De nieuwbouw en de bejaardenafdeling van het Corneliahuis EENMALIGE SUBSIDIE VOOR V.V.V. TE OUWERKERK STAD EN EILAND ...voor mij zware Brandaris! RRANDAllIS ZWARE ff;-. SHAG Dinsdag 7 april plechtige opening ZIERIKZEE, 4-4. In aanwezigheid van talryke wereldlijke en kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders, zal dinsdag 7 april de nieuwbouw van het Cor- nelia-ziekenhuis en van de bejaardenafdeling aan het Havenpark 49, plech tig worden geopend door de bisschop van Breda, mgr. G. H. de Vet. Met de bouw van het bejaardentehuis ging een totale vernieuwing van het bestaande pand - het Cornelia Liefdehuis - gepaard, zodat een complex ontstond dat zowel naar het ex- als het interieur uitermate modern en efficiënt mag worden genoemd. Prettig daarbü is dat het gebouw naar styl en vormgeving op geslaagde wyze is aangepast aan de bebouwing in het hart van de stad. De plechtige opening van het complex betekent een belangrijk feit voor de Zierikzeese gemeeenschap in het algemeen en het rooms-katholieke volksdeel en de zusters Franciscanessen - die het huis leiden - in het bij zonder. Met name allen die bij de exploi tatie van het huis zijn betrokken hebben het woord „eindelijk" ge sproken, toen enige tijd geleden de nieuwbouw- en restauratiewerk zaamheden gereed kwamen. Dit „eindelijk" was een reactie op de lange voorbereidingstijd en tenslotte ook op de bouw en verbouw zelf, die in juli 1961 begon en voor de „be drijfsvoering" van het huis uiteraard met talrijke moeilijkheden en beper kingen gepaard ging. De bouw was mogelijk - zoals men zich zal her inneren - door een royale gift van Z.H. de Paus, na de stormramp van 1953, een gift die persoonlijk werd overhandigd door de toenmalige pauselijke internuntius mgr. P. Giobbe. Het begon metafbraak De bouw begon - zoals zo vaak - met afbraak van een aantal oude panden aan het Havenparkt, palend aan de Corneliastichting, de gevel van één waarvan werd opgenomen in het nieuw te bouwen complex, zodat oudheidkundig geen schade werd toegebracht aan de ter plaatse zo fraaie gevelrij. Eenmaal begonnen is de bouw - naar 'n ontwerp van een Nijmeegse architect - nadien vrij voorspoedig verlopen en thans is een geheel be schikbaar, waarvan het voor verple ging bestemde deel plaats biedt aan 25 ziekenbedden, terwijl het andere deel - het bejaardentehuis aan 22 personen onderdak biedt in aparte kamers. Het bejaardentehuis vergde uiter aard ook een aanzienlijke perso neelsuitbreiding. In totaal werken thans in de Corneliastichting drie en twintig zusters, veertien meisjes en twaalf hulpverpleegsters. Misschien 'is het wel uitgesproken nuttig de opnamecapaciteit van met name de bejaardenafdeling, te on derstrepen, daar bij het publiek nog al eens de mening iheerst dat er thans /volop ruimte is". De nuchtere cijfers weerleggen dit, al is de uit breiding natuurlijk 'hoogst welkom. Insiders noemen terecht de combi natie van ziekenhuis en bejaarden tehuis een ideale, omdat tot patiënt geworden bejaarden uiteraard di- recht door het ziekenhuis kunnen worden opgevangen. Vernieuwingen en verbeteringen Zonder hier over te gaan tot een minutieuze 'beschrijving van het ver nieuwde en vergrote -huis, zij wel opgemerkt dat kosten noch moeite zijn gespaard een modern en eficiënt geheel te krijgen. We denken bv. aan de ruime hall, aan de centrale verwarming, de verlaagde plafonds, de doelmatig ingerichte kamers, het sanitair, de uniforme vloerbedek king, het oproepsysteem voor het personeel, de voorraadkamer bij de keuken, de nieuwe broodkeuken, het stijlvolle trappenhuis en het sous- terrain waarin de verpleegsterska mers en meisjeskamers zijn onder gebracht. Na een ingrijpende ver bouwing accepteert men al deze ver beteringen als vanzelfsprekend, maar er steekt natuurlijk een enorm brok overleg en architectonische inventie achter. Het is prettig te kunnen melden dat het publiek van Schouwen-Dui- veland in de gelegenheid wordt ge steld met eigen ogen het huis te zien en wel op donderdag 9 april a.s. van 2-4 uur n.m. Recreatiekamers Laat men dan vooral ook aandacht besteden aan de twee voor bejaar den bestemde aan de voorkant gele gen recreatiiekamers. Twee juweel tjes, die met 'hun zeer stijlvolle meu bilering alleen reeds een correct vi sitekaartje vormen van dit waarde vol complex, dat het stadscentrum thans domineert. De feitelijke ope ningsplechtigheid zal morgen plaats vinden in de R.K. kleuterschool, waarna de genodigden gezamenlijk naar het huis vertrekken, dat - men mag het aannemen - van onder tot boven zal worden bekeken en zon der twijfel bewonderd. kern van vergroot complex Gemeenteraad Duiveland OOSTERLAND, 4-3. De raad van de gemeente Duiveland kwam in vergadering bijeen in het gemeente huis te Oosterland onder leiding van burgemeester A. A. van Eeten. Af wezig was met kennisgeving de heer M. Boogert (SGP). De voorzitter opende de vergadering met het ambtsgebed en deelde mede. dat de gemeentesecretaris, de heer Steke- tee, door ernstige ziekte verhinderd was aanwezig te zijn, en opgenomen moest worden in een ziekenhuis te Schiedam. Spr. hoopte dat hij weer spoedig zal mogen herstellen en zijn werk weer zal kunnen hervatten. Plaats vervangend secretaris is de heer van der Snoek, gemeente-ontvanger. Bij de ingekomen stukken waren een aantal goedkeuringen van Ged. Staten van genomen raadsbesluiten, welke voor kennisgeving weiden aangenomen. Verder werd op het verzoek van de „Ned. Vereniging Bescherming Voetgangers" besloten deze vereniging een jaarlijkse subsi die van f 10 te verlenen. Verder was er bij de ingekomen stukken een af schrift van de raad van de gemeente Utingeradeed, gedateerd 4 febr. 1964, waarin de minister van binnenland se zaken met klem wordt verzocht de gemeente-classificatie zo spoedig mogelijk af te schaffen. Voorgesteld werd aan de raad aan dit voorstel adhaesie te betuigen. De heer Over- beeke z ou een en ander nog wel eens nader willen bezien eer tot ad- ha esiebetuiging zal worden overge gaan, want er is ook een keerzijde aan deze medaille. Nadat hij dit uit de doeken 'had gedaan is men toch het over het algemeen hier niet mee eens, zodat besloten werd adhaesie te betuigen met het voorstel van Utingeradeel. Vcrgaderingsvcrslagen Verslag van door hen bezochte vergaderingen werd gedaan door de heren van Dienst (Aib.) (Centrale Werkplaats); Overbeeke (AR) (Vlees keuringsdienst); L. M. Bolle (SGP) (Waterleiding Sch.jD.) en Stoutjes- dijk (CHU) (Muziekschool). Besloten werd verder tot vaststelling van een saneringsplan te Oosterland voor een gedeelte van de Markt en de Sint Joostdijk voor te bereiden. Het be treft hier het gedeelte van de sme derij van de heer P. Kesteloo tot en met het pand bewoond door mevr. de wed. M. M. Beije. Zulks teneinde ongewenste verbouwingen en bebou wingen te kunnen weren. Omdat de gekozen leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, de heren P. Knuijt te Oosterland en J. J. van Westenbrugge te Ouweikerk voor hun benoeming meenden te. moeten bedanken, werden in hun plaats be noemd de heren P. T. Bolkenbaas, onderwijzer te Oosterland en W. Vijverberg te Ouwcrkerk. De Cen trale fok veedag, welke op het einde van juni e.k. te Zierikzce zal wor den gehouden, verkrijgt van de ge meente een subsidie van f 25 en deelname aan het garantiefonds voor f 100. Besloten werd deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling inzake de Bestuurssohool Zeeland. Uit de begroting voor deze school blijkt dat de kosten hiervoor wor den geraamd op de som van f 28.875. Aangezien Zeeland ongeveer 285000 inwoners <telt zullen de kosten onge veer komen op f 0,10 per inwoner. V.V.V. O uwer kerk Van het bestuur van de V.V.V. te Ouwerkerk is een verzoek binnen gekomen een éénmalige subsidie te verlenen van f 600, welk bedrag als startkapitaal dient te worden gezien voor de aktiviteiten van genoemde vereniging. De heer van Klinken is van oordeel dat al die subsidietoe kenningen op den duur een klein be- grotinkje zullen worden, hetgeen op een vorige vergadering ook door zijn partijgenoot de heer Bolle (SGP) ge releveerd werd. Bovendien vroeg de heer van Klinken zich af of de zon dagsrust hier niet teveel in 'het ge drang zal komen. Kortom, spr. was niet gelukkig met dit voorstel en zal, evenals zijn partijgenoot Bolle, te genstemmen, i.e. althans geacht wil len worden te hebben tegengestemd. Desondanks gaat het voorstel toch door omdat de overige ledën een andere visie op deze materie hadden. Aan de heer L. M. Bolle te Ooster land zal worden verkocht een per ceel grond groot 660 ca. voor de prijs van totaal f 5580, teneinde hierop een zg. „Bogaerswoning" te; bouwen. Aan de heer D. Rentier te Noordgouwe werd verkocht een per ceel bouwgrond te Nieuwerkerk groot 760 ca., voor de prijs van f 5610, liggende aan 'de noordkant van de Deltastraat. Ook 'op dit per ceel zal een woonhuis verrijzen. Ook de heer W. Ista te Oosterland heeft een perceel grond gekocht aan de Van der Havestraat aldaar om een woning op 'te bouwen, liggende naast de winkel van de wed. Th. Bakker. Voor dit perceel bedong de raad f 3.667,50. Ook werd aan genoemde heer Ista verkocht een strook grond lopende van de Van der Havestraat naar zijn garage (achter uitweg) groot 568 ca., voor een totale prijs van f 1504,40. Verkocht werd verder aan de fa. „Vebutex" te Rotterdam een perceel grond te Ouwerkerk groot 866 ca., voor de prijs van f 549. Besloten werd verder aan A. IJzelenberg te Bruinisse te verkopen van het in dustrieterrein te Oosterland een per ceel groot 1025 ca., voor de prijs van f 5381,25, teneinde hierop een wo ning met 'kolenbergplaats te bouwen. Het tweede perceel vanaf de Molen weg van het industrieterrein te Oos terland werd verkocht aan de heer P. Vaane te Oosterland. Het is groot 1580 ca., tegen een prijs van f 8295. Hierop zal verrijzen een autogarage met woonhuis. Vervolgens werd op verzoek van de heren P. van Dij'kc en M. Stouten Janz. te Oosterland, om een perceel bouwgrond te kopen aan de Sandtrömstraat aldaar, vol daan. Hierop zal t.z.t. een dubbel woonhuis verrijzen. Hét perceel van Van Dijke is groot 301 ca., en van Stouten 316 ca., tegen een prijs van resp. f 2071,50 en f 2100. Aan de he ren A. Kwaak en J. Stouten-Knop te Oosterland werd vervolgens een perceel bouwgrond verkocht aan de Van der Havestraat ite Oosterland, eveeneens om een dubbel woonhuis te bouwen .groot voor Kwaak 198 ca., en voor Stouten 207 ca., voor de prijs van resp. f 1485 en f 1552,50. Te Ouwerkerk werd aan P. A. Re- mceus verkocht Cen perceel bouw grond hoek Vissersweg-Kon. Julia- nastraat-Achterweg groot 1000 ca., voor de prijs van f 7500. Op dit.-ter rein zal cen woning worden gebouwd met garage en showroom. Aan M. Smits, commissonair te Oosterland, wordt verkocht enige percelen grond van het industrieterrein te Nieuwer kerk, ter weerszijden vart de Delta straat. In totaal 1288 ca., voor de prijs van f 3.606,40. Verder besloot de raad alle gronden, gelegen in de gemeente Duiveland, bekend als „achtergronden", igelegen achter bouwterreinen na een diepte van 30 m., de prijs te bepalen op f 2,50 per m2. Voor alle verkochte bouwgron den is de voorwaarde van kracht dat binnen de twee jaar op de betref fende percelen gebouwd zal moeten zijn, daar anders 'het perceel weer aan de gemeente terugkeert. De gemeenterekening 1962 is door de rekeningscommissie op dinsadg 24 maart jl. onderzocht, en voorlopig vastgesteld. In de gewone dienst een 'bedrag van f 2.157.840,24 aan in komsten, uitgaven f 2.142.944,49. Tenslotte bleef er een 'batig saldo over van f 7.730,79. De kapitaaldienst gaf te zien f 5.621.424,84 aan ont vangsten, uitgaven f 6.109.138,71, 'daardoor een nadelig saldo van f 487.713,87. Bij monde van de heer van Dienst (Arb.) adviseerde de rek. commsisie de rekening voorlopig vast 'te stellen. Rondvraag Bij 'de rondvraag wees de heer Overbeeke op het plan 'dat er be staat nog enige ouden van dagen woningen te bouwen *te Nieuwer 'kerk. Spr. vreesde dat met het oog op 'de steeds 'hoger wordende bouw kosten, die uiteraard ook merkbaar worden in de huurprijs,- er weinig animo meer zal zijn voor deze wo ningen. Ook was hij niet gelukkig met de plaats waar zij zullen wor den gebouwd. De raadsvoorzitter kon dit standpunt ook wel. gedeelte lijk delen. De heer Op 't Hof (AR) zou graag een grondige verbetering willen zien aangebracht in het to renuurwerk 'te Sirjanslahd. Een wij- zerbord staat al drie maanden stil, de 'klok slaat niet meer en 'de wij- zerverlichting is uitgevallen. Dit ge hele klachtenregister 'dient ten spoe digste te worden nagezien. Verder was spr. niet te spreken over de toe stand van bet 'kerkepaadje te Sir- jansland. Dit wegdek, dat destijds Johnson over de NAVO WASHINGTON, 4-4. - President Lyndon Johnson heeft zaterdagavond op een persconferentie in het Witte Huis verklaard dat de thans vijftien jaar oude NAVO. krachtig verenigd is en zal zijn, wanneer zich ernstige vraagstukken zouden voordoen. „De NAVO-leden staan gereed om de vrijheid op afdoende wijze te ver dedigen, overal waar zij zou worden bedreigd", verklaarde hij, hieraan toevoegend: „De Verenigde Staten zijn over het algemeen zeer inge nomen met dit westerse bondgenoot schap". MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 6-4. Aanvoer 1897 stuks vee, t.w.: 1334 vette koeien en ossen en 563 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 4,10-4,40, f 3,40-4,00, f 3,00- 3,20; varkens (levend gew.) f 2,15- 2,10-2,05. Vette koeien en ossen: aanvoer ta melijk; handel goed; ruim prijshou dend, enkele prima's boven notering. Varkens: aanvoer ruimer, handel vlug, afloop kalm; prijshoudend, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1,95-1,96, slachtzeu- gen f 1,80-1,90 per kg. ZIERIKZEE Vandalisme Opnieuw zijn recentelijk ruim twintig ruiten ingegooid van de Grote Kerk. Het .kerkbestuur wordt door dit jeugdvandalisme bijna tot wanhoop gebracht en men piekert over een bestrij'dingsmogelijkheid van deze ergerliike baldadigheid. NOORDGOUWE „Het Gouwse Masker" opgeheven De bekende en eens zo bloeiende toneelvereniging „Het Gouwse Mas ker" is op de laatst gehouden ver gadering opgeheven. Het waren voornamelijk de financiële moeilijk heden, voortvloeiend uit een te ge ringe publieke belangstelling, die het bestuur hebben gedwongen deze onherroepelijke stap te nemen. grondig werd -vernieuwd, vertoont weer scheuren enz. 'Dit moest niet kunnen, op een paadje waar nooit geen wageruvervóer op komt rijden. Algeme enwas de raad van oordeel dat dit werk niet goed «is gemaakt. De raadsvoorzitter meende te weten dat er echter op het genoemde paad je wel terdege soms met voertuigen wordt gereden. Men durft, aldus de burgemeester, wel een paaltje uit de grond te 'halen om mét een voertuig op 'het paadje te komen. De heer Op 't Hof was van mening dat dit maar één keer is 'gebeurd' en dat het weg dek 'hierdoor nooit stuik kan zijn ge gaan. Een en ander zal worden be zien. De heer van Klinken (SGP) wees op de moeilijkheden die wor den ondervonden op de begraaf plaats te Nieuwerkerk bij het gra ven van een graf. Het daar aanwe zige welzand speelt de gemeente- wrklieden parten, zodat het 'bijna onmogelijk is de vereiste diepte te kunnen graven in verband met ge durige instorting en opwelling. Een bekisting helpt weinig. Het ds een moeilijk probleem, ide heer van Nieuwen'huizen (VVD) zou een on derzoek in willen stellen naar de waterafvoer van de begraafplaats, anderen suggereren om tijdens de wintermaanden op deze moeilijke ge deelten niét te begraven. Een en ander zal worden onder ogen gezien. Verder wees de heer van Klinken op wateroverlast van een ingezete ne van Nieuwerkerk, dat z.i. aan dacht verdient van het gemeentebe stuur. Besloten werd de geon.opzich- ter een onderzoek te doen instellen. Tenslotte braCht de heer Bol'le (SGP) 'het gesprokene van de raadsvoorzit ter in zijn jaaroverzicht betreffende de prijs van het leidingwater in her innering. Volgens de voorzitter be tekende deze prijs (f 0,45 per ircri. een handicap voor industrie en tuin bouw, en zouden er wegen gevon den moeten worden de tarieven ver laagd te krijigen. Ongetwijfeld zou dit een stimulans 'betekenen voor vestigingen van tuinbouw, industrie etc. De heer Bolle zou dan nu graag zo'n ingetreden weg willen zien, en maakte er een voorstel van de Wa terleiding Schouwen-^Du iveland te benaderen teneinde deze materie te bespreken om uiteindelijk tot verla ging van de waterprijzen te komen. Ingezonden mededeling Gemeente Duiveland kreeg oorlogs-dagboek DUIVELAND. 3-4. Voor dc aan vang van de raadsvergadering van de gemeente Duiveland op vrijdag avond j.l. was aanwezig een oud- ingezetene van Nieuwerkerk, de heer M. Wandel uit Souburg met zijn zoon. Deze nog krasse oude heer had het bestaan een dagboek bij te houden van de laatste wereldoorlog, dat na in druk te zijn uitgegeven een lijvig boekdeel van niet minder dan 645 bladzijden vormt. Onder dc titel: „Met God voor Koningin en Vaderland" had de schrijver, die schijnbaar een fantastisch geheugen aan literaire gaven paart, het boek werk opgedragen aan wijlen H.M. Koningin Willtclmina, dc Moeder des Vaderlands. Behalve het schenken van exem plaren aan het Bureau voor Oorlogs documentatie te Amsterdam en aan de Provinciale Zeeuwsche Biblio theek was het zijn wens ook een exemplaar cadeau te 'doen aan zijn geboortedorp dat nu uiteraard de gemeente Duiveland is geworden. Het oorspronkelijk geschreven ma nuscript 'bevat niet minder dan 1200 folio vellen papier, waar dc schrij ver volgens zijn sdhalliing ongeveer oven veel uren aan heeft gearbeid. Menigmaal moesten gedeelten van de herinneringen in 'de grond wor den weggestopt voor 'de bezetters, toen de schrijver nog dn de oorlogs jaren in Oostburg woonde. De bur gemeester toonde zich hoogst vol daan met het pradhtige boekwerk dat een ereplaats in 'het Duiveland- se archief zal krijgen. In het 'begjn van het boekwerk staat d'e slam- boom vermeld van de fam. Wandel sedert 1685. De schenker is een zoon van wijlen de Nieuwerkerkse aanne mer van straatwerken de heer W. Wandel. Namens het gemeentebe stuur heeft 'burgemeester van Eeten de heer Wandel op 'hartelijke wijze dank gebracht voor deze mooie gift. Het is een geste, die 'door de raad op zeer hoge prijs wordt gesteld. Over het algemeen is er zeer weinig lectuur als het. onderhavige dat dc bewogen jaren 1940-1945 van dag tot dag weergeeft, in belevenissen zoals deze in het zwaar getroffen Zeeuws Vlaanderen zijn ondervonden. MADRAS. Veertig personen zyn omgekomen en meer dan honderd gewond by het instorten van een gedeelte van cen middelbare scliool voor meisjes in Madocrai, op onge veer 560 km van Madras in India. Zware shag met mooie lange draad, dus soepel draaien. Zuivere Kentucky-tabak. Lekker pittig maar niet scherp. Goed verpakt, geen kans op uitdrogen. Elk pakje van begin tot eind pure tabak. iTfTfiü't-ïK?-.-V< v.'" r.VAfic -■ Ir $iar' h- r. kn-:si -f LECTEO DNRK StlfiC fl.- in dubbelwandige tabakszak ZWARE SHAG VAN D0UWE EGBERTS Vergadering Vogelwacht „Schouwen-Duiveland' Nog veel te bewaren en te bewaken HAAMSTEDE, 3-4. Dank zy een speciaal ingelegde bus bestond er vrijdagavond voor de in hotel Bom te Haamstede gehouden vergadering van de Vogelwacht vrij goede be langstelling. In zyn welkomtwoord richtte de voorzitter, de heer J. P. C. Boot zich speciaal tot de nieuwe en verre leden, alsmede wethouder v. d. Klooster, de V.V.V.-voorzitter, de heer G. B. Blom, drs. J. Mennema uit Rotterdam, de filmoperateur de heer v. d. Weel uit Goes en tot de secretaris de heer N. H. Lysen, weer hersteld na een ongeluk. Staande werd een aantal overle den VogelWachtleden herdacht, waaronder jhr. Röell, die vanaf de oprichting een trouw lid was en zeer veel aandacht schonk aan het na tuurschoon. Dank bracht de voorzitter aan de heer W. J. Goudzwaard, die door de ontstane moeilijkheden door het anto-ongeluk van de secretaris, toch nog kans zag om de cchvocaties weg te krijgen. In een terugblik over het vorige jaar zei de voorzitter, dat er veel te bewaren en te bewaken blijft op het mooie eiland. Het zal in de toekomst moeilijk zijn om een com promis te vinden tussen die gronden' die voor recreatie nodig zijn en het niet daarvoor geschikte gedeelte. Hierover werd reeds in de lezing van dr. de ^Galan uitvoerig van gedach ten gewisseld onder het thema: „Zijn 10.000 gasten belangrijker dan 10 grutto's?" De voorzitter ging verder met te constateren dat de baldadig heid steeds toeneemt. Als voorbeeld noemde hij de bromritten in het Zeepe, waar binnenkort een einde aan gaat komen door de vaste be waking. Veel gasten gooien het Vogel- wachtbestuur voor de voeten dat ze nergens in mogen, doch de voorzit ter noemde een groot aantal natuur gebieden waar vry gewandeld of verpoosd mag worden. Bovendien zijn unieke broedplaat sen van b.v. de kluten vanuit de auto gade te slaan. Aan de leden vroeg de voorzitter om toch als Vogel wachtlid het goede voorbeeld te ge ven en niet meer in het Zeepe te gaan wandelen. In excursieverband bestaat in de zomermaanden hier al tijd gelegenheid voor. „Dc dwergstern" Dankbaar is de voorzitter voor het vele werk aan de Jeugd-Vogehvacht verricht door de familie Zevering, die helaas het eiland hebben verla ten. Mevr. de Nijs-Weltevreden en de heer A. Damman zullen dit werk voortzetten, zodat binnenkort de „Dwergstern" weer uitkomt. Zij die vorig jaar vele gebieden bewaakten kregen een apart dankwoord van de voorzitter. Ook de asylhouder, de heer M. Bakker, werd dank gebracht Even stipte de voorzitter het I.V.N. aan met als doelstelling de grote massa opvoeden in de natuur opdat ze geen brokken maken. De gidsen- opleiding is hier een voorloper van. Tot het I.V.N. traden reeds 270 le den toe of bijna de helft van het totaal aantal leden. Een nieuwe „burgerlijke stand" der Schouwse vogels is in de maak cn verschijnt binnenkort in druk. De voorzitter wekte de. schoolhoofden op om oen excursie met hun leerlingen in hun omgeving te maken met een natuür- gids der Vogelwacht. De secretaris, de heer N. H. Lysen en de penningmeester, de heer P. de Haan, wei'den dank gebracht voor hun vele werkzaamheden. Het fi- nanciëel overzicht gaf aan inkom sten en uitgaven een bedi'ag te zien groot f 3454,46, met een nadelig sal do van f 50,95. Van de kascommis- sieleden was niemand aanwezig, doch de rekening werd niettemin goedgekeurd. In de nieuwe kascom- missie werden benoemd de heren Rcsmolen jr. uit Renesse en I. Zorge uit Serooskerke. Dat de Vogelwacht tot het I.V.N. toetrad en daardoor op veel breder basis gaat draaien, bleek uit de ver toonde film die deze avond als titel had: Imperialen 00000. Het is de in 1951 vervaardigde film over de oes terteelt in Zeeland en juist in deze tijd een zeer urgente kwestie waar over dagelijks gesproken en gehan deld wordt. De vertoning dezer film was een idee van een der a.s. na- tuurgidsen, de heer W. K. Schot uit Zierikzee. De volgende bijeenkomst van de Vogelwacht zal de geluiden-excursie zijn, die gehouden wordt op Hemel vaartsdag in de vroege morgen, te beginnen bij het slothek te Haam stede. Feest voor prinses Margriet op „Rotterdam DEN HAAG, 4-4. De feestavond, die de Koninklijke Nederlandse Re dersvereniging op 13 maart aan prin ses Mai'griet ter gelegenheid van haar 21ste verjaardag zou aanbieden, doch die in verband met het over lijden van koning Paul I van Grie kenland voorlopig werd uitgesteld, is nu vastgesteld op zaterdag 25 april a.s., op het s.s. „Rotterdam" van de Holland-Amerika Lijn. Dit schip zal dan in Rotterdam liggen afgemeerd. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas G: Burgh-NVS 2-3; SC Gastel-Zierikzee 2-2; Cluzona-Vos meer 1-3; RKFC-Dc Schutters 1-1: VES-DIVO 1-1; Halsteren-Kruisland 2-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetilie le klas B: Zierikzee li-Patrijzen 2-1; Hansw. Boys-Kruiningen 4-2. 2e klas C: Burgh II-Zonnemaire 1-1; Renesse II-SVOWK 2-2; Zie rikzee III-Dreischor II 5-1. Zatcrdagcompetitic lc klas: Wolfaartsdijk-Bruse Boys 2-4; Nicuwland-Kra'bbcndijke II 1-0; Wcmcldinge-AZVV II 2-1. 2c klas B: Duiveland-Brouwersha- ven II 4-2; Coipl. Boys-Heinkens- zand 2-2. 3c klas D: Bruse Boys II-Zwalu- wen 0-2. Junioren Groep B VII: Brouwershaven B I- Renesse B I 0-3. Korfbal S.D.K.B. lo 'klak: Brouworshaven-Burgh 1-6; SKNWK-Unitas 7-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 1