TZacVi PARADE Met hulp van gondels begint in oktober het „bombardement" wintersoepen origineel tapijt Gebr. THIEN HOOFDPIJNPOEDERS STAD EN EILAND ROOK NIET „Boer en tuinder zijn in een veranderende tijd" U lijmt snel en zonder klemmen met bcee;ear SNELFIX ^0 HET GREVELINGENRROJEKT BRUINISSE, 27-2. Bruinisse wacht men op het mement dat de nieuwe kabel over de drie torens van de motorgondelbaan zal worden gespannen. Dit „grote ogenblik", dat een einde zal maken aan de stilte die büna een jaar lang op het Delta werk heeft geheerst, nadert snel, want de nieuwe, 90 ton wegende ka bel is zojuist uit Frankrijk op de Grevelingendam gearriveerd. Ver moedelijk zal in maart de 1.800 me ter lange en 92 millimeter dikke draad worden gespannen. Dank zij de unieke en spectacu laire wijze waarop het sluitgat in de Grevelingen zal worden gedicht, zal er een geheel nieuw beroep ontstaan. De 37-jarige Belg Lucien Meersman is aangewezen als instructeur van de veertig gondeliers, die actief zullen deelnemen aan het „dichtbombarde- ren" van het stroomgat, dat beide einden van de dam nog scheidt. Deze toekomstige gondeliers zul len dagelijks langs de kabelbaan heen en weer „varen" om uit netten, die onder de felrode gondels zijn bevestigd, duizenden tonnen stort- steen in het water te laten plonsen. Wat de gondeliers betreft wil Rijks waterstaat nog niet veel bekend ma ken. Volgens de heer Meersman zouden zich onder zijn leerlingen oud-Afri- kajagers, straaljagerpiloten en ont dekkingsreizigers bevinden, die Zich allen in een nieuw avontuur willen storten. Bij het sluiten van het Grevelin- gengat gaat men straks als volgt te Vorst? Vorstelijke soepen! Het kwik daalt, maar de stemming stijgt! Want U brengt Knorr winter- soepen op tafel. Binnen 20 minuten! Hollandse Erwtensoep met echte erwten 68 ct Bruine Bonensoep met hele bonen 78 ct Weer lepeltje voor j „sclirikkel jarigen" PURMEREND, 27-2. Iedere ba- by, die zaterdag 29 februari, schrikkeldag, in Nederland wordt geboren, kan weer re kenen op een lepeltje met in scriptie uit Purmerend. Het schrikkeljarigen-comité, dat in Purmerend is gevestigd, zet hiermee zijn actie voort, wel ke vier jaar geleden ontstond. De enige tegenprestatie, welke wordt verwacht, is het zenden van een geboortekaartje van de schrikkelbaby naar het stadhuis van Purmerend. Elke dag worden ongeveer 550 kin deren in ons land geboren. De 29ste februari zal daarop on getwijfeld geen uitzondering maken. In 1960 ontving het schrikkeljarigen-comité meer dan 500 geboortekaartjes. De babies van toen, die nu zater dag voor de eerste keer in hun vierjarig leven hun ver jaardag op hun geboortedag vieren, krijgen allemaal een verjaardagsgroet thuis gezon den. werk: iedere gondel krijgt een be manning, bestaande uit een gonde lier en zijn assistent. De gondelier staat per radio in verbinding met de centrale commandopost op de wal. Aan de gondels worden grote stalen netten bevestigd, die per stuk ruim tien ton stortsteen kunnen bevatten. Aangekomen boven het water, haalt de gondelier een handel over, waar deer het net zich opent. Men ver wacht dat het „bombardement" in oktober 1964 een aanvang zal nemen. Treinwagens Bij het woord gondel moet men overigens beslist niet denken aan de wagentjes waarmee men in de ber gen toeristen langs een kabelbaantje vervoert. De gondels die aan de Gre- velingenbaan hangen lijken meer op complete treinwagens en zijn uitge rust met zware motoren. Zodra de kabelbaan voor gebruik gereed is zal de heer Meersman star ten met het onderricht van zijn leer lingen. Momenteel is hij zelf nog druk bezig het nodige te leren van de Franse technici die de kabelbaan hebben opgebouwd. Tot nu toe heeft men bij de bouw van de Grevelingendam vrijwel con stant met ernstige tegenslag te kam pen gehad. De beruchtste datum uit de Grevelingengeschiedenis is de 22- ste maart van het vorige jaar, toen 's morgens vroeg de eerste 90 milli meter dikke kabel brak. De oorzaak hiervan, aldus Rijkswaterstaat, lag in het feit dat men toen een ver keerde werkwijze toepaste bij het spannen van de kabel. Althans voor het oog van de buitenwereld, heeft het werk sindsdien stil gelegen. Ondertussen werd het experiment van Rijkswaterstaat om koste wat koste de Grevelingen dicht te bom barderen door middel van een kabel baan ernstig gekritiseerd; men drong erop aan om het sluitgat volgens de oude en vertrouwde methode, dat wil zeggen met caissons, te dichten en de gondelbaan „van de baan" te doen. Rijkswaterstaat wenst echter het Grevelingenexperiment te volbren gen, om in de toekomst, wanneer de Prinses Irene en verloofde in Lech LECH (Oostenrijk). Prinses Irene en haar verloofde, don Carlos, zijn donderdag uit Kitzbuhel, waar zij vakanite heilden, in Lech aangeko men. Het paar werd daar begroet door koning in Juliana en prins Bern- hard: Het gezelschap verblijft in een een hotel in deze plaats en kringen die in nauwe betrekking staan met de 'koninklijke familie zeiden dat ge sproken zal worden over de huwe lijksplannen van Irene en don Car los, die vrijdag weer uit Lech ver trekt. Naar verwachting zullen ko ningin Juliana en prins Bernhard in het weekeinde naar Nederland' te rugkeren. Algemene vergadering S.G.P. in Utrecht UTRECHT, 27-2. Op de donder- dag in Utrecht gehouden algemene vergadering van de Staatkundig Ge reformeerde Partij is een telegram aan de koningin gezonden, waarin uiting wordt gegeven aan de veront rusting en bezorgdheid over de stap van prinses Irene, „welke", zo wordt gezegd, „zo zeer indruist tegen de historie van ons land1, toen, onder leiding van Uwe doorluchtige voor vaderen, ons volk werd verlost van de machten van Rome en Spanje". De partijvoorzitter, ds. H. G. Abma gaf een politieke beschouwing onder de titel „zonen van hetzelfde huis". Het aantal kiesverenigingen is het voorbije jaar met vier toegenomen tot ruim 300. Ingezonden mededeling grote zeedijken van het Deltaplan worden gebouwd, een keuze te heb ben uit twee methoden: die met cais sons en die met een kabelbaan Het is begrijpelijk dat men bij het aanbrengen van de nieuwe kabel in de gondelbaan extra grote voorzich tigheid in acht zal nemen. JEUGDSAFARI 1964 DEN HAAG, 27-2. Nederlandse jongens van 14 tot 18 jaar zullen in de zomervakantie de kans krij'gen „op Safari te gaan". Onder de naam „Jeugdsafari '64" organiseert de Vereniging Nederlandse Padvinders van 14 juli tot 1 september sportie ve zesdaagse tochten voor fietsers en bromfietsers met vijf overnachtingen op daarvoor aangewezen kampeer terreinen. Deelnemers zijn vrij in de keuze van de terreinen, kunnen in elke plaats en op elke willekeui-ige datum starten en mogen zelf de te rijden route bepalen. Aan de jeugd safari zullen wedstrijden, verrassin gen en aantrekkelijke faciliteiten worden verbonden die nauw ver band houden met hobby's die onder de jeugd leven. Ingezonden mededeling Appelmarkt Zierikzee Ingezonden mededeling Grand-Hotel-Restaurant WITTE VAN HAEMSTEDE Haamstede (Z.) Telef 01115-551 Gerenommeerde keuken en wijnkelder Privé kamers Centrale vrouwengevangenis DEN HAAG, 27-2. In antwoord op vragen bij de behandeling van de begroting 1964 van het departement van justitie, heeft minister Scholten (justitie) in de Eerste Kamer mee gedeeld, dat hij zich nader zal laten adviseren over de voorgenomen bouw van een centrale vrouwengevangenis te Arnhem. Vanuit de Kamer was nogal enige kritiek op dit plan uitgeoefend. De „Centrale raad van advies voor het gevangeniswezen" zal de minister nader advies moeten uitbrengen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen tc Barneveld (vak. B. Eysenga): J. Smit, Lopik; door dc prov. kerkvergadering van Utrecht, als pred. v. bijz. werkz. (noodvoor ziening Sola Fide te Veenendaal): G. C. Vijzelaar, Deil en Enspijk; te Zon- nemaire: R. G. J. Timmers, Hulst. Aangenomen naar Bodegraven (3e pred.pl.): C. A. v. Harten, Delft. Ger. Kerken Bedankt voor Ermelo: Jac. Boon stra, Middelburg. Chr. Ger. Kerken Tweetal tc Ermolo: C. den Her tog, 's-Gravenhagc en P. v. Zonne veld le Bcnnekom ;te Maassluis: M. S. Roos, 's-Gravonzanfdo on P. v. Zonneveld, Bcnnekom. Ongerustheid over de toekomst van kanaal door Z.-Beveland KRUININGEN, 26-2. De gemeente Kruiningen heeft in een memoran dum haar ongerustheid uitgesproken ever de toekomst van het kanaal door Zuid-Beveland met het oog op een verkorte Schelde-Rynverbin- ding. „Het kanaal door Zuid-Beve land, dat met ztfn tachtigduizend schepen per jaar een der drukst be varen kanalen van west-Europa is, is hard aan verbetering toe". In het memorandum, dat de ge- mete Kruiningen aan alle betrokken officiële instanties zal zenden, staat onder meer, dat de toekomstige Schelde-Rijnverbinding niet tot ge volg mag hebben, dat aan de be staande Zeeuwse vaarwegen onvol doende aandacht word tbesteed. Het kanaal van Zuid-Beveland, aldus de gemeente, is nog van voldoende im portantie. Het is alleen noodzakelijk dat de outillage terdege wordt ver beterd. Om vestiging van industreiën in de kanaalzone te bevorderen, dringt Kruiningen er op aan, in- steekhavens te maken voor het la den, lossen en verslaan van goede ren. Tevens zouden de sluizen van Hansweert, die nog met de hand open en dicht worden gedraaid, moe ten worden gemoderniseerd. Flitsen uit het buitenland MANILLA. „De Verenigde Staten doen hun werk 'in Vietnam nliet zo goed", zei admiraal Arthur Ra'dford, voormalig voorzitter van het Ame rikaanse comité van stafchefs, bij zijn aankomst in Manilla „om per soonlijke vrienden te bezoeken". Hij voegde daaraan toe: „I^e moeilijk heid is, dat de buitenlandse politiek van de Verenigde Staten niiet duide lijk is". NEW YORK. In een 'binnenkort in New York verschijnend boek „De ruimtevaart - haar invloed op mens en maatschappij", verklaart presi dent Johnson, dat de voorsprong die de Sowjet-Unie mét de lancering van haar „Spoetnik" iheeft geboekt, voor alles moet worden geweien aan „beoordelingsfouten van onze poli tieke leiders en niet aan zwakheden van onze wetenschappelijke elite". BRUSSEL. Drie jonge Belgische speleologen hebben in een onder grondse grot in de omgeving van Verviers meer dan 100.000 jaar oude beenderen van dieren gevonden, waaronder mammoettanden met een gewicht van vier kilo. MOSKOU. Te Moskou is van wel ingelichte zijde vernomen dat dn to taal tien personen ter dood werden veroordeeld bij het proces tegen „speculanten", dat ongeveer twee maanden geleden te Moskou ds be gonnen. Zes der negen personen, die dezer dagen ter dood werdén ver oordeeld, zouden Joden zijn. KIEL. Op Westduitse marinewer ven zullen drie nieuwe onderzeebo ten voor de Westduitse marine op stapel worden gezet, die 410 ton me ten, zo heeft de inspecteur van de marine Vice-admiraal Zenker mee gedeeld. BEIROET. In de Libanese hoofd stad is vernomen, dat in de Syri sche hoofdstad Damascus 'een be langrijke spionage-zaa'k aan het licht is gekomen. Een Syrische functiona ris van de west-Duitse ambassade, die als tolk fungeerde, is 'gearres teerd. BERLIJN. Twaalf Oostduifsers zijn er in geslaagd de grens met west-Duitsland in Neder-Saksen te overschrijden. DALLAS. Het zevende jurylid in het proces-Ruby werd gekozen, na melijk mevrouw Gwen English. Zij is de tweede vrouw onder de zeven leden van de jury, die thans geko zen zijn. COLOMBO. De communistisch- Chinese eerste-minister, Tsjoe En Lai, en zijn Ceylonese ambtgenoot, mevrouw Bandaranaike, zijn donder dag in Colombo besprekingen begon nen, waarbij één der voornaamste punten van overleg wordt gevormd door het. grensgeschil tussen de Chi nese volksrepubliek en India. VIENTIANE. Generaal Bocnthieng van de redhtse strijdkrachten in Laos heeft meegedeeld dat een stra tegische stelling in handen van dc linkse (Pathet Lao) troepen is geval len, waardoor dc oostelijke flank van de belangrijke, reeds lang om streden Vlakte der Kruiken geheel onbeschermd is. ZIERIKZEE Vergadering vrouwenbond P.v.d.A. De afdeling Zierikzee van de Vrou wenbond van de Partij van de Ar beid hield woensdagavond een goed bezochte bijeenkomst in het „Huis van Nassau". Na de opening van de vergadering en behandeling van de ingekomen stukken volgde een be stuursverkiezing. Mevi\ W. J. Krij- ger-v. d. Hoek trad wegens drukke werkzaamheden af als penningmees- teresse; mevr. G. Nouwen-Noorthoek volgt haar in deze functie op, terwijl mevr. Krijger wel als lid deel blijft uitmaken van het bestuur. De heer K. van Leeuwen, huisarts I te Bruinisse, hield vervolgens 'n in teressante lezing over „Het beroep huisvrouw". Dokter Van Leeuwen gaf de aanwezige dames een aantal goede raadgevingen, o.a. wat betreft de schoonmaak en het wecken, ter wijl er ook gelegenheid was tot het stellen van vragen. „Inter Nos" De R.K. jeugdvereniging „Inter Nos" organiseert op 7 maart a.s. een ontspanningsavond in „Concordia". Opgevoerd wordt het toneelstuk: „Ballet op de boerderij" van Piet Mossinkoff. De muziek voor het bal zal worden verzorgd door de „Shoe town dance band" uit Dongen. ZIERIKZEE Jaarfeest CJ.V. Morgen, zaterdag 29 februari hoopt de C.J.V. „Samen Verder" haar 74e jaarfeest te vieren. Het programma vermeldt o.a. het blijspel in drie be drijven: „Oh, oom Albert toch Het jaarfeest wordt gehouden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. IIAAMSTEDE/BURGH Algemene vergadering Onderinge Brandwaarborg-mij. „E. M. M." De Onderlinge Brandwaarborg- Maatsdhappij „E.M.M." vergaderde deze week in café Lokker-v. d. Zanide te Noordwelle. De voorzitter, de heer B. Th. de Vrieze. deelde na BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 21 febr.Wilhelmina Janna, d. van Jan Barteld Ooster- boer en Cornelia Engelina van der Est (te Zierikzee); 22 febr.: Katha- rina Maria, d. van Wilhelmus Hen drik Everaarts en Wilhelmina Jo- hanne Robbertsen (te Zierikzee); 26 febr.: Ida Louise, d. van Jan Hen drik Pieter Brouwer en Anneke Jo hanna van Toomburgen (te Zierik zee); 26 febr.: Aartje Jacomina, d. van Thomas Verburg en Danie Ca- tolijna Ganzeman (Brouwershaven); 26 febr.: Jan Adriaan, z. van Salo mon Jille en Jacomina Cornelia van de Repe (Duiveland). Gehuwd. 21 febr.: Johannis chr Bakker, 24 j. en Teuntje Radix, 21 j. (Zierikzee); 21 febr.: Teo Heikamp, 22 j. en Johanna Suzanna van Dui- vendijk, 24 j. (Zierikzee). Overleden. 21 febr.Trijntje Pietertje van Rij, 76 j„ gehuwd ge weest met Johannes Verdoorn (Zie rikzee); 23 febr.: Cornelis Boot, 80 j. (Zierikzee). Ingezonden mededeling zijn welkomstwoord mede, dat het afgelopen jaar niet gunstig is verlo pen, daar de schade van twee grote branden moest worden vergoed. Daar de maatschappij voor een groot gedeelte herverzekerd is, kon zij aan haar verplichtingen voldoen, tot tevredenheid van de betrokken t personen. Het aantal leden is geste- 'gen tot 104, terwijl het verzekerd bedrag rond de 4 miljoen is komen te liggen. Aan de Algemene Zeeuw se zal gevraagd worden de controle van de brandblusapparaten op zich te nemen. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer M. van Oeveren, bleek, dat de vereniging er financiëel goed voorstaat en het ledenaantal stabiel blijft. De rekening en verantwoording van de secr.-penningmeester, de heer van Oeveren, werden goedge keurd met een batig saldo van f 45.299,41. De premie werd door de heren commissarissen gesteld op fl,- per duizend verwaarborgde som. Voordat begonnen werd met de bestuursverkiezing richtte de voor zitter zich tot de heer C. Steur, die zich niet meer herkiesbaar stelde, met een 'hartelijk woord van dank voor de toewezen diensten als be stuurslid gedurende 32 jaar, werke lijk een vermeldenswaardig feit. Aan de heer P. L. Vis zal, aangezien deze niet ter vergadering «aanwezig kon zijn, namens het bestuur een schrif telijk dankwoord toegezonden word- den. Ook de heer Vis diende de maatschappij 32 jaar als bestuurs lid. Bij de gehouden stemming werden gekozen als bestuursleden de heren M. J. Steur te Noordwelle en L. J. Dalebout te Noordgouwe, terwijl de heer B. Th. de Vrieze werd her kozen. Tot commissarissen werden her kozen de heron M. A. Beije te Burgh J. A. van Nieuwenhuijze te Nieu- werkerk en K. A. van Langeraad te Kerkwerve. A'ls lid van de financiële com missie werd de heer J. Lekkerkerk te Haamstede aangezocht. Hierna sluiting. BROUWERSHAVEN Minister antwoordt Kamerid In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid P. Voogd (Boe renpartij), 'heeft de minister van landbouw, mr. Biesheuvel, ontkend dat de drainage op de terreinen van de landbouwer C. J. van Bloois te Brouwershaven niet is aangelegd zoals dit gelet op de ligging van de gron'd had moeten gebeuren. De mi nister ontkende de mogelijkheid om aan betrokkene alsnog een vergoe ding 'te doen toekennen. Mr. Biesheuvel deélde voorts mee, dat de kosten van 'de herverkaveling van Schouwen-Duiveland, inclusief het agrarisch herstel rond de 120 miljoen gulden hebben bedragen. NOORDGOUWE Ingezonden mededeling hij zich de laatste tijd wegens druk ke werkzaamheden moeilijk vrijma ken. OOSTERLAND Verkeersexamen Woensdagavond is door een 33-tal deelnemers(sters) een verkeers-exa- men afgelegd in de Conferentieka mer. Zij werden opgeleid door de heer van Zweden, rayoncomman dant der Rijkspolitie alhier, in een cursus, die werd gegeven onder auspiciën van de afd. Duiveland van de Vereniging voor Veilig Verkeer. Een slotavond zal worden gehouden op 13 maart e.k„ waarop de uitsla gen van het gehouden examen, be kend gemaakt zullen worden. Ieder een is op deze avond (hartelijk wel kom. Op deze avond zal tevens ge legenheid zijn zich op te geven voor de oriënteringsrit, die de volgende dag (zaterdag 14 maart) eveneens on der auspiciën van de afdeling, zal worden verreden. Ook hieraan kan iedereen deelnemen. De 34-jarige ingenieur James Cunningham is donderdag gekozen als negende jurylid voor het proces- Ruby. Er moeten nog 'drie juryleden aangewezen worden. HOUSTON (Texas). Lee Harvey Oswald,, de vermoedelijke moorde naar van president Kennedy, was ook van plan om de vroegere vice- president Richard Nixon neer te schieten, zo heeft James Martin, de voormalige raadgever van mevrouw Marina Oswald tot een verslaggever van het blad „Houston Post", ge zegd. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma van de vierde klasse H en de afdeling Zeeland van zondag 23 februari j.l. is verschoven naar zondag 1 maart. Het programma van de zaterdag- middagcompotitie voor zaterdag 22 februari is verschoven naar morgen, zaterdag 29 februari. SMEENK PELLETS Lekker en verfrissend f 0,65 De heer A. P. Kort vertrok naar Zierikzee Dezer dagen heeft de heer A. P. Kort Noordgouwe verlaten en zich gevestigd te Zierikzee. Met de heer Kort heeft een bekend „self-made" ingezetene het dorp verlaten, die met veel ijver en toewijding kans heeft gezien een bloeiende zaak op te bou wen. De bekende autospuit-inrich- ting van de heer Kort te Noordgou we werd zoals bekend te klein voor het vele werk. In Zierikzee gelukte het de heer Kort de beschikking te krijgen over het gebouw van de voormalige jamfabriek aan de Kade- weg, welk pand met vaardige hand werd omgetoverd tot een aan alle eisen tegemoetkomende werkplaats, welke voor Zierikzee ongetwijfeld een aanwinst betekent. Rond de vroegere, thans lege zaak, van de heer Kort te Noordgouwe is het stil geworden. De heer Kort was te Noordgouwe mede-oprichter van verschillende verenigingen en ver vulde ook bestuursfuncties, al kon Op een deze week door de ouder commissie belegde bijeenkomst in het Ned. Hervormd Verenigingsge bouw, is afscheid genomen van het hoofd der Chr. Nat. school alhier, de heer L. Th. Fennema, in verband met diens vertrek naar Gorinchem. Afdeling Schouwen-Duiveland C.B.T.B. ZIERIKZEE, 27-2. Op dc donder dagavond in het „Huis van Nassau" gehouden vergadering van de ge westelijke afdeling „Schouwen-Dui veland" van de Zeeuwse C.B.T.B., onder voorzitterschap van de heer J. A. van der Bijl, is het woord gevoerd door de agrarisch-sociaal voorlichter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer W. de Wolf, die het onderwerp „Boer en tuinder zijn in een veranderende tijd" inleidde De heer de Wolf sdhetste de dui delijke achteruitgang van de agra rische beroepsbevolking, die in Ne derland in 1859 nog 40 procent van het totaal uitmaakte, maar nu nog slechts 10 11 procent. Een enorme achteruitgang dus, veroorzaakt door de spectaculaire groei van de indus trie en van de sector 'der dienstver lening. In Zeeland werkt nog 22 pet. van de beroepsbevolking dn de land bouw, 33 procent in de industrie en de rest in de dienstensector. In het a'lgemecr\ zien wij een ontwikkeling in de richting van een diensten - maatsChappij, zodat de boer. die van beroep wil veranderen, niet uitslui tend behoeft te zoeken dn de rich ting van de industrie. Spr. meende dat een niet zo groot aantal agra riërs feitelijk wel goed' is. want de praktijkcijfers wijzen uit dat de wel vaart het hoogst is waar minder mensen in de landbouw werkzaam zijn. Het omgekeerde is uiteraard ook juist en b.v. dc Aziatische lan den zijn er om hot le bewijzen. Een opvallend verschijnsel is ver der dat in een welvaartsperiode de landbouw niet zo goed mee kan ko men. Spr. concludeerde hieruit een da lende agrarische invloed. Intussen is een goede kleine boerenstand, be ter dan een veel grotere slechte. De boer moet het - naar inzicht van spr. - zoeken in goede kwaliteits producten en passende leiders. De opgave van de boer is bij te blij ven, waarbij het niet louter gaat om geldelijk gewin, maar ten diepste orri het levensgeluk. De 'heer de Wolf zocht de gesig naleerde achteruitgang in 'dé volle dige werkgelegenheid1 hier te lande en voorzag een nog verdere daling van het aandeel der agrariërs in (het totaal, hetgeen ook voor de dorps samenleving zijn konsekwenties zal hebben. Isolcments-doorbreking Nodig zal worden een minder sterk leven in het isolement, da't ty pisch was en ten dele nog is voor de 'boerenstand. In het gezinsleven mag niet te neerdrukkend worden gesproken over het boerenfoeroep en steeds meer zullen de 'boeren dienen open te slaan voor andere beroeps groepen, mede met 'het oog op de toekomst van de kinderen. Wat de bedrijfsvoering betreft, zal de boer echter steeds meer individucel ko men te staan en beslissingen moe ten nemen. Objectief oordelende zal hij zelf de weg moeten vinden en spr. wees op de gevaren van een te algemene bedrijfsvoorlichting. Op lossing der moeilijkheden van de be drijfsvoering, die met steeds min der mensen moet geschieden, wildé hij gezocht zien in de richting van Oen bedrijfsverzorgingsinstelling en hij pleitte voor een goe'de verstand houding met de lan'darbeidersbon- den. Het houden van gezamenlijke vergaderingen ware te overwegen. De meewerkende zoon dient een eigen (goed) inkomen te hebben, daar anders een scheef beeld wordt verkregen van dé uiteindelijke be drijfsresultaten. M.a.w. de boer mag niet teveel kijken naar het fiskaal inkomen, maar naar de werkelijke bedrijfs- uitkomsten. Verder pleitte (hij voor een goede scholing en de bereidheid in bepaalde periodes extra lang te werken. Met behulp van het flanelbord gaf spr. hierna een duidelijk inzicht in de agrarische bedrijfsvoering, 'op ba sis van de factoren grond, arbeid en kapitaal. Twee punten lillen we hier nog uit: de loonwerker dient inge schakeld als tussenoplossinig en de produktie-omvang dient aangepast aan de menselijke arbeid. Huishoudelijke zaken Tevoren 'had de voorzitter gewezen op de emstgie situatie m.b.t. de aardappelen, dc regeringsmaatrege len waarvoor onvoldoende zijn. Ver der ligt er (het feit, dat inkomsten en uitgaven geen gelijke tred meer met elkaar houden. Dringend nodig is de eigen organisatie krachtig tc steunen, opdat, via Landbouwschap en minister maatregelen ter verbe tering kunnen worden verkregen. De jaarstukken werden goedgekeurd. De bestuursleden, de heren B. de Boer en M. Krabbe werden 'herkozen. De heer G. van dor Sluis werd herko zen in het bestuur van de C.A.V. De 'heer H. de Vlieger werd be noemd tot lid van de financiële com missie, in do vakaiturc A. W. op 't Hof. Ingezonden mededeling i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2