IKiiiIililiB Het Gelukskind Bijzondere Paasprijzen Voor slechts 8 goede voorspellingen No. 1 t/m 8 VERONTRUSTING OVER VERDWIJNING NATUURGEBIED Puntenverdeling meevaller voor Oranje L&0 varkensvlees SUCCESJES L&O ANKER - Zierikzee Deze week nog 3 x f. 25.000.- Zie strooibiljetten die plaats is vrij voor U agent(e) van politie „Open groene ruimte" wordt schaars in ons land AMSTERDAM, 21-3. In het jaar verslag van de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten in Nederland, uitgebracht op de alge mene ledenvergadering zaterdagmid dag In Amstrdam,wordt met veront rusting gesproken over wat er nog vóór het jaar 2000 aan natuurterrei nen dreigt te verdwijnen, als men zich niet met kracht te weer stelt. Zoals bekend.is „Natuurmonumen ten" de grootste particuliere natuur beschermingsorganisatie hier te lan de, die zich ten doel stelt natuur- en recreatieterreinen door aankoop te behouden en in het algemeen de strijd voor de natuurbescherming, zo wel ten behoeve van het weten schappelijk belang als ten behoeve van landschapsschoon en recreatie, te voeren. De vereniging, die 47.500 leden telt. bezit 80 natuurreservaten in alle delen van Nederland, zoals het Naardermeer, het Nationaal Park Veluwezoom, de Oisterwijkse Ven nen en de Dwingelose heide. „Tegenwerkers" Wij. leden van natuurmonumenten zo /.egt het verslag, moeten in deze tijd wel eens de schijn aannemen tegenwerkers, afremmers, zelfs op roerkraaiers te zijn. In Rotterdam Voettocht over de Noordpool OTTAWA, 21-3. Een groep Noren is vrijdag van Alert eiland Ellesmere, de noorde lijkst punt van Canada, ver trokken om te proberen te voet de Noordpool over te steken. De elf man staan onder lei ding van de 25-jarige ski-in structeur van het Noorse le ger, Björn Staib. Allen zijn ge oefende militairen. Zij hebben honderd sleehonden bij zich. De afstand schat men op 2400 kilometer, waarover de pool reizigers tien weken denken te doen. Sedert de expeditie van admiraal Peary in 1909 zijn geen voettochten meer naar de Noordpool gemaakt. De ex peditie denkt uit te komen op Spitsbergen of de Russische Severenay Zembla-eilanden voor de kust van Siberië. noemt men dat „hinderlijk door de natuurbescherming voor de voeten gelopen worden". Het spijt de ver eniging hinderlijk te meoten zijn, maar ze meent er klemmende reden voor te hebben. De open groene ruim te zal straks het meest kostbare, meest schaarse artikel in ons land zijn en het behoud van die groene ruimte betekent naar haar mening een van de meest beheersende fac toren in de stedebouwkundige ont wikkeling. Wij beginnen, aldus het verslag, steeds meer te begrijpen, dat, als wij zo doorgaan, de natuur- ruimte zal verminderen tot beneden het „sociaal minimum" en dat wij ons milieu op een verschrikkelijke wijze dreigen te bederven. Pleisterplaats, vogelbevolking In het verslag wordt voorts gewe zen op de uitzonderlijke betekenis die ons land heeft als pleisterplaats op de trekweg van de Noordeuropese vogelbevolking. Tienduizenden vo gels, soms meer dan de helft van de totale wereldpopulatie van één soort, vinden op hun lange trekroute in herfst, winter en voorjaar, een voed sel- en verblijfplaats op de zilte bui tendijkse gronden en daarnaast ook cp binnendijkse drassige graslanden. De toestand is zodanig ,dat er be paald reden is om alarm te slaan. Het tot stand brengen van reserva ten stuit volgens het verslag tot dus ver op grote moeilijkheden. De Lau- werszee wordt bedijkt, waarmee be langrijke slikken, onuitputtelijke voedselbron voor ontelbare vogel- scharen, zullen verdwijnen. Na de Deltawerken doemt de in poldering van de Waddenzee aan de horizon op, nu nog het grootste en meest ongerepte natuurgebied van Nederland, hetgeen het verslag al weer een reden tot ernstige bezin ning noemt. Nederland—België 0—0 ANTWERPEN, 22-3. - Doelpunten maken een voetbalwedstrijd nu een maal attractief en daarom is het moeilijk enthousiast te zijn over de 98ste interland tussen België en Ne derland, al was de puntenverdeling voor Oranje bepaald een meevaller. Men kan waardering hebben voor de Nederlandse defensie, die de ge vaarlijke Belgische aanvallers het scoren hebben belet, maar daar staat tegenover dat van de voorhoede, het goede spel van debutant Lambert Verdonk en het harde werken van Piet Krui ver ten spijt, toch weinig uitging. De Belgische achterhoede, minder hecht dan die van Oranje, werd slechts zelden aan grote druk blootgesteld en daarmee is het doel puntloze gelijke spel, het eerste in de lange reeks ontmoetingen tussen beide landen, in feite verklaard. Toch heeft het er lange tijd niet naar uitgezien, dat de man aan het scode bord in het oude stadion wer keloos zou blijven. De Belgen toon den reeds dadelijk na de aftrap van middenvoor Van Himst een voor liefde voor de aanval en daarbij lie pen de combinaties zo soepel, dat het de vele Nederlanders onder de onge veer 50.000 toeschouwers angstig om het hart werd. Vergeleken bij de in- BROUWERSHAVEN Geslaagde ouderavond openbare lagere school Vorige week donderdag hield de o.l.-school te Brouwershaven in hotel .Jacob Cats" haar jaarlij'kse feest avond, waarvoor zowel van 'de zijde der ouders als de leden van volks onderwijs een goede 'belangstelling bestond. De voorzitter der oudercommissie, de heer J. C. A. Koster, verwelkomde de aanwezigen. Hij vond het jammer dat de hoofdleidster der kleuter school, mej. E. Quant niet aanwezig kon zijn, daar zij juist te klassen 4, 5 en 6 der o.l.-school, die deze avond verzorgen, zelf nog op de kleuter school onderwezen ihad. Wegens ziekte was verhinderd de heer C. J. Bijkerke, die steeds veel voor de school doet, o.a. 'het draaien van films tijdens feestbijeenkomsten en het verzorgen tijdens de schoolreis jes naar de „Koebel" te Burgh. Als blijk van waardering zal de heer Bijkerke een attentie worden aange boden. De programma-onderdelen werden aan elkaar gepraat per microfoon door Léo Smalheer. Gevarieerd programma Een groep kinderen o.l.v. de on derwijzer de heer A. J. Langedij'k opende het programma met een aan tal zangnummertjes, welke bijzonder in de smaa'k vielen. Ook de gymnas- tiokgroep en het "blökfluitensemble o.i.v. de heer Lanigen'dij'k kweten zich bijzonder van ihun taak en mochten diverse malen een hartelijk applausje in ontvangst nemen. Vooral tijdens 'het liedje naar de melodie van „Vrolijke Musici" met de tekst „Steden en dorpen kunnen vergaan, maar onze oude school bli'fst steeds bestaan" wisten de zan gei's en zangeressen de zaal op hun handje te 'krijgen. Hoofdschotel van deze avond was de opvoering van •het toneelstuk „Veldlapper en schoenwachter" door J. v. d. Hey- den en J. A. Tempelaar. Janette van Ham, Celia v. d. Berg, Cor Dorst, Wim Waleboer en Piet Bos ontpop ten zich als echte tonelisten en me- gewikkelde aanvalspatronen, die de Rode Duivels op de grasmat legden, staken de schaarse tegenacties van Oranje maar pover af, hetgeen ech ter niet betekende dat Nederland geen kansen kreeg. HAARLEM. B. en w. van Haarlem en de Stichting Haarlems Bloei heb ben het 'begin van de lente en 'de opening van 'het 'bloembollenseizoen 1964 gevierd met een feestelijke re ceptie in het Frans Halsmuseum. MARKTBERICHTEN Eierprijzcn V.E.C.E. In de periode van 16 maart tot en met 21 maart werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald f 1,91 per kg. Voor vuilschaliige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbe taald. Omroeporganisatie voor de hoofdstad AMSTERDAM, 21-3. „Het Pa rool" heeft een omroeporganisatie voor de bevolking van het stadsge bied van Amsterdam gesticht onder de naam „Stichting Radio-Omroep en Televisiezender het Parool". Aan vragen voor zendtijdmachtiging zijn al gericht tot de ministers van on derwijs, kunsten en wetenschappen en van verkeer en waterstaat, zo deelt „Het Parool" mede. Het blad meldt verder: „de nieu we omroeporganisatie wil haar aan dacht en activiteiten richten op nieuws en informatie over het plaat selijk gebeuren in al zijn facetten, zoals kunst en kuituur, sport, poli tiek, verenigingsleven, ontspanning, amusement. Voor wat de televisie aangaat meent „Het Parool" dat ex ploitatie alleen mogelijk zal zijn wanneer in bescheiden mate ook re clameboodschappen kunnen worden uitgezonden". nig lachsalvo ontsproot in de zaal. Dit stuk werd gespeeld onder regie van onderwijzeres mej. A. de Ko- nink. Met een aantal gymoefeningen door een vijftal jongens werd deze avond besloten. Ter dekking der ge maakte kosten werden lootjes ver kocht. De heer Koster 'bedankte ten slotte alle medewerkers, onderwij zend personeel en belangstellenden. Feuilleton door B. J. ten Wesepe Jan knikte heftig. „Zeer zeker, me neer. Het is allemaal heel logisch". „Juist. Nu heb ik mensen, die alle zaken regelmatig bezoeken. Noem ze vertegenwoordigers. Zij brengen ons dus de orders. Wij fabriceren en le veren af. Komen de vertegenwoordi gers met voldoende orders hier, dan kunnen wij volop produceren. En nu kom ik, waar ik wil z;m: Dit laatste gaat sinds enige maanden niet meer zo, als noodzakelijk is. Weliswaar stijgt de omzet nog steeds, maar vol gens mij houdt die stijging geen ge lijke tred met de groter wordende welvaart in ons land. Kunt U mij volgen?". „Zeker meneer. Daarin zou dus opgesloten liggen, dat uw concur renten fabrieken zowel als zaken er meer van profiteren dan U en uw zaken". De ander knikte tevreden. „Dat ziet U goed. En daarin moet veran dering komen. Zelf ben ik, jammer genoeg, niet in staat regelmatig alle winkels in het land te bezoeken. Daarvoor ontbreekt mij ten enen male de tijd. Daarom kwam in mijn hoofd op, iemand aan te stellen als laten we hel noemen: bedrijfseco noom. Nu had ik natuurlijk enkele advertenties kunnen plaatsen en daarop zouden natuurlijk sollicitan ten gekomen zijn. Maar in bepaalde opzichten ben ik een eigenaardig mens. meneer Stuurman. Misschien ook wel eens ouderwets. Ik zie niet veel heil in een dergelijke adverten tie. Ik bezit een beetje mensenken nis en in enkele gevallen heb ik mensen aangesteld in onze bedrijven, die ik er zo uitgepikt heb, omdat ik dacht; Dat is de man, die ik zoek voor dat en dat werk. En tot nog toe ben ik nimmer teleurgesteld in mijn verwachtingen. Mensen, die voor een betrekking komen solliciteren, doen zich altijd mooier voor dan ze zijn. Neem het ze eens kwalijk. Ik zou misschien precies zo zijn. Met an dere woorden: Je krijgt nooit de juiste indruk van de sollicitant. Daar om zoek ik mijn mensen uit, volgens mijn eigen methode". Hij trok weer enkele malen aan zijn sigaar en tuurde naar buiten. „Zoals ik dus al zei, zoek ik iemand, die het hele land afreist, alle zaken bezoekt en daar eens rondneust. Des ncods een paar dagen blijft en alles goed in zich opneemt. Ik bedoel: de houding van de bedrijfsleider ten opzichte van zijn personeel, idem tegenover het publiek en ook de an dere bedienden. De verkoopmetho den, de uitstalling in de zaak en de etalages. De entréeof die rommelig is of keurigof het publiek het prettig vindt er binnen te lopen. Of men voldoende geduld heeft met de klanten, kortom alles. Daarvoor heb ik dus iemand nodig. Een man, die geheel onafhankelijk staat tegenover de bedrijfsleiders, de filiaalchefs cn al het overige winkel personeel. Promoveer ik een van de vertegenwoordigers, dan weet ik bij voorbaat, dal die man zijn anti- en sympathieën heeft. En krijg ik naar alle waarschijnlijkheid geen zuiver beeld van de werkelijke toestand. Een paar maanden geleden ben ik tot de conclusie gekomen, dat ik le- Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en ons broertje JOHANNES CORNELIS Wij noemen hem Johan A. C. CLARISSE C. CLARISSE-BAL IZAAK en LEO Brouwershaven, 22 maart '64 Markt X AFWEZIG van 26 maart tot 6 april: G. M. STENGER arts te Haamstede Waarnemer: H. SIMONS, arts te Kenesse Spreekuur van 10.00 tot 10.30 voor beier drukwerk Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig, geduldig en dapper gedragen lijden, mijn lieve man en onze zorgzame vader DINGENIS DANIEL DE VOS op 37-jarige leeftijd Schuddebeurs, 21 maart 1964 Donkere weg 27 I. J. M. DE VOS-JANSSEN DENNY JACQUELINE De teraardebestelling zal plaats hebben op woensdag 25 maart a.s., op de begraafplaats te Noordgouwe. Ver trek van het sterfhuis te 14.00 uur. Heden overleed, na een geduldig gedragen, langdurig en smartelijk lijden, onze zeer geliefde zoon DINGENIS DANIEL DE VOS in de krachtvolle leeftijd van ruim 37 jaar Zwaar valt ons dit verlies Zijn diepbedroefde ouders: A. M. DE VOS C. L. DE VOS-GILLESSE Oosterland, 21 maart 1964 Heden ging van ons heen, na een langdurig, smarte lijk, geduldig gedragen lij den, onze zeer geliefde neef DINGENIS DANIEL DE VOS in de krachtvolle leeftijd van ruim 37 jaar. N.O.P.: Familie GEELHOED Kerkwerve: Familie SLAGER 21 maart 1964 Zaterdag 21 maart over leed op de leeftijd van ruim 37 jaar onze beste vriend D. D. DE VOS Familie P. DE REUS POLS Zonnemaire, 23 maart 1964 Heden overleed, tot mijn diepe droefheid, na een kortstondig, geduldig ge dragen lijden, nog vrij on verwacht, .mijn innig ge liefde man MARINUS VAN POPERING op de leeftijd van bijna 68 jaar. D. J. VAN POPERING- PADMOS Bruinisse, 22 maart 1964 Prinses Marijkestraat 4 Mede namens onze ouders danken wij hartelijk voor de belangstelling die wij voor en bij ons huwelijk hebben on dervonden. JOH. DE BAKKER T. DE BAKKER-RADIX Zierikzee, maart 1964 Slabberswerf 10 Vers dinsdagmorgen vanaf 10.30 uur te BROUWERSHAVEN in de Stadswaag. H. STOUTEN Verloren: tussen Serooslcerke en Wes- terschoïuvennylon regenjas. Terug te bezorgen s.v.p.: J. Bouman, Steenweg 6, Wes- terschouwen. Voor vlekvrij behangplaksel: Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Draaibare televisiemasten. - Radio Van den Berge, telef. 2962, Zierikzee. Al brandt het maagzuur nog zo fel, een Risp-tabletje blust het wel! uw drukker voor familiedrukwerk mand moet hebben, die totaal vreemd is. Vanzelfsprekend heb ik zo mijn ogen al eens laten gaan. En nu zag ik U op de televisie. U lijkt me de geschikte man voor dit werk, meneer Stuurman". Jan keek de ander stom verbaasd aan. „Ik?". Glimlachend keek de fabrikant naar zijn bezoeker. „Ja, U. Ik bezit wel wat mensenkennis, daarom ver gis ik me niet zo spoedig. Ongetwij feld komt U met vele bezwaren: U hebt geen verstand van meubelen, ook niet van etaleren. Wellicht hebt U geen kijk op de mensen. U zult met nog meer bezwaren komen. Maar ik zeg U: er zijn geen bezwa ren. Het hindert niet, dat U geen notie hebt van onze industrie. Ik neem aan, dat U zich als een kat in een vreemd pakhuis zult gevoelen, wanneer U voor het eerst in een dei- zaken rondloopt. Maar zo iemand moet ik juist hebben. Ik moet geen theoreticus. Als U, laten we zeggen, gedurende drie maanden niets an ders gedaan hebt dan onze zaken bezoeken en alleen maar rondkijken, indrukken opdoen, vergelijkingen maken tussen de ene zaak en de andere, etalages bekijken, controle ren, of een winkel gezellig aan doet of niet, dan legt U zelf in die drie maanden de basis voor uw kennis. Daarna zal het gemakkelijker gaan en binnen een jaar bent U dusdanig op de hoogte, dat U rapporten kunt opmaken, waarin uw adviezen ver werkt zijn. Ik zal vast vandaag geen beslissing van U vragen, integen deel. U krijgt een pak folders mee, bekijkt U die eens enkele malen. Probeer U er belangstelling voor te hebben cn denk over mijn aanbod na. U krijgt van mij een ruim sala ris, een wagen en verder hebt U aan niemand anders verantwoordelijk heid af te leggen dan aan mij per soonlijk. Zelfs niet aan de perso neelschef. Ilc stel U buiten hem aan. Zo, meneer Stuurman en nu moogt U voor mijn part zeggen, dat dit het krankzinnigste aanbod is, dat U ooit gedaan werd. (Wordt vervolgd) in voorraad bij de dealer: *44444444444444444444444444444444444444 H.H. LANDBOUWERS Voor het komende seizoen hebben wij nieuw aan- 4 geschaft: Maaimachine (slootkantmaaier) Freeman-pers - pakken maat 40 57 4 Verder hebben wij voor u beschikbaar: Bolindcr-Munkteli combine J met graszaadopraper Massey-Ferguson combine Bieten rooien met 6-rijige bielen- f rooimaehine Sproeien - aardappelen poten - 4 grijperwerk - enz. 4 Te huur: 4 Grondscliuif voor het gelijk maken van uw land. Reparatie en verkoop landbouwwerktuigen, o. a. pakkenlader - Verkoop alle soorten banden (nieuw 4 en gebruikt) 4 Beleefd aanbevelend J. M. BEUN loon- en landbouwmechanisatie- bedrijf - Moggestraat 35 - Zierikzee Telefoon (01110) 2142 VERANTWOORDELIJKHEID ZELFSTANDIGHEID BIJ ORDE HANDHAVING HULPVERLENING Binnenkort begint de opleiding tot AANSTELLINGSEISEN: MANNEN Leeftijd 17-21 jaar 21-28 jaar Mulo-dipfoma 1.73 mtr. 1.73 mtr. Salaris p.m. adspirant ongehuwd f 315.- 1 451.- aanvangs- afhankelijk salaris p.m. van leeftijd agent ongeh. min. f 543.90 p™ S Naam: I Straat: Opzenden aan: Plaats:Leeftijd:Hoofdcommissaris Verzoekt nader ingelicht te worden over de Haagseveor 23 JFtotferdamse Politie. Rottcrdom-1. jj BOUW VAN EEN NIEUWE LOODS Vergadering olie-inkoopvereniging te Bruinisse Te Bruinisse vergaderde vrijdag avond de inkoopvereniging van olieprodukten en scheepsbenodigd- heden „Onderling Belang", onder leiding van de heer A. Jumelet, in „Het Veerhuis". De voorzitter verwelkomde in zijn openingswoord in het bijzonder de heren Ungster en van Schoonhoven van de Beverol-fabrieken, die deze avond een causerie hielden over smeerolie. Het jaar 1963 was voor de vereni ging een gunstig jaar. Een zeer ver blijdende mededeling voor de leden was wel, dat na jaren wachten nu eindelijk 'n vergunning om een nieu we loods te bouwen, was afgekomen. Men heeft nu afgezien van het oude plan en een groter gebouw ontwor pen, waarin ooic zolder-bergruimte beschikbaar zalzijn. Het bestek en dc tekening van de nieuwe loods, zijn gereed en aan diverse aannemers ter beschikking gesteld. De plaatselijke aannemers voor het metsel- en timmerwerk bleken ech ter van zoveel werk voorzien, dat ze geen interesse hadden voor dc bouw, die dus nu door firma's buiten de ge meente zal worden uitgevoerd. De leden zelf zuilen dc bouw financie ren. In deze bouw zullen de Beverol fabrieken voor f 6000,- deelnemen. Naast de loods zal aan de wal een tank worden neergezet; aan dat tankstation aan de wal zullen de schepen olie kunnen innemen. In dien mogelijk zaldaarnaast ook nog een benzinestation worden ingericht alles van Cebeko en O.K. Uit het verslag van de secretaris, de heer Jan Otte en uit dat van de penningmeester, de heer D. van den Berg, bleek opnieuw wat. ook door de voorzitter reeds was gememo reerd. dat 1963 een goed jaar was geweest. Hel vervoer van ruim 300.000 tonnen mosselen is natuurlijk op de debetzijde van de verlies- cn winstrekening merkbaar. De bestuursleden J. de Ronde Dz. en H. Ctte werden met algemene stemmen herkozen. Gesproken werd over het toekomsti ge bonnensystecm dot men bij af name van artikelen van de vereni ging wil gaan invoeren. Of men de bankstelling, die in dc winter van 1962-'63 in het ijs bleef hangen en vernield werd, weer zou herstellen, werd niet duidelijk de meningen hierover waren verdeeld. Evenals vorige jaren besloot men aan de reddingmaatschappijen langs de Nederlandse kust weer een dona tie van f 100,- te geven. De heren van Beveren hielden hun causerie en vertoonden hun films. Na het officiële gedeelte bleef men nog ennge tijd gezellig bijeen, de ver gaderingen van de oliebond hebben nu eenmaal in de loop der jaren een eigen sfeer gekregen. Nog een schapcndrieling 13HU1N1SSE, 21-3. By de land- bouwer, dc heer A. J. ran Oeveren, heeft een schaap het beslaan haar soortgenoot uit dc Westhoek te evenaren en eveneens een drieling ter we reld ie brengen. De drie lam meren werden vrijdagmorgen vroeg geboren in dc buiten lucht. liet was echter nog vin nig koud en de eigenaar heeft dc diertjes toen maar snel binnengebracht. De drie la7n- meren lopen in grootte vrijwel niet uit elkaar. Een had het nogal met de koude tc kivaad, maar werd succesvol met een straalkaehtelljc op tempera tuur gebracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 3