camera inruil actie matrassen 2 mei t/m 6 juni 7^0,10- of 15- waard! ONGELUK OP SPORTVELD? Jffr "prijsbewuste" mensen kopen en nu... een DRUM half zwaar héél lekker! Bandrecorder contra huwelijkscrises De Philippijnen en Maleisië Rrandkastkrakers aan het werk Wie verleent eerste hulp bij ADVERTENTIE Bij ongevallen tijdens spel of wed strijd moet niet al te snel worden beslist dat de getroffene „wel door kan gaan". Zulke overhaaste beslis singen zijn hier zeker niet op zijn plaats. Ze zijn vele sportlieden al dikwijls duur te staan gekomen. De beoordeling van het letsel dient te geschieden door een degelijk onderlegd e.h.b.o.-helper of helpster. Vanzelfsprekend is het nog beter wanneer een arts - indien toevallig aanwezig - de beslissing neemt of er doorgespeeld kan worden. Het is raadzaam dat verenigings leiders zich althans enigszins be kwamen in de beginselen van de eerste hulpverlening. Er moet op het sportveld toch iemand aanwezig zijn die in noodgevallen een beetje op de hoogte is. Geen club zonder Op elk sportveld en in ieder sport- lokaal behoort materiaal aanwezig te zijn om eerste hulp te kunnen verlenen. Maar dat heeft alleen zin als er ook mensen zijn die weten hoe zij met dat materiaal moeten omgaan. Men moet altijd kunnen rekenen op iemand, die met de inhoud van de verbandtrommel bekend is. Er moet ook altijd iemand aanwezig zijn die bij een eventueel ongeval cle brandcar en de spalken niet voor de eerste keer van zijn leven ziet. Gebeurt er tijdens sportbeoefening een ongeluk dan moet niet iedereen iets anders willen doen. Het is nut tig wanneer er dan ook iemand is. die weet dat de beste eerste hulp soms „rustig afwachten" is tot er bevoegde hulp ter plaatse komt. Het transport Het is goed wanneer er dan iemand is die in die tussentijd de leiding kan nemen voor een voor zichtig transport van het sportveld naar het kleedlokaal. Dat is ook al weer iets waar men enig verstand van moet hebben. NatuurUjk is het erg belangrijk om te weten wat men in bepaalde situaties kan doen. Nog veel meer zaak is het soms om te weten ivat men bij een bepaald ongeval beslist moet nalaten. Vaak wordt er teveel „gedaan"! Men kan zich daarom bij deze vast in het oor knopen, dat massage bij ieder vers ongeval streng verboden is. Als dat nu steeds maar eens werd nagelaten, zou er al weermin der schade worden berokkend. Dr. Alfreda Briedé. Wie beslist of er doorgespeeld kan worden? Hoe vermijden'we het optreden van spcrtletsels Zijn er voorzorgen te nemen om sportongevallen en sportletsels te voorkomen? Welzeker, die voorzor gen zijn er. Laat iedereen die aan sport doet er eerst eens voor zorgen dat hij in een zo goed mogelijke li chamelijke conditie verkeert. Om in zulk een goede toestand te geraken dient de sportman een zo volledig mogelijke voeding te ge bruiken. Dat betekent niet „heel veel eten", het wil zeggen een niet overdadige maar wel gevarieerde voeding. Een sportman dient een regelmatig leven te leiden en steeds voldoende nachtrust te genieten. En wat de sport zelf betreft: men dient zich door zorgvuldige training de juiste techniek eigen te maken. Niet op leeftyd Besteedt men daarnaast ook nog voldoende aandacht aan een goede tactiek bij de sportbeoefening, dan heeft men de kans op sportongeval len en sportletsels tot een minimum beperkt. Maar er is nog iets dat men niet over het hoofd mag zien. Behalve de letsels die plotseling door een ongeluk ontstaan zijn er bij sportbeoefening ook letsels bekend die langzamerhand tot ontwikkeling komen. Daar ivordt op onze sport velden nog veel te weinig aandacht aan geschonken. Bij jeugdige personen behoeft men dit laatste niet zozeer te vrezen: bij hen is het gehele bewegingsapparaat nog soepel, bij hen is er nog een groot vermogen tot herstel. Bij oudere sportlieden is dat anders. Afwijkingen Hoe ouder men wordt, hoe gerin ger wordt helaas het regeneratiever mogen van gewrichten, van pezen en van banden. De wedstrijdsport is daarom het meest geschikt voor jeugdige personen. Het herhaald opvangen van een bal, het voortdurende schokken en stoten veroorzaakt bij oudere sport lieden vaak ernstige afwijkingen van het bewegingsapparaat, die moeilijk te behandelen zijn. Zidk een behandeling dient van zelfsprekend door een arts te ge schieden, maar het is nodig dat de sportman of -vrouw er zelf ook op bedacht is. Ook op die wijze kunnen veel sportletsels worden voorkomen. Dr. Alfreda Briedé. Ingezonden mededeling Verkrijgbaar bij alle goed gesorteerde zaken. Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee leverde fraaie prestatie tegen V.E.S. '35 (3-1) Burgh bemachtigde de helft van de inzet tegen Kruisland MEVO won op overtuigende'wijze van Yerseke III Kampioen Burgh AI besloot competitie met 8-0 overwinning op Robur AI Zee meeuwen boekte eerste winst in S.D.K.B.-competitie VOETBAL K.N.V.B. In haar laat ste thuiswedstrijd van dit seizoen leverde Zierikzee tegen het kampi oenselftal in de 4e klas G VES '35 een fraaie prestatie. Op het door de zware regenval bijna onbespeelbare terrein legde Zierikzee, tegen het zich volkomen gevend VES, een grote technische meesterschap aan de dag. De 3-1 overwinning welke de rood-zwarten wisten te boeken was uiteindelijk nog maar een zwak ke afspiegelina van de wijze waarop de thuisclub gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd domineer de. Als kampioensteam stelde VES ons wel diep teleur daar het door hen vertoonde spel geen moment de indruk heeft gegeven beter te zijn dan dit van een groot aantal elftal len in deze afdeling. Burgh weerde zich uitstekend in de uitwedstrijd tegen Kruisland waar het er in slaagde de helft van de inzet te be machtigen (1-1). Door de talrijke terreinafkeuringen waren deze twee wedstrijden de gehele oogst van het zondagvoetbal. VES '35 21 12 5 3 48-29 29 Vosmeer 20 11 1 8 39-34 23 Zierikzee 21 9 5 7 35-30 23 NVS 20 8 6 6 50-46 22 Burgh 21 8 6 7 43-40 22 Kruisland 21 10 1 10 41-47 21 RKFC 20 5 9 6 37-41 19 De Schutters 20 6 6 8 35-34 18 DIVO 20 7 4 9 30-36 18 SC Gastel 20 6 5 9 40-36 17 Halsteren 20 7 2 11 36-43 16 Cluzona 20 5 6 9 29-47 16 MEVO 21 8 1 12 48- 56 17 AZVV II 20 6 4 10 43- 55 16 Yerseke III 21 4 4 13 31- 45 12 Krabbendijke II 20 1 2 17 12-105 4 JUNIOREN. In groep A IV besloot Burgh A 1 de competitie met een daverende 8-0 overwinning op het bezoekende Robur A I. Zierikzee A 1 boekte bij het bezoek aan Wolf- aartsdijk A I een verdienstelijke 4-1 zege. In groep B VIII kwam Drei- schor B I in de wedstrijd tegen Zie rikzee B 1 niet opdagen waardoor de beslissing voor de bezetting van de bovenste plaats tveer zvat is opge schoven. KORFBAL. In de le klas van de SDKB staat het reeds nu vrijwel vast dat Burgh weer met kop en schouders boven haar rivalen uit steekt. Zaterdagavond was het nog zonder verliespunten zijnde WIK in de Westhoek op bezoek. Veel plezier hebben zij van dit reisje niet be leefd daar met een zware 9-1 neder laag de thuisreis moest worden aan vaard. Te Haamstede kwam Zee meeuwen tot zijn eerste winst in dit seizoen door Unitas met een 7-3 ne derlaag naar Zierikzee terug te stu ren. ZSC bleek zich snel te hebben hersteld van de 8-2 nederlaag tegen Burgh daar het met een 7-4 zege baas in eigen huis wist te blijven tegen Brouwershaven. ZATERDAGCOMPETITIE. In de Ie klas is het MEVO gelukt de be langrijke uitwedstrijd tegen Yerseke III op overtuigende wijze met 3-0 te winnen. Door dit resultaat zal Yer seke lil tezamen met Krabbendijke II haar geluk volffend seizoen in de 2e klas moeten gaan beproeven. Bruse Boys zag in haar laatste wed strijd geen kans om te Axel de re serves van AZVV te verschalken en moest met een 4-2 nederlaag ge noegen nemen. Nieuwland 21 15 3 3 65- 36 33 Hoek 20 11 5 4 68- 33 27 Kats 20 13 1 6 42- 29 27 Wemeldinge 21 12 2 7 70- 38 26 Wolfaartsdijk 21 10 4 7 51- 47 24 Kapelle 19 10 3 6 68- 42 23 Bruse Boys 22 7 5 10 46- 65 19 Nieuwdorp 20 9 0 11 53- 61 18 Burgh 5 5 0 0 35- 9 10 ZSC 4 3 0 1 17-14 6 WIK 3 2 0 1 10-14 4 SKNWK 4 1 0 3 17-17 2 Zeemeeuwen 4 1 0 3 11-16 2 Unitas 4 1 0 3 12-21 2 Brouwershaven 4 1 0 3 12-22 2 In de 2e klas konden de reserves van SKNWK hun eerste overwin ning boeken door te Nieuwerkerk met 4-2 van DES te winnen. NOAD bleef nog steeds zonder winst daar Brouwershaven II er te Dreischor in slaagde met 3-1 aan het langste eind te trekken. Wegen terreinafkeuring vond de ontmoeting tussen WIK II en Burgh II geen doorgang. Mannen, samen bij hun hobby, draaien ook samen een Drum. Begrijpelijke so lidariteit, want Drum is een mannelijke mélange van liefst 17 soorten tabak van de beste plantages ter wereld. Pittige, rijp-bruine tabak uit Kentucky en Tennessee, heldere uit Carolina, geurige Burley en vele andere. Lang gerijpt, kundig gemengd en vers verpakt in de handige tabakszak. f.i.- Burgh 11 DES Br.haven II SKNWK II DOSKO WIK II ffOAD 3 4 4 3 3 111 2 10 1 3 0 0 3 3 0 0 11- 5 6 2 0 2 16-10 4 12 1 8-7 4 111 8-8 3 7-8 3 4- 8 2 2-10 0 SPORT VOETBAL Burgh A I-Robur A I 8-0 De A-junioren van Burgh, die vo rige week kampioen werden van hun afdeling, hebben zaterdag in hun laatste wedstrijd tegen het Goesse. Robur duidelijk bewezen dat ze deze ere-plaats duidelijk waard zijn. Geen moment is de zege in gevaar geweest en op vrij normale wijze liep Burgh van haar overigens lang niet zwakke tegenstander weg. Voor de aanvang van de wed strijd sprak de voorzitter van Burgh, de heer W. L. Deurloo, "de jongens een felicitatiewoord toe. Spreker memoreerde even de aanloop van; de deelname in deze dure competitie en het was toen nog niet zeker of ieder een wel regelmatig mee kon op de betrekkelijk verre reizen. Doch door doorzetten en goede leiding werd dit fantastisch resultaat bereikt. Er zit ten in deze ploeg goede voetballers die een belofte inhouden vdor het eerste elftal. A.s. donderdag kan deze ploeg nogmaals bewijzen in de grote seriewedstrijden te Vlissingen dat ze tot de besten van Zeeland be- HEIDELBERG. Met behulp van 200 meter geluidsband wil de Hei- delberger dominee Wilhelm Wacker de huwelijken van jonge mensen wat beter bestand maken tegen cri ses. Belangrijke getuige van de trouwceremonie is een microfoon voor het altaar, waarin de 56-jarige geestelijke de trouwformule en bruid een bruidegom hun jawoord moeten spreken. Op de band wordt de hele trouwplechtigheid van het eerste tot het laatste klokgelui opgenomen. Na de huwelijksvoltrekking wordt de band in het bijzijn van het bruids paar afgespeeld en dan mee naar huis gegeven. Dominee Wacker is ei- na drie jaar praktijk van overtuigd, dat zijn idee van akoestische vast legging van de trouwceremonie veel tot het geluk van het paar kan bij dragen. „Misschien", aldus hoopt hij, „helpt deze band de mensen weer op weg, als er eens na enige jaren wol ken aan de echtelijke horizon opko men. Dan zou de opname eraan kun nen herinneren, dat de beide echt genoten elkaar voor het aangezicht van God trouw hebben gezworen - een feit, dat vele gehuwden helaas vergeten. Tot nu toe waren alle door hem getrouwde echtelieden enthousiast over de onzichtbare getuige. Daar zich natuurlijk niet in ieder huis een bandrecorder bevindt, is domi nee Wacker bereid, de door hem ge trouwde echtparen le allen tijde weer te ontvangen, opdat zij met be hulp van zijn apparaat de huwe lijksplechtigheid nog eens kunnen beleven. Zulke bezoekers komen niet zelden voor, want ook echtparen die zo gelukkig zijn als op de eerste dag, willen dikwijls veel later nog eens herinnerd worden aan bijzón derheden van het hoogtepunt van hun leven, hun huwelijk. horen. Het bestuur zal dan ook alles doen om Burgh A I in de toekomst ten goede te komen. Reeds in de 13e minuut had Burgh r succes door een goed schot van Joost Hcgestein (1-0). Kort daarna lost Frits van Oeveren een harde kogel, waarbij de rechtshalf de bal van richting doet veranderen, on houdbaar voor de doelman (2-0). De zwart-witten, die het windvoordeel hebben, zetten enige goede aanval len cp, doch de groenwitte achter hoede is in goede vorm en weet elk gevaar de kop in te drukken. Een doorbraak der groen-witten doet de bal bij Rini Dijkman belanden en deze schiet hard tegen de paal, doch de goed meegekomen Hans Padmos vangt de bal op en scoort nummer 3 (3t0). Na de aftrap belandt de bal weel bij Dijkman en nu laat hij de paal er buiten (4-0). Regelmatig gaat Burgh door en voor de rust maken Mary Evertsé en Dick v. d. Linde er nog 6-0 van. Na Ge rust deed Burgh het wat kalmer aan en 't gelukte Rini Dijk man om met twee gave doelpunten de eindstand op 8-0 te brengen. De ploeg kwam één doelpunt te kort om de honderd vol te maken, want hun fraai dcelgemiddelde luidt: 99-13. Kruisland-Burgh 1-1. Beide ploegen deelden broederlijk de puntjes in een wedstrijd waarin voor beiden niet veel meer op het spel stond. Het terrein was bespeel baar, doch daarmede is dan ook alles gezegd. Glijpartijen en onverwachte schuivers waren dan ook niet van de lucht. In beide goals stonden water plassen, zodat ook het uiterlijk dei- spelers er al spoedig modderig uit zag. Voor de rust nam Kruisland de leiding doordat Lodiers een vrije schop in het doel schoot, doch na de rust kreeg ook Burgh een vrije schop en daaruit kon Theo Wessels met een keurige boogbal de partijen op gelijke voet brengen. Burgh miste Toon Rijnberg, Theo en Jan van Nieuwenhuize, waardoor ze diep in voorraad junioren moest grijpen. Dick v. d. Linde, Frits v. Oeveren en de thuis zijnde Theo Wessels wa ren de invallers. Zondag speelt Burgh haar laatste wedstrijd thuis tegen DIVO. Zierikzee-V.E.S. '35 3-1 Op het wel bijzonder moeilijk be speelbaar terrein is het kampioens- clftal van VES er geen moment in geslaagd dit door haar spel waar te maken. Het was heus niet zo dat de bezoekers niet hun best deden om een beter resultaat te bereiken. Technisch waren zij evenwel verre de mindere van de rood-zwarten die vooral in de tweede 'helft bij vlagen dit kampioenselftal volkomen over klaste. Die 3-1-overwinning welke Zierikzee uiteindelijk wist te beha len, was dan ook maar een zwakke afspiegeling van de ware krachts verhouding in het veld. Nadat aanvoerder de Zeeuw de gasten voor het behalen van het kampioenschap bloemen had aange boden trok na de aftrap de thuisclub tegen de schuin over hot veld staan de wind in, ten aanval. Een uitste kende voorzet van Klink kopte van Beveren rakelings over de lat. Bij een ver schot van Heijboer moest de doelman al zijn talenten tonen om een doelpunt te voorkomen. Aan de andere kant kwam Hogerheide tijdig uit zijn doel om Kraus het scoren te beletten. Kort achtereen krijgt Zierikzee dan een drietal cor ners te nemen, welke niets opleve ren. In de 17e minuut gaan Klink en van Beveren na een goede combina tie door de verdediging, waarna de dcelverdediger over de voorzet van van Beveren heenduikt, waardoor Heijboer weinig moeite heeft het le der in het verlaten doel te plaatsen (1-0). Uitstekend gesteund door de midden- en achterspelers blijven de rood-zwarten de VES-verdediging onder druk zetten. Toch valt in de 28ste minuut aan de andere kant een doelpunt, als de achterspelers voor buitenspel blijven staan, waardoor de geheel ongedekt staande Kraus weinig moeite heeft om doelman Ho gerheide het nakijken te geven (1-1). Aan het spelbeeld verandert dit niets daar Zierikzee het beste van het spel blijft behouden. Uit een door Koe- voets genomen vrije trap schiet Klink enkele centimeters langs de verkeerde kant van de staander. Na de hervatting zet Zierikzee di rect een offensief in. Een fraaie om haal van van Beveren weet de doel man uitstekend te stoppen. De be zoekers trachten zich wel uit deze greep te ontworstelen, maar steeds als zij trachten een aanval op te zetten grijpt de defensie, waarin vooral Willemse een dominerende rol speelde, tijdig in, waarna met uitstekend samenspel de voorhoede weer aan het werk wordt gezet. In de 11e minuut weet Klink na een goede pass de linksachter te passe ren, waarna hij via de handen van de doel verdediger laag inschiet (2-1) Bij vlagen worden de. gasten hierna geheel overspeeld, waarbij zij op het middenveld van het kastje naar de muur worden gestuurd. Had Zierik zee in deze periode over een schutter van formaat beschikt, dan had dit voor VES catastrofale gevolgen ge had. Opvallend was de wijze, als zij een tegenaanval wilden opzetten, waarop zij steeds weer in de buiten- spelval liepen. In de 23ste minuut was er voor Zierikzee geen vuiltje meer in de weg, toen Verkaart uit een corner van Koevoets de bal in het net kopte (3-1). Zierikzee bleef tot het einde de toon aangeven zon der dat het er nog in slaagde in de stand verandering te brengen. MANILLA. 4-5. De Philippijnse minister van buitenlandse zaken, Salvador Lopez, heeft maandag ge zegd van president Macapagal mach tiging te hebben gekregen in Indo nesië en Maleisië inlichtingen in tc winnen over de mogelijkheid van een topconferentie tussen de rege ringsleiders van de drie landen over het Maleisische vraagstuk. Lopez zei nog te wachten op officiële reacties van dc twee landen. DEN HAAG, 4-5. Brandkastkra- kers hebben in een supermarkt van eengroot winkelbedrijf (Albert Heijn) in Den Haag een bedrag van 40.000 gulden buit gemaakt. aVn de daders ontbreekt tot dusveh ieder spoor. De brandkast in de supermarkt is opzij geschoven en de zijkanten zijn bewerkt met acyteleenbranders, ver volgens zijn de betonnen binnenvul- lingen weggehakt en de binnenwan den doorgebrand. De inbrekers heb ben een deel van hun gereedschap - twee acyteleenflessen met meters slangen achtergelaten. De buit is vermoedelijk meegeno men in een aantal weekendtassen, deze worden tenminste vermist. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 4-5. Klei-aardappe- len 35 mm opwaarts: Eigenheimers geen notering; Bintje f 9,00-10,25; Bevelanders f 18,50-20,50; Meerlan- ders f 12,00-17,50. Klei-aardappelen 35 mm opwaarts Eigenheimers f 18,00-19,00; Bintje f 10,00-11,00; Furore f 11,75-13,75. Kl ei - a a r da pp ele n (voor de export) in twee maten gesorteerd: Bintjes 35 mm opwaarts f 9,00-10,00. Zand-aardappelen voor de export: geen handel. Stemmingen: voor binnenland rus tig; voor buitenland flauw. Voer-aardappelen f 1,00-3,00. Prijzen 'berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto Ingezonden mededeling foto- en film- Uw oude camera is Informeer ernaar bij uw fotohandelaar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6