Zilveren chef van technische dienst P. R. Kommer gehuldigd „Flitsen" uit het buitenland Voor 55 jaar.... DE BLANKE MEDICIJNMAN Opgewekte bijeenkomst in Koele Kruls-ziekcuhuis ZIERIKZEE, 28-2. Op een vrij dagmiddag in de kerkzaal gehou den bijeenkomst is de chef van de technische dienst van het Zweedse Kode Kruisziekenhuis, de heer P. II. Kommer, op spontane en hartelijke wijze gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum. Een uur lang viel de schijnwerper van de belangstel ling op de heer Kommer - met zijn gezin - waarbij bleek, dat men van hccg tot laag dit technisch factotum een warm hart toedraagt. Een stroom van goede woorden, gelukwensen en verschillende fraaie geschenken wa ren het deel van de jubilaris, die zich gedurende een kwart eeuw bij - zender heeft ingespannen voor het ziekenhuiswezen op Schouwen-Dui- veland, eerst te N'oordgouwe en later te Zierlkzee. „U bent een bescheiden mens en heeft ons niet de preciese datum van Uw zilveren jubileum laten weten. De werkelijke datum lag aan het be gin van het jaar, maar nu hebben we U dan hier om er de aandacht op te vestigen". Met deze woorden begon de voorzitter van het bestuur van het Zweedse Rode Kruiszieken huis, mr. F. Th. Dijekmeester zijn toespraak, waarin in grote lijnen de loopbaan van de heer Kommer ge schetst werd. De heer Kommer is afkomstig van St.-Philipsland, maar kwam in de Westhoek terecht en van daar uit werd in 1938 de relatie gelegd met het toenmalige ziekenhuis te Noord- gouwe, waarbty hij - uit liefst 85 sollicitanten - werd aangesteld tot chauffeur, teehnisehe hulp, hulp in de huishouding, tuinier, kortom Ma nusje van alles, op een beloning van zegge en schryve f 900,- per jaar. De voorzitter vond: het - ziende op de carrière van de heer Kommer - een wijs besluit van het bestuur dat men de heer Kommer er heeft uit gepikt. De werkzaamheden begonnen op 6 januari 1939 en kort daarop volgde de mobilisatie, in welke tijd de jubilaris diende, bij het - alweer erg verleden tijd geworden zijnde - wapen der wielrijders. Na de capi tulatie in mei 1940 zette de heer Kommer zijn werk in het ziekenhuis vcort. De werkzaamheden waren ve lerlei en veelsoortig. Er moesten boodschappen gedaan, patiënten werden vervoerd en vertransporteerd naar de operatiekamer, de tuin werd onderhouden en allerlei assis tentie werd verleend, hetgeen een lange werkdag impliceerde. Oorlogstijd cn ramp Uitvoerig stond de voorzitter stil bij de oorlogstijd, die heel wat extra werk met zich bracht en uitliep op de evacuatie van het ziekenhuis naar Renesse, waarbij heel wat moest werden geïmproviseerd en georgani seerd. ..Maar dat was nu juist naar de aard van de heer Kommer, die ook neergekomen piloten een handje hielp en na de oorlog weer verhuis de naar Noordgouvve, om er einde lijk wat hulp bij te krijgen". Dan komt in 1953 de ramp en na dien de stichting van het nieuwe ziekenhuis, voor de technische voor zieningen waarvan de heer Kommer van meetaf aan een grote belangstel ling aan de dag legde. Tot in de kleinste details maakte hij zich met de technische apparatuur vertrouwd en wijdde hij succesvol zijn aandacht en werkkracht aan deze technische zijde. Bezoekers valt het dan ook al tijd cp dat het ziekenhuis er zo keu rig onderhouden uitziet, hetgeen voor een groot deel mede te danken is aan de zorgen van de heer Kommer, die voor al zijn werk hartelijke dankwoorden van de voorzitter in ontvangst mocht nemen, met de wens, dat hii het werk nog vele ja- i-en zal mogen doen. Bij dit alles overhandigde de voorzitter de ju bilaris een geschenk en de traditio nele enveloppe met inhoud. Buitengewoon te spreken over het werk van de heer Kommer was ook de geneesheer-directeur dr. H. Ezen- dam, die de jubilaris toevoegde: „Wij hebben samen wel het een en ander meegemaakt, onder veeleisende om standigheden". Spr. stond met namè stil bij de ramptijd, toen de heer Kommer klaar stond om alles voor het ziekenhuis te doen en zich voi- ledig hiervoor inzette. Dr. Ezendam had daar groot respekt voor en her innerde er aan dat de jubilaris des tijds - als enige chauffeur - altijd bereikbaar moest zijn. Werd het door hem al eens als onaangenaam gevoeld ,daar heeft hij het toch al tijd met opgewektheid gedaan. Ook bij de ziekenhuisbouw weerde de heer Kommer zich bijzonder. Veer diens helder inzicht, goed verstand en vermogen rechtlijnig to denken, had de directeur alie waar dering. Na enkele herinneringen opge haald te hebben aan de tijd dat spr. voor het eerst op Schouwen-Duive- land kwam en daarbij hulp en steun ondervond van de heer Kommer, sprak hij hartelijke dankwoorden aan diens adres, hetgeen hij verge zeld liet gaan van een geschenk, in de vorm van een elektrisch scheer- apparaat. Geschenk personeel Uitvoerig sprak tot slot namens het personeel de heer J. L. Braber, die zich talrijke bijzonderheden wist te herinneren uit een periode, waar in de voorzieningen heel wat sum mierder waren dan tegenwoordig. Ook de ramptijd liet deze collega van de jubilaris nog eens de revue passeren. Als blijk van dank en waardering bood de heer Braber en kele fraaie kampeer-artikelen aan. Zeer onder de indruk van alle waarderende woorden en geschen ken, sprak de jubilaris tot slot een dankwoord, waarna de aanwezigen - onder het genot van een glas - nog enige tijd bijeen bleven. BADMINTON Revanchc-toumooi te Breda Afgelopen zondag speelde „Zierik- zee" te Breda in een z.g. revamche- toumooi van de afgelopen districts competitie. „Zierikzee" speelde sa men met Rilland I en PSV-Blauw Wit I in één poule. Iedere wedstrijd bestond uit 7 partijen van 2 games, waarbij dus een gelijk spel moge lijk was. Er werden 4 enkelspelen, 1 damesdubbel, 1 herendubbel en 1 gem. dubbel gespeeld. „Zierikzee" liet in Breda een goede indruk ach ter en won van het sterke Rilland I en verloor eervol van P.S.V.-Blauw Wit, dat uiteindelijk winnaar werd. Rilland I-Zierikzee I 4-8 Van de te Breda gehouden wed strijd Rilland I-Zierikzee I waren de uitslagen: dhr. Zoetenbier-dhr. van Vossen 1-1; dhr. Midavaine-dhr. v. d. Tho- len 2-0; mevr. van Dijk-mevr. Hage 0-2; dhr. Zoetenbier/dhr. Midavaine- dhr. van Vossen/dhr. B. Wijsman 0-2; mevr. Korstanje/mevr. van Dijk-me- vrouw Wieringa/mevr. Hage 0-2; mevr. Korstanje/dhr. Zoetenbier-me- vrouw Wieringa/dhr. v. d. Tholen 1-1. Zierikzee won deze wedstrijd dus met 8-4. P.S.V. Blauw Wit-Zierikzee I 9-5 De uitslagen van de eveneens te Breda gehouden wedstrijd Zierikzee I-P.S.V. Blauw Wit waren: dhr. van Vossen-dhr. Fisser 2-0; dhr. v. d. Tholen-dhr. Aardening 0-2; mevr. Wieringa-mej. Maas 0-2; me vrouw Hage-mej. Clarys 1-1; dhr. Wijsman/dhr. v. d. Tholen-dhr. Fis- ser/dhr. v. d. Meer 1-1; mevr. Hage/ mej. Drehsen-mej. Maas/mej. Clarys 1-1; mevr. Wieringa/dhr. Wijsman- mej. Maas/dhr. Fisser 0-2. P.S.V. Blauw Wit versloeg Zierikzee dus met 9-5. Zierikzee I-St. Maartensdyk 13-0 De badmintonclub „Zierikzee" iheeft het afgelopen weekend een druk programma te verwerken, gehad. Eerst vond zaterdag j.I. in de ge meentelijke gymzaal in Malta de thuiswedstrijd plaats tussen een ge mengde Zierikzeese ploeg en de nog zeer jonge club „St. Maartensdijk". Daar „St .Maartensdijk" tot nu toe geen enkele wedstrijdervaring had en ook geen onderlinge competitie kent, werd het een grote Zierikzeese overwinning. Toch beschikt „St. Maartensdijk" over spelers die een belofte inhouden voor de toekomst. „Zierikzee" probeerde in deze wed strijd enkele jeugdige krachten, die dus hun debuut maakten. De uitslagen van de in de gym nastiekzaal Malta gehouden badmin- tonwedstrijd Zierikzee I- St. Maar tensdijk I luiden als volgt: Mej. H. do Jonge/dhr. v. d. Ouden- dhr. Visser/mej. Helleman 1-0; mej. M. Dekker/dhr. Wierlnga-mej. de Smit/dhr. dr. Kugel 1-0; mej. Kra keel/dhr. W. Wijsman-mej. Caljauw/ dhr. Benou 1-0; mej. Den Os/dhr. Wieringa-mej. Caljauw/dhr. Kugel 1-0; mevr. Wieringa/dhr. van den Ouden/mej. de Smit-/dhr. Meeuwse 1-0; mej. M. Dekker/dhr. ten Katc- mej. de Smit/dhr. Meeuwse 1-0; mej. Krakeel 'dhr. Wieringa-mej. Caljauw/ dhr. Heieman 1-0; mej. den Os/dhr. W. Wijsman-mej. de Smit/dhr. Vis ser 1-0; mej. Krakeel/mej. den Os- moj. Caljauw/mej. Helleman 1-0; dhr. de Oude/dhr. Wieringa-dhr. Meeuwse/dhr. Helleman 1-0; dhr. W. Wijsman/dhr. Wieringa-dhr. Visser/ dhr. Kugel 1-0; dhr. de Oude/dhr. W. Wijsman-dhr. Benou/dhr. Helle man 1-0. Totaal cind-uiteJng 13-0 voor Zierikzee. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klasse G: Zierikzee-DIVO 0-1; Cluzona-Burgh 2-2; Vosmeer-Kruis land 4-1; VES '35-NVS 3-0; Halst- ren-RKFC 1-1; SC Gastel-De Schut ters 0-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klasse B: Hansweertse Boys- Zierikzee II 2-1; Luctor-Dreischor 2-1; Robur-Kwadendamme 1-0. Zaterdagcompetitie le klasse. Nieuwdorp-Bruse Boys 4-2; Wolfaartsdijk-MEVO 4-2; Krab- bendijke II-Hoek 1-3; Nieuwland- "ïerseke III 2-1; Wemeldinge-Ka- pelle 3-2. 2e klasse B: WIK-Colijnspl. Boys 3-2. 3e klasse D: MEVO II-Wissen- kerke 0-9; Bevelanders-Zwaluwen '61 II 19-0. Junioren Groep A IV: Beren A I-Zierikzee A I 0-4; Wolfaartsdijk A I-MEVO A I 1-3. Groep B VII: WIK B I-Renesse BI 5-1; Brouwershaven B I-Zwalu wen '61 B I 1-5. Groep B VIII: Duiveland B I-Drei- schor B I 4-1; SKNWK B I-MEVO B I 5-0. Zierikzee-DIVO Dat doelpunten een voet/balwed strijd nog steeds beslissen, werd zon dagmiddag op het sportpark „Ban- nirïk" weer eens voor de zoveelste maal bewaarheid. Gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd deelde Zierikzee op het middenveld de lakens uit, maar de voorhoede ging mank aan gebrek aan slagvaar digheid en zelfvertrouwen om de ver sterkte DIVO-defensie aan (het wan kelen te kunnen brengen. De bezoe kers kregen gedurende de gehele wedstrijd twee reële scoringskansen, welke één doelpunt opleverden en een schot op de lat. Het begin was voor de thuisclub veelbelovend. Uit stekend combinerend, ging het direct op de DIVO-veste af, waar een drie tal corners kon worden afgedwon gen. Een hard schot van v. Beveren liep te pletter op de lat, Meijer kreeg een kans, maar de uitstekende DI- VO-doelman wist het leder corner te werken, waarna Willemse rake lings naast schoot. Gèheel onver wachts viel in de 11e minuut aan de andere kant het (naar later zou blij ken) beslissende doelpunt. Bij een aanval van 'de bezoekers stond de Zierikzee-verdediging wat onwen nig te schutteren, waardbor Boo- gaerts geheel onverwachts een kans kreeg, welke'hij prompt benutte (0-1) Zierikzee 'kwam hierna nog wel even terug, waarbij het zelfs enige goede 'kansen kreeg, maar geleidelijk aan wisten de bezoekers met lange pas ses meer evenwicht in het spel te brengen. De Zeeuw kogelde rakelings over waarna Meijer enige malen veel te zacht inschoot om succes te kunnen boeken. Kort voor de rust scheelde het maar weinig of de be zoekers waren er in geslaagd hun voorsprong tot 2-0 op te voeren, toen de midvoor hard op de lat knalde. Na de hervatting kreeg Zierikzee al spoedig het middenveld in haar be zit, waardoor talloze aanvallen kon den worden opgezet welke evenwel alle op de hechte DIVO-defensie te pletter liepen. Wat Zierikzee ook probeerde, het doelpunt dat de strijd een geheel andere wending had'kun nen geven bleef uit en zo kon DIVO twee 'kostbare winstpuntjes be machtigen. KORFBAL Adspirantcn-compctitic tc Nieuwerkerk De derde en laatste middag dat zaterdag j|. in het gymnastieklokaal van de o.l.s. te Nieuwerkerk de com petitie van de SDKB plaats vond, heeft een onbevredigend slot gehad. Doordtt Renesse :tc laat arriveerde vond de wedstrijd tegen Burgh geen doorgang daar Burgh reeds was ver trokken. Zeer waarschijnlijk zal de ze wedstrijd een 5-0 overwinning voor Burgh opleveren waardoor zij beslag op het kampioenschap zal leggen. SKNWK, dat met 4-3 van Brouwershaven wist te winnen ver loor haar kansen op d'e titel door een 4-4 puntenverdeling tegen ZSC. Door met 2-1 van Unit as te winnen behaalde ZSC zijn enige overwin ning. Brouwershaven trok met 4-3 aan het langste eind tegen Renesse. De waarschijnlijke eindstand zeit er als vo|gt uit: Burgh 5 4 0 1 34-19 8 SKNWK 5 3 1 1 21-13 7 Brouwershaven 5 3 0 2 18-17 6 Renesse 5 2 1 2 15-17 5 ZSC 5-1 2 2 15-17 4 Uniitas 5 0 0 5. 9-28 0 De ziekte van de Griekse koning ATHENE, 1-3. Koning Paul van Groekenland, die herstellende is van een maagoperatie tien dagen gele den, lijdt thans aan trombose in het rechterbeen. Dit is zondag meege deeld in een medisch bulletin. (Vrijdag was meegedeeld dat de koning normaal herstelde van zijn operatie en dat ge endagelijkse bul letins meer zuoden worden uitgege ven). In medisch kringen verklaarde men dat de na operaties betrekke lijk vaak voorkomende trombose zelden een ernstig karakter heeft. EEN KOORFESTIVAL HENGELO, 1-3. Op de zaterdagen 30 mei, 6 en 13 juni a.s. zullen de Koninklijke Bond van Zang cn Ora-> toriumverenigingen in Nederland en de AVRO in Hilversum een koorfes tival organiseren, waaraan 104 koren zullen deelnemen, zo werd zaterdag middag in Hengelo meegedeeld op de algemene jaarvergadering van genoemde bond. Besloten is voorts om in 1965 in Den Bosch een internationaal koor festival te houden. Meegedeeld werd dat de bond momenteel ruim 15.000 leden telt. Uitvoerig werd gespro ken over problemen rond contracten met de BUMA, waarvoor ook zater dag nog geen oplossing kon worden gevonden. Uit de jaarverslagen, die werden uitgebracht bleek, dat de financiële situatie van de bond momenteel zeer gunstig is. Beslot cmverd de vol gende vergadering in Haarlem te houden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Th. H. Tukker uit Hil versum opgevolgd door diens plaats genoot, de heer J. Zijderlaan. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft besloten Denemarken schadeloos te stellen voor de Deense bezittingen, die in de laatste wereldoorlog door de Russen zijn overgenomen. SAIGON. Premier Ngoeven Khan van Zuid-Vietnam heeft vorige week het strijdtoneel in de omge ving van Mytho (ten zuidwesten van Saigon) bezocht, waar drie bataljons regeringstroepen, ondersteund door vliegtuigen, artillerie en marine-een heden. in een hevig gevecht waren gewikkeld met een bataljon Viet- congrebellen. BRUSSEL. Zowel in België als in Nederland zijn de afgelopen maan den grote hoeveelheden vleeswaren in consumptie gebracht, waarin ge smokkeld en niet gekeurd kangaroe- vlees is verwerkt. De vleeswaren werden vervaardigd in een Belgische fabriek in Hamont. De Belgische ge zondheidsdienst heeft een onderzoek ingesteld. TURIJN. De 26-jarige Rosa Fer- rara heeft in een kliniek in Turijn een vierling ter wereld gebracht. Het waren twee jongens en twee meisjes. Mevrouw Ferrara en haar 33-jarige echtvriend hadden reeds drie jongens. KHARTOEM. De regering van Soedan heeft aangekondigd dat alle driehonderd buitenlandse missiona rissen en zendelingen, die in Zuid- Soedan werkzaam zijn, zullen wor den uitgewezen. PARIJS. De Verenigde Staten zullen blijven aandringen op een re delijk aandeel in de groeiende Euro pese markt voor landbcuwproduk- ten, zo heeft de Amerikaanse mi nister van landbouw, Orville Free man, op een persconferentie in Pa rijs verklaard. STOCKHOLM. De Zweedse fede ratie van eierhandelaren heeft een onderzoek gelast naar beweringen dat Zweedse eieren geringe hoeveel heden kwikzilver bevatten, die scha de aan de menselijke hersenen zou den kunnen veroorzaken. Het onder zoek vindt plaats als gevolg van een invoerstop door Oostenrijk van Zweedse eieren. MOSKOU. Vijf leiders en orga nisatoren van een bende die de Sow- jetrussische slaat heeft benadeeld voor ongeveer twee en een half mil joen roebel (ongeveer tien miljoen gulden) zijn veroordeeld -tot de dood door de kogel, zo heeft het Sowjet- Russische persbureau Tass bekend gemaakt. Kritiek op de woningen van f 14.000,— DEN HAAG, 29-2. In een artikel in „De Nederlandse Gemeente", het orgaan van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, wordt kritiek geleverd cp de f 14.000,-woning. De schrijver van het artikel, de heer H. J. Langman uit Zelhem, waarschuwt: laat Nederland oppas sen en waken dat het aantal krotten niet groter wordt door thans wo ningen te bouwen, die over een aan tal jaren tot krot zullen degraderen. Hét wordt verheugd genoemd, dat vele gemeentebesturen schouderop halend, zo niet afwijzend staan te genover de f 14.000-woning. Aange haald werdt het oordeel van een wethouder van een plattelandsge meente, dat door dit soort bouw het algemeen woningpeil naar, beneden zou worden gehaald, wat hij in een tijd, waarin van hoogconjunctuur wordt gesproken, niet verantwoord achtte. DUURDER ROKEN EN RIJDEN DEN HAAG, 29-2. De bezwaren van zeer vele leden van de vaste commissie uit de Tweede Kamer voor financiën met name tegen de voorgenomen tydelyke verheging van het bijzonder invoerrecht op benzine zijn door de argumentatie van de betrokken bewindslieden in hun memorie van antwoord niet weggenomen. Aldus het eindverslag ever het wetsontwerp tot tijdelijke verhognig van de omzetbelasting voor sigaret ten en de tijdelijk everhoging van het bijzonder invoerrecht op benzine Vele andere leden zouden het zeer op prijs stellen, wanneer de minister van financiën een uiteenzetting wil geven waarin de voorwaarden wor den omschreven waaraan zal moe ten zijn voldaan om over een jaar tot een nieuwe vaststelling van de prijs van sigaretten te komen. Een van de vele voorafgaande proeven aan de lancering van een man naar de maan. Hier de Little Joe 11 raket, waarvan alle zeven motoren me tvaste brandstof gelijktijdig worden ontstoken. Tijdens de proefvlucht tot een hoogte van 8 kilo meter werden door geleerden diverse waarnemingen verricht. Schoten commando's boerderij in brand? BREDA, 29-2 Experts zullen van daag (maandag) een onderzoek in stellen naar de oorzaak van een boerderij brand te Ocsterhout in Noord-Brabant, die gisteren grote schade heeft aangericht bij de land bouwer Gcmmers. Bij het district Breda van de Ko ninklijke Marechaussee is vernomen dat men aanwijzingen heeft, die doen vermoeden, dat een lichtgra- naat, afgeschoten tijdens oefeningen van de commando's in die contreien, de ramp heeft veroorzaakt. In de di recte omgeving van de boerderij zijn van dit type lichtgranaat afkomstige potjes gevonden, waarin het magne sium zit dat bij het afschieten het felle licht veroorzaakt. De granaten komen na het afvuren per parachu te naar beneden. Van de boerderij, die bij het Wil- helminakanaal ligt, brandde de schuur totaal af, enkele dieren kwa men in de vlammen om. De boer derij zelf liep ernstige waterschade cp toen he tvuur van de schuur naar het woonhuis dreigde over te slaan. Landbouwwerktuigen en een opge slagen montage-bungalow gingen eveneens verloren. Vader van Timo Rinnelt Een delegatie van de Roemeense communistische partij is zondag morgen per vliegtuig naar China vertrokken, zo meldt het Roemeense persbureau Agerpress. Ongewone vangst WARSCHAU, 29-2. Het Pool se vissersvaartuig GDY 249 uit Gdynia is dezer dagen met een ongewone vangst aan boord de thuishaven binnen gelopen. De bemanning van het schip had enige mijlen uit de kust, een wolf op een ijsschots langs zien drijven en was erin ge slaagd het roofdier in haar netten te strikken. De wolf is opgenomen in een dierentuin. opgelicht WIESBADEN, 28-2. De vader van de sedert twee weken vermiste ze venjarige Timo pinnelt uit Wiesba den is in Barcelona door iemand, die zich uitgaf voor de ontvoerder van het ventje, voor achtduizend mark (ogeveer 7200 gulden) opgelicht. Naar de procureur-generaal van Wiesbaden, Walther Doibritz, vrij dag meedeelde, ontbreekt van de vermiste jongen nog ieder spoor. Timo's vader, een 42-jarige anti quair, was - zonder dat de politie dit wist - naar Barcelona gevlogen, waar 'hij in een hotel de pseudo- ontvoerder ontmoette. De Spaanse politie en Interpol zoeken nu naai de uit Wenen afkomstige Rudolf Moser, die ook in verdovende mid delen zou handelen. Moser heeft al verscheidene veroordelingen achter de rug. West-DuitSland is voor hem verboden terrein. Het Westduitse consulaat-generaal in Barcelona heeft meegedeeld, dat reeds een man is gearresteerd. Zijn identiteit is echter nog -niet ibekend. Joachim Rinnelt zei in Barcelona tegen een correspondent van het Westduitse blad „Bildzeitung": „Ik moest in het belang van Timo zo handelen. Welke vader zou dat niet doen? Ik klamp mij vast aan iedere strohalm om mijn kind terug te krijgen". n De Zweedse regering heeft, vrij dag het vertoningsverbod op de film 491 opgeheven, maar gelast dat enige stukken zul|en worden „ge knipt" en dat de film niet zal wor den vertoond voor kinderen beneden de vijftien jaar. MARKTBERICHTEN Eierp1y7.cn V.E.C.E. In de periode van 24 februari tot en met 29 februari werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald f 1,57 per kg. Voor vuilschalige en gewas sen eieren werd 1 cent per stuk min der uitbetaald. OOSTERLAND. De landbouw- vereniging „D.E.S." besteedde de le vering aan van 67000 kg Chilisalpeter De levering werd gegund voor f 11,05 per 100 kg. ZONNEMAIRE. Voor de leden van het Nutsdepartement trad op de heer Steins, leraar aan de R.H.B. S. te Zierikzee met het onderwerp: „Lichaamsverzorging" SCHOUWEN. Gistermorgen was het westelijk deel van het eiland be dekt onder een sneeuwkleed van een paar decimeters dikte. Voorbij Se- rooskerke tot Zierikzee lag praktisch geen sneeuw. ELKERZEE. Onder leiding van ds. Reus is een comité opgericht, dat poogt te komen tot oprichting van een Groene Kruis-afdeling. ELKERZEE. De afdeling van de Christelijke Nationale Werkmans bond vierde het jaarfeest in zaal- Hanse. RENESSE. Het toneelspel Ruth werd op de planken gebracht door de Rederijkerskamer „De Water geus". ZIERIKZEE. Veertig leden zijn toegetreden tot een gymnastiekver eniging, opgericht door de heer S., leraar gymnastiek aan de R.H.B.S. hier ter stede. SIRJANSLAND. Een vorig jaar nabij de wal gezonken bietenschip, is thans uit het vaarwater verwij derd. 36. „Zozo, vinden jullie zigeuners het zo lekker zo'n bord met zout!" snauwt de bootsman, naar Tjomkin's soepkom wij zend. „En die meid dacht toen, dat wij ons maar bij jullie rare smaak moeten aanpas sen, hè?" „Je vergist je, bootsman", zegt Tjomkin rustig, „mijn dochter heeft do soep niet gezouten. Dc kok liegt om jullie tegen mij en hel kind op te zetten". „Leugens!" schreeuwt de kok driftig. „Heb ik jullie ooit slecht eten voorgezet, maats?" „Kom overeind, zigeuner, dan zal ik je laten zien, hoe wij over die grap denken",, grauwt dc bootsman dreigend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2