Let op uw brievenbus! margriet GEZELLIGER! wratten HALF ZWAAR - HEEL LEKKERH Een persoonlijke groet van Keizerin Farah Middenstandsexamen en vakdiploma's Nieuw soort rakettenkruit Ontwikkeling in ,de bouw" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 7 april 1964 No. 19561 Behandeling van onuitputtelijke bron van onuitroeibaar bijgeloof Ingezonden mededeling U krijgt post van MARGRIET. Een fleurige folder, die geld waard is! Want het grootste en gezelligste damesblad van Nederland geeft elke nieuwe abonnee een kostbaar boek cadeau. Als tastbaar bewijs dat MARGRIET een échte vriendin is, die niet met lege handen komt! Van vrouw tot vrouw vertelt Keizerin Farah in Margriet over haar huwelijk, haar moederschap, haar taak als Majesteit. Een verhaal dat U van week tot week zal boeien als een roman. Het is één van de vele hoogte punten uit het blad.waarvan Uméérdan ooit hoortzeggen: Bij 'heel wat mensen wordt de duid ontsierd door wratten. Meestal bevinden die zich op de handen, maar ook po andere lichaamsdelen kunnen die onsympathieke vormsels worden aangetroffen. Nu wil iedereen er 'graag aantrek kelijk en charmant uitzien, zodat telkenmale de vraag rijst, wat wrat ten eigenlijk voor dingen zijn en wat men er het beste tegen zou kunnen doen. Niet met speeksel en niet met maanlicht Wanneer de bovenste laag cellen van de huid plaatselijk wat te weel derig gaat groeien, ontstaat er een verdikking, een knobbeltje, dat bo ven het oppervlak uitpuilt: een wrat. Deze celwoekering is op zichzelf beschouwd beslist niet kwaadaardig. Het is daarom uitsluitend om het minder prettige aspect dat men moet trachten zulke grote of kleine uit- wasjes weg te maken. Nu is het met de behandeling van wratten een uiterst merkwaardige zaak: zij kunnen verdwijnen zonder dat daar enige moeite voor wordt gedaan, dan genezen ze dus „van zelf". In andere gevallen - waar dat „vanzelf" meer op zich laat wachten - kan met een eenvoudige behande ling worden volstaan om de wratten kwijt te raken. Soms hardnekkig Maar het komt helaas ook nogal eens voor, dat het niet zo vlot en gemakkelijk gaat als men wel zou willen. Dan moet er van alles en nog wat worden geprobeerd. Soms bieden wratten een werke lijk hardnekkige weerstandondanks de meest gevarieerde bewerkingen komen ze steeds weer terug of ze verdwijnen helemaal niet. Doordat wratten af en toe om ons geheel onbekende redenen vanzelf kleiner worden of zelfs geheel ver dwijnen, heeft zich op het gebied der therfapie in deze nogal wat bij geloof ontwikkeld. Zo komt het dat men overigens niet onverstandige mensen kan horen vertellen, dat men de wrat met speeksel moet insme ren, dat men er een koperen cent op moet leggen! Ook het bakerpraatje dat men de betrokken plek aan het maanlicht moet blootstellen, schijnen we in on ze zeer beschaafde samenleving niet kwijt te kunnen raken. Zoveelste probeersel Geregeld worden er daarom voor het wegmaken van wratten aller hande toverijen aanbevolenen ook uitgevoerd en het lijkt dan wel eens of dergelijke handelingen ook werkelijk succes hebben. Dat be hoeft niemand te verbazen, want zo als gezegd, wratten verdwijnen uit zichzelf ook ivel eens een keertje. Is men dan juist bezig aan het zo veelste probeersel Enfin u begrijpt het: die aller laatste handeling schijnt resultaat te hebben opgeleverd en het is moei lijk de mensen er van te overtuigen dat die handeling toch de oorzaak wel niet zal zijn. Hoewel deze grappemakerijen, zo als in het maanlicht gaan zitten, als regel niet veel kwaad kunnen,, is het toch niet raadzaam dat men zich met zulke grove onzin bezighoudt. Echte therapie U doet er verstandiger aan, de wratten aan de dokter te laten zien, want als regel kan deze toch wel een deugdelijke behandeling instellen. Bovendien is de ene soort wratten de andere nog niet en het is ge wenst, dat een deskundige - dus de dokter - zich een oordeel over de bestaande huidafwijking vormt. De vooral bij jonge mensen dik wijls optredende wratjes ontstaan in het merendeel der gevallen waar schijnlijk door infectie, vandaar dat ze besmettelijk kunnen zijn. Die besmettelijkheid uit zich niet alleen door het overgaan van de wratten van mens op mens, maar ook door de uitbreiding over ver schillende plekken bij één en de zelfde persoon. Salicylverbinding Gewoonlijk zal de dokter op de woekeringen een bepaalde stof aan brengen die de uitwas doet verdwij- nen, bijvoorbeeld een geconcentreer de salicylverbinding. Zeer goed werkt ook de dikwijls door huidartsen toegepaste bewer king met de diathermische naald, een therapie die in de volksmond eenvoudig wegbrandenwordt ge noemd. Hoe het zij, in geen geval moet ■men zelf met bijtende stof/en of pleisters e.d. zelf gaan dokteren, want dat is vaak helemaal niet zo ongevaarlijk als menigeen denkt. Dr. Alfreda Briedé. DEN HAAG, 6-4. De regering is er mee accoord gegaan dat aan de Kon. Nederlandse Springstoffen fabriek in Amsterdam een subsidie van f 750.000,- wordt gegeven voor het ontwikkelen van een nieuw soort rakettenkruit. Het subsidie zal worden verdeeld over drie jaar. Het ministerie van defensie zal gedurende drie jaar f 150.000 ter beschikking stellen. Van het ministerie van economische zaken en van verkeer en waterstaat samen ontvangt de K.N.S.F. gedu rende drie jaar een ton. De K.N.S.F. zelf zal, verdeeld over drie jaar, een bedrag van f 450.000 in het project steken, zodat er in totaal f 1.200.000 ter beschikking zal zijn. Het minis terie van economische zaken heeft dit bevestigd. SPORT BILJARTEN Competitie teams district Sch.-Duiveland Voor de biljartcompetitie voor teams van het district Schouwen- Duiveland der K.N.B.B. werden de volgende wedstrijden gespeeld: C 2e klasse: De drie schapen-OKK 6-3. A. Överweel-L. v. Popering 2-0; J. L. Braber-M. Lems 1-1; A. Dorst- W. Kesteloo 0-2; H. der Weduwen- J. Visser 2-0. C 3e klasse A. Entre Nous-Renesse 4-5. A. Locker-J. Vasseur 0-2; M. v. d. Schee-J. L. Prummel- 0-2; J. Ha- gestein-L. C. Hanse 2-0; A. J. Ber- revoets-J. Everaerts 2-0. Witte van Haemstede-VOG 5-4: K. J. Bakker- C. Krello 2-0; J. Kik-J. Berrevoets 2-0; T. J. Stoel-C. L. v. Tiggelhoven 0-2; M. Evertse-C. v. d. Bos 0-2. C. 4e klasse A: BVO II-OKK III 2-7. A. Geertse-J. C. van Felius 0-2; W. de Jonge-B. Klootwijk 0-2; L. v. d. Maas-J. Lemsom 2-0; K. Jongman -K. Kort 0-2. C 4e klasse B: OKK IV-De drie schapen II 7-2. J. C. v. Felius-W. Doeleman 2-0; K. Kort-L. M. Moer- mond 2-0; Joh. Thiery-G. Vos 0-2; M. J. Thiery-A. J. Verjaal 2-0. De drie schapen II-KVL II 2-7: W. Doe- leman-P. v. d. Berge 2-0; L. M. Moermond-C. Stouten 0-2; G. Vos-J. Romeijn 0-2; A. J. Verjaal-M. Wa genmaker 0-2. De drie schapen II- Floris V 2-7: W. Doeleman-G. Kos ter 2-0; L. M. Moermond-H. Bakker 0-2; G. Vos-J. Beeke 0-2; A. J. Ver jaal-A. van Nieuwerihuize 0-2. C. 4e klasse C: Renesse II-Entre Nous II 5-4. N. A. Krijnse Locker- H. Smits 0-2; J. Hulshof-J. de Vlie ger 0-2; Jac. Verseput-A. Schiette- katte 2-0;; J. de Jonge-M. v. d. Schee 2-0. Tuberculose - thema werehteezondheidstlag O C GENÈVE, 4-4. De strijd tegen de tuberculose zal het thema zijn van de wereldgezondheidsdag, woensdag aanstaande. De ernst van deze ziekte blijkt uit het feit dat er in de gehele wereld nog vijftien miljoen mensen zijn die aan besmettelijke tuberculose lijden en dat jaarlijks nog meer dan drie miljoen mensen aan deze ziekte ster ven. Dit wordt gezegd in een boodschap die de directeur-generaal van de We reldgezondheidsorganisatie, dr. Can- dau, ter gelegenheid van de wereld gezondheidsdag heeft uitgegeven. Het aantal dodelijke gevallen is echter in de ontwikkelde landen tus sen 1950 en 1960 sterk achteruitge gaan. Buckingham Palace gaat bezuinigen LONDEN, 5-4. Koningin Eli zabeth van Engeland heeft be sloten als bezuinigingsmaat regel de paarden en rijtuigjes, de broughamsaf te schaf fen, die tot dusver werden gebruikt voor het overbrengen van staatsstukken en persoon lijke boodschappen voor de vorstin. Dit werk zal door auto's van de hofhouding wor den overgenomen. De paarden zullen tot hun dood blijven verzorgd. Het personeel zal elders te werk worden gesteld Flitsen uit het buitenland NICOSIA. Een Griekse Cyprioot is doodgeschoten in een straat in de Cyprisöhe hoofdstad die grenst aan de bestandslijn, welke de Griekse en Turkse bevolkingsgroepen van de stad scheidt. BRUSSEL. Als erkenning voor zijn grote verdiensten 'bij het tot stand 'brengen en tot ontwikkeling brengen van de Benelux Economi sche Unie heeft H.K.H. Grootherto gin Charlotte van Luxemburg aan de Nederlandse staatssecretaris dr. W. H. van d'en Berge het grootkruis van de „Orde de Merite du Grand- Duche 'de Luxembourg" verleend. LONDEN. De telefoonkabel die Engeland via Canada en de Fidji- eilanden met Australië en Nieuw- Zeeland verbindt, is zondag hersteld. Tengevolge van de vloedgolven die met de aardbeving in Alaska op Goede vrijdag gepaard igingen, was de 'kabel voor de Canadese westkust gebroken. RABAT. Op Ide weg tussen Rabat en Meknes in Marokko zijn zondag middag negen mensen om het leven gekomen en 12 igewond, doordat een taxi in 'botsing (kwam met een vrachtauto. Twaalf gewonden zijn er ernstig aan toe. TOKIO. De Franse premier en mevrouw Pompidou zijn, vergezeld door de Franse minister van buiten landse zaken, Couve de Murville, in Tokio aangekomen voor een officieel bezoek van een week aan Japan. BERLIJN. Oostduitse politieman nen hebben drie .leden van de Britse militaire politie aangehouden, toen zij zich naar de enclave Erlenbrund in de Britse sector begaven. De Oostduitse politie had eerst een vijf tal waarschuwingsschoten gelost, waarschijnlijk in de gron'd. De drie Britten werden later vrijgelaten. BOEDAPEST. De New Yorkse ad vocaat Mark Lane heeft op het con gres van de internationale vereni ging van democratische juristen te Boedapest aangedrongen op instel ling van een internationale commis sie van juristen, die 'een onderzoek zou moeten instellen naar de moord op president Kennedy. BAYONNE. De Franse 'gendarme rie heeft te Aldudes in zuidwest- Frankrijk niet ver van de grens met Spanje, twee Nederlandse jongens gearresteerd, die op een tocht door Frankrijk achtereenvolgens 6 auto's hebben gestolen. Zij zijn maandög voor de officier van justitie m Bay- onne geleid. MOSKOU. Volgens dë „Komso- mol9kaja PraWda" moesten in de Oekraine is gevolg van overstroming der zijrivieren van- de rivier de Dnjepr vierduizend mensen met hef- schroefvliegtuiigen en amfibievaar tuigen worden geëvacueerd. GANGTOK. Premier Dzjigme Dordzji van Bhoetan in de Himalaja is te Phbentsoling door een onbe kende neergeschoten, zo is in Gang- tok meegedeeld. De toestand van de premier is kritiek. Men heeft de da der nog niet kunnen opsporen. CANBERRA. Australië zal aan communistisch China nog 21 miljoen bushel tarwe ter waarde van 125 tot 132,5 miljoen gulden verkopen, zo heeft de voorzitter van de Australi sche Tarweraad zondag verklaard. Veel aleoholisten in West-Duitsland In West-Duitsland zijn ongeveer 420.000 mensen aan alcohol verslaafd aldus een rapport van de West- Duitse organisatie tegen dankmis- bruik. Door de drankzucht van an deren geraakte een miljoen mensen zodanig in nood, dat de overheid hen moest verzorgen. In het afge lopen jaar liepen 40.000 personen verwondingen op bij verkeersonge vallen die werden veroorzaakt door chauffeurs onder invloed van sterke drank. MARKTBERICHTEN Aardappelbetu-s Rotterdam ROTTERDAM, 6-4. Kleiaardap- pelen 35 mm opw.: eigenheimers f 15.00-17.00; Bintje f 8,50-9,50; Be velander f 16,00-18,75, Meerlander f 11,00-14,00. Klei-aardappelen, 38 mm opw.: eigenheimers f 15,00-18,75; Bintje f 9,00-10,25; Furore f 11,00-13,50. Klei-aardappelen, voor de export 35 mm opw.: Bintje - in twee maten gesorteerd - f 9,00. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: IJselster en Libertas geen handel. Bintje f 9,00. Zandaardappelen voor de export 35 mm opwaarts: geen handel. Stemming binnenland - prijshou dend; stemming buitenland - kalm. Voeraardappelen f 2,00-4,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 6-4. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 244 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 960-1360; werkpaarden f 800- 1240; oude paarden f 800-1100; 3- jarige paarden f 840-1050; 2-jarige paarden f 700-850; veulens f 300-625. Slachtpaarden per kg slachtgewicht f 2,60-3,00; jonge slachtpaarden per kg slachtgewicht f 3,-3,30. De han del was willig. Hitten f 600-750. Graanbeurs ROTTERDAM, 6-4. Baktarwe voor levering aan de meelfabrieken geen afzetmogelijkheid. Zomergerst - volgens monster - f 24,00-27,25; haver - volgens mon ster - f 21,00-24,00. Groene erwten - volgens monster f 35,00-44,00; schokkers - volgens monster - f 30.00-52,50, franco Rot terdam. Piloot redde fabriek CHELMSFORD, 6-4. K.L.M. DC-8 gezagvoerder C. J. Vlot- man zat maandag als eregast aan aan een liefdadigheidsdi ner, dat de Britse Marconi fa brieken te Chelmsford Essex in Engeland gaven t.b.v. een school voor invalide jongens. De uitnodiging hiertoe heeft gezagvoerder Vlotman te dan ken aan het feit, dat hij door zijn optreden als R.A.F.-vlie- ger in de nacht van 21 maart 1944 een Duitse luchtaanval op de Marconi-fabrieken, wel ke een belangrijke schakel in de Britse oorlogsindustrie wa ren, heeft weten te keren. In de nacht maakte hij, tezamen met zijn radarman Johnny Wood, in een Mosquito, welke behoorde tot het 488ste Nieuw Zeeland squadron, een pa- trouïllevlucht, toen nadering van vijandelijke vliegtuigen werd gemeld. Boven de Brit se Noordzeekust ontmoette hij een Junker 88, die hij op een afstand van nog geen 150 me ter met enige voltreffers in brand schoot. In een achter volging van de andere vijan delijke vliegtuigen, wist hij vlak bij de Nederlandse kust nog een vliegtuig neer te schieten. Later in diezelfde nacht trof een politie-agent de ernstig gewonde navigator van de neergeschoten Junkers 88 aan Southminster aan. Als enige van de bemanning had hij zich met een valscherm kunnen redden. Uit zijn relaas bleek, dat de Junker 88 leider was van een groep bommen werpers, die als doel de Mar coni fabrieken hadden. De in structies daarvoor zouden door zijn commandant aan de an dere vliegtuigen worden door gegeven zodra zij Engeland zouden binnenvliegen. Voordat hij dit kon doen, werd hij door Vlotman neergeschoten, waar door tevens de gehele aanval werd verhinderd. ZEIST, 6-4. Verzwaring van het officiéél middenstandsexamen wordt toegekend aan u.l.o.-candidaten, die in zogenaamde handelsvakken zijn geëxamineerd. Het gaat dan om weetjes. Van inzicht is bij de door gaans veel jongere u.l.o.-kandidaten weinig sprake. Op deze discongruentie werd door de voorzitter van het Instituut voor HADSUND. Een Deense arbeider, de 37-jarige Sören Ohristensen, heeft •in Hadsund zijn ex-verloofde op straat doodgeschoten. In 1957 was hij voor een d'ergélijik misdrijf in Noor wegen voor zes jaar naar de gevan genis 'gezonden. Toen was zijn slachtoffer een 15-jarig meisje. Bij zijn vrijlating .had Ohristensen al verklaard te vrezen, da't 'hij nog eens een moord zou plegen. SPORT KORFBAL S.D.K.B.-competitie Voor de korfbalcompetitie van de S.D.K.B. is door de competitieleider de heer N. J. Schults de volgende in deling gemaakt: le klasse: Brou wershaven, Burgh, SKNWK (Nieu- werkerkD, Unitas (Zierikzee), WIK (Kerkwerve), Zeemeeuwen (Haam stede) en ZSC (Scharendijke-Elle- meet), 2e klasse: Brouwershaven II, Burgh II, DES (Sirjansland), DOSKO (Noordwelle), SKNWK II (Nieuwer- kerk), NOAD (Dreischor) en WIK II. 3e klasse: DES II, NOAD II, Re- nesse, Velocitas (Serooskerke), WIK III, Zeemeeuwen II, ZSC II en Uni tas II. Adspiranten. Groep A: Brouwers haven, Burgh, SKNWK, Renesse, WIK A en ZSC. Groep B: Dosko, Noad, WIK B, Unitas en Zeemeeuwen, Pupillen: Brouwershaven, Noad, Velocitas, WIK, Zeemeeuwen en ZSC. Middenstandsontwikkeling, de heer J. C. Deering, gewezen in zijn ope ningsrede op de algemene vergade ring in hotel Figi in Zeist. Ook meende hij, dat een detailhandels brevet in de toekomst wel eens de betekenis van de vakdiploma's sterk kon doen afnemen. De betekenis van de vakdiploma's vermindert. De heer Deering zei, dat deze diploma's voor de detaillist in zijn economische en commerciëële expansie een belemmering vormen nu branchevervaging en de noodza kelijkheid van uitbreiding van assor timent zich voordoen. Voor een de tailhandelsbrevet, waarin een dosis fundamentele warenkennis is opge nomen, wees hij op de reeds be staande praktijk in E.E.G.-verband. De heer Deering achtte de mogelijk heid aanwezig dat in dit opzicht be paalde wijzigingen in de midden standsopleiding niet denkbeeldig zijn Studie nodig De discongruentie bij de waarde van de vestigingsdiploma's moet vol gens de heer Deering worden bestu deerd. Het inzicht in de stof, die in de opleiding wordt geboden, achtte hij met de dag noodzakelijke!*. Voor deze studie zag de- heer Deering graag een commissie in het leven ge roepen, waarin vertegenwoordigers zitten van de departementen van economische zaken en van onderwijs kunsten en wetenschappen, van de onder wijscentrales, van de m.u.l.o.- verenigingen en van de Kamers van Koophandel en Fabrieken. Deze commissie dient ook tot teak te krij gen met plannen te komen om de beide manieren ter verkrijging van een vestigingsdiploma meer gelijk te trekken. li De Turkse regering heeft beslo ten de Turkse schepen, die naar de basis Golsjoek aan de Zee van Mar mora waren teruggekeerd, naar Is- kenderoen (noordoostelijk van Cy prus) te laten terugkomen. Dit meldt het blad „Mylliet". Het bouwen staat, zeker in Neder land, maar ook elders, in het cen trum van de belangstelling. Nieuwe arbeidsbesparende methoden wor den ontwikkeld, de industriële bouw wint veld, maar de nieuwe technieken maakten tot dusver steeds gebruik van conventionele, reeds lang bekende materialen. Daarin komt nu ook verandering. Van met glasvezel gewapend plastic is reeds op de wereldtentoonstelling in Seattle gebruik gemaakt voor de constructie van bepaalde tentoon stellingsruimten. De a.s. wereldten toonstelling in New York zal even eens van de nog niet te overziene mogelijkheden van dit materiaal voorbeelden geven. Het is lichter in gewicht, maar niet minder sterk dan het conventionele bouwmateriaal en geeft gelegenheid tot constructies die met de thans toegepaste bouw stoffen niet kunnen worden verwe zenlijkt. De foto geeft een beeld van het geen de toekomst ongetwijfeld bren gen zal: per helicopter worden de zeer lichte bouwelementen naar de bouwplaats gebracht en geplaatst, als waren het blokken uit de blok kendoos waarmede thans uw kinde ren nog hun fantasieën trachten te verwezenlijken. Ingezonden mededeling DRUM

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9