fiets! VRAGEN IN VLOITE RAADSVERGADERING ZIERIKZEE i«dia heeft nieuwe Man verdronken bij stoeipartij „Eierprijs na Pasen benauwend laag'' Chr. nationale school te Nieuwerkerk vierde 60-jarig jubileum Consulair akkoord Ver. Staten-Rusland blijf jong, blijf fit... Bouw van kleuterscholen zul noodzakelijk semi-permanent zijn ZIERIKZEE. 27-5. In antwoord op vragen van P.v.d.A.-fractieleider M. C. Verheijen heeft wethouder mr. K. A. Keuning in de dinsdagavond gehouden vergadering van de Zierikzeese gemeenteraad medegedeeld, dat realisering van de bouw van een permanente rooins-katholieke, christelijke en openbare kleuterschool binnen de eerstkomende vijf jaar zeker niet mogelijk zal zijn. De heer Verheijen stelde zijn vraag naar aanleiding van het voorstel van b. en w. om medewerking te verlenen aan de door het bestuur van de Chr. kleuterschoolvereniging „Rehoboth" alhier ingediende aanvraag vuor de bouw van een nieuwe kleuterschool in plan-Malta. De heer Verheijen wilde zijn medewerking aan dit voorstel zeker niet onthouden, maar toch wel graag iets meer weten omtrent de realisering van de rooms-katholieke en openbare kleuterschool, tot de bouw waarvan - zoals bekend - reeds eerder werd besloten. Wethouder Keuning deelde mee, dat het college van b. en w. momen teel de aanbiedingen onderzoekt die zijn ingekomen voor het nieuwe plan, namelijk om te geraken tot de bouw van drie semi-permanente kleuter scholen. De raad besloot conform het voorstel van b. en w., waarmee dus de aanvraag van de Chr. Kleu terschoolvereniging werd ingewilligd. Uit de toelichting van b. en w. blijkt intussen dat het hier gaat om de bouw van een kleuterschool met twee gewone lokalen, welke ruimte moet bieden voor 47 kleuters. De aanvraag is er in hoofdzaak op ge richt, dat de bewoners van Malta het gewenste onderwijs voor hun kinderen in de eigen omgeving, dus in Malta, kunnen vinden. De be staande kleuterschool ligt voor de kleuters die in de nieuwe wijk wo nen, zeer ongunstig. In deze onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. Dijekmees- ter gehouden vergadering waarin een negental agenda-punten snel af gehandeld werd wees de heer J. G. L. Simmers (K.V.P.) er cp dat niet alleen de chr. kleuterschool ongun stig voor de Malta-bewoners gelegen is, maar dat dit uiteraard voor alle uit die woonwijk afkomstige school kinderen en bijv. kerkgangers even zeer van toepassing is, omdat zij eveneens dagelijks het drukke ver keer langs de Grachtweg moeten passeren. Burgemeester mr. Dijck- meester deelde de heer Simmers in antwoord op zijn vraag hieromtrent mede dat een brugverbinding over de gracht, aansluiting gevend op de Sint Joostmeet, zeker bijzonder nut tig zcu zijn. „We zijn dit dan ook zeker van plan", aldus de voorzitter. Geen bouw in de binnenstad Een andere vraag van de heer Simmers werd uitvoerig beantwoord door wethouder H. Koevoets. Ook dit punt was de heer Simmers inge geven door de woonwijk Malta, waar volgend jaar zo'n 2.000 mensen woonachtig zullen zijn. zo had hij uitgerekend. De heer Simmers be treurde het echter dat vestiging van gezinnen in de oude stadskern bijna niet meer plaatsvindt en vond de talrijke ;,lege gdtén" ln de verschil lende 1 straten geen hoopvol Ver- schijnsel. Wethouder Kcevoets zei in zijn antwoord dat het ondenkbaar is dat deze „gaten" - met de bouw van enkele woningen zouden kunnen ge vuld worden'. Dit zou slechts moge lijk zijn met de bouw van premie woningen; de gemeente zal hier ze ker graag aan medewerken. Be kwestie is echter dat voor deze bcuw in het geheel geen belangstel ling is. In feite wacht het probleem van vestiging in de binnenstad op de realisering van het saneringsplan, zedat woningbouw in massa (wo- ningwetbouw) zal kunnen plaats vin den. Incidenteel bouwen in de stads kern zei wethouder Koevoets uitge sloten te achten. Een derde vraag van de heer Sim mers betrof het parkeren in de stad. Burgemeester mr. Dijckmeester deel de hierop mee het parkeervraagstuk vcor Zierikzee zeker niet nijpend te achten. Er kan in grote mate worden geparkeerd op het Havenplein, de Cude en Nieuwe Haven en verder langs de Laan van Sint Hilaire en de Grachtweg. De Grachtweg zal in de toekomst worden gewijzigd, waar bij met parkeermogelijkheid reke ning zal worden gehouden. Hamerstukken De raad besloot voorts tot aan koop van grond in Malta voor de bouw van 36 woningwetwoningen, de weningen die zullen worden voorzien van centrale verwarming. Mevrouw v. d. Werve-Schouls (P.v. d.A.) had de toelichting van het col lege inzake deze grondverwerving, gedaan per rondzendbrief, graag wat uitvoeriger gezien. Ook de heer Sim mers was deze mening toegedaan. De voorzitter antwoordde dat met deze wens voortaan rekening zal worden gehouden. Onder de hamer door' ging het voorstel tot aankoop van de tuinderij „Het Sas" aan de Zille, in verband met de verwezenlijking van het uit breidingsplan Malta II. Deze aan koop kest de "gemeente f 156.725, en aan pachters-vergoeding een be drag' groot f 127.990,In het kader van de herverkaveling kon de eige naar vervangende cultuurgrond wor den aangeboden ter grootte van twee hectare aan de Kadeweg, achter het Kaaskenswater. De raad besloot voorts een bedrag van f 500,beschikbaar te stellen als bijdrage in de kosten van een te maken voorlichtingsfilm over Zee land. De heer C. Bij de Vaate (Chr. fraktie) zei te hopen dat in deze film cck iets te zien zal zijn van Zierik zee. Met algemene stemmen besloot de raad tot benoeming in vaste dienst van de heer M. Roks als vak-onder wijzer lichamelijke oefening. De heer Roks is werkzaam aan de o.l.-school, de chr. lagere school, de R.K. lagere school en de lagere landbouwschool. Zonder op- of aanmerkingen wer den vastgesteld een nieuw algemeen ambtenarenreglement en ëen nieuwe arbeidsovereenkomstenverordening. De voorzitter deelde mee dat door het prov. bestuur een subsidie van f 3.250,is toegekend in de restau ratiekosten van de stadhuistoren. De rondvraag Bij de rondvraagsprak de heer Bij de Vaate zijn waardering uit voor het optreden van het personeel van de waterleidingmaatschappij tij dens en na de brand in het pomp station te Haamstede, waarmee de voorzitter van harte instemde. Ingezonden mededeling Een iverkelijk ivittere was bij elk soptemperatuur Elke huisvrouw heeft haar eigen manier van wassen. De één kookt, de ander maakt gebruik van heet water, zo uit geyser of boiler. Maar het doel is voor allen eender: een prachtig witte was. En hiervoor kan de Nederlandse huisvrouw - hoe zij ook wast - nu beter dan ooit terecht bij OMO. Nu OMO vernieuwd is, nu de waskracht is vergroot, kan het kiezen van een wasmiddel voor nie mand meer een probleem zijn. Ver nieuwde OMO geeft immers onder Freiburg in Breisgau. - Het preclicaat „oudste herberg van Duitsland" eist de eigenaar van het restaurant en pension „Löwen" voor zijn bedrijf op, nadat hij uitvoerige inlichtingen bij historici ingewonnen en gedurende vele maanden in oude geschriften en oorkonden gesnuffeld had. Het huis „Lö wen" werd in 1231 in het westelijke deel van het Zwarte Woud tussen Lahr en Freiburg in opdracht van de graaf von Geroldseck gebouwd. De herberg, sten, graven en ridders. Het oude vakwerkhuis, dat alle natuurlijke en oor logsstormen doorstond, vertoont nu na meer dan 700 jaar nog altijd de oor spronkelijke bouwstijl en behoefde tot nu toe slechts enkele reparaties te ondergaan. Het huis is legenvioordig een zeer gewild einddoel voor trips en vakantiereizen, niet alleen voor Westduitse, maar ook voor buitenlandse die verpacht werd, was bestemd voor het tijdelijk onderbrengen van vor- toeristen. De heer Bij de Vaate wees voorts c-p de noodzakelijk aan te brengen verbetering in de verkeerssituatie bij de tunnel Leverdijk, waar de au tomobilisten met een bijzender haakse bocht hebben te kampen. Bij de realisering van Malta ,11 zal dit ongetwijfeld in orde komen, aldus de voorzitter. De heer Leijdekker wees tenslotte op de overlast welke voetgangers ondervinden van jeugdige bromfiet sers cp de Wandeling. Dit zal aan de politie worden doorgegeven. Hierna volgde sluiting van deze openbare vergadering, waarna de raad nog in besloten zitting bijeen bleef. Redding voor vliegtuigpassagiers WASHINGTON, 27-5. De pas sagiers van een vliegtuig dat in nood verkeert kunnen ge red worden door plastic bal lonnen, die de piloot bij het eerste teken van gevaar di rect kan vullen. Dit is vastge steld door het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimte vaart, die op 24 april in Ari zona een proef genomen heeft met een vliegtuig, dat met op zet met een snelheid van 250 km/h. tegen een heuvel werd gevlogen. In het vliegtuig, een Douglas DC-7, zaten poppen. Aan de rugleuningen en onder iedere pop was een dergelijke ballon aangebracht, die enige ogenblikken voor het „onge luk" werden opgeblazen.. De poppen, die daardoor werden beschermd met luchtkussens, liepen geen schade op. De bal lons lopen automatisch leeg, zodat de passagiers het vlieg tuig snel kunnen verlaten. DEN HAAG. De voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer hébben te legrammen van rouwbeklag gezon den aan de voorzitters van het Hoger en Lager Huis van Inlia in verband met het overlijden van de Indiase premier Nehroe. tijdelijke premier NEW DELHI. 27-5. - GoeUaridal Nauda. de minister van binnenland se zaken, is woensdagochtend door president ltadhakrisjr.au beëdigd als premier van India, als opvolger van Nehrce. Eerder was reeds verklaard dat zijn benoeming tot premier een tijdelijk karakter heeft. MAARSSEN, 27-5. Woensdagmid dag is omstreeks half één door een ongelukkige samenloop van omstan digheden de 25-jarige C. II. van B. uit Vleuten te Maarssen in het Am sterdam-Rijnkanaal verdronken. Het gebeurde onder schafttijd toen employe's van een zeepfabriek tus sen twaalf uur en Jralf twee hun bo terham nuttigden op de dijk langs het kanaal. Twee werknemers raak ten in een stoeipartij en rolden van de steile kant het water in. Zij ver dwenen elkaar vastklemmend in de diepte. Op het geroep van een meisje „Kees kan niet zwemmen" werden terstond reddingspogingen aange wend, waarbij de wel de zwemkunst meester zijnde man uit hel water werd gehaald, die op zijn beurt di- rekt aan het reddingswerk deelnam. Op het moment van de redding bemoeilijkte de hoge golfslag ver oorzaakt door twee elkaar passeren de tankers de pogingen van de red ders; de reddingspogingen bleven vergeefs. Omstreeks kwart over één kon de verdronken man worden op- gedregd. Pos tl ui uk' Russische onderscheiding voor Nederlander DEN HAAG, 27-5. Voor zijn deel neming aan de partisanenoorlog op Russisch grondgebied is door de re gering van de U.S.S.R. de medaille (tweede klasse) „aan de partisaan van de vaderlandse oorlog" post- huum toegekend aan wijlen de heer R. de Jong, afkomstig uit het Friese Menaldum. De medaille werd dezer dagen overhandigd aan een zuster van de heer de Jong. Schouwen-Duiveland maakte kennis met de kapel van de Limburgse Jagers, die optraden te Zierikzee en te Renesse. De kapel kwam naar hier naar aanleiding van het praklijkexamen der toekomstige beroeps-onderofficieren van de K.M.S. te Weert, dat - voor een deel - op het eiland icerd afgenomen. Men ziet hier de kapel tijdens het optreden op het Havenplein. (Foto: Zierikzeesohe Nieuwsbode). UTRECHT, 27-5. - De eierprijzen zijn in de periode na Pasen gedaald in een mate die niemand had voor zien. Be exportprijs bedraagt op het ogenblik slechts acht gulden per hon derd stuks. De voorzitter van het Produkt- schap voor pluimvee en eieren, de heer H. H. Garrelds, noemde deze De directeur van Gregory's mu seum van oude meesters in New York heeft woensdag' meegedeeld, dat een vermiste „sohrijn van de heilige Ursula, beschilderd door de vijl'tiende-eeuwse Vlaamse schilder Hans Memling, gevonden is en nu in het museum tentoongesteld wordt. Hij noemde dit een van de grootste kunstvondsten van deze eeuw. Feestelijke bijeenkomst in Dorpshuis alle omstandigheden een was die werkelijk witter is! Ja, ook als die was niet gekookt wordt. Want ver nieuwde OMO wast witter bij elke soptemperatuur. Bovendien is het bijzonder geschikt voor het wassen van nylon en andere moderne stof fen. Ook die worden werkelijk wit ter. Daarom kan van OMO met recht worden gezegd, dat het een compleet wasmiddel is. Kooksters en niet- kooksters zullen er even enthousiast over zijn. (Van onze rada'kteur). NIEUWERKERK, 26-5. In een uit stekend gevuld Dorpshuis heeft de vereniging School met de Bijbel op passende en overtuigende wijze het 60-jarig bestaan gevierd. Verschil lende boeiende fragmenten, vooral uit de begintijd van de school wer den belicht door de voorzitter, de heer S. van Klinken, waarna talrijke sprekers het woord hebben gevoerd, die de betekenis vah het onderwijs in het algemeen en het christelijk onderwijs in het bijzonder hebben geaccentueerd. Het publiek op deze feestavond bestond, behalve uit een kring van genodigden, het personeel der school en enkele oud-personeels leden, vrijwel geheel uit oud-leerlin- gtn, die stellig zullen hebben terug gedacht aan de jaren, waarin zij de school bezochten, de kindertijd die voor de meesten al geruime tijd ach ter de rug ligt. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door burge meester A. A. van Eeten. Met name de voorzitter had zich tot taak «gesteld éen en ander uit de historie der vereniging te releveren, geen gemakkelijke opgave, daar - met uitzondering van een enikel no tulenboek uit de begintijd - de be scheiden verloren gingen hij de fe- hruariramp van 1953. Ter inleiding op zijn 'historisch overzicht medi teerde de voorzitter n.a.v. de door hem gelezen Ps. 103, waarin hij sti puleerde dat God alles aan ons ten koste heeft gelegd en 'later zal zien, welke vruchten dit heeft opgeleverd. Spr. 'kantte zidh tegen Ihet „maar ge woon" vinden van Christelijk onder wijs, vooral gelet op de grote offers die de oprichters, de pioniers zich destijds hebben moeten getroosten om de christelijke school van de grond te krijgen. Het plan tot oprichting werd1 ge boren in 1904 in 'de boezem van de A.R.-kiesvereniging, dlië 'een studie commissie instelde. Deze commissie deed belangrijk werk. De schoolver eniging werd opgericht en nog in het zelfde jaar werd koninklijke goedkeuring 'op de statuten verkre gen. Het eerste bestuur bestond uit ds. Kramer (voorzitter), J. Sijrier (secretaris), M. J. Stoutjesdijk (pen ningmeester) en A. Fli'kweert en J. van Graafeiland, Leden. De enige nog in leven zijnde mede -oprichter is de heer A. van Dricl, thans woonachtig te Werkendam. Uiterst moeilijk ivas het de nodige geldmiddelen bijeen te krijgen. De leden der vereniging betaalden vijf cent per week contributie. Een le ning werd verkregen ad f 3000 van het Chr. Nat. Schoolbestuur te Am sterdam, waarna tot grondaankoop voor een te bouwen school kon wor den overgegaan. De sdhodl krwam tot stand in 1906 en aanvankelijk werden 68 kinderen ingeschreven, die onderdak vonden in de aanvankelijk twee-lokalige school, uitgroeiend in 1922 tot een drie- en in de dertiger jaren tot een vier-lckalige school. Het oude ge bouw aan >de voormalige Rolkloot- sendijk deed dien9t «tot 1956, 'het jaar waarin de nieuwe school in gebruik kon worden genomen. TrieSt voor de school waren de bezettingstijd en vooral de ramppe riode. De school telde in hot ramp jaar 112 leerlingen, waarvan er der tien verdronken. Van de 150 leden der schoolvereniging ikwamen er 28 om het leven. In de vloed kwamen ook om 'de toenmalige secretaris da «heer J. 'FLikweert en het oud-sdhool- hoofd de heer C. L. de Jonge. In 1954 werd weer gestart in proviso risch herstelde gebouwen. De nieu- wè school bevat drie lokalen, maar rijksgocdkeuriing is inmiddels ver kregen voor de bouw van e'en vier de lokaal. De school telt thans 139 leerlingen. Het aantal leden der vereniging bedraagt 146. Personeel De voorzitter noemde hierna ver schillende namen van personeelsle den, die een belangrijke ro'l aan de school hebben gespeeld, als wijlen de heer C. L. de Jonge, die van 1911 -1949 aan de school was verbonden. Verder was de heer K. B. Bij de Vaate een onderwijzer met een langdurige staat van «dienst aan de ze sChocl, nl. van 1909 tct 1912 en va«n 1920 tot 1952. Mevr. J. Deurloo- Deurloo was onderwijzeres van 1921 -1942. De «hoogbejaarde mej. K. Lemsom was tien jaar aan die school verbonden als hahdwerkonderwij- Zeres, 'later Opgevolgd «door mevr. Rentier-Fli'kweert. Thans zijn aan de school vier onderwijskrachten verbonden. Hoofd is «de heer N. Slin gerland, opvolger van de heer C. L. de Jonge. Niet minder dan 48 jaar bekleedde, thans wijlen, d'e heer M. J. Stoutjesdijlk het penningmeester schap. Andere sprekers De directeur van «de Ohr. Kweek school te Middelburg de heer N. Verboom herinnerde aan de finan ciële gelijkstelling van het onderwas in 1921;waarna de belangstelling voor het bijzonder onderwijs wat is afgenomen. Mede sprekend namens Chr. Nationaal Onderwijs stond spr. stil bij de offers die in het begin moesten «worden gebracht, zowel door de ouders als door de onder wijzers. Ook de laats ten hebben toen geen geldelijk gewin gezocht, maar dienden om 'principiële redenen de bijzondere school. De «heer Verboom toonde zich dankbaar «dat te Nieu- werkek onderwijs wordt gegeven op chr. naitionale basis en er geen ver snippering is van scholen. Hij bracht lof aan het hoofd «de heer Slinger land en merkte op „dat de school te Nieuwerkerk „«de slechtste niet is". Principieel woord „Noodzaak van christelijk onder wijs ock nu" was «d'e titel van een «rede uitgesproken door dr. J. H. Becker, gereformeerd predikant te Nieuwerkerk. Hij 'herinnerde er aan «dat prof. J. Waterink reeds in 1946 ren nieuwe schoolstrijd heeft aange kondigd. Uiteraard is het evident dat men «buiten de «kring van de kerk geen christelijk onderwijs verlangt, maar heden ten dage wordt de bij zondere school juist aangevallen door mensen, die leven van het evange lisch beginsel uit. Uitvoerig zette dr. Becker in dit verband uiteen de schoo'lbesc'houwing van prof. Karl Barth, wiens 'dialectische 'theologie - naar mening van spr. - „rakelings langs de SChrfit «gaat"; hetgeen ech ter niet voldoende is. Stellingen van prof. Barth Prof. Barth zegt: „Christelijke op voeding bestaat' niet, want dat kan God alleen". Spr. meende dat even wel de weg der middelen niet mag worden verzuimd. Een andere stel ling van de geniale denker is dait een Christelijke opvoeding vermengd ds met allerlei onzuivere elementen, 'hetgeen volgens dr. BeCker toch niet de plicht wegneemt. Ihet evangelie aan het kind door te geven. Boven dien wil prof. Barth Ihet opvoedèn als een wereldse zaak beschouwen, waarbij het gaat om medemenselijk heid en humaniteit. Dr. Becker stel de daar «tegenover «dat niet te ont komen is aan de plicht de lof des Heren te vertellen. Een slotstelling van Barth keert zich tegen de apart heid van de christenen, een -isole ring, die de eenlheid des volks schaadt. Dr. BeCker meende even wel dat juist in de pluriformiteit mede de hechtheid en eenheid des volks is gelegen, omdat ieder met éigen overtuiging zich temidden van dit volk bevindt. Toespraak Burgemeester A. A. van Eeten bracht de felicitaties over van het gemeentebestuur. Ook hij herinner de aan de offers die «m hét verleden voor de school zijn gebracht. Nu zulks thans niet meer nodig is, zou spr. bijna zeggen „helaas", want juist het ontbreken van deze nood zaak leidt tct verschraling. Spr. en derlijnde ihet voorrecht dat ens va derland ken't, waarin elke ouder zij«n kind(eren) het onderwijs naar eigen keus kan la'ten volgen. De rijksinspecteur bij het lager onderwijs, de 'heer L. F. J. H. Frant- zen, schetste de itaalk van de rijksin- spekteurs, die «ten onrechte alleen maar als „pottekijkers" worden be schouwd. Zij zijn va«n overheidswege belast met het toezicht op d'e scho len, die er in dé inspektie Zeeland 156 zijn. burgemeestér A. A. van Eeten De heer Frantzen achtte het on derhavige jubileum bijzonder ge schikt voor een ogenblik van bezin ning, hetgeen trouwens voortdurend zou moeten in deze tijd, nu de chris telijke beschaving bloot staat aan allerlei destructieve krachten. Tot bezinning moet bv. stemmen het feit dat - na veertig jaar gelijk stelling van 'onderwijs - de onkerke lijkheid duidelijk is toegenomen. Spr. merkte op dat hét bij het vor men va«n de leerlingen vooral gant om het opkweken van karaktervolle mensen 'in sociale en religieuze zin. De taak van de onderwijzer «is te komen 'tot een optimale ontplooiing van a'lle gaven en talenten van «het kind. Spr. wenste tot slot bestuur en school Gods zegen toe. Verdere gelukwensen Hartelijke gelukwensen van hel schoolbestuur te Zierikzee en van het 9e district van de Schoolraad bracht de heer J. C. Spaans, hoofd der dhr. u.l.o.-school, over, wijzend op «het belangrijk aantal leerlingen komend van de Nieuwerker-kse söhool naar de lU.o.-school. Spr. zag in dé oprechte vrees des Heren het voornaamste, ook bij 'het werk dat op school aan «kinderen wordt ge daan. Voor de tweede pauze sprak nog de heer Z. Nieuwboer, hoofd der Chr. nat. school te Scharendijke, na mens de Sehoienbond, die vooral in oorlogstijd door het onderhouden van onderling contact nuttig werlc deed. Spr. geloofde dat een derge lijk contact tussen de zustervereni gingen ook in de boekomst nuttig zal kunnen zijn. prijs woensdagmiddag op de open bare vergadering van hel Produkt- schap in Utrecht benauwend laag. Colc de opbrengst vcor de producen ten die in april gemiddeld nog f 1,62 per kilogram was, is aanzienlijk ge daald. Op het ogenblik ligt de pro ducentenprijs op ongeveer f 1,20 per kilo, hetgeen neerkomt op 7 cent per ei. In de ons omringende landen staan de zaken er al niet veel beter voer: cck daar variëren de produ centenprijzen van zes tot tien cent per ei. De oorzaak van de moeilijkheden moet, vclgens de heer Garrelds, niet in Nederland gezocht worden. De produktie is hier de laatste maanden niet toegenomen, terwijl de binnen landse vraag zich dank zij het zeer snel doorgeven van de lagere prijzen aan de consumenten, zeer goed heeft ontwikkeld. De heer Garrelds meent, dat de grote prijsval moet worden toegeschreven aan de buitengewoon sterk gestegen produktie in landen als West-Duitsland en Italië en aan het aanbod uit de Oostbloklanden. Hij zei dat vaststaat, dat er in Wesl- Duitsland in het eerste kwartaal 500 miljoen of 20 procent meer eieren zijn geproduceerd dan in de ovei*- eenkomstige periode van 1963. WASHINGTON, 27-5. Het Witte Huis heeft woensdag bekend ge maakt dat «de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie een overeenkomst inzake een consulaire conventie heb ben gesloten. Dit akkoord zal op 1 juni te Meskou worden getekend. Volgens «de Amerikaanse woord voerder is dit 'het eerste tweezijdige verdrag da«t de twee landen hebben gesloten. President Johnson heeft verklaard dat het akkoord een stap van bete- «kenis is ter verruiming van 'hét con tact en begrip tussen «de volken van de V.S. en de Sowjet-Unie. Ingezonden mededeling Ook u kunt een fiets cadeau krijgen! Lees de advertenties de damesbladen. Voor 40 jaar.... ZIERIKZEE. De „Zeeuwsche Brandwaarborg Maatschappij van 1-824herdacht het 100-jarig bestaan. SCHOUWEN. Voor het eerst in dit voorjaar heeft de maand mei een tweetal zoele dagen opgeleverd. BURGH. De nieuw opgerichte ver eniging van oud-leerlingen van de Rijkslandbouwwinterschool hield de eerste huishoudelvke vergadering. DRE1SCHOR. Tijdens een hevig onweer werd een (weetal koeien door de bliksem getroffen. ZIERIKZEE. Toen de heer D. op de Oude Haven wandelde sprong plotseling een hond uit de bovenver dieping pardoes op hem. Alleen 's mans hoed was gekreukt. NIEUWERKERK. Prof. E. li. Mul lens gaf een goochelvoorstelling voor de leerlingen van de o.l.-school. ZIERIKZEE. In het gebouw van de Ambachtsschool is een huisvlijt- tentoonstelling ingericht. ZONNEMAIRE. Het eerste zomer- concert xoerd gehouden in een door acht elektrische lampen verlichte tent. De energie werd geleverd door een dynamo van de heer F. BRUINISSE. Op 9 juni a.s. zal in deze gemeente het Bonds-concours worden gehouden, waarvoor H.M. de Koningin een medaille beschikbaar heeft gesteld. ZONNEMAIRE, Voor de betrek king van gemeente-veldwachter heb ben zich 83 sollicitanten aangemeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2