THIEN RIPOLIN DUET Stakingen in Spanje Jute-fabriek door brand verwoest I/erf Wan l/ettewinkel OLYMPISCH SPEL STAD EN EILAND 1 Bedden Dekens elegante, o zo sterke wandel-nylons Burgemeester Van Hall krijgt „fan-mail" met R.E.M.-eiland na Pinksteren bij Noordwijk DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Jaarvergadering Rode Kruis-kolonne Zierikzee ZIERIKZEE, 14-5. Dinsdag j.I vond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw alhier de jaarvergadering plaats van de Rode Kruis-kolonne Zierikzee, onder voorzitterschap van de heer D. v. d. Doel, die een bijzonder wel komstwoord richtte tot de heer H- Uijl van de afdeling Zierikzee en de commandant, dokter Van Hoorn. Hij feliciteerde de nieuwe leden die ook aanwezig waren met het be halen van het E.H.B.O.-diploma. Gok wenste hij geluk de drie teams die in Goes drie van de vier prijzen in de wacht wisten te slepen. Hij sprak de hcop uit dat ze op de ge westelijke wedstrijden in Goes op 13 juni, eveneens een goed figuur mo gen slaan. In het achter ons gelegen seizoen, aldus de voorzitter, hebben we een druk bezet programma ge had waarin verschillende kursussen werden gegeven. De sekretaris las daarna het jaar verslag voor, waarin verschillende aktiviteiten naar voren kernen, o.a. de hulp van vele helpsters in vakan tieoorden voor invaliden, hulp in het Rede Kruisziekenhuis en het assis teren bij het vervoer van zieken naar ziekenhuizen buiten het eiland. Hierna was het woord aan de pen ningmeester die de financiële toe stand uit de doeken deed. Deze blijkt bevredigend te zijn. De voorzitter bedankte voorgaande spreekster en spreker en ging over tot een bespreking over de alarmoe fening. Het oproepsysteem is zijns inziens niet waterdicht en hij stelde dan ook voor enkele wijzigingen aan te brengen. Het eerste alarm wordt gegeven aan één van de drie „kop mensen", die een complete lijst van telefonisch bereikbare leden hebben. Deze persoon werkt de gehele lijst af, terwijl ondertussen een enkele ordonnansen opdracht wordt gege ven de overige leden te waarschu wen. Hij vroeg of een der aanwezi gen nog andere suggesties hierover kan doen. De heer Schouls merkte op, dat het waarschuwen per tele foon bij buren e.d. niet zo safe is, daar dikwijls helemaal niet of te laat de boodschap doorgegeven wordt. De voorzitter antwoordde dat juist hiervoor de ordonnansen zijn inge schakeld. Dokter Van Hoorn vond, dat de nieuwe leden over dit alles nog wel goed ge-instrueerd mogen werden. De voorzitter zei dat alle leden mettertijd nog wel een volle- MADRID, 14-5. Een deel van het personeel van drie metaalfa'brieken in Bilbao heeft donderdag twee uur gestaakt uit solidariteit met de sta kers in Asturië. In pamfletten wor den de arbeiders in BiLbao tot sta king opgeroepen uit solidariteit en om „vakbondsvrijheid en een loons verhoging van minstens 160 peseta's per dag" te verkrijgen. In Xeres, Andalusië, is de staking van de jour nalisten overgeslagen op de landar beiders. In totaal zouden daar 15 duizend personen staken. Verschei dene leiders zouden zijn gearres teerd en naar de 'gevangenis Cara- bandhel in Ma'dri'd zijn overgebracht. Radar-proef op Amsterdamse pont AMSTERDAM. 14-5. Op een persconferentie van de gemeentelijke Havendienst te Amsterdam is be kend gemaakt dat er begin van dit jaar (door Philips) een geslaagde proef is genomen met het toepassen van radarwaarneming op de ge meente-pont aan de Distehveg. De radar-installatie was gemonteerd in een post op de wal, terwijl de waar nemingen te zien waren op een tele visietoestel in de stuurhut van de pont. De Havenmeester van Amsterdam de heer W. A. Montanus is van me ning dat de uitrusting van alle pon ten met een dergelijke apparatuur de veiligheid op het steeds drukker wordende IJ nog zal verhogen. Ingezonden mededeling brengt een nieuv/e kous! öige uitleg op papier zullen ontvan gen. De voorzitter vroeg verder wat de vergadering der.kt van het houden van een grote cefenhig. Mevr. van der Sluis zei dat daar de eerstkomende maanden geen tijd voor zal zijn, daar zijzelf en ver schillende helpsters hulp gaan ver lenen in 'het Johanniterkamp en het Henry Dunanthuis. Bovendien zul len dan nog verschillende leden uit vallen door vakantie. Ook de maan den juli en augustus komen niet in aanmerking, omdat 'het de gewoonte is dat dit rustmaanden zijn voor de kolonne. Alle aanwezigen waren het 'hier mee eens. De heer Uijl vroeg of het niet mo gelijk is een zg. wateroefening te houden, zoals er indertijd al eens geweest is. De voorzitter gaf te kennen aan zoiets al gedacht te hebben. In de pauze las de 'heer Uijl nog een kort verslagje voor, waaruit bleek dat de kolonne jaarlijks f 1.500 kost voor de afdeling Zierikzee. Na de pauze vclgde verkiezing van twee bestuursleden. Aan de beurt van aftreden waren 'de heer A. Bil en mej. H. Schot. De laatste stelde zich niet herkiesbaar. De stemming resulteerde in een herkie zing van de "heer Bil en in de plaats van mej. Schot werd de 'heer B. C. v. d. Kloot gekozen. Dit is geen on bekende adhter de 'bestuurstafel. De rondvraag leverde geen be langrijke problemen op. De voorzitter vroeg liefhebbers voor de vierdaagse. Daar bleek geen animo voor te zijn. Mevr. Huige zei dat ze dan li.ver in kolonneverband aan de Stille Tocht op 4 mei zou deelnemen. De heer Hanse vroeg da aanvangs tijd van de oefenavonden te stellen op 8 uur. Dit werd voor de heren aangenomen. Voor de dames blijft het half 8. Mej. Schot vroeg of het met mo gelijk is dat de heren ook eens ge zamenlijk met de dames oefenen. De voorzitter zei dit in het volgende seizoen eens in de maand een 'ge'za- menlijke avond zal worden gehou den onder leiding van dokter van Hoorn en de leidster-helpsters. Tenslotte bedankte 'hij de sekrc- taresse voor het werk wat ze in de afgelopen twee jaar voor de ko lonne heeft gedaan, waarna de ver gadering werd ontbonden. ZWIJNDRECHT, 15-5. De fabriek van de jute-industric v/h Schaarden burg te Zwijndrecht is in de afge lopen nacht door brand verwoest. Een grote voorraad olie, vet en jute zakken is verloren gegaan. Ook een timmerloods van een scheepswerf werd een prooi der vlammen. De brandweren van Dordrecht en Zwijndrecht konden voorkomen dat het vuur ook de oliefabriek Schie dam bereikte. Bij de brand is o.m. 125.000 meter nylon veiligheidsriemen /oor auto's en vliegtuigen verloren gegaan. De schade wordt geschat op circa hon derdduizend gulden. De oorzaak van de brand is onbekend. Het bedrijf, waarvan de hoofdzetel in Rotterdam is gevestigd, is tegen brandschade verzekerd. Tachtig nabestaanden van Britse militairen bezoeken ons land AMSTERDAM. 14-5. Van 22 tot 26 mei zullen tachtig nabestaanden van gesneuvelde militairen uit En geland een bezoek brengen aan ons land om de graven te bezoeken van hun familieleden, die hier in de ja ren 1940-1945 de dood vonden en in Nederlandse bodem werden begra ven. Zij komen op uitnodiging van het Nederlands Oorlogsgraven Comi té. 39 logeren bij Amersfoortse fami lies en 41 krijgen gastvrijheid in Nij meegse gezinnen. Zaterdag 23 mei is gereserveerd voor een bezoek aan de graven van hun familieleden. Er zullen dan vijf tien oorlogskerkhoven in Nederland worden bezocht, namelijk in Bergen op Zoom, Eindhoven, Woensel, Rot terdam (Crooswijk), Sprang-Capelle, Dongen, Amersfoort, Maarheze, Rhe- den, Groesbeek, Nijmegen (Jonker- bos), Venray, Nederweert, het Air borne Cemetery te Oosterbeek en Ooslerhesselen in Drenthe. Demonstratie Binnenhof DEN HAAG, 14-5. Donderdagmid dag tegen half vijf heeft de politie op het Binnenhof in Den Haag drie studenten en een fotograaf aange houden, omdat zü demonstreerden met borden, waarvan de opschriften protest bevatten tegen de politiek van de NAVO. De protesten richtten zich ook te gen het Portugese bewind in Angola en op Mozambique. De aangehouden studenten beho ren tot de democratische socialisti sche studentenvereniging Politeia. Flitsen uit het buitenland TUNIS. In Tunesië is een begin gepiaakt met de onteigeningen van aan buitenlandse maatschappijen toebehorend grondgebied, aldus is in Tunesische kringen vernomen. SEOEL. Zuid-Korea zal enige des kundigen op het gebied van de gue- rillavoering naar Saigno zenden, in antwoord op het Amerikaans ver zoek om Zuid-Vietnam in de strijd tegen de communisten te steunen. Koning Boudewijn en koningin Fabiola van België zijn donderdag van een officiëel bezoek van drie da gen aan Zweden in Brussel terug gekeerd. PRAAG. Aan boord van zijn speciale vliegtuig is president Ben Bella van Algerië, na een bezoek van drie dagen aan Tsjecho-Slowa- kije, uit Praag vertrokken. Hij reist naar Egypte, waar hij premier Chroestsjov en een aantal andere gasten van president Nasser, die de voltooiing van de eerste fase van de dam van Assoean hebben bijge woond, zal ontmoeten. BONN. De verschillen in ziens wijze die tot uiting zijn gekomen tussen Hongarije en Oost-Duitsland met betrekking tot de uitwisseling van handelsmissies tussen eerstge noemd land en Westduitsland heb ben in politieke kringen te Bonn sterk de aandacht getrokken. STOCKHOLM. De grondwetscom missie uit het Zweedse parlement heeft aanbevolen oud-minister van buitenlandse zaken Oesten Unden te berispen voor zijn aandeel in de zaak-WennerstrÖm. NICOSIA. De persoonlijke ver tegenwoordiger van Oe Thant, Galo Plaza Lasso, is donderdagavond uit New York op Cyprus aangeko men. De Griekse en Turkse Cypri oten hebben door bemiddeling van de N.V. akkoorden gesloten ter be veiliging van de landbouwers die de oogst willen binnenhalen. Door de vijandelijkheden op het eiland zijn deze werkzaamheden aanmerkelijk vertraagd. Amerikaanse senator over Duitse kwestie WASHINGTON, 14-5. - Senator Claiborne Pell heeft donderdag in de Amerikaanse Senaat verklaard, dat het Westen „de huidige grenzen en regering van Oost-Duitsland als bestaande realiteiten zou kunnen aanvaarden in ruil voor een gewaar borgde toegang over land naar Ber- lÜn". De democratische senator meende, dat het uiteindelijke doel van het Westen, namelijk een verenigd Duits land in een gestabiliseerd en vredig Europa, het best berëikt kan worden door de oorzaken van de spanning geleidelijk weg te nemen. En dit hield in dat men de realiteiten onder de ogen moest zien. Peil vond ook dat men de vorming van gemengde commissies, waarin Oost- en West-Duitsland zijn verte genwoordigd, op diverse terreinen, zoals verbindingen en onderwijs, moest aanmoedigen. Dit zou ook kunnen bijdragen tót vermindering van de spanning tussen Oost en West en als die er eenmaal was zou de weg gebaand zijn voor de hereniging van Duitsland. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Zomeravondcompetitie rayon Zierikzee Poule A: Zeelandia-Rijkswater- staat 3-1. Poule B: Velocitas-PZEM 1-9; Van Aken's Bouwbedrijf-PTT 1-2. Het programma voor a.s. week luidt: Woensdag 20 mei: Poule A: Van der Wekken-Rijks- waterstaat. Poule B: Zierikzee veteranen-Ve- locitas. Donderdag 21 mei: Poule A: Smit Bolnes-CWS. Poule B: Neptunus-PTT. Alle wedstrijden beginnen tc 7.15 uur. VISSERIJBERICHTEN De Waddenzee-percelen Door de inspecteur der visserijen in het tweede, derde en vijfde dis trict is aan de verenigingen in Zee land een lijst verstrekt van percelen die op de Waddenzee momenteel niet in cultuur worden gebracht. Het zijn meestal percelen welke door anderen eerder voor de mosselteelt werden gebruikt. De onrust die heerst in bepaalde kwekerskringen, welke nog steeds geen nieuw perceel in de Wadden zee hebben gekregen, blijft aanhou den en zal, wanneer de mosselzaad- campagne voorbij is, zeker naar bui ten treden, tenzij tijdig een oplossing voor enkele gedupeerden gevonden wordt. Ingezonden mededeling ZIERIKZEE Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 26 mei a.s. wordt een openbare vergadering gehouden van de gemeenteraad. B. en w. delen de raad mee. dat het na zeer langdu rige onderhandelingen is gelukt tot overeenstemming te igeraken over de aanlkoop van de tuinderij aan de Zille, noodzakelijk voor de verwe zenlijking van 'het uitbreidingsplan. In het kader van de herverkaveling was het mogelijk 'hiervoor vervan gende cultuurgrond aan te bieden, zodat 'het voortbestaan van dit be drijf - zij het op een andere plaats - dus niet in 'het 'gedrang behoeft te komen. De raa'd wordt dan ook voor gesteld tot aankoop van de tuinderij „Het Sa's" over te gaan. Verder stellen b. en w. voor een bedrag ter grootte van f 500,- bij te dragen in de vervaandigingskosten van een algemene film ever Zee land. Verder geven b: en w. de raad in overweging de 'gevraagde mede- werkini'g te verlenen voor de bouw van een nieuwe 'klouterschool in Malta, waarvoor een aanvraag Is in gekomen van het bestuur van de Ohr. Kleuterschoolver. „Röhcbot'h" alhier. In bun 'toelichting wijzen b. en w. er op. da't aan !het bepaalde bij artikel 53, derde 'lid, der Kleu- teronderwijswet, reeds lis voldaan, doordat bij besluit van de raad van 30 januari 1962, betreffende de stichting van een nieuwe R.K. kleu terschool, tevens is besloten dat van gemeentewege za'l worden overge gaan tot oprichting van een open bare kleuterschool. Jeugd Rode Kruis bezoekt inrichtingen Door de bijzonder goede en en thousiaste medewerking van de plaatselijke scholen kan het Jeugd Rode Kruis ook 'dit jaar weer be zoeken organiseren naar de geadop teerde tehuizen. Het eerste ibezoak gaat op zater dag 30 mëi aJs. naar het kinder- en meisjestehuis „D.e Schuilhoek" in Dordrecht.. Op zaterdag 20 juni komt dan Huize „De Bocht" in Goirle aan de beurt en als laatste 'het Deltazie kenhuis 'in Poortugaall op zaterdag 26 september. In het Dellaziekenhuis zal bovendien weer een onotspan- ningsprogramma worden gebracht. Vergadering Ring Boerenleenbanken In de deze week gehouden verga dering van de Ring van Boerenleen banken op Schouwen-Duiveland, in hte „Huis van Nassau" werd de heer P. L. Krepel te Bruinisse als be stuurslid herkozen. De heer H. te Kolstee, onder-directeur van de Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, gaf een toelichting bij de jaarstukken. De Raiffeisenorganisatie had ook in 1963 een tot bevrediging lopend jaar. De aanwas der spaargelden was groter dan ooit tevoren. Uitvoerig stond spreker stil bij de situatie in het eerste kwartaal van 1964. De heer J. H. van de Zande uit Nieuwerkerk gaf een overzicht van de geldmiddelen van de ring in 1963. ZIERIKZEE Televisie-kerkdienst IKOR Naar wij vernemen hoopt het IKOR op zon'daig 31 mei a.s. een te- levisiediens't uït te zenlden vanuit do Gaslihuiskerk alhier, en wel 's mid dags van 5 tot 6 uur. In 'deze dienst gaat voor ds. Aatbers, vroeger pre dikant te Sirjanslan'd, thans verbon den aan „Oud Poeygeest" te Oegst- geeöt. Ingezonden mededeling Grand-Hotel-Restaurant WITTE VAN HAEMSTEDE Haamstede (Z.) Telcl 01115-551 Gerenommeerde keuken en wijnkelder VERGADERINGEN DINERS BROUWERSHAVEN Opbrengst collecten De opbrengst van de Sakor-kollekte bedroeg in Brouwershaven f 70,15. Collektrices waren weer leden van de vijf plaatselijke vrouwenvereni gingen. De opbrengst van de kol- lekte voor de Gezamenlijke Mi.litalre Steunfondsen bedroeg f 63,50. Lezing over zakgeld voor Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen hield dinsdagavond jl. een bijeenkomst in hotel „Graaf Flo- ris V". De presidente, mevr. Versteeg 'heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder mej. N. Onderdijk, docente van het Gezins- bcgrotiings Instituut. Het onderwerp dat mej. Onderdijk deze avond be handelde was „Zakgeld als opvoe dingsmiddel". In de jaren van haar bestaan is het Gezinsbegrotirïgs Instituut in grote mate bekend geworden. Het instituut geeft voorlichting over de besteding van het inkomen. Met be hulp van het flanelbord werd op duidelijke wijze weergegeven hoe het geld zo goed mogelijk kan wor den 'besteed. Men moet de 'kinderen reeds vroeg leren zelf 'hun spaar geld te besteden. Voor de kinderen werden er drie soorten van sparen aangetoond, nl. vaste uitgaven (bv. voor een school reisje, spaargeld voor het kopen van cadeautjes en zakgeld). Mej. Onderdijk gaf de aanwezige dames de raad: geef de jongen en het meisje zakgeld, dat geeft een goede gelegenheid tot oefenen en leren. Geef kinderen een 'kans om te leren goed met geld cm te gaan. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan vele /dames 'gebruik maakten. Op ROTTERDAM, 14-5. Het televisie station van de R.E.M. wordt kort na Pinksteren ter hoogte van Noordwijk voor de Nederlandse kust geplaatst. De heer C. Verolme, een derinitia tiefnemers van de R.E.M., heeft dit gezegd in een verklaring aan het A.N.P. „Het is ter verduidelijking nood zakelijk", aldus de heer Verolme in zijn verklaring, „nog eens de aan dacht te vestigen op de werkelijke doelstellingen bij de televisie-uitzen dingen op het R.E.M.-eiland. Be halve dat het televisiestation zal worden gebruikt voor commerciële doeleinden, is het de bedoeling in de programma's ruimte open te laten voor het uitzenden van culturele en opvoedkundige onderwerpen". „De initiatiefnemers zijn zonder enig voorbehoud beslist bereid zich bij de algemene uitzendingen te on derwerpen aan een onafhankelijke programmaraad. Verder zullen zij zich zeker houden aan de algemene normen die ook op het grondgebied van het koninkrijk gelden". Aan deze verklaring voegde de Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. A. Lam. Gasthuiskerk: 10 uur ds. As sendorp, 7 uur ds. Lam. Kcrkwervc: 11 uur ds. Zonneveld. Scrooskerkc: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Rcnesse: 11 uur ds. Mees. Nocrdwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 10 uur ds. Rooden- burg. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zcnncmaire: 11 uur ds. Van Liere. Nocrdgouwe: 9.30 uur ds. Kei ling. Breisehor: 11 uur ds. Kelling. Ouwcrkerk: 10 uur ds. Vellekoop. Nieuwerkerk: 10 en 6.30 uur ds. Westerhof. Oostecland: 10 uur (bed. H.D.) en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 uur' leesdienst, 6.30 uur de heer Malipaard. Bruinisse: 10 uur kand. H. Boogert, 5 uur ds. Boer. Lutherse Kerk Zierikzee; 10 uur ds. P. de Bruyn, pred. direkteur Diaconessenhuis, Breda. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. W. M. Lc Cointre, Amsterdam. Haamstede: 9, 1030 en 5 uur ds. Hoogsteen. Scha- rendyko: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wcntzel. Zobncmairo: 10 cn 2.30 uur ds. Visser. Hardinxvcld. Nieuwer kerk: 10.30 uur ds. den Heeten, 5 een vlotte en prettige manier wist mej. Onderdijk vele voorbeelden duidelijk te maken. Zij werd voor deze boeiende en leerzame avond dank gebracht door de presidente. De volgende bijeenkomst zal op 9 juni a.s. plaats vinden. DREISCTIOR Ere-medaille In goud Aan de heer P. de Munck, vroe ger verbonden aan de o.l. school al hier en thans onderwijzer te Om men, werd de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. BRUINISSE Tienjarig bestaan bejaardensociëteit Hot 10-jarig bestaan van de Be- jaardensooiëteit te Bruinisse was ooi-zaak da't ide jongste (bijeenkomst een wat feestelijk tintje kreeg. Me vrouw van de Linde-Bezemer her innerde in 'n korte toespraak aan M heugelijke feit, dat het bejaarden- werk indertijd op het eiland te Brui nisse was gestart en dat men het nog steeds 'heeft volgehouden, al bleken vele 65-jarigen de weg naar het verenigingsgebouw nog niet te kunnen vinden. Dit laatste is jam mer, want het bijwonen van de bij eenkomsten is steeds de moeite waard. Wethouder van Gilst sloot de bijeenkomst met de 'gebruikelijke Schriftlezing, de korte meditatie daarover en gebed. P.v.d.A.-Vrouwenbond De afdeling Bruinisse van de vrou wenbond van de Partij van de Ar beid bezocht met een flink aantal leden de deze week in Vlissingen ge houden Zeeuwse contactdag. heer Verolme nog toe: „De „Global Adventure" zal vrijdag in Cork op Ierland aankomen. Er zullen twee a drie dagen nodig zijn om het eiland in te laden. Vlak na Pinksteren zal de „Global Adventure", indien de weersomstandigheden gunstig zijn, ter hoogte van Noordwijk het R.E.M.- eiland gaan plaatsen". Ingezonden mededeling voor en uur Oostcrland: 9 uur dr. Becker, 3 uur ds. den Heeten. Bruinisse: 11 uur ds. Le Cointre, Amsterdam. 5 uur ds. Scholing. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Gcref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Ocsterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gcrcf. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Rcnesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gcrcf. Kerken Oostcrland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 cn 5 uur lees dienst. Leger des Ilcils Zierikzee: 10 uur heiligingsdiensl, 12 uur jcugdsamenkomst, 19.30 verlos- singssamenkomst. Rocms-Katholieke Kerk Zierikzee: 7.30 en 10 uur Eucharis tieviering (in dc weck te 7.15 en 8 uur), 19 uur Lof. Haamstede: Eucha ristievieringen om 8.30 cn 10 uur. de legendarisch sterke nylons van na de bevrijding keerden terug in elegante vorm. DUET extra sterke ■wandel-nylons AMSTERDAM, 14-5. - Burgemeester mr. G. van Hall van Am sterdam - nog onlangs pleitend voor een tweede burgemeester voor dc vele representatieve taken, naast dc eerste burgemeester - ziet zyn administratieve werk de laatste tijd schrikbarend groeien. Dat komt door dc stapels „fanmail" die hy uit alle delen van dc wereld ontvangt, vooral uil het E.E.G.-gcbicd. Gemiddeld komen er per weck vijftig brieven binnen van in hoofdzaak scholieren met ver zoeken om inlichtingen, plaatjes, folders, postzegels, Nederlandse munten, enz. Een Italiaans meisje riep de hulp van mr. Van Ilall in om een Nederlands meisje lc vinden met wie zij poppen kan ruilen. Het bureau voorlichting zorgt dat iedereen zoveel mogclyk het ge vraagde krygt. In ieder geval krygen dc Vau Hall-fans antwoord, zij hel meestal niet persoonlijk. Ingezonden mededeling RIPOLIN Snelverf voor binnen en buiten, Met 3 Extra's: Extra glans, Extra dek kracht, Extra duurzaamheid! -c u/cnwuur>,.„uci( aan uu, 'Vc c*<,enscnouwen, waar van deze foto een beeld geeft. Het gat op de voorgrond is ontstaan door verwijdering van een uit de oorlog resterende bunker. (Foto: Zierikzeesohe Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 10