RARADE ...voor mij zware Brandaris! SLACHTOFFERS BIJ NIEUWE GEVECHTEN OP CYPRUS Huwelijk prinses Irene op Soestdijk? origineel tapijt Gebr. THIEN P.T.T. opgelicht niet valse postwissels Vergadering „De Hollandsche Molen" STAD EN EILAND Marine-actie van één man STAD EN EILAND (irot-j) Turks-Cyprische gijzelaars vrijgelaten NICOSIA, 8-3. Een woordvoerder van de Cyprische regering heeft meegedeeld, dat zaterdag by gevech ten te Ktima in het zuidwesten van Cyprus zeven Griekse Cyprioten cm het leven zyn gekomen en 35 ge wond, terwyl er ongeveer tweehon derd vermist worden. Dit was het hevigste gevecht op Cyprus, sinds weken. Een Cyprische regerings woordvoerder beschuldigde de Turk se Cyprioten ervan, het vuur te heb ben geopend op burgers." De Turken wilden volgens hem betere stellin gen innemen vcor de komst van de V.N.-troepen. Daarentegen hield een woordvoer der van de Turkse Cyprioten vol, dat Griekse Cyprioten waren begonnen deze waren een moskee binnenge drongen en hadden met een bazooka op. de minaret geschoten, zo zei hij. De schietpartij in Ktima, die de hevigste was in weken, begon vol gens de Britten zaterdagmiddag, toen Turkse Cyprioten van een minaret gingen schieten op de Griekse markt waar slachtoffers vielen. De Grie ken schoten tei*ug, waarbij zij o.a. een bazoeka gebruikten. Britse mi litairen maakten ook van vuurwa pens gebruik, toen Turkse Cyprioten hen onder vuur namen. De enige die bij dit Turks-Britse duel werd ge troffen, was een Engelse militair die een polswond opliep door een op springende kegel. De beschieting van de Griekse markt kostte aan zeven Griekse Cyprioten het leven, terwijl er 35 werden gewond. De Britse woordvoerder deelde voorts mee, dat zondag Griekse Cy prioten het dorp Lapithoe, evenals Ktima in het zuidwesten van het eiland gelegen, zijn binnengedrongen en ruim 20 Turken als gijzelaars hebben meegenomen. „Stuukt liet vuren" De Britse generaal Carver, com mandant van het gemeenschappelijk ke bestandsleger op Cyprus, heeft zondagavond meegedeeld, dat Cy prische leiders zondag in een verga dering te Ktima hebben afgespro ken, dat er een „volledige en blij vende staking van het vuren" zal zijn. Voorzitter van de vergadering was generaal Prem Singh Gjani, commandant van het V.N.-leger op Cyprus. Generaal Carver zei dat men voorts besloten heeft dat alle in Kti ma gemaakte gijzelaars dadelijk zul len worden vrijgelaten. Gijzelaars vrij NICOSIA, 7-3. Zaterdag zijn 49 Turkse Cyprioten, onder wie een vrouw, die als gijzelaars door de Griekse Cyprioten waren vastgehou den, in Nicosia aan een vertegen woordiger van het Internationale Rode Kruis overgeleverd. DEN HAAG, 6-3. Er is nog geen nauwkeurige datum vastgesteld voor het huwelijk van prinses Irene met Don Carlos tijdens het overleg tussen het Nederlandse koninklijke paar en de vrydag weer naar Frankrijk ver trokken familie De Bourbon Parma. Aan genomen kan worden, zo ver neemt het A.N.P. van de Rijksvoor lichtingsdienst, dat het huwelijk zal worden gesloten tussen de Pinkster dagen en het begin van juli. De ge dachten gaan uit, zo wordt verder vernomen, naar een burgerlijke hu welijksvoltrekking op paleis Soest dijk en een kerkelijke huwelijksslui ting in een kerk in de omgeving van Soestdijk. Welke kerk dat zou zijn is echter niet niet vastgesteld. De voorgenomen reis in de eerste helft van april van koningin Juliana en Prins Bernhard naar Mexico, de nationale feest- en gedenkdagen, de Pinksterviering en de NAVO-confe- rentie leverden een aantal praktische bezwaren op tegen een huwelijksvol trekking vóór Pinksteren, zo zei de zegsman van de Rijksvoorlichtings dienst. Ingezonden mededeling Appelmarkt Zierikzee DEN HAAG, 7-3. Onbekenden heb ben de P.T.T. door middel van valse postwissels voor een gi-oot bedrag opgelicht. De juiste omvang van de ze affaii-e die begin januari bij een normale maandelijkse controle aan het licht trad, is nog niet bekend. De schade bedraagt in ieder geval vele tienduizenden (guldens, maar gaat mogelijk zelfs een 'bedrag van een ton teboven. De postwissels zijn afkomstig uit Duitsland en wex-den geïnd op post kantoren in Amsterdam, Den Haag, Rottex'dam en Utredht. ZIERIKZEE Vergadering C.P.B. Vorige week kwamen de leden van de C.P.B. weer in vergaderipg bijeen in het Hervoi-md verenigingsgebouw. Door afwezigheid van de presidente en de vice-presidente berustte de leiding bij mevr. N. J. Dalebout-den Boer, die de vex-gadering op de ge bruikelijke wijze opende. Deze middag werd verzorgd dooi de firma Buisman te Zwartsluis bij monde van mej. C. de Vries. Deze vertelde allereerst, bij een aantal kleurendia's, het een en ander over het ontdekken van de koffiebonen, daarna over 'de teelt ervan en ten slotte over het bei-eiden van de bo nen tot een produkt zoals de huis vrouwen dat kennen. Oók wex-d een kijkje genomen in de Buisman-fa brieken, waar de gebrande suiker gefabriceerd wordt. Na dit praatje ging mej. De Vi'ies over tot het zet ten van koffie op verschillende ma nieren en besprak zij nog meer an dere mogelijkheden. Na dit gezellige en interessante praatje met demon stratie gingen de dames over tot het proeven van de koffie, want aan alle aanwezigen werd een heerlijk kopje koffie aangeboden, waarbij boven dien nog een plak Deventer kruid koek werd gepresenteerd. Na de^ pauze werden nog eiiige vx-agen be antwoord en kregen de dames bo vendien allen nog een recepten boekje en een naalden- en spelden - etui mee. Mevr. Dalebout dankte de spreek ster hartelijk voor deze leerzame middag en bood haar een kleine sur- prise aan. Na nog enige mededelin gen eindigde tenslotte mevr. Dale bout de gezellige vergadering met dankgebed. N.V. Waterleiding Mij. „Schouwen-Duiveland" Op vrijdag 20 maart a.s. wordt in hotel Van Oppen een vergadering van aandeelhouders gehouden van de N.V. Waterleiding Mij. „Schou- wen-Duiveland". Aan de orde koiïxt o.m. een voor stel tot invoering van een additio neel tarief voor levering van water aan kampeex-bedrijven. Vex-der een voorstel het presentiegeld voor leden van de x-aad van beheer en vertegen- ontnomen zien doch uit landschap- woordigers van de gemeenten-aan- Zeeuwse molens baren tie vereniging veel zorg AMSTERDAM, 7-3. In het atgelo- pen jaar hebben 272 - van de byna duizend - molens de aandacht gehad van de vereniging „De Hollandsche Molen". Vele hiervan kunnen „be houden" word ongenoemd, een groot aantal onderging restauratie, waar van de kosten varieerden tussen f 9.000,— en f 40.000,— a f 50.000,— en soms zelfs f 80.000,beliepen. Deze mededeling is opgenomen in het veex-tigste jaarverslag van de vereniging, dat zatei'dag tijdens de algemene ledenvei'gadering in Kras- napolsky te Amsterdam werd uitge bracht en waarin nog eens uitvoerig op alle activitëiten ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum van de vereniging verleden jaar wordt in gegaan. Omvattend en moeilijk werk Molens behouden is nog altijd het meest omvattende werk en ook het moeilijkste, aldus het verslag. De vereniging juicht het toe dat voor molens, die niet meer op eigen be nen kunnen staan en zich hun taak vereniging grote zorgen. Als gevolg van de Deltawerken ondergaat het cultuurland een zodanige verande ring, dat de mogelijkheden voor hét maalbedrijf minder worden. Ander zijds komt er een ontsluiting van dorpen, waardoor de molens aldaar uit toeristische overwegingen een grotere betekenis ki'ijgen. SCHIPLUIDEN. In de vroege och tend van zaetrdag zijn 'het kantoor en de 'bedrijfsloods van het groen- tenexpedttlebedrijf firma Van Dijk en Zonen, op het terrein van de Delftse groenteveilineg te Den Hoorn (Z.H.) door een fel uitslaande brand volkomen in de as gelegd. Zondagmorgen vroeg is weder om een militïeplichtige militair over leden aan de gevolgen van rookver giftiging, veroorzaakt tijdens een oefening in het garnizoen Leopolds- burg. Dit is het derde sterfgeval in deze zaak, die in België veel op schudding heeft verwekt. te Steenbei'gen slaagden dezer dagen voor het diploma Bloembollenteelt de eerste negentien cursisten, w.o. onze dorpsgenoot de heer Corn. Goudzwaaxd Kz. Sedert sept. 1962 hebben deze leerlingen 60 weken lang een volle dag theorie en prak tijk aan de genoemde school gestu deerd. Dit werd nu met een diploma beloond, een getuigschrift, dat in deze tijden van overgang naar sier teelt etc., van een bijzondere waarde geacht kan woi'den. BRUINISSE Op de te Goes gehouden post zegeltentoonstelling behaalde mej. Lydie Capelle uit Bruinisse een drie- al eervolle vermeldingen met inzen dingen (eex'ste dags uitgiften) uit Hongarije, Duitsland en Zuid-Afrika, SPORT VOETBAL Zierikzee-Cluzona 0-1 Het verhaal 'begint eentonig te worden; ook ditmaal bleek de Zie- rikzee-vooi-hoede niet bij machte één van de vele kansen welke het ook nu weer kreeg in een doelpunt om te zetten. Zierikzee had ovex-wegend het beste van het spel, waardoor de gasten zich in hoofdzaak moesten bepalen tot uitvallen, welke voox-al in de 2e helft een gevaarlijk karak ter hadden. Reeds in de 7e minuut kreeg midvocr van Bevei-en, toen hij wist cloor te breken, een fraaie kans, maai-, zijrx schot ging naast. Uit een gcede vooi-zet van Meijer kopte van Beveren net naast. Meijer kwam hierna voor doel, maar de doelman wist zijn schot te kei-en. Een schot van Jonker wist de doelman nog texmauwernood corner te werken. Deze werd door Willemse x-akelings naast geschoten. Aan de andere kant leverden de Cluzona-aanvallen de Zierikzee-defensie weinig moeilijk heden cp. Kort na de hervatting kreeg Klink een unieke kans, maar zijn schot ging jammerlijk naast. Nadat dezelfde speler even later hoog had overgeschoten nam Cluzo- na in de 12e minuut de leiding toen spil van Ham onder een voorzet van rechts dooxiiep, waardoor G. Luijks geheel vrij voor Hogerheide kwam, die hij met een effectvol schot pas- seerde (0-11). Hoewel Ziexdkzee de indruk gaf niet in zichzelf te gelo ven, bleef men proberen de stand een gunstiger aanzien te geven. W. van Ham kwam in goede positie voor doel maar zijn schot ging hoog over. Jonker probeerde het met enige ver- re schoten, welke ook al geen succes opleverde. Zelfs rechtsachter de Looff zagen wij enige malen in het strafschopgebied van de tegenpartij opereren, maar alles bleef tevei-geefs Door het verre opdringen kregen de Cluzona-uitvallen daax-entegen een veel gevaarlijker karakter. Zierikzee ontkwam zelfs aan een 2-0-achter- starxd toen een fraai doelpunt met een kopbal van de midvoor wegens 'Vermeend buitenspel werd geannu- Tot het einde bleef Zierikzee in de aanval zonder dat het er in slaagde het Cluzona-do.el in ernstige moei lijkheden te brengen. Ingezonden mededeling pelijk oogpunt zo ongaarne gemist worden, ter plaatse een stichting in het leven wordt geroepen die zich over hen ontfermd. Dit heeft geleid tot de oprichting van de Stichting Schex-mermolens, het Krijtmolenco- mité d'Admiraal in Amstei-dam-N. en de Stichting „De Zijper Molens". In Zeeland baren de molens de VALKENBURG. De tiende „B.B. B.", internationale horeca-tentoon stelling, is in Valkenburg geopend. Meer dan honderd standhouders en importeurs tonen hier in de vier hal len hun produkten. De beurs kan tot 12 maart worden bezocht. Geldverspilling bij buitenlandse hulp WASHINGTON, 8-3. Bij dc uit- voering van het programma voor de Amerikaanse hulp aan het buiten land is een bedi-ag van achteneen- half miljoen dollar verspild aan nut teloze px-ojecten in Turkije en Irak, zo staat in een rapport dat dc Ame rikaanse algemene rekenkamer za terdag aan 'het Huis van Afgevaar digden en de Senaat -heeft doen toe komen. Voornoemd bedrag is be steed aan de aanleg van wegen en spoorlijnen waaraan eigenlijk geen behoefte bestond en die ook niet ge reed zijn gekomen. DEN HAAG, 7-3. De 21-jarige ■jliegtuigmaker - elektromon- ieur der eerste klasse T. J. M. van E. van de Koninklijke Ma rine is zaterdagmorgen om streeks zeven uur alleen en zonder toestemming met een Grumman S-2 A Tracker on der zeebootbe strijding svlieg- tuig vanaf Malta opgestegen. Ongeveer vier uur later maak te het toestel een landing op het tegenwoordig ongebruikte vliegveld van Ben Ghazi. In tussen waren vanaf Malta vliegtuigen van de Royal Air Force onafgebroken bezig ge weest om naar de vliegtuig maker, die geen vliegbrevet heeft, maar wel een jaar ge leden de vliegeropleiding ge deeltelijk volgde, te zoeken. De Neptune van de marine luchtvaartdienst, eveneens op Malta gestationeerd, vertrok met een extra vliegtuigbeman ning naar Ben Ghazi onderweg om de Tracker op te halen. De aanwezigheid van Neder landse vliegtuigen op Malta staat in verband met oefenin gen, welke op het ogenblik in het Middellandse zeegebied gehouden worden. Frans eredoctoraat voor oudheidkundige J. Renaud AMSTERDAM, 6-3. Dc 43-jariRc Nederlandse oudheidkundige Jacob (Jaap) Gerard Nieolaas Renaud uit Amersfoort, heeft als eerste Neder lander na de schilder S. Ituysdael in dc zeventiende eeuw, 't eredoctoraat in de faculteit van de letteren van de universiteit te Caen in Normandië gekregen. Dit geschiedde op gezag van prof. dr. Michel Bouard, deken van deze faculteit. De heer Renaud is welcnfichtxppc- lijk hoofdambtenaar van dc Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bo demonderzoek te Amersfoort. Zijn specialiteit is middeleeuwse archeo logie. Veel Nederlandse kastelen heeft hij onderzocht. De heer Renaud, die zijn wetenschappelijke vox-ming kreeg bij pi'of. di-. N. B. ten Haeff, is jaren- lang tot 1949 verbonden geweest aan Monumentenzorg. Hij publiceerde zo wel in wetenschappelijke tijdschrif ten als in populaire jaarboeken. Dc heer Renaud hield ook veel lezingen voor volksuniversiteiten. deelhouders op f 15,per vex-gade- ring te stellen. Verkecrscursus gestart De verkeerscursiis is aangevangen ■met een 30-tal sursisten. Naar wij vernemen is deelname ((hedenavond) nog mogelijk. NIEUWERKERK Filmavond Culturele Vereniging De Culturele vei-eniging alhier heeft voor haar laatste avond in dit seizoen beslag kunnen leggen op de alom bekende film „Wedei-zijds". Deze film geeft beelden uit het le ven van wijlen koningin Wilhelmina en van hetgeen in de jai-en 1898-1948 in ons land en ook buiten onze gren zen is voorgevallen. Voor velen, die dit voor een goed deel bewust heb ben beleefd, zal het interessant zijn dit alles nog eens de revue te zien passei-en, trwijl het voor de jonge ren een bijzondere gelegenheid is zich een idee te vormen van de ge schiedkundige feiten uit de laatste halve eeuw. De twintigste eeuw kon digde zich aan met het geraas van motoren: de eerste autoraces, de eex' ste vliegmachines, die de mensen in angstige vex-bazing brachten. Toen de oox-log in Tx-ansvaal; vervolgens de spoox-wegstaking van 1903; het hu welijk van koningin Wilhelmina met prins Hendrik en de geboox-te van px-inses Juliana; de mobilisatie 1914- 1918 de slagvelden aan de Maine, de Somme, de Yzer; de meidagen van 1940; de slag om Arnlhem; de honger winter; de voedseldropping; het ver- zet de Engelandvaarders de capitu latie te Wa'gen'ingen. Verder inog vele gebeurtenissen, te veel om te noe men. De film heeft op 13 maart. a.s. in „Ons Dorpshuis" daar twee uren voor nodig om dat alles te laten zien. OOSTERLAND Wegens ziekte zal de onderwij zeres, mej. Nieuwenhuizen, haar werkzaamheden aan dc christelijke school alihier niet kunnen vervullen. Mevi*. Dourloo-Deurloo uit Nieuwer kerk is bereid gevonden haar tijde lijk te vervangen. Bloembollenteeltvakschool Aan 'de Bloembollerrfeollvakschool Zware shag met mooie lange draad, dus soepel draaien. Zuivere Kentucky-tabak. Lekker pittig maar niet scherp. Goed verpakt, geen kans op uitdrogen. Elk pakje van begin tot eind pure tabak. f 1.- in dubbelwandige tabakszak C,.. Brouwershaven II-Beren 1-2 Zatei-dagmiddag heeft de thuisclub zich danig geweerd in de match te gen de Beren, waarbij de zeer ster ke en ijskoude wind, welke recht van doel tot doel stond, veel afbreuk aan het spel deed. Vei-kleumd trach ten de spelers er het beste van te maken, maar men had px-actisch geen controle op de bal, die door de wind en de hax*de grasmat de gek ste capriolen maakte. Brouw startte met de wind in de rug wat tot ge volg had, dat doelman van Wingen veel werk kx-eeg. Deze uitmuntende doelman wist echter alle gevaar te keren. Toch kwamen er nog ver scheidene gevaaiiijke tegenaanval len, welke px-aktisch dood liepen op de door een keelaandoening geplaag de spil Slager. Een formidabel schot zagen we doelman v. d. Schelde met een reuzenzweefduik over de lat tikken. In de 28e minuut kreeg de thuisclub, zij het op een gelukkige wijze, de eerste goal. Een schot van André Wurth wex-d door de overi gens goed spelende spil v. d. Poel in eigen doel gewerkt (0-1). Dit werd ook tevens de ruststand. Wie na de i-ust een bombardement van de Beren had verwacht, kwam bedrogen uit. De Brouwenaren wis ten tégen de wind nog enkele malen gevaaxiijk door te breken. De zeer vlugge Olivier schoot net over de lat maar in de 20e minuut kwam toch de gelijkmaker, zij het in buiten spelpositie, waarbij spil Slager door twee man wei'd aangevallen (1-1). Vijf minuten later was het Dekker-, die voor zijn ploeg de twee kost bare puntjes veilig stelde. Bi-ouw liet het er echter niet bij zitten en bijna kwamen ze nog aan de gelijk maker-, toen Rhoon alleen op van Wingen afgaande, nog kans zag een rcllei'tje naast te schieten. Het bleef 1-2, waax-bij het spel der lijstaan- voex-dex-s tegen viel en een gelijk spel zéker, verdiend was geweest. BRIDGEN Bridgedrive „Mondragon" te Zierikzee Aan de zaterdagavond gehouden bridgedrive 'namen 4 dames en 24 hex-en deel. De uitslag van de zeven volledige ronden van 4 spellen was: Oneven gx-oep: 1. de 'heren H. R. Sohürmann en P. Widbols met 102 punten; 2. de heer M. A. Heuser en mevrouw H. S. Heuser-Kok met 105 punten. Door deze uitslag weiden deze laatsten winnaars van de wis- selbekcx-s (2 1 en 2 2). Even groep: 1. de hex-en A. Rodoe en J. P. van Tiggeühoven met 91 punten; 2. dc heren A. F. SChiette- katte en J. Schot met 93 Vz punt. Dc laatste drive van dit seizoen zal plaats 'hébben op zaterdag 18 april a.s. TILBURG, Ook Tilburg krijgt een kunstijsbaan en dank zij de voortva rendheid van de stichting Thex-esxa, die zich al jaren beijvert om recrea tiemogelijkheden voor de jeugd tc scheppen, zal de 'baan nog dit jaar gereedkomen. PREDIKBEURTEN voor woensdag 11 maart (biddag) Zierikzee: Gasthuiskerk: 7.30 uur ds. Lam. Burgh: 7 uur ds. Don, 8 uur gemeente-avond. Haamstede: 10 uur ds. Boer-, 7.30 uur gemeente-avond. Renesse: 7.30 uur ds. Van Liere. Dreischor: 7 uur ds. Kelling. Ooster- land: 10 uur ds. Lam, 7 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: donder dag 12 maart: 7 uur ds. Kleermaker, Rotterdam. Bruinisse; 10 en 6.30 uur ds. v. d. Sax-, Ned. Herv. Kerk Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 7.30 uur dx\ H. Mul der*, Delft. Haamstede: 11 uur ds. Scholing, 7.30 uur ds. Huijser. Scharendyke: 9.30 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 7 uur ds. Wentzel. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Den Heeten, 3 uur dr\ Becker Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. S. Wouters, Dordrecht. Bruinisse: 10 uur di\ Becker, 5 uur ds. Den Hee ten. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 7.30 uur ds. J. J. Rebel, Haarlem. Kerkwerve: 10 uur ds. Westerink, 3.30 uur ds. M. Vliet- stra, IJmuiden. Haamstede: 10 uur ds. Vlietstx-a, 7 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienst oefening, 3 uur ds. Rebel. Gereformeerde Gemeenten Nieuwerkerk: 10, 3 en 7 uur ds. Ka- ï-ens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 mu ds. C. Wisse, Elspeet. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Mallan, Veenendaal, 6.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur ds. H. Ligtenberg, Utrecht. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Gercf. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds, M. A. Mieras, Krimpen aan den IJssel. Bruinisse: 10 en 5 uur de heer W. Kamp, Utrecht. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zuid I. 4e klas G: Zierikzee-Cluzona 0-1; De Schutlex-s-Bux-gh 0-0; Vosmeer- Halsteren 3-0; DIVO-RKFC 0-0. Afd. Zeeland. Zondagscompetitie. Ie klas B: Renesse-Robur 1-1; Di-eischoi--Pati"ijzcn 3-3; Kwaden- damme-Luctor 2-2. 2e klas C: Renesse II-Burgh II 7-0 SVOWK-Brouwex-shaven 3-3. Zalei-dagcompetitie le klas: Krabbendijke Il-Wolfaarts- dijlc 0-3. 2e klas B: SKNWK-Colp. Boys 1-3 Zeenxeeuwen-SVD 3-7;;; Heinkens- zand-Duiveland 2-4; Kloetinge-WIK 7-2; Brouwershaven II-Beren 1-2. 3e klas D: Wissenkerlce-Zwaluwen '61 2-0; Bevelandei-s-Cortgene II 9-0 Junioren. Groep A IV: Burgh Al-Beren AI 14-0. Groep BVII: WIK B I-Burgh BI 3-0;Zwaluwen '61 B I-Renesse B I 0-6. Twee doden bij botsing WAGENBERG, 8-3. Zondagmid- dag zijn op de weg Zevenbergsche Hoek-Zevenbergen een auto, be stuurd door de heer Kuistemxans uit Zevenbex-gen en een auto, be stuurd door de Engelsman Wigbold op elkaar gebotst. De heer Kuister- mans en echtgenote en twee kinde- i'en, zijn naar het St. Ignatius-zie- kenhuis in Breda vervoerd, alwaar de heer Kuistex-mans en echtgenote aan hun vex-wondingen zijn overle- den. Een andere inzittende van deze wagen mankeerde niets. De Engelsman Wigbold is even eens ernstig'gewond. De politie be grijpt niet, hoe op deze brede weg een dergelijk ongeval heeft kunnen plaats vinden. BURGH Nieuwe lichtmast op het sportpark Om de avonlditraining bij kunst licht nog uitgebreider te 'doen plaats vinden besloot 'het bestuur tier sport vereniging „Burgh" onlangs tot de aanschaf van een tweede lichtmast. Vori'g eweek is de mast geplaatst aan de antiere zijde van !het trai ningsveld, zodat 'dit nu overvloedig door een groot aantal lichtbronnen 'beschenen wordt. De jongelui zijn zeer tevreden en de ti-ainïn'g wordt weer een lust, zowel voor tie kijkers als wel voor de spelers zelf. Even als vorige maal verleende garage Dijkman weer haar medewerking aan de aanschaf. BURGH-HAAMSTEDE Het vetgaderprogramma Dinsdagavond houdt de Coöp. Ko- Ien vereniging E.M.M. te Bui-gh haar jaarvergadering in hotel „Het wa pen van Burgh" te Burgh, De Ver. voor Veilig Verkeer orga niseert eveneens in hotel „Het wa pen van Burgh" de eindles van de verkeerscursus, ook op dinsdagavond Het Kinderkoor Westelijk Schou wen bx-en'gt voor haar talrijke dona teurs en belangstellenden vrijdag avond in hotel Bom de uitvoering 1964. In Burgh houdt eveneens op vrij dagavond in cafétaria „De West hoek" dé bekende biljartkampien Hex-man Popeijes een demonstratie avond. Vormingsweek Prot. Chr. Landbouw Huishoudschool Een elftal meisjes uit dc 3e klasse der Pi-ot. Ghr. Lan'db. Huishoudu sohool, toekomstige hlihoud-assisten- ten dus. 'heeft de vorige week in Hedenesse. in hot. vormingscentrum bij Cadzanti doorgebracht. Dczevor- minsweck is een onderdeel van de jaaroplciding: de meisjes leren daar f wat meer zelfstandigheid terwijl te vens oen gedeelte van het genoten onderwijs aan de praktijk wordt ge toetst. Natuurlijk werd ook een ge deelte van d etijd in de ontspan ning gezocht en de meisjes hebben een leuke week gehad. Het uitstapje naar Brugge ontbrak niet op het programma en op het strand bij Cad- zand imponeerde hel gestamde Bel gische piratenschip „Uilenspiegel" zeer. Do wek werd doorgebracht in samenzijn met leerlingen der huis houdscholen uit Tholen en van Oost- kapelle. Do leiding van deze week had do directrice .mej. B. v. d. Sladt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2