Bijzondere raadsvergadering officieel hoogtepunt van eerste dag „Hatfield"-week Engels-Nederlandse verbroedering STAD EN EILAND SVCCESJES IN MEMORIAM J. M. DE NOOIJER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 11 april 1961 No. 19565 ZIERIKZEE, 13-4. Na een overtocht die - vreemd genoeg - vrü rustig was,, hoewel het in Nederland in de nacht van zondag op maandag toch fiks woei, is de gemeenteraad van Hatfield, onder leiding van burgemeester V. C. Fitzpatrick, om kwart over elf maandagmorgen te Zierikzee aange komen. De reis werd gemaakt via Harwich-Hoek van Holland, waarna men per trein Roosendaal bereikte. Hier stond een bus klaar, die de Engelse delegatie linea recta naar Zierikzee vervoerde. De bus stopte omstreeks kwart over elf voor „Concordia", waar zich de verschillende gastvrouwen en -heren bevonden, die de Engelse gasten opwachtten en inmiddels de tyd met gezellige onderlinge gesprekken hadden bekort. Voor velen betekende de komst van de Engelsen een weerzien, voor som migen een begroeting voor de eerste maal. Burgemeester mr. F. Th. Dyck- meester en diens echtgenote verwelkomden de gasten met een vrjendelyke innemendheid en na een kop koffie begaven de gasten zich naar de respek- tievelyke logeerhuizen, om zich te prepareren op een volgestouwd pro gramma, dat voor „relaxing" verder maar weinig tijd meer overliet. Officieel hoogtepunt van de dag was een buitengewone raadsverga dering, onder Leiding van de burge meester, die voor deze uitzonderlijke gelegenheid werd gehouden in de trouwzaal, sinds enkele dagen offi cieel onderdeel van het museum. Niet evenwel de schoonheid van deze ruimte was bepalend voor de keus, maar de ruimte, want uiteraard was ditmaal de publieke tribune overvol, omdat ook de respektievelijke dames van de raadsleden en de gastvrou wen tegenwoordig waren. Zij hadden zich op ongedwongen wijze gemengd tussen de Engelse gasten. Na opening werd het woord ge voerd door de nestor van de raad, de heer J. G. L. Simmers, die sprak van een plechtig mo ment, nu de raad van Hatfield hier in Zierikzee tegenwoordig is. Weliswaar zijn er in Nederland meer steden die contacten met plaatsen in Engeland onderhouden, maar de Hatfield-Zierikzee-relatie is er toch één van uitzonderlijk karak ter, zowel voor de raadsleden als de burgerij van Zierikzee. Spreker doel de hierna op de gemeenschappelijke belangen, die beide steden voor staan, gedragen door' gedachten aan werkelijke vrede en welvaart voor de volkeren en doorwerkend in de lagere bestuursorganen en voerend tot beter onderling begrip. De heer Simmers onderlijnde, dat het niet is gebleven bij een destijds genomen initiatief, maar dat de relatie is uit gegroeid tot een werkelijke vriend schap. Een motie De nestor van de raad diende hier na de volgende motie in: De raad der gemeente Zierikzee, in buitengewone vergadering bü- cen ter gelegenheid van het bezoek van de raad der gemeente Hatfield (Herts), overtuigd te handelen in overeen stemming met de wens van de gehele burgerij van Zierikzee, waarvan wij de vitale belangen hebben te behar tigen, van oordeel dat de rijke historie van de stad onzer inwoning getuigd van eeuwenlange relaties met Euro pese steden en landen, spreekt als zijn vaste overtuiging uit: dat dit bezoek: de reeds bestaande hechte banden van vriendschap tussen de inwoners van beider gemeente vernieuwt, een stimulerende bijdrage levert tot een beter wederzijds begrip in zaken van meer dan plaatselijke be tekenis, een voorbeeld stelt voor onze wes terse landen, opdat daarin kunnen leven vrije mensen in vrije plaatse lijke gemeenschappen in de rechten en vrijheden die onze landen na lan ge gemeenschappelijke strijd wisten te verkrijgen. Stem van de P.C.-fraktie Woordvoerder van de P.C.-fraktie was de heer C. bij de Vaate, die het een oprecht vererende zaak vond, dat niet maar een delegatie uit de Hatfieldse raad, maar de complete gemeenteraad naar Zierikzee was gekomen, om het Zierikzeese ge meentebestuur te kunnen ontmoeten. „Zodoende is Hatfield geheel aan zijn lot overgelaten", aldus spreker, die de gasten zijn bijzondere erken telijkheid voor hun komst kenbaar maakte. Uit de destijds gewekte be langstelling is ware vriendschap ge groeid en spreker herinnerde aan de bijzonder hartelijke wijze, waarop de raad van Zierikzee destijds in Hat field is ontvangen. Belangrijk daarbij was het contact met de Engelse gezinnen, waaruit weer is gebleken dat afstanden en grenzen voor een goede vriendschap geen belemmering behoeven te bete kenen. Hij stelde zich hierna geheel ach ter de door de heer Simmers inge diende motie, onder het uitspreken van de hoop dat de hechte vriend schapsbanden tussen beide steden nog vele jaren zullen mogen voort duren. Woordvoerder P.v.d.A.-fraktie Sprekend namens de fraktie van de P.v.d.A. merkte de heer M. C. Verheijen op dat normaliter bij het indienen van een motie vooroverleg wordt gepleegd, maar zulks is dit maal niet nodig, omdat ook sprekers fraktie de motie-Simmers van harte ondersteunt. „Ik beschouw het niet als een sim pele beleefdheidsfrase, als niet zo maar een contact, omdat destyds de eerste banden met Hatfield zyn ge legd, toen Zierikzee in de misère zat", aldus de ex-wethouder, die er verder op attendeerde dat de ramp ellende gelukkig snel is vergeten, terwijl het goede nadien gevolgd is blijven hangen. Hij vond het zeer gelukkig dat de Hatfieldse raad voor dit bezoek een week heeft willen uittrekken. Een zo snel akkoord gaan met de inge diende motie betekende overigens niet, dat sprekers fraktie in de toe komst op dezelfde wijze zich achter alle in te dienen moties zou plaatsen. Namens de V.V.D.-fraktie sprak de iheer M. C. Doeleman, die herinnerde aan de onvergetelijke ontvangst die de raad van Zierikzee in 1961 te Hat field ten deel viel. „We doen ons best de delegatie uit Hatfield het zelfde te bidden", aldus spr., diie zich hierna in het Engels tot de gas ten richtte en uitdrukking gaf aan de bijzondere vreugde van zijn frak tie de raad van Hatfield hier in Zie rikzee te zien. Het was wel duide lijk. Er was ditmaal geen spoor van oppositie tegen de ingediende motie. Integendeel, alle frakties onder steunden hem met een onmiskenbaar enthousiasme en de hamerklop van de voorzitter was de bezegeling van deze uitzoraderijke motie. De voorzitter,* mr. Dijckmeester, was er trouwens zelf ook van over tuigd dat niet vaak een motie op deze wijze wordt gesteund, want normaal hebben de frakties zo hun eigen opinies. Het gaat hierbij ech ter om - zowel wat Hatfield als Zie rikzee betreft - om eenzelfde zaak, nl. het streven naar een betere we reld, een wereld waarin menselijk heid en menselijke waardigheid ge- respekteerd wordt. Uniek was de kans van de voorzitter nog eens weg te duiken in de schatkamer der ste delijke historie, waarin hij vele waardevolle zaken aamvees, als de beide bloeiperiodes der stad, de magnifieke monumenten e.d. al ver heelde hij oök niet de problemen, met name het bevolkingsprobleem dat door een begin van industriali satie thans over zijn dieptepunt schijnt heen te zijn. Spr. schetste hierna Zierikzee als centrumgemeen te van het eiland. Na de financiële problemen te hebben aangestipt, d'ie met name 'het historisch bezit van Zierikzee met zich brengen, herin nerde hij aan de bijzonder gelukkige relatie met de stad Hatfield, zowel voor de jeugd als voor de ouderen, die beide een kans krijgen een rol te spelen in dit vriendschapsproces. De voorzitter reikte hierna aan burgemeester Fitzpatrick de ere-me- daille der stad uit. De heren Benny (burgemeester van Hatfield in de rampperiode) en Stanford (lid van de Hatfieldse Zierikzee-commissie) beiden reeds eerder begiftigd met de ere-medaille kregen de by de on derscheiding behorende draagme- daille uitgereikt. Het was het fees telijk moment suprème van een wel zeer uitzonderlijke raadsvergadering. Grappig was een opmerking van burgemeester mr. Dijckmeester, dat de eremedaille der stad wel- iswaar niet de waarde heeft van de „kouseband", maar niettemin niet kan worden geweigerd daar bij kennelijk doelend op de on langs geweigerde onderscheiding door oud-premier Macmillan van Engeland. Inspiratie! en vermoeiend Burgemeester Fitzpatrick gaf in zijn toespraak uiting aan zijn verba zing over de veranderingen, die zich sinds de ramp in stad en eiland heb ben voltrokken. Hij vond het begrij pelijk dat uit de eerste contacten deze vriendschap is gegroeid, niet onbelangrijk gestimuleerd door de wederzijdse bezoeken van school jeugd. Hij meende dat het door het gemeentebestuur van Zierikzee voor deze week uitgestippelde program ma, de leden van zijn raad nog meer zal inspireren, al vreesde hij wel dat men ook wel wat uitgeput zal zijn aan het einde van de week. In het algemeen zijn de leden van de Hat fieldse raad geen emotionele men sen, met uitzondering van de heer Benny, die van Schotse afkomst is. Niettemin was hy door de ont vangst en de sfeer zelf ook onder de indruk en hiervoor betuigde spreker zyn uitzonderlijke erkentelijkheid. Tenslotte dankte hy in warme be woordingen voor de hem verleende enderscheiding. De heer Benny memoreerde nog eens de ramptijd, toen hij zeer onder de indruk was gekomen van de verwoestingen. Hij achtte het thans een grote eer, dat de Hatfield se raad op deze wijze in Zierikzee werd ontvangen. Hij was er van overtuigd dat dit werk van vriend schap in de toekomst zal worden voortgezet. Spreker had niet gedacht deze dag nog eens te mogen beleven en het was zelfs zo dat hii thans moeilijk zijn emotie de baas kon blijven. Bijzonder begaan was hij destijds met de mensen in nood en geïntrigeerd door de vraag hoe de bevolking moest worden gevoed. Respekt- Hij gaf uitdrukking aan zijn diep respekt voor de betoonde moed der Schouwen-Duivelandse bevolking. „Ik dacht voorheen altijd dat de Ne derlanders een volk van grote den kers was" (mr. Dijckmeester: „We kunnen het ons voor gezegd hou den"), „maar nu weet ik dat de Ne derlanders ook een volk van grote werkers zijn", zo besloot mr. Benny zijn hartelijke speech, waarin hij de dank vervlocht voor de grootse ont vangst te Zierikzee. De heren bij de Vaate, Verheijen en Doeleman kre gen hierna in tweede instantie het woord en verklaarden namens hun frakties gaarne in te stem men met de door het college ver leende onderscheiding(en). Tot slot sprak de heer Stanford, die getuigde het een hoge eer te vinden drager van de ere-medaille dei' stad Zierik zee te zijn. Receptie in Schutterszaal In de Schutterszaal volgde hierna ZIERIKZEE, 13-4. De eerste dag van de „Hatfie^d-week" te Zierikzee is er al een prach tige serie treffers in de vriend schapsroos, die beide steden verbindt geschoten. De komst van de Engelse gemeenteraad betekent voor Zierikzee een evenement. Al mogen de sail lante momenten liggen in de bestuurlijke sfeer, daar zal het niettemin duidelijk zijn, dat de gehele bevolking bij deze bij zonder opwekkende zaak is betrokken. Aan het einde van 'n uitzonderlijk drukke maan dag, was de algemene indruk er een van groot Engels en thousiasme over de ontvangst in de „oude veste", die voor deze gelegenheid het beste „avondkostuum" had aange trokken met romantische gas- flambouwen op het Haven plein en de monumenten in schijnwerperlicht. een zeer geanimeerde receptie, waar bij Hatfieldse en Zierikzeese mensen zich op allerprettigste wijze met el kaar onderhielden en uiteraard me nig oogje werd gewaagd aan de voortreffelijke inhoud van het mu seum. Op deze receptie waren vrij wel alle gastheren en -vrouwen aan wezig, alsmede jeugdigen die des tijds een reis naar Hatfield mee maakten. De erewijn ging rond en beide burgemeesters dronken elkaar toe uit de Hatfieldbeker, die ge lijk bekend zijn ceremoniële rol speelt bij de jeugduitwisselingen. In de avonduren verenigden allen zich aan een zeer verzorgd diner, in de bovenzaal van „Mondragon", waar een uiterst prettige en onge dwongen sfeer heerste. De Engelse menukaart bewees al hoe de organi satoren van deze Hatfield-week met alle details hebben rekening gehou den. Toasts werden uitgebracht en in opgewekte onderlinge kout ver liep deze voortreffelijke maaltijd, die het huis eer aan deed. „Engels" concert „Kunst en Eer" Tot verrassing van de gasten speelde na afloop in de foyer het stedelijk muziekgezelschap „Kunst en Eer", dat zich alweer met een Engels getint programma inspan de het predikaat „koninklijk" zich waardig te maken. Met een succes intussen, dat gasten en Zierikzee- enaren moeiteloos „dwong" tot een langdurig applaus. Begonnen werd met het Engelse volkslied. De diri gent Peter de Wildt later vervan gen door de heer E. A. de Looff en de mannen van de harmonie kre gen de lof, die zij deze avond zo ruimschoots hebben verdiend. Tot slot werden enkele films vertoond, waar onder de bekende feestfilm uit 1949 en een tekenfilm over Zuider zeewerken en Deltaplan. Zo kwam het einde aan een on vergetelijke, overdrukke, maar boei ende dag, gestempeld door ware vriendschap, hetgeen wel iets zegt in een wereld, die op het punt van in termenselijke verhoudingen zoveel haken en ogen kent. Gisteren herhaalde zich de historie, want evenals destijds in Hatfield - waaraan deze foto herinnert - ontmoetten de burgemeester van Zierikzee en de Engelse adoptiegemeente elkaar in een door iveder-rijdse goodwill en vriendschap gestempelde sfeer. ZIERIKZEE Discussiemiddag Plattelandsvrouwen Gisteren (maandag) vond onder leiding van de provinciaal secreta resse mejuffrouw A. v. d. Leeden in het „Huis van Nassau" een discus siemiddag plaats van de afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Het onder werp van deze door een flink aantal dames bezochte middag luidde: „De vrouw in en buiten haar huis". Me juffrouw v. d. Leeden vertelde over de emancipatie van de vrouw door de eeuwen heen, hoe ze vroeger in de maatschappij niet meetelde maar in de middeleeuwen toch een soort handelingsbekwaamheid hadden, die in de tijd van Napoleon weer teniet werd gedaan. De laatste jaren is het vrouwen overschot omgeslagen in een tekort, zodat de specifiek vrouwelijke be roepen met een groot arbeidstekort zitten. Na deze inleiding werden de aanwezige dames in zes groepen ver deeld waai'na een aantal vragen on derling werd besproken. Na een ge animeerde discussie werd vervolgens deze geslaagde middag door de pre sidente besloten. Lezing over glasschilderkunst voor Vrijz. Hervormden „De glasschilderkunst door de eeuwen heen" vormde Ihet onder werp op de laatste avond van dit seizoen van de Vereniging van Vrijz. Hervormden, welke gisteren (maan- dag)-avortd plaats vortd in 'het Herv. Verenigingsgebouw in het Vrije. Op deze redelijk bezochte slotbijeen komst sprak de Rijswijkse glazenier de heer W. Wa'gemans, na ingeleid te zijn door de voorzitter ds. J. B. Assendorp, over de talloze produk- ten van 'het meest klassieke beroep uit de middeleeuwen, dat van gla zenier. Een beroep dat in die tijd in hoog aanzien stond. De kunst van het glasmaken da teert al uit de periode van de oude re volken. Gezien de ihoge tempera tuur (1600 graden) vereist bij deze techniek kan dit uiteraard een bij zondere prestatie worden genoemd. Voor de glasfabricage wordt ge bruikt kiezelzand, soda of polas en kalk of lood-oxyde. Het Romeinse rijk kende beroemde glasmakers. In de perlade van de 10e tot de 12e eeuw ontdok te men voor 'het eerst KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Welsrijp (toez.): C. v. Wijngaarden, Sebaldeburen-Lut- jegeest. Ger. Kerken Beroepen JLe Alkmaar (vak. C. von Meyenfeldt)*: P. Slijtsma, Nederhorst den Berg. Aangenomen naar Hilversum (7e pred.pl.): dr. G. P. Hartvelt, Delft; naar Westerbork: J. W. Broersema, Vijfhuizen. Ger. Gemeenten Beroepen te Leiden: H. Ligten- berg, Oudemirdum; te Slikkerveer: P. Blok, Dirksland. Scheep vaart berichten Attis, 10-4 te Le Havre, 12-4 te Am sterdam. Korenda (t.), 13-4 van Aden naar Suez. Philippia (t.), 13-4 te Milazzo. Scheldelloyd, 12-4 te Kotabaru. Schouwen, 12-4 te Tenerife. Ruim 700 opstandelingen in Zuid- Celebes hebben zich aan de rege- ringsstrijdki'achten overgegeven, al dus meldt Antara uit Makassar. ROTTERDAM. In het afgelopen weekeinde zijn in Rotterdam lepro- logen uit geheel west Europa - Spanje, Italië, Zwitserland, Frank rijk, Duitsland, België, Engeland, Denemarken en Nederland - bijeen geweest om te praten over de mo- gfelijke samenwerking tot het be strijden van de lepra en de gevol gen van deze ziekte. Maximaal 4 regels f 1,25 Elke regel meer 45 cent Diversen: Nat hout kan zonder nade lige gevolgen worden geschil derd met ..Abozo", nathout- grondverf. P. Schults, „Verf en Kleur", tel. (01110) 2100, Zierikzee. Dames ga naar een kapsalon waar ze u werkelijk en eer lijk kunnen voorlichten. Kom naar kapsalon Bal, Nieuwer- kerk. V.v. „Zierikzee". Woensdag avond (morgen) inlevering van totoformulier 34 (dub bele extra prijs!). Hebt u last van kweekgras in uw boomgaard? Neemt dan eens proef met „Eptan". U zult verbaasd staan over het resultaat. Liro-depot: W. v. d. Berge,Nieuwerkerk, tel. (01114) 295 of 615. VER, NATIES. De Sowjet-Unie heeft de Veiligheidsraad verzocht on middellijk economische en politieke sancties tegen Zuid-Afrika af te kon digen om dat land te dwingen zyn apartheidspolitiek te staken. GRONINGEN. In (het academisch ziekenhuis te Groningen is overle den de 24-jarige vertegenwoordiger N. Lefferts uit Noordhorn, die zwaar werd gewond toen 'hij met zijn auto in botsing kwam met de linker be- tonrand van de brug over 'het Adu- arderdiep tussen Slaperstil en Adu- ard. ZIERIKZEE, 13-4. Na een ziekte van enkele weken overleed maan dagavond te Renesse, in de leeftijd van 70 jaar, de heer J. M. de Nooyer, rustend hoofd der openbare lagere school ter plaatse. Het overlijden van de heer De Nooyer betekent voor de gemeenschap van Renesse en stellig ook in wijdere kring, een groot ver lies, want zelden heeft een dorpsno tabel in onze omgeving zich zo in tens met het verenigingsleven bezig gehouden. Zelden ook is een figuur in vergelijkbare omstandigheden zo populair en geliefd geweest. De heer De Nooyer was tot (14 februari) 1959 het tijdstip van zijn pensionering het bij ouders en jeugd gewaar deerde schoolhoofd. Hij was een „schoolmeester" par exellence, een geboren paedagoog, die enkele gene- x'aties jeugd aan zich heeft verplicht. Oorspronkelijk afkomstig uit Kx-ui- ningen heeft hij zijn belangrijkste sporen te Renesse verdiend. De heer De Nooyer scheen geen „import" meer te zijn, maar pure Renessenaar. Bij zijn afscheid in 1959 is dit ook wel ondubbelzinnig gebleken, toen hem een „Dit is uw leven"-px'Ogram- ma werd gepresenteerd en hem een geschenk werd aangeboden. Vex'gde de school al veel van zijn tijd en krachten, de heer De Nooyer vond niettemin tijd en lust om zich aan talrijke andere taken gelegen buiten de feitelijke werksfeer te wijden. Zo was hij voox'zitter van de Culturele Vex'eniging, vooi-zitter van het fanfarekorps „Luctor et Emergo" en van de Groene Kruis-afdeling. Hij was oprichter en een kwart eeuw bestuui'slid van de Ox-anje- vei'eniging en vele jax-en voorzitter van de plaatselijke (later opgeheven) ziekenfondsvex'zekering „De Eerste ling". Bovenal echter was de heer De Nooyer de man met een gedegen kennis der plaatselijke en x-egionale historie. In zijn kwaliteit van corres- pondent van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek, heeft hij een wezenlijke bijdrage kunnen levex'en aan de kennis van deze streek, waarbij vooral ook de pre-histox'ie zijn warme belangstel ling had. De heer De Nooyer beschikte over zo talrijke gaven van geest en hart dat een opsomming voor een niet in gewijde bijna onwaax-achtig zou kun nen schijnen. Toch is dat niet het geval. Hij was een gevat en humo ristisch spx-eker, die ontelbare malen tot de burgerij van Renesse het woord heeft gericht en hij was ook een bescheiden mens, die zijn licht zeker niet onder de korenmaat heeft geplaatst, maar andex-zijds zich er nimmer op voorstond. De overledene was bezitter van de Museumpenning en ook anderzijds kregen zijn ver diensten hoge waardering door zijn benoeming tot ridder in de Ox'de van Ox'anje Nassau. Renesse treurt om zijn zo plotseling verscheiden, maar is andex-zijds dankbaar voor hetgeen deze uitzondei'lijke figuur voor velen in de dorpsgemeenschap en ver daar buiten heeft betekend. de mogelijkheden wel'ke, leidden tot ihet maken van vlak glas. De kleuren worden verooi'zaakt door ver-schil lende metaa-loxyden; 'het maken van blank glas lukte eex-st na de zeven tiende eeuw. Het eigenlijke glas in lood ontstond in de tiende eeuw en bei-eikte vrij snel een grote (bloei, nl. tot in de 13e eeuw (Gotische tijd). Uit die tijd dateren 'de mooiste ra men, gemaakt van kleine stukjes glas. De heer Wagemans betoogde dat in de tegenwoordige tijd eigenlijk geen plaats meer is voor 'het ge brandschilderde raam, (hetgeen dan ock steeds minder wordt toegepast. Dit ondanks een vooral door Berlage zeer gestimuleerde opleving van de oude glas-in-lood' tedhniek aan het begin van deze eeuw. Toepassing van glas in lood geschiedt praktisch alleen nog in historische gebouwen. In de mpderne architectuur wordt momenteel veel gewerkt met ver wante technieken als glas in beton, zandstx-alen en glas appliqué. Ove rigens ontstonlden ook in deze eeuw nog px-achtige ramen, o.a. van Der Kinderen, Thorn Prikker en px-of. Roland Holst. De heer Wagemans vertoonde na een inleiding op zijn veelzijdige on derwerp een groot aantal fraaie dia's o.a. van de bei-oemde ramen uit de kathedraal van Ghartres en van het unieke bezit aan gebrandschildeid schoon dat te vinden is dn de 'kathe draal van Gouda. Al met al werd deze avond veel verteld en getoond over een prachtig bei-oep, waarvan in vele keiben nog pi'aohtige voor beelden te vinden zijn. De heer Wa gemans is een van de zeer weinige glazeniex's van ons land die id/it edele ambacht nog in ere houden, zodat dit praatje door een vakman als een unieike gelegenheid mag worden aangemerkt. VISSERIJBERICHTEN Openstelling Friese Wad De jaarlijkse openstelling van de Waddenzee voor het vissen van mos selzaad (Friese Wad) is door de in specteur der Visserijen in het 2e, 3e en 5e distiMot, gesteld van 5 tot 22 mei 1964. Ook op Hemelvaartsdag mag woi-den gevist. De lijn van het gedeelte van de Waddenzee, waar naar mosselzaad mag worden gevist loopt westelijk van de kerktoren van Hoorn op Ter schelling naar do kerktoren van Tzummarum in Fi-iesland. Herinnering aan het afscheid van de heer de Nooyer als schoolhoofd in 1959. Vijf jaren van rust waren hem gegund na een leven dat stond in het teken van het dienen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Distx-ict Zuid I Afdeling Zeeland Het pi-ogi-amma voor a.s. zondag 19 apx-il luidt: Eei'ste klasse B: Zierikzee II-Re- nesse I (half drie, scheidsx-echter J. Heijkoop); Kwadendamme I-Hans- weex-tse Boys I; Luctor I-Robur I. Tweede klasse C: Dx-eischor II- Renesse II (half drie, scheidsrechter A. de Willigen); Brouwex-shaven I- Zierikzee III (half drie, scheidsrech ter W. Bras); Burgh II-SVOWK I (half één, scheidsrechter A. Doi'st). Zatei-dagmiddagcompetitie Het progx-amma voor a.s. zatei-dag 18 apx-il luidt: Eex-ste klasse: Mevo I-Kapelle I (drie uux-, scheidsrechter J. Roelof); Kats I-Bruse Boys I (vier uux\ scheidsx-echter A. in den Bosch); Hoek I-Wolfaartsdijk I; Wemeldin- ge I-Nieuwland I; Krabbendijke II- Yei-seke III; Nieuwdorp I-AZVV II (kwart over viei*, scheidsrechter Th. Sies). J uniox-encompetitie Gx-oep A IV: Zierikzee AI-Wolf- a arts dijk AI (half dx-io. scheidsrech ter J. C. de Bilde); Robur AI-Mevo AI (half drie, scheidsrechter L. Baaijens); Kloetinge AI-Burgh AI (kwax-t over vier); Bei-en AI-Goes All. KORFBAL DOSKO I-Bui-gli II 2-5 Zaterdag jl. stax-tte DOSKO de korf balcompetitie met een thuiswed strijd tegen Bux-gh II, een wedstrijd begunstigd door fraai speelweer. Overigens bleek deze middag wel duidelijk dat deze wedstrijd nog maar 'het ibegin was van de compe titie. Na eex-st wat verkennen aan beide zijden, nam Burgh een -gering vcld- oveiwioht. DOSKO vei'scheen op het veld met drie x-eserves. In de twin tigste minuut nam Burgh de leiding door een tx-effer van Kees van Nieu- wen'huize, DOSKO 'gex-aokte toch wat wenhuize, DOSKO gei-aakte toch wat min. antwoord terug -met een goed doelpunt door mej. Jan-ny de Vrieze. Burgh nam opnieuw de leiding door Joh. Kentex-s in de 38ste min. Nog net voor de xuist wist M. Moenrxond de balans weer in evenwicht -te 'bx-en'gen (2-2) Na de i*ust kwam Burgh beter uit de bus. DOSKO stel de alles in -het werk om het spel te vex-plaatsen maar -het kon niet voor komen dat A. v. d. Zandc, Kees Rijn- bei-g en Kees van Nicuwenhuizc do stand voor Bux-gh opvooi-den tot 2-5. Mot doze stand kwam het einde van deze wat rommelige wedstrijd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9