fiets! Toch nog visotters op Schouwen-Duiveland? Chefarine „4 Het zal niet snel komen tot bouw van een dorpshuis Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! blijf jong, blijffit... DE BLANKE MEDICIJNMAN Ingezonden mededeling HOOFDSCHOTEL? VLEES Gemeenteraad Uruinisse BRUINISSE, 2-5. In de vrijdag avond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruitnisse was de heer C. Kik (SGP) wegens ongesteld heid afwezig. Voorzitter is wethou der W. van Gilst, die mededeelt, dat burgemeester C. H. van de Linde, door enkele toevallige gebeurtenis sen niet aanwezig ikan zijn. Onder de ingekomen stukken is een verzoek ingediend door 19 inwo ners uit plan West, om met het oog op het gevaar dat deze oplevert voor de kinderen, de ijsbaan, waarop nog steeds een grote hoeveelheid water staat, af te rasteren. In afwachting van deze afrastering hebben b. en w. nu alvast de kade rond de ijsbaan laten doorsteken, waarbij het water voor een groot deel is weggevloeid. De muziekvereniging „Nu met Hope" verzoekt b. en w. spoedig te zorgen voor een passend gebouw, waarin de uitvoeringen kunnen wor den gehouden en waarin de vereni ging kan oefenen, en 2e een afgeslo ten bergruimte voor ihet opbergen van de instrumenten. De heer M. van de Velde (P.v.d.A.) ondersteunt dlit verzoek. Hij noemt het beschamend, dat de muziekver eniging door het bestuur van het verenigingsgebouw schandelijk is behandeld bij 'het geven van de laat ste uitvoering. Dit heeft de noodza kelijkheid van een dorpshuis, waar voor hij al dikwijls heeft gepleit, thans duidelijk aangetoond. Chr. huishoudschool Dc voorzitter zegt dat het wel» duidelijk is, dalt toestemming tot het 'bouwen van een dorpshuis zeker niet 'direct zal worden gegeven. Op de tot stand'koming van een nieuw er. beter passend gebouw voor de chr. huishoudschool is veel meer kans. Wanneer de huishoudschool een eigen gebouw zou krijgen konden de lokalen in de Poststraat worden ont ruimd en het verenigingsgebouw ken weer als voorheen als een soort dorpshuis in gebruik worden geno men. Hij zal alles doen wat moge lijk is cm betere huisvesting voor de huishoudschool te bevorderen. Verder deelt de voorzitter mee, dat de kwestie met de aannemer den Herder op voor beide bevredigende wijze voorlopig is geregeld. De heer den Herder heeft de datum van 15 augustus opgegeven als vermoede lijke opleveringsdatum van de be- jaardemvonlingen, doch wil een slag om de arm houden, 'in verband met mogelijke vertraging door het niet tijdig klaar zijn van onderaannemers Besloten wordt de heer 'den Herder aan de datum van 15 augustus te houden en er op aan te dringen 'dat de datum nog wordt vervroegd. Besloten word't, na een uitvoerige uiteenzetting van de voorzitter, om aan hét bestuur van de Ver. tot Be vordering van Ger. Schoolonderwijs een bedrag van f 475 te voteren, voor de aankoop van een stencil machine, c.q. vloeistofdpulicator. Van Ged. Staten van Zeeland is bericht ingekomen, dalt het bedrag voor het sdhoolmeubilair voor ge noemde school, door de gemeente kan worden gevoteerd. De toestem ming wordt, aldus het schrijven van Ged. Staten slechts node gegeven, gezien de precaire toestand van de gemeente-finandiën. Geen toestemming wordt gegeven tct 'herziening van de bebouwings- voorschriften in plan West, inder tijd op voorstel van de heer L. J. Hogerheijde (AR) aangevraagd. De heer Hogerheijde wilde des tijds, daarbij gesteund door de ge hele raad, voor de bewoners van de huizen in plan West de mogelijkheid scheppen, de open ruimte tussen keuken en schuurtje te overkappen met een licht doorlatende overkap ping. Uit het antwoord van Ged. Staten bleek volgens de raad, dat dit niét goed door G.S. is begrepen. Opnieuw zal nu deze materie in bespreking worden gebracht, terwij'l beroep zal rorden aangetekend tegen de be slissing. De afsluiting van de Meidoorn straat voor motorisch verkeer op meer dan twee wielen wordt met algemene stemmen aangenomen. Eveneens wordt goedgekeurd het voorstel van b. en w. om het bedrag dat voor vergoeding in aanmerking komt wegens gedane -uitgaven voor de bijzondere lagere school op f 8087,81. Het bedrag 'der vergoeding ingevolge art. 103 lid 2 der Lager Onderwijswot was f 6632.75. De wijziging der Bezoldigingsver ordening voor het gomeen-teperso- ncel wordt zonder hoofdelijke stern- Ingezonden mededeling V/er middelen in één tablei werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie van Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt dat de maag niet van streek raakt. ming goedgekeurd. De rij wiel toelage wordt daarbij verhoogd. Algemene bijstand Uitvoerig omschreven is bij de stukken 'gevoegd de Uitvoering van de Algemene Bij-standswet en in ver band daarmede de opheffing van de Dienst voor Sociale Zorg, waar schijnlijk per 1 januari 1965. B. en w. voelen niets voor het in stellen van een adviescommissie en motiveren -dat, door te stellen dat bijna -geen enkele plattelandsge meente deze commissie Wil invoeren, terwijl geadviseerd wordt wel een commissie van beroep in te stellen. De heer van -de Velde ziet in een en ander een taakverzwaring voor b. en w. Hij iha'd liever gezien dat een adviescommissie zou zijn inge steld. Hij wordt hierin gesteund door d^ heer Jumelet, maar daar wordt ^gemerkt, dat deze voor schriften van boven af worden op gelegd, wordt tot opheffing van de Sociale Dienst besloten. Daar de 'kosten voor het maken van een structuurplan „Drie Provin- ciëndam" (-gezamenlijke gemeenten op Goeree-Overflaikkee, West-Bra bant en Bruinisse) en andere Zuid Hollandse eilanden belangrijk zij-n gestegen (begroting oorspronkelijk f 30.000, nu f 45.000) wordt gevraagd het subsidie te verhogen van f 0.60 op f 0.90 per inwoner. Besloten wordt het verzoek aan te houden, daar men de begrotingsoverschrij- d'ing nogal rigoureus vindt. Medewerking wordt verleend in gevolge art. 50 der Kleuteronder wijswet, voor het herstel van een vloer in de kleuterschool. Kosten f 2155,53. Bcuw Manderswoning Voor het 'bouwen van een Man- derswoning (verbeterd 'type Bogaers- woning) hebben zioh voorlopig vijf personen opgegeven. Grond hiervoor is beschikbaar aan de Deltastraait en aan de Van Hertzbeekestraat. Twee woningen zullen worden gebouwd op de hoek Deltastraat-Van Hertz beekestraat, vier andere aan de Van Hertzbeekestraat achter de Ger. kerk. Maar voor één gegadigde meet dan nog een partner worden gevon den, want de woningen «worden -twee aan twee gebouwd. Het grote voor deel is onder meer, dat alles wordt gebouwd volgens vaste maten, voor af gestandariseerd op -de fabriek klaargemaakt en centraal ingekocht. Besloten wordt de vijf gegadigden de grond te verkopen a'd f 18 per m2. De gemeentewerkman W. van der Have wordt aangesteld in vaste dienst, per 1 mei 1964. De bepalingen voor -de bestrijding van ratten en muizen -worden in d'ier voege gewijzigd, dart nu de 'bewoners zelf kan word'en verplicht de ratten en muizen doeltreffend ite bestrijden. Besloten wordt 'het pand dat door de gemeente is aangekocht van mevr. wed! J. van den Berge-Hoek te ver huren aan P. M. van de Velde voor f 65 per jaar. De Meidoornstraat zal -worden op geknapt. Deze pas aangelegde straat is 'door grote vrachtauto's Stuk ge reden. De heer Jumelet zou gaarne zien dait de auto's die dat hebben gedaan en die wel voor W.A. verze kerd zullen zijn, ook werkelijk voor de schade werden aangesproken. Ook de bestrating bij de boxen ach ter de Beatrixstraat zal hu spoedig zijn beslag krijgen, daar de raad b. en w. tot uitvoering v-an dit karwei machtigen. De uitbaggering van de haven blijkt niet altijd aan de verwachtin gen te beantwoorden, er liggen nog steeds schepen van voren droog als het laag water is, teriuijl de juist heid van de peilingen in twijfel wordt getrokken. Als de haven zo diep was als de peilingen aangeven, dan zouden we altoos vlot liggen, aldus de sch'-ip- pers-raadsleden. En -de feiten weer spreken dat. Ingekomen is -een verzoek -van een voorlopige commissie op kerkelijke en met name hervormde grondslag, om medewerking te verlenen tot het stichten van een 'bejaarden-pen- siontehu-is. Van de gemeente wordt dan een vertegenwoordiger in het bestuur verwacht, 'terwijl het ver zoek ook is gericht -tot de andere kerken in het rayon Du'iveland. Daarmee wordt dan de hervormde grondslag verlaten en zal worden getracht interkerkelijk een stichting te vorm'en. Alleen het initiatief 'is dan van hervormde zijde genomen. De heer M. van 'de Volde zegt dat ■hij 100 pot. voorstander is voor de stichting van een -tehuis als bedoeld, alleen de grondslag moet -niet kerke lijk zijn, of christelijk, maar neu traal. Niet de kerken moeten de lei ding nemen of houden, maar de ge meenten, aldus de heer van de Velde. Aan het stichten van een gebouw op kerkelijke grondslag wil hij niet meewerken. Dit geeft altijd aanlei ding tot ruzie. De rondvraag Na een ampele discussie hierover wordt hot voorstel om medewerking te verlenen aan het stichten van een dergelijk tdhuis aangenomen met 4-2 9temmen (tegen de P.v.d.A.). De heer de Koning is voor, doch alleen op die voorwaarde, dat het huis zal worden opengesteld voor personen van alle gezindten, iets wat volgens do voorzitter en anderen vanzelf sprekend is. Wel heeft de raad kritiek op do samenstelling van hol bestuur, waal - in de Hervormde kerk 6 van de 11 zetels zal bezetten. Men acht deze verdeling niet in overeenstemming met de regels van de democratie. De heer Jumelet is van mening, dat daar de meerderheid -van de bevol king waarvoor hot 'huis is bedoeld hervormd is, er oök een hervormde meerderheid in het bestuur mag zijn, maar hij vindt voor zijn stand punt geen gehoor. De rondvraag Bij de rondvraag vraagt de heer van de Velde aandacht voor het aardgas. Hij wil dat 'het eiland Schouwen-Duiveland niet achterop zal komen. De heer van Gilst zal het punt in de Ver. van burgemees ters en secretarissen aansnijden. De heer W. van den Ouden betaalt een dubbele aanslag 'in de rioolbe lasting, dit is, aldus de heer van de Velde, onbillijk. Dit punt wordt aan gehouden, omdat men vreest een precedent te soheppen als men de heer van den Ouden een retributie geeft, waarvoor men overigens wel voelt, maar waarvan men de gevol gen niet kan overzien als meerderen anet hetzelfde verzoek zullen komen. Verder vraagt de heer van de Velde aandacht voor de toekomst van de noodwoningen, het strandje langs de Grevelingendam, een par keerverbod voor de Lange Ring, de slijtlaag voor 'het wegdek op de Dorpsweg, -het gesprek van de bur gemeester -met 'de minister van land bouw en visserij, de exploitatie van de noodwoningen door derden en de uitbreiding van de ijsbaan. De vragen van de 'heer van de Velde woeden 'door de voorzitter zo goed mogelijk beantwoord, vele pun ten door de -heer van 'de Velde naar voren gebracht hebben de volle aan dacht van b. en w. Met de slijtlaag op de Dorpsweg zal 1 juli worden begonnen, aan de ijsbaan zal zo goed mogelijk worden gewerkt. De voorzitter as evenwel tegen het aanbrengen van een plas- ticlaag ad f 5000, nu gebleken is dat het water 'toch blijft staan. De bo dem zal verder word'en geëgaliseerd, de ijsbaan nog wat worden verlengd en 'de wallen worden beplant, maar voor twee doeleinden ds hij volgens de voorzitter niet -geschikt te maken. De heer van de Velde .meent van wel en wil de mogelijkheid toch la ten onderzoeken. Ten slotte laakt 'de heer van de Velde de houding van 'burgemeester van 'dé Linde, -die n'iot in zijn ge meente aanwezig was, toen de „Moe der des Vaderlands" haar vei-jaar- dag vierde. Alle leden val'len de heer van de Velde hierin -bij. De 'burgemeester had aanwezig behoren te zijn, doch de voorzitter vraagt de leden ihu-n kritiek hierop te bewaren tot een volgende vergadering en deze in hot bijzijn van de burgemeester te uiten. Subsidie oranjevereniging De heer van de Velde zou verder gaarne zien, dat het subsidie aan de Oranjevereniging werd verhoogd. Nu was het een kinderfeest, het moet een feest zijn voor alle inwo ners en vooral de jongeren. De voorzitter meent dat de jonge ren 's avonids aan hun trek konden komen, ma-ar de heer van de Velde handhaaft zijn mening dat het sub sidie omhoog moet. Een punt voor de volgende begroting, aldus de voorzitter. Ten slotte uit de heer van de Vel de kritiék op de datum van de raadsvergadering. 1 mei is een vrije dag voor de arbeidende mens. Hier aan 'is te weinig aandacht besteed. De heer de Koning pleit voor maatregelen van gemeentewege waardoor burenruzies -in de bejaar*- den'huisjes over het recht van over pad kan worden voorkomen en de heer Hogerheijde plefit voor de heer de Ronde aan wie beloofd is een woning in de nieuwbouw te zullen 'krijgen, nu ihij de heer Roest in de door hem -gekochte woning 'l'iet blij ven. De heer Hogerheijde hoorde nu van voorrang van anderen en dit is tegen de afspraak. Ook dit punt heeft de aandacht van b. en w. De vergadering wordt gesloten na dat de heer de Koning dé voorzitter heeft gecomplimenteerd met de voor treffelijke leiding van deze vergade ring. ROTTERDAM. De Amerikaanse gospelsong-zangeres Mahalia Jackson die meewerkt aan het programma „Palaver 1964" op Hemelvaartsdag in UtreCht, is in Rotterdam aange komen. SPORT SCHAKEN Persoonlek kampioenschap Zeeuwse Schaakbond Uitslagen hoofdklasse: C. M. Jansen (Krulni-ngen)-ir. J. J. Elzerman (Zierïkzee: M-hz; S. San ders (Middelburg)-A. Mabelus (Vlis- singen): 0-1; W. van Wijnen (Vlis- singen)-J. Hoogstrate (Vlissingen): Vz-Vz. Uitslagen eerste klasse: J. J. M. Gommers (Sluiskil)-Chr. Schipper (Koudekerke)1-0; M. J. Enzlin (Zierïkzee)-J. J. M. Gommers: 0-1; W. Flissebaalje Middel burg)- A. Mast (Vlissingen): 0-1. EINDSTANDEN. Hoofdklasse: 1. C. M. Jansen (Krui- ningen): 5Vz (kampioen); 2. W. van Wijnen (Vlissingen): 4; 3. ir. J. J. Elzerman (Zierïkzee): 3Vz', 4. A. Ma belus (Vlissingen): 3V£; 5. J. Hoog strate (Vlissingen): 2; 6. S. Sanders (Middelburg): 1 Vz\ 7. J. M. v. d. Berg (Vlissingen): 1. Eerste klasse: 1. J. J. M. Gommers (Sluiskil): 5 (kampioen); 2. M. J. Enzlin (Zierïkzee): Zl/z\ 3. F. M. J. van Eekhout (Koudekerke)2; 5. W. Flissebaalje (Middelburg): lVz\ 6. A. Mast (Vlissingen): 1. Uitslagen competitie Zierikzecsc Schaakvereniging 1: Dr. J. J. Westendorp Boerma- ir. J. J. Elzerman 0-1. Ha: Koos v. d. Heuvel-Rini Ber- man 1-0; Gerard v. d. Salm-M. M. de Raat Vz-^/z. lib: R. A. Huneman-Henk Hen- drikse 1-0; O. E. Vleeshouwer-Cor v. d. Heuvel *fz-Vz\ R. A. Huneman- O. E. Vleeshouwer 0-1; J. A. Rotte- Reini de Jonge 0-1; P. C. Tak-Jan Elzerman 1-0; Reini 'de Jonge-R. A. Huneman 1-0. Nieuwe ronde: I: J. J. v. d. Ende-dr. J. J. Wes tendorp Boerma afgebroken. II: C. Nolet-Hans Bevelander: 1-0. Tentoonstelling over leven en werk van koningin Willielmina DEN HAAG, 4-5. Met toestem- ming van Hare Majesteit de Konin gin zal van 30 april tot en met 31 augustus 1965 in het paleis Lange Voorhout in Den Haag een tentoon- stelling worden gehouden, die een zo volledig mogleijk beeld wil geven van het leven en werk van Koningin Wilhelmina. Her plan deze tentoonstelling te organiseren is uitgegaan van het be stuur van hqt Haagse Cultureel Cen trum. Het bestuur wil deskundigen op historisch gebied en vertegenwoordi gers van de verschillende levensbe schouwelijke richtingen in een com missie van advies bijeenbrengen. Het ligt in de bedoeling al het ten toonstellingsmateriaal op losse schotten en in vitrines te exposeren, zodat het geheel later wellicht ook nog op andere plaatsen in Nederland kan worden geëxposeerd. Een catalogus wil men een zoda nige vorm geven, dat ide «inhoud niet louter een genummerde opsomming bevat van hetgeen de inhoud wordt, doch een herinneringsboekje van blijvende waarae kan vormen. OOSTERLAND, mei. Vele eiland bewoners zijn de -mening toegedaan als zou de visotter, die in vroeger tijden zo veelvuldig op ons eiland voorkwam, thans daarvan geheel verdreven zijn sinds verscheidene jaren. Het op 28 januari van dit jaar verschenen artikel over de otter vangsten in 1909 wees wel -in die rich ting. Naar wij echter dezer dagen vernamen uit de mond van de be kende palingvisser, de heer Jolt. Hoogerhuis te Sirjanslan'd, een man met een rijke ervaring op het ge bied van de binnenvisserij, d-ie zijn huidige visserijdomein, het Dijkwa- ter kent als zijn broekzak, leven er -nog otters in dit na de watersnood1- ramp aan de zee ontrukt Dijkwater- gebied. Hoewel het mysterieuze dier (of d'ieren) door de palingvisser nog nimmer werd(en) gezien, (zij maken hun vele kilometerlange tochten vaak in de nacht) ziet hij toch vaak Scheepvaartberichten Abida (t.), 3-5 'te Rotterdam. Esso Den Haag (t.), 2-5 te Marsa El Brega. Gulf Swede (>t.)f 2-5 van Suez naar Mena Al Ahmadi. Korer.ia (t.), 2-5 te Rotterdam. Oude dame ernstig door eigen hondje gewond DEN HAAG, 4-5. De 79-jarige me vrouw S. van K.-van A. is in haar woning aan de Weimarstraat in Den Haag ernstig gewond door haar hondje, een tackel. Het dier had zijn bazin al eerder gebeten. Mevrouw K. struikelde in de gang. Onmiddel lijk stortte het dier zich op 'haar. Zij werd aam een 'arm zeer ernstig gewond. De -verwondingen aan de andere arm waren lichter. De heer van K., die blind <is en «te bed lag, kon zijn vrouw niet helpen. Een buurman kwam echter op het hulp geroep af. De vrouw is -in -een zie kenhuis opgenomen, ihaar man in een rusthuis en de 'hond is ter ob servatie naar het asiel 'gebracht Bij een eerste onderzoek daar is niets gebleken van hondsdolheid. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hoogeveen (4e pred. pi.): A. W. Kronenburg, Wieringer- werf; te Delft (vak. C. A. v. Harten): J. P. v. Roon, Ermëlo; te Sloten (Fr.): A. de Bruyn, Werkendam; te Oude en Nieuwe Wetering: J. v. Woerden: Moerdijk; te Gendrin'gen N. Warns, Nieuw-Dordrecht. Aangenomen naar Amsterdam (Maranathakerkgemeente A) (toez.): A. D. H. Roscam Abbi-ng, v.h. pred. op N.-Guinea, Driebergen. Bedankt voor Zalk en Veecaten: J. Kooien, Reeuwijk. Ger. Keiken Aangenomen naar Eist (Gld.): G. Hëitink, R'heden. KOPERS OP SCHOUWEN-DUIVELAND VERWACHT Doe geen katten van de hand voor vivisectie O Reeds enkele jaren maken schar relaars in ons land er de gewoonte (en hun beroep) van om vooral op het platteland katten op te kopen. Deze heren komen met mooie luxe auto's of bestelwagens en bezoeken daarmede boerderijen of trachten aanknooingspunten te vinden op plaatsen waar veel katten zijn. De dieren werden betaald met f 4,- per stuk, een respectabel bedrag voor een poes. Getracht wordt een aantal dieren te kopen, waarna ze naar een cen traal punt worden gebracht in Ne derland. Van hieruit verdwijnen de katten naar de laboratoria van di verse fabrieken en chemische instel lingen voor het nemen van proeven op deze dieren. Deze proeven 'zijn niet medisch en de dieren moeten deze proeven «met de dood bekopen. Met deze industriële proeven kan elke Nederlander het niet eens zijn en iedereen voelt meteen de afschuw over dergelijke behandelingen. De t.v. schonk enige tijd geleden ook reeds aandacht aan deze stuitende handelwijze en ook wij menen onze lezers te moeten waarschuwen geen katten of katers hiervoor te verko pen. Het is n.l. gebleken dat de kat tenhandelaren, die hun afzetgebied in Frankrijk en in Duitsland hebben hun strooptochten ook tot in Zee land hebben uitgebreid, zodat zij ook -op het eiland 'kunnen worden ver wacht. Iemand die te veel katten heeft, kan ze op een andere manier kwijt. De Vereniging tot Bescher ming van Dieren geeft gaarne ad vies voor het pijnloos laten afma ken van de dieren. Dit is beter dan ze de weg te laten volgen die reeds duizenden katten uit Brabant en Limburg hebben gevolgd naar de eindbestemming: de vivisectie-labo ratoria. hun sporen aan de waterkant en in de sloten die bijna of geheel droog zijn. Door zijn jarenlange ervaring in de vrije natuur is Hoogerhuis een echt natuurmens geworden die veel weet te vertellen over thet marmer achtige roofdier, dat voor de brood vissers vaak een lelijke concurrent kan zijn. Op een (kille winderige voorjaarsmorgen toen hij weer op het punt stond in de 'boot te stap pen aan -de rand van het onstuimige Dijkwater, vertelde hij ons en'ige er varingen uit zijn leven, 'betrekking hebbende op visotters. Hoe kwaad aardig de dieren 'kunnen zijn wan neer zij jongen höbben, en hoe hij verschillende malen de benen moest nemen wanneer hij met zijn visnet op -de schouders zich moeilijk ken verdedigen, „want ik had wel lange stokken bij mij, dodh «deze zaïten aan het kruisnet vast", aldus was zijn verklaring. Dan 'kon je soms stuiten op een heel ottergezin met zes tot acht jongen er bij en ook vaak het mannetje, dat vooral een 'defensieve houding kon aannemen. Het was dan maar zaaks wanneer het in de tijd van de jonge otters was, een «klein knuppeltje bij de hand 'te hebben, wanneer er in de nachtelijke uren naar hot viswater moest worden ge gaan. Je 'kon nooit weten. Het ge luid dat zij maakten in de stille nachtelijke uren vergeleek Hooger huis met 'het -geluid- dat een piepend wiel van bv. een kruiwagen maakt, wanneer daar in de verte iemand mee komt aangereden. Ngo meer Een voorval uit zijn jongensjaren wist de heer Hoogerhuis nog mee te delen, dat bewijst dat de otter nog meer kan dan Vis, kikkers, ratten en muizen vangen om zijn honger te stillen. Op <een mooie zomerdag in jun'i, een woensdag, de eerste dag van de „Oosterlan'dse mart" (kermis) had ook de Sirjanslan'dse jeugd vrij van school, en -het was 'toen dat een inwoner van dit dorpje aan Johan nes Hoogerhuis vroeg of hij zin had na de middag hun geluk te gaan be proeven met 'het kruisnet in een vij ver «gelegen aan de voormalige Jobs- weg tegen de Zanddijk aan de Oos- terlandse 'karit. Uiteraard stemde Jo hannes dadelijk toe en welgemoed stapte men naar 'het viswater. Eer zij bij het vijvertje kwamen moesten zij door een weiland, waarin een aantal melkkoeien liep te grazen. Het net werd uitgeworpen en het was zo uitermate stil aan de met riet en biezen omzoomde waterkant, 'dat men de drukte van d'e pasbegon- nen kermis 'te Oosterl-and goed en duidelijk kon horen. Door het war me weer schijnt de keel van de vis ser droog te zijn geworden, hij trok tenminste zijn geldbeurs en verzocht Johannes zij-n schreden te richten naar het café „Even Buiten" ,te Oos- terland, niet zo heel ver weg voor de begrippen dier dagen, toen alles nog te voelt gi-nig, teneinde wat bier te 'halen voor de doröti-ge keel. Jo hannes ging op stap en het was toen dat een schouwspel zijn aandacht trok dat hem heel zijn leven zou bij blijven. Eén -der melkkoeien lag log en dromerig te 'herkauwen op !het weiland terwij'l een -grote otter -bezig was de uier van het dier leeg te zui gen. Gefascineerd 'bleef Johannes even staan door 'dit zeldzame schouwspel, doch toen keerde hij ras op zijn schreden terug om zijn met gezel op de hoogte 'te brengen van wat hij zag. Beiden hébben toen ge ruime tijd gezien -hoe een otter, 'be halve een goede visser, een niet minder goede koemelker kan zijn, wanneer hij de kans krijgt. Oosterland. L. A. C. Ingezonden mededeling Ook u kunt een fiets cadeau krijgen! Lees de advertenties de damesbladen. 71. „Ik heb de kamerhuur een maand vooruit betaald", zegt Tjomkin ijzig. „Een maand lang heeft niemand het recht mij hier de deur te wijzen", mister Palmer" „Niet het recht, maar wel de macht", zegt de logementhouder zuchtend en hij maakt een veelbetekenend gebaar naar het gebroken venster. Buiten zwelt het gejoel aan. Kreten als „heksenmeester", „smerige zigeuner" en ergere klinken op. '„Het is uw plicht deze schurken buiten de deur te houden en de schout te halen, Palmer". „De schout.' Je bent hier niet in Enge land". Tjomkin! Er is hier geen schout! Ik verzoek u dringend uw biczen te pakken. Hier is het huurgeld terug.gan nu". Zwijgend pakt Tjomkin zijn reismars in, grijpt dan zijn dochtertje bij de arm en loopt naar de deur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 10