Serooskerke vierde als laatste een geslaagd Strao-feest Auto botste tegen brugleuning bij veerboot STAD EN EILAND Schouwse judoka's maakten beste beurt Na het ringsteekeu volgde vrolijk toneelspel in Dorpshuis Geslaagde feestavond buurtver. „De Stenen Brug" De buurtvereniging „De Stenen Brug" ziet terug op een geslaagde en gezellige Schouwse feestavond, ge houden in hotel „Concordia". De hoofdmoot van deze ontspannings avond vormde de «kleurrijke film „De bewoners van de inlagen", van de Haamsteedse cineast -de heer J. F. J. v. <1. Berge, een film met tal van fraaie fotografische momenten, waar deze cameraman opnieuw veel suc ces mee oogstte. Een zeer gewaardeerde bijdrage aan dit Séhouwse programma werd geleverd door de heer A. Leijdekker, die zichzelf op de guitaar begeleid de in een drietal uitstekende liedjes over Sehouwen-Duiveland. Deze avond betekende voor de heer M. de Regt het afscheid a'ls voorzit ter van „De Stenen Brug". Voor het vele werk voor de buurtvereniging gedaan werd de heer de Regt dank gebracht namens bestuur en leden door de heer M. Poldermans, die zijn woorden onderstreepte met de aanbieding van een boekenbon. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer de Regt (niet her kiesbaar) gekozen de «heer P. Ver- hage. In de vacature ontstaan door het vertrek van mevrouw Argelo werd gekozen mevr. Van der Stel. Na een verloting, waarvoor leuke prijsjes beschikbaar waren gesteld, bleef men nog enige uurtjes gezellig bijeen, waarbij de 'heer J. P. Jong- sehaap op de piano dansmuziek ten gehore bracht. Eierzoekrit M.C. „Sparta" Traditiegetrouw organiseert de motorclub „Sparta" qp de eerste paasdag weer een eierzoekrit voor auto's, motoren en scooters. De start vindt plaats bij het „Huis van Nas sau", waar tevens de inschrijving plaats vindt. De rit wordt uitgezet volgens het reglement van de K.N.M.B. en zal verreden worden met een gemid delde snelheid van 30 km per uur. De totale lengte is plm. 50 km en voert over goede wegen. Bij de finish (hotel Bakker te Burgh) wordt een stuk duinterrein afgezet en daar zullen de deelnemers naar hartelust kunnen zoeken naai de gekleurde (hard gekookte) eieren. Ook de prijzen voor deze rit - hoe kan het anders - zullen weer uit eieren bestaan. Bij goed weer kan de m.c. „Sparta" zeker een groote deel name aan deze poulaire rit tegemoet zien. BURGH Herhalingen uitvoering Kinderkoor Westelijk Schouwen' Voor een propvolle zaal van hotel „Het wapen van Burgh" heeft het Kinderkoor Westelijk Schouwen vrijdagavond voor de inwoners van Burgh een herhaling gegeven van de een week te voren gegeven uitvoe ring in Haamstede. Ook nu weer heeft het aanwezige publiek genoten van 'deze uitvoering, waarin de ope rette „Donal'd de Schapenhoeder" de hoofdschotel betékende. Daar de voorzitter, de heer H. P. Verton, nog steeds ziek is, werd 'het openings woord gesproken door de vice-voor- zitter de heer C. v. d. Maas. Zater dagmiddag hebben de vele bejaar den uit de Westhoek eveneens in „Het wapen van Burgh" genoten van de kinderuitvoerinig. De kinderen kunnen nu weer van 'n welverdien de rust genieten opdat ze in de zo mer weer danig kunnen gaan repe teren voor het programma van de uitvoering in 1965. WESTERSCHOUWEN Het vergaderprogramma Maandagavond vindt in hotel Bom de jaarvergadering plaats van de Vereniging tot Bevordering van het Tuinbou'wonderwijs op Sehouwen- Duiveland. Het proeftuinverslag zal weer worden aangehoord en bespro ken. Dinsdagavond is de ouderavond van de Chr. Nat. school in het Ger. Jeugdgebouw. Eveneens op dinsdagavond de al gemene voorjaarsvergadering van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer „Burgh-Haamstede" in hotel „Het wapen van Burgh". Op deze belang rijke vergadering wordt de rekening over 1961 uit de doeken gedaan, de begroting 1964 vastgesteld, evenals het a.s. contributiebedrag van dit jaar. Naar het model van de ANW zal eveneens aan de leden de status en het huishoudelijk reglement zoals dit ter koninklijke goedkeuring op gestuurd wordt, aangeboden worden Ier vaststelling. Verder zijn medede lingen te vernachten over het te bouwen kantoorgebouw. Op woensdag 25 maart vergadert des avonds de mannenvereniging in de winterkerk Op deze zelfde avond vergadert de afdeling Haamstede -Burgh van de vereniging „Het Groene Kruis" in 't wijkgebouw, met o.a. de bespre king van de concentratie-plannen. Donderdagavond in hotel Bakker te Burgh de algemene ledenvergade ring van de Coöp. Raiffeisenbank „Haamstede". Na het huishoudelijk gedeelte houdt de heer drs. J. Dijk graaf, secretaris van het Landbouw Coöp. Centrum voor Z.W.-Nederland een lezing over het onderwerp: Onze bank en wij". HAAMSTEDE Jaarvergadering Ned. Herv. Kerkkoor Het Haamsteeds Ned. Herv. Kerk koor laat zich dikwijls horen, vooral in het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee en in het rusthuis Duin oord is het gezelschap een graag ge ziene en géhoorde «gaste. Ook de medewerking aan verschillende kerk diensten wordt zeer gewaardeerd. Ondanks deze drutóke bezetting fheeft het -koor toch tijd gevonden om een geheel nieuw programma voor de jaarvergadering in te studeren. De vele aanwezigen, liefhebbers van de vocale 'kunst, hebben kunnen consta teren dat onder de bezielende lei ding van de dirigent, de heer J. Schouls, het koor weer vooruit is ge gaan. Het nummer „Zoek Jezus", ge zongen door de dames Zorge-v. d. Bijl en Boogerd- van Dijke, met or gelbegeleiding van de heer Schouls, werd op verzoek der aanwezigen aan het einde van het programma nog maals gezongen. Doüh ook regisseur G. B. Heutink heeft zijn speelsters en spelers weer tot grote prestaties gevoerd in het toneelstuk ,,'t Verleden spreekt" van Jos Smits en velen hebben onet be traande ogen dit prachtige stuk ge volgd. Een bijzonder woord voor het prachtige spel van de 9-jarige Lend v. d. Bos is zeker on z'-n plaats. Het was voor de voorzitter, de heer W. J. v. d. Maas, die ook de avond imet een kort welkomstwoord had geopend, een dankbare taak om allen te danken die medewerkten aan het welslagen van 'deze avond. De dames en heren tonelisten kre gen een enveloppe met inhoud aan geboden. Ook de autobezitters, die zich steeds weer beschikbaar stellen om dirigenlt en soms 'het gehele koor te vervoeren werden in het dank woord betrokken. Een stevige rug gesteun was do opbrengst van de verloting waarvoor weer fraaie prij zen beschikbaar waren. In het slotwoord, «dat ds. Boer sprak, wees 'deze er op dat men via het spel zich even 'kon verplaatsen in het verleden van enkele mensen, en hieruit blijkt dat het verleden vaak bepalend is voor heden en toe komst. Met het zingen van Gez. 281 vers 1 en 4 werd deze zeer geslaagde avond besloten. Gemeente-avond Ned. Herv. Kerk Op de gemeente-avond der Ned. Herv. gemeente te Haamstede werd in de vacature diaken P. Heijboer voorzien door het kiezen van de heer B. v. d. Weel. Na de bevestiging van laatstgenoemde zal de ikerkeraad dus weer voltallig zijn. Luidklok terug De stilte boven in het torentje der Ned. Herv. kerk, waar zich de luid klok bevindt, was 'al geruime tijd niemand meer opgevallen en daar om deed het vreemd aan dat vorige week dé klok geheel hersteld weer zijn heldere tonen over het dorp deed uitwaaieren. Ongeveer zes maanden bleef Haamstede zonder klokgelui, dodh nu is 'de gehele appa ratuur weer in orde gemaakt. Oök de lui'dklok van de in aanbouw zijn de Ger. kerk heeft proef geluid, doch daar hopen we later nog eens op te rug te komen. ZONNEMAIRE Geslaagd jaarfeest Herv. Jeugdverenigingen Voor een geheel gevulde zaal van het Hervormd verenigingsgebouw gaven de Hervormde jeugdvereni gingen vorige week een geslaagd jaarfeest. Hieraan werd meegewerkt door de meisjesclub „Zonnestraaltje" o.l. v. lef ka van Leeuwen en de jon gensclub „Samen Sterk" o.l.v. de heer J. L. Smits. Na het zingen van gezang 130 1 en 3 opende de heer Smits de avond met een hartelijk welkom tot dea an- wezigen, waarbij hij constateerde dat er wel degelijk sprake is van belang stelling voor het jeugdwerk. Wel speet het spreker dat er voor de oudere verenigingen blijkbaar geen animo weer is. Ds. Oort (consulent) ging hierna voor in gebed. Na de bondsliederen en jaarver slagen van beide verenigingen startte het programma met het toneelstukje „De Bom", hetgeen aardig applaus oogstte. De in de pauze gehouden verloting bracht op f 90,70. Op keu rige wijze werd hierna op de plan ken gebracht het stuk „Baas Bolster knapt het op". Deze geslaagde avond werd besloten met het zingen van gezang 281 1 en 4. DREISCHOR Gift voor „Crescendo" De harmonie „Crescendo" is ver rast met een -gift van 'de Midden- standsvereniging tot een bédraig van f 190. De secretaris van 'de Mrddén- standsvereniginig „De Corridor" de 'heer C. J. van Dixihoorn sprak er - op de werkelijkse ropetiitie-avond van „Crescendo" - zijn voldoening over uit dit bedrag als resultaat van de winkelweek te kunnen overhan digen. De jaarvergadering en de uit voering van de harmonie vielen dit jaar vroeg, zodat de overhandiging van de gift niet anders dan op een wekelijkse repetitie-avond plaats kon vinden. De voorzitter van „Cres cendo", de heer A. J. de Bil, dankte de M'iddenstan'dsvereniging voor de ze sympathieke igeste en zegde alle muzikale medewerking toe voor een eventueel toekomstig ■evenement. Mail, vrouw on dochtertje liepen verwondingen op Zaterdag hebben de inwoners van Serooskerke, als laatsten van de zes Strü-vierende kernen, op uitbundige wijze hun StrS-feest gevierd. Te omstreeks 1 uur vertrekken één dame en 7 heren op hun mooi versierde paarden van het dorp voor een rondrit. Om half drie arriveerden de rui ters bij de Schelphoek waarna de paarden het strandje werden opge dreven om in 'het zilte nat de „benen te spoelen". Velen sloegen vanaf de dijk dit fraaie schouwspel gade. en menig kiekje werd genomen. Inmiddels stond het muziekgezel schap „Luotor öt Emergo" uit Re- nesse, onder leiding van haar direc teur, de 'heer J. H. Blom, aangetre den, en onder vrolijke tonen van het muziekgezelschap werd vervolgens naar het dorp getrokken, waar in middels heel wat mensen op de been waren gekomen. Na een rondmars door het worp wei-d halt gehouden 'bij 'het Dorps huis. Hier werd allereerst het woord gevoerd door de heer M. Geluk, die alle aanwezigen, i.z. de loco-burge meester van Westerschouwen, de heer P. Vis, wethouder v. d. Kloos ter. de Strarijders en -het muziek gezelschap hartelijk welkom heette. De heer Geluk von'd 'het verheugend ONTSLUITING STIL STRAND WESTERSCHOUWEN, 21-3. Maan dag (vandaag) gaat de Provinciale Waterstaat beginnen met het uitzet ten van de Zuidweg. Dit is dus de weg die aansluit op de provinciale weg van Serooskerke naar Haam stede en die zal dienen om het te verwachten grote aantal gemotori seerde recreanten zo snel mogelijk naar het strand te leiden. Reeds eerder werd deze weg uit gezet doch dit plan \yerd toen ver worpen en alle moeite was vergeefs. Het eerste tracé liep te veel door de fraaie gebieden van het Rijksdomein en daarom werden 'de klachten inge willigd, zodat nu een 'nieuw plan is opgezet. Zoals de meesten wel we ten loopt de Zuidweg over ide Moer- weg, de Kraaijesternseweg en een gedeelte van Diingenusweg, die daar toe sterk verbreed zullen worden. In een heel lange S-bocht komt de weg dan op de Hogeweg, welks be staand tracé ze gaat volger, van kort bij de villa „Lentevreugd" tot aan de villa ,.De Houtsnip" alwaar ze af buigt in 'het Domeingebied en 'het daar liggend pad volgt 'dat overgaat in het ruiterpad richting strand. Daar komen uitgebreide parkeer terreinen. De bezoekers kunnen dus van hier verder wandelen over het strand in de richting vuurtoren zo dat een nieuw strandgedeelte, waar nog niet zoveel badgasten kwamen, ontsloten wordt. Hoe brééd de nieu we weg wordt is nog niet bekend, KERKWERVE Zaterdag 21 maart vond in het verenigingsgebouw te Kerkwerve, voor een géheel gevulde zaal, de jaarlijkse uitvoering plaats van de toneelgroep van de s.v. W.I.K. Onder regie van de 'heer J. v. Bij- levelt, die tevens de hoofdrol ver tolkte, werd met vaart 'het blijspel „Dokter Lesco" ten tonele gebracht. De 'grimmige en bulderende dokter Lesco was 'het middelpunt van het stuk. Het toneel bracht 'hét publiek naar de huiskamer van 'dokter Lesco en men kon zien en horen hoe een streng opgevoed meisje, kleindoch ter van dokter Lesco werd ontvan gen. Door een radicale verandering in de opvoeding van zijn kleindoch ter kwamen er vele verwikkelingen, die uiteindelijk toch door dokter Lesco werden opgelost. Naast hét spel van de heer J. v. Bijlevelt als Lesco, mogen wij zeker ZIERIKZEE, 23-3. Zaterdag 21 maart j.l. werden in het gloednieuwe dorpshuis „Het Kompas" te Hoeven b(j Roosendaal schoolkampioen- schappen gehouden, georganiseerd door de judoschool van de heer J. C. Peeters uit Breda. Er werd aan deel- genocen dcor leerlingen uit alle dojo's van de heer Peters, w.o. uit Tilburg, Breda, Lepelstraat en Zie rikzee. In totaal waren er deze middag ongeveer 175 meest jeugdige judo ka's bijeen, waarvan er 30 van Sehouwen-Duiveland afkomstig wa ren. Dit grote aantal deelnemers le verde een groot aantal te spelen par tijen op, hetgeen dan ook de 200 dicht benaderde, zo niet overschreed. Er werd gewerkt op twee matten met een wedstrijdduur van maxi maal 2 minuten. De voorronde's vonden allen plaats in de middag, hetgeen dank zij het handhaven van een strak tijdschema allemaal goed verliep. De eerste wedstrijder? in de voorronde's begonnen omstreeks 13.30 uur en eerst tegen 7 uur was de laatste partij in deze reeks afge werkt. Reeds om half acht waren de finalisten opnieuw aan de beurt om de laatste beletselen voor een kampioenschap te trachten weg te werken. De Zicrikzcesc deelnemers De uit Zierikzee afkomstige judo ka's hebben zich deze dag dapper geweerd en hebben enkele fraaie re- - sultatcn weten te bereiken. Een flink dat op het kleine plaatsje Seroos kerke nog 8 ruiters aan het Strarij- den deelnamen. Hij dankte vervol gens het gemeentebestuur voor de verleende medewerking en wenste alle aanwezigen een prettig Straf eest toe. Ringsteken Na enkele muzieknummers door het muziekgezelschap „Luctor et Emergo" werd met ihet ringsteken begonnen. De eerste prijs (wisselbe- kerd) werd gewonnen door de heer L. Straayer. De volgende prijzen kwamen achtereenvolgens in het be zit van: 2. mej. Gerda Bouwman, 3. M. Bouwman, 4. L. Hart C-Jz., 5. M. Klaasse, 6. N. v. d. Sfolpe, 7. J. Ge- lennse en no. 8 A. Jonker. De be schikbaar 'gestelde prijzen beston den uit fraaie gebruiksvoorwerpen. De regen bracht een voortijdig einde aan 'het feest op straat, doch het feest werd in üiet Dorpshuis voortgezet. Ter gelegenheid van de Stravie- ring gaf de Vereniging Dorpsge meenschap in 'de vooravond een to neeluitvoering in de zaal van 'het Dorpsbuis. Door een toneelgroepje, gevormd' uit inwoners van Seroos kerke, werd de klucht in drie bedrij ven van Hans Nesna „Er was laatst een meisje loos" opgevoerd. Deze klucht, een matrozen-grap, werd door doch men spreekt van een twee- baansweg met aan weerszijden een fietspad, waardoor de totale 'breedte ongeveer 30 meter zou bedragen. Als de dammen en bruggen klaar zijn, zullen de talloze motorvoertui gen nog geruime tijd de oude ver bindingswegen moeten volgen om 'het strand te bereiken, omdat de Zuidweg dan nog lang niet klaar zal zijn. Dit is ten zeerste te betreuren doch het kan niet anders. Vooral autobussen met dagjesmensen die in veel grotere mate te verwachten zijn 'kunnen 'het verkeer in moeilijkhe den bren'gen en 'heit zullen in het bij zonder de parkeerterreinen zijn die ■het zwaar te verduren krijgen. De dertiende Bildei-berg-confe- rentie, te Williamsburg, in de Ame rikaanse staat Virginia gehouden, is zondag geëindigd zoals zij begonnen is, namelijk in stilte. Over het ge sprokene is geen officiële verklaring verstrekt. De Belgische vice-premier fin minister van buitenlandse zaken, Paul Henri Spaak en premier Adoe- la van Kongo hebben vrijdag in Leopoldstad het verdrag voor de overdracht van de Belgische mili taire bases in Kongo aan de Kongo lese regering getekend. ook de aridere rollen wel noemen. Na afloop kon 'de voorzitter -de heer K. A. van Langeraad, na hartelijk applaus van 'het publ'iek. de toneel groep, bestaande uit 'de dames M. Kesteloo-Hage, M. Ooms-v. Gemert en Willy van der Have, 'de 'heren J. v. Bijlevelt, M. Berrevoets, A. Ver- hage, P. Berrevoets, N. v. :d. Have, C. Feijtel, hartelijk dank 'brengen voor het door hen gébrachte spel. De souffleur, de heer J. Kort, alsmede de grimeur de 'heer Uil te Zierikzee, werden in de dank betrokken. Als anonieme medespeelster in 'het to neelstuk werd de bejaarde mevr. Boot-Stoel speciaal door de voorzit ter dank gebracht. De s.v. W.I.K. heeft met het bren gen van dit toneelstuk getoond, dat de vereniging springlevend is en met belangstelling zien wij dan ook de verdere verrichtingen tegemoet. Tussentijds werd een geslaagde verloting gehouden. aantal wist in zijn klasse tot de hal ve finale door te dringen, terwijl drie judoka's met een kampioenstitel naar huis konden. Bij de jeugd tot en met 10 jaar kwamen in de halve finale G. de Waard uit Haamstede en P. Mat- thijsse uit Zierikzee. In de klasse alle categorieën van deze groep was de finale geheel een Schouwse aan gelegenheid, want die ging tussen J. de Waard en C. Moelker, beiden uit Haamstede, waarbij C. Moelker zich als eerste wist te plaatsen. Bij de jeugd van 11-12 jaar was het Paul Bezuijen die zich tot in de halve finale wist te handhaven. Bij de jeugd van 13-14 jaar wist Wijnand de Boer in zijn gewichts klasse beslag te leggen op de tweede kampioenstitel voor Zierikzee, ter wijl hij in de klasse alle categorieëën de halve finale bereikte. Bij de senioren lichtgewicht be haalde P. de Vlieger het schoolkam- pioenschap, terwijl hij in de klasse alle categorieën in de halve finale werd uitgeschakeld door de in Zie rikzee welbekende Th. Vermeer uit Lepelstraat. Bij de senioren zwaargewicht was het A. Jumelet die de halve finale bereikte. Alle judoka's, welke een kampi oenstitel wisten te behalen en blau we band of lager waren, werden meteen bevorderd. Uit de resultaten welke door de Schouwse judoka's werden bereikt, kan worden afgeleid, dat zij voor hun collega's uit West-Brabant zeker niet onder doen. de spelers voortreffelijk ten tonele gebracht. De spelers oogstten na af loop een daverend applaus. Mede werkenden aan deze klucht waren de dames: mevr. Bakker-Krijger, mevr. N. Verboom-van Dienst, mej. K. de Meij, mej. M. Baarsen en de heren: W. H. Bakker, L. Hart, L. Straayer, J. C. de Meij, L. Bakker en B. Baarsen. De voorzitter van de Dorpsge meenschap, de 'heer J. van Antwer pen, sprak een openings- en dank woord. De medewerkenden aan de •klucht mochten elk een kleine atten tie in ontvangst nemen. Na afloop van de klucht volgde een 'gezellig bal met medewerking van een bandje uit Steenbergen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 23-3. Aangevoerd 2089 stuks vee, t.w.: 1319 vette koeien en ossen en 770 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen f 3,90-4,20, f 3,10-3,80, f 2,75- 3,00; varkens (levend gew.) f 2,05- 2,00-1,95. Vette koeien en ossen: aanvoer als vorige week; handel zeer kalm; prij zen gedrukt, prima's boven notering. Varkens: aanvoer aanmerkelijk rui mer; handel redelijk; prijzen aan vankelijk boven notering, welke tij dens de markt terugliepen, zware varkens f 1,85-1,90, slachtzeugen f 1,80-1,85 per kg. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ALMELO. In het R.K. ziekenhuis te Almelo is de 'driejarige Mar ja Makel uit Almelo overieden. Het kind was opgenomen, nadat het een grote dosis slaaptabletten had opge geten. Het meisje had die gevonden in een handtasje van haar moeder. 's-HERTOGENBOSCH. Nog in de loop van dit jaar zal vermoedelijk de 24ste myt'hylsehool in Nederland worden geopen'd. Dit deelde de hoofdinspecteur van Ihet buitenge woon lager onderwijs, de heer N. van der Vliet, mee in 's-Hertogen- bosch, waar de 20ste mythylschool, de Gabriëlschool, 'is geopend. Vlak na de oorlog telde ons lanid maar drie van dergelijke sdholen voor li chamelijk 'gehandicapte kinderen. ROTTERDAM. In de Rivièra-hal te Rotterdam wordt zaterdag 4 april de 52e Bonsdag van de Bond van Ge reformeerde Jeugdorganisaties ge houden. In deze bijeenkomst zal worden beslist over aansluiting bij de Nederlandse Jeugd Gemeenschap. Ds. K. A. Schippers (Amersfoort), directeur van de Nederlandse Gere formeerde Jeugdraad, spreekt over „Christelijke levensstijl". DELFT. Ir. P. H. Dingemans bi. uit Utrecht 'is winnaar geworden van de prijsvraag die de 'gemeente Delft indertijd heeft uitgeschreven voor een gebouw dat bestemd is voor huisvesting van de openbare en de r.k. leeszaal en dat tevens een waar dige afsluiting zal vormen van het historische Prinsenhof-complex aan de westzijde. DEN HAAG. Bij Koninklijk Be sluit is drs. H. A. Korthals benoemd tot lid van de Raad van State. De heer Korthals, die van 1959 tot 1963 vice-minister president, tevens mi nister van verkeer en waterstaaat in 'het kabinet de Quay was, bezet hier mee een van de nieuwe plaatsen in de Raad van State. WORMERVEER. In tegenstelling tot de verwachtingen van de 'directie van „Naaiden Kemi" blijft de slui ting van 'het talloliebedrijf te Wor- merveer gehandhaafd. DEN HAAG. Het onderzoek vol gens de conjunctuurtestmethode over de gang van zaken in februari bij 'de Nederlandse industrie van hét Cen traal Bureau voor de Statistiek geeft onder meer aan dat 'de gemiddelde dagproduktie bij de in het onder zoek betrokken ondernemingen we derom een stijging vertoonde. WINTERSWIJK. De 63-jarige landbouwer H. Nijman uit Aalten is, toen hij per bromfiets de provinciale weg Aalten-Winterswijk onder de gemeente Winterswijk overstak, door een personenauto gegrepen en op slag gedood. ZIERIKZEE Kringvergadering Rode Kruis Op zaterdag 18 april a.s. woidt in „De Prins van Oranje" te Goes de kringvergadering gehouden van de afdelingsbesturen van het Rode Kruis in Zeeland. Tijdens deze ver gadering zal o.a. vanwege het hoofd bestuur de uitreiking plaats vinden van het provinciaal campagnebord inzake de inzameling 1963. Aan het slot zal dokter J. Stumpius een kor te causerie houden over het inrich ten van noodhospitalen, waarna een gemeenschappelijke koffiemaaltijd zal plaats vinden. Vergadering Philalelica Heden (maandag) 23 maart wordt in „Mondragon" een vergadering ge houden van de afdeling Sehouwen- Duiveland van de vereniging „Phila- telica". Van de junioren 15-16 jaar dron gen tot de halve finale door Jan de Jong en Tobi Visser uit Zierikzee, terwijl in alle categorieën ditzelfde werd gedaan door Diclc de Rijke cn Tobi Visser. ZIJPE, 22-3. Zondagmorgen om streeks half negen is een personen auto bestuurd door mevrouw L.-B. uit Burgh in botsing gekomen met de brugleuning b(j het oprijden van de brug naar de veerboot te Zijpc. Door de scliok werd de naast de be stuurster zittende echtgenoot, de heer N. II. L., uit de auto geworpen. Het achterin zittende 14-jarige doch tertje van de familie L. kreeg een lichte hersenschudding. Nadat dokter K. van Leeuwen van Bruinissc do eerste hulp had ver leend, werden echtpaar en dochtertje opgenomen in het Rode Kruis zie kenhuis te Zierikzee. Over de aard van de verwondin gen kon ons geen nadere zekerheid worden verschaft, doch de betrokke nen bevonden zich heden (maandag) morgen nog in het ziekenhuis voor verdere behandeling. De auto schijnt met flinke snelheid tegen de brugleuning te zijn gebotst, maar over de juiste oorzaak tast men nog in het duister. De rijkspolitie een nader onderzoek in. OUWERKERK V.V.V. Ouwerkerk maakt plannen Een nieuw bestuur van de V.V.V. te Ouwerkerk heeft de vereniging, waarvan de laatste tijd nog slechts weinig activiteit uitging, nieuw le ven ingeblazen. Voorlopig werd be sloten tot het organiseren van een foto-tentoonstelling in de maand augustus. Voorts staat op het pro gramma een V.V.V.-oriënteringsrit, te houden op 25 juli a.s. Momenteel wordt gewerkt aan de voorbereidin gen om te komen tot de verschijning van een folder. Het bestuur is als volgt samengesteld: de heren R. Smits, voorzitter; J. M. Holm, secre taris; M. Koster, penningmeester en M. Romeijn, lid. Dp de verdere activi teitenvan de V.V.V. Ouwerkerk ho pen wij nog nader terug te komen. BRUINISSE Kind gered door mond-op-mond-methode Door het kordate optreden van mevrouw van. den Berge-Paape werd waarschijnlijk het leven gered van de vierjarige Leo Hanse. Dit kind was met zijn broertje, de zesjarige Jan en enkele andere vriendjes aan het spelen aan het wa ter bij de oesterpunnen aan de Bcomdijk, toen het in het water viel. Zijn broertje liep toen ijlings naar huis om aan zijn vader te gaan ver tellen, dat Leo in het water was gevallen De heer Hanse aarzelde niet en liep zo hard hij kon naar de plaats van hel onheil achter de dijk en sprong gekleed te water om het bewusteloze kind uit het water van de oesterputten te halen. Onder de toegeschoten omwonenden was ook mevr. van den Berg uit de Prinses Irenestraat. Daar deze op de cursus E.H.B.O. ook de mond-op-mond- methode voor het redden van dren kelingen in theorie had beoefend, kon zij nu het geleerde in de prak tijk toepassen en met succes. Het be wusteloze kind kwam tot bewustzijn en kon weer aan de hevig ontstelde ouders worden gegeven. De vader werd door de koude bevangen en moest door de omstanders onder steund worden om te voorkomen dat ook hij het bewustzijn verloor. Inbraak in wachtlokaal Anna Jacoba Polder De rijkspolitie alhier stelt momen teel een onderzoek in naar enige on bekenden, die een klein geldbedrag .hebben ontvreemd uit het onbe woonde wachtlokaal van de R.T.M. te Anna Jacobapolder. Deze inbraak heeft zaterdagavond jl. plaats gevon den. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. SPORT Nederlandse micro-korfbal kampioenschappen Aan >de Ned. Micro-korfbalkampi oenschappen. gehouden in de Hout- rusthallen te Den Haag nam, even als vorig jaar, ook de Sohouw.se kampioensploeg Burgh deel. De groen-witten deden 'het beter dan vorig jaar, toen met grote cijfers werd verloren dodh ze konden zich niet tot in de finale korfballen.. De eerste wedstrijd speelden ze tegen Delta-Sport, de kampioen van Over- flakkee en Burgh won verdiend met 2-0. De volgen'de wedstrijd, tegen S.K.F. uit Veenendaal was een zware opgave en de uitslag werd 5-1 voor S.K.F. De laatste match was tegen Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen, de kampioen van voroig jaar. Burgh verdedigde zich hardnekkig doch'kon niet veiihinde.ren dat ze met 4-1 ver slagen werden. S.K.F. wist na een strafworpenduel met Tjoba te win nen en in d efinale door te dringen. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klasse G: De Schutters-Cluzona 1-1; Kruisland-RKFC 4-1; NVS-SC Gastel 2-2. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie 2e klasse G: Zonnemaire-Brou- wershaven 5-1; Zierikzee III-Burgh II 4-3; SVOWK-Dreischor II 5-0. Zaterdagcompetitie le klasse: MEVO-Wemeldinge 0-1; Bruse Boys-Krabbendijke II 2-2; Nieuwland-Hoëk 2-1; Kats-Kapelle 0-1; AZVV II-Wolfaartsdijk 3-3. 2e klasse B: Brouwershaven II- Kloetinge 0-4; Beren-Duiveland 3-2; SVD-SKNWK 5-3. 3e klasse D: Zwaluwen-MEVO II 5-4; Bevelanders-Wissenkerke 4-6. Junioren Groep A IV: Zierikzee A I-Kloe- tinge A I 2-5; MEVO A I-Goes All 4-6. Groep B VII: Renesse B I-Brou wershaven BI 3-1. Groep B VIII: SKNWK B I-Bruse Boys B I 0-10. Brouwershaven II-Kloetinge 0-4 De match, welke zaterdagmiddag werd gespeeld kan gesalietst worden als de wedstrijd met de gemiste kan sen bij beide ploegen. Zagen we de thuisclub voor open doel opgelegde kansen missen, de tegenstanders muntten al evenzeer uit door slecht geriéht sdhieten. Het spel was aan weerszijden met vlagen lusteloos en elk verband ontbrak. Het werd dan ook een 0-0 ruststand. Na de thee gingen de gasten beter combineren en werden hun aanvallen ook ge vaarlijker. Het was inmiddels gaan stortregenen zodat de loodzware bal op het sijpelend veld «bijna niet voor uit kwam. Totaal doorweekt weid ccihtcr doorgespeeld cn 'de spelers solliciteerden dan ook naar een ge duchte verkoudheid. Glijpartijen za gen we bij de vleet maar de gasten bleven beter op de been dan de Brouwenaars. De stand bleef blank tot de 15e minuut waarna het eerste doelpunt werd gescoord. Onder strie mende regenvlagen wisten de gaston de eindstand op 0-4 te bepalen. Vandaag begint men met tracé Zuidweg uit te zetten Toneelgroep s.v. W.I.K. bracht spel „Dokter Lesco" Geslaagde schoolkampioenschappen te Hoeven (N.B.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6