Hoe werken de politieke spionnen r L. Th. Fennema nam afscheid van C.H.U. 7n;,iIKZi:E STAD EN EILAND Huidverzorging, gezondheid' FEESTELIJK GEZET BUISMAN ZIEREKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 februari 1964 No. 19539 Ingezonden mededeling BAD GODESBERG. Bioscoopbe zoekers en televisiekijkers, de lezers van detectiveverhalen weten eigen lijk al zo niet alles dan toch wel een heleboel van spionnen en agenten. Ze weten, dat hij holle hakken ge bruikt en briefjes in zyn bretels ver stopt, microfilms in de ring aan zyn vinger vervoert en piepkleine came ra's hanteert en nog een heleboel van dat bijzondere speelgoed meer. In de centrale van de contra-spio- nage-afdeling van het federale bu reau van de rijksrecherche in Bad Godesberg is een kleine tentoonstel ling waar al dat „gereedschap" van de moderne spion en agent te be zichtigen is. Een in alle opzichten wel unieke tentoonstelling. Kleine fototoestelletjes Er zijn een hele serie kleine en nog veel kleinere fototoestelletjes, waarmede de agenten uit het Oost blok in het westen geheime docu menten en andere gegevens moeten fotograferen. De door zo'n minimaal camera gekregen „micrate"-opnamen zijn zo klein, dat men zo'n film in een lucifershoutje kan verstoppen. Zo'n agent krijgt zijn instructies met behulp van het zogenoemde micro- puntproeédé. De micropunt is onge veer 0,2 tot 0,3 millimeter groot cn ziet er meestal uit als de opgeplakte punt van de i. Voor de ontcijfe ring er van heeft men een micros coop nodig, die echter ook al in mi- niem-kleine uitvoeringen bestaan. In Godesberg is een vulpen tentoonge steld, die zo'n microscoop bevat. Natuurlijk bestaan er nog altijd verschillende soorten geheime inkt evenals allerlei soorten „contact-pa pier", waarop de centrales van de geheime dienst achter het ijzeren gordijn hun instructies aan hun agenten sturen. Japans rijstpapier is zeer in trek, omdat men er gemak kelijk op kan schrijven en - men het indien gevaar dreigt, zonder veel kauwen kan inslikken. Rosalie Kuntze, die als secretaresse in het ministerie van defensie in Bonn werkzaam was, maar tevens als spi onne voor oost-Berlijn werd echter door haar arrestatie zo verrast, dat ze er niet meer toe kwam haar do cumenten op deze wijze te doen ver dwijnen. Men kon haar handtas, waarin verschillende geheime vak ken waren aangebracht, met het be zwarende materiaal geheel intact in beslag nemen. Waar verstopt men het? Waar verstopt een spion zijn ma teriaal? Weliswaar worden nog al tijd koffers en actetassen met dub bele bodem gebruikt - de tentoon stelling in Bad Godesberg bewijst dit - maar toch wel veel minder. Te genwoordig bezigt men de uitgehol de scheerkwast, pijpen, vulpotloden e.d. Toen men Alfred Frenzel, het lid van de bondsdag, dat als lid van de vaste commissie voor defensieza ken voor de geheime dienst van Tsjechoslowakije werkzaam was een paar jaar geleden arresteerde vond men de plannen van de westelijke raketten in poederdoosjes en in een klein beeldje. Vervalste documenten Het aantal vervalste documenten is enorm. De Poolse geheime dienst maakte voor een van zijn agenten 2elfs een doctorsbul. De man had voordien zijn titel ten onrechte ge dragen, iets waar de Polen achter kwamen en waarmede zij hem chan teerden. Toen Westduitse veilig heidsorganen de originele doctors bul wilden zien, vervaardigde men in Warschau een geraffineerde ver valsing - ondertekend door een van daag nog in oost-Berlijn wonende hoogleraar. De Poolse geheime dienst maakte echter twee beslissende fou ten: zij schreef „Friedrichs-Wil- helms-universiteit" (inplaats van Friedrich-Wilhelm). En dat was het einde van agent Kosch. VOORLICHTINGSAVOND TE HAAMSTEDE Goed spuitprogramma voor fruitteler een probleem Het vaststellen van een spuitpro gramma door de fruitkweker zelf was, is en blyft een probleem. Er komen de laatste jaren enorm veel nieuwe bestrijdingsmiddelen by en een juiste keuze is niet gemakkelijk. Het aantal bespuitingen per jaar, dat zich vroeger beperkte tot een vijftal, is inmiddels steeds groter geworden en kan wel oplopen tot dertig. Bij een groot bedrijf betekent dit dat de man die de bespuitingen uitvoert, bijna niet meer van zijn machine af komt. Het weer is ook niet iedere dag geschikt om een juist resultaat te verwachten van het gebruikte mid del en daarom is de ziektebestrijding in de fruitteelt uitgegroeid tot een vak apart, dat ten volle de aandacht van ondernemer en spuiter vraagt, omdat vaak met zware vergiften ge werkt wordt. Heel plotseling komt nu de on- kruidbestrijding op chemische basis de aandacht vragen en de tijd is zeer nabij dat schoffel, hak en spade voor de fruitkweker museumstukken gaan worden. Eén of tweemaal per jaar de grond bespuiten met een of an der preparaat garandeert voor die periode een schone grond en geen onkruid. Deze werkwijze vraagt ook weer bijzondere aandacht van de kweker die heel wat af moet weten van chemie, wil hij geen brokken gaan maken. Hoe deze werkwijze zich gaat ontwikkelen, zullen de kwekers gauw genoeg ervaren en er zijn mensen die er met een zekere huivering naar kijken. In het Ame rikaanse boek „The silent spring" („De dode lente") wordt gesugge reerd, dat het chemisch vermoorden van de natuur, wel eens heel ern stige gevolgen zou kunnen hebben, t.w. een lente zonder uitbottend jong leven. Dit boek is misschien wat overdreven, doch, indien we goed nadenken, gloort heel in de verte toch een zekere waarheid, want het indruisen tegen de natuur neemt hand over hand toe. Om weer wat bij te blijven orga niseerde Wiersum-Chemie N.V. te Groningen maandagavond in hotel „Bom" te Haamstede een voorlich tingsavond, waar de heer C. Stange, na ingeleid te zijn door de heer M. Groenleer uit Kapelle, de toepassing Zoekt u ööh „wat anders?" Volg dan het spoor van PANTER. U vindt: een lekker licht sigaartje. M v&. I Furore 18 - Se no rit as Rood 16 ct. Mignon 17 Sprint(je) 6'h ct. UÊgSg^Ijf! De grote naam in kleine sigaartjes J mm ZIERIKZEE der bestrijdingsmiddelen besprak. De belangstelling was groot, met voor al toehoorders uit Duiveland en de rest van het eiland. De heer Stange vestigde de aan dacht der kwekers op het doelbewust spuiten. Doen we dit, dan zal de ziektebestrijding zeker geen 40 pro cent van de totale kosten bedragen. Bij de chemische onkruidbestrijding kan nu ook, in tegenstelling met enige jaren terug, op bestaand on kruid gespoten worden met goed re sultaat. Vooral de stroken vlak langs de stam, waar de machine maar moeilijk bij kan, zullen dit jaar ze ker chemisch van onkruid worden ontdaan. De fruitteelt Voor de fruitteelt waarschuwde de heer Stange tegen het gebruik van het veel lof toegezwaaide Zineb, om dat de schurftwerking niet groot is. Uit vierjarige proeven op Jonathan is gebleken dat deze appel gespoten met T.M.T.D. 218.000 kg opleverde; gespoten met Aateck 205.000 kg, met Captan 200.000 kg en met spuitzwa- vel 199.000 kg. Dit zijn zeer opval lende resultaten. Spreker behandelde daarna een schema voor het aanstaande seizoen, waarin betrekkelijk weinig verande ring met vorig jaar in zit. Uitge breide proeven hebben bewezen dat tegen gloeosporiumrot gespoten kan worden met Captan, Aateck en T.M. T.D. Deze middelen hadden geen ver schillen bij de controle. Het hazenafweermiddel AaProtect kan behalve op de boomstammetjes gesmeerd, ook gebruikt worden te gen hazevraat in sperciebonen; n/J0 Vio procent of 5 kg per hectare is genoeg. Het moet echter wel twee maal verspoten worden. Er werd uitgebreid vragen gesteld en ter verduidelijking vertoonde de heer Stange een aantal kleurendia's. Naar het Witte Huis heeft mede gedeeld, heeft de Amerikaanse vak bond van havenarbeiders erin toege stemd zijn actie tegen de versche ping van Amerikaans graan met bui tenlandse schepen naar de Sow jet- Unie te beëindigen. De afdeling Zierikzee van de Chr. Historische Unie hield dinsdagavond in het Hervormd verenigingsgebouw de jaarvergadering, welke vergade ring voor de laatste maal werd'ge presideerd door de heer L. Th. Fen nema. Na opening op de gebruikelijke wijze sprak de voorzitter een ope ningswoord n.a.v. 1 Cor. 15 50-58, waarbij hij er o.m. op wees dat poli tiek bedrijven in deze tijd wel zeer moeilijk is, daar vele dingen snel en gemakkelijk veranderen, wat velen doet komen tot de vraag: „waar is de vastheid van ons geloof?" en „waar zijn wij aan toe?" In dit verband ging spr. in op de - de laatste tijd - in ons Vorstenhuis plaats gehad hebbende gebeurtenissen, waardoor velen diep geschokt zijn geworden en ook bij velen vragen zijn gerezen. Ernstig waarschuwde de voorzitter zijn ge hoor er voor niet mede te gaan op het hellende vlak en te bedenken dat God's Woord nog steeds God's Woord is. Hierna richtte de voorzitter woor den van welkom tot de aanwezigen, speciaal tot de heren M. den Boer uit Haamstede en L. F. van Wijck uit Scharendijke, het erelid de heer M. van As, het nieuwe gemeente raadslid de heer A. Jonker en de aanwezige gaste mevr. M. G. v. d. Veen-de Vries. De secretaris, de heer J. P. Over- beeke, bracht verslag uit over de jaren 1962 en 1963, waarin verschil lende activiteiten, o.a. in verband met de verkiezingen, werden opge somd en waaruit bleek dat de af deling op 1 januari jl. 74 leden, w.o. 11 dames, telde. Herinnerd werd ook aan het over lijden van de heer L. M. Steendam en het a.s. vertrek van de heer Fen nema. De penningmeester, de heer K. van Ruiswijk, kon alleen een volledig verslag uitbrengen over 1962, welk jaar, dank zij verschillende giften, een batig saldo ad f 38,20 opleverde. Het verslag over 1963 hoopte de penningmeester in de eerstvolgende vergadering te kunnen uitbrengen. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd mej. A. H. J. de Wit en de heer W. G. F. Blokpoel. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursle den, de heren B. W. Schot en J. P. Overbeeke bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature-L. Th. Fen nema werd gekozen de heer H. IJs- sel. Het bestuur zal de verschillende functies onderling verdelen. Afscheid voorzitter Hierna volgde het afscheid van de heer Fennema i.v.m. zijn vertrek naar Gorinchem. De scheidende voorzitter betuigde, mede namens zijn echtgenote, dank voor het grote medeleven na het hun overkomen verkeersongeval, waarna hij een te rugblik wierp op zijn vijfjarig voor zitterschap van de afdeling. Deze jaren, waarin bijna geen moeilijkhe den zijn voorgekomen, zijn zeer leer zaam geweest en spr. dankte voor de ondervonden medewerking en de hartelijke ontvangst. Hij sprak de hoop uit dat bestuur en leden met enthousiasme zullen blijven voort- werken en vooral het huisbezoek niet te vergeten, waarbij hij allen God's zegen toewenste. Namens de afdeling sprak de heer J. P. Overbeeke, die er aan herin nerde dat met de keuze van de heer Fennema als voorzitter een geluk kige keuze was gedaan. Spr. prees diens activiteiten op verschillend terrein, ook als gemeenteraadslid en bracht hem vooral hulde voor zijn werk op het gebied van ledenwer ving en op financieel gebied, als mede voor het organiseren van fa milieavonden. Ook mevr. Fennema dankte spr. voor haar medewerking en de getrooste opofferingen. Als herinnering en blyk van waardering bood hy het echtpaar Fennema een enveloppe met inhoud aan en wenste hy hen met hun kinderen ook in hun nieuwe woonplaats God's nabijheid toe. Namens de Statenkring Schouwen- Duiveland richtte de heer H. IJssel woorden van dank en waardering tot het echtpaar Fennema en ge waagde hij van de prettige samen werking. In het bijzonder prees spr. de bezieling en dynamische werk kracht van de heer Fennema, welke vooral ook bij de propaganda tot uiting kwamen. De heer M. den Boer verklaarde zich gaarne bij de vorige sprekers te willen aansluiten en herinnerde er aan hoe de heer Fennema verschil lende kiesverenigingen op het eiland tot grotere activiteit heeft geprik keld. Hij prees ook diens activiteit en doorzettingsvermogen en hoopte dat hij ook in zijn nieuwe woonplaats veel werk voor de C.H.U. zal mogen verrichten. De heer A. Jonker sprak als raads lid en opvolger als zodanig van de heer Fennema, een kort woord, waar in hij zei te hopen in de raad zy'n voetsporen te mogen drukken en zijn werk voort te zetten. Persoonlijk dankte hij ook voor de ondervonden vriendschap en medewerking. De heer J. R. de Boer releveerde ook de genoegelijke samenwerking gedurende een aantal jaren met de heer Fennema, wien hij dankte voor de ondervonden steun en medewer king. Spr. herinnerde er ook aan dat deze, ook als voorzitter, een stuwende kracht is geweest en wenste hem met zijn gezin alle goeds voor de toe komst toe. Spr. wenste de heer IJs sel geluk met zijn verkiezing tot be stuurslid. In zijn dankwoord legde de heer Fennema er de nadruk op dat al wat hij voor de C.H.U. hier gedaan heeft dit krachtens en in de kracht van zijn beginsel heeft gedaan. Hij wees er nog op dat niemand politiek on verschillig kan zijn en dankte alle sprekers voor hun woorden en voor het geschenk en de bloemen. Een ziekenhuis verhuisde TIEL, 26-2. Het overbrengen door de B.B. van de patiënten van het Bethesda-ziekenhuis te Tiel naar de nieuwbouw gelegen aan de President Kennedylaan aan de rand van Tiel, is bijzonder vlot verlopen. Drie kwartier eerder dan men had verwacht lagen de 120 patiënten op hun kamers en konden zij de warme maaltijd in het nieuwe ziekenhuis gebruiken. Dit niet eenvoudige trans port werd verricht door de organi satie Bescherming Bevolking kring Gelderland G, waarbij ook militaire ambulancewagens werden ingezet. De ongeveer tweehonderd B.B.-ers - grotendeels vrijwilligers - hebben dit werk verzet. In de middag be lastten de B.B.-ers zich voor het grootste gedeelte met het overbren gen van het materieel en de verple- gingsartikelen. Ingezonden mededeling Zeeuwse postzegeltentoonstelling In 1966 zal te Zierikzee een grote Zeeuwse postzegeltentoonstelling ge houden worden door de vereniging Philatelica, die in onze provincie zeven afdelingen telt: Goes, Wal cheren, Vlissingen, Bruinisse, Land van Cadzand, Zierikzee e.o. en Ter- neuzen. De eerste grote tentoonstelling, die deze vereniging houdt wordt in de aula van de ambachtsschool te Goes geopend. Philatelica heeft in Zee land 650 leden. In totaal worden 14.000 zegels tentoongesteld. Zij ko men o.a. uit Bruinisse en Zierikzee. Men kan zaterdagmiddag in Goes bijzondere collecties bewonderen, zo als de eerste postzegels met plaat- fouten, zegels met afbeeldingen van heiligen en postzegels met diligence en trekschuit. De verzekerde waar- d evan deze provinciale tentoonstel ling bedraagt f 35.000. Coöp. Landbouwvereniging „V.Z.O.S." Op vrijdag 6 maart a.s. wordt in de Graanbeurs de jaarvergadering gehouden van de Coöperatieve Land- bouwvereniging „V.Z.O.S." Op deze vergadering komen de jaarstukken aan de orde. Verder vindt een be stuursverkiezing plaats, wegens pe riodiek aftreden van de voorzitter de heer J. Deist, die niet herkiesbaar is. Noodzakehjk is een benoeming van een lid der financiële commis sie, wegens aftreden van de heer Joh. W. van Oeveren. Na de pauze zal de bekende kleurenfilm: „De be woners van de inlagen" van de Haamsteedse cineast J. van den Ber ge worden vertoond. Nationale inzameling Heilsleger (Ingezonden) In de maand maart zullen de Heilssoldaten weer over ons eiland uitzwermen om de jaarlijkse collecte te houden t.b.v. het maatschappelijk werk in ruimere zin van hét Leger in ons land. Wij ervaren het telkens weer, ieder jaar dat u allen het Le ger een warm hart toedraagt. Over bodig dus te zeggen dat wij ook dit jaar uw hulp nodig hebben tot de instandhouding en uitbreiding van ons werk. Van 2 t.m. 7 maart zal Zierikzee worden bewerkt en ook enkele weken in maart de andere gemeenten op Schouwen-Duiveland. De kapitein. Het zuiden van Frankrijk lijdt onder zware regens en storm. Hier en daar zijn riviertjes buiten hun oevers getreden. „Lezingenavond" landbouwvereniging te Oosterland zacht-zuiver-gezond Puistjes drogen in mei Purolpoeder Derde spreker op de vergadering van de Coöp. Landbouwvereniging D.E.S. te Oosterland was ir. Prins uit Goes, ijn causerie was a.h.w. een vervolg op de gehouden referaten van de 'bestuursleden en getiteld' „De landbouw in de toekomst". Ir. Prins vergeleek de huidige tijd met een trein met versnellingen. De jaren 1900 tot 1920 reed deze trein in de eerste versnelling. Van 1920 tot de tweede wereldoorlog werd in de tweede versnelling geschakeld en de tegenwoordige tijd staat wel dn het teken van de derde versnelling. Een ware dynamische tijd, die ook zijn consequenties heeft. Deltawer ken, voortgaande mechanisering in de landbouw, voortschrijdende indu strievestigingen, ontvolking van het platteland, verschuiving van ar beidskrachten uit de agrarische sec tor naar de industrie. Allemaal voortvloeisels uit deze 'dynamische tijd. Het landbouwende volksdeel is nog maar meer 10 pet. van de be volking, zullen we nog meer terug lopen? vroeg spr. zich af. De tech nische ontwikkeling is oorzaak dat er een E.E.G. komt. Hoe zeilen wè nu als producenten, hoe rijden we nu met de trein mee? Waardoor mo menteel zulke slechte prijzen voor onze produkten? En dat- ondanks grote veranderingen? Overschotten op de wereldmarkt zijn hier niet vreemd aan, bv. van Amerika. Men hoort steeds meer dat men in bre dere lagen der bevolking gaat inzien dat het dén boeren momenteel niet OOSTERLAND Vergadering weegbrugvereniging „Even Buiten' De weegbrugvereniging „Even Bui ten" te Oosterland, hield dinsdag avond de jaarlijkse ledenvergadering onder leiding van de voorzitter, de heer M. J. Zeyler, in het café van de heer A. Mol. In zijn welkomstwoord sprak de voorzitter zijn vreugde uit over het feit dat het bezoek, ondanks meer dere vergaderingen op deze avond, nog zo groot was. Het afgelopen jaar was van belang voor de vereniging omdat hierin de nieuwbouw werd gerealiseerd. Gelukkig is het er on danks vele strubbelingen toch nog van kunnen komen, want wanneer het bouwen dit jaar nog zou moeten geschieden, zou de uiteindelijke prijs nog belangrijk hoger hebben gele gen. De rekeningen werden ditmaal ten huize van de secretaris-penning meester nagezien (in tegenstelling met andere jaren, toen dit plaats vond op de ledenvergadering), nl. door een drietal leden, t.w. de heren A. Bal Az., Matth. Steenpoorte Lz. en W. bij de Vaate. Uit het jaarver slag van de secretaris-penningmees ter, de heer L. M. van der Maas, bleek dat in het afgelopen jaar de volgende goederen gewogen zijn: 4.982.536 kg uien, 7.879.537 kg aard appelen, 3.212.573 kg stro, 1.080.395 kg vlas, 488.710 kg witlof, 747.320 kg voederaardappelen, 56.738 kg erwten, 21.210 kg gerst, 86.665 kg bietenblad, 50.160 kg mangels, 453.066 kg kolen, 88.475 kg wijnpeen, 18.180 kg lokken en bolkaf, 25.149 kg hout, 138.015 kg bieten, 21.950 kg gerst, 16.240 kg tarwe, 8.460 kg turf, 4.330 kg sel derij, 19.090 kg grint, 8.230 kg ijzer, 3.130 kg mest, 6.350 kg pulp, 10 stuks vee en 2 automobielen, te zamen voor een bedrag van f 6795,78. Er was een batig slot van f 1098,82. De voorzitter dankte de heer v. d. Maas voor zijn keurige uiteenzetting en gehouden beheer en de contro leurs, die bij monde van de heer A. Bal hun fiat over de rekening gaven, met een bijzonder woord van dank. Ten overvloede deelde de voorzitter nog mede dat het weegloon vanaf 1 januari jl. is gebracht op f 0,40 per 1000 kg. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werd de secretaris, die aftredend was, bij ac clamatie herkozen. Desgevraagd wil de weger, de heer A. Mol, ook weer zijn functie blijven waarnemen te gen het oude tarief van 15 cent pet ton. De voorzitter sprak een dank woord tot de heer Mol en diens vrouw voor de wijze waarop zij het wegersambt waarnemen. Op zijn beurt dankte de heer Mol secretaris v. d. Maas voor zijn toegewijde hulp op drukke dagen. Bij de rondvraag informeerde men naar de wijze van rentebetaling en aflossing van de bouwkosten van de nieuwe weegbrug, dat volgens de voorzitter over dertig jaar zal wor den uitgesmeerd. Verder werd nog gewezen op het feit dat er commis sionairs zijn die het weegloon niet afhouden en sommigen weer wel; dit werkt verwarrend. Gehoopt werd op een uniforme regeling. Met dank voor de aangename be spreking sloot de voorzitter de ver gadering. naar den vleze gaaf. Gelukkig zijn er symptomen die er op wijzen dat het 'beleid van hogerhand aan het veranderen is. Door samenspreking moeten we zien 'te halen wat er nog te halen is. De organisaties hébben alles gedaan wat mogelijk is en doen dit nog steeds. Gelukkig dat de nieu we minister van landbouw veel meer land'bouw„minded" is dan zijn voor gangers, met hem valt te praten. Nieuwe belastingpolitiek voor het agrarische volksdeel zou een uit komst 'betekenen. De aardappelmisère Ook de huidige aardappelmisère kwam ter sprake. Deze is schadelijk en kost veel gelid, en de vraag is: hoe moet men hier uitkomen? Het uit de markt nemen, aldus spr. zal ook zijn bezwaren meebrengen. Het is een hopeloze zaak. Kritiek op het landbouwbeleid is goéd, maar ga er mee naar uw eigen voormannen, zij werken voor u, vertrouw op hen. Een volledige algemene samenwer king tussen alle agrariërs, landbou wers, tuinbouwers, veetelers, fruit telers en wat niet al is in deze tijd onontbeerlijk. Laat men vooral niet te veel gescheiden optrekken. Vak bekwaamheid en vakopleiding moe ten worden gestimuleerd voor de eventuele opvolgers in het bedrijf. Al met al vele problemen. We kun nen ons echter gelukkig prijzen, al dus spr., dat we kunnen boeren In zuidwest Nederland, waar de om standigheden op velerlei gebied nog vrij wat .gunstiger zijn. Met een op wekking om te komen tot steeds meerdere samenwerking besloot tie heer Prins zijn met aandacht ge volgde causerie. De voorzitter dankte de spreker voor zijn uitgebreid betoog, en deel de verder nog mede dat er dn de a.s. zomer een excursie zal worden ge maakt naar België. Verder dat er vanwege de Z.L.M. een opinie-on derzoek in Oosterland zal plaats vin den op woensdag 26 en vrijdag 28 februari a.s. Een tiental heren van genoemde landbouworganisatie zal aan de on derzoekingen «deelnemen, en de bedrijven bezoeken en vragen stellen, betreffende een en ander. De voorzitter drong er bij de leden op aan zoveel mogelijk alle vragen openlijk te beantwoorden, zodat er tenslotte een goed beeld zal kunnen worden verkregen van alles wat er leeft in de gelederen van de 'land bouw. Nadat nog enige vragen door de vergadering werden gesteld en door de inleiders beantwoord, sloot de voorzitter deze vergadering. Ingezonden mededeling ji// NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIK KIN O HOE U UW KOFFIE OOK ZET, HET BUISMAN SMAAKT ZE BETER.(OOKPOEOERKOFFIE) Of het een feestdag is of een werk dag, de koffie smaakt altijd feeste lijk. Hoe dat komt? Het geheim van gezellige huisvrouwen: een schepje Buisman op een zetsel ver fijnt het aroma.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 9