1 matrassen Twee Nederlanders hadden in Parijs een gesprek met prinses Irene "prijsbewuste" mensen kopen Prinses Irene gaat in Madrid wonen Autogangsters aan liet werk Ik vind dit. Zo is het! gezellige mensen stoken I koLen ■mbibwm sF Dat is 'n Amstelman! Ingezonden mededeling MIDDELBURG, 27-4. Prinses Irtn heeft vorige week twee Nederlan ders, die voor de deur van het huis der Bourbon Parma's in de Avenue Marceau te Parijs stonden, uitgeno digd naar de vierde etage te kernen om met haar een gesprek te hebben. Het waren de heer E. O. Culenaere, hotelhouder in Aardenburg en zijn neef de bollenkweker Aad Reisen uit Sassenheim. De beide Nederlanders, die voor zaken in de Franse hoofdstad waren, kwamen een kijkje nemen in de Avenue Marceau, waar zij voor het huis van de -Bourbon Pamia's een gesprek hadden met prinses Marie des Neiges en de chauffeur van prin ses Irene, volgens hen, een char mante jonge Parijse student. De chauffeur en prinses Marie des Neiges gingen beide naar binnen, maar later kwam de chauffeur te rug met het verzoek of de Neder landse heren naar binen wilden ko men om een bezoekje aan prinses Irene te brengen. „Misschien had de prinses behoef te weer even met Nederlanders te spreken", zegt de heer Culenaere, „want we hadden tegen de chauffeur verteld dat mijn neef een tulpen soort heeft gekweekt die de naam Prinses Irene draagt". In een fraai ingerichte kamer op de vierde etage van het huis hebben de Nederlanders ruim een kwartier gesproken met prinses Irene. „Zij was erg vriendelijk en bijzon der charmant", vertelde de heer Cu- lenaire. „Het was net of wij bij heel goede vrienden op bezoek kwamen, zo ongedwongen verliep het gesprek, dat voor ons overigens wel zeer on verwachts kwam. Wij wisten niet of wii nu waakten of droomden". Zy hebben gesproken over het huwelijk van prinses Irene, waarbij zowel de heer Culenaire als de heer Reisen verzekerden dat zij het bij zonder betreurden dat er zoveel ver wikkelingen rond zijn ontstaan. „De prinses vertelde ons dat zij altijd veel van Nederland heeft gehouden en dat nog steeds doet. Zij zei dat zij dat in de toekomst dubbel en dwars zou bewijzen", aldus de heer Culenaire. De heer Reisen beloofde de prin ses een aantal bollen van de Irene- tulpensoort te zenden, wanneer zij samen met prins Hugo straks in Madrid woont. „De prinses zag er bijzonder goed uit", aldus de heer Culenaere, „zij was die morgen een half uur naar het modehuis Balmain geweest om daar haar bruidsjapon te passen, ledereen was bijzonder enthousiast over de prinses". „De chauffeur vond haar bijzon der aardig. Hij zei dat zij gewoon naast hem op de voorbank komt zitten, wanneer zij ergens heen moet worden gereden". w U kunt 'n Amerikaan roken U kunt ook Maar u kunt ook 'n Virginia roken de onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl Ingezonden mededeling Verkrijgbaar bij alle goed gesorteerde zaken. PARIJS, 27-4. Prinses Irene van Oranje en prins Charles Hugues van Bourbcn-Parma zullen zich, na hun huwelijk op woensdag, en de daarop volgende huwelijksreis, in Madrid vestigen, aldus heeft een woordvoer der van de familie Van Bourbon- Parma zondag te Rome medegedeeld. De prins beschikt daar over een wo ning, die hij opnieuw wil gaan in richten. Daarna zal het prinselijke paar bezoeken brengen aan bloed verwanten en vrienden in Frankrijk en Engeland, aldus de woordvoerder nog. Zondag is nog te Rome medege deeld dat prins Edouard van Lobko- witz, een zwager van prins Charles en mej. Quirina Laman Trip, een vriendin van prinses Irene uit Ne derland, de getuigen van de bruid zullen zijn. KERKNIEUWS Geref. Kerk HAAMSTEDE. Op zondagmorgen 3 mei a.s. zal te Haamstede de be vestiging plaats vinden van de nieu we voorganger wan de plaatselijke Gereformeerde Kerk, ds. K. Hoog- steen uit Staveren. De bevestigings- dienst vangt aan om 10 uur. In de middagdienst, aanvang 5 uur, hoopt ds. Hoogsteen zijn intree te doen. UTRECHT, 27-4, De Utrechtse po litie heeft vorige nacht na een wilde achtervolging met twee surveillance auto's een eind gemaakt aan een bru taal gangsteravontuur, dat door twee jongens uit Ede kort tevoren op de rijksweg Nijmegen-Arnhem werd on dernomen. Daar lieten zij zich als lifters mee nemen in de Mercedes van een man uit Didam, die op weg naar huis was. Kort na het instappen overviel het tweetal zijn gastheer met gebalde vuisten. Hij werd met een blauw oog en een aantal verwondingen aan het hoofd en gezicht uit de auto gesme ten. Even later sleurden zij hun bont en blauw geslagen slachtoofer echter weer in de auto, want ze konden de motor niet stapten. Nadat de Didam- mer dit kunstje had voorgedaan sto ven de jongens de jongens in hun buitgemaakte auto met de eigenaar als passagier weg. Ter hoogte van de Arnhemse wijk „Presikhaaf" zag de man kans uit de rijdende auto te springen. Hij strompelde naar een kennis in de buurt, die de Arhemse politie waai'schuwde. 'Als ik thuis geen echte kolenhaard zou hebben, dan zou ik zelfs in mijn eigen tijd 'kantoorlucht' inademen! Niemand (ook de baas niet) kan mij kwalijk nemen, dat ik daar voor pas. Daarom hebben wij anderhalf jaar geleden, toen wij trouwden, geen moment ge aarzeld. Een kolenhaard!' Deze bekentenis doet de heer N. Gcrritse, Emmakadc 12 in Amstelveen. En hij voegt er aan toe: 'Dag in dag uit zit ik op kantoor. Daar is kantoor verwarming. Centraal dus, met warme buizen en radiatoren. Erg efficient, maar de hele dag zit je in de warme droge lucht die omhoog blaast. Wilt u geloven, dat het dan een ver ademing is om thuis te komen? Een kamer met iééfwarmte! Dat is pas echt thuis-zijn. De kamer waar je in leeft, met warmte waar je wat aan beleeft. Kolen - en niks anders!' -.vk-iaiiis&arj.. [SfcL.. Lichte LUA-militairen eerder naar huis DEN HAAG. 27-4. Het A.N.P. ver- neemt uit welingelichte militaire kringen in Den Haag dat zeer bin nenkort een maatregel bekend ge maakt zal werden die strekt tot af vloeiing van het dienstplichtig per soneel van de onlangs door minister De Jong opgeheven tien parate en vier mobilisabele afdelingen van de lichte luchtdoelartillerie. Naar ver nomen wordt zou dit personeel voor de tweede helft van dit jaar met klein of groot verlof worden gezon den. Nederlandse onderzoekers naar Turkije WAGENINGEN, 27-4. Twee kleine vrachtauto's zijn van de Landbouw hogeschool in Wageningen met we tenschappelijke apparatuur bestuurd door studenten vertrokken naar Tur kije. Daar gaat prof. dr. ir. P. Bu- ringh, hoogleraar in de bodemkunde, met zijn wetenschappelijke assistent ir. T. de Meester en de studenten P. van Blom, C. C. Bannink en P. M. Driessen in de Konya-vlakte in Cen traal Anatolië onderzoekingen ver richten. Zij gaan de mogelijkheden van in cultuur nemen en verbeteren van gronden onderzoeken en een ver- zoutingsproces bestuderen. Aan. de werkzaamheden zullen ook drie jon ge Turkse bodemkundigen deelne men. De Turkse regering zorgt voor huisvesting en personeel. kleintjes uctijf het Oinnenlfthd SPORT Pupillen van „Delta-Sport" wonnen acht medailles DEN HAAG. De Russische ambas sadeur in ons land, de heer I. I. Toe- garinov, zal op 4 mei een krans leg gen bij het monument voor de Rus sische oorlogsslachtoffers, die door de Duitsers in het Amersfoortse concen tratiekamp werden gedood. UTRECHT. De Utrechtse politie heeft de aanslag op een benzinesta tion nabij het industrieterrein Lage Weide aan de rijksweg Utrecht-Am sterdam opgelost. Twee duikers, de 28-jarige gehuwde H. M. R. uit Die- men en de 2S-jarige ongehuwde dui ker G. W. T. uit Amsterdam, hebben bekend de aanslag in de nacht van 17 op 18 april jongstleden te hebben gepleegd. UTRECHT. De staatssecretaris van sociale zaken, dr. A. J. H. Bartels, heeft op „Het Kanaleneiland" in Ut recht het nieuwe gebouwencomplex van de Coöperatieve Apothekers Ver- eenigling „De Onderlinge Pharma- ceutische Groothandel" G.A. ge opend.. ROTTERDAM. Bij de werf Van der Giessen-De Noord in Krimpen aan de IJssel is het rond de 12.500 brt. metende motorvrachtschip „Kloosterkerk" als laatste van een serie „kerkschepen" voor de N.V. Nederlandse Scheepvaartmaatschap pij te water gelaten. MUSSELKANAAL. In zuidoost- Drenthe of oost-Groningen zal naar een ontwerp van de heer G. Mein- ders, direkteur van de N.V. „Alge meen Belang" te Musselkanaal, een grote kuiken- en varkensmesterij worden gebouwd. De kosten zullen ruim een miljoen gulden bedragen. DEN HAAG. De E.E.G.-commissie meent, dat verscherping van de maatregelen ter bestrijding van de inflatie in Nederland nodig is. OOSTKAPELLE. In Goes en Oost- kapelle hebben 101 nazaten van het echtpaar Cornelis en Janna Duvekot, dat leefde in het einde van de ne gentiende eeuw, zaterdag en zondag een massale familie-reunie gehou den. DEN HAAG. De paters Jezuieten die aan het weekblad „De Nieuwe Linie" meewerkten, zullen op last van de pater generaal der Jezuieten in Rome, hun medewerking moeten beëindigen. UTRECHT. De bond van wereld burgers heeft een telegram aan pre sident Soekarno gezonden, waarin de bond vraagt om „inzake de dood straf van de Ambonnees Chris Sou- mokil genade te laten gelden voor vermeend recht". DEN HAAG. De algemene verga dering van de Wereldfederalisten Beweging Nederland heeft dit week einde in Den Haag haar bezorgdheid uitgesproken over de zich verbre dende kloof tussen de rijke en arme landen. Naast de problematiek van de ontwapening dient het vraagstuk van de ontwikkelingsgebieden cen traal te staan, zo meende men. GELDERMALSEN. De 81-jarige mejuffrouw N. van E. uit Meteren (gemeente Geldermalsen) is door ko lendampvergiftiging om het leven gekomen. Voorbijgangers zagen in de alleenstaande boerderij van mejuf frouw Van E. door een raam, waar van de gordijnen niet waren geslo ten, de gloeiende kachel. Binnenge komen trof men de vrouw levenloos in het woonvertrek aan. ZIERIKZEE, 27-4. Bij de zaterdag j.l. door de atletiekvereniging „Dy namo" te Middelburg georganiseerde atletiekwedstrijden was een aardig jeugdprogramma opgenomen, waar bij voor het eerst ook enkele num mers voor pupillen waren ingelast. Onder de deelnemende pupillen be vend zich ook een groepje van de s.v. „Delta-Sport" uit Zierikzee. Velen van de Zierikzeese adspi- rant-a tieten hadden zelfs nog nooit een sintelbaan gezien, maar ondanks deze handicap waren de resultaten toch uitstekend'te noemen. De jeugd bracht zelfs niet minder dan acht medailles mee naar Zierikzee, een mooi succes om mee te beginnen dus. Het fraaiste resultaat werd geno teerd op het nieuwe nummer 50 me ter hardlopen voor meisjes-pupillen. De Zierikzeese meisjes Hannie Burcksen en Sjoukje Hage wonnen eerst hun serie en werden in de fi nale daarna respektieveiijk nummer 1 en 2. Hannie Burcksen won ook nog het verspringen met 3.34 meter, zodat ze twee eerste prijzen behaal de. Saartje Beije deed het niet veel minder door bij de meisjes D het verspringen te winnen met een sprong van 3.57 meter. Bovendien won zij een tweede prijs bij de 60 meter hard lopen. Marlieke Polder mans had, evenals vorige week bij de gymnastiek, opnieuw succes en behaalde de derde prijs verspringen meisjes C, met een sprong van 3.60 meter. Bij de jongens pupillen waren de MADRID. Ongeveer 9.000 Spaan se mijnwerkers staken voor hogere lonen dn die gebieden van Asturië en Ciudad Real, aldus- 'gewoonlijk be trouwbare kringen in Madrid. Voor 25 jaar.... ZIERIKZEE. De bouw van een P. T.T.-kantoor aan de Poststraat werd aanbesteed. De laagste inschrijving vermeldde een bedrag van 55.350. BROUWERSHAVEN. De Rijzende Kerk bracht in het koor van de Ned. Hervormde kerk het Paasspel „Her rijzenis". KERKWERVE. De meisjesvereni ging „Kleine Kracht" vierde het jaarfeest. ZIERIKZEE. Binnenkort wordt de nieuwe M.C.D.-revue „Dat zal je ge beur e" op de planken van de Con certzaal gebracht. SCHUDDEBEURS. In café „De Theetuin" hield het ziekenfonds „Schouwen-Duiveland" een dis trictsvergadering. RENESSE. Alhier werd het „Iiuus te Reke" geopend, dat „Die Blauiue Scuut" vervangt. ZIERIKZEE. Veel belangstelling trok (ook) hier de zonsverduistering. Een donkere schijf schoof over een deel van de zon. ZIERIKZEE. Voor de vijfde maal werd de jaarlijkse wandeltocht op Schouwen-Duiveland gehouden. BURGH. In deze gemeente werd een collecte gehouden ten bate van de Spaanse kinderen. ZIERIKZEE. Mokerslagen vellen gestaag de muren van het oude huis „De Mossel" aan de noordzijde van de Oude Haven. ZIERIKZEE. Voor „Landbouw en Handel" sprak dr. Huse over zijn jachtavonturen in midden-Afrika. resultaten wat minder opvallend. Toch werden twee tweede prijzen veroverd. Bart Mouthaan werd met 3.52 meter tweede bij het versprin gen, en Adrie Koster tweede op de 50 meter hardlopen. Flitsen ilit het buitenland HAVANNA. Verscheidene duizen den Cubanen hebben een betoging gehouden voor de voormalige Ame rikaanse ambassade in Havanna om te protesteren togen ..provocaties" van de V.S. op de vlootbasis Guan- tanamo en tegen de voortgezette ver kenningsvluchten boven Cuba. LIMA. West-Duitsland is van plan zijn culturele en economische samen werking met Latijns-Amerika uit te breiden en meer geld in deze landen te investeren. NEW YORK. Secretaris-generaal Oe Thant heeft op een persconfe rentie verklaard goede hoop te heb ben op een vreedzame oplossing van de kwestie-Cyprus indien alle be trokken partijen bereid zijn conces sies te doen. Hij zei op 29 april V.N. -bemiddelaar Tuomioja in Parijs te zullen ontmoeten. ATHENE. „Wij zijn vastbesloten onbeperkte bijstand te verlenen aan de nationale strijd van het Cypri sche volk", zo 'heeft vrijdag premier Papadreoe in het parlement te Athe ne verklaard. LISSABON. In het proces te Lis sabon tegen 85 personen, die begin 1962 betrokken zouden zijn geweest bij een militaire opstand in de Por tugese garnizoensplaats Beja, is op schudding ontstaan toen enige be klaagden. verklaarden, dat hun eer der afgelegde bekentenassen geen waarde hadden omdat deze het ge volg waren van mishandelingen door de politie. TEL AVIV. De Israëlische minister van buitenlandse zaken, mevr. Meir, heeft tijdens een lunch met de pers geklaagd over de traagheid van de Westduitse regering bij het nemen van wettelijke maatregelen tot be teugeling van de activiteit van Westduitse geleerden die in Egypte werken. MOSKOU. Een deel van de berg Damo-vorz in centraal Azië is in de rivier de Zeravsjan, tusser. de berg ketens van Toerkestan en Zeravsjan, gestort nadat water als gevolg van aardbevingen naar schatting meer dan vijftien miljoen kubieke mater aarde en gesteente had losgemaakt. OXFORD. In Oxford is zaterdag het huwelijk voltrokken tussen Jiil Wren en John Murphy. De bruide gom landde, in gezelschap van zijn getuige en een genodigde, per val scherm op enkele honderden meters van de kerk. Murphy is behalve ma chinist ook instructeur in het para chutespringen. FRANKFORT. Maandag begon in Frankfort het proces tegen twee on der geschikten van Eichmann, die beschuldigd worden van moord op een groot aantal Hongaarse Joden tijdens de laatste wereldoorlog. LONDEN. Eerste-minister Aldo Moro van Italië is maandagochtend in Londen aangekomen voor een of ficieel 'bezoek aan Engeland dat vijf dagen zal duren. NAIROBI. In het noordoostelijk deel van Kenia, op een stuk waar van Somalië aanspraken doet gelden, zijn de laatste dagen ongeveer 30 Somaliërs bij botsingen met de Ke- niase politie gedood. Ingezonden mededeling II Man die weet wnt liti wil, die weet wat lil) kan en weet wat hU drinkt. PRACIITPILS! Altlkl ln Inils. Amstclpils maakt van elke man een A nis tel man.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 10