Herdenking I Herdenking II DE TOESTAND OP CYPRES STAD EN EILAND Beitsers: eis de originele Ceta-Bever BUITENBIJTS^P ZIEREKZEESCriE NIEUWSBODE Dinsdag 5 mei 1964 No. 19576 Bemiddelaar vordert beetje bij beetje Loco-burgemeester P. L. Vis van Westerschouwen heeft vorige week de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, namens H.M. de Koningin, uitgereikt aan mevrouw J. M. Krijger-Meganck te Haavx- stede. Mevrouw Krijger kreeg haar eervolle onderscheiding op grond van haar verdiensten verricht in een periode van 40 jaar trouwe dienst, als hulp in de huishouding bij de familie Boot-Fokker. (Foto: Zierilraeesche Nieuwsbode). blokken, afkomstig uit 'de Sudeten en bestemd voor de duinverzwaring aan de Punt. De schepen vai'en on geveer 12 13 dagen om 0an Wroc law, het vroegere Dulitse Breslau, naar Burghsluis te komen. RENESSE De herdenking der gevallenen Maandagmiddag vonld 'bij ihet mo nument de plechtige herdenking plaats der gevallen verzetsstrijders dn de jongste wereldoorlog. Een stoet o.w. familieleden van de 'gevallenen, de burgemeester van Z'ierikzee mr. F. Th. Dijdkmeester, de waarnemend burgemeester van de gemeente Brou wershaven de heer L. M. Moermond, het volitallige college van b. en w. der gemeente Westerschouwen, de leerlingen van de hoogste klassen der scholen te Burgh, Haamstede, Noordweile en Benesse, begaf zich naar het verzetsmonument. Aan de sokkel werden kransen gelegd door de heer Moermond namens de ge meente Brouwershaven. Verder werd' een krans gelegd door 'de heer J. A. Kouman, namens de Oranje vereniging -te Renesse. Ds. F. A. van Diere, Ned. Herv. predikant, las een Schriftgedeelte uit Jesaia, hield een korte toespraak en eindigde met het bidden van het „Onze Vader". De stille tocht leidde op de te rugweg langs de 'graver, van hen, die in 1944 op zo wrede wijze om het leven werden .gebracht. boekje omstreeks 1890; kies gedeel telijk in de kaak van Azchidis codon menchiopalis - opgevist uit de Oos- terschelde bij Wissekerke; benpn- naald, gevonden bij Weversluis, zuidkust van Schouwen; 3 pakjes zijde (le helft 19e eeuw); boekje ereprijs; dat aan schoolkinderen ge geven werd; één plaat ontbrekende deel van toren; zijden trouwjapon met kanten muts, gedragen door één der leden van de familie Van Lan- geraad te Dreischor; blikken bordje, jub. H.M. Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik; fotokopie Nieuws bode 1815; ingelijst haar graftombe van A. Aleman en P. Tanis pl.m. 1880 en 1881; 4 prentbriefkaarten van de ramp te Zierikzee 29 en 30 april 1917;-foto Oude Tol te Schud- debeurs; 7 oude prentbriefkaarten van Zierikzee; foto meestocf te Sir- jansland en monsterfles voor mee- krap; 7 prentbriefkaarten; foto be stuur Volksweerbaarheid en diverse programma's Oranjefeesten; 5 prent briefkaarten van Zierikzee; 1 voet angel; 1 theestoofje, 1 apuarel (huis havenhoofd) en Schouwse muts met gouden krullen. In bruikleen werd gegeven een portret van A. Caland aan Histo risch Museum te Rotterdam. Aangekocht werd een messenslij per. Alles werd door de commissie in dank aanvaard. Nederland, stad en eiland heb ben maandagavond weer de do den herdacht uit de jongste we reldoorlog. Met een algemene constatering moet men echter voorzichtig zijn, want het aantal dergenen met name te Zierikzee, die deelnamen aan het yan offi ciële zijde opgestelde herdenkings programma, nl. de stille omgang en de daarop aansluitende inter kerkelijke samenkomst, wd?s zicht baar kleiner dan op andere jaren, slinkend klein, in feite absurd klein. Onbegrijpelijk ons bedun kens in een stad, die zelf zo on barmhartig door de wrede molen van de oorlog is gedraaid. Er is ten aanzien van deze zo uiterst zinvolle en noodzakelijke herden king, een tanende belangstelling te constateren, erger een onverschil ligheid, die iemand naar de keel kan vliegen. Waar blijft - zo vra gen wij ons af - de grote massa van de jeugd? Wat is er op de scholen verteld over de heroïsche strijd van de mannen der krijgs- machtonderdelen en van de man nen in het verzet? Waar blijft - vooral die vraag intrigeert ons - de grote massa van kerkelijk Zie rikzee? Waar blijven de verenigin gen, waar de leden van de ge meenteraad, onze paedagogen om hun dankbaarheid te betuigen je gens hen, die het hoogste offer van hun leven brachten? Kunnen we niet meer één uur waken bij hun graven, één avond hun moed, hun doorzettingsvermogen, hun lijden herdenken? Ergens is de fatale kreet gebo ren, „dat we de doden uit de Spaanse tijd toch ook niet meer herdenken'Het is een leugenach tige kreet. Iedere keer dat het Wil helmus wordt gezongen, worden in feite de doden uit die tijd her dacht. Bovendien zijn degenen, die een eigen herinnering aan die tijd zouden kunnen hebben, reeds eeuwenlang overleden. Deze gene ratie is echter overvallen door de gruwelijkste aller oorlogen, waarin offers zijn gebracht zo groot, zo onaantastbaar, dat men er alleen met een huivering aan denken kan. Het is uiterst droevig dat - waar vorstenhuis en regering ons voor gaan in een piëteitsvol gedenken - zo velen hier menen „dat het nu wel genoeg is". Het is nooit ge noeg, niet voor ons, noch voor. onze kinderen, noch voor onze kleinkinderen, noch voor degenen, die na hen komen. Hun bestaan zal altijd blijven wortelen in de aarde, die doordrenkt is met het bloed van hen, die hun leven veil hadden voor recht en vrijheid op een ogenblik dat deze essentiële levenswaarden dodelijk werden bedreigd. Bij de herdenking der doden, tijdens een bijeenkomst in de Gasthuiskerk is het woord gevoerd door ds. J. B. Assendorp, Ned. Herv. predikant te Zierikzee. Ds. Assendorp is een bijzonder be gaafd spreker en een stilist, die men met een lantaarntje moet zoe ken. Altijd weet hij formuleringen te vinden, die boven de grauwe massa van bij allerlei gelegenhe den gesproken woorden uitsteken. Hij heeft - om het kort samen te vatten - de gave van het woord en reeds vaak hebben wij met bewon dering geluisterd naar de zinvolle inhoud, die deze geestelijke aan zijn toespraken weet te geven. Wij vonden het echter bijzonder spij tig dat de predikant in zijn herin neringstoespraak gisteravond het nodig oordeelde een zo duidelijk onderscheid te maken tussen de genen, die zijn gevallen in krijgs dienst en in het verzet. Men be- grijpe ons goeder is verschil. De eersten deden de hun opge dragen plicht, de verzetsmensen namen geheel vrijwillig een taak op zich, waarvan zij de risiko's kenden, maar de uiteindelijke af loop niet. Zo gezien lijkt het dus volkomen correct een verschil aan te geven. Toch hebben wij in de gemaakte opmerking elementen van een groepsvisie onderkend, nl. die der pacifisten. In ons democra tisch bestel hebben deze mensen het recht hun mening te hebben, maar op het moment van de do denherdenking is het o.i. pijnlijk althans maar te suggereren, dat cle leden der krijgsmaehtonderdelen alleen met een „vloek en een zucht" hun moeilijke plicht heb ben gedaan. Alleen maar dus, om dat er een regering was, die het hen opdroeg. Er is wel gevloekt op de Grebbeberg, aan het Korn- werderzand en in de Javazee, maar bijna uitsluitend omdat de op te brengen tegenweer te ge ring was of de munitie verschoten. In die sfeer proeft men hetzelfde élan en dezelfde offervaardigheid als in de sfeer van het verzet en het is dus onlogisch een soort „no lens volens" te constateren met betrekking tot hen, die in militair verband de strijd tegen een over machtige vijand aanbonden. Uit eraard betekenen deze opmerkin gen geen uitval tegen de persoon van de onderhavige predikant, met de rest van diens toespraak wij het van harte eens waren. Juist op 4 mei evenwel liggen de zaken teer en dient een herdenking wer kelijk „nationaal" te zijn, d.w.z. inclusief alle konsekwenties die uit het begrip natie, volk, vader land voortvloeien, de (helaas bit tere) noodzaak tot verweer in een uur van dodelijke bedreiging in begrepen. Prinses Irene en echtgenoot op de Canarische eilanden MADRID, 4-5. Prinses Irene en haar echtgenoot zijn gistermiddag van het vl'iögveM vam Madrid ver trokken naar die Canarische eilan den. Zij zullen diaar 'hun huwelijks reis voortzetten na 'het merkwaardig •intermezzo in Madrid dit weekeinde. Het paar werd in een 'auto tot vlak voor de vliegtuigtrap 'gereden, nadat alle andere passagiers al aan boord waren gegaan. Zij wipten snel 'het toestel in. De terdoodveroordeling van dr. Soumokil DEN HAAG, 4-5. De Federatie van N ederlandse oudstrij ders- organisa ties heeft in een brief aan de mi nister-president, mr. V. G. M. Marij- nen, de hoop uitgesproken dat voor de redding van het leven van de Zuid-Molukse leider dr. mr. Chr. Soumokil iets van de Nederlandse regering verwacht mag worden. Het verdient wellicht aanbeveling er bij de Indonesische regering 'geen twijfel over te laten bestaan dat het vol trekken van het vonnis aan dr. Sou mokil de bereidheid van Nederland tot bijstand in de financiële en eco nomische sector ernstig in gevaar brengt, aldus deze door de secretaris van de federatie, de heer P. J. G. A. Ego, getekende brief. ZIERIKZEE, 4-5. Bij de zaterdag j.l. te Vlissingen gehouden atletiek wedstrijden ging het by de meisjes voornamelijk tussen Hulst, Vlissin- NICOSIA, 4-5. De bemiddelaar der Verenigde Naties in de kwestie- Cyprus, de Fin Tuomioja, heeft maandag bij aankomst uit Londen in Nicosia verklaard, dat hij „stukje veer stukje" vordert en dat hy bin nenkort met zyn eigen voorstellen voor de dag kan komen. Hij zei thans de standpunten van de betrokken partijen precies te ken- GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand april Geboren: Adriana Jacoba, dochter van H. J. Bevelander en M. A. Da lebout (Kerkwerve); Willem Olivier Bartel, zoon van J. Boot en J. M. van der Meet (Kerkwerv^). Gehuwd: Marinus Cornelis Pleune, 26 j. en Rinkje Beijert, 21 j. (Scha- rendijke); Johannes van Leeuwen, 25 j. en Tannetje Wilhelmina Beeke, 21 j. (Kerkwerve). Overleden: Bastiaan de Witte, 59 j. (Eikerzee); Cornelis van der Weele 52 j. (Tilburg). Ingekomen: N. M. van de Schelde en gezin van Duiveland naar Kerk werve; C. J. de Graaf van Brouwers haven naar Kerkwerve; K. de Graaf -de Meij van Westerschouwen naar Kerkwerve; J. van der Have-van de Schraaf van Kapeile (Z.) naar Kerk werve; C. M. Mulder en echtgenote van Brouwershaven naar Ellemeet; F. Louws en gezin van Kortgene naar Scharendijke. Vertrokken: R. Posthuma en gezin van Duivendijke naar N.O. Polder; J. Kort en gezin van Kerkwerve naar Zierikzee; C. P. M. Verdaas donk en echtgenote van Eikerzee naar Zevenbergen. PREDIKBEURTEN vcor Hemelvaartsdag 7 mei Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk:' 10 uur ds. Lam. Kerkwerve: 11 uur ds. Zonne veld. Serooskerke: 9.30 uur ds. Zon neveld. Burgh: 10 uur ds. Don. Renesse: 10 uur ds. Van Liere. Scha rendijke: 10 uur ds. Roodenburg. Noordgcuwe: 11 uur ds. Kelling. Dreischor: 9.30 uur ds. Kelling. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Ocsterland: 10 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 uur leesdienst, Brui- nisse: 10 uur Gereformeerde Kerken Zierikzee: 9 uur ds. Scholing. Haam stede: 10 uur ds. Hoogsteen. Scha rendijke: 10.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 uur ds. Wentzel. Nieuwerkerk: 9 uur dr. Becker. Oos- terland: 10 uur leesdienst. Bruinisse: 10.30 uur dr. Becker. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 uur leesdienst. Kerk werve: 10.15 uur ds. Westerink. Haamstede: 9 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 7.30 uur ds. J. Karens. Zaterdag 9 mei, 7.30 uur ds. C. van Dam, Werkendam. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Karens (bev. lidmaten). Oos- terland: 10 uur leesdienst. Geref Gemeenten in Nederland Bruinisse; 10 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Bruinisse: 10 uur leesdienst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen te 7.30, 10 en 19 uur. Haamstede:' Eucharistievieringen te 8.30 en 10 uur. gen en Zierikzee. De Zierikzeese meisjes van „Delta-Sport" zien weer terug op een zeer geslaagde wedstrydmiddag, want zij keerden naar huis terug met meer prijzen beladpn dan de beide andere ploegen samen. Er werden namelijk niet minder dan 8 eerste, 6 tweede en 2 derde prijzen in dc wacht gesleept. Uit de uitslagen van deze succes dag blijkt o.a. dat Jopie Stoutjesdijk bij de A-meisjes eerste werd op de 80 meter. Bovendien won zij 't ver springen met een sprong van 5.01 meter. Tweede werd zij bij het hoog springen met 1.35 meter en eveneens tweede bij het kogelstoten met 9.11 meter. Het kogelstoten werd overi gens toch een winstnummer voor Ziérikzee, want Jannie Schot werd eerste op dit nummer. Zij stootte de kogel ruim 12 meter en werd ook eerste bij het hoogspringen met een sprong van 1.40. Jopie Verwest zorg de voor een eerste prijs bij de 80 meter meisjes-B, tevens voor een eerste prijs verspringen met 4.72 me ter en een tweede prijs bij het hoog springen (1.30 m.). Bij de C-meisjes werd Jenneke Mouthaan eerste bij het hoogsprin gen (1.34 m.). Marian Sies eindigde als nr. 2 bij de 60 m. en werd 3e bij het hoogspringen met 1.24 meter. Nelleke Hogerheide zorgde voor een eerste prijs bij de D-meisjes door 3.69 meter te laten noteren bij het verspringen. Zij werd tweede bij het kogelstoten met 7.14 meter. Tenslotte zorgde Saartje Beije voor een tweede prijs op de 60 meter en een derde bij het verspringen met 3.52 m. Mooie prestaties waren vooral de 4.72 meter verspringen van Jopie Verwest en het hoogspringen van Jenneke Mouthaan met 1.34 meter. nen. Zijn besprekingen met de Brit se regering noemde hij „openhartig en nuttig". Hij zei „iets meer te vreden" te zijn dan bij zijn vertrek van het eiland. President Makarios van Cyprus 'heeft maandag een bezoek gebracht aan het Kyreniagebergte om de re geringstroepen, die de toppen tegen over het kasteel St Hilarion bezet ten, de traditionele paasboodschap („Christus is herrezen") over te brengen. De aartsbisschop werd vergezeld door minister van binnenlandse za ken Georgadjis en door generaal Pantelices, bevelhebber van het le ger. Hij inspecteerde de Grieks-Cy prische stellingen en liet zich dooi de plaatselijke commandant een uit eenzetting van de militaire situatie geven. Alvorens het gebied te verlaten bracht Makarios een bezoek aan de historische kapel van de profeet Elia die de Turks-Cyprioten tot voor tien dagen als geschutsstelling ge bruikten. Hij gaf opdracht alle ge wijde voorwerpen uit de kapel naar Nicosia over te brengen. KERKNIEUWS Oud-Gereformeerde Kerk BRUINISSE. Heden (dinsdag)avond 5 mei, 7.30 uur, ds. L. Gebraad, St. Philipsland. OOSTERLAND. Morgen (woens dagavond 6 mei, 7.30 uur, ds. L. Gebraad, St. Philipsland. ZIERIKZEE Jaarvergadering Chr. Lagere School De jaarlijkse ledenvergadering van de Vereniging tot 'bevordering van ihet Christelijk Schoolonderwijs te Zierikzee onder de zinspreuk „Laat de kinderkens tot Mij komen" wordt gehouden op diinsidaigavon'd 12 mei a.s. in 'het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw 'in het Vrij'e. Aftredende bestuursleden zijn de 'heren J. W. v. id. Doel, W. Goud zwaard, R. van Ommeren en S. de Vlieger (herkiesbaar). Voorzien moet worden in de vacatures welke zijn ontstaan door het vertrek van de predikanten M. v. ;d. Klis en Y. J. Tiemersma. De secretaris, de 'heer T. C. Hek man, deelt in 2ijn aan de leden toe gezonden jaarverslag over 1963 o.a. mee dat het ledental is gestegen van 343 tot 352. Ondanks stijging van1 het ledental, welke in ihet verslag ver heugend wordt genoemd, wordt de leden in overweging gegeven hun contributie te verhogen. In het verslag wordt het ontmoe digend genoemd idalt 'd'e zaak van de bouw van een nieuwe chr. lagere school nu eigenlijk al 10 jaar lang geen enkele vordering maakt. Het bestuur van de vereniging vraagt zich met zorg af waar in de nabije toekomst de kinderen van de chr. lagere school heen moeten. Enkele jaren lang zijn er nu al vier lokalen te weinig. Op de komende vergadering zul len door de voorzitter omtrent de restauratie van de dhr. lagere school en d'e nieuwbouw van een dhr. la gere söhool nadere mededelingen worden verstrekt. De agenda vermeldt tevens een lezing, te houden door de heer J. C. Spaans over de mogelijkheden die er voor de ULO-sdhool liggen in de wet op het voortgezet onderwijs. Vergadering Woningbouw vereniging „Beter Wonen" Op woensdagavond 13 mei a.s. wordt in de bovenzaal van café-res taurant „Mondragon" een algemene ledenvergadering gehou'dfen van d'e woningbouwvereniging „Beter Wo nen". Op deze vergadering zal een overzicht worden gegeven van de stand d'er woningen in aanbouw. Voorts komen aan de orde nieuwe bouwplannen en' het punt bejaarden centrum, alsmede een statutenwijzi ging. Aftredende bestuursleden zijn de heren P. A. Boöt (niet heikies baar), D. A. de Hodge, A. P. v. d. Mark en J. Pompei*. De heer M. C. Verheijen is .aftredend a'ls commis saris. BURGH Toto-geluk Al enige jaren beheert de heer M. J. Viergever ijverig en plichtsge trouw d'e toto-afdeling der sportver eniging Burgh. Zelf poollt hij regel matig mee en na de uitslagen van zondag bleek ihet dat 'hij er een rijtje met 12 goede bij had. BURGHSLUIS Pool brak been Aan boord van het Poolse binnen schip B.M. 5032 'had zaterdagmorgen een ernstig ongeluk plaats, waarbij de 30-jarige machinist E. B. uit Wroclaw een been brak. Bij het be treden van de machinekamer gleed ihij uit met bovenvermeld gevolg. De schipper verleende eerste hulp, waarna d'e E.H.B.O.rieden der red dingboot, de heren Overbeke en Dijkgraaf de verdere verzorging op zich mam'en en dokter Steniger waar schuwden. Per ambulance werd B. die gehuwd is en vader van twee kinderen, naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis vervoerd waar hij voor verdere verpleging werd opge nomen. Het schip was höt derde Poolse, dat de haven van Burgshluis binnen 'kwam. Het'vervoerde zware granet- Stille tocht Een groep personen begaf zich maandagavond van ihet gemeente huis naar het keiiklh'of, 'teneinde een stille huidje te brengen aan hen 'die vi'elen voor de vrijheid. Aan de voet van het monument legd'e loco-bur gemeester Vis nam'en's (de Oud-Strij ders en Dragers van bet Mobilisa- tiekruis. bloemen. In d'e stoet liep een 'deputatie leerlingen, mede van de Ohr. Nat. school. BRUINISSE/ZIERIKZEE De vloot vangt mosselzaad De gdhele Zeeuwse mosselkwe- kersvloot is thans weer in het noor den geconcentreerd, omdat geduren de veertien dagen de visserij op mosselzaad op 'het Friese Wad is opengesteld. Vandaag, 5 mei, begint de grote slag die beslissend is voor de consuimptievoorraad van volgend jaar. Immers, waar geen zaad voor handen is, kan niet worden gezaaid, waar niet gezaia'id kan worden valt ook geen oogst te verwachten. Maar er worden wat de aanwe zigheid van zaadban'ken betreft wel optimistische geluiden géhoord. Zo spreekt men van een zaadbank oos telijk van Vlieland en van aanwezig klein zaad in de buurt van Harlin- gen. Hoe het ook zij, de nodige spanning zit 'er natuurlijk wel in', vooral omdat slechts enkele weken beslissend zijn voor een geheel jaar. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Bij de groepscommandant der rijkspolitie (politiebureau) zijn na- d'ere inlichtingen te bekomen over de in de maand april te Bruinisse gevonden voorwerpen1 paar beige dameshan'dsdhoen'en; 'een dames- polshorloge, een rechter glacé jon gens- 'of meisjes handschoen en een zwarte legerbroök. De 14-jarige S. de Waal Jz. 'kwiam te vallen en brak een pols. ZIERIKZEE Jaarverslag Gemeentemuseum Uit het dezer dagen verschenen jaarverslag van het gemeente-mu seum van Zierikzee over het jaar 1963 blijkt dat opnieuw gesproken kan worden van enige verbetering in het aantal museumbezoekers. In het afgelopen jaar werd het museum bezocht door 2.248 betalende vol wassen bezoekers, 848 kinderen, 293 scholieren en 500 gratis bezoekers, totaal dus door 3.889 personen. Aanwinsten en schenkingen f 10,-; diverse giften f 5,40; f 2,-; ijzeren gegoten vuurstoof; kaart, van Nobelpoort; 5 krabbesoorten uit Oos- terschelde (geprepareerd); een klei ne botervorm; een luxe sigarendoos; zilveren horloge zonder glas en één wijzer, m. nikkelen ketting; zilveren guldens en kwartjes; 1 suikerschep uit de laatste oorlog; kerkboek met zilver beslag (geschonden); rente DODELIJKE ONGELUKKEN BOXTEL. In de afgelopen nacht is de 32-jarige graan- en meelhan delaar A. van Stekelenburg in zijn Woonplaats Boxtel met een perso nenwagen tegen een geparkeerd staande vrachtwagen met aanhanger gereden. De man was op slag dood. SITTARD. In het ziekenhuis te Sittard is overleden de 11-jarige zoon van de familie Aschman uit Berlijn, die in Sittard werd aange reden door een auto. De auto die hem aanreed, werd bestuurd door een inwoner van het Duitse Mün- chen-Gladbach. NIJMEGEN. Op de Sint Anna- straat in Nijmegen werd de 14-jarige csholier Wim Verlaan, op het mo ment dat hij per fiets een andere wielrijder wilde inhalen, gegrepen door een hem achterop komende vrachtwagen. De jongen raakte on der de achterwielen en werd op slag gedood. BORNE. Tussen Borne en Zen deren moest een zwaar beladen vrachtauto met aanhanger, rijdende in een file, afremmen. Om niet te gen zijn voorligger te botsen, reed de wagen uit de file met het gevolg dat een tegenligger, bestuui'd dooi de 53-jarige J. Krijnen uit Gorssel tegen de vrachtauto botste en op slag werd gedood. MIJDRECHT. Een zesjarig zoon tjes van de familie de Zwart te Mij drecht is overreden door een vracht auto die achteruit reed. Het kind was op slag dood. Het was het enige zoontje uit een gezin van acht kin deren. DEN HAAG. Door nog onbekende oorzaak is een helikopter van het type „Agusta Bell" nabij het Zuid- Hollandse plaatsje Valkenburg in de Oude Rijn terecht gekomen. Het vliegtuig was kort tevoren voor een instructievlucht van het marine vliegkamp „Valkenburg" opgestegen. Eén der inzittenden kwam om het leven. VUGHT. In de IJzer enMan bij Vught is de 18-jarige heer J. van Waterschoot uit Valkenburg ver dronken. Hij was samen met zijn broer en een kennis aan het zeilen, waarbij de boot omsloeg. OLDEMARKT. In Oldemarkt is de 44-jarige mej. J. v. Haverkamp bij het oversteken van de straat door een passerende auto gegrepen en te gen het wegdek geslingerd. De vrouw werd zo ernstig gewond, dat zij later in het ziekenhuis is over leden. ZIERIKZEE Artsendicnst te Zierikzee op Hemelvaartsdag Dokter C. M. van Hoorn, (tel. (01110)- 2080. Vorige week herdacht mej. A. C. G. Oudemans, lerares Frans aan het Prof. Zeeman-lyceum haar 40-jarig jubileum. Men ziet hier een door vele ge schenken verraste jubilaresse. Op de voorgrond dr. J. J. Westendorp Boerma, rector van het lyceumdie zijn collega behulpzaam was bij het ontpakken der geschenken. (Foto: Zierifkzeesche Ndeuwsbode). Ingezonden mededeling „Delta-Sport" meisjes wonnen weer een groot aantal prijzen te Vlissingen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9