Adverteren is verkopen Nekkramp-gevallen in Zelliem? DE CREMATIE VAN NEHROE De V.V.V. gaat Ouwerkerk „verkopen" Randstad Holland op weg belangrijkste gebied van west-Europa te worden STAD EN EILAND J Fans gaan collecteren AMSTERDAM, 27-5. „De Am sterdamse artiesten Willy en Willeke Alberti en Anneke Gröhnloh hebben aan in totaal 3500 fans in geheel Nederland een aesigneerde foto gestuurd met het verzoek de komende maand aan de jaarlijkse Rode Kruis-collecle deel te nemen. Op deze wijze hoopt het Rode Kruis voldoende collectanten bijeen te krijgenaldus de voorzitter van de afdeling Am sterdam van het Nederlandse Rode Kruis ,de heer J. M. Mo lenaar, op een persconferentie te Amsterdam. Afdeling Am sterdam zag haar ledental in tien jaar tijds stijgen van l-l duizend naar 70.441 en is daar mee verreweg de grootste van de 451 afdelingen die het Ne derlandse Rode Kruis heeft. NOORDGOUWE BRUINISSE De te Bruinisse gehouden col lecte voor de t.b.c.-bestrij'dSn'g (sana toria Sonnevanck en Zonnegloren) bracht f 124 op. Oorkonde Kon. Ned. Middenstands Bond Op het congres van de Koninklij ke Nederlandse Middenstandsbond dat dinsdag en woensdag te Ensche dé is gehouden, is de heer A. de Ko ning uit Bruinisse gehuldigd voor zijn verdiensten voor ide bond. De heer de Koning is niet alleen van na de oorlcg voorzitter van de afdeling Bruinisse, maar hij heeft veel gedaan voor de organisatie van de middenstand op Sdhouwen-Dui- veland, St. Fhilipslanld en Tholcn wat betreft 'het oprichten van nieu we afdelingen. Veel voorbereidend werk 'heeft hij 'in de loop der jaren daarvoor gedaan. Op het congres is hij deswege toegesproken door de voorzitter, de heer P. G. van der Weele, terwijl hij als aandenken een oorkonde ontving. DOETINCHEM. 28-5. Vier inwo ners van höt dorp Zclhcm lijden vermoedelijk aan nekkramp. Het zijn de heer A. Dimmendaal cn twee dochters en de verloofde van één van hen, de heer Th. Boomkamp. Zij zijn opgenomen in 'hel Wilhclmina- zickenhuis te Doctinchcm. Hun toe stand is redelijk. Nekkramp is een vorm van her senvliesontsteking. Hot is een be- r.meMelij'kc ziekte die oniclrr bepaal de omstandigheden een epidemisch karakter kan krijgen. LAATSTE NIEUWS NIEUW DELHI, 28-5. Jawaharlal Nehroe, de woensdag overleden mi nister-president van India, heeft van daag zijn laatste rit door de hoofd stad van zijn land gemaakt. Zijn stoffelijk overschot was geplaatst op het affuit van een kanon, dat door manschappen van de Indische strijd krachten werd voortgetrokken. Onder geween van de voor Neh- roe's woning verzamelde menigte trok de stoet door het grote ijzeren tuinhek, waar nog slechts een uur tevoren twee ménsen onder de voet waren gelopenen gedood toen een opdringende mensenmassa poogde 'n laatste glimp van de overledene op te vangen. Een tiental anderen liep daarbij verwondingen op. Langs de ongeveer tien kilometer lange route naar de plaats van cre matie, voerend langs het parleihepts- gebouw waar in 1947 India's onaf hankelijkheid werd afgekondigd on waar Nehroe zo vele malen zijn ge hoor door zijn welsprekendheid ge boeid had gehouden, hadden 'zich naar schatting wel drie miljoen men sen ongesteld om de laatste eer aan de dode te bewijzen. Voor het vertrek uit het met zwa re bloemengeur bezwangerde sterf huis waren aan de lijkbaar nog tal van kransen gehecht, o.m. door de Russische eerste vice-premier Kosy- gin en de oud-minister van buiten landse zaken van Nepal, dr. Toelsi Giii. In de eerste volgauto bevond zich Nehroe's dochter, mevrouw Indira Ghandi, naar Hindoe-gebruik in wit te rouwkleding gehuld, met haar jongste zoon Sanjay. Onder de vele buitenlandse auto riteiten, die naar India waren geko men om de crematie bij te wonen, werden in de stoet o.m. opgemerkt de Britse premier sir Alec Douglas Home, lord Mountbatten als verte genwoordiger van koningin Eliza beth, de Pakistaanse minister van buitenlandse zaken Bhoctto en de Russische vice-premier Kosygin. Miljocncnmcnigtc Het door zestig leden der strijd krachten voortgetrokken affuit werd voorafgegaan door detachementen van land-, zee- en luchtmacht, dc kolven der wapens naar boven ge keerd cn marchprend op het gérofifel der omfloerste trommen cn de tonen der treurmuziek. Het lichaam van Nehroe, gehuld in de nationale vlag, en het hoofd rustend op een wit kussen, was om geven door een gordel van bloemen en kransen. Het scharlaken, wit en goud hiervan weerspiegelden zich in de bloesems der langs de wegen staande bomen, welker takken zich bogen onder het gewicht van de tal lozen die daarin een plaatsje hadden gezocht om het voorbijtrekken van hun dode leider gade te slaan. Zo dicht was de miljoenenmenigte langs de route, dat de begrafenis stoet slechts met moeite voort kon komen. Een uur voor het vertrek van het sterfhuis beefde de hoofdstad door een enkele seconden durende lichte aardschok. In Nagpoer, in centraal-India, werden donderdagmorgen omstreeks 55 mensen gewond, toen de politie met wapenstokken en traangas een mensenmenigte belette zonder spoor kaartje met een trein naar Nieuw Delhi te gaan. WEERT. Woensdagavond is dc driejarige Arnold van dc Put uit Weert in 'hot St. Jansaiekenhuis al daar overleden ten gevolge van een aanrijding eerder op 'de dag. Klaar voor seizoen „Als kinderen aan het strand" Vergadering Plattelandsvrouwen Maandag j.l. kwam de afdeling Ncordgcuwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen onder lei ding van de presidente mevrouw A. der Weduwen-Steendijk in vergade ring bijeen. Na opening van de ver gadering las mevrouw C. van Gas tel-Van Schelven een verslag voor van de provinciale voorjaarsverga dering gehouden te Goes. Vervolgens las mevrouw E. Klom- pe-De Jonge verslagen voor van de reis naar Aalbeke (België), welke was aangeboden door de fa. Paauwe te Zonnemaire. Tevens van de ge zellige avond welke op 29 april j.l. was aangeboden aan de deelneem sters van de bootreis naar Zeeland, docr alle afdelingen van Schouwen- Duiveland. Na deze verslagen hield de pro vinciaal secretaresse, mejuffrouw A. v. d. Leeden, een praatje over het onderwerp „De vrouw in en buiten haar huis". Zij vertelde over de plaats die de vrouw door de eeuwen heen in huis bekleedde, en haar plaats in de maatschappij. In de tijd van de Batavieren was het de vrouw die het gezin moest onderhouden, terwijl de mannen op jacht gingen en hun vrcuwen verdobbelden. Pas in de Middeleeuwen ging de vrouw enigszins meetellen, maar in de tijd van Napoleon werd dit weer teniet gedaan. Thans spreekt de vrouw wel degelijk haar woordje mee. De laat ste jaren is het vrouwen-overschot veranderd in een tekort, zodat men met een groot arbeids-tekort te kam pen heeft in de specifiek vrouwelijke be rc epen. Na deze inleiding door mejuffrouw v. d. Leeden werden de aanwezige dames in groepen verdeeld, om on derling ever een aantal vragen te discussiëren. De presidente dankte tenslotte mejuffrouw v. d. Leeden voor haar interessante lezing en sloot dc vergadering. DUIVELAND (Van onze redakteur). OUWERKERK, 27-5. Ou rustige en beschaafde wijze gaat Ouwerkerk zich „verkopen" aan het toeristisch publiek en het is uiteraard de plaat selijke V.V.V. die de aandacht ves tigt op het in de ramptijd zo bekend geworden dorp, dat nadien evenwel een ontwikkeling doormaakte, die talrijke interessante en vooral toeris tische mogelijkheden opleverde. Die mogelijkheden staan opgesomd in een vouwblad, dat - uitgegeven door V.V.V. Ouwerkerk - deze week van de pers- kwam. Als belangrijke typ^:;r.g van Ouwerkerk wordt genoemd „een beeld van ru9t". Gewe-zen wordt op de unieke ligging van een tachtig ha. metend natuurgebied, waarvan een deel is gereserveerd als vogelreser vaat. In de voorzomer wordt d\'t ge bied bevolkt mot talrijke broeders, als eenden, meeuwen, scholeksters, tureluurs, vtèdiefjos, plevieren, kie viten, wulpen en andere hoogst inte ressante vertegenwoordigers uit de vogelwereld. Natuurlijk wordt ook de aandacht gevestigd op de kreken, die resteerden na de februariramp. Met name het kreker>gebied geeft talriiko mogelijkheden voor de sportvissers. Roeiboten zijn beschik baar voor hen die het water cp wil len om een visje te verschalken. Na tuurlijk kan er ccik gez: l.d -werden en ge-waterskied. Kampeerterrein Sterke troef voor Ouwerkerk is het kampeerteirc.n. aan 'de vcct ven de Fhoenix-sl u>tc aiesc n aangelegd door Staatsbosbeheer, een gced ge outilleerd - door dijken omsloten - terrein, dat -men de naam „De V!:r Bannen" heeft gegeven. Opgeteld bij dit alles dient te worden de gastvrij heid Vc a de Ouw rkerkse bevol- l-'rg. r?n klein, maar ideaal gelegen, strandje aan de Oosterschelde, voor zien van wisselcabines en een her tenkamp, omgeven door reeds bij zonder hoog gegroeid struweel. Ouwerkerk is klaar voor het sei- zien. De icrcgste (en eerste) uitgave van V.V.V. vertelt ervan en een be zoek aan dit Duivelandse dorp le vert de bevestiging op dat het vouw blad neen „gekleurd" verhaal heeft opgedist. een beeld van rust (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). situatie van het gezin bepalend moet zjjn voor de wening en niet anders- cm zoals nu het geval is. De heer Rijnders pleitte ook voor een nuttiger gebruik van het huidige woningbestand. Hij zei dat de over heid maatregelen zou moeten nemen om gezinnen sneller te doen verhui zen: grote gezinnen naar grotere wo ningen, kleine naar kleinere. Onbenutte woonruimte Verder zei hij dat indien bijvoor beeld de kerken en levensbeschou welijke richtingen in Nederland een beroep op de bevolking zouden doen cm nog onbenutte woonruimte ter beschikking te stellen, zeker acht tot tien procent van de huidige woning nood gelenigd zou kunnen worden. „We moeten", zo zei Amstelveens burgemeester, „woningen bouwen op grote bouwplaatsen bij grote agglo meraties, niet alleen omdat ze daar het hardst nodig zijn, maar ook om dat ze daar het snelst gerealiseerd kunnen worden. Dat zal ook voorko men dat er toestanden bestaan zoals thans het geval is, namelijk dat op iedere woningwetwoning zo'n 1.200 tot 1.500 gulden aan „ambtelijke be moeienis" drukt". HAAMSTEDE Ernstig arbeidsongeval in Gereformeerde Kerk Bij schilderswerkzaamheden aan de in aanbouw zijnde Ger. kerk aan de Kloostcrweg te Haamstede is woensdagmorgen omstreeks 8.30 uur een ernstig ongeluk 'gebeurd. De verftechniseh-adviseur van een verf- fabrick uit Alphen aan -de Rijn, de heer C. B. ,ottd 54 jaar, viel bij hot proefspuiten -van een stukje binnen muur door onbekende oor zaak van een zg. roldtellin-g 5 meter omlaag, waar hij teredht kwam op do beton- tegelvloer. Dc val was zo hevig dat de :hoer B. een schcdclbasisfracluur en ccn armbreuk opliep. Het slacht offer werd per ambulance naar 'hét Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee vervoerd. ZONNEMAIRE Concert „Nu! en Uitspanning" Zaterdagavond 30 mei a.s. zal de muziek vereniging „Nuit cn Uitspan ning" een concert geven, gunstig weer voorbehouden. Het concert vangt aan om 7.30 uur. Dc volgende nummers zullen ten gehore worden gebi-acht: 1. Lorcto, mars, J. Fried- rich; 2. La Belle Can'tinière, fanta sie, O. Filsfils; 3. Pico Bcllo, mars, Alb. Kappert; 4. Accuarclles, Alyro Delhayc; 5. Astronaut, mars, C. J. N. Cori; 6. Dc Paa^berg, P. B. Bissclink; 7. San Remo, ma-rs, J. Meister; 8. Petiitc Princesse, fantasie, O. Filsfils; 9. Eer aan de 'dapperen, mars, Alb. Kappert. Vergadering gemeenteraad Vrijdag 29 mei a.s. wordt een open bare vergadering gehouden door de raad der gemeente Duiveland, in het gemeentehuis te Oosterland. Aan vang half acht De agenda voor deze vergadering vermeldt niet minder dan 33 punten, waarvan als voor naamste punten kunnen worden ge ne emd: voorstellen tot verpachting van grond, verlening van kredieten voer aanschaffing brandweermateri aal, idem voor de bouw van een wachtlokaal bushalte en voor aan koop van een trekker met maai-een- heden. Kredieten worden voorts ge vraagd voor aanleg trottoir Oud Hei- ligeweg (Oosterland) en voor aanleg van Wandelpaden. Tevens komt aan de orde een voorstel tct goedkeuring wijziging tarieven Dorpshuis Nieuwerkerk, id. lot verhoging autokostenvergoeding, vaststelling vergoedingen bijz. lager onderwijs, alsmede enige verkeers maatregelen. OUWERKERK De SAKOR-buscollecte De SAKORnbuscollecte is alhier verzorgd door de dames van de vrouwenvereniging. Zij worden voor hun moeite hartelijk dank gebracht. De opbrengst was f 59,een mooi resultaat, dankzij ide milde gevers en geefsters. OOSTERLAND Concert „Oosierlands Fanfare" Een tweota'l aofciviteiten voor aan staande zaterdag 30 mei kan er van onze plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" worden ver meld. In de eerste plaats hoopt men in de middaguren weer het oude pa pier op te halen, als naar gewoonte, terwijl in de avonduren, aanvangen de half acht, het eerste zomercon- cert in de tent aan het Marktplein zal plaats vinden, onder leiding van de directeur, de heer Jac. Capelle. Het laattste uiteraard indien de weersgesteldheid het 'toelaat. Hope lijk zal door de jeugd weer de no- d'.ge stilte worden in acht genomen tijdens 'het uitvoeren der verschil lende nummers en het beklimmen van de tent tijdens 'het spelen wor den nagelaten, daar dit bijzonder hinderlijk is voor de medewerken den. AMSTELVEEN, 27-5. „In Neder land werken we neg te veel zoals kinderen aan het strand. Zonder een bepaald plan wordt er zand gegooid tegen een bergje dat er al ligt", zo schetste woensdagochtend Amstel veens burgemeester, de heer D. Ren ders, enze nationale aktiviteiten op het gebied van de woningbouw. Ilij zei dat dc randstad Holland die vclgens planologen zal uitgroeien tot de stad Nederland bezig is het be langrijkste gebied van west-Europa te werden. Een belangrijke Westeuropese funk- tie ligt voor ons land voor het grij pen als we ons tenminste realiseren dat slechts groots teamwork en de visionaire sociologie programmering de middelen zijn van waaruit pro blemen zoals de woningnood zijn op te lossen. De heer Rijnders, die sprak op de landdag' van de vrouwenadviescom missie inzake de woningbouw, waar vrcuwen uit tachtig Nederlandse ge meenten samenwerken, zei verder dat slechts een jaarlijkse woningpro- duktie van 125.000 a 130.000 de wo ningnood kan oplossen. Die wonin gen moeten gerealiseerd worden op grote bouwplaatsen bij de agglome raties, waar de bouwcapaciteit en bouwgrond voorhanden zijn. Om de ze bijna onmogelijk lijkende produk- tie toch te realiseren zijn onder meer nodig een strakkere standaardisatie en uniformiteit in bouwvoorschrif ten en een industriële woningbouw van tenminste 40 a 50 duizend stuks per jaar. Maar met woningen bou wen alleen komen we er niet. Meer cn meer moeten wé er van doordrongen worden dat er bijvoor beeld nieuwe beroepen aan het ont staan zjjn die een nieuw werk- cn woonklimaat vereisen; dat de bouw van scholen, ziekenhuizen, bedrijfs gebouwen, spcrtaccomodatie enz. niet achter mag blijven en dat de sociale Vele sportieve voorbeelden voor de man die zomers gekleed wil gaan. Zomerkleding voor naar 't werk in 't week-end en voor vakantiereis. Zomerkolbcrts: licht en soepel in 't dragen, keuze uit vele modellen met- of zonder kraag, zomerse stoffen en vlotte dessins en de prijs begint bij f 57, Pantalons: velen gemaakt van non iron Popelin, sterk plooxhoudend, sportieve snit; ook voor lange- en korte en jeugdige heren hangen er pantalons met dezelfde eigenschappen in onze rekken; prijzen 18,75. Overhemden: zo gewassen... zo droog, niet strijken, ideaal voor de zomertijd, luchtig en ventilerend dragen, f 16,90 - f 17,90 - f 19,75. Weekenders: effbn-, Streep- en ruitstoffen, sportief, maar gedistingeerde dessins, allen met- of zonder das of met sjawl te dragen; f 16,75. Strand-sets: 2-delig, echt mannelijke stoffen, zon- en zeewaterecht, snel drogend en zeer zonnig van prijs, f 31,75 - f 34,75. Regenjassen; makkelijk mee te nemen, ze wegen alle licht, ze kreuken niet of zijn sterk kreukherstellend. De kleuren zijn licht, zeer licht of donker, de prijzen zijn sportief v.a. f 59, We hebben nog meer zomer-vakantieaanbiedingen, te veel om op te noemen, daarom wipt U even binnen, U bent dan op de hoogte en kunt dan altijd nog verder kijken. Modehuis

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 10