De acht nieuw te houwen bejaardenwoningen komen later klaar STAD EN EILAND Prima schapenvlees drukkerij L 0 562ste STAATSLOTERIJ Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 13-3. In de vrijdag avond jl. gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse wa ren alle leden aanwezig. Voor kennisgeving werden aange nomen de overgelegde staat van in komsten en uitgaven van de vissers- vereniging „Algemeen Belang" te Bruinisse, gedaan in verband met het mosselfeest, een schrijven van Ged. Staten van Zeeland ingevolge art. 198 van de gemeentewet inzake de vastgestelde kampeerverordening en een drietal brieven van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer i.o., waarin diverse wensen naar voren worden gebracht, die de aandacht van het college en van de raad heb ben. Ged. Staten hebben bij schrijven van 3 januari 1964 aan de gemeente bericht dat 'bij de womingverdeling 1964 de bouw van 2 niet gesubsidi eerde woningen voor 1964 is tooge- staan. B. cn w. hebben daarna bij G.S. mot klem aangedrongen alsnog bouwvolume voor de gemeente be schikbaar te stellen in verband met vestiging van werknemers van ter plaatse gevestigde bedrijven. Op een advertentie in het plaatse lijk advertentieblad ter uitvoering van een raadsbesluit van 10 januari 1964, waarbij een huis in de Prinses Margrietstraat te koop wordt aange boden zijn 17 insohrij-vingsbiljetten binnengekomen. Hoogste inschrijver was daarbij de heer D. 'de Ronde Dz., voor f 15.500. Een huizenkwestie Teger. de verkoop van dit pand (Pr. Margrietstraat 19) is door de te genwoordige bewoner de heer A. F. van der Roest in een schrijven van 21 februari protest aangetekend. De heer van der Roest voert in dit schrij ven aan, dat hij da tpand reeds zes jaar bewoont en dat wanneer hij moet verhuizen, dit voo rhem finan ciële konsökwenties meebrengt, om dat 'hij dan waarschijnlijk een ho gere huur zal moeten gaan betalen, dat daarnaast onnodig verhuiskosten moeten worden betaald en dat hij zeker nog wel enkele jaren in 'de ge meente zal blijven wonen. De heer Jumelet begrijpt niet. waarom b. en w. in de raadsverga dering van 10 januari met het voor stel om het huis te verkopen zijn gekomen. De heer van de Velde daarin gesteund door de heren Ju melet en de Koning zei, dat b. en w. het hebben doen voorkomen, of het vertrek van de heer van der Roest uit de gemeente binnen afzienbare tijd aanstaande was. Nu 'dit niet het geval is, stelde de heer van de Velde voor het huis aan de heer van der Roest te verkopen teger. een prijs van f 11.500, de prijs die in eerste instantie door b. en w. is genoemd. De voorzitter wees dit van de 'hand en zei eveneens nooit de suggestie te hebben gedaan, dat d'e heer van der Roest zou vertrekken. Reeds een oplossing B. en w. hebben niet anders ge daan, dan een raadsbesluit uitvoe ren, toen zij het huis te koop aan boden in een advertentie. Men moet het nu ook aan de meest biedende verkopen. De heer van de Velde dis- tancieerde zich hiervan. Hij is steeds tegen verkoop aan de meest bieden de geweest. Nogmaals voerden de raadsleden aan, dat b. en w. het heb ben doen voorkomen, dat het huis binnen afzienbare tijd leeg zou 'ko men door het verirek van de tegen woordige huurder. De voorzitter zei, dat er tussen partijen, te weten van der Roest enerzijds en de Ronde aniderzijds een oplossing is gevonden. De heer de Ronde is bereid de heer van der Roest als huurder te accepteren en hem in het woongenot van het be treffende pand te laten, mits hij zelf op korte termijn een 'huis zal kun nen huren tegen een redelijke huur prijs. B. en w. hebben toegezegd een dergelijk huis. wanneer dit vrij komt aan de heer de Ronde te zullen toe wijzen. De heer Jumelet verzocht duide lijke notulering van de toezeggingen van de voorzitter in deze en van het feit dat er tussen van der Roest en de Ronde overeenstemming is be reikt. Wanneer dit inderdaad het ge val is. aldus ook de heren Kik, Ho- gerheide en de Koning dan is er voor de raad verder geen aanleidingmeer om de toewijzing aan de heer de Ronde te staigneren, doch de heer van de Velde stelde als voorwaarde, dat in de verkoopvoorwaarden wordit gewaarborgd, dat de 'heer van der Roest huurder blijft, door dit nota rieel vast te leggen. Nu de raad daartoe niet bereid bleek, stemde hij tegen toewijzing aan de heer de Ronde. Bouw bejaardenwoningen Verder is ingekomen een schrijven van de heer J. den Herder, aanne mer te Bruinisse. aan wie de bouw van 8 bejaardenwoningen is opge dragen. De heer den Herder betoogt niet op tijd klaar is met de opleve- in dit schrijven, dat hij weliswaar ring van deze woningen, maar dat dit te wijten is aan omstandigheden buiten zijn wil, zodat hij verzoekt par. 18. lid 2 (de boetebepaling) niet toe te passen. De heer Jumelet (CH) protesteerde tegen de handelwijze van b. en w., die een 'hard werkende middenstan der „in de clinch neemt" door van reeds versohenen termijnen een be drag van f 5000 in te houden. De heer de Koning vroeg of het niet juist, is, dat. toen aan de Herder de bouw van de bejaardenwoningen werd gegund, van de kant van b. en w. is gezegd, dat de gunning van een bouw van een schuur van de heer M. A. Mol. nog wel een jaar kon wachten. Deze vergunning kwam echter af, juist toen de Herder zich had verplicht de huisjes te bouwen. Hij moest toen kiezen en heeft de schuur gekozen, om eerst op te le veren. „Zakelijk bekijken" De voorzitter protesteerde tegen de suggestie van de heer Jumelet als zouden b. cn w. met een zeker ge noegen de middenstand dwars wil len zitten. Maar men moet de ver houding zakelijk bekijken. Het hek is van de dam, wanneer de gemeen te hier geen maatregelen neemt en wanneer hier geen voorbeeld wordt gesteld. De gemeente lijdt schade door huurderving, nu de huisjes niet op tijd zijn opgeleverd. De opleve ring zal op zijn vroegst eind augus tus plaats vinden. Nadat nog enige tijd over en weer is gediscussieerd, werd beslotena. dat zal worden on derzocht, of de Herder serieuze po gingen in het werk stelt om perso neel aan te trekken cm de huisjes tet bouwen; 'b. dat de boetebepalin gen voorlopig zullen worden ge- BRUINISSE BRUINISSE, 14-3. - Vrijdagavond hield de vereniging tot bevordering van gereformeerd schoolonderwijs te Bruinisse de jaarvergadering in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Na dat gezongen was psalm 86:1 opende de voorzitter, de heer M. Krijger, de vergadering met gebed en lezen van psalm 78:1-8. „Be Schccl met de Bij bel is een groot goed ens door onze vaderen overgeleverd, het tegen woordige geslacht is gehouden het te bewaren en door te geven aan het volgende geslacht", aldus spreker. De penningmeester, de heer L. Bij de Vaate, sloot zijn rekening af met een nadelig saldo van f 120,39. Na verrekening van het nog te ontvan gen en neg te betalen per 31-12 re sulteert het nadelig saldo echter in een overschot van f 1.391,10. Het hoofd der school, de heer H. Petter, gaf daarna een overzicht van het afgelopen schooljaar. Werd be gonnen met een aantal leerlingen van 122, afgesloten werd het school jaar met 115 leerlingen. De onder wijzer, de heer B. Gerritsen, ver trok naar de omgeving van Apel doorn, benoemd werden de heer Van Huls in april, de heer I. den Dekker in oktober 1963. De jongste leerlin gen bezochten met hun schoolreisje het dierenpark te Tilburg; de oude ren maakten een reis naar Scheve- ningen, Den Haag en Rotterdam. Door het schoolsparen werd bijeen gebracht f 1.257,35, bovendien waren de kinderen aktief in het bijeen brengen van gelden voor diverse in stellingen. Zo werd voor „Sonne- vanck" voor f 300,aan zegeltjes verkocht, voor „Bartimeus" f 219,75, voor de opbouw f 201,en voor de kinderpostzegelaktie f 443,De zcutschade aan de school werd in 1963 hersteld. De inspekteur van het onderwijs gaf zijn fiat aan het aan schaffen van nieuw schoolmeubilair. Bestuursverkiezing Aan de beurt van aftreding was het bestuurslid, de heer W. van den Berg Dz., die meer dan dertig jaar deel uitmaakte van het schoolbe stuur, maar die nu de tijd gekomen achtte, gezien zijn leeftijd, geen her kiezing meer te overwegen. Zijn be- stuursmandaat werd van 1939 tot 1950 onderbroken door zijn burge meesterschap. In tweede vrije stem ming werd zijn zoon, de heer D. van den Berg, met 22-14 stemmen als zijn opvolger gekozen. De overgroot vader van de heer D. van den Berg behoorde tot de oprichters van de schoolvereniging. De heer M. Krijger zegde zijn oude vriend en strijd makker de heer W. van den Berg dank voor alles wat hij voor de school gedaan had en feliciteerde de nieuw gekozene die nu reeds het vierde geslacht Van den Berg in successie in het bestuur vertegen woordigt. GENNEP. Twee Amsterdamse jon gemannen, de 24-jarige J. G. Koeler en de 26-jarige B. Maas, zijn zwaar gewond bij een frontale botsing op de rijksweg Nijmegen-Maastricht ten noorden van Gennep. De minister voor huisvesting van India heeft meegedeeld, dat dage lijks ongeveer duizend mensen uit Oost-Pa'kistan naar India vluchten. Voorts zouden nog 75.000 christenen klaar staan om naar India uit te wijken. Applaus in „lege" zaal I' DELFT, 15-3. Nadat de heren l» Jo Juda en Gerard Hengeveld i> vrijdagavond te Delft hadden geconcerteerd, verlieten de luisteraars de zaal, op één na. Deze ene luisteraar, een jonge- I» man van 17 jaar, talmde tot iedereen zich had verwijderd (l en spoedde zich daarna naar (l het podium, waar de nog ge- (I opende concertvleugel ullnodi- gend gereed stond. De jonge man bedacht zich niet lang, in f de wetenschap dat niemand !hem zou kunnen horen, zette hij zich aan het instrument en begon een compositie te ver tolken van Gerard Hengeveld. Toen de jeugdige pianist de laatste noot had laten verklin- ken klonk er tot zijn stomme verbazing applaus: Hengeveld, f die zijn schepping had her- l kend had zich heel stil in de i zaal begeven om te luisteren. J De heer Hengeveld kreeg in de i zaal gezelschap van zijn echt- l genote, van de directeur van i liet Prinsenhof drs. Bolten en f van freule van Lennep, een der initiatiefneemsters lot de i Prinsenhof-concerten. handhaafd, maar dat bij oplevering van het werk zal worden overwogen of er aanleiding is, de ingehouden boete aan de aannemer terug te be talen; c. de boetebepalingen ook toe te passen tegenover de andere aan nemers die tot dusver een aantal ur gente verbeteringen in de nieuwe huizen nog niet hebben aangebracht, ofschoon zij daarvoor reeds geruime tijd geleden aanzegging ontvingen. Wethouder van Gilst verweet de heer van de Velde zijn soepele hou ding tegenover de betrokken aanne mer, terwijl 'hij enige tijd geleden zo fel van leer trok tegen het te laat opleveren van de gemeentewoningen. De heer van de Velde Is nog dezelf de mening toegedaan, maar zegt soe pel te willen zijn, indien blijkt dat de betrokken achterstand te wijten is aan force majeure. De heer Van Huls, onderwijzer aan de school, vertoonde daarna een serie fraaie dia's van het eiland Nieuw-Guinea, waar hij tot 1963 als onderwijzer werkzaam was. Met het gezamenlijk zingen van psalm 90:1 en dankgebed door de voorzitter werd de vergadering gesloten. Mijnenveld kwam tevoorschijn Door de lage waterstand van de Noordzee bij de kusten van Duits land is een mijnenveld tevoorschijn gekomen voor de westkust van het eiland Sylt. Het is ongeveer tien ki lometer lang. Specialisten uit Slees wij k-Holstein zijn belast met de, zo spoedig mogelijke, opruiming van het tuig. Boa-constrictor gestolen Uit het terrarium van Ouwehands Dierenpark is waarschijnlijk een boa-constrictor gestolen. Het betreft hier een jong exemplaar van onge veer een meter lengte. De boa-con strictor is een niet-giftige Zuid-Ame rikaanse reuzenslang die niiet min der dan vier meter lang kan worden. De oppasser vond het aanvankelijk onwaarschijnlijk dat aan :diiefstal ge dacht moest worden. Wie steelt er nu zo'n griezelig uitziende slang. Maar uit een onderzoek is gebleken, dat het voederluikje, 'dat zich boven in 'het verblijf bevindt, als uitgang voor de slang heeft gedien'd. Op dat luikje ligt normaal een grote zware steen. Die steen was verwijderd en dat kan de slang nooit zelf hebben gedaan. Is er misschien een 'terrari umliefhebber geweest die zin kreeg in de boa? Het dier is op een zater dagmiddag ontvreemd, een tijdstip waarop maar weinig bezoekers in het park aanwezig zijn, zodat het best mogelijk moet worden geacht dat iemand dan een slang „onderzijn arm" slaat. Het blijft een vreemde geschiedenis. Alleenwonende man overvallen ALKMAAR, 14-3. De 73-jarige, al- leenwonende heer A. J. van T. uit de Korte Landstraat in Alkmaar is door twee mannen ernstig mishan deld. Hij is in zorgwekkende toe stand in het ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. De twee jongemannen, die geld eisten, verdwenen met een portefeuille met f 25,Zwaar ge wond strompelde de heer Van T. naar het politiebureau, vanwaar hij onmiddellijk naar het ziekenhuis werd vervoerd. Douane voorkomt grote botersmokkel SINT .JANSTEEN, 14-3. Een dou- anepatrouille uit Axel heeft onder Sint Jansteen smokkelaars betrapt terwijl ze bezig waren boter uit een veewagen over te laden in een ge pantserde bestelauto. Hoewel de smokkelaars in de bestelauto kon den ontkomen werden ze later toch opgespoord. De landbouwer P. werd te Nieuw- Namen van zijn bed gelicht en zijn medeplichtige, de boterhandelaar A. G., werd in Heikant gearresteerd. Naast de veewagen en de bestelauto werd een totale partij boter van 11.900 kg. in beslag genomen. Totale waarde.: 53.600 gulden. Prins en prinses Beatrix in de Ver. Staten DEN HAAG, 14-3. Z.K.H. de prins der Nederlanden is per vliegtuig ver trokken naar de Verenigde Staten, waar hij de jaarlijkse Bilderberg- conferentie zal voorzitten. De con ferentie zal worden gehouden in Williamsburg in Virginia. H.K.H. prinses Beatrix die in hetzelfde toe stel meereist, zal de conferentie bij wonen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 16-3. Aangevoerd totaal 1740 stuks vee, t.w.: 1332 vette koeien en ossen en 408 varkens. Prijzen per kg: vette koeien cn ossen f 3,90-4,20, f 3,15-3,80, f 2,75- 3,00; varkens (levend gew.) f 2,20- 2,18-2,15. Vette koeien en os$en: aanvoer aanmerkelijk ruimer; handel kalm; prijzen als vorige week, prima's bo ven notering, afloop niet geheel prijs houdend. Varkens: aanvoer even kleiner; handel vlug; prijzen hoger, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 2,03-2,05 per kg, slachtzcugen f 1,90-2,per kg. Amsterdam verliest laatste stalhouderij EMMELOORD, 14-3. De laatste stalhouderij van Amsterdam, de „Blackhorse" is in zijn geheel over genomen door de heer J. W. van Dijk te Emmeloord, een landelijk be kend rijder van tuigpaarden en ma negehouder. De tien rijtuigen en zes paarden van de stalhouderij worden gestationeerd op de Alfredhoeve in de Noordoostpolder. De heer vdn Dijk is van plan trou werijen te verzorgen in de wijde omtrek, Zwolle en Kampen meege rekend. Geen loonsverhoging in Frankrijk LYON, 15-3. Premier Pompidou heeft zondag verklaard, dat de Fran se regering met kracht haar pro gram voor stabilisatie van de econo mie zal handhaven. „Door zich te verzetten tegen looneisen, waarvan de stellers weten dat zij buitensporig en gevaarlijk zijn, heeft 'de regering niet de ge makkelijke weg gekozen welke, vroe ger werd gevolgd". De eerste-miinis- ter zei dit bij de open'ing van de 46- ste jaarbeurs van Lyon, waar veer tien landen zijn vertegenwoordigd. Zoals bekend is voor woensdag een protest-staking aangekondigd voor de spoorwegen, de gas- en elek triciteitsbedrijven, de posterijen, de telefoondienst, radio en televisie, het onderwijs, het Parijse vervoers bedrijf en het personeel van de ver keerstorens op de vliegvelden. Parijse man gooit kinderen het raam uit PARIJS, 14-4. Een 26-jarige Parij- zenaar, Jules Vassaux, heeft in een vlaag van woede zijn twee kinderen uit het raam van de derde verdie ping gegooid. Zijn vrouw was op dat moment bij de politie, waar zij zich over het gedrag van haar man be klaagde. Eén der kinderen, vijf jaar oud, overleed ter plaatse, het andere drie jaar, verkeert in zorgwekkende toestand. Vrijdagavond j.l. vond in cafc „Dc Volharding" een contactavond plaats voor donateurs en niet-werkende le den van de muziekvereniging „Nut en Uitspanning". In zijn openings- en welkomstwoord zei de voorzitter, de heer L. C. Braber, dat deze avond in de plaats kwam van een uitvoe ring. Volgens de voorzitter zou het geven van een uitvoering financieel niet verantwoord zijn. Momenteel heeft „Nut en Uitspan ning" 35 werkende leden en 7 leer lingen, hetgeen een bijzonder mooi aantal is en vrijwel uniek voor het eiland. Voor aankoop en onderhoud van instrumenten is dus veel geld nodig. Het eventuele tekort wordt goed gemaakt door de opbrengst van de oud-papieraktie. De voorzitter bracht de bevolking dank voor de medewerking aan deze inzameling. Het 90-jarig bestaan van de ver eniging is stilzwijgend voorbij ge gaan, maar wel zal getracht worden het 100-jarig bestaan feestelijk te herdenken. Muziek en film Na het openingswoord door de voorzitter vertolkte de Boerenkapel een aantal nummers uit de Alpen, die werden opgenomen op de band door de heer J. J. C. de Vlieger. Na het optreden van de Boerenkapel vertoonde de heer De Vlieger enige films, te beginnen met een fraaie kleurenfilm over Zwitserland, waar van bijzonder genoten werd. Bij deze film klonk bijzonder toepasselijk de opgenomen „Alpenmuaiek" van de Boerenkapel. Na de pauze vertoonde de heer De Vlieger nog enige filmp jes over de feestelijkheden te Zon- nemaire op Koninginnedag in de ja ren 1955-1958. „Nut en UUitspan- ren 1955-1958. „Nut en Uitspanning" zag zichzelf marcheren door de fees telijke straten van het dorp. Door dc vele „bekende gezichten" op deze leuke film amuseerden dc aanwezi gen zich bijzonder. Voorzitter Braber constateerde in zijn slotwoord dat op een zeer geslaagde avond kan wor den teruggezien, en dankte de heer Dc Vlieger voor het vertonen van de film die zeer in de smaak waren gevallen. Namens het publiek werd vervolgens de heer Braber dank ge bracht door de heer Pauwe. „Nut cn Uitspanning" is onmisbaar voor Zonnemaire hetgeen al talloze ma len bij feestelijkheden is gebleken, o.a. bij de aktie van de midden standsvereniging „Dc Corridor". De Automonteur in <le rug gestoken AMSTERDAM. 14-3. Gisternacht is in eer. café aan de Oosterburger- graeht in Amsterdam de 21-jarige automonteur M. Doest door de 24- jari'ge Antilliaanse zeeman A. IJ. met een stilettomes in de rug gesto ken. De automonteur werd vrij ern stig gewond in het Weesperpleinzie- kenhuis opgenomen. Aanleiding tot de steekpartij zou een tussen beide mann bestaande vete zijn. De zeeman werd in de loop van de nacht door de politie aangehouden en ingesloten. De werkwijze van het parlement HILVERSUM. 14-3. In de radioru- briek „Wat ons bezig houdt" op dins dag 17 maart van 21.30 tot 22.00 uur zal de AVRO een gedachtenwisseling uitzenden over een eventuele ver nieuwing van de werkwijze van het parlement. Aan dit gesprek nemen deel: dr. L. A. H. Albering (KVP), J. H. Scheps (P.v.d.A.), prof. mr. Th. A. Versteeg (AR) en oud-minister R. J. N. L. Th. Cals (KVP). Gespreksleider is mevr. H. van Someren-Downer (VVD). Zij ver vangt mr. G. B. J. Hilterman, die op het ogenblik voor de AVRO op Cy prus is. Bedreigingen van presidenten Verscheidene malen is gedreigd met een aanslag op het leven van president de Gaulle, toen deze zich in Washington bevond voor de be grafenis van president Kennedy. Ook was er sprake van bedreigingen aan het adres van president Betan- court van Venezuela en oud-presi dent Juan Bosch van de Domini caanse republiek, 2o deelde een hoog geplaatste ambtenaar van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken mee, tijdens de behan deling door een congrescommissie van een wetsontwerp dat voorziet in grotere bescherming voor officiële bezoekers. heer Pauwe overhandigde voorzitter Braber de reeds beloofde envelop met inhoud voor de door „Nut en Uitspanning" aan deze aktie ver leende medewerking. Door een bandje uit Oosterland o.l.v. de heer J. van Almkerk werd hierna nog enige tijd gezellig ge danst. De zaal van 'hotel Bom was vol toen vrijdagavond het toneelscherm uiteen spleet, en de meisjes en jon gens van het Kinderkoor Westelijk Schouwen zich aan het pulbliek voor stelden. Allen keurig gekleed in wit-zwarte 'kledij wachtten ze netjes op de vice-voorzitter, de heer C. L. v. d. Maas, die de velen een wel komstwoord toeriep, in het 'bijzonder loco-burgemeester en mevrouw Vis en het hoofd der Pr. Beatrixschool, de heer S. de Haas. Het speet spreker zeer dat de voor zitter, de heer H. P. Verton, deze avond niet aanwezig kon zijn. De vereniging 'heeft momenteel 50 le den, wat een pracht aantal genoemd •lean worden. Steeds komen er weer zeer kleine steunpilaartjes bij. doch de oudsten van de groep verlaten de vereniging, zodat het peil ongeveer gelijk blijft. De aankoop van een piano betekende voor de vereniging een groot financieel offer, het tot stand 'komen van een fonds je plus wat voorschotten kon de uiteindelij ke aankoop realiseren. Dc kas is nu in één keer leeg en daarom vroeg sprökcr om het aantal donatrices cn donateurs, door bemiddeling van dc zaal, drastisch uit te breiden opdat het koor 'haar activiteiten in dc toe komst verder kan blijven 'houden en nog vorder uitbouwen. De heer v. d. Maas dankte dc vélen die 'hun mate riële gaven deponeerden in de verlo- tin, zodat ook deze weer oen steuntje kan betekenen voor de gemaakte kosten. Dc leiding berustte verder bij de dirigent, dc heer M. Hogen stein uit Burgh, die met een kort commando de 50 paar kinderhandjes op dc rug getjes liet verdwijnen en na een droge tik vloeide het eerste lied, ge titeld „Een lied" dc zaal in. Een 8- tal nummers was ingestudeerd en nnasl heel goede waren er ook een paar die loch te hoog gegrepen wa ren. De dirigent moest hier zelf mee zingen om het koor dc goede toon te laten houden. Enkele nummers kre- BRUINISSE Ds. G. H. den Heeten legerpredikant De kerkeraad van de Gereformeer de Kerk te Bruinisse heeft aan haar predikant, ds. G. H. den Heeien, ver lof verleend tot het aangaan van een kort verband als legerpredikant (1 jaar en 6 weken). De heer André Kik Az. te Brui nisse, marconist 2e klasse slaagde voor het Radio Holland Radar examen. Cursus „Gratie en charme" Aan de Chr. Landbouwhuishoud- school te Bruinisse is een cursus ge start „Gratie en Charme" getiteld, een cursus voor dames, georgani seerd door de commissie huishuode- lijke voorlichting ten plattelande. In zes lessen, telkens door een andere leerkracht gegeven, wordt gespro ken over: voeding, persoonlijke hy giëne, schoonheidsverzorging, haar- verzorging, tips op kledinggebied, betere houding, ontspanning, hand-, voet- en tandverzorging enz. Leid ster van deze cursus is mej. Th. van den Heuvel uit Goes. Er zijn 20 deel neemsters. N.C.V.B.-vergadering De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond zal op woensdag 18 maart haar maandelijkse verga dering houden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Spreker voor deze avond is de heer J. W. Ooms. bekend schrijver in chr. Nederland, met het onderwerp: Schrijver, waar om schrijft gij? SPORT WANDELSPORT 25 kilometer wandeltocht op Schouwen-Duiveland In zijn j.l. vrijdagavond gehouden vergadering besloot het comité „Wandeltochten op Schouwen-Dui veland" dit jaar de 25 kilometer wandeltocht te houden op zaterdag 2 mei a.s. De roete kon nog niet pre cies worden vastgesteld, doch het ligt in de bedoeling dat de tippe laarsters) van Zierikzee, „Concor dia", door de Oudeweg naar Brou wershaven wandelen, waar gerust wordt en vandaar via Noordgouwe terug naar Zierikzee. Hoewel men dus nog acht weken tijd heeft willen we allen, die aan deze (24ste) wan deltocht willen deelnemen en hope lijk zijn dat er velen, reeds nu aan raden met de traning te beginnen, opdat zij fit aan de start kunrien ver schijnen. gen rhytmische begeleiding van de heer G. Krijger te Burgh. terwijl mej. E. Simons, zoals gewoonlijk, de muzikale begeleiding verzorgde aan de piano. Operette Tezamen met mej. Simons heeft de dirigent enorm veel uren gege ven om deze 50 jongens en meisjes elke zaterdagmiddag zo ver te krij gen. Vooral de hoofdschotel, de ope rette „Donald de schapenhoeder", in drie bedrijven, geschreven door G. C. van Ingen en met muzikale onder streping van Cor Groeneveld, vroeg zeer veel tij'd en al vroeg- werd dan ook met de voorbereidingen begon nen. Een juiste rolverdeling deed 'het stuk een succes worden waaraan nog velen, zowel de speelsters en spelers dan wel de -bezoekers, met veel ple zier zullen terugdenken. Donald zelf werd vertolkt door Janneke van Oostorom, een prinsesje was Elsje Braam, de koning Marian v. Dijke. dc koningin Tonny Landeger.t. fee Hoogheid was Anneke Dcurloo. Spleetoogje Willy Boot. kabouter Koning Carla Glerum. 'de tovenaar Leny Verboom en de heks Marijke Krijger. Verder natuurlijk weer een groot aantal kabouters, 'hofdames en elfjes. Dc opvoering werd een groot succes, vooral do prachtige costuums der 'kleintjes droegen veel toe tot hel welslagen. De vice-voorzitter dankte na af loop speciaal de dirigent en pianiste voor hun groot aandeel, waarbij mej. Simons in de bloemetjes werd gezet. Verder kregen speciale dankwoor den mevr. Hogenstcin-Schoonaard voor het vele costuumwerk, mevr. v. d. Weel-Schoonaard voor de verzor ging van de verloting en dc heer J. Rademaker voor hel vervoer dei- coulissen en toneelstukken. Vrijdagavond vindt de hei-opvoe ring tc Burgh plaats in hotel „Het wapen van Burgh" en zaterdagmid dag, eveneens in Burgh voor de be jaarden uit de Wosthiok. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan dr. Ezendam en de zusters van de Corneliastichting te Zie rikzee, voor de liefdevolle verpleging tijdens zijn ziekte en het overlijden van onze geliefde man en vader JOHANNES HEIJBOER Uit aller naam: N. HEIJBOER-VISSER Nieuwerkerk, 16 maart 1964 Dinsdagmorgen a.s. om 11.00 uur in de noodslacktplaats Hem te Zierikzee. H. Stouten geboortekaartjes Janne wekken 11 Zierikzee 4e klas 17e lijst HOGE PRIJZEN 96b°9ÜÏ3853518üü5eLu82ünile 30 000: f 1000 1381?: *00 18124; J 200 2450 3880 8507 PRIJZEN VAN ƒ80,— 182M2lS7^^m?e3VM^MM;8li62811 1U?59 11083 12418 13574 13847 14254 17579 NIETEN SHM mini 3841 4030 4180 4247 4417 4861 5320 5569 fl4s 19S01 19850 20009 20232 208W? 21476121490?219243219541 16724 16983 17ü5U 17688 18975 Jaarvergadering chr. schoolvereniging Contactavond „Nut en Uitspanning" - Zonnemaire Geslaagde uitvoering kinderkoor westelijk Schouwen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5