Het Gelukskind Steeds meer verdovende middelen \hroegof/aafgeeft de protestants christelijke v°uw devoorkeur aan Waarom ik? Fineer een rand aan elke kant metBcE^ SNELFIX^P Zo is het! gezellige mensen stoken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE* Vrijdag 8 mei 1964 No. 19577 Ingezonden mededeling Dreigend gevaar voor Duitse jeugd Handelaars betrapt door „Opiumhonden" (Van een correspondent). MÜNCHEN. Met de arrestatie van een zestal opiumhandelaren heeft de recherche in de hoofdstad van Beie ren een goede vangst gedaan. In de urenlange nachtverhoren, razzia's en ontelbare huiszoekingen werd een opium- en mor fine smokkelaarsbende ontmaskerd, die, zoals later bleek, haar zetel had in Düsseldorf met fi lialen in München, Stuttgart en Hannover. West-Duitsland is verworden tot het grootste afzetgebied voor verdo vende middelen in west-Europa. Door buitenlandse arbeiders de „Fremd- of Castarbeiter" en door studenten wordt het verdovend goed, dat afkomstig is uit Jordanië, Syrië, Saoedi-Arabië, Turkije, Joego-Sla- viè, Spanje, Frankrijk, Marokko en de Verenigde Staten hier voor veel geld aan de man en aan de vrouw gebracht. De Westduitse diensten voor de volksgezondheid, de bondsrecherche, plaatselijke politie, grenswacht en douane-recherche doen al het moge lijke om aan dit euvel paal en perk te stellen, doch de uitkomsten wa ren, tot voor kort, zeer gering en de ingestelde onderzoeken liepen veelal dood op een muur van zwijgzaam heid, onkunde, angst voor represail les en voor zover het buitenlanders betreft ondoorgrondelijkheid. Een goede vangst De hoofdcommissaris van politie van München had er reeds lang de lucht van, dat er in zijn stad „sneeuw" werd verhandeld. Hij ont trok enkele rechercheurs van het hoofdbureau aan de normale recher chedienst en gaf hun speciale op drachten, terwijl een aantal speur honden werd afgericht in het zoe ken naar opium, heroïne en mor fine, Deze gespecialiseerde actie te gen de handelaars en kopers van verdovende middelen had uiteinde lijk succes. Tijdens een razzia in de oude bin nenstad werden door rechercheurs, die met goed getrainde honden op stap waren, enkele mannen aange houden, die van Jordaanse nationa liteit bleken te zijn en reeds bij een vroegere gelegenheid bij verdachte huizen werden aangetroffen, doch zich toen door een overhaaste vlucht in de warwinkel van straatjes en stegen aan een arrestatie konden onttrekken. Thans viel er aan een vlucht niet meer te denken en de rechercheurs, bijgestaan door hun speurhonden, hadden het nu voor het zeggen. Toen één de „opiumhon den" tenslotte ontdekte, dat de ver dachten zogenaamde marihuana-si- garetten op zak hadden, volgde prompt de arrestatie van dit twee tal. De ene bleek 36 jaar oud en van beroep monteur, de ander pas 26 jaar en student in de rechten. Een huiszoeking volgde en in het pen sion waar het tweetal verblijf hield, vond het dier goed verstopt ruim honderd veertien pond ruwe opium. In die zelfde week volgend de ar restaties van'een 30-jarige fabrieks arbeider en een 31-jarige monteur van Syrische herkomst en een 28- jarige en 26-jarige losarbeider van Marokkaanse nationaliteit. In theezakjes en banden Met de arrestatie van dit zestal begon het en alras volgden er meer soortgelijke aanhoudingen. In Stutt gart werd eveneens een opiumsmok- kelaarsbende opgerold, die haar in structies vanuit München ontving. In Düsseldorf viel de politie een groot aantal, op theebuiltjes gelij kende, zakjes in handen met het op schrift „In de naam van God de Barmhartige". De inhoud bleek geen thee, doch opium in poedervorm te zijn. Ook hier een aantal arrestaties, gevolgd door weer nieuwe aanhou dingen in Hannover en in Stuttgart. De waarde van de in Düsseldorf in beslag genomen partij verdovende middelen bedroeg om en nabij 195 duizend. De verdovende middelen iverden per auto, met speciaal voor het doel geprepareerde banden, in koffers voorzien van dubbele bodems en ook wel in etenswaren verstopt, west- Duitsland binnengesmokkeld. Aan het licht kwam ook, dat de illegaal ingevoerde opium in een chemisch bedrijf werd bewerkt voor verder gebruik. Verbruik steeg Het gebruik van zogenaamde ma- rihuana-sigaretten door Amerikaan se militairen is, ondanks de ver scherpte controle door de M.P., aan merkelijk hoger dan het afgelopen jaar, hetgeen het gevolg is van het feit, dat dit soort sigaretten in west- Duitsland zélf wordt gefabriceerd en op bepaalde adressen in de onmid dellijke omgeving van de kazernes volop te koop is, het verscherpte toezicht ten spijt. Ook de teenagers in Duitsland maken in toenemende mate gebruik van de zogenaamde marihuana-siga- ret. Vastgesteld werd, dat de mannen die bij dit soort van smokkelhandel de touwtjes in handen hebben, niet zelf in Duitsland vertoeven, doch verblijven in Damascus, Marseille en New York. Tijdens de razzia's is wel gebleken dat de verdovende midde len voornamelijk worden verhandeld in wijken, waar het met de goede zeden niet al te nauw genomen werd en bijvoorkeur in die straten en ste gen, die worden beheerst door de „vrouwen en meisjes van het le ven". Daar, waar niet alleen de liefde koopwaaris, wordt ook de mari- huana-sigaret voor een bedrag van DM 3,50 a 4,00 grif verkocht. In deze roze gekleurde buurten worden nu razzia's gehouden, verdachte wonin gen en café's doorzocht, animeer- meisjes en barkeepers, striptease- danseressen en prostitué's aan den lijve" onderzocht. De chef van de Westduitse bondsrecherche, hoofd commissaris Reinhard Dullien, heeft opdracht gegeven, dat ten spoedig ste aan de huidige toestand een ein de dient te worden gemaakt, daar anders moet worden verwacht, dat de Westduiste bondsrepubliek een internationaal dorado voor de han delaars in verdovende middelen en een omslagplaats voor verdovend, sluipend gif zal worden. m De Westduitse justitie heeft Egypte verzocht, de 47-jarige voor malige SS-officier Hans Walter Zech-Nenntwich te arresteren, die maandag door twee Duitse journa listen in Cairo is gezien. kleintjes uit, het binnen Ingezonden mededeling 'Ik stook kolen, omdat iedereen bij ons thuis van gezelligheid houdt. En niets is zo gezellig als een stuk brandend kolenvuur in je kamer. Wij kunnen het weten, want wij hebben cen trale verwarming in onze villa. Tenslotte: gemak dient de mens. nietwaar?' Aldus me vrouw H. J. van Meerten-de Zwart, Wagner- laan 2 in Hilversum. Merkwaardig - om een kolenhaard te nemen als je al C.V. hebt? Luister verder: 'Kijk, zo'n knop in je kamer, waarmee je automatisch de temperatuur in je hele huis regelt, is bijzonder praktisch. Maar een knop lééft niet. Roept niks op. En daarom hebben we een kolenhaard neer gezet. In de woonkamer. Omdat dét de kamer is waarin je leeft. En omdat kolen datgene doen wat warmwater-buizen niet kunnen. Lééfwarmtc! Warmte waar je wat aan beleeft. Begrijpt u?' ARNHEM. Op dinsdag 12 mei zai het zojuist gereedgekomen adminis tratiegebouw - liet eerste gebouw van „Het Dorp" - officieel in ge bruik worden genomen. HAARLEM. De 64-jarige mevrouw P. L. Wind-v. Gent uit Haarlem is bij het oversteken van de rijks straatweg in Haarlem-Noord door een autobus aangereden en tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleden. AMERSFOORT. Wim van Hoeyen een 17-jarige amateur wielrenner uit Amersfoort die tijdens een trai- ningsrit tegen een auto bolste en daarbij zware verwondingen aan het hoofd opliep, is in het St. Elisabeth z.okerJhuis te Amersfoort overleden. DEN HAAG. In de namiddag van 10 mei a.s. arriveeit voor een land- bouworientatre in ons land de Zweedse minister van landbouw, de V ->• E. Hc-lmqvist. Ter begroeting zullen op Schiphol aanwezig zijn munster mr. B. W. Biesheuvel en de lrr. Vjnuw' i faché aan de Nederland se ambassade te Stockholm, ir. D. de Vnes. UTRECHT. Een derde van alle 45 duizend studenten 'in ons land ont vangt een rijksstudiötoelage. Het grootste deel van de ouders van die resterende 67 procent ontvangt in directe financiële steun in de voim van kinderaftrek voor de inkomsten belasting en k indeibij slagverdubbe ling. AMSTERDAM. In ihet Koninklijk Instituut voor de Tropen 'is een over eenkomst getekend tussen de rege ring van Kenya en het instituut be treffende ide oprichting van een me disch centrum in Nairobi. ROTTERDAM. In ihet water van de Nieuwe Waterweg onder Maas sluis is het stoffelijk overschot ge vonden van de 17-jarige opvarende van 'het Zweedse vrachtschip „Be nard Ingelssonit", Taige Bo Genar dtlaasrosson ui't Kldkkeberga-Kalmar in Zweden, die op 7 april, toen hij in Vlaardiiwgen aan boord van zijn schip wilde gaan, te water is ge- laa.vc en verdronken. TILBURG. De bakende judoka Jan van Ierland is toen hij op weg was naar C.avimisch-Partenkiirchen in zuid-Duitslan'd, waar hij met zijn ge zin zijn 28ste verjaardag wilde vie ren, bij een autöbotsing onder Weert dodelijk verongelukt. WEERT. Op de- Roeimondseweg onder Weert is de 28-jarige hande laar J. A. van Ierland uit Diessen dodelijk verongelukt. In een 'boöht botste zijn auto op een tegenligger, die voor zijn auto plotseling naar rechts draaide, een weg in. GROESBEEK. Op de Canadese erebegraafplaats in Groesbeek vond een herdenkingsplechtigheid plaats waaiibij aanwezig waren 87 Canade se nabestaanden van in Groesbeek begraven soldaten. Zij zijn als eer sten van een groep van 250 Canade zen in Nijmegen en Groesbeek op uitnodiging van het Nederlands Oor- logsgravenoorriité. Tijdens het recentelijk gevierde 50-jarig bestaan van de afdeling Zierikzee van de Alg. Ned. Typografen Bond werd één der oprichters, de heer T. Schipper, hartelijk gehuldigd. Uit handen van de voorzitter de heer C. Manni ontving de heer Schipper een geschenk. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over dc maand april. Geboren: 8. Lena Jarmeke, d. van M. R. Geluk en M van Dommele (Noordwelle); 24. Adriana Katolina, d. van C. W. Jonker en K. Vierge ver (Haamstede); 29. Helena Catha- rina, d. van J. A. van Strien en J. H. P. C. Murre (Renesse). Gehuwd: 9. Chrisfiaan Jan de Graaf, 21 jaar, en Krina de Meij, 21 jaar (Serooskerke)10. Jan Zijta, 20 jaar, en Adriana Helena Wandel, 21 jaar (Haamstede-Renesse); 16. Jaco bus Beije, 51 jaar, en Gerritje van de Werfhorst, 39 jaar (Renesse); 17. Willem Zand ij k, 41 jaar, en Johanna de Jonge, 33 jaar (Renesse); 17. Ni- colaas Johannes van Dij'ke, 36 jaar, en Johanna Lagerwaard, 46 jaar (Haamstede); 28. Marinus Abraham van der Have, 24 jaar, en Anthonia van de Sande, 23 jaar (Renesse). Overleden: 9. Isabella Nanetta Franken, 87 jaar, d. van J. A. Fran ken en J. Fasol (Haamstede); 13. Jan Marinus de Nooijer, 70 jaar, echtg. van C. M. de Koster (Renesse). Ingekomen: 1. G. W. Bloemers en echtg. uit Doetinchem (Renesse); 3. J. O. Reehorst uit Dordrecht (Haam stede); 6. J. H. P. C. Murre uit Poortvliet (Renesse); 7. J. van Weel den en gezin uit Brouwershaven (Serooskerke); 9. W. de Jonge uit Dordrecht (Ellemeet); 22. G. Schenk en gezin uit Amsterdam (Haamste de); 23. C. Kooman en gezin uit Westkapelle (Serooskerke); 27. L. N. van Dorp uit Heerlen (Haamstede); 27. A. Hartman uït Heerlen (Haam stede). Vertrekken: 6. L. Krislelijn (Haamstede) naar Rotterdam; 8. P. W. Meerdink (Haamstede) naar Wer kendam; 9. K. de Meij (Serooskerke) naar Middenschouwen10. A. van Dongen (Renesse) naar Kortgene; 22. G. Costerus (Haamstede) naar Zuid Afrika. Aantal inwoners per 1 mei 1964: 4060. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand april. Geboren: 28. Johanna Adriana, d. van Marinus P. Bal en Pieternella K. Dijkstra; 31. Catharina Frederika, d. van Adriaan C. van Gilst en Ma- rijntje P. de Koning; 14. Johan P., z. van Cornelis Roukema en Johan na P. van de Reest (te Zierikzee). Gehuwd: 24. Steven de Waal, 21 j. j.m. en Gezina Louisa Bout, 17 j. j.d. Ingekomen: George P. Verschoof en gezin uit Amsterdam; Hendrik J. van den Ouden uit Rotterdam; Leen- dert Dubbel en gezin uit Dordrecht; Vertrokken: Jan de Koning en gezin naar Zutphen; Jacobus Jöh. Steketee naar Tholen. AMSTERDAM. De 20-jarige dienst plichtige sol'daat eerste klasse J. A. B. Derksen uit Amsterdam is in het Martin Lutherzi ekenhuis in Zeven (W.Dld.) bezweken aan de verwon dingen, die hij bij een verkeerson geluk had opgelopen. Ingezonden mededeling Feuilleton door B. T. ten Wesepe „Ik begrijp er geen -barst van, als je dat maar weet. En als ik een praatje wil maken met vroegere schoolvrienden, dan doe ik dat. Wat verbeeld je je wel? Ik ben niet met je getrouwd?" „Zie je dan zelf het onwelvoeglij ke van je houding niet in?" Ze sdhudde beslist haar hoofd. „Absoluut niet. Jij 'benlt een eeuw te laat geboren, meneer Stuurman. Honderd jaar geleden moesten wij, vrouwen, precies doen, wat de heer der schepping verordineerde, maar tegenwoordig hebben we evenveel rechten. En als i'k me amuseren wil met een ander, dan doe ik dat. Daar voor hoef ik niet eerst aan jou toe stemming te vragen". Hij 'knikte. „Oké, Stien, bedankt, dat je zo duidelijk bent. Dan weet ik genoeg. Ik zal je naar huis bren gen". „Helemaal niet nodig. Stop maar. Ik neem de bus wel". „Ik breng je terug op ons uit gangspunt", antwoordde hij koppig. „Als jij dan igeen manieren hebt, ik bezit, ze wel". „Mooie manieren, die van jou", smaalde ze. „Neem jij voor mij maar je sprookjesprinses, hoor. Misschien d«t die zich laat commanderen. Maar ik niet". Zwij'gend reed hij terug en op de hoek van de Auroraliaan lite hij haar even zwijgend uit. Zonder 'hem nog met een blik te verwaardigen, liep ze met nijdige passen naar huis. Hoofdstuk 13. En Jannie is nijdig. De volgende morgen reed hij, in afwijking van zijn programma, naar Utrecht en meldde zich in hel fa- briekskantoor bij de receptioniste. Ze leende hem al en glimlachte vriendelijk. „Dag, meneer Stuurman. Het gaat zeker om de big-boss?" Hij knikte en stond nadenkend bij haar bureau. „Ja, meneer zal wel begrijpen, dat er wait 'bijzonders is, als ik zo midden in de week kom". „I'k geloof niet, dat er iemand bij hem is. Wacht een ogenblikje?" Ze draaide een cijfer en luisterde. „Me neer Stuurman is hier, meneer. Goed meneer, hij komt meteen". Ze legde de hoorn neer en knikte vriendelijk. „U staat goed aange schreven meneer Stuurman. U kunt meteen doorlopen". „Dank u, juffrouw Vel'dman". Hij wilde doorlopen, maar aarzelde en keek naar haar bred'e bureau. Even dacht hij na en zei toen: „Waarom zet u geen bloemetje op uw bureau? Dat geeft dadelijk een fleuriger aan zien. Ik zaïl eens een ruikertje voor u meenemen". Daarna liep hij ver der, het meisje verbluft achterla tend. Van Geesteren stond even op en stak zijn hand uit. „Meneer Stuur man, hoe maakt u het Gaat u zit ten. Ik 'hoop, dat er geen moeilijk heden zijn?" „Ja en nee, meneer. U 'begrijpt na tuurlijk wel, dat i'k niet zo maar midden in de week kom binnenval len. Maar ik moet u verzoeken mij betreffende één zaak van mijn op dracht te ontheffen". Van Geesteren keek hem een ogen blikje aan en nam toen een sigaar, waarvan hij het cellofaan rustig los maakte. „Dat zal 'het Meubelpaleis in Ber^lreide zijn". Jan keek verrast op. „Weet u het dan?" Van Geesteren stak zijn sigaar op en keek hem opnieuw aan. „In een kleine stad als Bergheide kennen jullie elkaar allemaal. Je was inder tijd goed óp de hoogte van het feit, dat 'daar sinds kort een nieuwe be drijfsleider zit. Een zekere Wals. Zoon van een fabrikant van imitatie anthiek. De moderne mode. Je kent hem natuurlijk". „Dat is 'het 'm meneer". Van Geesteren 'knikte enkele ma len en keek de jongeman onderzoe kend aan. „Waarschijnlijk ben je gisteren in de zaak geweest, je hebt daar bepaalde dingen aangetroffen, die je veranderd zou willen zien en bedrijfsleider Wals was het niet met je eens. Zo zal 'het wel ongeveer ge gaan zijn, veronderstel ik. Misschien kennen jullie elkaar al van de schoolbanken en dus heeft vriend Stuurman geen overmacht op kame raad Wals. Ja, ik 'kan me dat voor stellen. Is het niet zo?" „Zo ongeveer, meneer". „Wat heb je voor misstanden aan getroffen?" Jan begon te kleuren. „Ik zou die liever niet opsommen, meneer. Van daar, dat ik graag voor deze zaak ontheffing vraag. Misschien is er iemand anders, 'die mijn taak daar zou kunnen overnemen?" Van Geesteren trok aan zijn si gaar en dacht na. „Natuurlijk, als het moet is er wel iemand anders te vinden. Tot op zekere hoogte kan ik je verzoek billijken. Vertel me eens, hebben jullie soms ruziek ge had?" De bezoeker glimlachte even. „In eens, hebben jullie soms ruzie ge neer". (Wordt vervolgd). Ingezonden mededeling Grand-Hotel-Restaurant WITTE VAN HAEMSTEDE Haamstede (Z.) Telel 01115-551 Gerenommeerde keuken en wijnkelder BRUILOFTEN PARTIJEN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9