Gerestaureerde 's-Landskamer in stadscentrum heropend Z.O. V. zet de puntjes op de feest „i" 1963 WAS GOED TOERISTISCH JAAR VOOR ZEELAND «J"OOK NIET, Geschiedenis herhaalde zich ZIERIKZEE, 22-4. - In het hart van Zierikzee herhaalde zich woensdag morgen de historie. Zeven-en-twintig jaar geleden werd de op snit van die tijd gesneden zetel van het bestuur van het toenmalige waterschap Schouwen - 's-Landskamer aan het Havenpark - officieel in gebruik genomen. Woens dagmorgen was er een soortgelijke plechtigheid. Het vernieuwde bovenge deelte van 's-Landskamer kreeg - in aanwezigheid van talrijke genodigden - officieel zijn bestemming voor de technische dienst van het waterschap Schouweu-Duiveland, het bestuur waarvan het prominente gebouw in het stadscentrum trouw bleef na de ramp, ook al is nog wel eens even nieuw bouw overwogen. De vergelijking ligt voor de hand: zoals in het geconcen treerde waterschap Schouwen-Duiveland oud en nieuw met elkaar zijn ver weven, zo Is het ook met 's-Landskamer, dat met behoud van het goede en fraaie oude, thans mede de beschikking heeft over een stijlvolle, moderne en funktionele bovenverdieping. Een dankbare dijkgraaf A. M. Geluk doelde in zijn toespraak op deze merkwaardige parallel tussen het waterschap zelf en het gebouw waarin het bestuur en de diensten een onderdak vinden. iriHfiiiTrfr* i tja i >1 Een deel van het fraaie trappenhuis, met de ornamentiek versierde leuning, die werd aangepast aan de bestaande trap in 's Landskamer. Het werk werd uitgevoerd door de firma Sleutel te Zierikzee. De dijkgraaf merkte het als een voorrecht aan dat het waterschap Schouwen-Duiveland, toen het op 1 januari 1959 van start ging, onmid dellijk het gebouw van het water schap Schouwen, 's Landskamer, ter beschikking had. De meer uitgebrei de werkzaamheden konden van meet af aan centraal in dit «gebouw wor den verricht. Spoedig bleek echter dat de kantoorruimten voor de technische dienst hard aan verbete ring toe waren. Er waren boven dien niet minder dan zeven daken op 's Landskamer, die versleten wa ren en veel onderhoud vergden. Bij storm ghf ctit voor 'het bestuur een extra zorg, neerdalend 'kalkstof waarvan de zichtbare bewijzen wa ren. Unaniem werd door de alge mene vergadering besloten het ge bouw te restaureren en volledig bruikbaar te maken tot 'kantoorge bouw. Een bijzondere overweging daarbij was, dat het fraaie pand voor het nageslacht zou kunnen worden bewaard. Eerst diende ech ter gewacht, want het opruimen en verbeteren van de zwakke plekken in de zeeweringen hadden prioriteit. In de winter van 1962-1963 werd restauratie van 's Landskamer even wel zeer urgent en in 1963 werd de verbouwing doorgezet. Het waterschap heeft thans de be schikking over een goed en doelma tig ingericht kantoorgebouw, waar bij er naar is gestreefd in de di verse ruimten een zo groot moge lijknat te hebben van de kantoor inventaris. Spr. bracht dank uit aan het ar chitectenbureau Rothuizen en 't Hooft N.V. te Middelburg voor de deskundige wijze, waarop het zich van zijn taak kweet. De opdracht toch moest voldoen aan de gestelde eisen van verantwoord te zijn, maar op een beslist bescheiden wijze. Nieuwe daken Over het gebouw moest een nieuw schuin dak gemaakt en aan de ach terzijde moest nog een loos schuin dak worden aangebracht, zulks als eis van Monumentenzorg. Verder diende uiteraard het schilddak aan de voorzijde behouden te blijven. Dit dak werd 'in 'het kader van de vernieuwing mede gerestaureerd. Een volgend seizoen wordt het ex terieur van 'het gebouw geschilderd. Dagelijks opzichter bij het werk was de technisch hoofdambtenaar de heer H. Ringelberg, die een compli ment kreeg voor de wijze waarop hij zich van zijn taak kweet. De voorzitter tekende hierbij aan dat de heer Ringelberg odk in 1937 da gelijks opzichter was bij de toenma lige restauratie. In zijn dankwoord betrek de heer Geluk verder de hoofdaannemer de heer Roggeband en de onderaannemers de heren J. Steutel en P. Schults, alsmede de kundige ambachtslieden, die het werk voortreffelijk hebben gedaan. Bedreiging van dc zee De dijkgraaf doelde hierna op het thema oud en nieuw, dat zich zowel in 't waterschap zelf als in 's Lands kamer manifesteert, aansluitend daarop verwijzend naar dc opvallen de activiteit op en rondom Schou wen-Duiveland, mot als bijzondere projecten de afsluitdijken en brug gen, de realisering waarvan men tot voor kort nog naar het rijk der fa belen zou hebben verwezen. „Maar laat ons nooit vergeten dat zolang het Deltaplan nog niet is vol tooid, de bedreiging door dc zee van ons lage land ieder uur aanwezig is. Onze waakzaamheid mag geen ogen blik verslappen, evenmin als onze inspanning om herhaling van de in de geschiedenis steeds weerkerende stormvloedrampen te voorkomen". Gezworenen en bestuursleden, maar dok de ambtenaren van fle diensten van het waterschap, heb ben zich in de afgelopen vijf jaar met hart en ziel hier voor ingespan nen. Spi\ zeide verder te ihopen dat het waterschap in dit fraai gerestaureer de gebouw op dezelfde voet verder zal gaan, met 'handhaving van de autonomie „en arbeidend voor de belangen, die ons zijn toevertrouwd". Strijdhamer Tot slot had de dijkgraaf nog een (stokoude) verrassing in petto voor burgemeester mr. F. Th. DijCkmees- ter, die hij de op 22 augustus 1962 in de haven van Der. Osse gevon den strijdhamer overhandigde, als kostbaar oudheidkundig relikwie. De strijdhamer dateert vermoedelijk van 2000 jaar voor Christus. Het is een hamer of bijl van 12 cm. lengte, een breedte van 4,5 cm. en een hoogte •van 3 tot 5 cm. In het mid den is een conisch «gat geboord. Het voorwerp wordt ook wel hamerbijl genoemd. Hij besloot: „Wij hebben besloten om deze strijdhamer aan u in bruik leen af te staan om deze ten toon te stellen in uw fraai gemeentelijk mu seum. Gaarne overhandigen wij u deze hamer, daarbij de wens uit sprekend dat 's Landskamer nog lange jaren de zetel van het water schap zal mogen zijn in uw mooie stad". Toespraak mr. Dijckmeester De officiële openingsplechtigheid werd gehouden in de royale teken kamer, waar - dat kwam zo uit - de dames in het midden stonden met de heren er (beschermend) omheen. Burgemeester mr. Dijckmeester her- innerde zich in dit verband1 het vroe gere zitten in de kerk, hetgeen mo gelijk nog terug gaat tot de tijd van de hagepreken. Overigens zag hij in deze opstelling van de aanwezigen een parallel met het waterschap, dat het eiland 'beschermt tegen an dere krachten, in casu 'het zeewater, waarmee het waterschap in de ge schiedenis zo veelvuldig en op vaak tragische wijze kreeg te maken. De burgemeester toonde zich als woordvoerder van het gemeentebe stuur uiterst dankbaar dat het wa terschapsbestuur destijds besloot 's Lanskamer te behouden, want het behoort tot de allermooiste panden te Zierikzee. ii „Geraakt zo'n pand leeg, wat moet er dan mee gebeuren? Nie mand kan of wil er in wonen. Al leen een institutionele bewoner kan er in terecht en ik ben blij dat het juist het waterschap is" Het ge meentebestuur heeft gezien, dat het - onder toezicht van Monumenten zorg - met de „welstand" van 's Landskamer goed is gelopen en mr. Dijckmeester noemde het resul taat van de restauratie geslaagd. Hij herinnerde dat eertijds in dit huis een zeer rijke weduwe heeft ge woond, die evenwel in het najaar in de tuin de bladeren verzamelde om hec gebouw warm te steken. Echt nodig was dat niet, want na haar overlijden vond men in alle hoeken en gaten geld. „Wonderlijk stuk" Mr. Dijckmeester toonde zich uiterst dankbaar voor ihet in bruik leen afstaan van de strijdhamer, dat hij een „wonderlijk 9tuk" noemde en symboliek voor 'hetgeen zich eeuwen terug aan menselijk leven in deze streek heeft afgespeeld. Hij prees de overhandiging als een bij zonder aardige geste en eenmaal tentoongesteld in het museum, zal deze hamer er van getuigen hoe oud de beschaving in deze streek wel is. Tenslotte onderstreepte 'hij het grote nut van een goede verstandhouding tussen de gemeente(n) en het water schap, omdat zij tegenwooi dig zo vele aanrakingsvlakken hebben, die men beter gemeenschappelijk kan bezien. Zo wordt de ten geschenke ontvangen strijdhamer tot symbool van deze goede verstandhouding, een opmerking waaraan spr. de wens verbond dat het waterschaps bestuur met de vernieuwde 's Lands kamer alle succes zal mogen hebben. Andere sprekers Namens het architectenbureau Rothuizen 't Hooft N.V. sprak ir. P. C. Dekker, die de instandhouding en de bruikbaarmaking van een be staand oud gebouw altijd een goede oplossing noemde. Bovendien zou nieuwbouw ook in dit geval een veelvoud hebben gekost van het res tauratiebedrag. Al waren er wel eens tegengestelde wensen tussen op drachtgever en de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, spr. noemde het geheel op prettige wijze opgelost, te meer omdat het waterschap een technische dienst bezit, die uiter aard op dergelijke zaken is inge steld. Ir. Dekker prees het werk van de heer Ringelberg, wiens positie niet eenvoudig was, omdat hij in dienst was van het waterschap. Maar hij heeft het gedaan met be houd van de nodige zelfstandigheid. Tot slot dankte hij de hoofdaanne mer voor de wijze, waarop het werk werd uitgevoerd. GEMOEDELIJKHEID OP CYPRUS NICOSIA, 22-4. Een twaalftal Oostenrijkse politiemannen, in hun eigen uniform maar met de „blauwe baret" pan de V.N. vredesmacht op, is woensdag begonnen met patrouilles in de wyk Otnorphita van de Cyprische hoofdstad Nicosia waar Grieken en Turken door elkaar wonen. De Oostenrijkse commandant Sieghart Trnpp zei tegen de journalisten dat hij en zijn mannen een einde hopen te maken aan de schiet partijen en het plunderen van verlaten huizen in die wijk. Een van de mannen omschreef dit nader als volgt: „We wil len cr eens gezellig bij gaan zitten en 'n bakje koffie drin ken met iedereen daar. Als we eenmaal de mensen kennen zullen we, indien er weer ge schoten wordt, er naar toe kunnen gaan om te vragen wat er aan de hand is". Journalistieke truc mislukte PARIJS. Een niet nader genoemde journalist wendde dinsdag een acute blindedarmontsteking voor om het ziekenhuis binnen te komen waarin president de Gaulle herstellende is van een enkele dagen geleden onder gane operatie, zo deelden kringen van het ziekenhuis woensdagavond mee. Leden van de veiligheidsdienst her kenden de man echter en wezen hem de deur. De 30ste april nadert ZIERIKZEE, 22-4. De Zierikzeese Oranjevereniging heeft in aanwezig heid van verschillende genodigden, die men op 30 april a.s. ais assisten ten hard nodig zal hebben, op een woensdagavond in de koffiekamer van het „Huis van Nassau" gehouden vergadering, onder leiding van de voorzitter de heer E. P. J. Krips, de zaken van het Oranjefeest op Ko ninginnedag nog eens gedetailleerd doorsproken, waarbij de puntjes dui delijk op de feest-„i" werden gezet. Zonneklaar bleek daarbij hoeveel voorbereiding en aandacht voor „kleinigheden" een dergelijk feest vergt. Het ligt in het voornemen van het Z.O.V.-bestuur het complete pro gramma huis-aan-huis te doen ver spreiden, zodat ieder zich van uur tot uur op de hoogte kan houden van hetgeen er gebeurt. Belangrijk wordt de samenzang in de morgenuren (9.15), waarvan men nu eens echt een succes wil maken. Men heeft de beschikking over de Zierikzeese Ora torium Vereniging, de leerlingen van de vierde en vijfde klassen der la gere scholen en zeer gehoopt wordt dat het publiek geen verstek zal laten gaan. De teksten van de te zin gen vaderlandse liederen worden on der het publiek uitgedeeld. „Kunst en Eer" maakt een rond gang door de stad. Er is een aan trekkelijke route uitgestippeld, die ook in het programma zal worden vermeld. Een «aparte mars maakt de gymnastiekvereniging „Rust Roest". Brandvvecrdemonstraties Een aantrekkelijk punt in het pro gramma -vormen de brandweerde- monstraties, waaraan liefst tien eilan delij ke korpsen deelnemen. De kleu terscholen zorgen voor zang en dans op een podium op het Havenplein. Dit plein wordt trouwens schouw plaats voor alle belangrijke feestge- beurtenissen. Hoofdmoot in het middagprogram ma is de optocht van de schooljeugd, waaraan niet minder dan 900 kinde ren - leerlingen van vier scholen - deelnemen. Na afloop krijgen de leerlingen ballonnetjes uitgereikt, die gezamen lijk op het Havenplein worden los gelaten. Uiteraard gaat het er hierbij om welke ballonnetjes de grootste afstand zullen afleggen. Een vorige maal waren er zelfs meldingen uit Rusland. Avondprogramma De Amersfoortse accordeonvereni ging, die in de avonduren optreedt met twee orkesten, heeft inmiddels het programma gereed. (Wij hopen dit volgende week af te drukken). Over de grote middagoptocht van de jeugd hullen de schoolhoofden zich nog in een stilzwijgen, maar het wordt wel een grootse „slang", met o.m. heel veel versierde fietsen en andere „dingen". Een jury zal uit maken wat het mooiste is. Prijsjes voor deze optocht worden beschik baar gesteld. Het avondprogramma wordt be sloten met een taptoe van de Kon. harmonie „Kunst en Eer". Het wordt weer een groot feest op de 30ste te Zierikzee en dat stemt tol dankbaarheid jegens de Z.O.V. en in het algemeen tot voldoening, want Koninginnedag is een „uitstekende" dag. Versnelde ontwikkeling van het vreemdelingenverkeer Fraaie geschenken De heer Roggeband dankte voor de verleende opdracht en toonde zich dankbaar jegens de onderaannemers. Mede namens hen bood hij een elek trische klok aan, hieraan de hoop verbindend dat het in het vernieuw de gebouw prettig werken zal zijn. De heer H. Ringelberg vond dat voor de technische dienst thans een fraai geheel is verkregen. Namens het personeel bood h\j een electrische windroos annex lamp aan. Dit stijlvol prachtstuk is cen traal opgehangen in het trappenhuis De heer Ringelberg hoopte dat het waterschap voer zware stormen ge spaard zal blijven. Gebruik van 's Landskamer De rij van sprekers werd gesloten door de heer J. Klompe, oud-voor zitter van het voormalige water schap Schouwen, die deze funktie reeds bekleedde toen in 1937 's Lands kamer in gebruik werd genomen. Het gebouw heeft veel dienst gedaan. Niet louter evenwel voor het wa terschap. Na de bevrijding was het de zetel van de B.S. en na de fe- 'bruarirarmp van 1953 trok de staf van de Rijkswaterstaat er in. De plaats van het gebouw is trouwens een aanbeveling. De heer Klompe hoopte dat de belangen van het wa terschap Schouwen-Duiveland tot in lengte van dagen in dit gebouw zul len mogen worden behartigd. Tot slot dankte de heer Geluk voor de vele gesproken woorden en de ontvangen geschenken. Nadat de ere- wijn was rondgediend door personeel van restaurant „Mondragon", begon nen de talrijke aanwezigen hun tocht door het gebouw, waarbij dc fraaie afwerking en de stijlvolle inrichting als cm prijs werden geroemd. 's Landskamer is een nieuwe fase zijn bestaan ingegaan. ZIERIKZEE, 22-4. Uit het deze week verschenen jaarverslag over 1S63 van de Provinciale Zeeuwse V.V.V. blijkt, dat de enorme toeris tische ontwikkeling van Zeeland ge durende de laatste jaren zich in het afgelopen jaar onverminderd heeft voortgezet. Het is zelfs zo, dat deze ontwikkeling zich versnelt. In het jaarverslag over 1962 kwam een overzicht voor van de stijging van het aantal overnachtingen vanaf 1957: in dat jaar was dit aantal on geveer 1.000.000, in 1959 werden to taal ongeveer 1.750.000 overnachtin gen geregistreerd, terwijl voor 1962 ruim 2.250.000 z\jn berekend. Een stijging dus van 1.250.000 overnach tingen in vijf jaar. In 1963 bedroeg het aantal over nachtingen op Schouwen-Duiveland totaal 488.901, namelijk in Brouwers haven 3.500, BurghHaamstede 205.223, Renesse 245.342 en Scharen- dijke 34.836. De aanzienlijke stijging van het aantal overnachtingen in Zeeland is voor een belangrijk deel te danken aan de vergroting van de akkomo- datie, welke een uitbreiding onder ging van 10.650 slaapplaatsen, d.w.z. ruim 18 procent. Een zekere mate van vakantiespreiding is een tweede oorzaak van het toegenomen aantal overnachtingen. Ook in 1963 is dui- deliik gebleken dat het toerisme zich meer en meer begeeft naar plaatsen die meer achter de kust liggen. Wan neer primair de kustplaatsen geheel volgeboekt zijn, worden de meer naar binnen gelegen plaatsen inge schakeld. Dagtoerisme Gebleken is dat ook de Nederlandse dag-toerist Zeeland begint te ont dekken. Het aantal touringcars dat ken. de provincie bezoekt is opvallend groot. Het is te verwachten dat het dagtoerisme uit het vaderland zeer sterk zal toenemen in het jaar 1966, als midden-Zeeland verbonden zal zijn door dammen en bruggen met •de randstad Holland. Het ds te voor zien dat men via de oude route naar Zeeland zal reizen om daarna terug te keren over de Oosterscheldebrug, de dam bij Bruinisse, enz. Volgens de berekeningen van de provinciale V.V.V. heeft het vreem delingenverkeer in 1963 een bedrag opgeleverd van ongeveer 60 miljoen gulden. Ten opzichte van het voor gaande jaar betekent dit een stij ging van ongeveer 10 miljoen gul den, d.w.z. 20 procent. Uit deze cy- fers blijkt wel de enorme economi sche betekenis van het vreemdelin genverkeer voor Zeeland. In het jaarverslag wordt voorts medegedeeld dat tijdens de op het eiland Tholen gehouden algemene voorjaarsvergadering de belangen van de waterschappen zijn toege licht in verband met 'het probleem van de dijkrecreatie. De conclusie was dat de waterschappen het be lang inzien van de dijkrecreatie ter wijl op haar beurt de Hengelaarsbond inziet dat de waterschappen in het belang van de veiligheid van het achter de dijken liggende land hiel en daar gedwongen zullen worden maatregelen te nemen tegen het fou tief optreden van de 'gebruikers van de dijkhellingen. In verband hier mee zou dit voorjaar door de Hen gelaarsbond een folder worden ver spreid door het gehele land, waarin de hengelaar wordt gewezen op ver schillende punten, die van belang zijn bij het betreden van de zeedij- De watersport De watersport neomt in Zeeland een geweldige vlucht. Verwacht wordt dat de watersport één van de belangrijkste onderdelen zal worden van het Zeeuwse toeristische pakket daar men hier in de toekomst de beschikking zal krijgen over uitge strekte meren. Van bijzondere bete kenis voor het vreemdelingenver keer naar Zeeland is ook de bouw van de Oosterscheldebrug. Tenslotte wordt vastgesteld dat 1963 voor Zeeland een goed toeris tisch jaar is geweest. Ingezonden mededeling KMEENKPEEIETS Lekker en verfrissend f 0.65* V.V.V.-cursisten Brouwershaven maakten eilandtrip Een kijkje in de kamer van het hoofd technische dienst, een royale en effi ciënt ingerichte ruimte. Men lette ook op het fraaie uitzicht. (Foto's: Zicrik/.cesöhe Nieuwsbode). Dinsdagmiddag hebben de cursis ten van de hier ter plaatse gehou den cursus voor gastvrouwen en -heren een excursie gemaakt door Schouwen om ter plaatse de mooie plekjes te bezoeken, welke de gas ten a.s. zomer met een 'bezoek kun nen vereren en waarbij de gastvrou wen de nodige inlichtingen 'kunnen verstrekken. Onder leiding van de heer C. Bes- t er veld, verzorger van het plaatse lijk V.V.V. vertrok het gezelschap allereerst naar Den Osse, waar de grete werkhaven in ogenschouw ge nomen werd. Men was juist bezig met het lossen van de coaster „Dicky", die basaltblokken aan voerde. Bijzonder werd op prijs ge steld de medewerking van de tech nisch ambtenaar le 'klas Rijkswater staat, ide heer Franöke, die het mo gelijk maakte, dat over 'het haven plateau mooht worden gereden, waardoor alles tot in de finesses bezichtigd kon worden. Via de Ramp- weg ging het naar slot „Moenmond", waar de heer Besterveld de dames wees op de zg. aarden walletjes, die uniek zijn in Nederland. Langs de zomerwoningen cn Noorse woningen reed men via ,,'t Ongerepte" maar het Watergat, waar men onder grote hilariteit werd verwelkomd door een grote groep geiten. „Het Vossenhol" Vervolgens werd koers gezet naar het vliegveld en de vuurtoren om vandaar langs de Pasenlhil naar de model-woning van mevr. Dorst in dc Daleboutsweg te gaan. Deze unieke woning. „Het Vossenhol", liet de dames nog eens extra zien wat op de cursus geleerd was qua inrichting enz. In pension „Zonne- wceldc" werd de thee gebruikt en kon men van gedachten wisselen over diverse zaken betreffende de verzorging der gasten e.d. Over de Meeldijk ging het naar de Schelp- hoek en de inlagen om daarna via Moriaanshoofd te belanden te Zon- nemaire in de zomerwoning, even eens „Het Vossenhol" genaamd van de fam. Slager. Hier werd de koffie gebruikt met de Brouwse speciali teit „stokbeschuit". De afgevaardig de van het provinciaal bestuur dei- Bond van Plattelandsvrouwen, me vrouw de Koeijer-Doeleman sprak een dankwoord tot de heer .Bester veld voor zijn kundige uiteenzettin gen gedurende 'de trip. Als blijk van waardering werd hem een mooie voorzittershamer overhandigd. De heer Besterveld dankte voor dit fraaie geschenk en roemde de pret tige verstandhouding en samenwer king gedurende de cursus. Deze ex cursie werd tevens meegemaakt dooi de presidente van de plaatselijke Bond van Plattelandsvrouwen me vrouw A. M. M. Versteeg en mej. Th. v. d. Heuvel uit Goes, docente van de cursus, als vertegenwoordigster van de afdeling Stichting Huishou delijke Voorlichting ten Plattelande. DODELIJKE ONGELUKKEN HOOGEVEEN. In Hoogeveen is de - 29-jarige landarbeider Roelof Hui zebosch te Noordsoheschut onder zijn tractor geraakt en gedood. RIDDERKERK. De 37-jarige ar beidsanalist Martinus de Vries uit Ridderkerk is door een ongeval om het leven gekomen. De man ver richtte zijn werkzaamheden bij de elektro-teohnische industrie van Smit N.V. te Slikkerveer. DEN HAAG. Bij een aanrijding op het kruispunt Hoefkade-Kaapseplein in Den Haag is de 71-jarige voet ganger Th. J. Baibir uit de Hoef- kade om 'het leven gekomen. DIEPENHEIM. De 20-jarige sol daat G. J. J. B'lotóhorst, woonachtig in Diepenheim en ingedeeld bij 429 compagnie Van Heutsz (mobiel) in Steenwij'kerwold. is in een militaire truck verongelukt. VALKENSWAARD. De 33-jarige bouwvakarbeider J. P. van Hoorn uit Oss is op een bouwwerk in Val- •kenswaard om het leven gekomen. Hij was bezig met 'het hijsen van bouwelementen, waarbij op een ge geven moment door onbekende oor zaak een kabel brak. ASSEN. De 31-jarige loonwerker R. Hulsebosch, uit Noordscheschut (gemeente Hoogeveen), is in zijn woonplaats bij een verkeersongeluk omgekomen. De loonwerker raakte op de Coevolderstraat betrokken bij een botsing 'door een verkeerde in haal manoeuvre van een hem ach terop komende automobilist. RIDDERKERK. In een ziekenhuis in Rotterdam is overleden de 55-ja- rige heer P. van de Padt uit Ridder kerk. Hij was ernstig gewond, toen hij tijdens werkzaamheden aan een bulkcarrier op de werf van Boele in Bolnes een val van 8 meter in een ruim maakte. Pleidooi voor behoud Kanaal door Zuid-Beveland TERNEUZEN, 22-4. Dc samen werkende Kamers van Koophandel cn Fabrieken in Zeeland hebben in een brief aan dc vaste commissie van verkeer cn waterstaat der Staten- Gcncraal hun ongerustheid uitge sproken over de toekomst van het kanaal door Zuid-Beveland. Wanneer de nieuwe Scheldc-Rijn- verbinding klaar is zal deze namelijk een belangrijk deel van dc taak van het kanaal door Zuid-Beveland overnemen. Het kanaal zal dan geen deel meer uitmaken van de route tussen Ant werpen en de Rijn. De industriële- en handelsbedrijven in de Zecuws- Vlaamse kanaalzone, die ingesteld zijn op de aan- en afvoer van grond stoffen en produkten via deze scheepvaartweg van het verkeer met overig Nederland, vrezen ernstige moeilijkheden te zullen ondervinden als het kanaal niet voldoende aan gepast wordt aan de nieuwe scheep vaartmethode. Nadrukkelijk wijzen de kamers in hun brief op de krachtige industriële ontwikkeling in de kanaalzone en de belangrijke scheepvaart ter plaatse. EINDHOVEN. Ongeveer 150 oud strijders van de 101e Amerikaanse Airborn division komen in septem ber naar Eindhoven om de 20-jarige herdenking van de bevrijding mee te maken. HORST. Dc 67-jarige mevrouw W. C. Jenniskcns uit Horst is overleden aan de gevolgen van een val, waar bij zij met 'haar hoofd op de was machine terechtkwam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2