HAAMSTEEDSE ZWEEFVLIEGERS TIEN DAGEN TE TEUGE „Flakkee uit zijn isolement" Fontein voor Haamstede STENEN V.Z.A.C. deed vliegervaring op tijdens „thermiekvakaiitie" WATERSCHAP SCHOUWEN-DUIVELAND Veel mededelingen op komende voorjaarsvergadering Het tvonder cel ATLANTIC CITY NEW JER- SEY, 26-5. Met de elektronen microscoop is vastgesteld dat de kleinste levenseenheid, de cel, inwendige organen bezit die dezelfde functies verrich ten als het hart, de longen, nieren en lever in het lichaam van een dier. Dit heeft de Fransman dr. Marcel Bessis, die het onderzoek leidt aan het nationale transfusiecen trum, in Atlantic City bekend gemaakt op een bijeenkomst van het Amerikaanse artsen- college die daar maandag ge houden werd. Dr. Bessis meent dat deze nieuw verwor ven kennis kan leiden tot be langrijke ontdekkingen op het gebied van ziekten van de cel, zoals kanker. Meer dan 3000 dokters keken gespannen naar de film, die dr. Bessis ver toonde en die liet zien hoe met behulp van een Lasser-straal de afzonderlijke organen van een cel stuk voor stuk werden gedood. Wat wij nu van de organen van de cel afweten staat gelijk met wat de ge leerden van de 15de eeuw wis ten omtrent het menselijk li chaam, zei hij. Een foto van de nieuwbenoemde burgemeester van Westerschouwen, de heer H. P. Everwijn, die vorige week in zijn nieuwe gemeente en kijkje kwam nemen. (Foto: Zierfkzeesche Nieuwsbode). HERINNERINGEN AAN 1922 Stedelijk Nutsdepartemcnt zoekt nieuwe wegen HAAMSTEDE, 25-5. l)e zo voor zichtig begonnen zweefviiegclub uit Haamstede, in den lande bekend als de V.Z.A.C., gaat het de laatste jaren steeds beter. Het ledental neemt toe. er is eer. goede staf van instrukteurs en een even goed bestuur. Het mate riaal waarmede gevlogen wordt, werdt elk jaar moderner, terwijl ook de acccmodatie op het vliegveld steeds groter vormen gaat aannemen. Het aantal starts neemt jaarlijks toe, waartoe -vroeg begGnnen wordt in het jaar, doch ook tot ver in novem ber wordt doorgevlogen. Alles draait gelijk in een fabriek en niets wordt aan het toeval overgelaten. De ver eniging heeft voor haar lierstarts een steke machine met 225 p.k.-mo tor en twee maal 1.500 meter kabels. Kortom de V.Z.A.C. kan heel rustig vergeleken worden met de andere zweefclubs in ons land. Een ding ontbreekt hier aan de Noordzeekust en dat is de hoogno dige thermiek. Deze stijgwind komt ook in Haamstede wel eens voor, doch daar de V.Z.A.C. alleen maar tijdens de weekends vliegt, kan het wel eens gebeuren dat de thermiek op de werkdagen komt en juist op de zaterdag en zondag afwezig blijkt te zijn. Een zweefvlieger wil voor uit; hij wil zijn B-, C-, zilveren C en nog hogere diploma's behalen en dat gaat nu bij de kust niet zo vlot. In het binnenland lukt dit veel be ter. Daar worden prestaties geleverd waar een leek gewoonweg stil van staat. Drie, vier en vijf uren blijven de toestellen dan in de lucht en leg gen soms honderden kilometers af, steeds maar drijvend op de aanwe zige stijgwinden. Het is nu ook weer niet zo eenvoudig om de thermiek te vinden, want er moet voor gevoch ten worden cm ook maar het ge ringste prikje te vinden. Naar Teuge We hebben ervaren wat het wil zeggen wanneer de hoogtemeter op eens een stijging aangeeft van vier vijf meter per seconde, waardoor je als het ware met een klap naar boven springt. Binnen een half uur vertoef je dan op zo'n 1.200 meter waar de temperatuur al wat gema tigder is dan op het prachtige Ve- luwse vliegveld Teuge, want daar had de V.Z.A.C. haar blikken op ge richt om eens te zien wat of ther miek nu eigenlijk is. De vereniging moest daartoe met al haar materiaal naar Teuge, dat tussen Apeldoorn en Deventer ligt, verhuizen en dat is geen kleinigheid. In de late avond van vrijdag voor Pinksteren is de stoet vetrokken met twee jeeps, twee aanhangwagens, de lier en een bestelauto voor de beno digde tenten enz. Omstreeks 2.30 uur arriveerde de „trein" in Teuge, waar het vlak bij de grond vroor. Deze koude kennismaking veranderde weldra toen bij de eerste vlucht Ed dy Hollestelle een thermiekbel te pakken kreeg en naar 1.200 meter steeg. Na anderhalf uur keerde hij terug. Ook de anderen proefden even van dit luchtige snoepgoed, zodat het een machtige eerste dag werd. Het vliegveld Teuge bezit zelf ook een zweefclub, en daarnaast een 15- tal sportvliegtuigen, meestal eigen dom van Twentse fabrikanten. Daar naast een „filiaal" van de Nationale Luchtvaartschool voor het leren mo- torvliegen. Tijdens de weekends is het een en al bedrijvigheid, met veel motorgeronk van de prachtige mo derne en veelkleurige sporttoestellen. Op de terrassen kan men daar met iets drinkbaars koels heerlijk genie ten van deze pure vliegsport.-Hoog boven dit alles de zweefvlieger met hun plafond tot 1.200 meter. Hoger mag niet, want dan komt de vlieger in het gebied van de commerciële luchtvaart en hier ligt juist over Teuge de internationale in- en uit- vliegroete der grote straalvliegtuigen op hun reis naar Frankfort of zuid- Europa, gestart van Schiphol. Het bedrijvig gedoe met deze sportvlieg tuigen deed ons weer even denken aan het Haamsteedse vliegveld van voor de oorlog met haar „Panders" en „Koolhovens". In Teuge is bijna alles buitenlands fabrikaat en namen als „Jodel", „Morrane Saulnier", „Wassmer" en „Piper" spreken hier boekdelen. Vijfhonderd starts Tussen al dit nieuwe de bekende kleuren van de Haamsteedse V.Z.A. C. Maar twee toestellen sterk, maar toch een vierde gedeelte van het veld gereserveerd voor deze nog jonge vereniging. Er zijn in die tien dagen 500 starts gemaakt en er wer den enorme vorderingen gemaakt. De Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart krijgt vandaag of morgen bericht van het halen van vijf C-'s, één zweefvliegbewijs (waar een trouw lid de gehele morgen examen voor meest doen in een warm kantoortje) en drie sleepaantekeningen. Hier voor kwam kapt. L. Walraven met een motorvliegtuig naar Teuge om de Haamsteedse jongens te leren vliegen achter zo'n kist. Al deze le den hebben ondervonden wat het is om tussen andere zweeftoestellen en motcrvliegers op het veld te moeten neerstrijken. Hier hoeft men nog niet voor een zilvermeeuw uit te wijken, doch daar is het danig uit kijken. Natuurlijk was de heer Vas- tenou weer tijdens de weekends aan wezig voor de instruktie.ve uitvoe ring van het thermiekvliegen, doch ook de luitenant-vligger Nic. Flik kwam met echtgenote en tent van Volkel naar Teuge om de jongens bij ZIERIKZEE, 26-5. Op dinsdag 2 juni wordt in 's Landskamer de al gemene vergadering gehouden van het bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland. De agenda telt een dertiental punten. In de agenda is opgenomen een staat van mededelingen, die door de dijkgraaf de iheer A. M. Geluk nog nader zullen worden toegelicht. De mededelingen 'hebben betrekking op de volgende onderwerpen. Op 7 fe bruari 1964 vond de eindoplevering plaats van het opruimen der bun kers. Op 20 december 1963 vond de eerste oplevering plaait's van de op geruimde Viane-9luis. Wat betreft het aanbrengen van slijtlagen op di verse wegen zal de eindoplevering zo spoedig mogelijik plaats vinden. Het tweede bestek van de opruiming der bunkers werd opgedragen - na inschrijving - aan N.V. v.'h. P. R. Roosch te Rotterdam voor f 418.500. Andere mededelingen Hieronder laten wij de resterende toe te lichten mededelingen volgen: Verbreden wegdek Zuider-Nieuw- landweg en Lok'kersweg. De eindop levering zal zo spoedig mogelijk plaats vinden. Wegdek op Sdhouwse dijk, Oude Polderdijk, Noord-Bosweg, Capelle- weg. enz. De eindoplevering zal zo spoedig mogelijk plaats vinden. Bovenbouw 's Landskamer. Dit werk is gereed. Op 22 april 1964 werd het vernieuwde gebouw offici eel in gebruik genomen. Herstel glooiing Prommelsluis. De eindoplevering vonld plaats op 24 maart 1964. Opruimen bunkers (3e bestek). Op dit bestek is de goedkeuring aan gevraagd. Het verbeteren en herstellen van gedeelte steenglooiing en buiten berm Flaauwers. D.d. 17 april 1964 opgedragen aan fa. Van Genderen te Slledrecht voor f 17.950. Het aanbrengen van Slijtlagen op wegen in de districten 5, 6 en 7. D.d. 8 april 1964 opgedragen aan N.V. Een verkenningsvliegtuig der Verenigde Naties, met zes inzitten den, Is boven de Middenkongolese provincie Kivoe omlaag geschoten. Het toestel is door opstandelingen met automatische wapens beschoten. Minder oponthoud aan Benelux-grenzen BRUSSEL, 25-5. De drie Benelux- landen hebben maandag in Brussel een verdrag ondertekend voor de samenwerking op belastinggebied om het oponthoud aan de Benelux- grenzen voor het goederenverkeer op te heffen. Het verdrag heeft tot doel de inning van omzet- en andere belastingen, die verschuldigd zijn bij de invoer van goederen uit de Bene- lux-partnerlanden te verplaatsen van de grensposten naar het binnen land. Om in het nieuwe systeem een doelmatige controle te garanderen is het noodzakelijk, dat tussen België, Nederland en Luxemburg gegevens worden uitgewisseld. Het maandag door de ministers Fayat van België en Schaus van Luxemburg en door de Nederlandse staatssecretaris van buitenlandse zaken, L. de Block, on dertekende verdrag moet deze uit wisseling juridisch en administratief mogelijk maken. te staan in hun thermische opvoe ding. Even meest hij terug naar Vol kel waar hij een beëdiging moest ondergaan, waardoor hij nu nog ho ger in zijn „Thunderstreak"-straal- jager vliegt. Van vroeg tot laat is er gevlogen en tussendoor zorgde Ma de Groot dat de jongens niets tekort kwamen. Zondagmiddag werd de laatste start gemaakt en alles ingepakt. De toestellen zijn aan een inspektiebeurt toe en kernen eerstdaags weer terug in Haamstede. Omstreeks tien uur in de avond arriveerde de stoet weer in de Haamsteedse hangar waar het in vergelijking met de grote Teugse hangars stil was. Verbrand doch vol daan en veel vliegervaring rijker keerde iedereen naar huis. De V.Z. A.C. had haar eerste thermiekva- kantie achter de rug en we zijn er van overtuigd dat er nog meerdere zullen volgen. Aannemingsbedrijf Schouwen-Dui veland te Zierikzee voor f 33.400. Het aanbrengen van slijtlagen in d? districten 2, 3 en 4. D.d. 20 mei 1964 "opgedragen aan de fa. J. de Ruiter en Zoon te Noordgouwe voor f 22.755,90. Onderhoud zeeweringen district 5. D.d. 20 april 1964 aan N.V. Aanne mingsbedrijf Schouwen-Duiveland te Zierikzee voor f 19.306 opgedra gen. Volwassen vilv. steenglooiing Plompe Toren. Aan fa. Van Dongen te Haamstede is prijsopgave ge vraagd. Verbetering Soharendijkse weg. D.d. 19 mei 1964 opgedragen aan fa. J. de Ruiter en Zoon te Noordgou we voor f 6.773. Afsluiting Bx-ouwershavense Gat. In verband met de temporisering van overheidswei-ken is dezerzijds op 10 februari 1964 gevraagd de voorgenomen temporiseiring niet t.a. v. deze afsluiting toe te passen. Atlas-kraan is aangekocht. Gemaal Westerenlbam. De firma Spaans te Hoofddorp zal de instal latie vernieuwen voor f 13.250. Samenwerkingsi-egelinig met de gemeenten t.a.v. onderhoud wegen. Voorgesteld is om de bestrijding van gladheid en het ruimen van sneeuw mede dn da samenweiMngsi'egeling op te nemen. Cursus voor jongeren. Afgelopen voorjaar is een proef genomen om een. aantal jongeren voorlichting te geven over het watersdhap. Uitgeloot is per 2 januari 19,64: f 1/1000 3 Gemeente-Crediet. Verpachtingen. Na de a'kte van toe deling zijn de pachtprijzen van de gronden opnieuw vastgesteld. De be treffende overeenkomsten zijn door de Herverkaveling goedgekeuxd en liggen ter beoordeling bij de Grond kamer. Israëlische en Jordaanse militai ren hebben maandag i;n het heuvel- gebied van Samaria een vuurgevecht va ndrie uur geleverd voordat mili taire V.N.-waarraemers hen konden bewegen het vuren te staken, zo is van de zijde van de Verenigde Na ties in Jeruzalem meegedeeld. VISSERIJBERICHTEN Mosselsterfte door zuurstofgebrek BRUINISSE, 25-5. De van de Wad- denzee thuiskomende mosselvissers brachten de afgelopen week maar sombere berichten mee. Er werd op de mosselpercelen grote sterfte van oudei'e en jongere consumptiemosse len geconstateerd. Sommige kwekers kunnen nu al duizenden tonnen af schrijven als verloren. Dit keer is het geen parasiet o£ worm, maar men wijt deze sterfte, die niet alleen de mosselen maar ook andere kleine zeedieren schijnt te treffen, aan te weinig zuurstof in het water. Dit is althans de diagnose van de wetenschappelijke onderzoekers. Intussen is het verschijnsel niet nieuw, al kwam het misschien vroe ger in mindei'e mate voor. Vooral de peircelen in de omgeving van Wieringen zijn erg getroffen. In verder naar buiten liggende percelen, als bij Terschelling en Vlieland, kan reeds een belangrijke -verbetering ge- constateex-d worden. De mosselen hier gaan weer trossen, een teken dat ze gezond zijn. Een flinke storm, welke alles goed door elkaar schudt - aldus wetenschapsmensen - zou over de ge hele linie verbetering geven. ingezonden mededeling MIDDELHARNIS. - Goeree-Over- flakkee krijgt binnenkort een vaste oevervexbinding, waarmede een eeu wenlang isolement doorbx'oken zal worden. Voor de eilandbevolking is de ontsluiting van groot belang. Men zal effektiever kunnen werken, nu de tijdrovende x*itten naar de vaste wal tct het verleden zullen gaan be horen. Met de ingebruikname van de Haringvlietbx'ug gaat er voor Goe- ree-Ovei-flakkee veel vex-andei'en. Men zal iets van zijn behoudendheid mceten prijs geven. Daartegenover staat echter, dat er b.v. tuinbouw zal kunnen worden bedreven en dat zich industrieën kunnen vestigen, waarmede dan pi'oblemen zijn opge lost, die zich voox*al de laatste jaren aandienen. Voor elke tak van beroep heeft het voordelen. Ook voor de rest van Nederland gaat er iets veranderen. Er zal een gebied ontsloten worden, dat tot he den onbekend is. Wat weet men ei genlijk van Goei'ee-Overflakkee Wat weet men van het leven en wer ken van de bevolking, die vrijwel afgesloten is geweest Weinigen hebben tot heden Flakkee ontdekt. Er dienen zich nu ook ongekende mogelijkheden voor recreatie aan. Er is veel van Goeree-Overflakkee te vertellen en de bevolking stelt er prüs op, dat Nederland op de hoogte raakt van haar leven en werken. Daarom hebben alle grote organisa ties op het eiland de handen ineen geslagen en een grote tentoonstelling op touw gezet. De tentoonstelling zal, na de ingebruikname van de brug, in Middelharnis worden ge houden van 20 tot 29 augustus. Niet alleen het bedx-ijfsleven zal zich manifesteren, maar er wordt ook volledig aandacht besteed aan specifiek Flakkeese gebruiken. Een tentoonstelling, die een met al aan trekkelijk zal zijn voor iedere Ne- dex*landex*. HAAMSTEDE, 25-5. Haamstede maakt zich mooi voor de grote stroom toeristen, die komende is. Natuurlijk vindt ook de burgerij het prettig, wanneer alles er fleurig en netjes uitziet. Een badplaats immers kan wel wat „make up" gebruiken. Zo treft men tussen de rij prachtige bomen in de Noordstraat fraaie bloembakken aan, die voor een kleu rige afwisseling zorgen. Uitstekend ligt ook het park in het zg. „dal" er bij, waarin de heesters goed groeien en voor een prachtige omlijsting zorgen. Midden in het dal is een vijver en dank zij goed samenspel tussen de gemeente en een partiku- lier (garage Dijkman) kon er met die vijver iets gebeuren. Midden in de vijver spuit thans een fontein tal rijke stralen ongeveer acht meter hoog het luchtruim in. In de avond uren wordt het spuitende water met gekleurd licht beschenen, wat een feeëriek gezicht oplevert. Deze waar devolle aanwinst trekt heel wat kij kers en iedereen is wat content over deze belangrijke verfraaiing van het totaalaspect van de dorpskern. ZIERIKZEE, 25-5. Op dc jongste p'gcnxtne ledenvergadering van het Departement van het Nut van 't Al gemeen, is gelük gemeld be sloten fe komen lot samenwerking met de Z.V.U. Dit betekent weer een klein mijlpaaltje in de lange geschie denis van het stedelijk Nulsdeparte ment, een mijlpaaltje overigens, dat bewijst hce cök voor een dergelijke instelling de zaken in deze tijd niet gemakkelijker komen te liggen. Dit ecliier terzijde. De nieuwe samen werking brengt ons de geschiedenis in herinnering van het stedelijk Nutst!epartement dat in 1922 op luis terrijke wijze het 125-jarig bestaan vierde en in 1S62 dus 165 jaar be stond. Bij gelegenheid van het genoemde 125-jarig bestaan werd een gedenk boek uitgegeven, samengesteld door de toenmalige secretai-is, mr. A. van Dullemen, waaruit blijkt dat het de partement vooral in de beginpex'iode zich sterk heeft bezig gehouden met de vexhetering van het endexwijs. In de loop der jaren kwam er een uit breiding van aktiviteiten, als de Nutsspaai'bank, de Nutsbibliotheek en de tuingx*ondverhuring. Een twee de belangrijke stichting was de Nuts bibliotheek, waax-aan de hex-en J. H. Heimbach en Th. J. Vennunt zich „AUTOVAK 1964" AMSTERDAM, 25-5. - De eerste vakbeurs voor garageuitrusting, ge reedschappen en werkplaatsinrich ting „Autovak 1964", in de Amster- damse R.A.I. gaat vandaag (dinsdag) open. Deze 49ste R.A.I.-tentoonstel- ling die tot en met zaterdag 30 mei geopend blijft, i9 bestemd voor de vakman en zal slechts op uitnodi ging kunnen worden bezocht. Er zijn 50.000 uitnodigingen verstuurd. Opening gedeelte gekanaliseerde Moezel PARIJS, 25-^5. Drie staatshoofden van Westeuropese landen, namelijk genei-aal De Gaulle van Frankrijk, president Lübke van West-Duitsland en gx-oot-hertogin Charlotte van Lu xemburg verrichten heden-dinsdag de opening van het gekanaliseerde gedeelte van de Moezel, die via de Rijn het industriegebied van Lotha ringen met de Noordzee verbindt. Het uitgevoerde werk levert naar schatting vijf-en-twintig px*ocent be zuiniging op vervoex-skosten op. HET SPAREN IN NEDERLAND UTRECHT, 25-5. De stortingen op spaarrekeningen bij de Raiffeisen- banken en Boerenleenbanken aan gesloten bij de centrales te Utrecht en Eindhoven bedroegen in april 282 miljoen gulden, de terugbetalin gen: 289 miljoen gulden. De hieruit resul'tei-ende ontspa- ring van 7 miljoen gulden is mede verooi'zaakt door seizoensinvloeden. Per 30 april bedroeg het spaarte goed bij het georganiseerd land bouwkredietwezen 6.397 miljoen gul den, zo venneldt een communiqué. bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt. Op de jongste vergadering werd gememoreerd, dat juist de bi bliotheek zich weer in een toene mende belangstelling mag verheu gen. Jan van Nicuwcnhuijzcn Een ar.der agendapunt op da jong ste ledenvex-gadering was een bij- di-aga, die het stedelijk depai iement verleent aan het SfidhtingShuis te Edam. In 1784 zette in dia s-Ud Jan van Nieuwemhuijzen zijn doelstelling uiteen, nl. om de 'kindaren goed on derwijs te geven, wamt 'het ..kennis is macht" was een 9prauk dan op lichters) niet onbckcr.d. Die oprich ter-s waren godvruchtige mannen, hetgeen o.m. mag 'blijken uit da eis door 'hen gesteld: „het. bevorderen van godsvrucht en gocda zedan en het voortplanten van kundigheden, teneinde daardoor het volksgeluk te verspreiden". Zeer talrijk zijn de ac tiviteiten van het Nut geweest in de loop der jaren en velen hebben zich met 'hart en ziel aan dit werk gewijd. Uit de tijd van 125-jarig bestaan - 1922 dus - noemen wij nog de na men van da hex-en Beelaerts van Em- michoven, P. D. de Vos. mr. J. P. Cau en mi-. S. R. Bakker, die allen een 'bijdrage levenden aan het toen verschenen gedenkboek. Thans, na ruim 40 jaar is „het Nut" nog altijd springlevend, zij het dat de publieke belangstelling helaas wat tanende is, hetgeen mede zijn oorzaak vindt in de wijzigingen, die zich in het gedragspatroon der men sen voltrekken. Het huidig bestuur hoopt evenwel met het 'betreden van nieuwe we gen het alouds Nut stevig overeind te houden en opnieuw een waai'de- vol hoofdstuk toe te voegen aan de reeds lange geschiedenis van een in stelling, die nimmer valt weg te denken uit de stedelijke samenle ving. De geschiedenis heeft voor aller lei verhalen gezorgd, vreedzame en wrede, edelmoedige en slechte en ook veel bizarre, zo bizar dat het geloof aan zo'n verhaal, onmiddel lijk na het horen, begint te wanke len. In Frankrijk hoorden we dit 17e eeuws verhaal. Op een avond werd de jonge mooie dochter van een wa pensmid vermist en na korte tijd zoeken vond men haar om het leven gebracht. Zij was het laatst gesig naleerd in gezelschap van twee mi litairen. Zij werden gearresteerd, maar hielden voor de rechter hun onschuld vol. In de 17e eeuw waren er echter andere rechtsgebruiken dan in onze tijd en in de gegeven situatie was het „normaal", dat de beklaagden (de rechter nam op voor hand aan, dat één van hen schuldig xvas) aan een proef werden onder- toorpen, ditmaal bestaande uit een dobbelspel op leven en dood, op last van de rechter. Degene die het hoog ste aantal punten wierp zou vrij zijn. De andere schuldig. De beklaagde die het minst gunstig bekend stond mocht het eerste gooien. Hij was al tijd gelukkig in het spel en tot ver bazing van rechters en toeschouwers wierp hij twaalf ogen. De tivecde werd spierwit. Hij nam de dobbel stenen en zei - voordat hij wierp - „voor mij blijft alleen een lagere ivorp over, maar ik vrees de dood niet. Ik ben onschuldig, maar ik vertrouw dat de rechtvaardige Rech ter mijn onschuld zal aantonen". On der doodse stilte ivierp hij hierna de stenen met kracht neer. Ontzetting voer door de aanwezige toeschou- ivers. Want wat gebeurde? Eén der stenen spleet. De ene helft toonde 1, de andere 6 ogen, terwijl de tweede dobbelsteen ook 6 ogen toonde; sa men een aantal van dertien ogen. De andere beklaagde werd krijtwit en mompelde nauwelijks verstaan baar, Het Hoofd buigende: „Ja, ilc beu schuldig". Hij legde daarop te genover de rechter ecu volledige be kentenis af over het drama dat zich had voltrokken. Het schijnt dat de beide dobbelstenen nog ergens wor den bewaard in een museum. De geschiedenis heeft voor allerlei verhalen gezorgd, vreedzame en wrede, edelmoedige en slechte en ook veel bizarre, zo bizar dat het geloof aan zo'n verhaal, onmiddellijk na het. horen, begint 1c wankelen. Dat. is nogal dom, want cr zijn din gen tussen hemel en aarde, die met het verstand moeilijk tc vatten zijn. Waarom zou het verhaal niet waar zijn? Een mens wandelt immers voor een groot deel in raadsels op aarde? EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2