Laos bliift sudderen DE NATIONALE HERDENKING 1964 VOOR J WIE GEZELLIG 11 WIL FRITUREN V •Tnfnt STAD EN EILAND Strikte naleving nodig van bouw-C.A.O. Zuid-Afrika en de Ver. Naties De onderwijzers salarissen ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 april 1964 No. 19570 BLIK DOOR HET WERELD Ingezonden mededeling De organisatoren van de rechtse revolte in Laos hebben zich waar schijnlijk vergist door te rekenen op hulp uit het westen in het algemeen en uit de V.S. in het bijzonder. Die bijval bleef uit en zo moest de putsch wel in elkaar zakken. Dat be tekent zeer zeker niet dat men alge meen ingenomen is met de situatie In Laos. Het houdt slechts in dat men er de voorkeur aan geeft de zaak daar door te laten sudderen in plaats van het strijdvuur weer eens hoog op te laaien. Was de staatsgreep geslaagd, dan was men teruggekeerd tot de situa tie van 1958, met drie elkaar bekatn- pende legers, waarbij dat van de Pathet Lao zich het sterkst toonde zeker niet in de laatste plaats door de bijstand uit noord-Vietnam en waarschijnlijk ook communistisch China. Door de veertienlandencon- ferentie van Genève had dit in prin cipe moeten veranderen. Onder lei ding van de neutralistische premier prins Soevanna Phoema had in 1962 begonnen moeten worden met het ontbinden van de partijen en hun eigen legers en had een neutraal Laos moeten ontstaan. In feite veranderde haast niets. De Pathet Lao streed al naar het uitkwam tegen de twee andere par tijen en breidde zijn gezag in het noorden van het land uit; de rechtse legers van generaal Phoemi Nosavan bleven bestaan en gaven de twee hoofdsteden Vientiane en Loeang Prabang niet uit handen. Moeite niet waard Het neutralistische regime be stond in niet veel meer dan alleen de naam; het land verenigen kon het ook niet. Zelfs niet de strijdkrachten tot een geheel vormen. Voor alle partijen bleef slechts één aange naam aspect dat de Laotianen het voornamelijk maar gematigd met el kaar uit moesten vechten. Met als geruststelling dat uit dit gelokali seerde conflict niet licht een groot gevecht kon groeien. Niemand vindt tenslotte Laos zo zeer de moeite waard dat men er een echte oorlog over wil laten los barsten. Hadden de rechtse troepen hun zin gekregen, dan was het ge vecht weer in zijn volle felheid van anno 1958 opgelaaid. Vooral de Ame rikanen die de last van de hulp had den moeten dragen, hadden daar weinig oren naar: ze hebben hun handen al vol met zuid-Vietnam, dat Ingezonden mededeling Verkoudheidsbacillen Zijn als de dood voor Dit doosje betekent: protektie tegen infektie KERKNIEUWS Ds. G. H. den Heeten (Bruinisse) tijdelijk legerpredikant Wegens hel aangaan van een kort verband als iegerprecükant is ds. G. H. den Heéten, gereformeerd predi kant te Brxlinisse, zondag 19 april voorlopig voor het laatst als vast predikant verbonden aan zijn ge meente, voorgegaan. Na afloop vain de dienst heeft ouderling J. M. de Waal ds. den Heeten toegesproken, waarbij hij spra'k over het offer dal zowel door de dominee als door de gemeente gebracht moet worden, nu de predi kant zijn gemeente en de gemeente haar predikant tijdelijk moet missen. Een offer eohter dat gebracht wordt omdat het noodzakelijk is en omdat het 'gaat om de grote belangen van de jongemannen die him dienstplicht vervullen en die aan alilerlei geva ren bloot staan. Het evangelie moet daarom ook in de kazerne worden gebracht. Ook van andere zijde wor den onze jongemannen beïnvloedt. Christus' Koningschap moet ook heersen over hen die hun aardse ko ning dienen. Hij vroeg begrip, maar vooral ook gebed voor deze zaak in gemeen overleg tussen kerkeraad en predikant geregeld. Ds. den Heeten zeide verblijd en. verrast te zijn over de door ouder ling de Waal namens de kerkeraad gesproken woorden. Ook hij wees de gemeente op het grote belang van de geestelijke bijstand aan de jon gens die in militaire dienst komen en zijn. Hij had gemeend aan het op hem gedane beroep om 'hier de hel pende hand te bieden, te moeten voldoen. De gemeente zong ten slotte haar tijdelijk scheidende leraar toe Psalm 121 vers 4. nog wel iets belangrijker is. Zij zei den dus nee, en Laos kan voortgaan met zijn nu al jaren smeulend mini atuuroorlogje. De Chinezen, waarschijnlijk te recht overtuigd dat hier de tijd ze ker in hun voordeel werkt, zullen er vermoedelijk ook wel zo over denken; ook voor hen is Laos te on belangrijk om ervoor te riskeren dat ze er een front tegen de Amerika nen moeten betrekken. kleintjes ui f\<st Oinnei nlctfva DEN HAAG. De ministerraad ont ving een adres van de Ned. Bond van vrouwen werkzaam in bedrijf en beroep en de Ned. Vrijgezellen- bond over de huns inziens moeilijke en onrechtvaardige positie waarin ongehuwden op het gebied van fis cale lasten en sociale verzekeringen verkeren. UTRECHT. In het Oud-katholiek museum in Utrecht wordt van 25 april tot 1 juni een tentoonstelling „5000150 jaar kerkgeschiedenisge houden. Deze naam is gekozen, om dat vooral aan de laatste vijftig jaar van de vijftig eeuwen kerkgeschie denis aandacht wordt besteed. DEN HAAG. De K.L.M.-lijn op Djakarta doet 'het bijzonder goed, boven de verwachting. Het gehele vervoer van en naar ihet verre oos ten is goed. Aldus is in een toelich ting op het jaarverslag over 1963 van de K.L.M. van de kant van de ze maatschappij meegedeeld. DEN HAAG. „Het zou een wel daad zijn als het supersone ver keersvliegtuig niet ikiwam". Aldus mr. A. H. van Gelder, bedrijfsdirec teur financiën van de K.L.M. in een toelichting op het jaarverslag over 1963 van zijn maatschappij. DEN HAAG. „Het levend erfgoed van de Griekse oudheid" is het the ma van het zesde congres der Fon da tion Europeenne de la Culture dat van 11-16 mei in Athene wordt gehouden en dat zal worden gepre sideerd door prins Bernihard, presi dent van de Fon dat ion. ROERMOND. De 15-jarige Gerrie Janssen uit Neer (L.) die per fiets onderweg was van Roermond naar huis op de Napoleonrweg te Nunhem is door een 'bestelauto aangereden. Zij werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Roermond vervoerd, waar zij in de loop van de middag is overleden. DEN HAAG. Het onderzoek naar de doorbraak van de Schipbeek op 19 november van het vorig jaar - waardoor het Twentekanaal gedu rende enige tijd voor de scheepvaart gestremd is geweest - 'heeft uitge wezen .dat de doorbraak ontstaan is door het plotseling verzakken van een oveiiaat van het Rijk. WAGENINGEN. Twaalf maanden met aftrek waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar 'heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem mr. C. L. van IJsendij'k geëist tegen de 57-jarige accountant J. M. Witte te Arnhem. DEN BOSCH. Op een bijeenkomst van de katholieke middenstanders uit het bisdom 's-Hertogenbosch, die in Den Bosch is gehouden, hebben de 500 aanwezigen 'het diocesaan be stuur gemachtigd een resolutie aan de minister-pi-esident en de 'katho lieke volksvertegenwoordigers te zenden waarin de verontrusting wordt uitgesproken over de rege ringsmaatregelen aangaande de ver ticale prijsbinding. AMSTERDAM. De wilde auto markt in Amsterdam, die op maan dagmiddag en -avond op het Stati onsplein Zuid wordt gehouden, zal als gevolg van een donderdag van kracht wordende nieuwe bepaling in de algemene politieverordening verdwijnen. Deze markt behoort met die in Apeldoorn tot de grootste in ons land. DEN HAAG. Ter gelegenheid van de verjaardag van onze vorstin zul len in vier plaatsen in ons land, na melijk in Amsterdam, Arnhem, Bre da en Kampen, op 30 april militaire parades worden gehouden. Dit jaar rijdt er betrekkelijk weinig zwaar materieel in de parades mee. Ook het aantal parades is teruggebracht (vorig jaar waren er zes). AMSTERDAM. In de volksmond heeft het nieuwe gebouw van de Spaarbank voor de stad Amsterdam, dat woensdagochtend door de minis ter van financiën, prof. dr. H. J. Witteveen, officieel werd geopend, de bijnaam „Het glazen spaarbankpa leis", gekregen, naar aanleiding van de 4000 vierkante meter 'glas, die in de wanden is verwerkt. Ingezonden mededeling tmjag ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM DEN HAAG, 22-4. De commissie Nationale Herdenking heeft, met in stemming van de minister-president, de volgden richtlijnen vastgesteld voor de avond van 4 mei 1964. 1. De nationale herdenking van al len - burger zowel als militair - die sinds 10 mei 1940, waar of wanneer ook ter wereld, in het belang van het koninkrijk zijn gevallen, zal dit jaar worden ge houden op maandag 4 mei. 2. Van des avonds 18.00 uur tot zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaartuigen de vlag gen halfstok worden gehangen. 3. Te 19.30 uur zal een ieder kun nen deelnemen aan een „stille tocht", die zal aanvangen van een punt, dat niet verder dan ongeveer 30 minuten verwijderd is van die plaats in de gemeente of naburige gemeente, waar de slachtoffers de dood hebben ge vonden of wel zijn begraven. 4. Van 19.45 uur af tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. 5. Van 20.00 uur tot 2 minuten daar na, zal op de herdenkinsplaatsen volkomen stilte in acht worden genomen. Aan de burgerij wordt verzocht, deze plechtige stilte overal en algemeen In acht te nemen. 6. De weg naar de plaats der plech tigheid zal te voet en in volkomen stilzwijgen worden afgelegd. Vlaggen en vaandels zullen niet worden medegevoerd; toespraken zullen bij voorkeur niet worden gehouden. 7. In aansluiting aan- en in over eenstemming met bovenstaand programma zullen in de kerken of in andere gebouwen herden kingsbijeenkomsten worden ge houden. 8. Met het oog op het karakter van deze nationale herdenkingsavond is het gewenst, dat de burgemees ters er voor zorg dragen, dat die avond geen openbare vermake lijkheden worden geboden. Daar de Horecabedrijven hun normale dienstverlenende functie moeten kunnen blijven vervullen impli ceert het voorafgaande niet, dat sluiting van deze bedrijven kan worden voorgeschreven. Wel dient vanaf 18.00 uur de exploitatie zo danig te geschieden, dat hieraan elk vermakelijkheidsaspect ont breekt. ZIERIKZEE Jaarvergadering Alg. Bond van Bejaarden De afdeling Zierikzee van de Al gemene Bond van Bejaarden hield dinsdagmiddag 21 april de jaarver gadering in -het Hew. Verenigings gebouw. De opkomst was vrij matig, 48 leden waren aanwezig. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer P. G. Klijn, werd de vergadering ge opend door de tweede voorzitter, de heer J. C. de Looze. De leden die kwamen te overlijden werden in eerbiedige stilte herdacht. Bij de bestuursverkiezing werd als nieuwe voorzitter gekozen de heer J. C. de Looze, als nieuw be stuurslid de 'heer L. Krijger. Na de pauze bradht de heer M. Rotte enige leuke schetsjes ten 'gehore, waarvoor hem na afloop door de voorzitter dank werd gebracht. De voorzitter sloot de vergadering met een dank woord tot allen die hun medewer king gaven. Landbouwhuishoudschoof „Prinses Juliana" Heden (donderdagmiddag) vindt in de Landbouwhuishoudsohool al hier de uitreiking plaats van de INAS-speMjes aan de -leerlingen die met succes de tusseniproef hebben afgelegd. Hotel officieel overgedragen Woensdagmorgen is het bekende hotel „Het Wapen van Zeeland", hoek Hoofdpoortstraat-Zevenhuis straat alhier, door de exploitante mevrouw Gilden-Koevoets in aan wezigheid van een aantal genodig den en relaties overgedragen aan de nieuwe eigenaar van dit oude fami lie-hotel, de heer W. van Leeuwen, afkomstig uit Gorinchem. Deze ove rigens zakelijke gebeurtenis kreeg een officieel tintje door de aanwezig heid van ivefch. H. Koevoets, die het hotel met een toespraakje aan de heer van Leeuwen en familie toever trouwde, met de beste wensen voor een süccesvolle exploitatie in de toe komst. De wethouder ontsloot offi ciéél de deur van het restaurant met een sleutel hem aangereikt door de jongste telg van de heer van Leeuwen jr., de drie maanden oude baby John. Wethouder Koevoets noemde de overdracht van het bedrijf een in grijpende stap voor mevrouw Gilden Hij hoopte dat zij met bevrediging mag terugzien op de twintigjarige periode waarin het hotel door de familie Gilden werd geëxploiteerd. De wethouder noemde deze eerste dag van de overname van het hotel verheugend voor de nieuwe eigenaar „De gemeente ziet uiteraard graag activiteiten in het bedrijfsleven", al- Gedurende de periode van 18 tot 21.00 uur dient de buitenverlich ting, zoals neons en lichtbakken, gedoofd te zijn en mag geen an dere muziek ten gehore worden gebracht dan die van de officiële Nederlandse radioprogramma's. dus wethouder Koevoets, die voorts wees op de historische betekenis van hotel „Het Wapen van Zeeland". Op deze zelfde plaats wordt al geduren de 200 jaar hetzelfde bedrijf uitge oefend, vroeger o.a. onder de naam ,,'t Goesse Veer". Weth. Koevoets wenste de familie van Leeuwen goe de zaken toe op dit „strategisch ge legen punt", n.l. aan de bekende ha ven, waar in de zomer beoefenaars van het watertoerisme druk vertier vinden. Contactvergadering gymnastiekverenigingen Van de zijde van ihet Koninklijk Ned. Gymnastiek Verbond, Kring Zeeland, wordt getracht te komen tot een intensiever contact met de sportverenigingen op Schouwen- Duiveland. Een cerate begin hier mee vond jl. zaterdagmiddag plaats tijdens oen contactvergadering in de nieuwe gymzaal in Malta, waar een bespreking plaats vond met de be sturen van de verenigingen „Delta- Sport" te Zierikzee, „Jong Dreisohor" te preischor, de sportvereniging Duivelandte Oosterland en „Kwiek" uit Bruinisse. De leiding van deze vergadering berustte bij de heren H. A. Ossewaarde en P. J. A. Hendrikx, respectievelijk voorzit tel en secretaris van de Kring Zeeland van het K.N.G.V. Gepoogd zal worden, gelet op de toekomstige ontwikkelingen, te ko men tot intensief onderling contact en tot verbetering van de prestaties. Besloten werd voorts om bij vol doende deelname een cursus voor- turnen te organiseren voor dames en heren. SCHARENDIJKE Geen viering koninginnedag De Oranjevereniging alhier heeft tevergeefs getracht een vergadering te beleggen in verband met de plan nen tot viering van koninginnedag. Slechts het hoofd van de lagere school en de leidster van de kleuter school waren aanwezig, zodat het bestuur moest concluderen, dat er dit jaar geen belangstelling voor een Oranjefeest toestaat. BROUWERSHAVEN Voorlichting over baggerbedrijf De vereniging „Centrale Baggers- bedrijf" gaat in Brouwershaven bin nenkort een speciale voorlichtings actie voeren over "het baggerbedrijf en over de mogelijkheden voor jon geren daarin. Een eerste voorlich tingsavond wordt gehouden op maandag 27 april a.s. in hotel „Ja cob Cats". Als sprekers zullen op treden de heren mr. J. A. Halffman en C. v. d. Stigohel. Enkele films over het baggerbedrijf zullen wer den vertoond. Jongeren van 15 tot en met 17 jaar zijn 'hartelijk wel kom op deze 'belangrijke voorlich- tings-bijeenkomst. BRUINISSE Goereese vloot kreeg er kotter bij De Goereese vissersvloot werd dezer dagen weer verrijkt met een prachtige nieuwe Noordzeekotter, de G.O. 12 die vorige week werd over gedragen aan schipper Jac. van Dam te Goedereede. Deze overdracht ge schiedde door de 'heer A. Maaskant uit Bruinisse. De firma Maaskant was namelijk hoofdaannemer voor de bouw van deze kotter, waarvan het casco werd afgeleverd door de firma van Gen- deren te Papendrectot. Door de firma Maaskant werd 'in 'het schip een 270 p.k. Kromhout motor gebouwd. Het schip werd voorzien van kirnkoeling en een vierkopslïer, die vanuit het stuurhuis te 'bedienen is door een hydraulische stuurmachine. Verder weid het schip uitgerust met radio- telefoon-installatie, een navigator en een echolood. Het gehele schip werd van een fraaie betimmering voor zien door de heer C. Bal te Bruinisse. De overdracht vond plaats in het Goereese Gat, waar de proefvaart werd gehouden. Het schip heeft een snelheid van plm. 10 mijl per uur. Het euthanasieproces LIMBURG, 22-4. Tijdens het euthanasieproces, dat in de West- Duitse plaats Limburg wordt ge voerd heeft een getuige dinsdag ge zegd, 'dat in elf speciale kindertehui zen van de nazi's vijfduizend mis vormde of geestelijk gestoorde kin deren het leven hebben gelaten. Richard Hegener, die zelf door de Oostduitsers tot levenslange gevan genisstraf was veroordeeld doch in 1956 werd vrijgelaten, stond dinsdag getuige in de zaak tegen zijn vroe gere chef, Hans HefeOmann, die be schuldigd wordt van medeplichtig- tigheid aan het doden van 73.000 geestelijk of lichamelijk gehandi capte kinderen. Hij wist niet hoe veel kinderen door natuurlijke oor zaken waren gestorven en hoeveel er waren gedood. WEES ZUINIG OP UW TOEKOMST: SPAAR DEN HAAG, 20-4. Werkgevers en werknemers in de bouw hebben er in een gezamenlijk communiqué bij de bedrijfsgenoten nog eens op aan gedrongen toch vooral de hand te houden aan de onlangs tot stand ge komen nieuwe collectieve arbeids overeenkomst. Ze hebben geconcludeerd dat de c.a.o. in het algemeen gesp roken op de juiste wijze wordt toegepast. Hiel en daar is de doorvoering van de nieuwe overeenkomst eohter naar hun oordeel niet op de goede manier gebeurd. De tekst van het door bei de partijen uitgegeven communiqué luidt als volgt: De nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst voor het 'bouwbedrijf toe- vat, mede op grond van de toekom stige positie van de 'bouwnijverheid, een aantal verbeteringen van lonen en secundaire arbeidsvoorwaarden van een dusdanige aard, dat het re delijk en noodzakelijk geacht moet worden, dat deze c.a.o. op de juiste en door partijen bedoelde wijze toe gepast wordt. De werkgevers- en werknemers-organisaties stellen met voldoening vast, dat een juiste toe passing van 'de c.a.o. in het alge meen plaats vindt. Het is echter ge bleken, dat de doorvoering van de nieuwe c.a.o. bier en daar niet op de juiste wijze geschiedt. Wat geweest Is komt nooit weer. Kijk dus vooruit. Uw toekomsthebtu nogtegoed.Tegoed?....Spaértegoed! Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst Is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling In effectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. De spaarbanken met volledige bankservice. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT SPORT Zeeuws juniorentoernooi op Hemelvaartsdag Aan het massaal juniorentoernooi dat op Hemelvaartsdag 1964 (7 mei) door de jeugdcommissie van de K. N.V.B. afdeling Zeeland wordt ge organiseerd wordt door niet minder dan 96 elftallen deelgenomen, t.w. 26 A-ploegen, 40 B-ploegen en 30 C- ploegen (pupillen). Er wordt ge speeld in poules van drie, vier en vijf elftallen. De te spelen wedstrij den duren in de eerste ronde voor A- en B-junioren 2 X 15 minuten zonder rust; voor de C-junioren 2 10 minuten met 5 minuten rust. In de volgende ronden duren de wedstrijden 2 X 10 minuten zonder rust en voor dë C-junioren 2 7% minuut met 5 minuten rust. Iedere poulewinnaar ontvangt een medaille. Voor de drie winnaars van het toer nooi is een wisselbeker beschikbaar en verder nog een 'beker, die direct eigendom van de winnende ploeg wordt. De wedstrijden worden, voor Amsterdamse krans op graf van Kennedy NEW YORK, 22-4. De helft van de Amsterdamse delegatie in de Ver enigde Staten heeft het afgelopen weekeind een bezoek gebracht aan Washington, waar de directeur van de A.N.V.V., de 'heer J. Risseeuw, de directeur van de V.V.V. Amsterdam de heer J. Strijkers en de Amster damse hoofdagente van politie mej. G. Berenschot een Amsterdamse krans op het graf van Kennedy in Arlington hebben gelegd. Via een speciale toegang werd de Amsterdamse groep naar het graf van de vermoorde Amerikaanse pre sident gebracht, terwijl twee lange rijen mensen stonden te wachten om langs het graf te kunnen trekken. Het graf van Kennedy wordt per dag gemiddeld door 50.000 mensen bezocht. Het Nederlandse gezelschap maak te voorts een rondtocht door Was hington en bezocht het nieuwe ge bouw van de Nederlandse ambas sade, waar echter door een misver stand niemand ter begroeting aan wezig was. NEW YORK, 22-4. Vier door se cretaris-generaal Oe Thant 'benoem de VN-deskundigen hebben een be roep gedaan op de regering van Zuid-Afrika ocm een nationale con ventie te doen houden die moet be slissen over Afrika's toekomst. Op de conventie zouden alle rassen moeten zijn vertegenwoordigd. Indien de Zuid-Afrikaanse rege ring niet wenst samen te werken, aldus de vier deskundigen in hun maandag gepubliceerde rapport, zou den de veiligheidsraad geen andere daadwerkelijke vreedzame middelen meer ter beschikking staan dan over te gaan tot economische sancties. DEN HAAG, 21-4. Ten vervolge op de vergadering van 5 maart jl. is, onder leiding van minister Bot, een vergadering van de bijzondere commissie voor georganiseerd over leg voor het onderwijzend personeel bij het lager onderwijs gehouden. Op deze vergadering werd het ant woord van de regering inzake het Anof-salarisvoorstcl in bespreking genomen. Op 27 april a.s. zal de eindvergadering worden gehouden, daar de organisaties nog beraad in eigen kring noodzakelijk achten. wat betreft de A- en B-junioren ge speeld op de terreinen op Basken- burg, Irislaan en Keersluis te Vlis- singen. De C-junioren spelen op het RCS-veld te Souburg. Met uitzonde ring van de C-finale, die in Souburg wordt gespeeld, zijn alle finalewed strijden op het hoofdveld aan de Irislaan. De Jeugdcommissie toont zich zeer erkentelijk voor de grote medewerking van de gemeente Vlis- singen die heeft bepaald dat subsi die zal worden vera trekt tot een be drag' gelijk aan de terreinhuur en de vermakelijkheidsbelasting. De poule-indeling is als volgt. A-junioren.-Poule 1; Aardenburg, Burgh, Corn. Boys en Zeelandia. Poule 2: Hontenisse, Middelburg, Zierikzee en Oostburg. Poule 3: Vlissingen. HW '24. MEVO en Nieuwland. Poule 4: Steen. Middel burg II, Vlissingen II en Wolfaarts dijk. Poule 5: Axel. Robur, Vlissin gen III en Zeeland Sport. Poule 6; Vogelwaarde, RCS en Tern. Boys. Poule 7: Vlissingen IV, Vlissingen V en Middelburg III. B-junioren. Poule 1; Hontenisse, Middelburg, Zierikzee en Oostburg. Poule 2: Axel, Aardenburg, Middel burg II en Vlissingen. Poule 3: Corn. Boys, Burgh, Biervliet en Walche ren. Poule 4: Breskens, Steen, Hansw. Boys en MEVO. Poule 5: Hoek, Kruiningen, Nieuwdorp en Vlissin gen III. Poule 6: AZVV, Robin*, Vee- re en Zeeland Sport. Poule 7: Vogel waarde, Zeelandia, Wolfaartsdijk en Tern. Boys. Poule 8: Com. Boys II, Middelburg III, Zierikzee II en Vlis singen. Poule 9: Axel II, Walcheren II, Vlissingen V en Vlissingen IV. Poule 10: Vlissingen VI, Zeeland Sport II, Hontenisse II en RCS. C-junioren. Poule 1: Aardenburg, Burgh, Axel, Hansw. Boys. Poule 2: Biervliet, Corn. Boys, Robur en ME VO. Poule 3: Hontenisse, Middel burg, Oostburg en Wolfaartsdijk. Poule 4: Nieuwland. Kruiningen, Zeelandia. Walcheren. Poule 5: RCS, Steen, Vlissingen, Zeeland Sport. Poule 6: Hontenisse II, Kruiningen II, Middelburg II, Zeeland Sport II, Hansw. Boys II. Poule 7: Vlissingen II, Steen II, RCS II, Middelburg III en Vlissingen III. De wedstrijden beginnen 's mor gens half elf. De laatste wedstrijden zijn gepland tot 18.00 uur. De jeugdcommissie heeft ernaar gestreefd, voor zover dat mogelijk was, de verenigingen vreemde te genstanders voor te zetten. Doordat met reisverbindingen, samenreizen e.d. rekening moest worden gehou den kon dit streven niet ten volle verwezenlijkt worden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Boenemd tot bijstand in het pas toraat te Ensóhedé: T. G. A. v. Dijk, a.s. em. pred. te Dinxparlo, die deze benoeming oak aannam. Beroepen te Eindhoven (wijkgem. Woensel): H. Gnstein, Hilversumte Rotterdam-Kralingen (wijkgem. C - Alexanderpolder)W. RadSta'ke, Kra lingen (wijkgem. Kralingseveer). Bedankt voor Goedereede ftoez.): A. Baars, Papendrecht. Ger. Kerken Beroepen te Hoogvliet (3e pred.- pl.): H. Gilhuis, Balk. Bedankt voor Maassluis (vak. C. Mak): C. v. Rij, Zaandam. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Enschedé-OostK. J. Velema, Hoogeveen en M. Vlietstra, IJmuiden. Beroepen te Zaamslag: M. S. Roos, 's-Gravenzande. Bedankt voor Rotterdam-Kralin gen: W. Heerma, Nunspeet. Ger. Gemeenten Beroepen te Kampen: A. Vergunst te Rotterdam-C.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5