0REOi\ beugelbier Het Gelukskind 2e monteur leerling monteur Jongenskleding ONS KIND en >nederland< vieren feest Bij aankoop van 10 gld. krijgt u van de AKTIE „ONS KIND' bij: E. KOHSCHULTE N.V. GEBRS. THIEN Zierikzee AUTOBEDRIJF AKKERDAAS N.V Handig bier uit de beugelfles. Open, schenken, dicht! Groot formaat fles. 'n Volle halve liter 54 cent Enbij 3 tegelijk nog maar 52 cent Door de Min. v. Just, werd dd. 21-2-'64 verg verleend nr LO 580/068/011. 2.000.000 loten a f 0,25 p. st. verkrijgbaar of gratis bij aank. van een bepaald bedrag in winkels van „Neder land" N.V. Baten van de loterij zijn bestemd v.h.Pr. Beatrix Fonds 's-Gravenhage cq. Bond Bev. v.d. belangen v. spastici. Trek king 31-5-'64. Prijzen gedurende 6 mnd. na trekking ter be schikking van prijswinnaars. Int. SUFA, Heemraadssingel 303, FT dam. Gevraagd: en NOORDGOUWE Voor leuke en sportieve Neem zélf een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode! LekkeT bier! Ongepasteuriseerd Dus verser dan vers! Ook in Oud Bruin wettig gedeponeerd Zwaardere straffen bij „alcoholongelukken" DEN HAAG, 20-4. De ministers van justitie en van verkeer en wa terstaat voelen wel iets voor de in voering van hogere maximumstraf fen voor verkeersongevallen, ver oorzaakt door alcoholgebruik. Zij menen echter, dat dit niet bij inci dentele wetswijziging moet gebeuren maar dat het voorkeur verdient spoed te maken met het wetsont werp nieuwe gedragsregels voor weggebruikers. Dit blijkt uit het antwoord dat de ministers Scholten en van Aartsen hebben gegeven op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid mej. mr. A. P. Schilthuis (p.v.d.a.) over alcoholgebruik en verkeersongeval len. Gemecente Eindhoven koopt voor f 6.000.000 terreinen EINDHOVEN 20-4. Indien de raad ermee accoord gaat zal de gemeen te Eindhoven het terrein en de ge bouwen van de N.V. Verenigde Hol landse Lucifersfabrieken aan de Lijnbeekstraat in Eindhoven aanko pen voor een bedrag van f 5.782.500,- Het terrein (aan de rand van het centrum) is bestemd voor stede- bouwkundige doeleinden. B. en w. stellen de raad tevens voor aan de N.V. Verenigde Hol landse Lucifersfabrieken te verko pen een 5.4 ha. groot industrieter rein, gelegen in het partiëel uitbrei- ueA uios ap jooa '^iuh a; uejds^uip f 855.000,-. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland ZonÖagcampertitie Het programma voor zondag 26 april a.s. luidt. Ie klasse B: Luctor I-Zierikzee II (half 3, sdheidsr. M. Wolfent); Krui- ningen I-Renesse I (half 3, scheidsr. A. Hemelsoet); Patrijzen I-Hans- weertse Boys I. 2e klasse C: Zieriikzee III-SVOWK I (half 1, sdheidsr. N. Speelman). Zaterda gmiddagcompetiitie Het programma voor zaterdag 25 april a.s. luidt: le klasse: Hoek I-MEVO I (kwart over 4j scheidsr. A. de Nooijer); Ka- pelle I-Nieuw dorp I; Yerseke III- Kats I. 2e klasse B: SVD I-Beren I. J un'ioren competitie Groep A IV: Kloetinge A I-MEVO A I (half 3, soheidsr. H. Wouterse); Robur A I-Burgh A I (half 3, sch.- rechter T. Taekema). Groep B VII: WIK B I-Zwaluwen '61 B I (half 3, sdheidsr. M. Krijger). Feuilleton door B. I. ten Wesepe Hij opende het portier van de wa gen en maakte het bekende gebaar. Nog steeds als#in een droom volgde ze hem en ging in de wagen zitten. Jan sloot het portier, liep om de auto heen en nam achter het stuur plaats. Terwijl hij wegreed, zei hij: „We zullen een rustige gelegenheid op zoeken, dan kunnen we de kennis making hernieuwen". Langzaam reed hij tussen het drukke verkeer de stad uit en op de weg naar de Haag se Schouw nabij De Vink stopte hij voor een restaurant, waar weinig publiek zat. „Een kopje koffie smaakt altijd", meende hij, terwijl hij haar bij de arm greep en mee nam naar binnen. Hij zocht een ta feltje in de hoek op en toen de dien ster naderbij kwam, vroeg hij: „Kan ik een gebakje aan U kwijt Ze knikte en Jan gaf zijn bestel ling op: twee koffie met gebak. Na dat het dienstertje vertrok, haalde hij sigaretten te voorschijn en hield die haar voor. Ze accepteerde, hij gaf haar vuur en stak er zelf ook een op. Hij keek naar het meisje, dat nerveus aan de sigaret trok en zei tenslotte op kalme toon: „Mijn com pliment voor uw reportage, freule. Ik heb hem natuurlijk gelezen. U hebt wel talent en zult het waar schijnlijk ver brengen in de mate rie". „Nu bent u natuurlijk woedend op me", zei ze zadh't. Hij schudde zijn hoofd. „Welnee, waarom? Ik maakte u juist mijn compliment voor het uitstekende artikel. Waarom zou 'ilk er boos om zijn,? Ik vind 'het werkelijk niet be langrijk genoeg". „Hoe hebt .u me eigenlijk gevon- dfen?" Jan haalde zijn schouders op. „Misschien een 'kwestie van goed na denken en een logische gevolgtrek king maken", loog hij, zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken. „En wat is nu uw oordeel over me?" „Stelt u er prijs op dat te horen?" „Vanzelf, anders zou ik het niet vragen". „Wel, eh.... ik zou zeggen: u bent een handige journaliste. De stunt was niet. gek. Ik kan nu veel dingen doen: bijvoorbeeld me be drogen voelen, of verongelijkt. In de boot genomen. Noem maar op. Maar ergens ben ik sportief, en zo wil ik 'het opvatten. U had me nodig voor den boeiende reportage. Het beroer de van zoveel instanties is, dat ze doorgaans geen originaliteit 'bezitten. Bij de ra'dio, de televisie, de illus traties, en zo voort, ze apen altijd het buitenland na. Als een of ande re radio-omroep met een nieuw, goed programma komt, 'heeft Neder land het (binnen een paar maanden ook. Neem nu dat BBC-programma: Een dag 'koning. Daar zag je baas blijkbaar wat in, vandaar deze re portage. Een eenvoudige fabrieks arbeider een avondje deftig uit met een jongevrouw van adel. Is er gro tere tegenstelling mogelijk? Echt sentimenteel, hé? Daar smullen de lezeressen van. De leze.rs misschien eveneepis. Hoeveel nieuwe abonnees noteerden jullie na die reportage?" Ze haalde haar sdhouders op. „Ik héb die reportage niet gemaakt. Bakker kwam met het idee. Ik ik ben natuurlijk helemaal niet van adel". „Dat begreep ik ook". „Nu ja, ik had u gezien op de te levisie en vond u wel een knappe verschijning. Bakker kwam toen op de gedachte u als eerste te nemen voor de nieuwe serie reportages. Hij vroeg mij, of 'ik als de dame wilde fungeren. Ik zou zogenaamd van adel zijn. Ik vond het wel leuk en stemde toe". „Wie woont daar in die villa na bij Muiden?" „Eén van de bazen. Hij was nogal enthousiast en stelde zijn huis be schikbaar als mijh zogenaamde wo ning". De koffie en het gebak wenden ge bracht. Jan roerde in ihet kopje en dacht na. Kon je 'het haar eigenlijk kwalijk nemen „Wat doe je voor werk aan dat blad?" „Ik ben assiistente bij de boekhou ding", antwoordde ze. „Na die avond de volgende da'g moest ik Bak ker alles vertellen. Hij heeft de re portage gemaakt van mijn gegevens. Maar van dat laatste.onze wan deling naar hiïis, heb ik niets ver teld". Ze kleurde, toen ze dit laatste er aan toevoegde. „Drink je koffie, anders wondt ze 'koud". Ze deed de suiker en de melk in het kopje en roerde. „Woon je in Leiden?" „In Zoeterwoude. Aan de Hoge Rijndijk. Nu heb ik de bus gemist". „Hindert niet. Ik breng je wel met de auto". Ze keek naar buiten naar de zwar te V.W. „Hoe kom je aan die wa gen? Ben je zo vroeg al klaar des middags?" (Wordt vervolgd). KERKNIEUWS Geref. Gemeenten in Nederland Ds. Mallan bedankt voor beroep naar Bruinisse Ds. F. Mallan, predikant van de Gor. Gemeenten in Nederland te Veenendaal, heeft voor het op hem door de Ger. Gemeente te Bruinisse, zijn vorige standplaats, uitgebrachte beroep bedankt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 8