u Zilveren jubilaris STAD EN EILAND Onrustige Zenuwen? ALLEMAN Op een lieden (vrijdag)-avond te houden vergadering van de vereniging „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" zal aan dacht worden besteed aan het 25- jarig bestaan van deze belangrij ke en nuttige vereniging, die zien in de samenleving van Schouwen- Duiveland een niet meer weg te denken plaats heeft verworven. Het kan zijn dat door de enorme drukte van dit voorjaar de zilveren jubilaris wat weinig aandacht ge trokken heeft, het kan ook zijn dat de bescheidenheid.van het bestuur hiervan de oorzaak is, maar in ieder geval zit „Stad en Lande" in het zilver en dat is belangrijk genoeg om bij stil te staan. „Stad en Lande" werd destijds opgericht na afbraak van het Mos selpoortje in het centrum van Zie- rikzee waardoor een groep van voor 't stadsschoon ge-interesseer den met de neus op de problema tiek van voortschrijdende stads- verminking werd gedrukt. Zo werd de vereniging feitelijk uit de nood geboren en iets van de noodsfeer - het kon niet anders - is altijd rond „Stad en Lande" blijven han gen. Talloos toch zijn de malen (lat de vereniging de bel moest luiden, om te waarschuwen tegen verlelijking van stad en dorp en van liet landschap in deze streek. Waarschuwende woorden werden gesproken, adviezen werden ge geven, maar ook daadwerkelijk werden kleine - maar belangrijke - dingen door de vereniging be hartigd, waarvoor een speciaal fondsje werd gesticht. De belang rijkste zaak was wel de redding van het Sint Antbonieshofje te Zierikzee, maar ankers, windva nen, stoephekken e.d. kregen evenzeer de aandacht van deze vereniging, die de vlag van het idealisme hoog opgestoken houdt in een wind, voor het stads- en natuurschoon helaas niet altijd waaiend uit de goede hoek. Het woord „tragisch" is wellicht wat sterk in dit verband, maar feit is toch, dat „Stad en Lande", gedu rende de kwart eeuw van zijn be staan tegen veel misverstand, wanbegrip en zelfs onwil heeft moeten strijden. Zo hebben wij het altijd be treurd dat deze boeiende vereni ging te vaak voor voldongen fei ten is geplaatst, ro.a.w. eerst werd ge-informeerd als de pap reeds was gestort, hetgeen impliceerde dat m.b.t. verbouwingen in steden en doipen en veranderingen in het landschap reeds onherroepe lijke dingen waren geschied. Juist nu allerlei structurele wijzigingen in bestaande patronen zich vol trekken of zich zullen voltrekken, is een vereniging als de jubileren de onmisbaar om een temperende invloed uit te oefenen. Al te ge makkelijk toch komt de samenle ving in de ban van moderniserin gen en veranderingen, die lang niet altijd verbeteringen en zeker geen verfraaiingen betekenen. Men weet het. Het gaat hier om een landelijk probleem. Nog zeer recentelijk zijn op Terschelling - om een enkel voorbeeld te noe men - noodkreten opgestegen over de toenemende ontsiering van dit prachteiland, over de veel te ver gaande ontbossing en het terug dringen van veel schoons, dat fei telijk onaantastbaar zou moeten zijn. Hoe ook, wat onze streek be treft, zal het aan „Stad en Lande" niet liggen als de ontwikkeling hier en daar een foute weg op gaat. De vereniging is een „kwart eeuw jong" en zal zonder twijfel met hetzelfde élan op de bres blijven staan voor behoud van hetgeen werkelijk schoon is. Ster ker, juist in de toekomst verwach ten wij een toenemende activiteit, want dat zal hard nodig zijn. Mo ge aan deze verwachting gekop peld worden een felicitatie aan het adres van een vereniging, die in onze streeksamenleving mag bogen op de hoogste graad van nuttigheid. Goede ontwikkelingen bij ,,Coöp Nederland" DEN HAAG, 23-4. Het zojuist ver sohenen jaarverslag van „Co-Op Nederland" over 1963 maakt gewag van een verheugend aantal gunstige on twrkkél i regen. De omzetten vertoonden een forse stijging. Samen met'haar dochteron dernemingen kwam'en de centrale coöperatieve produktie- en groot handelsbedrijven aan een record omzet van bijna f 190 miljoen, dat is circa 20 pet. meer dan in 1962. De belangrijkste factor in de om zetontwikkeling van 'deze bedrijven is uiteraard de toenemende afzet mogelijkheid aan de aangesloten verbruikscoöperaties, wier detail handelsomzetten eveneens aanzien lijk hoger waren dan in het vooraf gaande jaar. Verder heeft ook de centrale inkoop van niet-coöperatie- ve merkartikelen in de omzetverho- ging van „Co-Op Nederland" een rol van betekenis gespeeld. ZIERIKZEE Tussenproef liias-leerlingen landbouw huishoudschool In de LandbouWhuishoudschool te Zierikzee heeft de uitreiking der speldjes aan de Inas-leerlingen plaats gehad door de presidente van de Commissie van Toezicht, onder aanwezigheid van ouders en perso neel der school. De 19 leerlingen zijn allen geslaagd voor de zg. tussenproef en versche nen in >hun groene uniformen, het geen een fleurige indruk maakte. Mevrouw Dijckmeester geb. jkv. De Brauw, sprak enige 'hartelijke woor den tot de leerlingen, waarna mej. van Liere eveneens de meisjes feli citeerde en een en ander mededeel de omtrent de stageperiode. Per 1 mei gaan de leerlingen naar de volgende ziekenhuizen: Sophia kinderziekenhuis, Delta ziekenhuis te Rotterdam en naar 'het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee; naar de rusthuizen „Duinoord" te Haamstede, „Schild en Hof" te Goes, „Ten Anker" te Tholer. en „Irene" te Zierikzee en naar enkele gezin nen. Stagejaar Zij hebben dan van 1 mei 1964 tot 1 mei 1965 ihun zogenaamde stage jaar, waarvan zij 6 maanden in een ziekenhuis doorbrengen, 3 maanden in een bejaardeninrichting, 2 maan den in een gezin en 1 maand va kantie. Gedurende die tijd blijven zij leerlinge der sohool en komen regelmatig voor een contactbijeen komst weer op school terug. Van 1 mei 1965 tot 1 augustus 1965 zijn ze weer op school en moeten dan nog hun eindproef afleggen, waarna ze gediplomeerd Inas zijn. De geslaagden Voor de tussenproef '64 slaagden de volgende leerlingen: Ellie Kloet, Ankie Legemaate, Jacomijn Rens- hof en Jannie Schot te Zierikzee; Wilna van Beveren en Joke Duin houwer te Brouwershaven; Corry Costerus, Ella Jonker, Jannie v. d. Pol en Rian Soeters te Haamstede; Nellie Kdk, Catrien de Koning en Tannie de Ronde te Bruin isse; JVLke Bienefelt te Renesse; Willy v. d. Have te Burgh; Bertha van Bloois te Duivendijke; Hanna Korsman te Scharendijke; Jannie Rotte te Noord- gouwe; Adrie Sies te Ouwerkerk. Grand-Hotel-Restaurant WITTE VAN HAEMSTEDE Haamstede (Z.) Telef 01115-551 Gerenommeerde keuken en wijnkelder PRIVÉKAMERS ROTTERDAM. De N.V. Neder landse Aardolie Maatschappij (N. A.M.) in OldJenzaal deelt mede dat haar voortgezette exploratieborirag op het eiland Terschelling geen re sultaat heeft opgeleverd. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zierikzee Tot zaterdag 16.00 uur dokter W. Bontkes, tel. (01110) 2280. Van zater dag 16.00 uur tot maandagmorgen: dokter C. M. van Hoorn, tel. (01110) 2080. Middenschouwen: Dokter J. L. Braber, Dreischor, tel. (01112) 280. Oosterland/Bruinisse Dokter J. W. de Putter, Ooster- land, tel. (01114) 280. DIERENARTS Dokter C. J. H. Scheuerman, Zie rikzee, tel. (01110) 2180. Een combinatie van boeren in de streek van Noord Finistere in Bre- tagne neemt dit jaar voor het eerst een proef met het kweken van tul pen. Zij zijn begonnen met Neder landse bollen en zullen, als in juni de bollen uit de Franse aarde ko men, deze terugleveren aan Neder landse bedrijven. Zij mogen geen bloemen in Frankrijk verkopen. In een andere streek van Bretagne wordt een proef genomen met het kweken van irissen. - Foto: bij Santec in Bretagne,, vlak bij de zee kust, plukt een Franqaise tulpen van de stengels in een Nederlands landschap dat hier is ontstaan. ZIERIKZEE Collecte voor de kinderbescherming (Ingezonden) Met meer dan gewone aandrang wordt uw aandacht gevraagd voor het zo uiterst noodzakelijke en zeer omvankrijke werk der kinderbe scherming! Het is onze mening dat ook U niet zonder meer voorbij kunt gaan aan de problemen, waarvoor de vereni gingen en instellingen voor kinder bescherming zich gesteld zien. Problemen, die het „wel en wee" raken van ruim 40.000 kinderen, voor wie de band tussen hen en hun ouders dreigde verbroken te worden of zelfs verbroken werd. Wij zijn van gevoelen dat het lot van deze ruim 40.000 kinderen U niet onberoerd zal laten. Dat U zich zult afvragen: „wat willen die verenigin gen en instellingen voor kinderbe scherming doen om deze duizenden kinderen te behoeden voor de groot ste tragiek, waarmede hun jonge le vens worden bedreigd?" Zij willen voorkomen dat deze duizenden kinderen volledig „het kind van de rekening" worden! Zij trachten te komen tot herstel van de meest natuurlijke band: die van va- der/mceder en het kind! De band die het kind dat veilige gevoel geeft van geborgenheid! De band die on misbaar i9 voor het leven naar hun bestemming: „naar dat plekje van de maatschappij, waar zij krachtens gaven van hoofd en hand recht op hebben!" Deze verenigingen en instellingen, behorend tot de leden van de Natio nale Federatie voor Kinderbescher ming, hebben zich verenigd in de Stichting „SAKOR" (Samenwerken de Kinderbeschermings Organisaties) De Stichting „SAKOR" stelt zich tot doel te komen tot fondsenver- werving ten behoeve van volledige ontplooiing van alle taken die beho ren tot het werk der kinderbescher ming. Zeker, op ruime subsidie van over heidswege mag worden gerekend. Subsidiëring noodzaakt echter de ontvangers cm uit te zien naar de verwerving van „eigen middelen", zonder welke voortzetting van het werk uitermate moeilijk wordt! Een niet geringe opgave voor de SAKOR-partners, die zich verant woordelijk weten voor het levens geluk van ruim 40.000 kinderen! Van harte hopen wij dat wij U megen begroeten als „medebescher mer", als „medewerker" aan de Na tionale Collecte Kinderbescherming, die te Zierikzee mag worden gehou den in de week van 27 april tot en met 2 mei a.s. Leden van de gymnastiekvereni ging „Rust Roest" hebben zich met de collecte belast. De wetenschappelijk medewer ker bij Philips te Eindhoven, ir. J. Davidse, zoon van onze oud-stadge noot de heer B. P. Davidse, is be noemd tot hoogleraar aan de Tech nische Hogeschool te Delft. Ir. Da vidse hoopt op 5 mei a.s. -te Eind hoven te promovei'en op een proef schrift „Transmission and decoding in colourtelevision". Jeugdblad „Het Verklikkertje" Reeds een half jaar verschijnt op Schouwen-Duiveland het jeugdblad „Het Verklikkertje", onder redaktie van de jeugdige J. v. Oord te Haam stede. Het feit alleen al dat de jon gelui kans hebben gezien deze maand het zesde nummer van de eerste jaar gang" te laten verschijnen is gezien het vele werk en de zorg aan „Het Verklikkertje" besteed een bijzonde re prestatie. Het kinderblad wordt uitgegeven in gestencilde vorm, maar is niettemin met grappige illustraties van K. v. Oord verlucht. Het laatste nummer bevat o.a. artikelen over Utrecht, de luchtvaart, judo, een kerkdienst in Spanje, parkeermoei- lijkheden een quiz en een puzzel. Verder een aflevering van het ver volgverhaal, iets over het songfesti val en over de Beatles. Uit het jongste nummer vernemen wij verder dat in het afgelopen half jaar reeds de 100 leden op „Het Ver klikkertje" zijn geboekt en dat nu wordt uitgezien naar de 150. Onge twijfeld verdient dit jeugdblad nog meer belangstelling. De redaktie kondigt aan dat het mei-nummer fantastisch wordt en een verrassing zal bevatten. Voor belangstellenden is het zeker de moeite waard zich van een exemplaar te verzekeren. Jubileum mej. A. C. G. Oudemans Op woensdag 29 april herdenkt mej. A. C. G. Oudemans alhier haar 40-jarig jubileum, als lerares Frans aan het Prof. Zeeman-lyceum te Zierikzee. Op een in de aula dei- school te houden bijeenkomst in de middaguren zal de jubilaresse 'har telijk worden gehuldigd. Aansluitend 'hierop receptieert tmej. Oudemans van 5 tot 6 uur, eveneens in de aula. Op persoon en werk van mej. Oude mans, die na dit cursusjaar de school gaat verlaten en zich metter woon te 's-Gravenhage zal vestigen, hopen wij dinsdag in een apart ar tikel terug te komen. Bejaarden-avond in „Concordia" Onder auspiciën van de U.V.V.- afdeling wordt op maandag 27 april a.s. in „Ooncordia" een speciale avond georganiseerd voor de bejaar den. Een interessant programma staat bezoekers(sters) - iedere be jaarde is hartelijk welkom - te wachten. Mevr. E. Groot-Harte zal dia's vertonen van een door haar ge maakte reis naar Israël en Egypte. Verder komen dia's op 'het doek van „Keukenhof" en 'de bollenvelden. Tot slot vertoont de heer H. Schot een film over het mosselfeest. Koophandel werd Z.Z. 4 Het schip van de Koophandel N.V., dat onlangs voor het laatst de reis naar Rotterdam maakte, is omge bouwd tot mosselvaartuig en wordt als Z.Z. 4 toegevoegd aan de Zierik- zeese vloot. Heden (vrijdagmiddag) vaart het schip van Bruinisse naar Zierikzee. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Op maandag 27 april a.s. komt de raad der gemeente Brouwershaven des avonds 7 uur, in openbare ver gadering bijeen in het 'Plaatsenhuis te Dreischor. De agen'da vermeldit o.m.: wijzi ging der Algemene Politieverorde ning; vaststelling verordening keu ren van waren; vaststelling ver keersmaatregelen te Noordgouwe; vaststelling verkeersmaatregelen te Dreischor; besluit tot verweer in rechten; vaststelling van de 8e wij ziging der begroting 1964; onder handse aanbesteding 'herbestrating BogerdWeg Dreischor; goedkeuring der rekening 1962 van de gemeente lijke instelling voor Sociale Zorg en voorlopige vaststelling der gemeen terekening 1962; goedkeuring van de 5e wijziging der begroting van de gem. instelling voor Sociale Zorg; goedkeuring Ie wijziging 'der begro ting 1964 van genoemde instelling; oninbaarverlclaring rijksbij'drage ex ploitatietekort middenstandswoninig ruiling van grond in verband met wegverbeterinig; benoeming van een leidster, belast met de waarneming van de functie van hoofdleidster aan de openbare kleuterschool te Drei schor en idem aan de openbare kleu terschool te Zonnemaire. ZONNEMAIRE Muziekvereniging bracht serenade Donderdagavond trok de muziek vereniging „Nut en Uitspanning" uit om een serenade te 'brengen bij het erelid der vereniging de 'heer P. Hartog, die zijn 40-janige echtver eniging vierde. De 'heer en mevr. Hartog 'werden toegesproken dooi de voorzitter de heer L. C. Braber, die in herinnering foraöht dat. de heer Hartog reeds vij'ftig jaar lid is van „Nut en Uitspanning". Hij sprak de hoop uit ,dat hij nog vele jaren in goede gezondheid van een rustige levensavond zal mogen genieten. Hierna werd een zestal marsen ge speeld, die de familie Hartog met Geslaagde K.N.G.Y.-proeven „Delta-Sport" 1638 Acht en veertig jongens en meisjes van de gymnastiek-afdelxng van „Delta- Sport" hebben zaterdagmiddag de nationale vaardigheidsproeven afgelegd van de Nederlandse jeugd georganiseerd in het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. Deze proeven werden een groot succes want alle kandidaaljes slaagden met een uitstekend gemiddelde. Na afloop reikte de voorzitter, de heer L. J. Korstanje, de verenigingsdiplcrma's en medailles uit. warm applaus beloonde. Namens de familie dankte de heer F. Hartog voor de gebrachte serenade en over handigde de voorzitter een bedrag onder couvert. Tot slot gebruikten de mannen van ,,N. en U." een ver versing in café „De Volharding". HAAMSTEDE Verkeerscursus Aanvullend op het verslag over de uitreiking der verkeersdiploma's zij medegedeeld dat in het komend najaar slechts één cursus zal wor den gegeven. In het afgelopen sei zoen werd door wachtmeester Poort man en diens echtgenote een dubbele cursus gegeven, maar dat is van het goede -wat teveel gebleken, zodat een volgend maal de toelating aan een zekere beperking onderhevig zal zijn. „De Duinhoeve" verkocht Verwijzend naar het elders in dit nummer opgenomen bericht, onder het hoofd: „Rotterdam koopt gron den te Haamstede", vernemen wij dat het hier gaat om het kampeer terrein „De Duinhoeve", eigendom van de heer J. S. Korteweg. „De Duinhoeve" mag tot één der fraaiste en best ge-outilleerde terreinen van de Westhoek worden gerekend en is dus thans door koop overgegaan in handen van de gemeente Rotterdam. Het terrein beslaat een oppervlak te van 115 gemeten. De gemeente raad van Rotterdam werd tot koop geadviseerd door de Commissie Na- tuurrecreatie en nam het desbetref fend voorstel aan met slechts één stem tegen. De huidige eigenaar zal het terrein in het komend seizoen nog exploiteren, maar op 1 oktober gaat het over in eigendom van de gemeente Rotterdam. Deze overgang impliceert intussen niet dat het ter rein een exclusief Rotterdamse be stemming zal krijgen. Het blijft kam peerterrein „voor iedereen", al zul len mogelijkerwijs in een verdere toekomst de accenten toch wel wat worden verlegd. DIVERSE BERICHTEN Naar van gezaghebbende zijde in Washington is vernomen is de weg naar ondertekening van een consu laire conventie tussen de V.S. en de Sowjet-Unie geopend, doordat de Russische regering het beginsel heeft aanvaard, dat wanneer een Ameri kaans onderdaan in de Sowjet-Unie werdt aangehouden, de consul van de V.S. hiervan onmiddellijk in ken nis wordt gesteld en de gevangene mag bezoeken. e Niets wijst er op, dat de 45-ja- rige Britse zakenman Greville Wyn ne, die woensdag door de Russen werd ingeruild tegen de Russische meestersion Gordon Lonsdale, in de gevangenis slecht behandeld is, zo deelde een Londense arts donderdag mee. UTRECHT. De heer P. Stokman, die veertien jaar voorzitter en daar voor twintig jaar bestuurslid van de Nederlandse Christelijke Agrarische Bedrijfsbond is geweest, heeft don derdagmiddag in Utrechtde voor zittershamer van de N.C.A.B. over gedragen aan de heer A. IJska. DEN HAAG. Donderdagmiddag om ihalf twee 'is op 'de Zwaard vegers- gaarde ihet vierjarig meisje C. I. de Best om het leven gekomen. Het meisje stond -te wadhten op een trekleer met oplegger, maar is te vroeg de straat opgelopen, waardcor zij tegen de oplegger kwam. Zij overleed ter plaatse. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te IJsselmuiden (vak. J. G. Abbningh): J. Jongerden, Bru- dhem en Kerkwijk; te Kamerik: C. den Boer, Sliedreoht; te Ooltgens- plaalt: P. Allblas, Sdherperasse; te Ouderkerk aJd. IJssel: J. F. Door nenbal, Oene (Gld.). Bedankt voor Haarlo: Y. G. Olt- lammers, Winsum )Fr.). Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Enschedé-Z, (vak. J. Kok): L. Douw, Stadskanaal. Bedankt voor Nijkeuk: F. F. Pels, Huizum (Fr.). Ohr. Ger. Kerken Aangenomen naar Ede: J. Kamp man, Rijnsburg. Bedankt voor Eindhoven: H. W. Ecrland, Amersfoort; voor Dokkum: M. Vliefetra, IJmuiden; voor Chat ham (Ont. Can.): J. Overduin. Alder- grove, B.C. (v.h. Almelo). Bloesem weekeinde op komst DEN HAAG, 24-4. In de provincie Limburg is de bloei van de vroege kcrsensGcrten begonnen. Gedurende het komende weekeinde (24-26 april) en. in de daarop volgende veertien dagen zullen, zo blijkt uit bij de A.N.V.V. binnen gekomen medede lingen, de kersen- en pruimebomen evenals de vroege perebomen, in de bloei staan. Daarna volgen de appel bomen. De bloeiende fruitbomen zijn voor al te bewonderen in het zuidelijke gedeelte van zuid-Limburg. In deze provincie zijn enkele bloesemtochten uitgezet en voorts voert de vier-sei- zoenenrit door de bloesemstreek. De V.V.V.-kantoren in Limburg ver strekken inlichtingen over deze rou tes. De krentebossen in de omgeving van Dwingeloo zullen naar alle waarschijnlijkheid het aanstaande weekeinde bloeien, althans als het weer gunstig blijft. In dat geval kan ook tijdens het weekeinde van 2 en 3 mei nog genoten worden van de bloeiende krentebossen. UTRECHT, 24-4. - De provinciale Utrechtse bond voor vreemdelingen verkeer verwacht, dat het komende weekeinde de vroege kersen-, peren en pruimebomen in de provincie zul len beginnen te bloeien en dat ze ever een week in volle bloei zullen staan. De appelbomen zullen waar schijnlijk hun bloesempracht tussen 1 en 15 mei ten toon spreiden. IJMUIDEN. De zeesleepvaart- en bergingsmaatschappij N.V. Bureau Wijsmuller in IJmuiden heeft op dracht verstrekt aan de scheepswerf Kramer en Booy N.V. in Kootster- tille (Friesland) voor de bouw van een nieuwe zeesleepboot. MijnhaTdt's Zenuwtabletten Dit was voor Zierikzee de week van „Alleman", die weergaloze film- spiegel, waarin velen hebben geke ken en wellicht zich zelf ontdekt, misschien met een traan in het oog, maar in ieder geval ook met een glimlach om de mond. Zo zijn we dus als we ons onbespied wanen en aan het leven „doen", op de schaats, aan het strand, in de xuinkel of zo maar op een feestje, of in wat voor omstandigheden ook. Alleman is be hept met een sortiment van gewoon- tetjes, hebbelijkheidjes, maniertjes, opvattinkjes en daar krijgt men dan de „Hollander" uitgepenseeld met zijn voorzichtigheid, zijn bedacht zaamheid, zijn „lol", maar men vraagt zich toch wel af of het ex clusief de „Hollander" is, want veel uit „Alleman" zou men ook terug vinden bij een ander volk, omdat het gaat om levende mensen, die ergens- bij alle verscheidenheid - toch ook weer gelijk zijn, waar ze ook wonen en wat ze ook doen. Maar er waren wel krasse uitzon deringen rondgestrooid in deze on vergetelijke film, die als gefilmd document humain" tegen de tijd bestand lijkt. Immers: als het dan eindelijk droog is",' ja dan komen de dames met hun (inderdaad ex clusieve) manie om de zaak weer nat te gooieji. Als het in Nederland dan ook een keer vriest, zouden we het liefst (minstens in Friesland) de hele scheepvaart al in de begintijd lam leggen, om maar een goed ijs- vloertje te krijgen op de vaarten. Als het dan ook eens een keer warm is tijgen we naar het strand, zij het dat we in de warmte- en zonneroes onze handigheid niet vergeten om - hoe dan ook - kuis in de zwembroek te belanden. Als ive dan eens een keer verliefd zijn gebruiken we schelpjes om onze beminde op voor hoofd en neusje te leggen, een sim pel en loos gebaar, maar we doen het. Als er dan eens een kans is cmoties los te laten, doen we het bijna Italiaans en daarom vlogen de vaders hun zonen om de hals. toen ze gezond en recht van lijf en leden terug kwamen uit dat verre Nieuw- Guinea. Allemanis een heerlijke film. omdat het gekunstelde en. de gla- moxir" ontbreken, omdat het echt is, zij het verstolen afgekeken en dat is misschien toch een beetje het pro bleem van zo'n „candid"-film. Eer lijk zou U hoedje passend en giebelend door hot land willen rei zen of zou U de man willen zijn die wiebelend poogt droogvoets bij het strandplasie in zijn schoen tc be landen, of de man die zich zijdelings te water laat. of(als U de film hebt gezien) vult U maar aan! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2