mm Pauze op Cyprus ■Pi-** OLYMPISCH SPEL STAD EN EILAND De apartheid in Zuid-Afrika Philippijnen versterken het leger STAD EN EILAND Bestrijding van de wortelvlieg in nieuwe banen UITVINDERS TONEN HUN KUNNEN DE BLANKE MEDICIJNMAN BLIK DOOR HET WERELD tiet heeft heel wat voeten in de aarde gehad voor de veiligheidsraad tot een besluit kwam over de kwes tie Cyprus en zelfs dat besluit kwam er niet door zonder aanmerkelijk voorbehoud van de Sow jet-Unie en in deze merkwaardig: Frankrijk. Men mag waarschijnlijk wel stel len dat de hele veiligheidsraad net zo lief zich niet bemoeid had met de ruzie van de Cyprioten, een ge kakel ivaar niemand eer aan kan be halen. De wijze lieden die namens de veiligheidsraad naar het eiland gestuurd willen worden als bemid delaar, staan stellig elkaar niet te verdringen op de stoep. De raad zat er nu eenmaal mee dat dit zo'n soort zaak is tvaar hij zich mee bemoeien moet of hij wil of niet. Hij heeft er zich dus mee bemoeid. En loopt nu de kans zich net zo gehaat te ma ken in Griekenland en op Cyprus als de Britten en Amerikanen. Die beiden hebben weinig anders gedaan dan verhoeden dat het tot slachtpartijen kwam en geprobeerd de gemoederen te bedaren. In Griek se ogen zijn ze daardoor kennelijk de bedervers van de pret om de Turken op het eiland in de pan te hakken. Theorie Het is onzin de Turkse Cyprioten af te schilderen als een groep brave lieden - ze hebben er ook het hunne toe bijgedragen dat de spanning zo hoog liep - maar de terroristische sfeer op Cyprus is toch'wel degelijk van Griekse makelij. Alleen al de aanvoer van wapens en het trainen van een zuiver uit Grieken bestaan de politiemacht - of leger zo men wil - het openlijk hun gang laten gaan van organisaties die de terreur in hun vaandel hebben beschreven (zoals Makarios gedoogt, zo niet sti muleert onder toejuiching van Atheense demonstranten en minis ters) rechtvaardigen de klacht der Cyprische Turken dat ze bedreigd worden. En in zo'n sfeer moet een bemiddelaar succes hebben? Hij zou een totaal andere geestelijke instel ling moeten bewerkstelligen en dat lijkt bij een slimme en koppige Le- vantijn als Makarios onbegonnen werk. Populairder als zich aanbiedende bemiddelaar is president de Gaulle, die al van tevoren heeft verklaard niet voor een internationale troepen macht te voelen en de verdragsbasis voor de huidige Cyprische grondwet af te keurenHij heeft natuurlijk gelijk: niemand voelt ervoor politie agent te gaan spelen op Cyprus, waarbij licht een paar uitgeleende soldaten sneuvelen, maar als die sol daten er niet heengaan wordt het helemaal moord en doodslag, dus wat wil men? En dat die grondwet absurd is, zal niemand bestrijden, maar het icas het beste wat er toen van te maken viel en het is een knappe Parijzenaar die nu wat be ters uit de bus laat komen. En praktjjk De Turkse oplossing is wellicht nog de meest praktische: verdeel het eiland, dan zs het conflict wel niet van de baan, maar dan zijn de vechtenden tenminste gescheiden. Als Parijs een duidelijke wegwees naar een oplossing, zou men kun nen billijken dat het een zo afwij- Ingezonden mededeling Iferf Wan l/ettewinkel BRUINISSE Slotavond verkcerscursus Te Bruinisse werd Vrijdagavond de laatste avond gehouden van de door de afdeling Bruinisse van het Verbond voor Veilig Verkeer geor ganiseerde verkeerscursus. Gemiddeld 65 personen namen deel aan de cursus, die 6 weken jn beslag nam, waarop per week twee uur les werd gegeven. Hiervan leg den 54 personen examen af, aan 52 personen kon een diploma worden uitgereikt. Drie personen slaagden met lof (minder dan 6 fouten), n.I. Jacob van Duivendijk, A. L. van Kooten en Jac. de Jonge. De vice-voorzitter van het Ver bond voor Veilig Verkeer, de heer S. J. P. Jumelet, heeft dank gezegd aan adjudant PPipping voor het or ganiseren van deze cursus. Het was hem een vreugde de heer van Bo ven, lid van de staf van de Algel mene Inspectie van de Rijksver- keerspolitie, te kunnen begroeten, een bewijs dat men groot belang stelt in deze cursussen, ook in ho gere regionen van de Verkeersin- spectie. Aan adjudant Pipping werd een enveloppe met inhoud overhan digd. Deze zegde op zijn beurt dank voor de aangename wijze waarop het verkeersonderwijs kon worden gegeven Tot slot van de avond werd nog een drietal prachtige films vertoond n.I. over de provincie Limburg, over het zeilen en over cle koninklijke be zoeken aan Perzië en aan Thailand. kende koers vaart. Maar nu ziet het er meer naar uit dat de Gaulle voor namelijk poogt zijn politiek bij de Grieke7i - en bij andere landen in het natje oosten waar de Turken niet zo erg geliefd zijn (en dat zijn er nog al een paar) - wat op te vij zelen, waarbij hij de anderen met de rekening opscheept: een haatgezwel dat de oostflank van de N.A.V.O. verzwakt. Maar dat is een zorg voor later. Zoals ook Cyprus dat zal zijn. Want mag men nu hopen dat de situatie ten minste voor drie maanden is ge red, de vraag blijft ivat daarna moet gebeuren. KAAPSTAD, 5-3. Meer dan acht honderd mensen van verschillend ras hebben donderdag op een bijeen komst in Kaapstad geprotesteerd tegen een wetsontwerp van de rege ring - dat thans bij het parlement in behandeling is - waarin de con trole op de negerwerknemers in de stadsgebieden wordt geregeld. Politici, sociale werkers en gees telijken spraken zich uit tegen het ontwerp dat door de oppositie in het parlement een wapen was genoemd waarmee de regering de negers tot het peil van slavenarbeiders zou kunnen verlagen. Op de vergadering noemde men het ontwerp rampzalig in moreel, economisch en politiek opzicht. Er zouden omstandigheden worden ge- sohapen waarin het communisme zou kunnen gedijen. BROUWERSHAVEN Jaarvergadering Zaterdagavond hield de muziek vereniging „Apollo" te Brouwersha ven haar jaarvergadering in hotel „Graaf Floris V". In zijn openings woord iheette de voorzitter, de iheer W. v. d. Bos, de aanwezige leden hartelijk welkom, in 'het 'bijzonder het ere-lld de heer W. C. Bi-aam. Goedgekeurd werden het uitge breid jaarverslag en de notulen van de sekretaris, de heer J. B. Groot- jans. Het financieel overzicht door de penningmeester, de heer J. van Dijk, gaf aan inkomsten te zien f 2783,10 en uitgaven f 2512,36, zo dat een batig sa'ldo resulteerde van f 270,74. De bescheiden waren door de leden der kascomtrolecommissie, de heren P. Pannekoek en J. de Jonge in orde bevonden. De voorzit ter beklemtoonde nog eens uitdruk kelijk, dat de leden zuinig met de muziekinstrumenten moeten om springen, gezien de 'grote uitgaven, welke de aanschaf van een nieuwt piston en cox-, benevens 't reviseren en vernikkelen van een tubo het af gelopen jaar hebben gekost. Gift van middenstandsvereniging Inmiddels was de heer P. 'de Moor, voorzitter der middenstandsvereni- gimg „De Corridor" ter vergadering verschenen, om namens genoemde vereniging „Apollo" te bedanken voor de ontvangen medewerking tij dens de gehouden St. Nikola a sweek, waarvan de baten 'bestemd waren voor de vier corpsen in 'de vier ker nen. Spx\ hoopte met een gift van f 190 de muziekvereniging een wel kom geschenk te hebben aangeboden en prees de goede samenwerking tussen het corps en de plaatselijk gehouden festiviteiten. Wederkerig dankte Apollo's voorzitter de heer de Moor voor de mooie 'gift en deel de mede, dat steeds 'een beroep op de muziek gedaan kan worden. Na dit „welkome" onderhoud volgde de •bestuursverkiezing. De aftredende leden, de heer W. v. d. Bos (voorzitter-) en A. de Jonge (2e sekretaris) werden met algemene stemmen herbenoemd. De heer J. v. Beveren zag liever zijn zetel door een jonger lid bezet en de heer A. v. d. Velde tag ook liever in zijn plaats een ander, omdat hij wegens zijn werkzaamheden buiten het eiland vertoeft. In 'de vakature van Beve ren werd gekozen de heer J. de Ma- sier en voor 'de heer v. fd. Vel'de de heer W. Botibij'l (vertegenwoordiger drumband). Voorzitter v. d. Bos dankte de scheidende bestuursleden voor hun activiteiten, in het belang van „Apollo" verricht. Tijdens de geanimeerde rondvraag werden nog diverse voorstellen der leden behandeld en in overweging genomen, zoals bv. ledenwinactie, donateursactie, verzorgen der con certen enz. Binnenkort rookverbod in restauratierijtuigen UTRECHT, 7-3. De Nederlandse Spoorwegen overwegen een rookver bod in te voeren in de restauratie rijtuigen. Als het plan wordt gere aliseerd zal in alle bediende restau raties en buffetten in de binnen landse treinen niet meer gerookt mogen worden. De afdeling dienstbetoon van de dienst van economische zaken van N.S. voert momenteel besprekingen met Wagons Lits en N.S.-diensten over het anti-rookplan. De motive ring voor het „ontroken" moet, vol gens N.S., niet worden gezocht in het medische vlak, maar rn het feit dat de aanwezigheid van rokers hin der oplevert voor mensen die aan het eten zijn. Wanneer de maatregel van kracht wordt, is nog niet bekend. KERKNIEUWS Ncd. Herv. Kerk Beroepen te Gendrirrgen: M. v. d. Leun, Kolderveen; te Pesse: vï'k. A. Sturm, Utrecht. Bedankt voor Oude en Nieuwe Wetering: C. v. WijngaaTd'en, Sebal- deburen; voor de ben'oeming tot vi- karis te Deventer (voor het jeugd pastoraal) A. Dronkers, vik. aldaar. Ger. Kerken Aangenomen naar Nagele-Tolle- beek (N.O.P.): D. de Heer, Dracht- stercompagnie, die 'bedankte voor- Goor; naar Halle (Gld.)A. J. Bos, Marum. Bedankt voor Rotterdam-Overschie (vak. A. Naigelkerke): H. A. Starren- burg, Eefde-Gorssel. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Maassluis; P. v. Zon neveld, Bennekom. Ger. Gemeenten Bedankt voor Waardenburg: G. Schipaanboord, Apeldoorn. muziekvereniging Apollo' Na het officiële gedeelte bleef men nog gezellig bijeen, waarna de voor zitter deze 69e jaarvergadering sloot. MARKTBERICHTEN Eierpryzen V.E.C.E. In de week van 1 tot 7 maart werd door de Coöp. In- en Verkoop Cen trale voor Eieren, V.E.C.E., uitbe taald f 1,68 per kg. Voor vuilscha- lige en gewassen eieren werd één cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 9-3. Aangevoerd: 1398 stuks vee, t.w. 948 vette koeien en ossen en 450 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,90-4,15, f 3,15-3,80, f 2,75- 3,00; varkens (levend gew.) f 2,05- 2,03-2,00. Vette koeien en ossen: aanvoer kleiner; handel willig; prijzen stij ver, prima's boven notering. Var kens: aanvoer als vorige week; han del vlotter; prijzen iets lager, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens f 1,84-1,86, slachtzeugen f 1,75-1,85. DODELIJKE ONGELUKKEN In het Sint Annaziekenhuis in Oss is de 40-jarige Amerikaan J. Cullivan, gewoond hebbend in Oss, overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval, dat hem half fe bruari is overkomen. ALBLASSERDAM. Op de oprit van de brug over de Noord is de 43-jarige automobilist van Velzen', uit Zwijndrecht bij een auto-onge-1" luk om het leven gekomen. Bij een'' inhaal-manoeuvre is de heer van Velzen met zijn personenauto in aan- raking gekomen met een andere auto. AMSTERDAM. De 54-jarige met selaar L. M. Lagers is in het Wilhel- minagasthuis te Amsterdam aan de gevolgen van een val van een stei ger overleden. TILBURG. Op de ringbaan-zuid in Tilburg botste een personenauto bestuurd door de 64-jarige kinder arts G. F. van Damme uit Antwer pen, achter op een Belgische vracht auto, die voor een rood stoplicht stond' te wachten. Later bleek, dat de arts tevoren onwel is en achter het stuur van zijn auto is overleden. TILBURG. In Triburg is de ne genjarige Marion van Eijk uit Til burg, toen zij per fiets over de heu vel reed, door onverklaarbare oor zaak gevallen en onder de wielen van een trekker met oplegger te recht gekomen. Het meisje was op slag dood. ROTTERDAM. Op de Vlaarding- gerweg in Rotterdam is de 17-jarige H. W. van Gils uit Overschie veron gelukt. De jongeman reed met zijn bromfiets naast een tankwagen en is onder de achterwielen gekomen. Hij is ter plaatse overleden. Twee uur later sloeg de twaalfjarige Ge- rardus van Gerven op de straatweg te Hilligersberg linksaf, zonder vol doende uit te kijken. Hij werd door een bestelwagen gegrepen en is latex- op de avond overleden. ENSCHEDE. Op de weg van Glane naar Overdinkel (gem. Los ser) zijn twee auto's in volle vaart tegen elkaar gebotst, vermoedelijk doordat de bestuurders elkaar tenge volge van de rook van een berm brand niet hebben gezien. De 42- jarig mevrouw M. Oekholt-Klaver uit Overdinkel, die de ene auto be stuurde, werd bij deze botsing op slag gedood. MANILLA, 7-3. Generaal Alfredo Santos, stafchef van de Philipptjn- se strijdkrachten, heeft de verster king bevolen van een legerdivisie in Mindanao in het zuiden van de Philippynen. De stafchef heeft voorts bevel ge geven tot het versterken van de ma- rine-patrouille-eenheden, die de zui delijke toegangen tot het land bewa ken. Daarnaast zullen de troepen geactiveerd worden, die bestemd zijn voor de guerillastrijd en de strijd in het oerwoud. In diplomatieke kringen in Manil la is ongerustheid uitgesproken over het mislukken van de vredesonder handelingen tussen Maleisië, Indo nesië en de Philippijnen. Na de dood van Kennedy CHICAGO, 7-3. De meerderheid van de Amerikanen huilde toen zy het nieuws over de moord op pre sident Kennedy hoorde, zo wordt ge zegd in een verslag van het natio nale centrum voor opinie-onderzoek dat vrijdag is verschenen. Volgens het centrum, dat verbon den is met de universiteit van Chi cago, voelden vier van de vijf Ame rikanen de dood van Kennedy als het verlies van een dierbaar persoon uit hun naaste omgeving. Vijf van de zes Amerikanen schaam den zich omdat zoiets in hun land kon gebeuren. Het onderzoek wa9 vorig jaar - direct na de dood van Kennedy op 22 november - ingesteld. Over het gehele land werden toen 1.384 men sen ondervraagd. Ingezonden mededeling DEN HAAG. Heden (maadag) be gint de Haagse politie een actie te gen overtreders van de wacht- en stopverboden. Deze actie concen treert zich ■voornamelijik op de bin nenstad, waar de verkeersdoorstro- ming dreigt 'te stagneren. AMSTERDAM. De 38-jarige Am sterdamse voorman-rangeerder Sj. Oenema is vrijdag om het leven ge komen toen 'hij op het goed'erenem- placement Westerdonlksdijk in Am sterdam rangeerwerkzaamheden ver richtte. Hij raakte bekneld tussen de buffers van twee treinstellen. b Volgens Argentijnse persberich ten is in )het westen van Argentinië een opleidingskamp voor Castroge- zinde guerillastrijders ontdekt. Zes mannen, onder wie de Cubaanse kampleider, werden gearresteerd en men maakte een groot aantal wapens buit. BRUINISSE Bomen bij de Grevelingensluis Bij de Grevelingensluis wordt door Staatsbosbeheer c.q. de Ned. Heide Mij. een aantal bomen geplant. Dit betekent een verfraaiing van de omgeving van sluis en brug. Een kale vlakte achter en bij de sluis- waohterswoningen wordt herscha pen in een mooi parkje. De Rotterdamse >r bleek, nat .IV is geworden paasveetentoonstemng ziin auto is A ROTTERDAM, 7-3. De 94ste Rot terdamse Paasveetentoonstelling zal op 17 maart gehouden worden en zal wederom meer belangstelling trek ken dan ooit tevoren, zo is door het bestuur van de afdeling Rotterdam van de Hollandse Maatschappy voor Landbouw „De Organisator" bekend gemaakt. De verwachting is, dat er weer een dikke achtduizend mensen langs het vee en de landbouwwerktuigen zullen slenteren. Het aantal inschrij vingen is groter darr ooit. Dik 250 stuks slachtvee en 80 stuks fokvee. Uit Noord'-Brabant komer. 15 stuks roodbont melkvee en 12 jonge rode bonte stieren, die buiten mededin ging zullen deelnemen aan deze ten toonstelling. Er zullen verder zestig hokken met varkens, dertig hokken met geiten, 22 hokken met schapen en 100 vette kalveren, een 60 luxe paarden, 20 trekpaarden, 50 pony's, enz. Burgemeester van Walsumkomt zelf de tentoonstelling openen. De Rotterdamse vereniging van gros siers in rund- en kalfsvlees looft een grote zilveren wisselbeker uit voor de beste slachtos van twee jaar. Het accent van deze traditionele paas- vee-tentoonstelling komt namelijk steeds meer op het slachtvee te lig gen. DUET NYLONS met GRATIS spaarzegels LAND- EN TUINBOUW De wortelvlieg overwintert als co con in de grond. In het voorjaar vanaf mei komen de wortelvliegen te voorschijn. Deze vliegen leggen hun eitjes steeds vlak aan de wortelhals van de jonge peen in de grond. Hieruit komen de lar ven die zich dieper in de grond gra ven en dan in de wortel dringen om hun vernietigend werk te doen. Zij eten zich vele gangen in de wortel om tenslotte weer in de grond te verpoppen. Hieruit komt dan om streeks juli de 2e generatie, die weer eitjes legt aan de wortelhals van de in deze periode uitgezaaide worteltjes en winterpeen. Er kan zelfs nog een 3e generatie optreden. De gevolgen 2ijn bekend, zonder bestrijding kan men geen wortelen meer telen. Tot dusver werd de wortelvlieg door middel van gechloreerde kool waterstoffen o.a. aldrin, ohloordaan en iheptacbloor bestreden. Het is evenwel uit proefnemingen gebleken dat er op een aantal plaatsen in ons land resistentie is opgetreden, waar door genoemde middelen geen be strijding meer geven. Opmerkelijk is dat met de organi sche fosfoivevbinding diazonon bij zonder goede resultaten zijn bereikt en een afdoende bestrijding heeft ge geven. Bij toepassing is ter verkrijging van een voldoende lange werkings duur van belang, dat de werkzame stof van Basudine te weter. diazo non omdat 'het gemakkelijker ver dampt dan de gechloreerde koolwa terstoffen zoals aldrin en hep fa- chloor, direkt 3-4 cm. diep goed wordt ingewerkt. Hiermede wordt dan een wer kingsduur van 4 maanden bereikt. BRUSSEL, 7-3, Het resultaat van de inspanningen van uitvinders in de gehele wereld zal deze week weer te zien zijn op de dertiende „interna tionale salon" in Brussel. Uit meer dan twintig landen zal een duizen- tat inzendingen kunnen worden be wonderd. Ook dit jaar is er vrijwel .geen ter rein aan de fantasie van de uitvin ders ontsnapt en zijn zij actief ge weest om al dan niet voor de hand liggende oplossingen te vinden voor- problemen ook daar waar men zich eigenlijk het bestaan ervan niet rea liseerde. Een Franse uitvinder demonstreert een plastic kap voor kouwelijke mensen. De 'kap wordt als een dui kershelm opgezet en met een mini atuur-blower wordt er warme licht in geblazen. De warmtebron is een miniatuur-spiritusbrander (die twee uur kan branden). ïioe warm het onder de kap was 'bleek uit de zweetdruppels op 'het 'gezich tvan de uitvinder tijdens de demonstratie. Maar er is ook een apparaat, dat zonder slaapmiddelen een 'diepe slaap garandeert, een draagbare piano, een opblaasbare slee, een slot voor 'kam peerventen, eenvtelapparaat voor ta bletten ten behoeve vari apothekers, een (Duits) mengsel van bier en champagne (vol'gens de uitvinder een heerlijke drank) en een huisbar, waar met knoppen automatisch dranken naar- keuze in glazen wor den geschonken. Een Zwitser toont een nieuwe ski- sluiting, die 'het gevaar van ge'bi-o- ken ledematen we'derom aanzienlijk moet verminderen, terwijl een Duit se uitvinder koplampen voor auto's construeerde - met kleine jaloezieën - die verblinding van tegenliggers moet uitsluiten. Nederlandse inzendingen Tot de Nederlandse inzendingen behoren twee •technische vindingen, die echter al in ons land zijn gede monstreerd en respectievelijk een hoger aantal toeren van een motor mogelijk maken en de overbrenging van aandrijfkrac'ht verbeteren. Daar naast is er nog een 'nieuw systeem voor het opbouwen van steigers. Een Spanjaard laa't enveloppen zien, waarbij de briefopener niet meer te pas komt: een rukje en de enveloppe is open. Naast de veiligheidsriemen heeft tenslotte een Duitse uitvindei- iets bedacht om de veiligheid op de weg nog groter te maken. Bij lange rei zen kan vol'gens hem de automobi list niet meer- in slaap vallen achter het stuur, indien hij om zijn nek het schuimrubber zakje draagt dat op de tentoonstelling kan worden bewon derd. Bij het inslaap vallen zakt 'immers 'het hoofd omlaag - aldus de redenering van deze uitvinder - en het raakt dan 'het zakje, waarin een bel is gemonteerd. Als bij een wek ker moet dan de bestuurder wakker schrikken om zijn auto op 'het goede spoor te houden. De tentoonstelling trok in 1963 139.800 bezoekers en 'is dit jaar ge opend van 6 tot 15 maart. Het jubileum van de vereniging „C. et C.' Op de vorige week gehouden bij eenkomst ter viering van het 60-ja rig jubileum van de landbouwver- eniging „C. et C." te Haamstede, hebben nog verschillende sprekers het woord gevoerd. Stem van de C.A.V. De voorzitter der Coöp. Aankoop- vereniging Schouwen-Duiveland, de heer J. v. d. Stolpe, noemde de Haamsteedse streek de hoek van „de bijzonder optimistische mensen" on danks dat de zon hier ondergaat. Een voorbeeld is de varkenshouders vereniging „De opgaande zon" Spre ker roemde het goede niveau van „C. et C." die een der eerste ver enigingen was die zich bij de Aaan- koopvereniging aansloot. Hij wenste de jubilaresse veel voorspoed en groeiende belangstelling zowel voor de vereniging als voor de aankoop vereniging. „C. et C." heeft een boerenleen bank gebaard en het kind leeft nog. Alleen kon het wat groter zijn", al dus de vertegenwoordiger van de Raiffeisenbank, de heer H. v. Toledo Hij hoopte dat velen getuige mogen zijn van een verdere groei der ver eniging die vroeger, naast het ge meentebestuur, de belangrijkste was uit het dorpsleven. Een andere spreker* kwam eens „afkijken" hoe C. et C." dit jubi leum vierde, omdat zijn vereniging, „Ons voordeel" uit Noordwelle, vol gend jaar- 660 jaar hoopt te bestaan. De voorzitter, de heer M. J. Steur, wenste de vereniging zeer veel goeds toe en hoopte, indien nodig, ook in groter verband eens samen te kun nen werken. Be fruitkwekers De heer Jac .Steur sprak voor de drie fruitteeltverenigingen. Naast zijn gelukwens memoreerde hij de wederzijdse uitnodigingen opdat zo wel de boeren als de fruitkwekers recent blijven op het gebied van voorlichting of ander nut uit lezin gen opgedaan. Over het vele werk dat behalve vroegere bestuurders ook de huidige voormannen van „C. et C." verrichten, zei spreker: „Ik heb eerbied voor jullie grijze ha ren". Naast een buitengewoon gees tig en puntig gedicht overhandigde hij de voorzitter een presentatieboek Heel kort wenste ir. Prins de ver eniging geluk en hoopte op verdere samenwerking. Namens het oudste lid en nog in leven zijnde oprichter, de heer- W. G. Boot Jz. sprak zijn zoon J. P. C. Boot gelukwensen uit. De voorzitter beantwoordde de vele sprekers en dankte hen hartelijk voor hun belangstelling en geschen ken. Het toneel opende zich hierna voor liet optreden van Nico Schoolenberg uit Dordrecht met een programma van Hammond-klanken, goochel- trucks en accordeorrmuziek. Ook hij zorgde met zijn beschaafde en goe de presentatie dat „C. et C." met ge noegen terug kan zien op dit jubi leum. 40. „Dat bramzeil moet gereefd! snel, ke rels, of wc duiken in de golven!" Kapitein Olivier, zich vastklampend aan de ver schansing, wijst bevelend omhoog. Maar de maats hebben allen het laaggelegen tussendek verlaten en een heenkomen ge zocht op het hoge achterdek. „Hierheen!" brult Olivier boven het ge loei van de wind, maar de matrozen doen of zij het bevel niet horen Dan springt er één de kampanjetrap af en klimt als een aap in het zwiepende want.' Het is Tjomkin, de goochelaar Vol spanning volgen de matrozen de ver richtingen van de kermisklant, die hoog boven hen, staande op de spandraden, het bramzeil begint te reven. „De kerel is gek! Dat klaart hij nooit!" gromt cr een. Als het hem lukt, is het met duivelshulp", meent een ander.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6