fiets! De toestand in Laos normaliseert zich UUR GE BOORTE REGELING MAAR HOE??? MORGEN VRIJDAG 8 N.V.S.H. VOORLICHTINGS AVOND IN „CONCORDIA" ZIERIKZEE SPREKER: Dokter L. J. v. d. ZANDE kamers chauffeur Jeugdclubhuis „De Lichtboei" Jubileumzondag Monsternemer gevraagd een receptioniste Grote afbraakverkoping Gebrs. DE JONGE Vei'toil S schoenen VIENTIANE, 22-4. Radio Vien tiane bericht, dat in de Zuid-Vietna mese hoofdstad het dagelijkse leven geleidelijk aan weer normaal wordt. Op last van generaal Siho, een van de leiders van de staatsgreep van zondag, zijn de beperkingen op het telegraaf verkeer en de bewe- ginsvrijheid van de bevolking opge heven. Wel is er nog een uitgaans verbod van kracht van 10 uur des avonds tot 5 uur 's morgens. Ook is er nog censuur. De belangrijkste Chinese commu nistische krant „Het Volksdagblad" in Peking beschuldigt de Verenigde Staten ervan de rechtse staatsgreep in Laos op touw gezet te hebben. Het blad eist het onmiddellijk her stel van de coalitie-regering onder de neutralist prins Scevanna Phoe- ma. Verering van Mao Volgens het Russische tijd schrift „Partijleven" moet iedere Chinees Mao Tse Toeng dagelijks in gebed danken voor zijn voedsel en de ge zondheid van zijn kinderen. Driemaal per dag moet hij een stukje lezen in een door Mao geschreven boek, aldus het tijdschrift. Vuurgevecht op Cyprus FAMAGUSTA, 22-4. In de nabij heid van Famagusta op Zuidwest Cyprus is woensdag een vuurgevecht geleverd tussen Turkse en Griekse Cyprioten. Bijna twee uur lang woedde het gevecht voordat troepen van de Ver enigde Naties een bestand tot stand brachten. Ongeveer 165 kinderen van een nabijgelegen school moesten worden weggebracht. In Kopenhagen maakte een rege ringswoordvoerder bekend dat De nemarken duizend infanteriesolda- ten en veertig politiemannen naar Cyprus zal zenden, op verzoek van secretaris-generaal Oe Thant. Onge veer 500 militairen zullen binnen een p<(ar dagen vertrekken, de overigen gaan binnen twee weken. Oostelijke stoorzenders veel minder actief LONDEN, 22-4. Volgens de Britse radio-omroep storen de Russen en hun satellieten, met uitzondering van Bulgarije, niet langer of veel minder de voor deze landen bestemde radio programma's van de BBC. De uit zendingen in het Russisch, het Alba nees en het Roemeens werden sinds de zomer van vorig jaar niet meer gestoord, terwijl de stoorzenders op de Tsjechische en Hongaarse uit zendingen veel minder actief zijn geworden. Besprekingen Belgische regering en artsen BRUSSEL, 22-4. Woensdagavond zijn in Brussel de onderhandelingen tussen de Belgische regering en de artsen over de nieuwe ziekte- en invaliditeitswet hervat. De taak van de eerste bijeenkomst was de agenda en de werkwijze van de verdere besprekingen te bepalen. Minister-president Th. Lefevre nam aan deze eerste 'bijeenkomst sinds de artsen vrijdagnacht jl. hun staking beëindigden geen ideel. Hij bevond zich woensdag in zuid-Frankrijk voor een bliksembezoek aan minis ter van buitenlandse zaken, P. H. Spaak, die daar herstellende is van een spoedoperatie, die -hij begin 'deze maand onderging. De ontmoeting tussen de Belgi sche premier en Spaak wordt in Brussel in verband gebracht met het officiële bezoek, dat bondskanselier L. Erhard donderdag en vrijdag aan België zal brengen en waarbij de „voornaamste internationale vraag stukken" aan de orde zullen komen. Achttien koeien verbrand MIERLO, 22-4. Achttien koeien zijn woensdagavond omgekomen bij een boerderij brand in de Noord-Bra bantse plaats Mierlo. In de 250 jaar oude boerderij van de heer D. Koo ien brak omstreeks half zeven brand uit. Tegen acht uur was het vuur geblust. De boerderij ging groten deels verloren. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Volgens Radic-Viëntiane heeft het revolutionaire comité bekend ge maakt, dat generaal Kong Lae. de opperbevelhebber van de neutralis- tische troepen, zich voor de staats- greepp uitgesproken en zijn staf ter beschikking van het comité heeft ge steld. Familieleden en vrienden bij Irene's huwelijk ROME, 22-4. Tussen de 30 en 40 familieleden en „misschien 500 vrien den" zullen volgende week in Rome het huwelijk van prinses Irene en prins Charles Hugues van Bourbon- Parma bijwonen. Dit is in Rcme meegedeeld door een secretaris van prins Xavier, de vader van de prins. Op de vraag of er ook leden van Europese koninklijke families aan wezig zullen zijn, zei -de secretaris, dat er ^misschien een paar" komen. De huwelijksreceptie zal in een 'hotel te Rome worden gehouden. Kerkelijk huwelijk ging niet (loor GENEMUIDEN, 22-4. Zelden zal in een huwelijk de eerste grote te genslag zo snel zijn gekomen, als voor het paartje dat gisteren stra lend de Ned. Herv. Kerk te Meppel binnentrad voor de kerkelijke ze gening van hun net gesloten huwe lijk. De predikant, ds. G. van Estrik uit Genemuiden, gaf de 31-jarige veehouder Henk Stoter uit Genemui den en zijn 26-jarige bruid Jannie de Jonge uit Nijeveen namelijk te verstaan, dat hij niet van plan was aan' de huwelijksinzegening mee te werken, omdat hij in de kerk een vrouwelijke ouderling, mevr. S. Goossens-Smith, had opgemerkt. Twee doden 1>Ü ij verkeersongeval MONTFOORT,22-4. Twee perso nen zijn in hot ziekenhuis te Oude water overleden, na een autobotsing op de kruising van 'de provinciale weg De Meern-Oudewater met de provinciale weg Woerden-Benschop, het zijn de rijwielhandelaar G. Es- 'kes (46) uit Harmeien, vader van negen kinderen, en zijn neef J. Es- kes (26) uit Montfoort. Het ongeluk ontstond doordat een automobilist geen voorrang verleende aan de auto van de heer G. Eskes. BRUSSEL. De Belgische minister president, Theo Lefèvre, heeft dins dag in de Kamer van Volksvertegen woordigers verklaard, dat „het Bel gische geneesherenkerps een diepe crisis doormaakt". Paul Paulus VI zal prinses Irene en prins Charles Hugues van Bour- bon-Parma na hun 'huwelijk in audiëntie ontvangen, aldus is woens dag in Vaticaanse kringen meege deeld. Het Amerikaanse bureau voor lucht-' en ruimtevaart (Nasa) wil een runimtestation in een baan om de aarde brengen dat daar enige' tij'd zal kunnen blijven om onmisbare gegevens te leveren voor toekomsti ge interplanetaire reizen. President De Gaulle heeft woens dag op een kabinetsbijeenkomst zijn verontschuldigingen aan zijn minis ters aangeboden vopr het feit, dat hij geheim had gehouden dat hij een operatie aan de prostaat moest on dergaan. Scheepvaartberichten Ampenan, 21-4 van Djibouti naar Penang. Caltex Utrecht (t.), 21-4 te Calcutta verwacht. Gulf Hollander (t.), 21-4 van Le Havre naar Mena Al Ahmadd. Gulf Swede (t.), 22-4 van Magnisi naar Genua. Kelletia (t.), 22-4 van Thameshaven naar Stanlow. Korenia (t.), pass. 22-4 Algiers naar Eastham. Schelidelloyd, 22-4 van Sorong naar Geelong. ONDERWIJS Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes Na gehouden eind-examen is het diploma (afd. landbouw) van de Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes toegekend aan de volgende leerlingen, afkomstig van Schouwen- Duiveland: H. van Damme (Ouwer- kerk), M. C. Ganzeman (Noordgou- we), J. W. H. K'lompe (Dreischor) en J. van de Zan'de (Burgh). SPORT VOETBAL MEVO behaalde volle winst tegen Kapelle (3—2) Bijzonder ihard heeft MEVO in deze wedstrijd moeten aanpakken om op kostbare puntjes beslag te kun nen leggen. Er was nog 'maar net afgetrapt, toen r.buiten de Vries een goede kans 'kreeg welke door te lang treuzelen verloren ging. Aan de an dere kant kwamen de Kapelle-aan- vallers nog al gemakkelijk langs de MEVO-verdedigers. Doelman bij de Vaate moest al zijn capaciteiten to nen om hun 'het scoren te beletten. Vooral de linker verded'iging-wing van MEVO -kon weinig vat. krijgen op hert spel van de veel snellere te genstanders. In de 13e min. kon Ver- maire op vrij simpele manier de verdedigers om de tuin leiden en zijn club de leiding geven (0-1). 2 min. later was de balans weer in evenwicht toen Hoek en F. de Oude door de verdediging van de bezoe kers wisten te breken, waarna laatst genoemde 'hard en onhoudbaar in schoot (1-1). K. de Oude kreeg hier na een goede 'kans, maar zijn schot ging rakelings over. In de 18e min. werd ihet 1-2, toen Kodde de gele genheid 'kreeg onhoudbaar in te schieten (1-2). De vreugde in het kamp van de 'bezoekers was even wel maar van korte duur, daar nog geen 30 sec. later F. de Oude 'kei hard inschoot (2-2). Een goed schot van Rossen belandde nog ever. later op de staander. Over het geheel ge nomen bleven de bezoekers het bes te van het spel behouden, zonder evenwel nog tot doelpunten le ko men. In de 37e min. loste P. Janse een verrassend schot op de lat, wat door de uitstekend meegekomen Rossen in het net werd geschoten (3-2). Na de hervatting 'behielden de bezoekers een licht veldo-verwicht, zonder er in te slagen de MEVO- verdediging nog te passeren. MEVO kreeg nog enige goede kansen maar slaagde er niet in nog wijziging in de stand te brengen. Toegang IS jaar SUCCESJES Diversen: Wilt u op de bomenrij een chemische onkruidbestrijding toepassen? Wij kunnen u le veren: Gramoxone en Sima- zin. Indien gewenst ook door ons te verspuiten. Lirodepöt W. v. d. Berge, Nieuwerkerk, telef. 295 of 615. Heren- en dames sigaretten kokers. Tabakszakken in di verse prijzen. Sigaren- en ci- garillos lederen kokers. Sig. mag. D. C. Viergever, hoek Kraanplein Zierikzee en Haamstede. In nieuwe rijwielen hebben, wij de nieuwste modellen. Zie onze etalages en brengt u eens geheel vrijblijvend een bezoek aan onze toonkamers. U kunt bij ons rustig kiezen uit een sortering van meer dan 50 stuks de fiets naar uw eigen smaak. Garage P. Bezuijen, Zierikzee, tel. 2164. Voor rondknopbestrijding in bessen: Thiodan. - Lirodepöt W. v. d. Berge. Nieuwerkerk, telef. 295 of 615. Prachtige speldjes van Pipo, Lassie, Swiebertje, Sjoukje Dijkstra, 50 cent. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee. Uitstekende onkruidbestrij ding in aardbeien en worte len met Tenoron. - Lirodepöt W. v. d. Berge, Nieuwerkerk, telef. 295 of 615. Prachtige speldjes van Pipo, Lassie, Swiebertje, Sjoukje Dijkstra, 50 cent. Sigm. D. C. Viergever, Weststraat, Haam stede. Kapsalon Bal heeft een spe ciale tienerpermanent, in alle modellen en vele variaties. „Sparta" brommers, alle mo dellen uit voorraad leverbaar met twee en drie versnellin gen; ook „vol automatic", al léén starten en gasgeven. Be taling desgewenst in overleg bij uw dealer Garage P. Be zuijen, Zierikzee, tel. 2164. En Nico sprak met blij ge zicht: „Koop snel een huisje voor mijn nicht". Edelschaap, telef. (01114)578. Uw adres voor een kapsel in de nieuwe zomerlijn: kapsa lons „Pandora", Zierikzee- Middelburg-Vlissingen. Luisbestrijding voor de bloei met Parathion of Diarinon. Lirodepöt W. v. d. Berge, Nieuwerkerk, tel. 295 of 615. De zon in huis met verf en behang uit „Verf en Kleur", Meelstraat 40, telefoon 2100, Zierikzee. Groentezaden, gazon gras zaad en alle bestrijdingsmid delen voor uw tuin zijn steeds uit voorraad leverbaar. W. van Sluijs, telef. 437, Haam stede. Voor apart koper-, tin- en houtsnij werkGeschenken - huis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee. Tel. 2174. Goedkope jongenspijpjes en prachtige pijpen met leer. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein en Weststraat, Haamstede. A.s. zaterdag tot 10 uur olie verkoop; daarna gesloten. - Mej. H. Malipaord, Zonne- Zonnemaire. - Zaterdag a.s., 25 april, haalt „de muziek" weer oud papier op; ook bui ten de kom van de gemeente. Wilt het het a.u.b. gebundeld gereed zetten! Dank u! - Het bestuur. COR. J. VERKAART GERDA F. J. M. LEIJDEKKER hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, dat zal worden in gezegend op vrijdag 8 mei 1964. in de Parochiekerk van de H. Willibrordus te Zierik zee om 11.00 uur, waarna tot hunner intentie een plechtige H. Mis wordt opgedragen. Zierikzee, april 1964 Zuldwellestraat 18 Witte Eijestraat 12 Receptie van 4.00 tot 5.30 uur in het Jeugdhuis, Visstraat. Toekomstig adres: Zuidwellestraat 18. Voor de vele bewijzen van deelneming die wij mochten ontvangen na het overlijden "van onze lieve moedei*, groot- en overgrootmoeder STOFFELINA DE BLONDE geboren NUIJENS betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. PIET JONKER en JOKE KOOMAN hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op dinsdag 12 mei a.s., des namiddags 3.00 uur, ten ge meentehuize te Scharendijke. Brouwershaven, Zuiddijkstraat 16 Kerkwerve, Provincialeweg 18 april 1964 Gelegenheid tot feliciteren van 7.30 tot 9.00 uur in het Verenigingsgebouw te Kerk werve. Toekomstig adres: Elkerzeeseweg 49, Scharendijke. Mede namens onze ouders zeggen wij allen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervon den. C. DE GRAAF K. DE GRAAF-DE MEIJ Kerkwerve, april 1964 Mosseleeweg 4 Hartelijk dank voor de grote belangstelling op 16 dezer ondervonden. JOH. DOELEMAN Sz. Rusthuis „Duinoord" Haamstede, april 1964 Familie DE BLONDE april 1964 C. M. van Hoorn arts - Zierikzee AFWEZIG vrijdag 24 april tot zaterdag 25 april, 16.00 uur. Groenten-, tuin- en bloemenzaden Nieuwe oogst Nu steeds weer voorradig Fa. G. J. Wilbrink enzonen Korte St. Janstraat 1 Telef. (01110) 2923 - Zierikzee Gevraagd van 18 juli-2 augustus: m.v. pension (gebruik van bad of douche) voor zes pers., omgeving Westhoek, Zierik zee of Ouwerkerk Brieven: Spiegelenburghlaan 16, Aerdenhout (Noord-Hol land) Gevraagd: voor kipwagen GEBR. HENDRIKSE Kerkwerve - Telefoon 01110- 2125-2798 Bestrijdings middelen met reputatie Captan S.M. 55 Ortho. Phaltan Animcrt Gramoxone Eptam Tcnoran Simazin, enz. M. J. Goudzwaard Kade weg 14 Zierikzee Telefoon 2997 Ontwerp uitbreidingsplannen Het hoofd van het gemeente bestuur van Westerschouwen brengt ter algemene kennis, dat overeenkomstig artikel 37 der Woningwet vanaf 24 april tot 24 mei 1964 ter gemeente secretarie van Westerschou- wen te Haamstede voor een ieder ter inzage worden ne- dergelegd de ontwerp uit breidingsplannen „Duinhoe ve" en „omgeving Hoogen- boomlaan". Haamstede, 23 april 1964. Het hoofd van het gemeente bestuur «voornoemd, P. L. VIS, wnd. SUCCESJES Maximaal 4 regels f 1,25 i Elke regel meer 45 cent Te koop: N.S.U. Max 1958. - L. Kaas hoek; Lange Nobel straat 23, telef. 2167, Zierikzee. Gladiolen plantgoed, 50.000 Elan, aj. - M. Quist, Welle- weg 5, Dreischor. Prima scooter, 150 c.c., als nieuw. Bagijnestraat 24, Zie rikzee. Een gaskachel met oven. Te bevragen bij T. Muller, Brui- nisse. Een complete Surge-Melotte melkmachine-installatie met toebehoren. R. J. Visser, „Zee- manslust", Nieuwerkerk. Restant pootgoed, Bintje en Furore. - A. van der Linde, telef. 384, Nieuwerkerk.. Leger des Heils Posts tra at 37, Zierikzee Zondag a.s. o.a. bespeling electronisch orgel (Frankendaal uit Amsterdam) 's morgens 10.00 uur - 's avonds 7.00 uur TOEGANG VRIJ Fok- en controle vereniging „Schouwen en Duiveland" voor Kerkwerve cn omgeving Sollicitaties vóór 28 april aan de heer J. van den Hoek, Ellemeetseweg 5, Ellemeet, telefoon (01117) 314. Gevraagd: voor het a.s. seizoen. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan de directie van Grand Hotel „Witte van Haemstede", Klooster- weg 60, telefoon 551, Haamstede. te Schuddebeurs op a..s. zaterdag 25 april, te v.m. 10.00 uur, op het terrein van het hotel-café-restaurant C. DEN HOLLANDER aan de Donkereweg. Deurwaarder MEIER te Zierikzee zal a contant verkopen: een pracht partij bouwmaterialen w.o. balken, baddingen, grote partij deuren, deuren met kozijnen, ramen met kozijnen (z.g.a. nieuw), partij z.g.a. nieuwe planken voor graanschotten, partij ribben, brand hout, hardboard, eternit platen, plastic golfplaten, 1500 Sterrenberg pannen, 1000 Mulders, 5 a 6.000 drieling stenen, enz. Verder te veel om op te noemen. De goederen kunnen bezichtigd worden vanaf vrijdag 24 april a.s., des namiddags 2.00 uur. Twee toonbanken (één met glazen vitrine), in goede staat. Te bevragen: Schoonakker's drukkerij, St. Domusstr. 74, Zierikzee. Slaplanten en afgeharde to matenplanten. J. C. den Boer, Noordstraat 32, Haamstede. I.g.st.z. kinderwagen. - S. L. de Feiter, Hogezoom 146, Re- nesse. Restant Bintje A. - W. de Vrieze, Helleweg 2 te Drei schor, telef. 231. Uittrektafels, keukentafels, dressoirs en stoelen. L. Kaas hoek, Lange Nobelstraat 23, telef. 2167, Zierikzee. Bintje, klasse E 35 45 en res tant uienzaad. P. L. Quist, telef. 443, Dreischor. Haard- en driegaatskachels. L. Kaashoek. Lange Nobel straat 23, telef. 2167, Zierik zee. Verloren: Maandagochtend in R.T.M.- snelbus tussen Anna-Jacoba- polder en R'dam (halte Zuid): cigarettenaansleker „Ronson- Varaflame". Tegen beloning terug te bezorgen bij mevr. M. v. d. Weele, Havenplein nr. 23, Zierikzee. blijf jong... blijf fit... Er staat bij ons een ruime sor tering gezonde lichaamsbewe ging voor u klaar! Rijwielhandel Havenpark 20 - Zierikzee PERMAFORM 3172/85 Charmante beha voor de minder ontwikkelde buste. Perfekte pasvorm dank zij het onzichtbare „plus". Wit: 9,75 GIRDLE 7401 LYCRA girdle met laag uit gesneden taille. Voorpandje van nylon taft met kant overtrokken. Aan boven- en onderkant afgebiesd met helanca gevoerde band, wat zacht aanvoelt en dus de huid niet irriteert. Wit:. 13,75 ZIERIKZEE ANITA brengt U voor het voorjaar dit sierlijke model in wit leder. 5,5 en 7 cm onverslijt baar hakje. 19.90 Meelstraat 3 - Zierikzee Telefoon 2488

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 10