't is weer tijd voor De Grevelingendam STAD EN EILAND In de Westhoek staat bloei van de fruitbomen voor de deur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 april 1964 No. 19o7Q Diploma-uitreiking na verkeerscursus te Haamstede Ongeveer vijftig nieuwsgierige weggebruikers(sters) waren dinsdag avond In hotel Bom bijeen gekomen om de uitslag te vernemen van de resultaten der verkeerscursus, die deze winter in Haamstede werd ge houden. Hun werd een hartelijk welkom toegeroepen door de voor zitter van de Bond voor Veilig Ver keer afd. Westelijk Schouwen, de heer Z. Rooseboom uit Renesse. Een s-peciaal woord van welkom ontving wethouder L. v. d. Klooster, die deze avond de diploma's uitreikte. Het verheugde de voorzitter ten zeerste dat een zo groot gantal deelnemers aan de cursus deelnam. Voor de docenten, opperwacht meester Poortman en zijn echtge note, mevr. Poortman-de Borst, wa ren het zeer zware weken en de voorzitter dankte hen dan ook bij zonder hartelijk voor deze vermoei ende winterperiode. In het volgend seizoen zal dan ook geen cursus ge organiseerd worden, omdat dit te veel van de cursusleider(ster) vraagt. Er waren 50 cursisten waarvan 41 slaagden, waaronder 9 met lof. Alvorens de diploma's uit te rei ken, vertoonde de secretaris-film operateur der afd., wachtmeester Lindhout uit Renesse, een tweetal films, natuurlijk gedraaid op het gloednieuwe apparaat der afdeling. De titels waren: „Nieuw leven lin een oud dorp", een Italiaanse 'kleu renfilm en „Sterrit naar Uddel", waarvan de aanwezige 'bromfietsbe- zitters veel konden leren. De geslaagden Wethouder v. d. Klooster vond ihet een genoegen om deze diploma's uit te kunnen reiken, en met een toe passelijk woord kon hij aan de vol gende dames en iheren het begeerde diploma overhandigen. Het predi kaat met lof ontvingen de volgende dames en heren op hun diploma: de dames I. C. Mol-Roos, A. Dambruin- Verlinde, A. Dijkman-v. Dijke, L. Oostdijk-Kooman en de 'heren Jac. Steur, A. J. v. Pesch, D. M. de Meij, J. v. Dijke en G. B. Heutink. Verder slaagdien de dames: C. P. Dor9t-Linders, L. Raats-Geleijnse, J. v. d. Have-Jonker, C. C. J. de Ko ning-Baart, M. T. Steur-Dijkgraaf, G. Dalebout-Mennema, K. A. J. de Jonge-Meerdin'k, G. Straaijer- Kraaijeveld, G. C. Goudzwaard-v. d. Meij, N. Verton-den Boer, P. Visser- Boere, D. J. Geleijnse en W. C. Steutel. De iherenreeks geslaagden ziet er als volgt uit: L. Kloet, J. Jonker, H. P. Bouwman, J. A. Hart, K. Schoonaard, W. L. Deurloo, J. de Glopper, W. G. Jonker, J. J. Kriste- lijn, A. C. Polderman, A. P. Visser, Th. D. Roest, M. Visser, M. Krijger, J. Th. v. d. Weel, D. v. d. Linde, C. A. Oostdijk, L. Klompe en P. G. de Munnik. De heer v. d. Klooster feliciteerd- de allen nog eens 'hartelijk namens het gemeentebestuur. „Het is dui delijk dat de nodige inspanning goe de resultaten heeft afgeworpen", zo zei hij. Ook 'hij dankte de beide do centen hartelijk voor de genomen moeite. Spreker wees er op dat de gemeente dit werk ten volle steunt. De voorzitter dankte de wethou der voor de genomen moeite en het gemeentebestuur voor hert 'beschik baar stellen der lesruimte. Nog steeds kan de afdeling een aantal nieuwe leden gebruiken en voor de minimum contributie van f 1 kan niemand hier iets op tegen hebben. Een der cursisten, de 'heer A. v. Pesdh, dankte de heer en mevrouw Poortman hartelijk voor de met toe- Bokken spannen kabel In de loop van de morgen van 22 april arriveerden bij de Grevel'ingen dam aan de Oostkop de drijvende bokken „Meeuw", „Arend", „Kon- dor", „Zeeland", „Holland" en „Pio- ner". Ze stelden zidh op in het nog 1200 meter brede sluitgat en zullen gezessen weer de kabel over bren gen, die in de plaats kwam van de kabel die 22 augustus vorig jaar af knapte. Ook vorig jaar zomer werd dit karwei uitgevoerd. Het duurde toen wel enkele weken eer men ge reed was met dit uiterst minutieuze werk. Intussen is de andere 'kabel nog steeds niet op spanning ge bracht. De lier waarmee dit moet gebeuren is nog defect. Hersenonderzoek STOCKHOLM. De Zweedse dr. David Ingvar van de neu rologische kliniek in Lund heeft in samenwerking met dr. Niels Lassen uit Kopenha gen een nieuwe methode ont wikkeld om de bloedcirculatie in de menselijke hersenen te meten. Dit geschiedt met be hulp van radio-actieve gassen die in het bloed worden ge bracht en waarvan men dan de omloopsnelheid met stra lingsmeters kan opnemen om daaruit te concluderen of de bloedcirculatie al don niet normaal is en de plaats van eventuele opstoppingen vast te stellen. Deze nieuwe me thode is voor de patiënt vrij wel pijnloos en zou meer ken nis kunnen opleveren over een groot aantal ziekten die de bloedvaten van de herse nen betreffen, en ook van groot nut kunnen zijn wat betreft de hersen-chirurgie en de behandeling na een hersen operatie, met name in geval len van chronische bewuste loosheid hoopt men door mid del van deze methode tot be tere diagnoses te kunnen ko men. wijding gedoceerde leerstof cn bood hun een boekenboa en een fototoe stel aan. Tot slot werd de film vertoond over het bezoek van H.K.H. Prinses Beatrix aan de Verenigde Staten. ZIERIKZEE De Emmabloem-collecte De alhier gehouden Emmabloem- collecte heeft f 545 opgebracht, het geen f 200 meer is dan het vorig jaar. Men is over dit bedrag uiterst content en uiteraard past een dank woord aan het adres van de burgerij en de collectrices. De Fryske Krite Op deze vergadering besloot de Fryske Krite, afdeling Schouwen- Duiveland, onder voorzitterschap van de heer J. Pomper, het seizoen. Deze laatste 'bijeenkomst droeg een feestelijk karakter. Omlijst door sa menzang en deklamatie werd het toneelstuk „De forlovmg fen Neile" voor het voetlicht gebracht. Dit Friese stuk 'kwam goed uit de verf en werd door de aanwezigen met een warm applaus beloond. In de pauze werd koffie met Friese koek genuttigd en een verloting gehou den, waarna de avond met een stoe lendans werd besloten. De Friezen waren op deze avond weer echt on der ons en hebben bijzonder geno ten. In zijn slotwoord concludeerde de voorzitter 'dat deze Krite-avonden in een kennelijke 'behoefte voorzien. Zijn er op Sohouwen-Duivelarïd nog Friezen die niet zijn aangesloten, dan zijn die van harte welkom in het volgend seizoen. Uitje voor bejaarden Als resultaat van de Zeeuwse col lecte worden drie leden van de be jaardensociëteit. onder auspiciën van de U.V.V.-afdeling hier ter stede in de gelegenheid 'gesteld een week vakantie door te brengen te Cad- zand. Het programma van deze week wordt georganiseerd door „Heden- esse". De drie bejaarden - twee da mes en een heer - zullen van Gad- zand uit verschillende trips maken, terwijl ook andere ontspanningspun- ten op het programma staan. KERKWERVE Ontspanningsavond voor de bejaarden In het verenigingsgebouw geeft de zangvereniging „Soli Deo Gloria" zaterdagavond a.s. een ontpannings- avond voor de 'bejaarden. Iedere be langstellende 'is deze avond van har te welkom. SCHARENDIJKE Propaganda-filmavond voor Verbond Veilig Verkeer Maandagavond jl. werd door het Verbond voor Veilig Verkeer, afd. Schouwen een propaganda filmavond gehouden in het Ger. Jeugdgebouw alhier. De voorzitter der afdeling, de heer Roseboom, heette in zijn openingswoord bijzonder wel'kom burgemeester S. Franoke en de ge meentesecretaris L. F. van Wijck. Spreker beklemtoonde nog eens waarom de actie voor veilig verkeer zo nodig is. Het verheugde spreker, dat deze avond het verkeers'diploma aan 15 cursisten zou kunnen worden uitgereikt. Een 'bijzonder woord van dank werd gebracht aan de cursus leider 'de opperwachtmeester der rijkspolitie J. den Haan uit Scha- rendij'ke. Voor de pauze werden 'door de se cretaris der afdeling, de heer J. Lindhout vertoond de films „Nieuw leven voor een oud dorp" en „Steeds sneller vliegen". Na de pauze werden door burge meester S. Francke met een toepas selijk woord de verkeersdiploma's uitgereikt. De burgemeester was vol bewondering voor de activiteit van de heer Lindhout, die vele avonden besteedt aan het vertonen van de propagandafilms. Aan de volgende personen werd het verkeersdiploma uitgereikt: N. den Engelsman (met lof, 1 fout), A. Roose (met lof, 3 fouten), mej. J. C. Gaanderse, mej. A. Lemsom, Joh. Folmer, J. A. Gaanderse, C. Hoger- heide, C. Kloet, W. Kloet Cz., J. Lemsom, M. MeganCk, Jac. van de Panne (niet zelf aanwezig), J. N. Viergever en F. C. van der Weele. De heer J. Lemsom dankte na mens de cursisten de cursusleider, opperwachtmeester -'den Haan voor de prettige wijze waarop hij het verkeersonderricht Iheeft gegeven. Tot slot werden nog vertoond de films „Sterrit naar Uddel" en „Be zoek van H.K.H. Prinses Beatrix aan de V.S." ZONNEMAIRE De alhier gehouden Emma bloem-collecte 'heeft een bedrag van f 52,35 opgebracht. NIEUWERKERK Kinderen oefenden aan verkeersfafel In het begin van maart j.l. werden de kinderen te Oosterland, die het schoolverkeersexamen af moeten leggen, bij de verkeerstafel van de afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer geconfronteerd met vele situaties, welke zich in het verkeer kunnen voordoen en konden zij verschillende verkeersproblemen oplossen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdaigmïddagcompetltie Wijziging programma Ingelast voor zaterdag 25 april: le klasse: Bruse Boys I-Nieuw- lartcl I (kwart over 3, sCheidsr. Th. Kramer); Wolfaartsdij'lc I-Wcmel- <We I. Luister naar ,,Tt Is weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica-za. 11.15, zo. 10.30, di. 19.00, do. 18.45 u De rayoncommandant der rijkspo litie aldaar, de wachtmeester le klas J. Hoekman, gaf bij die gelegenheid de kinderen een prima verkeersles. In verband met het gehouden ver- keersexamen voor volwassenen was de verkeerstafel toen in Oosterland. Deze tafel is nu weer opgesteld in het gemeentehuis te Nieuwerkerk en deze week kregen de kinderen van de scholen van Nieuwerkerk, Ouwer- kerk en Sirjansland ook een ver keersles bij die verkeerstafel. In de opstelling waren talrijke verkeers- fouten aangebracht, maar de kinde ren wisten ze alle op te sporen. Dit houdt een goede belofte in voor het a.s. praktische gedeelte van het ver- keersexamen. Zowel de kinderen als het onderwijzend personeel, wa ren vol lof over de mooie en doelma tig ingerichte verkeerstafel. Te Nieu werkerk werden de kinderen voor gelicht door de postcommandant der rijkspolitie, de opperwachtmeester J. v. d. Meijden .Gok in deze heeft de verkeerstafel zijn nut ten volle bewezen. Gevonden voorwerpen Gevonden voorwerpen: een blauw zijden sjaaltje, horlogeband, grijs riempje, bruin dekzeiltje. Verloren: donkergrijs-blauwe su- ède heren'hanldsdhoen. Inlichtingen bij de postcomman dant der rijkspolitie. De al'hier gehouden eollenote voor SIMAVI (medische hulp aan tropenlanden) heeft f 219 opgebraoht waarvoor dan'k aan de gevers(sters) en aan de collectanten. OOSTERLAND Collecte „Valkenheide" Ten bate van de stichting „Val kenheide" te Maarsbergen werd hier ter plaatse door id'e collectantjes Ria Bakker, Nel'leke de Later en Elly Rotte in 'het eerste kwartaal 1964 opgehaald de som van f 49,14, waar voor een dankwoord aan de gevers (sters) en de collectantjes en de lei ding zeker op zijn plaats is. De middenstanders zoeken samenwerking Ofschoon de plaatselijke midden standsvereniging 'reeds enige jaren ter ziele is schijnen de zakenlieden hier ter plaatse toch nog onderlinge samenwerking te zoeken. Ongeveer de helft van hen kwam in het café van de heer A. Mol bijeen, teneinde enige perikelen met elkaar te be spreken. De leiding berustte bij de heer A. Bolle, die een welkomst woord sprak tot de aanwezigen. Gewezen werd op de wenselijk heid een wettelijke regeling aan te vragen betreffende de vakanties in de zomermaanden, hoofdzakelijk voor de levensmiddelenbranche. Dit in verband met het feit, dat ver schillende middenstanders zich hier aan onttrekken en geen vakantie sluiting toepassen. Dit zou door deze te nemen maatregel niet meer moge lijk zijn. De algemene conclusie is dat dit beter op vrijwillige basis kon worden geregeld, wanneer iedereen meewerkte. Ook de halfuurssluiting tijdens de middaguren kwam ter sprake. Gesuggereerd werd een z.g. „zwarte lijst" in te stellen, om zo doende een waarschuwings-systeem in te richten, om paal en perk te stellen aan wanbetalers. Verschillen de aanwezigen zagen echter het nut van deze lijst niet in. Bij de rondvraag werd besloten om te trachten in de nabije toekomst weer een middenstandsvereniging op te richten, omdat men wel meer en meer inziet dat onderlinge sa menwerking in het huidige tijdsge wricht geboden is. De heer Bolle sloot hierna de vergadering. BRUINISSE Oranjefeest wordt een kinderfeest Het zeer actieve Oranjecomitc te Bruinisse heeft de a.s. verjaardag van H.M. de Koningin in een huis aan huis verspreid vouwblad beti teld als jeugd-feestdag en inderdaad is voor de jeugd deze dag heel wat voorbereid. Het begint al 's-morgens van 10-12 op het sportveld, waar kinderspelen worden gehouden. Het gaat verder van 1.30 tot 3 uur, als een kinder optocht door het dorp zal trekken en het culmineert in een teenager show in de muziektent 's avonds van 8.45 tot 12 uur. En niet te vergeten de grote jeugd- brandweerwedstrijd van 4 tot 5.30 uur op het Havenplateau. Natuurlijk is ook de muziekver eniging „Nu met Hope" aktief. Deze populaire muziekvereniging zal voor op gaan bij de rondgang van de kinderoptocht door de gemeente en ook 's avonds zich nog op de mu ziektent laten horen. Kortom als het weer meewerkt, belooft 30 april 1964 een reusachtig feest te worden op Bruinisse. Feestvergadering vrouwenvereniging De hervormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" te Bruinisse beeft haar 17e jaarvergadering op feeste lijke wijze gevierd. Na'dat gezongen was Gez. 132 2, .ging de presidente, mevr. v. d. Sar voor in gebed en sprak een welkomstwoord tot de bijna voltallig aanwezige leden. Me vrouw G. Jumelet-van Ree hield een inleiding over Job. 21 1-19. Voor dat de secretaresse, mevr. B. de Waal-Jumelet aan 'haar jaarverslag begon, genoten alle leden van een kop soep. De overleden leden wer den herdacht. Enkele goed voorge dragen gedichten volgden op 'het jaarverslag waarna 'de broodmaaltijd een uitstekend verzorgd program mapunt was om de onderlinge vriendschappelijke betrekkingen in gezellig samenzijn te vernieuwen of te verstevigen. Via enkele zelf ge maakte liederen, hersengymnastiek en deklamatie belandde men bij de tweede kop koffie en enkele num mers verder werd op ijs getracteerd. Het meer dan een uur durende to neelstuk in revuevorm „De oude en de nieuwe tijd" had men vOor bet laatst bewaard. Voor velen was dit stuk de clou van de avond en het werd uitstekend voor :het voetlicht gebracht. Het grote verschil tussen de buisvrouw van nu en die van een halve eeuw geleden, de verschil lende toestanden op bet gebied van bet leven op 'het platteland voor en na de emancipatie, ze 'kwamen uit stekend uit de verf. Radar op mosselvaartuig Het motormosselvaartuig Bru 11 (firma J. en D. de Koning) werd deze week uitgerust met de vorig jaar be stelde radar-installatie. Dit is het eerste schip van de vloot dat werd voorzien van een apparaat dat vooral bij mist goede diensten .zal bewijzen. De proefvaart had tot volle tevredenheid plaats. INGEZONDEN STUKKEN RESPEKT VOOR BLOEMEN Mijnheer de rddakteur. Een restaurant aan de Oude Ha ven („Mondragon") v/aagt het er ieder jaar weer op het terras te ver sieren met in bakken geplaatste bloemen. Het valt mij op dat deze bloemen evenwel vaak worden af geplukt, niet alleen door jeugd, maar ook door ouderen. Langs deze weg zou ik een -beroep willen doen op het publiek deze bloemen te respek- teren, want 'het gaat toch niet aan, die zo maar af te plukken. Met 'dank voor de plaatsing. P. Brand in leegstaand café ZIERIKZEE, 21-4. Omstreeks kwart voor vijf dinsdagmiddag brak brand uit in het leegstaande pand, waarin voorheen gevestigd café „La France" op de hoek Lange Nobelstraat-Sint Anthcniesdam. De brandweer was spoedig ter plaatse en begon onmid dellijk met de bestrijding van het vuur. De brandhaard lag in een achter het café gelegen keukenkamer en le verde voor de brandweer, die het vuur met drie nevelspuiten bestreed geen grote problemen op. Er was een sterke rookontwikkeling, maar het vuur kreeg geen kans zich tot groter omvang te ontwikkelen. Het liep dus af met wat brand- en waterschade. Het vuur ontstond tussen plafond en zolder. De oorzaak van de brand is onbekend. Hoewel zulks nog niet be vestigd is, houdt de politie evenwel rekening met de mogelijkheid van brandstichting. Een intensief, nog niet afgesloten onderzoek naar de oorzaak wordt derhalve ingesteld. SPORT SKNWK-ZSC 2-6 Een verrassend goed spelend ZSC slaagde er in een volkomen verdien de overwinning te behalen. Met snel open spel werden de Nieuwerker- kers in de beginfase geheel over speeld. Met een fraai afstandschot kon K. Elenbaas de bezoekers de lei ding geven (0-1), waarna dezelfde speler de voorsprong kon opvoeren tot 0-2. Na de vakwisseling bleef ZSC het initiatief behouden en het was D. Bezuijen die ZSC op fluweel bracht (0-3). Nog juist voor het ver strijken van de le helft kon H. Vis ser tegenscoren. Direct na de her vatting werd het 1-4 door B. Lin- ders. SKNWK kon hierna nog wel tegen scoren, maar ZSC kreeg het laatste woord door L. Louwerse, die met twee treffers de eindstand op 2-6 kon brengen. VOETBAL Dreischor II-Renesse II 2-2 Beide teams waren aan elkaar ge waagd en de 2-2-eindstand was een goede afspiegeling van de krachts verhouding in het veld. Reeds in de 3e minuut kon de thuisclub door P. de Waaij de leiding nemen (0-1), waarna L. Wandel na een kwartier spelen met een kopbal de stand weer in evenwicht bracht. In de 22e min. konden de blauw-witten de leiding weer in handen nemen, toen Natte de roos wist te treffen (2-1) met wel ke stand ook de rust aanbrak. Tien minuten na de hervatting brak de Renesse linksbuiten Hoogerhuis door de blauw-witte defensie, waarna hij hoog in de touwen schobt (2-2) met welke stand ook het einde aanbrak. WESTHOEK, 23-4. We leven in de tweede helft van april en in tal rijke jaren met een vroege ontwik keling stonden de boomgaarden reeds in bloei. De zo mooi opgezette ontwikkeling in maart kreeg echter een flinke domper door het invallen van een koude-periode, die maar langzaam verdween. De knoppen der fruitbomen werden afgeremd en ook de „groenwording" of de bladont wikkeling bleef achter. Inmiddels hebben wc wat aantrekkelijker weer gekregen met mooie zonnige dagen en op tijd een mals buitje regen. Meiregen was het nog niet, want dinsdagmiddag zaten er flinke ha gelstenen tussen. De bomen hebben van deze voor jaarsperiode het goede tot zich genomen cn rijk voorzien van kunstmest hebben ze de knop en bladontwikkeling tot spoed aan gemaand. Het is nu ook duidelijk zichtbaar en een lichte geelgroene kleur omfloerst dc boomkronen. Het zal dan ook niet lang meer duren of de eerste bloesems komen uit de knoppen. De pruimebomen vertonen hier en daar al een klein wit puntje, terwijl de vroege peren met wat 'liefelijk lenteweer zondag a.s. in 'bloei zullen komen. De temperaturen moeten dan wel wat hoger l'igen dan de 8° C., zoals die op dinsdagmiddag voor kwamen. De appels zullen hun vroe ge rassen ongeveer een week later in do witte lentesluier toveren, ge volgd door de wat 'latere rassen. Met 'dit late jaar en een flinke tem pera tuursstijging is het echter niet uitgesloten dat 'het versdhil in vroe ge en late rassen niet groot zal zijn, zodat alles 'tegelijk in -bloei komt. De boomgaarden in de Westhoek staan er uitstekend voor niet voel knop op alle rassen. De enige peer die het een beetje laat zitten is de Louise Bonne d'Avranche, doch wei nig bloemen kunnen toch nog wel een goede oogst geven. De appels zijn allen ruimschoots voorzien van de eerste vruchtbeginselen in de vorm van knoppen en ook 'hier mag bij een goede ontwikkeling cn wei nig nachtvorst een -goede oogst ver wacht worden. Inmiddels zit de fruitkweker al weer diep met het 'hoofd in de spuit- moeilij'kheden en reeds veel spuit- sdhema's zijn al overboord gewerkt door een sdhurftinfectie op vrijdag nacht en zaterdagavond. De zondag middag deed er nog een schepje bij en voor diegenen die toen nog niet gespoten 'hadden begonnen de moei lijkheden. Velen moesten teruggrijpen op een kwikbespuiting om de infectie te niet te doen en vele kilogrammen zijn er maandagmorgen reeds ver kocht. Maandag huilden in de ge hele Westhoek de nevel- en spuit- machines, tezamen de proloog vor mend van een vaak moeilijk spuit- schema. Bladluizen vooraan Voordat het september is zullen de meeste appel- en perebomen ze- 'ker ongeveer 15 maal 'bezoek krijgen van deze verderf spuitende machi nes. Indien .hot wat tegen zit met de resultaten zullen deze aantallen nog groter worden. Odk de insecten laten zich niet onbetuigd en de eer ste larven, rupsjes cn zelfs vlinders zijn le voorschijn 'gekomen. De bladluizen openden de stoet cn pawn an tig zalen ze aan de zonzijde der knoppen zich wat 'te verwarmen. Vraatzuchtig zijn ze ïYOg aiiet eng, doch dit gaat deze week beginnen en daarom combineerden de meeste kwekers hun schurftbestrijding met een insecticide, meestal in de vorm van parathion. Wie een paar dagen later zijn knoppen nog eens bekijkt ziet de zwarte cadavers der luizen, ten teken dat parathion nog steeds goed werkt. De eerste bladrollers, zowel hegge- als vrudht-. begonnen eveneens hun strooptocht over de nog tamelijk kale ta'kken doch ver dwenen alras in een 'knop ter be schutting. Doch ook hier weet para thion ze wel te vinden. Wie goed toekijkt zal op de ta'kken op onge veer een meter hoogte veel witte donsjes langzaam zien voortschrij den in opwaartse richting. Het zijn de bloedluizen die 'hun winterschuil- plaatsen, meestal in de voet van de boom, verlaten en zich ergens an ders gaan vestigen. Ook deze verhui zers vinden de parathion op hun roof weg en ze zijn ten dode opge schreven. Indien deze bloedluizen eenmaal nieuwe kolonies «hebben ge vormd en hun waslaag bedekt hen dan wordt de bestrijding moeilijker. Wintervlin'derrupsen zijn eveneens reeds aanwezig, doCh ook zij zullen het niet ver brengen. Met deze eer ste bespuitingen 'huldigen de kwe kers het systeem van de eerste klap pen die een 'daalder waard zijn. Hier en daar worden ook de strookjes in de bomenrij die nu een maal moeilijk schoon te houden zijn. chemisch „gemaaid". Deze nieuwe uitdrukking 'houdt in de chemische vernietiging van het zioh op die strook bevindende onkruid. Het overige onkruid wordt regelmatig met cultivator cn egge bijgehouden zodat binnenkort de boomgaarden vrij van onkruid liggen. Al met al •zit 'do fruitkweker al midden in üe drukte. Ingezonden mededeling zo zacht zo geurig

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9