WITTE WAS MOET KOKEN fansfrurta 't is weer tijd voor WASDAG! HUISHOUDBEURS Stand 301-302 't Zit voor jaren met Ceta-Bever BUITENBIJTS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 april 1964 No. 19573 Ingezonden mededeling HOOFDSCHOTEL? VLEES f Oranjevereniging te Brouwershaven heeft het programma gereed Ingezonden mededeling Openbare bekendmaking Luister naar ,,'t Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica- ja. 11.15, zo. 10.30, di. 19.00, do. 18.45 u. Renesse bracht volle winst mee uit Kruiningen (3—1) In samenwerking met de bestu ren der verschillende plaatselijke verenigingen heeft de Oranjevereni ging „Brouwershaven" voor konin ginnedag (30 april) a.s„ een gevari eerd programma samengesteld. In tegenstelling tot berichten uit an dere eilandeüjike plaatsen, waar geen feest 'georganiseerd zal worden, is de smalstad de gehele dag bezet door festiviteiten. Des morgens 8 uur begint de dag opening met klokgelui, waarna de burgerij om 8.05 uur verzocht wondt de driekleur uit te steken. 8.10 uiy vlaghijsen op 'het Marktplein; 8.15 uur toespraak door burgemeester A. H. Vermeulen. Hierop aansluitend gewijde muziek door de muziekver eniging „Apollo". 8.45 uur zang door het Ned. Herv. kerkkoor. Van 9 uur tot 10.30 uur is er een pauze. Half elf worden de kinderen in de drie scholen afgehaald door „Apollo" om zich naar de Markt te begeven voor samenzang. 11 uur gaan de kinderen verstopte paddenstoelen zoeken op het sportterrein, voorafgegaan dooi de drumband van „Apollo". Hierna gaan ze terug naar de o.l.-school voor een tractatie. Des middags 2 uur ds er een spel voor 'kinderen van de le, 2e en 3e klassen, getiteld „Naar het feestkraam". 3 uur wed strijden in straattekenen, vrije teke ningen voor de kinderen der 4e, 5e en 6e klassen. Vier uur is er een korfbal wedstrijd op het Havenplein door veteranen. 4.30 uur volgt een behendigheidswedstrijd voor brom fietsers voor de leeftijd 16-20 jaar. Des avonds half 7 is er een wieler wedstrijd met fietsen zonder versnel lingen voor jongens en meisjes van 12-16 jaar. Van 7.30 tot 8.30 uur ver zorgt „Apollo" vrolijke muziek en als sluitstuk van deze feestdag volgt om half negen een grote lampionop tocht met medewerking van „Apol lo". Wanneer het weer meewerkt, zal Brouwershaven ongetwijfeld een goed verzorgd Oranjefeest tegemoet gaan. Een verdiende overwinning voor de duinbewoners die in deze wed strijd heël wat 'beter voor de dag kwamen dan vorige week in 'het treffen tegen de Zierikzee-reserves. Al in dë eerste min. 'kogelde mid- voor Kooman op doel waar doelman Baaer met de 'grootste moeite het leder nog net corner kan werken. Uit deze corner wordt de bal twee- maai ingeschoten om ten slotte door r.achter Wisse te worden weg ge werkt. In de 10e min. ziet Goossens uit een voorzét van Verboom zijn schot via de onderkant van de lat weer terug 'het veld inspringen. Re- nesse blijft overwegend 'het beste van 'het spel behouden en de thuis club slaagde er maar sporadisch in tot in de defensie van de rood-wit ten door te dringen. Na een goedé combinatie tussen Bezuijen en Ver boom weet Goossens na een half uur spélen Renesse de leiding te geven (0-1). Aan de andere (kant weet Everaers een fraai schot van r.bui- ten Rikkers over de lat te werken. Na de hervatting gaat Renesse direct tot de aanval ove2-. Na 3 min. spelen geeft A. Kooman een uitstekende pass naar Goossens 'die het leder scherp voor doel plaatst waar het door M. Kooman in een doelpunt wordt omgezet (0-2). Direct 'hierna zijn de rood-witten weer terug en in de 5e minuut gaat Goossens in een solo door 'de verdediging maar zijn schot stuit af op de doelman om ver volgens 'keihard door M. Kooman onder de lat te worden ingeschoten (0-3). Renesse gaat 'hot hierna wat kalmer aan d'oen en in de 16e min. weet Rikkers tegen te scoren (1-3). Verder laten de bezoekers het niét meer komen, zodait zonder dat zij er zelf ook nog in slagen het net van de thuisclub te vinden met onveran derde stand 'het einde 'kwam. MARKTBERICHTEN Aardappclbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 27-4. Klei-aardap- pelen 35 imm opwaarts: Eigenheimers geen notering; Bintje f 9,50-10,75; Bevelanders f 19,00-21,00; Meerlan- ders f 12,00-17,50. Klei-aardappel'en 38 mm opwaarts Eigenheimers f 18,00-19,00; Bintje f 10,50-11,50; Furore f 12,50-14,50. Klei-aardappclen (voor de export) in twee maten gesorteerd: Bintjes 35 mm opwaarts f 9,50-10,00. Zandaardatppden voor 'de expert: geen handel. Stemmingen: voor binnenland: flauw; voor buitenland: flauw. Voer-aardappelen f 2,00-3,50. Prijzen 'berekend per 100 kg. en op de han'délsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, séhip of auto De F-105F Thunder chief tijdens een demonstratie voor gealli eerde militairen in west-Duitsland. Snelheid: meer dan twee maal die van het geluid. Ingezonden mededeling Eén van die oude wijze huishoud- lessen, die u nooit mag vergeten. Die u nooit hóeft te vergeten, want de Constructa-100 is de eerste vol- automaat, die kookwasook werkelijk kan koken. Maar er is meer nodig om elke soort was op de juiste manier te behandelen; het wassen volgens het doorstroomprincipe of het twee-soppen-systeem, het tien minuten handhaven van de hoogst ingestelde temperatuur (dus bij kookwas: 100 graden C.), het vijf maal spoelen en het verbluffend- droog centrifugeren, het zijn alle maal eigenschappen van de nieuwe Constructa-100, die met één druk op de knop al het werk vooru doet. Volautomatisch. Als u een volauto- maat kiest, kies er dan één, die kookwas kan koken! Vraag eens een demonstratie, nadere inlich tingen of volledige documentatie- over de Constructa-100 aari: Con- structa Nederland Voorlichtings centrum, Middenweg 233, Amster dam-O, Telefoon 020-947484* zó zacht zó geurig SPORT VOETBAL Fraai succes van Bruse Boys tegen Nieuwland (2—2) In een aantrekkelijke wedsbrijti zijn de Boys erin geslaagd 'de kam pioenen niet meer toe te staan dan een puntenverdeling. De thuisclub, die zich volledig gaf om een zo goed mogelijk resultaat te behalen, 'heeft zelfs de beste kansen gehad om déze ontmoeting in haar -voordeel te 'doen beslissen. Direct na ide aftrap ver toonde Nieuwland een aantrekkelijk spelletje waarbij de verdediging van de Boys danig aan de tand werd ge voeld. Met ide weer voortreffelijk spelende spil O. Kostense aan het hoofd wist de defensie van de thuis club stand te houden en nadat de eerste stormlopen wat waren ge luwd konden, de groen-witten ook wat meer aamdadht aan hun aanval gaan besteden. Op het middenveld verzette vooral Lhalf Kostense ber gen werk d'oor steéds weer zijn aan vallers aan het werk te zetten. De eerste goede scoringskans was zelfs voor de thuisclub toen midivoor Kostense door de verdediging wist te breken -maar zij-n -schot belandde precies in -de banden van doelman Onderdijk. In het vel'd bleven d'e be zoekers iets sterker maar 'de Boys kregen de beste 'kansen, die echter door slecht sclhieten onbenut bleven. In de 41e -min. Slaagden de bezoe kers er in de score te openen toen Schotman een kans 'kreeg welke hij niet onbenut liet (0-1). Na'de hervat ting zette de thuisclub idirect een he vig offensief in waarbij de Nieuw land-verdediging 'het zwaar kreeg te verduren. Zelfs de achterspelers v. d. Velde en de Keijzer opereerden in de aanval zonder het gewenste re sultaat te 'kunnen boeken. Op won derbaarlijke wijze ontsnapte 'het doel van Nieuwland «bij een 'doelwor- steling aan een doorboring toen het leder 'herhaaldelijk werd ingescho ten maar er Steeds weer een been op de doellijn wa's die het schot kon keren. Nadat ide grootste aanvals drift -bij de Boys wat was geluwd viel iin de 17e min. 'de verdiende ge lijkmaker toen Kostense zich op de rechtervleugel wist vrij te spelen, waarna hij zijn schot-via een der achterspelers achter doelman Onder- dijk in het net zag verdwijnen (1-1). Er volgde hierna een boeiende strijd waarbij de thuisclub de beste kan sen bleef behouden. Een hard schot van Duinhouwer op de staander kon door Onderdijk nog corner worden gewerkt. Een fraaie kopba'l van Roest uit een voorzet van Bal werd door Onderdijk op uitstekende wijze onschadelijk gemaakt. Geheel tegen de vel'dverhouding 'in wist H. v. Waarden, na enige achterspelers te zijn gepasseerd, in de 37e min. uit een praktisch onmogelijke hoek doelman de Koning te passeren (1-2). Met nog 8 minuten te spelen gaven de Boys ziéh nog niet gewennen en met inzet van al haar krachten slaagde het er in Nieuwland in -hét defensief te drukken. Een groot aan tal corners waren -hier het gevolg van. 4 min. voor tijd 'kwam een van deze corners net 'buiten het straf schopgebied bij Roest die het leder ineens op zijn slof nam en hoog en onhoudbaar inschoot (2-2). Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat in verband met Koninginnedag het HUISVUIL in deze gemeente volgens het bekende schema inplaats van donderdag op woensdag zal worden opgehaald. Zierikzee, 28 april 1964. Burgemeester en wethouders van Zierikzee; F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. TWELLO. Op een niet-beveiligde overweg i-n de Dernhorstlaan te Twello -is maandagavond de 60-ja- vige heer G. Roeterdinfk met zijn fiets op het traject Deventer-Apel- doorn geraakt en gedood. HILVERSUM. De 77-jarige heer J. P. Klinkhamer uit Hilversum is in het Diaconessen'hüis in zijn woon plaats overleden aan de verwondin gen die hij enkele uren eerder had opgelopen bij een aanrijding door een auto. Ingezonden mededeling SPORT VOETBAL Seriewedstrijden S.V.O.W.K. op Hemelvaartsdag Op Hemelvaartsdag, donderdag 7 mei a.s., organiseert de voetbal-ver eniging S.V.O.W.K. te Ouwerkerk serie-voetbalwedstrijden. Aan deze wedstrijden wordt deelgenomen door vertegenwoordigende elftallen van Bruse Boys, MEVO, Zonnemaire, Zierikzee, Nieuwerkeik, DuivelanÖ en Dreischor. De wedstrijden van gen aan om pl-m. half tien en duren de gehele dag. Er zijn standaards en medailles 'beséhiikbaar gesteld voor de winnende clubs. KORFBAL W.I.K. I-Zeemeeuwen I 4-2 In de zaterdagavond gespeelde 'korfbalwedstrijd WIK I-Zeemeeu wen I, was 'duidelijk te zien dat de geoefendheid der spelers veel te wensen overliet. Het plaatsen was slecht verzorgd en tempo was niet aanwezig. Slechts sporadisch zag men aardig spel. Over -het algemeen was de WIK-ploeg meer in de aan val, maar door slecht schieten en enkele korfballen wist men niet tot doelpunten te -komen. Reeds spoedig w-ist W. Berrevoets met een door loopbal de -leiding te nemen, voor WIK (1-0). In de 20e minuut ver hoogde WIK de voorsprong door Hans van Langeraa'd eveneens met 'n doorloopbal (2-0). Na de vakwiisse- l'inig een sterker WIK maar geen doelpunten en tot de rust werd de stand van 2-0 gehandhaafd. Na de hervatting zagen wij een geheel an dere Zeemeeuwenploeg die het ini tiatief naar zich toe 'trok. Door mej. Dalebout wist Zeemeeuwen met een mooi doelpunt tegen te scoren (2-1). Geprikkeld door dit doelpunt kwam er -iets meer vaart in het spel va-n WIK en door mevr. va-n Langeraad- Wijsman kwa-m WIK op 3-1. Bij de wisseling was het weer Zeemeeu wen dat de 'korf Wist te vinden en door B. van ider Linde de stand op 3-2 bracht. Het toch al niet hoge tempo zakte nog lager. Bij WIK wist J. van IJsseldij-k nog eenmaal de korf te vinden en met de stand van 4-2 in het voordeel van WIK eindigde deze wedstrijd. Indien WIK zich in de 'kopgroep wil blijven handhaven zal er zeer zeker uit een ander vaatje getapt moeten worden. Dit zal wel blijken uit 'de voor ko mende wéék -te spelen uitwedstrijd tegen Burgh. Tegen de technisch zeer goede Burghploeg voorspellen wij n'iet veel goeds. Brouwershaven-S.K.N.W.K. 5-4 Zaterdagavond heeft Brouwersha ven I een verdiende overwinning be haald op SKNWK, dat vooral voor de rust met kunst en vliegwérk het sterk spelende Brouw van het lijf moest houden. De thuisclub begon al direkt met een sterk offensief, waar bij De Boer en M. v. d. Weele vele scheten op de korf schoten. Tegen de verwachtingen in namen de gasten door een snelle uitval de leiding met een doelpunt door mejuffrouw De Braai: 0-1. Nog in dezelfde minuut was de stand gelijk, toen De Boer eerst op de mand gooide en mejuf frouw T. van Beveren van achter de paal wist te scoren: 1-1. Na de vak wisseling zagen we ook, dat Heij- bcer eveneens veel pech had met mooie worpen. De thuisclub bleef echter het meest in de aanval en toen Slager in de 21e minuut rake lings naast schoot wist mejuffrouw B. Duinhouwer de bal op te vangen om deze als een steen door de mand te laten ploffen: 2-1. Fel aanvallen door Wurth en Slager had tot ge volg, dat Chr. de Braai even Wurth vrij liet, waardoor deze de stand op 3-1 wist te brengen. H. v. d. Weele miste toen voor de Brouwse ploeg een strafworp, waarna Nieuwer kerk zeven minuten voor de rust de ach terstand inliep door een doelpunt van mevrouw Fierens: 3-2. Na de thee nam Brouw het heft weer in handen wat reeds in de der de minuut resulteerde in een af standsschot van De Moor dat doel trof: 4-2. De vlugge L. van Dijke zag Ingezonden mededeling 26 kleuren 5 transparanto houttinton In Bani, 'in de Dominicaanse re publiek, 'heeft een 17-jarig meisje maandag het leven geschonken aan een vierling. De moeder maakt het uitstekend, doch voor het leven der baby's wordt gevreesd. Nóg een snel vliegtuig tot zijn schrik de bal helemaal uit de mand terug caramboleren. De Braai maakte zijn foutje uit de eer ste helft goed door in de elfde mi nuut de stand weer te doen inlopen: 4-3. De gasten gingen beier samen spelen en Brouw had nu de handen vol om de volle winst te behouden. In de 18e minuut kwam er weer verademing toen M. v. d. Weele mooi scoorde: 5-3, maar nadat Heij- boer twaalf minuten voor het einde opnieuw het verschil reduceerde tot 5-4, werd het een spannend slot vooral voor de thuisclub en het be tekende een ware verademing, toen scheidsrechter Van Dongen, die rus tig leidde, het einde blies, hetgeen de eerste twee puntjes voor Brouw betekende met de eindstand 5-4. Brand vernietigt 100 hectare natuurschoon MIERLO, 27-4. Van maandagmid dag tot half negen maandagavond heeft onder de gemeente Mierlo een bos- en heidebrand gewoed, waar door ongeveer 100 hectare natuur schoon werd verwoest. Er werd door 5 brandweren aan de blussing deel genomen, met 20 stralen werd ge blust. In deze bossen ligt ook een n a tuurreser va at De bosbrandweer was tot dinsdag morgen met het nablussingswerk bezig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5