I Het westen helpt communisten de eenheid te bewaren HEINKEL Een kerkelijke precisering van het begrip „oecumenisch" ANKER, Zierikzee OVERDENKING Wat biedt de BEELDBUIS? Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Beitsers: eis de originele Ceta-Bever BUITENBIJTS^Ü? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 10 april 1904 No. 19563 BLIK DOOR HET WERELD Onderzoek van een tektiet, een glasachtige stof, die waarschijn lijk door een grote meteoriet van het oppervlak van de maan is weggeslagen en op aarde is beland. Met behulp van een nieuwe techniek, die is gebaseerd op de natuurlijke splijting van uraniumatomen, kan de ouderdom van het mineraal worden bepaald. KERKNIEUWS Wij krijgen sterk de indruk dat het Chroesjtsjef niet erg meevalt om zijn geestverwanten in oost- Europa mee te krijgen voor een grote wereldconferentie, waarop kennelijk de Chinezen zo'n beetje uitgebannen moeten worden uit de communistische wereldgemeenschap. In de satellieten voelt men er voor namelijk niet voor omdat men vreest dat bij een betrekken van fronten binnen de rode beweging door de nood haast wel weer een situatie moet ontstaan, waarbij zij meer dan de laatste tijd het geval was naar Moskous pijpen moeten dansen. Dat de grote conferentie nog wel enige tijd zal moeten wachten, kan men rustig wijten aan de onwil van Roe menen, Polen, Tsjechen en Honga ren. Intussen gaat Chroesjtsjef voort op allerlei wijzen de Chinezen te honenwaarbij hij - het lijkt wel om Mao Tse Toeng extra te jennen - zich niet ontziet om de V.S. te prij zen. Af en toe richt hij dan het woord speciaal tot de ivestelijke verslaggevers om hen te vermanen niet al te veel voordeel te verwach ten van een splijting in het commu nistische blok. Hij heeft daar waar schijnlijk groot gelijk in. Grcot verschil Nu moeten wij eerst vaststellen, dat meningsverschillen tussen Mos kou en Peking alleen maar een wat overgroot symptoom zijn van een ontwikkeling die al lang aan de gang is in de comuunistische samen leving. Onder Stalin lagen de kaar ten vrij duidelijk: er was één cen trum en dat was Moskou. Maar ge leidelijk aan openbaarde zich een tendens naar wat de vroegere Ame rikaanse ambassadeur in Moskou, George Kennan, in Foreign Affairs polycentrisme noemt. De Joegoslaven stichtten hun eigen centrum Belgrado en gingen hun eigen gang, wat Stalin ook deed, en na hem Chroesjtsjef, die uitein delijk het beste probeerde te ma ken van een kwade situatie door VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G gaat Kruisland het op eigen grond opnemen tegen lijstaanvoerder VES '35. Bij het bezoek aan VES '35 kreeg Kruisland in het begin van het seizoen een zware 7-1 nederlaag te slikken. Ook deze maal houden wij het op een overwinning voor de a.s. kampioenen. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas B maken de Zierikzee-reserves op het sportpark Bannink weer een goede kans de puntjes binnen te halen tegen Krui- ningen. Renesse, de laatste weken geheel van slag, geven wij niet veel kans op succes bij het bezoek aan Hansweertse Boys. Robur maakt een goede kans op de winst bij Kwa- dendamme, terwijl bij de ontmoe ting tussen Patrijzen en Luctor het terreinvoordeel wel eens de doorslag zou kunnen geven. In de 2e klas C kan Zonnemaire zondagmiddag in het bezit van de titel komen als het de thuiswedstrijd tegen SVOWK tot een goed einde weet te brengen. Daar de rood-gelen veertien dagen geleden reeds te Ouwerkerk met 5-1 wisten te winnen geloven wij wel dat zij daar in zullen slagen. Brou wershaven geven wij de beste kan sen bij het bezoek aan Dreischor 11. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas speelt Bruse Boys voor eigen publiek tegen Wemeldinge. De fraaie prestatie tegen Wolfaartsdijk zal de Boys ongetwijfeld weer moed heb ben gegeven en wellicht slagen zij er in de helft van de inzet te be machtigen. MEVO gaat op bezoek bij Nieuwdorp waarvan thuis reeds werd verloren. Daar de positie van de oranje-hemden nog steeds niet rooskleurig is, zullen zij zich onge twijfeld alles in het werk stellen om althans een kostbaar puntje mee naar huis te brengen. Bij verlies van MEVO zou AZVV II hen wel eens kunnen passeren daar wij het elftal uit Axel een goede kans op de winst geven by het bezoek aan Krabbendijke II. Nieuwland kon VENSTER maar vriendschap te sluiten. Maar de neiging naar meer centra zette zich voort. Niet alleen dat Pe king afwijkend ging denken, maar er kwamen specifieke soorten com munisme ook in Polen, later in Hon garije en nu vooral opvallend in Roemenië. Het communisme is niet meer een grote eenheidsbeweging, er zijn allerlei nuances. Het merkwaardige is dat de poli tiek van het westen door zijn star heid veel heeft bijgedragen om toch nog een soort eenheid te behouden in die groep van allerlei afwijkende communismen. Te star De politiek van de V.S. is geïnspi reerd door een onverbloemd anti- communisme, welk etiket het ook draagt; het is iy, feite net zo tegen Tito's versie als tegen die van Chroesjtsjef of van Mao Tse Toeng. Een dergelijke neiging is ook de ba sis van de N.A.V.O. Zowel de E.E.G. als E.V.A. kenmerken zich ook door uitsluiting van alle Oosteuropeanen. En vooral de Westduitse principes als het Halstein-doctrine - geen re laties met een staat die oost-Duits- land erkent - dragen er enorm toe bij de Oosteuropese naties toch in een gezamenlijk isolement bijeen te houden. Men moet vooral niet onderschat ten dat men in oost-Europa de groei ende macht van de bondsrepubliek met grote argwaan gadeslaat, te meer omdat Bonn nog altijd op het standpunt staat dat er eens een her eniging moet komen. Met vreedza me middelen weliswaar, maar de historie zit vol gevallen waar het on geduld op den duur de vreedzaam heid doet verdwijnen. De starre westelijke politiek is ge richt op doeleinden die voor de Oosteuropeanen volslagen onaan vaardbaar zijn. Men kan daar niet hopen op een militaire ontspanning en men blijft daarom altijd aange wezen op een grote mate van afhan kelijkheid van de sterke broer in Moskou. haar positie aan de kop nog wat verstevigen door thuis van Kats te winnen waardoor de club uit Noord- Bevéland tevens geheel voor de titel zal zijn uitgeschakeld. Kapelle heeft goede papieren bij het bezoek aan Wolfaartsdijk, terwijl Hoek bij Yer- seke III zal moeten winnen als het nog een vinger in de pap zal willen houden bij de bezetting van de bo venste plaats. In de 2e klas B geven wij SKNWK te Nieuwerkerk de bes te kansen tegen WIK. Te Haamstede zal Zeemeeuwen de inzet wel moe ten afstaan aan HeinkenszandKloe- tinge kan baas in eigen huis blijven tegen Colijnsplaatse Boys. JUNIOREN. In groep A IV moet Zierikzee A I thuis in staat zijn Le- wedorpse Boys A I van het lijf te houden. Burgh A I zal wel niet veel moeite hebben het thuis spelende Goes A II te overmeesteren, terwijl ook MEVO A I zeker niet kansloos is bij het bezoek aan Beren A I. In groep B VII krijgt WIK B I weer de kans op het kampioenschap als het te Kerkwerve er in slaagt van Brouwershaven B I te winnen, wat wel zal lukken. Renesse B I gaat de competitie beslidten met de thuis wedstrijd tegen Zwaluwen B I. KORFBAL. In de le klas van de SDKB gaat Burgh zaterdagavond in de Westhoek de strijd aanbinden le gen SKNWK. Beide teams hadden een uitstekende start zodat een aar dige strijd mag worden verwacht. Unitas gaat te Zierikzee tegen WIK proberen zich te herstellen van de nederlaag tegen SKNWK. Te Scha- rendijke komen ZSC en Zeemeeu wen voor de eerste maal in het zo pas begonnen seizoen in het veld. Ook met de competitie in de 2e klas wordt dit weekend een aanvang ge maakt. Hedenavond komen te Nieu werkerk de reserves van SKNWK en Brouwershaven legen elkaar uil. Morgenavond gaat DOSKO het te Noordwelle opnemen tegen Burgh II, terwijl te Kerkwerve WIK II als gastheer zal optreden tegen DES. Gebonden De atmosfeer kan wel wat ver zacht zijn, er kunnen wat betere re laties ontstaan, maar in grote trek ken blijft de onoverbrugbare tegen stelling. De satellieten kunnen wat meer handelsbetrekkingen aankno pen, er kan wat culturele uitwisse ling komen, wat toerisme, maar het blijft dan nog een „vreedzame co- existentie" in details terwijl de gro te tegenstelling ongerept blijft. En ten opzichte van China is de houding van het westen - en omge keerd trouwens - niet minder star. Voor een toenadering hier lijkt he lemaal geen plaats, nog minder dan in Europa. En zo blijven de twee grote communistische centra (met de nu al vrij talrijke kleine) ondanks onderlinge kloven toch door de ge meenschappelijke tegenstand vanuit het westen gedoemd tot enige sa menhang. Door wat meer echte toenadering van de individuele communistische staten in Europa tot de naties van het westelijk blok mogelijk te ma ken zou het westen het verval van die communistische eenheid in de hand kunnen werken. Maar de star heid waartoe men zichzelf heeft ge bonden maakt dat haast onmogelijk Ingezonden mededeling scooters, de beste KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De Amsterdamse centrale recherche 'heeft bij een uit gebreide actie in verband met een serie diefstallen van <dure 'horloges uit een groothandel, twaalf personen aangehouden - vier 'bleven in arrest - en veertien (huiszoekingen verricht LUNTEREN. De oud-minister van financiën, prof. idr. J. Zijlstra, vreest, dat 'het initiatief voorstel-Vondeling om de grond in de prijzenwet op te nemen, tot gevolg zal 'hebben, dat transacties zullen worden gestaakt of zwart zullen worden afgehandeld. DEN HAAG. Het Produktschap voor Aardappelen zal na 31 mei a.s. geen aanbeid'ingen van over te ne men aardappelij meer accepteren In de laatste helft van mei aange boden aardappelen zullen voor zo ver mogelijk in de eerste 'helft van juni nog word'en afgenomen, daarna is het uit. DEN HAAG. Het Residentie-or kest o.l.v. Willem van Otterloo zal van 14-25 april een tournee maken door Duitsland. Het orkest zal tien concerten geven. VENLO. „Bij ons zijn er nog te veel oermensen met primaire sdhiet- driften onder jagers". De beer G. Verlinden van de directie faunabe heer van het ministerie van land bouw, visserij eri" voedselvoorziening zei dit op een bijeenkomst in Kal- denkirdhen, waar Duitse en Neder landse jagers uit de grensstreek di verse jachtkwesties bespraken. ROTTERDAM. Rotterdam 'had op 29 februari 1964 732.052 inwoners, namelijk 361.118 mannen en 370.934 vrouwen. Dat zijn er 527 meer dan op 31 december 1963, bet gevolg van een geboorte-overschot. Want er vertrokken meer mensen uit Rotter dam dan er zich vestigden in die twee maanden. ROTTERDAM. In bet Dijkzigt- ziekenhuis is ^overleden 'de 42-jarige 'hoofdagent van de Rotterdamse mo- tordienst, de beer B. van Rijswijk. Hij had, toen bij met zijn motor door bet tunneltraverse onder bet Maastunnelplein toereed, een klap band gekregen, waardoor bij de macht over het stuur van zijn mo torfiets verloor en tegen de linker- tunnelwand werd geslagen. ROTTERDAM. De 63-jarige C. G. Scova-Righini uit Rotterdam is in het Dijkzigtziekeruhuis aldaar over leden aan de gevolgen van 'een slip met zijn fiets. De man slipte in de tramrails en sloeg met zijn hoofd tegen een passerende vrachtwagen. Hij 'kreeg een sdhedelbasisfractuur. DOORN. De Westduitse Bondsre gering 'heeft ongeveer een derde van de overtollige 'bezittingen van ex- keizer Wilhelm II uit Huis Doom teruggekregen. Het gaat om meube len, zilver, porselein, glaswerk en linnengoed, in totaal vier verhuis wagens vol, dat nimmer deel heeft uitgemaakt van het in Huis Doorn ingerichte museum. Nederlandse geschenken voor Mexico MEXICO-CITY, 9-4. Zaterdag zul len koningin Juliana en prins Bern- hard de Mexicaanse president een viertal motorboten aanbieden, die plaats bieden aan een vijftiental per sonen en bestemd zyn voor het ver voer op de rivier de Candclaria in de Zuidelijke Mexicaanse staat Cam- peche. In dit gebied wordt een landbouw project van de Mexicaanse regering uitgevoerd. Ruim 650 landbouwers en hun gezinnen zijn uit een noor delijke droge streek, die geen be staansmogelijkheid bood, naar Cam- peche overgebracht. Dit land wordt nu in cultuur gebracht en reeds zijn de eerste oogsten binnengehaald, die de verwachtingen overtroffen. Twee van de aangeboden boten zijn een geschenk van koningin Juliana cn prins Bernhard. De twee andere ko men van Nederlandse bedrijven, die vestigingen in Mexico hebben, te weten Philips en Werkspoor. FEEST OP HET KERKHOF Ja, 't is nou alweer voorbij, maar die goede vrijdag, die 'kon ons aan spreken. Dat is een gebeuren dat ons zo bekend is: we wéten dat de wereld rot is - 't is zo prettig dat we dat roerend met elkaar eens zijn! - en dat de goeden onder de kwaden moeten lijden. En dat zelfs zo'n goed mens als die Jezus van Nazareth er aan ten onder ging, geeft ons ergens een soort steun als wijzelf er iets van meemaken; dan spreken we al gauw van onze lij densweg. Bovendien is het zo goed om er soms bij stil te staan, dat ieder mens - ook de beste - eens moet sterven. Enzovoort. Goede vrijdag, dat spreekt ons aan. Maar Pasen - dat is ons wat al te onwaarschijnlijk. Zolang dat blijft bij enkele goede gevoelens en bij 't nieuwe voorjaar, kunnen we ook wel iets feestelijks voelen, maar veel verder moeten ze niet gaan. Die ge voelens vervagen dan ook direct weer zodra er iets gebeurt. Pasen - dat is de overwonnen rot heid van de wereld (gelooft u dat?). Pasen - dat is de overwonnen dood (gelooft u dat werkelijk?) Vroeger vierden de 'heidenen een dodenmaal op 't graf van hun over ledenen: "krampachtige laatste po ging om nog één 'keer samen 't ge wone leven te leven, om nog één keer die intieme gemeenschap te hebben van alle dag: het samen eten, drinken, samen leven. Maar och. Toen kwam goede vrijdag en Pa sen, enalles bleef bij 't oude - tenzij de Pinfkstergeest ons de ogen opent. Wij vieren ook een dodenmaal, maar het is geen laatste vertwijfelde poging, het is het eerste begin van een nieuwe, blijvende intieme ge meenschap. Het maal dat wij vieren a.h.w. op 't graf van Jezus, op ons graf, is er een bij het lege graf, een maaltijd met de levende Christus. Goede vrijdag zonder Pasen is heidens. Pasen zonder goede vrijdag is heidens: beide een vluchtpoging uit de rotheid van de wereld die niet te ontvluchten is, omdat -wij zelf de wereld zijn. Maar goede vrijdag en Pasen samen, dat is: we zien de rot heid en we weten dat 'die overwon nen is; we zien de dood en we we ten dat die dood is. Alle dingen krij gen een n'ieuwe betekenis: we ge denken de dood van de Levende, en we zien de opstanding van de Ge kruisigde. Pasen is: feest op 'het kerkhof, op 'het onize: 'ieder sterven wordt voor ons een herinnering aan het Leven en ieder nieuw leven wordt een wijzende 'hand naar de Gekruisigde. Christus is verrezen Laat ons vrolijk wezen - doet u mee? de dood verloor zijn heerschappij Christus maakt ons van banden vrij Halleluja! In Stockholm is het proces be gonnen tegen de Zweedse kolonel Stig Wennerstroem, di eervan wordt beschuldigd militaire geheimen aan de Russen te hebben verkócht. EUROPAZEGELS 1964 DEN HAAG, 9-4. Tijdens de spe ciale bijeenkomst van de commissie „Post" van de Cept Conference Eu- ropeenne des Administrations des Postes et des Telecommunications), die van 16 tot 21 maart j.l. te Lis sabon werd gehouden, is door de 22 landen van de Cept voor de Euz'opa- zegels 1964 het motief, ontworpen door de Fransman George Betemps, gekozen. Dit motief toont een bloem, waar van het hart wordt gevormd door het symbool van de Cept met daar omheen 22 bloembladen die de aan gesloten landen voorstellen. De Europazegels zullen dit jaar op 14 september worden uitgegeven. 's Middags bestudeerde hij de boekjes, die hij van meneer van Geesteren gekregen had en hij kreeg steeds meer belangstelling voor dit werk. En 's maandags ging de kogel door de kerk, want ook ditmaal wei gerde hij over te werken en deelde zijn ploegbaas mede, dat zijn ont slagname ernst was. „Ik heb trou wens al een andere baan", voegde hij er nonchalant aan toe. „Als je er maar aan denkt, dat je geen ontslagvergunning krijgt", zei zijn baas. „Dat zal wel loslopen", lachte Jan en ging verder met zijn werk. Die avond ging hij na het eten naar een telefooncel cn belde de di recteur van de V.N.M. op. „Ik heb besloten de baan aan te nemen, meneer. Precies weet ik het nog niet, maar ik neem aan, dat ik begin april kan aanvangen". „Dat vind ik prettig, meneer Stuurman. Kom zaterdagmorgen maar naar Utrecht, dan zullen we het wel verder bespreken". „Er is nog één moeilijkheid, meneer". „En dat is?" „De ontslagvergunning zal wel ge weigerd worden". „O, maak je daarover maar geen zorgen. Dat laat ik wel dn orde ma ken. Per slot van rekening is het een positieverbetering voor je, en in zo'n geval zullen ze je moeten laten gaan". „Laten we het hopen, meneer. Goed,, ik ben zaterdagmorgen in Utrecht. Tien uur vroeg genoeg?" HILVERSUM, 9-4. „De oecumeni sche beweging is primair een bewe ging van kerken. Daarom kan een individuele overgang van een lid van de ene kerk naar de andere niet zonder meer als een bijdrage tot de eenwording van de kerken worden gewaardeerd. Hierdoor worden de nog altijd zeer wezenlijke verschil len in geloof en orde tussen de vele kerken niet geringer. In voorko mende gevallen dient de regel in acht genomen te worden, dat bij een overgang de daarbij betrokken ker ken overleg plegen". Dit wordt gezegd aan het slot van een verklaring van de oecumenische raad van kerken in Nederland over het begrip „oecumenisch", die voor de radio is afgelegd. De voorafgaan de tekst van de verklaring luidt als volgt: „In brede kring bestaat verwar- i-ing over het begrip „oecumenisch". Daarom acht de oecumenische raad van kerken in Nederland het ge wenst te verduidelijken welke be tekenis hij aan dit woord hecht. De bij de wereldraad aangesloten kei> ken vinden hun gemeenschap in het geloof, dat de eenheid van de kerk in Christus gegeven is. Daarom we ten zij zich geroepen aan deze een heid zichtbare vorm te geven". „Oecumenisch" is dus elk streven der kerken, dat tot de zichtbaarma- king van deze eenheid bijdraagt. Zij geloven, dat de eenheid, die zo wel Gods wil is als Zijn gave aan Zijn kerk, zichtbaar wordt gemaakt wanneer in elke plaats allen die in Jezus Christus gedoopt zijn en Hem als Heer en Heiland belijden door de Heilige Geest samengebracht wor den tot een volkomen toegewijde ge meenschap, die in het ene aposto lische geloof blijft, het ene evange lie verkondigt, het ene brood breekt, tezamen bidt en een gemeenschappe lijk leven kent dat zich in getuigen en dienen tot allen uitstrekt. Die te gelijkertijd verenigd is met de ge hele christelijke gemeenschap op 33 Feuilleton door B. T- ten Wesepe „In ieder geval niet vroeger, Stuurman". De directeur lachte. „Ik slaap zaterdags ook graag een beetje uit!" Zaterdags had Jan een lang on derhoud met directeur van Geeste ren, die inmiddels al via het arbeids bureau bereikt had, dat Jan's ont slagname geen moeilijkheden zou ondervinden. Maar voor 16 april zou hij niet kunnen beginnen. Nadat alles besproken was, wat er bekeken moest worden, zei Jan tenslotte: „Ik heb eigenlijk nog één vraag, meneer". „Laat maar horen". „U had het vorige keer over de juiste man op de juiste plaats. U bent van mening dat ik voor de door u gecreëerde functie geschikt ben. Maar vindt u dit zelf nu niet een beetje onvoorzichtig? Wat weet u tenslotte van mij?" Van Geesteren begon te lachen en deed zijn armen over elkaar, toen hij naar de jongen keek. „Mijn beste meneer Stuurman, zal ik eens een boekje over u open doen? Wacht maar even.hier moet het nog ergens liggenHij draaide zich naar zijn bureau en zocht tussen een stapel papieren. „Ja, dit is het. Jan Stuurman, geboren 24 juni 1937 in Deventer, als enige zoon. Vader spoorwegambtenaar, overleden in 1956. Uw moeder stierf een jaar la ter. Een oom was uw voogd totdat u meerderjarig werd. De lagere school cn de ambachtschool doorlo pen. Daarna gesolliciteerd bij uw te genwoordige patroon in Bergheide, alle plaatsen en in alle tijden, op zo danige wijze dat ambtsdragers en leden door allen aanvaard worden en d»t allen samen kunnen hande len en spreken waar dat nodig is voor de taken waartoe God Zijn volk roept". „Zij geloven, dat deze eenheid tot voorbeeld strekt voor de door God bedoelde eenheid van alle mensen en daaraan ook dienstbaar moet zijn. Zij roepen daartoe ook op de kerken die het begrip „oecumenisch" aldus verstaan, geven daarvan blijk door hun bereidheid om zich tezamen ra dicaal te laten vernieuwen. Daartoe zijn zij met elkaar in ge sprek getreden om luisterend van elkaar te leren, verantwoordelijk te genover elkaar rekenschap af te leg gen van hun belijden en hun leven en om waar dit reeds mogelijk is, tezamen te getuigen en te handelen" ROME. Paus Paulus heeft een be zoek gebracht aan de Romeinse ge vangenis „Regina Coeli", waarin 1200 gevangenen zich bevinden. Ons weekend begint vrijdagavond met muziek van Irving Berlin en Bonanza op het eerste net en een vrolijke film van Fred Astaire via het 2e programma. Zaterdagmiddag zullen de jonge ren graag kijken naar het t.v.-lab en Okkie Trooyom half S nieuwe luipaarden op schoot, na het nieuws o.a. een Dick van Dyke, Rijk de Gooyer en Sammy Davis. Zondag avond heeft de N.C.R.V. een weinig belangwekkende film op de rol staan Voor de vijfdaagse tippen wij dins dag Alfred Hitchcock (9.35), woens dag Wim lbo en dr. van Swol, don derdag Flintstones en toneelspel Brieven van een dichter. alwaar u op 16-jarige leeftijd bent begonnen. Daar hebt u goede papie ren en ik weet sinds gisteren, dat men u node laat gaan. U bent een flinke werker, rustig, niet opvallend, en maakt nimmer ruzie. Kan goed met collega's overweg en staat ook in de buurt van uw kosthuis goed aangeschreven. Zo, meneer Stuur man, dat is het. Klopt het of niet?" Jan had met stijgende verbazing geluisterd naar de opsomming van zijn antecedenten, Verroest, ze wis ten alles van 'min zulke dingen zijn wij tamelijk voorzichtig. Met een de dag nadat ik u voor de televi sie heb gezien, gaf ik opdracht in formaties naar u in te winnen. Met drie dagen wist ik al voldoende, van daar dat ik u schreef begrijpt u?" Jan knikte. „Dus als ik bijvoor beeld ongunstig bekend zou staan, had u me niet geschreven". „Zeer waarschijnlijk niet. U bent precies 'de man, die ik (hebben moet. U valt niet op, bent rustig, even wichtig „Nou, niet opvallendoor al die puzzels en de televisie en zo, ben ik nogal bekend geworden". „Dat is in de gunstige zin van het woord. Let u eens op mijn woorden, meneer Stuurman, u bent geknipt voor deze nieuwe functie. U krijgt natuurlijk een wagentje ter uwer beschikking. U kunt toch lijden? Ja? Ach, wie kan dat niet, tegenwoordig. Ik heb zelf een zoon van achttien, in één keer zijn rijbewijs gehaald., En rijden, meneertje De vierde april verliet Jan de fa briek voorgoed. Hij had nog enkele snipperdagen tegoed en dus had hij bijna twee weken vrij om zich voor te bereiden op zijn nieuwe taak. En misschien nam hij ook nog wel de gelegenheid om een korte vakantie te nemen. Een reisje. Het weer was nog wel niet zo bie, maar daarvoor was het ook voorjaar. Het ijs was ternauwernood ontdooid. (Wordt vervolgd). Ingezonden mededeling VES favoriet tegen Kruisland Zonnemaire kan zondag kam pioenstitel behalen Bruse Boys neemt het op tegen Wemel dinge Ook kans op kampioenschap voor WIK BI Aardige stryd verwacht tussen Burgh en SKNWK Ingezonden mededeling t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5