Het Gelukskind Stemverlies bedreigt sovjets als ze niet betalen De dood sloot toe tussen It en 12 DUET IVYLOIVS Eindstrijd biljarten 2de klas kader 38/2 Speciale aanbieding ©Ml lp*®® d e u r I o o Er komt ook een weergang aan de zijde van de Nieuwe Haven ROOK NIET, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 maart 1964 0 No. 19548 BLIK DOOR HET WERELD De eerste dagen van de bemoeiing der Ver. Naties met de kwestie-Cy- prus hebben trieste zaken bij de vleet te zien gegeven. Wapenstilstan den op het eiland die al haast tij dens het sluiten weer geschonden werden, allerlei landen die bedank ten voor de eer troepen te leveren voor de politiemacht, voorgedragen bemiddelaars die werden afgekeurd: maar het zieligst is wel dat secreta ris-generaal Oe Thant als het ware met de bedelnap de straat op werd gestuurd om de twintig miljoen voor de actie bij elkqar te krijgen. De or ganisatie der V.N. is nu eenmaal fi nancieel dermate aan de grond ge raakt dat ze zich zo'n uitgave niet kan veroorloven. Eerst was bepaald dat de troepen leveranciers de kosten ervan voor hun rekening zouden nemen. De ani mo bleek uiteraard gering. Nu pro beert Thant het zo te schikken dat de een betaalt en de ander daar voor troepen levert. Maar ook dat lijkt nergens naar: als de volkeren organisatie iets onderneemt, dan moet de organisatie het ook betalen; de kosten behoren dan te worden omgeslagen. De wanbetalers Zo is trouwens ook de opzet van de V.N., maar er is een reeks wan betalers, waartoe naast arme landen ook Frankrijk behoort, een groep die wordt aangevoerd door de Sowjet- Unie. Die heeft nu ongeveer twee honderd miljoen gulden schuld, dat is ongeveer twee jaar contributie. Die schuld liep Moskou op door per tinent te weigeren geld te geven voor de acties der V.N. om de vrede te bewaren in het nabije oosten en Kongo. In al die jaren heeft slechts de Amerikaanse bereidheid om aan zijn verplichtingen te voldoen dit in grijpen mogelijk gemaakt. De Sowjets hebben uit de artike len van het handvest wel enige rechtvaardigheid gepeurd voor hun niet-betalen. Onder meer dat de geldverslindende acties werden uit gevoerd door de secretaris-generaal en niet - zoals het hoort - door de Veilighéidsraad. Daar zit ook wel iets in, want behandeling in de Vei ligheidsraad werd wel eens omzeild door een zaak in de Algemene Ver gadering te brengen waar de Russen geen veto hebben. Maar om deze ar gumenten en de vele ertegen op te sommen heeft weinig zin, want re glementair stelt de Algemene Ver gadering de bijdragen vast en dat is gebeurd, zodat verder niet gepraat behoeft te worden. Sanctie Nu is nóg een artikel van belang: leden die twee jaar contributie-ach terstand hebben, kan het stemrecht worden ontnomen. Er gaan nu stem men op om het eens zover te laten komen. Niet zozeer om Moskou een hak te zetten, maar omdat anderen constateren dat de Russen kans zien onder het betalen uit te komen en dat ze dus zelf ook geen risico lo pen door de rekening niet te vol doen. Daarom zou ook nu moeten worden ingegrepen: als op een ge geven moment de meerderheid in de Algemene Vergadering uit wanbeta lers bestaat, wordt het wel heel moeilijk. Van hen kan grote tegen stand verwacht worden tegen een maatregel die voor henzelf ook kost baar is. Als aanbeveling om zo kras op te treden herinnert men zich wat in 1950 gebeurde na de aanval van Noord- op Zuid-Korea. Toen boycot te de U.S.S.R. de Veiligheidsraad. Die ging onverdroten voort, besloot tot tegenactie in Korea en de Rus sen slikten gauw hun bezwaren om toch maar terug te keren en hun vetorecht uit te buiten. Zo zou het ook nu kunnen gaan. Ingezonden mededeling met GRATIS spaarzegels ZIERIKZEE, 12-3. Met een zeer geslaagde „carambole", die door de kampioenscandidaten luid werd toe gejuicht, gaf burgemeester mr. F. Th. Dyckmeester donderdagmiddag in de biljartzaal van hotel „Concordia" de eerste (forse) stoot ter inleiding van de eindstrijd om het kampioen schap van Nederland, tweede klasse kader 38/2 1963-'64. Dit was het be gin van een biljart-festijn, dat eerst Ingezonden mededeling Voor 60 jaar.... SIRJANSLAND. Eind deze maand zal de meestoof „De Eendracht" de campagne weer beëindigen. ZIERIKZEE. Het evangelisatiecen trum „Jeruël" heeft een begin ge maakt met het verstrekken van voedsel aan behoeftigen. BROUWERSHAVEN. De heer F. van der Goes, privaat-docent aan de Amsterdamse universiteit, hield te dezer stede een rede over het onder werp „Revolutionaire taktiek". ZIERIKZEE. Voor een stampvolle zaal trad alhier het gezelschap J. H. Speenhoff op. ZIERIKZEE. Over werk en leven van de grote Duitse letterkundige Lessing sprak voor het Nutsdepar- tement de heer S. W. van Doorn. WESTELIJK SCHOUWEN. Dit jaar zal voor het eerst in deze streek een proef worden genomen met de teelt van Oost-Indische kers. RENESSE. Alhier heeft zich een damescomité gevormd, onder leiding van ds. L. B. Onnes, met het doel te komen tot de aanschaf van een orgel voor de Ned. Herv. kerk. NOORDGOUWE. Voor het eerst tijdens zijn bestaan is het ziekenhuis nu al enkele weken geheel met pa tiënten bezet. ZIERIKZEE. Ter beurze noteren de Zeeuwse aardappelen thans f4,80 tot f 5,25 per hl. Verdere prijsstij gingen worden verwacht. ZIERIKZEE. Alhier werd opge richt een afdeling van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur te Haarlem. Meer vakantie 111 het slagersbedrijf DEN HAAG, 12-3. De werkne- mers in het slagersbedrüf krijgen een loonsverhoging van 10 proeent van de rechtens geldende lonen met terugwerkende kracht vanaf 1 janu ari. Werknemers- en werkgeversverte genwoordigers zijn het eens gewor den over een nieuwe C.A.O., nadat op 20 januari de onderhandelingen waren afgebroken, aangezien over de gevraagde uitbreiding van het aantal vakantiedagen geen overeen stemming kon worden bereikt. De vertegenwoordigers van werk gevers- en werknemersorganisaties zijn het in een gehouden vergade ring eens geworden over een vakan tieregeling, die inhoudt dat werkne mers, die een jaar onafgebroken bij eenzelfde werkgever in dienst zijn Burgemeester Dijckmeester opende de strijd om nationale titel geweest, recht hebben op een vakan- tie van twee weken aaneengesloten, plus voor werknemers van 18 jaar en ouder tenminste vier en voor jeugdige werknemers zes snipper dagen. Ook over enkele andere ver beteringen in de arbeidsvoorwaar den zijn partijen tot een akkoord gekomen. Na goedkeuring door de Stichting van de Arbeid zal de herziene C.A.O. voor het slagersbedrijf met terug werkende kracht van 1 januari af gelden. DEN HAAG. Het Produktschap voor Aardappelen deelt mede, dat van maandag 16 maart tot en met woensdag 18 maart opnieuw gele genheid bestaat Bintje consumptie aardappelen van kleigrond in de maat 40 tot 55 mm of grover aan te bieden ten verkoop aan het Voed- selvoorzienings- en Verkoopbureau (V.I.B.) Ingezonden mededeling gedurende de maand Maart DAMES OPGELET! Gevaarlijke uren, dagen en maanden Automatten: 30x603,15 40x654,75 45x705,50 Keukengordijn in vier kleuren 1,85 Gele sisal vloerbedekking 5,45 anlislipgaas1,50 Restanten vloerbedekking van minder dan 10 meter tegen halve prijs woninginrichting appelmarkt 4 ZIERIKZEE Regenjassen met uitknoopbare plaidvoering 67,50 elegantkleding havenplein 11 ZIERIKZEE zendag a.s. zal worden beëindigd, na de slotpartyen die plaats zullen vinden om 2 uur en 4 uur. Burgemeester mr. Dijckmeester vond het prettig de aanwezige klas se-biljarters, afkomstig uit Egmonld aan Zee, Helmond, Den Haag, Arn hem, Kerikrade en Amsterdam, een welkom te kunnen toeroepen in Zie- ri'kzee. Voor de organiserende ver eniging „Concordia" betekent dit toernooi ongetwijfeld weer een suc ces, dat mede te danken is aan de uitstekende organisatie van vorig jaar, toen de vereniging eveneens als gastheer optrad bij de eindstrijd om een nationaal kampioenschap. Mr. Dijckmeester twijfelde er niet aan dat het spel dn de vierdaagse strijd ihet aanzien ten volle waard zal zijn. Bestuur en leden van „Con cordia" zijn oude rotten in bet vak, aldus de 'burgemeester: de organisa tie zal dan ook niets te wensen over laten. Van groot belang noemde de burgemeester voorts dat bet publiek de vereiste zelfbeheersing aan de dag legt om de wedstrijden goed tot hun recht te laten komen. „Ik wens u veel succes en mooie partijen in een sportieve sfeer", zo besloot mr. Dijckmeester zijn woorden tot de verzamelde biljarters, organisatoren en supporters. De burgemeester en de verdere aanwezigen waren tevoren welkom geheten door de secretaris van d'e biljartvereniging „Concordö'a", d'e beer J. B. M. den Boer, die de voor zitter, de heer A. Brand, wegens ziekte moest verontschuldigen. In eep sportieve en direct al spannende sfeer weid hierna een aanvang ge maakt met de eerste partijen, nJ. tussen W. Meyer-F. Römgens en G. Peters-P. van Zoeten. Wedstrijdlei der F. C. Hanse maakte bekend dat R. Overdij'k uit Zaandam wegens omstandigheden vain deelname aan het toernooi had moeten afzien. In zijn plaats komt nu uit F. Tusveld uit Rijssen. De wedstrijden worden heden (vrijdag) en zaterdag voortge zet om 14.00, 16.00, 19.30 en 21.30 uur. Na de slotpartijen volgt zondagmid dag om circa 18.00 uur de prijsuit reiking en huldiging van de kampi oen. Voor de uitslagen van de eerste wedstrijddag zie elders in dit num mer. Heroïne in Mexico MEXICO, 12-3. Twintig personen, onder wie verscheidene vrouwen, zijn gearresteerd en 15 kilo heroine ter waarde van ongeveer vier mil joen dollar in beslag genomen, na dat de Mexicaanse politie in Mexico een jonge Mexicaan, Alfonso Bonilla had aangehouden. Bonilla had per vliegtuig tien kilo in koffers met dubbele bodem vervoerd. Het Mexi caanse blad „Ultimas Noticias" schrijft dat de bende, die nu in Mexico is opgerold, vertakkingen had in Frankrijk, Italië en landen van het Nabije Oosten. De politie heeft de namen van de gearresteer den nog niet bekend gemaakt. Als wij over het verkeer spreken, dan zijn we ons allemaal volkomen bewust van het gevaar dat dit voor ons betekent. We behoeven tenslotte ons maar even op een spitsuur in de drukte te begeven om er een duide lijk beeld van te krijgen. Lawaai, stof, uitlaatgassen, auto's in lange rijen, daartussen scooters, brommers fietsen en bussen. Elk voor zich baant zich een weg door het immen se gewoel en elk heeft haast, haast om op tijd op het werk, of om op tijd thuis te zijn. In veel steden zijn de straten te smal en moet men trachten de drei gende chaos nog enigszins te beteu gelen door stoplichten, eenrichtings verkeer en ontelbare verbodsborden, maar de moeilijkheden worden steeds groter, het verkeer intenser. Ver keersopstoppingen komen geregeld voor, met alle lawaai van dien. De politie heeft de handen vol en jaar lijks boeken wij duizenden ongelukr ken met dodelijke afloop. Iedereen weet welk een enorm ge vaar het verkeer, voor de deelnemer er aan betekent. We doen daarom op de weg vreselijk voorzichtig en als het er op aan komt staan we alle maal nog verwonderd over het feit dat er nog zo weinig ongelukken ge beuren, omdat het beeld dat wij te zien krijgen ons zoveel hartkloppin gen bezorgt, dat we een nog groter aantal zouden verwachten. Ook thuis Neen, dan de huisvrouw. Wan neer om acht uur man en kinderen het huis hebben verlaten op weg naar hun werk en naar school, heeft, zij het rijk alleen en wordt ze niet door wegpiraten bedreigd. Daar in die vredige, rustige huiselijke om geving, daar vermoedt ze geen ge vaar, daar denkt zij niet aan risico's, daar verwacht zij de dood niet en toch De huishouding is in de laatste tientallen jaren bijna zo gevaarlijk geworden als het verkeer op straat. Alleen spelen onachtzaamheid, licht zinnigheid en gedachteloosheid bij ongelukken in huis een belangrijker rol, dan bij die op straat. Elk jaar weer lijden miljoenen mensen schade in hun omgeving en vele kleine kinderen in het eerste levensjaar verongelukken dodelijk, ja ook in huis! Slordig! Steeds is dit te wijten aan slordig heden. Het zijn de slecht of onoor deelkundig beveiligde kabels en ap paraten; het kokend water, dat gauw even op de grond of op een krukje is neergezet; de glijdende loper op de pas geboende vloer van de pro pere huisvrouw; het is het bleekwa- ter of het zoutzuur, dat in een limo- nadefles wordt bewaard en dat door een kind wordt gedronken. Het is het op de grond hangende snoer van de strijkijzer, waarin iemand ver wordt raakt en de pannelap, waar van het lusje aan de kraan van het gasfornuis blijft haken hetgeen de verstikkingsdood tengevolge heeft. Ongevallen door elektriciteit heb ben dikwijls de dood tengevolge, vooral wanneer het lichaam, doordat het in verbinding staat met de wa terkraan of de verwarming, goed ge aard is of vochtig is. Soms leidt een elektrische schok ook tot beenbreu ken, daar de spieren zich door de impuls plotseling sterk samentrek ken. Ook een koelkast waarvan het elektrische contact voor het reinigen niet werd verbroken en de onbevei ligde stopcontacten, die op kinderen nu eenmaal een magische aantrek kingskracht uitoefenen, eisen jaar op jaar meer slachtoffers dan men zo op het oog zou denken en daarmee blijkt het gewone huishouden een even grote bron van gevaar als de verkeer smoloch. De tegenzin Het stijgen van het aantal onge vallen vindt echter niet zijn oorzaak zoals men zo dikwijls beweert, in het feit dat de techniek meer en meer in huishouding en keuken doordringt Dat bewezen de uitspraken van dok toren en statistici. Veeleer worden de huishoudelijke werkzaamheden door vele vrouwen onbewust van de hand gewezen, slechts met tegenzin gedaan. Hetgeen leidt tot een snel stijgend aantal ongevallen. De moderne vrouw is nu eenmaal niet meer de huissloof uit vroeger eeuwen, die als enig levensdoel het schoonhouden van de woning en het opvoeden van de kinderen had. Te genwoordig wekken film, televisie en reclame in de vrouw het gevoel op, dat huishoudelijk werk nu een maal een noodzakelijk kwaad is, waarmede men zo snel mogelijk moet afrekenen en waarvoor ons dan ook de modernste hulpmiddelen ter beschikking staan teneinde ons de tijd die wij er aan moeten geven te bekorten. Het gevolg van de haast, de non chalance en weerzin waarmee veel vrouwen hun huiselijke taak ver richten is het onverwachte onge val. Hoe laat? Vcjljgens in'teressanjte statistieken blijken wat dat ibetreft de uren tus sen elf en twaalf uur 's morgens en tussen vier en vijf uur *s middags de gevaarlijkste. Verder gebeuren er op maandag en vrijdag en in de maanden januari, augustus en de cember de meeste ongelukken dn 'huis. Dit aantal ongelukken is beslist niet te onderschatten en om deze te beperken zou een juiste actie ook niet misplaatst zijn. Wij kunnen daar zelf al veel toe bijdragen, door lou ter in ons eigen belang en dat van onze gezinsleden de nodige veilig heidsmaatregelen te nemen. De tijd dat we als huisvrouw bezig zijn, moeten we er steeds op letten aan alles wat we doen onze volle aan dacht te geven. Evenals we in het verkeer opletten, wikken en wegen, schatten en besluiten nemen, zo moeten we ons ook in ons huishou den van elke handeling volkomen bewust zijn en weten dat elke han deling verantwoord is. Zo kunnen we meewerken aan een veilig huis houden, waarin we ons zelf en onze huisgenoten beschermd weten tegen ongelukken. Overeenstemming C.A.O. voor het schildersbedrijf DEN HAAG, 12-3. Werkgevers- en werknemersorganisaties in het schildersbedrijf hebben overeen stemming bereikt over de inhoud van een nieuwe collectieve arbeids overeenkomst voor het schildersbe drijf. De overeenkomst zal nu ter goedkeuring aan de Stichting van de Arbeid worden voorgelegd. De inhoud van de C.A.O. is, naar wij vernemen, in grote lijnen aan die van de C.A.O. voor het bouwbe drijf die gister door de Stichting van de Arbeid is goedgekeurd. De C.A.O. voor het schildersbe drijf is in principe afgesloten voor een tijdvak van twee jaar. KERKNIEUWS Ned. Herv. Keik Beroepen te Ter Aa (toez.): W. v. Herpente, Kinderdijk; te Gramöber- gen (toez.): J. W. v. 'd. 'Hélde, Oude- ga (W.). Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Ensohedé-Z.: C. J. Smeliik, Bunschoten-Spakenburg. BILJARTEN Competitie voor teams Voor de oompetitie voor teams van het district Söhouwen-Duiveland der K.N.B.B. werden de volgende wed strijden gespééld: C Ie klasse: VOG- Concordia 7-0: W. Kramer-L. Can ters 2-0; L. Koster-R. P. Hogeriheij- de 2-0; J. L. de Hooge-C. J. Schot 2-0. C 2e klasse: VOG II-OKK 2-7: A. Goossens-L. v. Popering 0-2; C. v. d. Bos-M. Dems 0-2; D. Verkaart- W. Kesteloo 2-0; J. Verkaart-J. Vis- se 0-2. C 3e klasse B: BVO-KOT 7-2: H. Capelle-J. Olerx 0-2; J. Poel- man-J. Stoutjesdijik 2-0; A. Mol-A. Berrevoéts 2-0; J. Goudswaard-M. Berrevoets 2-0. C 4e klasse B: Flo- ris V-OKK IV 2-7: A. v. Nieuwen- huize-M.Thiery 2-0; J. Beeke-J. M. Thiery 0-2; H. Bakker-K. Kort 0-2; F. Koster-J. C. v. Fellius 0-2. KVL II-Concordia II 7-2: M. Wagemaker- W. Steenkist 2-0; J. Romeij n-J. Quant 2-0; C. Stouten-A. Hage 0-2; J. Koopman-J. Brouwer 2-0. C 4e klasse C: En'tre Nous-VOG IV 9-0: M. v. d. Schee-C. Meerdink 2-0; A. Söhiettekatte-C. Wilbrink 2-0; H. Smit-M. Krijger 2-0; J. de Vliieger- J. Kwaak 2-0. De Lelie-VOG IV 4-5: C. Hillebrand-J. Kwaak 0-2; W. de Groot-M. Krijger 2-0; J. Meganck- G. Wilbrink 0-2; J. Menheere-C. Meerdink 2-0. Mijlpaal in restauratie Zuidhavenpoort ZIERIKZEE, 12-4. De grote an tieke luidklok van het oorspronke lijke historische stadhuiscarillon, wordt vandaag (vrydag) opgehangen in de toren van de Zuidhavenpoort. Deze klok - hy zal straks de hele uren aangeven - is enige tyd „weg geweest" voor restauratie. De klok werd voorzien van een nieuwe kop, hetgeen men met behulp van 'n aan tal koperen bouten bijzonder han dig heeft gedaan. Zonder meer een nieuwe kop aan een bestaande klok gieten is namelijk niet mogelijk. De réis omhoog van d'e grote luid klok is intussen niet alle nieuws over de restauratie van de Zuid-ha - Ingezonden mededeling SmEENK PELLETS', Lekker en verfrissend f.0.65 venpoort. De fraaie nieuwgebouwde weergang naar d'e richting Noordha- venpoort is zover gevorderd, dat met het 'afvoegen .kan worden 'begonnen. Het werk aan het torengebouw zelf schiet thans ook hard op. Voor res tauratie van het binnenwerk alleen werd' reeds 150 m3. eikenhout aan gewend. Met het afwerken van het torengebouw is men thans een eind- weegs „gezakt" en die loodgieter heeft zelfs de afvoerbuizen voor het regenwater reeds aangebracht. Vast staat wel dat de poort nog enige tijd gesloten zal moeten wor den, daar ook het gewelf van de poort in slechte toestand verkeert. Restauratie hiervan lis niet te ont gaan. Wil het even meezitten dan kan 'de af werking van de weergang en de toren voor het toeristensei zoen ongeveer gereed zijn. Tweede weergang Hiermede evenwel zal hét project Zuidhavenpoort nog niet zijn vol tooid. Tijdens de werkzaamheden is men namelijk in de /bodem van 'het voormalige café „Rotterdam" gesto ten op de funderingen van steun beren, die vroeger een ook aan deze zijde aanwezig 'geweest zijn'de weer gang, hebben geschraagd. Het ligt in de bedoeling - vrijwel overeenkomstig de oude toestand - dus ook aan die zijde van de poort een weergang te bouwen. Deze weergang sluit aan op het poortlichaam en zal ongeveer reiken tot en met het pakhuis en kantoor van de Koophandel N.V. Het wordt een open weergang en krijgt der halve geen dakafsluiting, zoals de weergang, die thans tot stand is ge komen. Wie Ihet totale complex op tekening diet, komt reeds onder de indruk van het inderdaad impone rend 'totaal, 'dé verwerkelijking waarvan een kwestie van tijd schijnt, hoewel de voorbereidingen nog niet helemaal rond zijn. Feuilleton door B. J. ten Wesepe „Leuk zeg. Heb je een speciale methode of zo? Of is het allemaal louter geluk?" „Ja, Pim, ik weet niet, wat je on der speciale methode verstaat, maar mijn methode is alleen maar: puz zels en prijsvragen oplossen en op sturen. En dan maar afwachten, of ik een prijs gewonnen heb of niet". „Vind je het leuk werk?" Jan knikte gedecideerd. „En of. Vooral als ik er prijzen mee win". De zaal lachte weer. „Als ilc je nu eens een puzzeltje opgeef, Jan, zou je dat dan willen oplossen?" Jan kéék (hem 'lachend aan en vroeg, de bekende beweging makend met duim en vinger: „Geeft het wat?" De zaal loeide en de conferencier lachte hartelijk. „Niets voor niets, hè? Ik kan het niet beloven, maar ik neem toch wel aan, dat je niet met lege handen naar huis terug keert". „Vooruit dan maar". „Maar je hoeft het niet alleen te doon, hoor? Je bent toch zeker niet in je eentje gekomen?" Jan schudde zijn ihoofd. „Een ken nis van me - hij wees in d'e zaa'l - daar zit ze, is meegekomen: Lien Hoekstra". De conferencier kéék de zaal in en zei: „Staat u eens 'op juffrouw Hoe.kstra. Juist. Komt u ook maar hierheen, dan moogt u uw vriend helpen. En nu nog een dame en een heerja, u.komt u ook maar 'hierheen. Mag ik even uw namen weten Hoofdstuk 5. Maar geen vaste verkering. Ergens 'in het land zat een echt paar naar de televisie te kijken. De man had niet bijzonder veel 'inte resse 'getoond en een enkele maal gegaapt. Hij hield niet van die tee- ner-a vonden. Over ihet algemeen kon hem de televisie wéinig schelen. 'Dikwijls was hij 's avonds nog weg, maar ditmaal was 'hij 'tijdig naar huis gereden om eens 'een avond ge zellig met zijn vrouw te kunnen doorbrengen. Nee, veel was er niet aan. Nu ja, I-na vond 'het misschien aardig. Tenslotte was zij een stuk jonger en daar moest hij rekening mee houden. Hij stak een sigaar op, dronk uit zijn glas, dat naast hem stond en 'keek weer naar de beelden, die in bonte werveling voor zijn ogen draaiden. Doch toen Jan Stuurman het toneel opgekomen was en een paar vlotte antwoorden 'had gegeven, 'begon zijn belangstelling te groeien. Een flinke verschijning, die jonge man. Had hij er niet wat van gele zen an een tijdschrift? Ja, dit was die jongan uit Bergheidc, die zoveel geluk had met puzzels oplossen. Nou, hij was niet op zijn mondje gevallen en als dit een geïmproviseerde inlas .was, dan had hij respect voor die Stuurman. Hélemaal geen planken koorts of zoZie je, zo één zocht hij nu om alle zaken in 'het lan'd af te réizen, d'e omzet te controleren en adviezen te geven .Eens te -kijken of ergens wat veranderd of verbe terd kon worden in de verkoopme thoden. Dit léék hem nu net het mannetje, dat hij zoéh't. Een rustige snuiter, en toch ad rem. Hoor maar eens, 'hoe gevat 'hij 'antwoorden wist te geven. Beslist niet verlegen. Mis schien séhool er wel een persoonlijk heid in die jongeman. Hij had in die dingen over ihet algemeen wel fee ling. Het zou de eerste keer niét zijn, dat 'hij de juiste man op 'd'e juiste plaats 'had gezet. Even -in petto hou den: Jan Stuurman uit Bergheide. Dat stadje was niet zo bijzonder groot. Moest z'n -sekretaresse maar eens proberen uit te vissen morgen ochtend. En 'm da-n -eens laten ko men, een praatje anet hem maken, dan wist hij al gauw •genoeg, of hij wat aan die jongen zou hebben of ruiet. Hij zou zich edh'ter sterk moe ten vergissen, als hij niet zoéven een grote ontdekking had -gedaan. Wacht, -eerst opschrijven, dan wordt 'het zeker niet. vergeten. In Bussum ging de uitzending nor maal door en Jan en L'ien wonnen de kleine quiz, die mén speciaal voor de geluksvogel gereed gemaakt had. Die avond werd 'het. wat -later dan gepland was en daarom werden Jan en Lien netjes met een wagen van de NTS naar Bergheide terugge bracht, iets wat Jan enerzijds ge weldig vond, maar aan de andere 'kant was -er nu geen gelegenheid om Lien te knuffelen en te kussen. Nu ja, dat bewaarde hij dan maar voor een andere keer. Thuis was iedereen nog op. Na tuurlijk had men de ihele uitzending bij een kennis gevolgd en het was ver na middernacht, -toen pa Hoek stra het welletjes vond en zei: „Als we nu -nog lang blijven zitten, hoe ven we niet -meer -naar 'bed te gaan, want dan is het de moeite niet". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9