook hierdoor de grond prijzen opjaagt tot onverantwoorde lijke hoogte wordt niet beseft. Dat hiermede de voordelen van grote cultuurtechnische werken voor de landbouw gering worden, evenmin. Ingezonden mededeling KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Heerlen (vak. H. Bei ten): H. C. Nortier te Diepenveen; te Wel9rijp-Baijum: E. Oh. Poepjes te Raalte; te Altdorf (Did.) (Evang. Kiréhe): M. Th. Germs te Spijk (Gr.). Aangenomen naar Zwaagwestein- de (toez.): C. van Wijngaarden te Se- baldeburen-Lutjegast; naar Wouden berg: B. M. Meyndert te Waarder, die bedankte voor Polsbroek en Vlist en voor Ederveen. Bedankt voor Delft (vak. C. A. van Harten) (toez.): J. P. van Roon te Ermelo. Geref. Kerken Beroepen te Maassluis (vak. C. Kak): A. J. Aaftink te Hel'lendoorn. R.'Jankt voor Roden en voor Goor: J. Mclse te Oenkerk; voor Oud-Vos- someer en voor Enumntil: J. Noord hof te Den Bommel. Ohr. Geref. Kerken Beroepen te Zierrkzee: J. J. Rebel te Haarlem-noord. kleintjes uitjjf A.61 binnenimid EDE. In het zwembad van het va kantiecentrum ,.De Leper koen" te Lunteren is de 17-jarige J. J. van Nieuwkerk uit Rotterdam verdron ken. DEN HAAG. Op vrijdag 29 mei vertrekt een groep van dertien vrij willigers van hei Jongeren-vrijwil ligers programma naar Columbia met het m.s. „Oranje-Nassau" van de K.N.S.M. DEN HAAG. In schriftelijke vra gen aan de ministers van volkshuis vesting en bouwnijverheid en van verkeer en waterstaat heeft de heer P. C. Elfferich, Lid van de Tweede Kamer (ARP), de zogenoemde sloop auto's aan de orde gesteld. Hij wijst in die vragen op het feit, dat steeds meer wrakken een plaatsje krijgen op terreinen aan de openbare weg. DEN HAAG. Op zaterdag 13 juni zal te Loenen op de Veluwe op de centrale begraafplaats van de oor logsgravenstichting een reünie wor den gehouden van oud-Engeland vaarders. ROTTERDAM. De 32-jarige brood bezorger J. T. H. uit Bilthoven heeft zich aan bureau Eendrachtsplein bij de politie gemeld. Hij verklaarde bij een bakkerij in Utrecht, waar hij werkte, f 1200 te hebben verduis terd. Tijdens het weekend had hij het geld in diverse cafe's in Rotter dam verteerd. In afwachting van zijn overbrenging" naar De Bilt is hij in bewaring gesteld. DEN HAAG. Bij een brand in een nettenopslagplaats van de rederij Jac. den Du lik en Zonen N.V. aan de 3e Zeesluisdwarsweg in Scheve- ningen is een schade aangericht, die nog niet geheel te bepalen was, maar die voorlopig wordt geschat op zes tigduizend gulden. De N.V. is tegen brandschade verzekerd. ZALTBOMMEL. Tijdens noodweer dat in een gedeelte van de Bomme- lerwaard heeft gewoed, is de blik sem ingesiagen in een varkinsschuur bij een boerderij in Bruchem. Omwo nenden konden slechts een zeug en een aantal biggen in veiligheid bren gen. 31 varkens 'kwamen an de vlam men om. ROTTERDAM. De heer B. E. Ruys sr., een bekend Rotterdams verza melaar, heeft de stichting voor de Maritieme Oudheidkamers in Rot terdam 58 land- en zeekaarten ge schonken, voor het merendeel ge maakt door de familie van Keulen in Amsterdam in de tweede helit van de 17e en de 18e eeuw. MUIDEN. Negentig procent van de bezoekers van het Muiderslot, dat het gehele jaar 'is geopend, komt in de maanaen mei-september. Deze op- ecnucpuxg boLenent, zo vertelde de slotvoogd. Ton Koot, dait helaas hon derden mensen in deze seizoens maanden moeten worden afgewezen omdat zïj als gevolg van de grote toeloop niiet in het slot kunnen wor den rondgeleid. EINDHOVEN. In het St. Jozeph- ziekenhuis te Eindhoven zijn in de loop van dinsdag overleden de 71- jarige F. Kuijs en zijn 58-jarige echtgenote E. Kuijs-SChepers, beiden uit Eindhoven. Beiden werden vrij dag jl. ernstig gewond bij een ver keersongeval op de Aalsterweg. Het echtpaar reed op een bromfiets en kwam in 'botsing met een personen auto. Minister Toxopeus wil regionale brandweren DEN HAAG, 27-5. De Brandweer- raad heeft de minister van binnen landse zaken een nader advies uit gebracht over de vorming van re gionale brandweerorganisaties. Minister Toxopeus is, na bestude ring van dit advies, tot de conclusie gekomen dat ernstig gestreefd moet worden naar een regionale brand weer-organisatievorm. in de geest enop de wijze als door de brand weerraat wordt bepleit. Hij heeft het rapport toegezonden aan de colleges van Gedeputeerde Staten en aan de gemeentebesturen, cm na te gaan welke gebieden op grond van hun constellatie voor een regionale brandweerorganisatie in aanmerking zouden komen en in hoeverre de daarbij betrokken ge meenten in principe bereid zouden zijn aan de vorming 'hiervan mede te werken. Een eerste rapport van de raad over dit onderwero had de minister ter bestudering toegezonden aan colleges van Gedeputeerde Staten, de Vereniging van Nederlandse Ge meenten en de beide brandweerver enigingen. Na orifcvangst van- de uit deze kringen ontvangen commenta ren verzocht 'de minister de brand- M-rad een hernieuwd advies, dat thans is verschenen. DEN HAAG, 27-5. De minister van financiën, pref. II. J. Witteveen, heeft gewaarschuwd tegen een nieu we loonexplosie op basis van de ge stegen prijzen. Na de recente loon- gclf staan we voor een proces van aanpassing en herstel van evenwicht. Dit proces dat weliswaar pijnlijk is, kan men niet ontgaan door een nieu we loonexplosie, die onze economie in een zuiver cumultaticve inflatie zou brengen, zo zei hij. De minister, d'ie sprak op de jaar vergadering van de Nederlandse Wa- terschapsbank in Den Haag, wees op het feit. dat Nederland bezig is dit jaar een miljard gulden meer uit te geven dan verdiend wordt. De cijfers van de betalingsbalans van april zijn de slechtste die ooit geconstateerd WESTERSCHOUWEN Installatie burgemeester II. I'. Everwijn WESTERSCHOUWEN. 26-5. - Op maandag 1 juni aanslaande J4.00 uur komt de raad der gemeente Wester- schouwen in openbare vergadering byeen. Als enig punt komt op de agenda voor de installatie van de heer li. P. Everwün toUburgemees- ter van de gemeente Westerschou- wen. Wij vernemen dat na de openbare raadsvergadering om 15.00 uur in het Dorpshuis te Renesse een infor mele bijeenkomst zal worden gehou den. Gelet op het beperkte aantal plaatsen in 'hét gemeentehuis, zal alleen in het Dorpshuis gelegenheid bestaan het woord te voeren. De heer Everwijn neemt op zaterdag 30 mei a.s. in de zaal van hotel „De Rode Leeuw" te Zuidzande afscheid van het gemeentebestuur van Zuidzande, welke gemeente hij tot nu toe als burgemeester -heeft gediend. KERKNIEUWS Ger. Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE. Dinsdag 2 juni, dos avonds om half acht (7.30 uur): ds. M. van Beek, Alhlasserdam. Flitsen uil het buitenland ABERDEEN. Een blikje vlees is vastgesteld als de ooi-zaak van het uitbreken van de tyfus in de Schotse stad Aberdeen. Van de zijde van de gemeentelijke gezondheidsdienst is het vermoeden uitgesproken, dat de besmetting van buitenaf is geschied. Het aantal tyfus-patiënten is geste gen tot 81. Het aantal vermoedelijke tyfusgevallen is negen. LEXINGTON (Virginia). Bij de opening van een bibliotheek ter na gedachtenis van generaal Marshall in Lexington heeft pi-esident John son gezegd dat de Verenigde Staten zullen blijven trachten de handels- en andere betrekkingen met 'oost- Europa uit te breiden. GEORGETOWN. De gouverneur van Brits-Guyana, sir Richard Luyt, hc2ft de noodtoestand afgekondigd. De gevechten tussen negers en In diërs in Georgetown waren in he vigheid toegenomen. MADRID. De duizend arbeiders van de ,.Tavira"-fabriek in Herrera, bij San Sebastian, zijn in staking ge gaan omdat zij een minimum dag loon van 180 peseta's (ongeveer vijf tien gulden) wensen, zo is uit welin gelichte kringen in Madrid verno men. GEORGETOWN. Het kustpassa- giersschip „Barima" is de rivier De- merara opgevaren om 800 Indische vluchtelingen uit de bauxiet-stad Mackenzie te halen die worden be dreigd door woedende negers. MOSKOU. De vertegenwoordigers van het Engelse bureau voor garan tie van exportkredieten zijn in Mos kou besprekingen begonnen over de „basisbepalingen" voor de leningen met ruggesteun van de Engelse re gering', die het de Sowjet-Unie ge makkelijk moeten maken Engelse industrie-uitrusting te kopen. ADEN. Bij gevechten tegen op standelingen in het Radfan-gebergte in Aden is een Britse soldaat ge sneuveld en werden er zeven ge wond, zo heeft een Britse militaire woordvoerder* meegedeeld. TRIER. De staatshoofden van West-Duitsland, Frankrijk en Lu xemburg hebben het nieuwe geka naliseerde gedeelte van de Moezel, die het industriegebied van Lotha ringen via Rotterdam met de Noord zee verbindt, geopend. BRUSSEL. Volgens het Brusselse blad „Het Laatste Nieuws" heeft de nationale federatie van Belgische artsen een nieuwe „operatie-valies" voorbereid, die zou worden uitge voerd, indien de verdere onderhan delingen met de regering niet tot een oplossing zouden leiden van het conflict over de toepassing van de nieuwe ziekte- en invaliditeitswet. ACCRA. Bij een brand in de goud mijnen van Ariston te Prestea in zuidwest-Ghana zijn tien mijnwer kers om het leven gekomen, terwijl er nog zesentwintig worden vermist, zo is in de Ghanese hoofdstad be kend gemaakt. NICOSIA. Zweedse en Oostenrijk se V.N.-militairen die per auto op weg waren naar het St. Hilarion- kasteel in het Kyrenia-gebied zijn door Grieks-Cyprioten beschoten. MOSKOU. Zevenhonderdduizend studenten uit 400 Russische steden zullen deze zomer naar maagdelijke gebieden in de Sowjet-Unie uitge zonden worden en behulpzaam zijn bij de bouw van chemische fabrie ken, aldus een mededeling van de communistische jeugdbond. zijn. Wc worden door de welvaart voortgejaagd, zo meende 'hij, en voe len» ons soms meer slachtoffer dan genieter van, de welvaaii. We zullen ons voldoende uit de welvaantsjacht moeion losmaken om de zaken in hun werkelijlke perspekticf te zien. De bewindsman betoogde, dat de overheid met 'haar begi-oiing voor volgend jaar aan de noodzakelijke aanpassing van dc economie zal rr.octen meewerken. Men zal niet al les 'kunnen doen wat wenselijk 'ge- adht wordt. Doch hij zegde toe, dat spoedig een wot voor 'belastingver laging gereed zal liggen, zodat bij ontspanning van de economische si- tv-«l<ic onmiddellijk een verruiming van de koopkracht kan worden ge realiseerd, die niet zal doorwerken in prijsstijgingen. BRUSSEL, 26-5. Een brand, die in de nacht van maandag op dinsdag het kasteel „Wegimont" bij Luik in de as heeft gelegd, heeft aan zeven tien gepensioneerde Belgen het leven gekost. De lijken van vier slachtof fers konden worden geborgen. Aan vankelijk werd aangenomen, dat der tien bejaarde gasten uit het kasteel, dat is ingericht als vakantieoord, in paniek in het nachtelijke duister wa- Houding van publiek ten aanzien politie-optreden DEN HAAG, 27-5. De voorzitter van de Nederlandse Politiebond, de heer A. K. Mud, heeft in zijn ope ningswoord voor het bondscongres, dat in het Kurhaus te Scheveningen wordt gehouden, veel kritiek geuit op de berichtgeving over het politie optreden in een deel van de Neder landse dag- en weekbladen. Dat deel zou het zijns inziens wel ei'g bont hebben gemaakt en de za ken meermalen op een verkeerde manier 'hebben voorgedragen. Kritiek 'kan een nuttige funktie in onze samenleving 'hebben, zo zei hij, maar idan moet zij aan enige voor waarden voldoen, waarender objék- tirviteit en rechtvaardigheid. Veel pu blicaties over het politieoptreden hebben te vaak de geest geademd alsof de politie Zich tegen de burgers keert en alsof zij alleen maar be staat Uit een stelletje ruwe machts wellustelingen, die er maar naar hartelust en eigen willekeur op los ranselen. Men döet daardoor niet alleen de politieambtenaar onrecht aah, maar speelt ook, wat veel erger is. de 'kwaadwillende elementen in onze samenleving in de kaart. KERKNIEUWS Het streven naar de oecumene 's-HERTOGENBOSCH. 27-5. - Wij spreken de wens uit, dat het officiële contact tussen de chitstelijke kerken in Nederland zal leiden tot de instel ling van een blijvend orgaan van overleg tussen de kerken. Wij willen met klem uitspreken, dat wij als christenen niet mogen en kunnen berusten in de negatieve en destruktieve uitwerking van span ningen, die zijn opgetreden naar aanleiding van de wijze waarop prin ses Irene in de katholieke kerk is opgenomen. Wij voelen ons gedron gen de positieve 'kansen aan te grij pen. die in deze gebeurtenissen ver borgen liggen. Dit staat in een „oproep aan allen die de oecumene willen dienen", die is ondertekend door 23 bekende Ne derlanders, die bezorgd zijn over de crisis, waarin de oecumenische si tuatie in ons land is terecht geko men. ren gevlucht. Alle nasporingen naar de vermisten bleven echter zonder resultaat en aangenomen moet wor den, dat ook zij in de vlammenzee zijn omgekomen. Zij behoi-en allen tot een groep van honderd gepensioneerden uit de streek van Gugree en Seraing, die een week vakantie in „Wegimont" doorbrachten. Zij zouden dinsdag naar huis terugkeren. Volgens ooggetuigen ontstond er bij de nachtelijke brand een onbe- schrijfelijke paniek onder de bejaar de gasten. Bijna niemand dacht er aan gebruik te maken van de brand- trappen aan de buitenkant van het gebouw en iedereen trachtte een goed heenkomen te zoeken langs de centrale trap. In nachtkleding en op blote voeten vluchtten zij. Enkelen werden teruggevonden bij een vij- ver, die honderden meters van het kasteel verwijderd ligt. Anderen vonden een toevlucht bij omwonen den. Een bijzonder tragische afloop had de brand ook voor een gepensioneei'd echtpaar uit Sclessin. Onafhankelijk van elkaar hadden de bejaarde ech telieden het brandende gebouw kun nen verlaten. In de heersende pa niek kon de vrouw echter haar man niet vinden en zij keerde teinig om hem te zoeken. Ook haar naam staat thans op de lijst van vermisten. Een gerechtelijk ondei-zoek naar de oorzaak van de brand is ingesteld. Ingezonden mededeling brengt een nieuwe kous! de legendarisch sterke nylons van na de bevrijding keerden terug in elegante vorm. DUET extra sterke wandel-nylons

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5