Beurtschip „Koophandel" werd omgebouwd tot mosselvaartuig Streven naar verdere verbetering verhouding Ver. Staten tot Sowjet-Unie Tanganjika en Zanzibar De herdoop van prinses Irene STAD EN EILAND Beetje reklame op Zwitserse t.v. DE BLANKE MEDICIJNMAN CYPRUS WEER IN DE BAN VAN OORLOGSRUMOER De Z.Z. 4 juweel van een schip Persconferentie president Johnson ZIERIKZEE, 25-4. - Van 1919 af, dus ruim 14 jaar, voer de Koophan del I, het trotse beurtschip van de firma F. A. en A. Ribbens de Zierik- zi-.tsc haven in en uit. En hoewel de firma Ribbens tijdig overschakelde cp het vervoer per as, de Koophan del I bleef varen. Het schip voer nog toen al vele collega-beurtschepen uit de vaart waren genomen. Het voer tot het echt niet meer ging, het verveer over de weg won de strijd en de Koophandel 1 werd verkot'ht aan een stadgenoot, de firma YV. K. Schot. Deze firma had reeds twee fraaie mosselschepen in dienst, de Z.Z. 7 en de Z.Z. 9, maar men aarzelde niet, want de familie Schot is in de loop van een halve eeuw zeer uitgebreid en bijna alle kleinzoons van de heer W. K. Schot hebben evenals eertijds de vier zoons het mosselvak geko zen, dus kon er nog best een derde schip bij en zo werd vrijdagmiddag de Z.Z. 4 in gebruik genomen. Deze Z.Z. 4, die evenals enkele an dere schepen uit de familie Schot, de naam „Christina" kreeg, werd door de firma De Klerk in Kruispol der gebouwd uit de oude Koophan del en hiervoor moest nogal het een en ander worden veranderd. Toen het beurtschip tot mossel vaartuig was verbouwd, kwam het naar Bruinisse waar de firma P. Maaskant en Zonen het schip voor zag van een 245 p.k. Cummins mo tor, een 4-kcrps lier en een losinstal- latie voor de mosselen, de zg. worm- installatie. Is in andere gevallen de technische uitrusting met deze stukken vrijwel voltooid, bij de Z.Z. 4 is dit geens zins het geval. Want op dit schip is van toepassing het gedicht van de bekende radiozanger Jules de Corte: „Alles gaat elektrisch in dit huis", want op dit schip gaat inderdaad al les elektrisch en dit is op nog geen ander mosselschip het geval. Het werd daarom voorzien van een 45 p.k. elektrische krachtinstallatie en eigen aggregaat, namelijk een 25 p.k. elektromotor voor de lier en twee keer 10 p.k. elektromotoren voor de lcsinstallatie. Docr Radio Holland werden op het schip geïnstalleerd een radiotelefoon type „Zeenimf", een optisch echo lood type „Marconie Ferrograph" en niet te vergeten de nieuwste transis tor-radar, van Keivin 2 Hughes, type 17. Vlotte proefvaart Al deze technische snufjes, alsme de natuurlijk de motor werden ge test en geprobeerd tijdens de proef vaart, die van de Bruinisser indus- striehaven uit tot in de thuishaven Zierikzee werd gehouden. De indruk was onverdeeld gunstig en het schip kon worden overgedragen. Dit ge beurde door de heer P. Maaskant jr. in een naderhand in „Het Wapen van Zeeland" gehouden gezellige bij eenkomst. De heer Maaskant dankte voor de opdracht en voor de pret tige samenwerking waarin dit schip in nog geen vier maanden kon wor den afgeleverd. Op die bijeenkomst sprak ook de heer B. W. Schot Jacz., in de eerste plaats als voorzitter van de Zierik- zeese vissersvereniging. Hij was trots op deze nieuwe mooie aanwinst voor de Zierikzeese vloot, maar daarnaast ook nog als telg van de familie Schot, de familie die reeds in 1690 in Tho- len de mossel visserij uitoefende. Ook de heer L. Schot Cz. liet zich niet onbetuigd en feliciteerde zijn neefs met deze nieuwe aanwinst. In de tijd, toen 52 jaar geleden de Tekort aan bedden voor UTRECHT, 25-4. - Tegenover een geraamde behoefte van 2,5 bed op 1.000 inwoners voor de verpleging van langdurige zieken, staat een aan bod van nog geen 1 bed per 1.000 zielen. Na een algemene aanpak van het probleem gedurende tien jaar, waar bij van de overheid zeer grote me dewerking werd ondervonden, moet worden geconstateerd, dat nog slechts voor ongeveer één-derde deel van de totale behoefte aan door de zieken fondsraad te erkennen bedden aan wezig is. Dit wordt vermeld in het jaarver slag 1963 van de federatie van ver pleeginrichtingen voor langdurig zie ken te Utrecht, die vrijdag 22 mei in het Kurhaus te Scheveningen de jaarvergadering houdt. Het federa tiebestuur meent dat bij de toewij zing van het bouwvolume ermee re kening moet worden gehouden, dat in deze sector de grootste achter stand bestaat. „Of men zich hier in de kringen van onze overheden en DAR-ES-SALAAM, 25-4. President Julius Nyerere van Tanganjika zal de eerste president zün van de nieu we „Verenigde Republiek van Tan ganjika en Zanzibar" krachtens een wetsontwerp dat zaterdag besproken is door de nationale vergadering van Tanganjika. President Abeid Karoeme van Zanzibar zal de eerste vice-president van de nieuwe republiek zijn. Ka roeme zei in een toespraak in het voormalige paleis van de sultan op het Kruidnageleneiland, dat de unie van lange duur zal zijn en zich aan geen van de wereldblokken zal bin den. In de nieuwe unie, zo zei hij, zal alle discriminatie uit den boze zijn. De beide topleiders van de nieuwe staat worden beschouwd als gema tigd wat hun politieke opinies be treft. familie.W. K. Schot, in Zierikzee ar riveerde, zochten velen hun heil in emigratie naar Amerika, aldus de heer L. Schot, als het land van be lofte en het land van de wonderen. Maar voor de firma W. K. Schot was Zierikzee „Amerika in het kwa draat". Namens de firma sprak de kapi tein van het nieuwe schip, de heer B. Schot BWz. Ook hij dankte allen die aan de verbouwing hadden mee gewerkt en tot een voorspoedig ein de hadden gebracht. De lichtinstallatie werd aangelegd Met een speciale bijeenkomst vrij dagavond in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw gehouden vierde de af deling Zierikzee van de Alg. Ned. Grafische Bond het vijftigjarig be staan. Bij de aanvang van deze feest avond hield de voorzitter van de gouden afdeling, de heer C. J. Man ui, een herdenkingstoespraak. De voorzitter herinnerde aan de werkers van het eerste uur en aan hun daad kracht om te komen tot een afdeling van de toenmalige Alg. Ned. Typo grafen Bond. De afdeling Zierikzee werd opge richt in hetzelfde jaar dat de eerste grafische c.a.o. werd afgesloten. De A.N.T.B. was een van de mede-on dertekenaars van de ingevoerde ar- beids-overeenkomst, en dit gaf mede een flinke stoot aan de definitieve totstandkoming van de afdeling Zie rikzee. De heer Manni noemde het een eer en een voorrecht één van de mannen van het eerste uur, de heer T. C. Schipper-, op deze herdenkings avond welkom te kunnen heten. De oprichting van een eigen afde ling door de Zierikzeese grafische werkers was mede van betekenis voor de andere vak-organisaties. De voorzitter meende dat voortzetting van het werk nodig is om de belan gen van de werknemers op de juiste wijze te blijven dienen. Tenslotte memoreerde de heer Manni met dankbaarheid het werk van de pio niers van de Zierikzeese grafische afdeling. NICOSIA, 25-4. In en om het dorp Ayios Theodhoros in het zuiden van Cyprus wordt hevig gevochten tus sen Grieken en Turken. De Britse overste Percy Blake probeert de Tur ken die zich in een school bevinden, te bewegen hun wapens in te leve ren. De Cyprische regering deelde mee dat zij militairen naar het dorp had gezonden „om de Griekse inwo ners tegen Turkse aanvallen te be schermen". Ook in de buurt van Kyrenia zijn de gevechten weer opgelaaid. Voor het eerst worden hier mortieren ge bruikt. In Ayos Theodhoros is een Griekse Cyprioot gesneuveld. In de school in die plaats, waar zich 150 Turken onder wie vrouwen en kinderen bevinden, heeft de V.N. nu een post gevestigd. In Nicosia zijn vrijdagavond Britse V.N.-soldaten driemaal door Grieken beschoten. Eén hunner werd licht ge wond. In de omgeving van Kyrenia zijn naar schatting 15 Turken gesneuveld bij een Griekse aanval op een aantal versterkingen, die door de Grieken langdurige zieken die van de organisaties op het ter rein van de volksgezondheid wel steeds voldoende van bewust is me nen we meerdere malen te moeten betwijfelen". Gepleit wordt ook voor meer financiële steun van de over heid. De steun van rijk en vele ge meenten wordt teleurstellend ge noemd. Volgens het Franse persbureau A.F.P. acht men in diplomatieke kringen in Madrid de kans dat prins Hugues de Spaanse nationaliteit toe gekend wordt, uiterst klein. Een der gelijk besluit zou door de aanhan gers van Don Juan worden opgevat als een ernstige slag voor hun mo narchistische beweging. Concertgebouworkest speelde in New York NEW YORK, 25-4. De aktie „Am sterdam Promotion", de afgelopen veertien dagen in New York, heeft een indrukwekkend slot gekregen door het optreden van het Concert gebouworkest onder leiding van Ber nard Haitink en Lincoln Center. Voor dit (uitverkochte) galaconcert had den burgemeester mr. G. van Hall en de Nederland-Amerika Stichting (waarvan de vroegere V.S.-ambassa- deur Philip Young president is) bij na 600 gasten uitgenodigd. President De Gaulle herstelt langzaam ARIJS, 26-4. Volgens kringen uit de omgeving van president De Gaulle herstelt de president zich na zijn ope ratie langzamer dan in de eerste week na de operatie werd yerwacht. Zijn artsen zouden hem hebben medege deeld, dat hij naar hun mening driq maanden rust zou moeten houden voor algeheel herstel. Men verwacht niet, dat De Gaulle voor het einde dezer week of zelfs het begin van de volgende week het ziekenhuis zal verlaten. door de firma J. Huibers te Bruinis se (220-330 volt). Alle apparatuur dat op de wal kan worden gebruikt is dus zonder omschakeling te gebrui ken op het schip. De firma Jac. Lit- tooy zorgde voor de stoffering, ter wijl de betimmering gedeeltelijk bij de firma Gebrs. De Klerk werd uit gevoerd en voor een ander deel door de heer C. Bal te Bruinisse. Met zijn laadvermogen van 700 tonnen mosselen is dit nieuwe Zie rikzeese vlaggeschip welhaast de grootste van de gehele Nederlandse mosselvloot. Mijlpaal Na het openingswoord van de voorzitter werd de jubilerende afde ling met het bereiken van deze mijl paal geluk gewenst namens het bondsbestuur door de sekretaris, de heer W. H. Rellage. In zijn toespraak bracht deze dank aan de heer Schip per voor het vele werk verricht voor de afdeling. Voorts dankte de heer Rellage het huidige bestuur, dat se dert 1945 zitting heeft. De bondsse- kretaris wees voorts op de grote be tekenis van de trouw der leden en bood het jubilerende bestuur vervol gens een geschenk onder couvert aan. De filmdienst van het „Vriie Volk" vertoonde vervolgens een filmpro gramma. Stan Laurel en Oliver Har dy zorgden op het witte doek voor de vrolijke noot. Twee fraaie kleu renfilms van de Unilever toonden prachtige beelden van de roeiers van Ghana (De open haven van Akkra) en over de handelaars in leer van Nigeria. Na dit filmprogramma bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen, waarbij de heer J. P. Jongschaap bekende wijsjes op de piano ten ge hore bracht. De heer W. M. Rotte le verde een zeer gewaardeerde bijdra ge met enige komische schetsjes, ter wijl ook de bejaarde heer Schipper zijn aandeel leverde aan dit feeste lijke slot van deze geslaagde her denkingsavond van de Zierikzeese grafische werkers. werden veroverd. Dit is door de Cy prische regering meegedeeld. Beschieting kasteel NICOSIA, 26-4. Grieks-Cyprische strijdkrachten hebben zondag met mortieren geschoten op het kasteel Sint Hilarion aan de noordkust bij de haven van Kyrenia, aldus een V.N.-woordvoerder op Cyprus. Het schieten begon om half negen in de ochtend. Zaterdag bezetten Griekse Cyprioten de heuvels in de nabijheid DIVERSE BERICHTEN De Zwitserse politie, die zoekt naar de uit West-Duitsland gevlucht- te ex-S.S.-er Hans-Walter Zech- Nenntwich, is van mening dat deze nu wel in Zuid-Amerika zal zijn. Een 37-jarige, in Mainz wonende Fransman, is erin geslaagd zijn ver loofde uit Oost-Duitsland te krijgen door haar in zijn auto te verbergen. Bij geen van de dertien controles werd zij gevonden. Een gevanigenbewalker betrapte zondag Jack Ruby, die wegens moord op Lee Harvey Oswal'd, de vermoe delijke dader van de aanslag op pre sident Kennedy, tot de doodstraf werd veroordeeld, toen hij met zijn hoofd tegen een muur van zijn cel sloeg. Volgens een politiefunctiona ris was hier sprake van een poging tot zelfmoord. Arbeiders van de staatsmijn te Hoeanoeni in Bol'Më hebben een radiostation in het gebied aangeval len. Deze aanval heeft aan zes men sen het leven gekost. Onder de ge wonden zijn er drie wier toestand ernstig is. De Britse zakenman Greville Wynne, die in de afgelopen week door de Sowjet-Unie werd uitgewis seld tegen de Russische spion Gor don Lonsdale, is zon'da'g in West minster in een ziekenhuis opgeno men. WASHINGTON. President John son heeft meegedeeld dat zijn rege ring 'de mogelijkheid bestudeert van afschaffing van de militaire dienst plicht binnen de komende tien jaar. UTRECHT, 25-4. Kardinaal Al- frink heeft bekendheid 'gegeven aan hetgeen hij gesteld heeft in het be raad tussen hem en het moderamen van de generale synode der Ned. Hervormde Kerk naar aanleiding van de opname van prinses Irene in de R.K. Kerk. Hij meent thans de vrijheid te hebben opening wan za ken te geven en de omstandigheden waaronder de doop plaats vond als mede de motieven die hem hebben geleid, te mogen toelichten. In zijn uitvoerige verklaring stelt de kardinaal allereerst dat de ge loofsovergang en doop van prinses Irene met medeweten van haar ko ninklijke ouders een zaak is geweest onder zijn persoonlijke verantwoor delijkheid. Hoewel zulk een over gang en doop in het algemeen be schouwd moet worden als te zijn een openbare aangelegenheid, heeft hij zich - mede omdat publikatie op korte termijn in het voornemen lag - geconformeerd aan de wens deze geloofsovergang voorlopig in de par ticuliere sfeer te houden. Al 'kunnen interkerkelijke verhoudingeq daar door in het gedrang zijn gekomen, zo dient todh rekening te worden ge houden met de bijzondere omstan digheden, waaronder een en ander geschiedde. De 'kardinaal zegt het te betreuren, dat.hij, gegeven de situ atie, in de onmogelijkheid verkeerde aan de consekwentSes meer aandacht te schenken. Uit de verklaring «blijkt dat de doop van prinses Irene (3 januari 1964 in Rome) is 'gesdhiCd «in de vorm en de «bewoordingen van de „voorwaardelijke doop". Zulks was onvermijdelijk om'dat de kardinaal, zo zegt hij, niet beschikte over ge gevens omtrent de wijze, waarop de doop van de prinses in 1940 plaats vond. Had hij echter, zo «voegt hij hieraan toe, hesdhikt over de 'gege vens, wdlke 'hem thans zijn ver strekt, dan had geen „voorwaarde lijke doop" behoeven te geschieden. Overigens is bij de 'liturgische be diening alles vermeden wat kwet send zou kunnen zijn voor andere «kerken. van het kasteel, een bolwerk van de Turkse Cyprioten. Minstens vijf per sonen werden hierbij gedood en ne gen gewond. Generaal Gyani, de V.N.-opperbe- velhebber, had zondagavond een on derhoud met dr. Kutchuk, de Turks- Cyprische vice-president. Bij zijn vertrek van de woning van dr. Kut chuk werd Gyani's auto met stenen bekogeld door een menigte Turks- Cyprioten, die zich voor het huis verzameld hadden en die hem toe schreeuwden: „Gyani, ga naar huis" en „Gyani, slachter van Islamieten". Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft zijn woord voerder laten verklaren, dat er geen sprake van is dat de Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie in het geheim hebben afgesproken de kwestie-Ber- lijn in de ijskast te plaatsen. De Verenigde Staten bereiden een nieuwe crisis voor in het Caraibisch gebied, gelijk aan die van oktober 1962, zo schrijft Raul Roa, de Cu baanse minister van buitenlandse zaken, in een brief aan de secretaris generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant. De inhoud van de brief werd voor de Cubaanse radio en te levisie bekendgemaakt. Maaiulagsluiting in de textielbranche? AMSTERDAM, 25-4. Ruim zeven tig procent van de Amsterdamse de tailhandelaren in textiel en woning inrichting hebben tot nog toe gunstig gereageerd op de door de Mitex (fe deratie van middenstandsorganisa ties in de textiel-detailhandel) inge stelde enquête om te komen tot een vrijwillige maandagsluiting in de pe riode van 15 mei tot 15 oktober. De woordvoerder van de Mitex, de heer H. F. F. W. Holzhaus, zei echter op een in Amsterdam gehouden pers conferentie te verwachten dat dit percentage in de komende drie we ken nog belangrijk zal stijgen, voor al door persoonlijke bezoeken aan de zaken in de binnenstad „waar tot nu toe slechts 45 a 50 procent medewer king is toegezegd". WASHINGTON, 25-4. - President Jcbnson heeft zaterdag op een pers conferentie verklaard dat de Ver enigde Staten verscheidene projek- ten in behandeling hebben die tot verbetering van de betrekkingen tus sen cost en west kunnen leiden. „Wij trachten voortdurend over eenkomsten te sluiten, die de span ningen kunnen verminderen en tot KERKWERVE Diploma's verkeerscursus uitgereikt Vorige week vond in «het vereni gingsgebouw te Kerkwerve de uit reiking plaats van de «diploma's ver keerscursus. Deze cursus werd ver zorgd door hot Verbond voor Veilig Verkeer afd. Schouwen. Aan deze diploma-uitreiking had de afdeling tevens een propaganda- bij een komst gekoppeld en werd met het nieuwe projeotie-apparaat een drietal films vertoond. De voorzitter de heer Z. Rooseboom 'kon in zijn openingswoord terugzien op een zeer geslaagde cursus te Kerkwerve. Na 'het vertonen van de kleuren film „Nieuw leven in een oud dorp" en de verkeersfilm (een sterrit naar Udde'l), werd door de «heer Hoogen- boom, wethouder der gemeente Mid- denschouwen tot de uitreiking dei- diploma's overgegaan. Het diploma met lof ontvingen: mevr. M. P. den Boer-Boot en de heren N. van der Have, St. Boot, St. van den Hoek, J. Neele en B. Boot. Het «diploma ontvingen de heren: C. Boot, W. Roskam, L. den Boer, J. Boot, J. P. Z. Boot en L. van den Berg. Iedere kandidaat moest 40 exa menvragen beantwoorden. De -norm voor het slagen was al«s volgt vast gesteld. Zij die meer «dan 12 vragen fout hadden ingevuld, werden afge wezen. Van 0 t.m. 3 fouten diploma met 'lof. Namens de cursisten sprak de «heer C. Boot een dankwoord aan de do cent de «heer W. H. Ooms en bood «hem namens de cursisten voor het werk door 'hem verricht een bureau lamp aan. Ook mevr. Ooms werd met een presentje vereerd. Nadat de 'heer Ooms «de cursisten had gefeliciteerd met het door hen behaalde resultaat, volgde nog een film en wel de kleurenfilm van de reis van prinses Beatrix naar Ame rika. SEROOSKERKE Luidinstallatie in klokketoren Door de gemeente Westerschou- wen is het torenuurwerk voorzien van een elektrische luidinstallatie. De klok luidt da-gelijks om 8, 12 en 18 uur. BROUWERSHAVEN Diploma-uitreiking van verkeerscursus Aanstaande dinsdag organiseert het Verbonld voor Veilig Verkeer af deling Brouwershaven in 'hotel Rin- gelberg (7.30 uur) een propaganda- avond, waarop de diploma's aan de gesflaagden van de onlangs gehou den verkeerscursus zullen worden uitgereikt. Op deze avond, welke ook voor niet-leden gratis itoegan/kelijk is, zullen diverse mooie films ver toond worden, zodat een 'bezoek aan deze avond ten stelligste is aan te bevelen. OOSTERLAND Mars op Koninginnedag Op de avond van de 30ste april e.'k. (koninginnedag) hoopt onze plaatselijke muziekvereniging „Oos- terlands Fanfare" traditiegetrouw, weer een muzikale wandeling door 'het dorp te maken onder leiding van de directeur, de heer Jac. Capelle, indien de weersgesteldheid zulks toelaat. De mars begint om om streeks zeven uur, terwijl na afloop het muziekgezelschap, staande op de tent aan het Marktplein, nog enige marsen ten beste zal geven, uiteraard sluitende met het volkslied. ((SAKOR"-collecte In de week van 27 april t.m. 2 mei a.s. zal hier ter plaatse door een aantal jongedames weer de jaarlijk se „SAKOR"-collecte worden ge houden in de vorm van zegelver koop. De stichting „SAKOR" stelt zich ten doel te 'komen tot fondsen- verwerving ten 'behoeve van volle dige ontplooiing van alle taken, die behoren tot het werk der kinderbe scherming. Waarlijk een «niet geringe opgave voor de (SA)menwerkende (Kinderbescherming (OR)ganisatïes. Zij weten ziioh verantwoordelijk voor het lot en het levensgeluk van ruim 40.000 kinderen. beter betrekkingen kunnen leiden", aldus de president. „Wij hebben er verscheidene in be handeling", aldus Johnson, „en wij zijn vol hoop, al zou het voorbarig zijn te voorspellen wat precies de resultaten er van zullen zijn". De Amerikaanse president zei te hopen op een verbetering van de handelsbetrekkingen tussen de Ver enigde Staten enerzijds en de Sow jet-Unie en de communistische lan den anderzijds. Met betrekking tot Laos verklaar de Johnson dat de Verenigde Staten er van overtuigd zijn dat de Geneef- se akkoorden inzake Laos moeten worden in acht genomen. President Johnson deelde verder mee dat hij generaal Paul Harkins, opperbevelhebber van de Ameri kaanse troepen in Vietnam, heeft verzocht tot 1 augustus aanstaande op zijn post te blijven, de datum waarop hij door generaal Westmore- land zal worden vervangen. BERN, 24-4. De Zwitserse rege ring heeft besloten reklame op de televisie toe te staan, doch slechts twaalf minuten per avond, uitgezon derd op zondagen en nationale feest dagen. Reklame voor alcohol, tabak en geneesmiddelen is verboden, even als politieke en religieuze propagan da. Prins Bernhard stelde Hnnzecentrale in bedrijf GRONINGEN, 27-4. De Hunze- centrale van liet Provinciaal Elck- triciteits Bedrijf (P.E.B.) te Gronin gen is vanmiddag om 'tiwaalf uur of ficieel in gebruik 'gesteld door Z.K. H. Prins Bernhard! Het betreft hier de eerste eenheid van 125 MW (Megwatt). De eenheden twee en drie, eveneens ieder van 125 mW, zijn in aanbouw en zullen eind 1965 en in de zomer van 1966 gereed komen. In de tot ontvangstruimte inge richte grote werkhail waren vele noordelijke autoriteiten en genodig den bijeen, toen prins Bernhard om half twaalf arriveerde. De prins was per vliegtuig naar Eel'de «gekomen en per auto via Waterhuizen naar het gebouwencomplex aan het Euro paplein gereden. DODELIJKE ONGELUKKEN BREDA. In een ziekenhuis in Bre da is overleden de 19-jarige A. Schoonen uit Steenbergen, die ern stig werd gewond bij een verkeers ongeluk in zijn woonplaats. Een auto bestuurd 'door een plaatsgenoot vloog uit de bocht en kwam tegen een boom -tot stilstand. CASTRICUM. Op de Breedeweg te Castricum is de 75-jarige mevr. C. Wulp-Beetjes zaterdag door een motor aangereden. Aan de verwon dingen is zij enkele uren later in het Alkmaarse St. Elisabeth ziekenhuis overleden. ROTTERDAM. Bij een verkeers ongeluk nabij de kruising Mecklen- burglaan-Kralingseplaslaan in Rot terdam is 'de 28-jarige werkman C. E. Bont uit «de Maasstad om het le ven «gekomen, toen hij met zijn per sonenauto in een inhaalmanoeuvre tegen een boom reed. OOSTVOORNE. Bij een auto-on geluk op de Groene Kruisweg onder de gemeente Vierpolders zijn twee broers uit Brielle dodelijk veronge lukt. Het waren H. J. Rusker, 22 jaar, en J. Ru9ker, 21 jaar. AMSTERDAM. De 4-jarige Pau line van Dijk uit Amsterdam is als gevolg van een verkeersongeval om het leven gekomen. Het meisje stak onverwacht de Bkingenstraat 'in de Amsterdamse stadswijk Osdorp over en werd aangereden door een perso nenauto. TIETJERK. De andertialfjarige Ca- thrinus Burems uit Tietjerk (Fr.) is in een sloot vlak bij het huis van zijn ouders verdronken. Hij was bij de sloot met andere kinderen aan het spelen, die echter niets van het ongeluk hebben gemerkt. GOUDA. In het Van Itcrsonzie- ken'huis te Gouda is overleden de 71-jaiüge heer H. Kraaijenbrink uit Reewijk, die eerder «in zijn woning als gevolg van kolendampvergifti ging in bewusteloze toestand was aangetroffen. Zijn eveneens 71-jari- ge echtgenote was toen reeds over leden. 67. „En vertel eens, hoe is het in het goede oude Engeland?" Sebastian Cabot schuift Aram twee glazen toe en kijkt zijn gasten nieuwsgierig aan. In geuren en kleuren verhaalt Aram hun wederwaardigheden met het smokkelgoud van kapitein Wil liams. „En nu willen jullie dat geld dat je voor die gouden bijlen gekregen hebt, verdelen onder de weduwen van de mannen, die door Williams musketten gedood zijn?" vraagt Cabot verrast. Getroffen kijkt hij Aram aan. „Dat is buitengewoon edelmoe digJe kon er geen betere bestemming aan gevenDie vrouwen hebben een hard, zorgelijk leven hier, ondanks de hulp die de andere kolonisten hen bieden" Diezelfde middag nog laat Cabot de ko lonisten-weduwen bijeenroepen voor het kleine stadhuis van Cabotsville. Vanaf het bordes begint Aram zijn plannen uiteen te zetten en de weduwen luisteren met stij gende belangstelling. Zierikzeese grafische werkers vierden jubileum t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6