Het Gelukskind Twee ontwikkelingen bij de zes - GOLDEN FICTION Noordwelle wacht een strafeest als weleer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 februari 1964 No. 19539 BLIK DOOR HET WERELD Ingezonden mededeling In het Europa van de Zes zijn twee hoopgevende ontwikkelingen aan de gang. Hoopgevend tenminste voor wie niet zomaar samenwerken, maar hecht samengaan als ideaal heeft. En dat betekent dus dat gene raal de Gaulle niet vooraan staat bij de juichenden. Immers de door hem voorgestane politieke unie zonder Engeland is wel in de ijskast beland nu de Italiaanse president Segni op bezoek in Parijs ronduit te kennen gaf daarvoor niets te voelen. Wat de tweede ontwikkeling be treft: die gaat evenmin in de door de Gaulle gewenste richting. Het ziet er naar uit dat zeer binnenkort de drie naast elkaar werkende gezags organen zullen worden samenge voegd. Dat is niet zo'n geweldige verandering, maar het accentueert nog eens dat de ledenstaten het toch echt zoeken in een systeem waarbij elk een beetje souvereiniteit afstaat aan de gemeenschap. Een systeem dat de Gaulle eigenlijk verfoeilijk acht: zijn ideaal is een samenwer king van regeringen. Dat hij zich tegen de samenvoe ging van E.E.G. en Euratom uit sprak - hij heeft zelfs vaaglijk ge zegd clat hij het wel goed vond - is wellicht te verklaren als een conces sie aan het supranationalistische ideaal, waarvoor hij van de anderen wat steun terug verwachtte voor zijn Europa der vaderlanden, de rege ringssamenwerking, waarmee bij voorkeur in het algemeen politieke vlak begonen zou moeten worden. Niet afpoeieren Als hij die hoop had is hij teleur gesteld, eerst door Erhard en nu ook door Segni en van de Benelux wist hij al dat men er weinig voor voelde al zocht met name Spaak nog wel eens naar een compromis. De Duitse bondskanselier Erhard - die op zijn ronde door Europa in Den Haag te gast gaat - maakt ook wel eens die indruk. Hij is er niet voor, de Franse generaal rondweg af te poeieren en daarvoor heeft hij zeer goede binnenlandse redenen. Hij moet aan de verkiezingen den ken, waarbij hij in Berlijns burge meester Brandt niet alleen een ge- NOORDWELLE, 26-2. De laatste zaterdag in februari - de 29ste - viert Noordwelle weer het aloude, de laatste tijd helaas wel iets om streden, strafeest. Op andere plaatsen schijnt het .nogal wat moeite te kosten het be roemde folkloristische feest in stand te houden, maar Noordweile maakt hierop reeds enkele jaren een uit zondering. In de voorafgaande jaren lag het aantal deelnemende paarden altijd nog flink boven de tien en - naar wij vernemen - zullen thans niet minder dan 17 echte Zeeuwse paarden aan het feest deelnemen. Een bewijs intussen dat de paarden er nog zijn en dat ook de goed wil aanwezig is om het zo typisch Schouwse feest in ere te houden. De keuring der versierde paarden (de laatste jaren is daar heel wat aan gedaan), vindt plaats om 13 uur in het dorpscentrum. Daarna gaan de paarden de bekende roete rijden. Om 14.30 uur arriveert de Kon. Har monie „Witte van Haemstede" met drumband voor de muzikale omlijs ting van het feest. De rondgang vindt plaats omstreeks 14.45 uur, ge volgd door muziek en ringsteken te SCHIPHOL. De groep van circa 40 Indonesische studenten, die het voorgenomen bezoek aan Nederland in de herfst van het vorig jaar on verwacht zag annuleren, zal nu in mei of juni naar ons land komen. JÜ0*' duchte persoonlijke tegenstander heeft die aanspreekt tot de massa, maar ook in de nu onder driehoof dige leiding gekomen S.P.D. een or ganisatorisch sterke en stevig sa menhangende concurrent. En dat terwijl hij bij de partijen van zijn coalitie hoe langer hoe meer last krijgt van de vleugel die vindt dat h\j - en vooral de minister van buitenlandse zaken Schroder - zich teveel op Amerika verlaten en te weinig op de Gaulle. In deze vleu gel acht men dat riskant omdat men daar altijd met enig wantrouwen ziet hoe Washington en Moskou toenade ringspogingen doen, nu weer met een cultureel akkoord. Betrouwbaarder De Gaulle, zeggen ze, is een veel betrouwbaarder anti-communist - waarbij in het midden blijft dat Frankrijk een van de weinigen is die de Oder-Neisse-grens met Polen hebben erkend. Vrees voor zwak lijken tegenover de communistische groep overweegt in deze door Aden auer aangevoerde kringen en het- is zeer waarschijnlijk met het oog daarop dat Bon doorgezet heeft geen paaspasjes te laten uitreiken voor verkeer door de Berlijnse muur. Dit soort binnenlandse redenen inspireert Erhard om op zijn ronde door Europa toch een beetje pleit bezorger voor de Gaulle te zijn. Als men zijn zin doet, dan komen de zes regeringsleiders eens bij elkaar, kivaad kan het nooit en als er iets goeds van komt is het mooi meege nomen. En de Gaulle kan er de hoop uit peuren dat er toch nog eens een soort politieke unie uit groeit als hij wenst. Zo de Franse president te paaien, heeft bovendien zin om hem er toe te brengen bij de komende onder handelingen over tariefsverlagingen (de Kennedyronde) met de andere vijf mee te werken. Hij heeft wel min of meer toegezegd dat te zullen doen, maar het gevaar is er altijd dat hij zelf weinig zin meer heeft om economisch een lijn met de an dere vijf te trekken, wannere die hem politiek een blauwtje laten lo pen. MAATSCHAPPIJ VOOR VERZEKERING OP HET LEVEN G\P°2 oeWe 64 12/HL Onze ref.N56-9 8 februari 1964. De Heer W o e r J.H. d e Postuma, Betreft: verzekering no. 5758681 op Uw leven. Het is ons een groot genoegen U te kunnen berichten, dat het verzekerde bedrag van bovengenoemde verzekering, groot f 2.000,-- op 10 februari 1964 aan U betaalbaar zal zyn. Daar wij het op prijs stellen deze uitkering tijdig te doen plaatsvinden, verzoeken wij U de polis met een geboortebewijs spoedig aan onze vertegenwoordiger ter hand te willen stellen, waarna wij een en ander zullen regelen. Wilt ons tevens mededelen op welke wijze U het uit keringsbedrag wenst te ontvangen? Inmiddels verblijven Hoogachtend, Op zaterdag 29 februari: paard. Verwacht wordt dat met na me het ringsteken heel wat spanning teweeg zal brengen. Aardige prijzen zijn inmiddels beschikbaar, zowel voor de versierde paarden als voor het ringsteken. Bij 'gunstig weer wacht Noordwelle een Stra-feest als weleer. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdagcompetitie Het programma voor zaterdag 29 februari luidt als volgt: le klas: Krabbendijke II-'Hoek I; Nieuwdorp I-Bruse Boys I; Nieuw- land I-Yerseke III; Wemeld'inge I- Kapelle I; Wolf aartsdijk I-MEVO I. 2e klas A: Middelburg VI-Zaam- 9lag I; Oostkapelle I-Kloetinge II; RCS IV-Waarde I; Riliandia II- Wemeldinge II; Tern. Boys II-Ar- nemuiden II; Veere I-Serooskerke I. 2e klas B: WIK I - Col ij nsplaatse Boys I. 3e klas A: Wissékerke II-Middel- burg VII. 3e klas B: AKF II-Nieuwdorp II; Hemkenszaind II-SVD III. 3e klas C: Hoek II-Kapelle II; Waarde II-Tem. Boys III. 3e klas D: Bevelanders I-Zwalu wen '61 II; MEVO II-Wissekerke I. :a3S AMSTERDAM. Op het Jonas Da niël Meijerplein in Amsterdam heb ben weer enige honderden hoofdste delingen, onder wie de belangrijke burgerlijke en militaire autoriteiten, de jaarlijkse herdtenking bijgewoond van de februari-staking van 1941. DEN HAAG. Zonder debat of hoofdelijke stemming gcing de Twee de Kamer akkoord met het in be heer en onderhoud brengen van de stadishaven en rijksmuren bij 'de ge meente Veere. Vijf bergbeklimmers - een Ame rikaan en vier Italianen - hébben een poging om de noordwand van de Eiger voop de eerste maal loodrecht te beklimmen opgegeven. Zij vrees den voor slecht weer. Feuilleton door B. J. ten Wesepe Ingezonden mededeling De meer uitgerijpte en dus zachtere tabaksoorten van Golden Fiction zorgen, in de juiste verhouding gemengd, voor het natuurlijke aroma. U kunt deze sigaret de ongesausde Amerikaan noemen, die géén toegevoegd aroma bevat, alléén pure tabak. EEN LAlfRENS PRODUKT Begim januari was de jaarlijkse feestavond van de personeelsvereni ging. Er werd een toneelstuk opge voerd en in de pauze werd er een verloting gehouden ter dékking van de onkosten. Jan kocht een lot en tot zijn grote verbazing had hij de eerste prijs: eer. grote trarrsistor- radio, die de directie belangeloos be schikbaar had gesteld. Toen hij de volgende avond op zijn kamer zat en het ding liet spelen, dacht hij na over het geluk, dat hij ineens had. Twee keer achter elkaar een hoofd prijs, dat was wel een wonderlijke samenloop van omstandigheden. Louter geluk natuurlijk. Maar toch wel prettig. Dat radiootje was zeker wel tweehonderd waard. De helft kreeg-ie er vast wel voor, als hij het verkocht. Er werd geklopt en Jan draaide de radio zachter. „Ja?" De deur ging open en Stfien kwam binnen met een krant in de 'hand. „Zeg, jij bent zo'n duvelskunstenaar in het puzzelen hé? Is dit wat voor je?" Hij bekeek de krant, die ze op ta fel legde en zag, 'dat hét een grote prijsvraag was van een reisbureau. Hoofdprijs: een veertiendaagse va kantiereis voor twee personen naar Oostenrijk. De puzzel bestond uit vier en twintig foto's van bekende en onbekende vakantie-oorden en nu moest je raden in welke plaats en wat het voorstelde. „Daar heb ik geen verstand van. ik hen nooit in het buitenland ge weest". Ze haalde 'haar schouders op. „Ik dacht, misschien is hét wat voor Jan. Zeg, moet je je koffie bier heb ben?" „Is er niemand thuis?" Ze laöhte. „Alleen wij. Vader en moeder zijn uit en Lien is naar dc cursus. Zal iik hier maar komen?" Hij kedk bedenkelijk. „En Piet Beekhuis dan?" Ze kleurde. „O, dat betekent niets. Is al sinds Kerstmis uit. Hij viel tegen". Jan kneep een oog half dicht. „In welk opzicht?" „In elk opzicht. Verwaand tot en met.. Nou, ik haal de koffie en kom gezellig een poosje bij je zitten. Of als je liever alleen wilt blijven Hij lachte breeduit. „Kom maar. Ik herinner me je zoenen nog". Ze keek bij de deur verontwaar digd naar hem. „Ik kom niet om te zoenen, als je dat denkt. „Natuurlijk denk ik zo iets niet. Neem een breiwerkje mee, dat is ge- „Zot". Een poosje later kwam ze zijn ka mer binnen met een blad met twee koppen koffie en twee boeken onder haar arm, die ze op tafel liet vallen. „Twee boeken over vakantieverblij ven. Die had ik nog ergens. Mis schien heb je er wat aan voor de puzzel". „Het is natuurlijk te proberen". Ze schoof een stoel naast hem en begon een boek door te bladeren,, terwijl ze op een foto wees. „Dat daar komt me bekend voor. Het is, meen ik, in het Schwarzwald. wacht eens'hier heb ik het al: het Kunhotel in Titisee. Kijk maar". Hij vergeleek de beide foto's en knikte. Dat is alvast één. En hier is de Eifeltoren, dat is gemakkelijk ge noeg5'. „Dat zijn de grotten van Han, daar ben ik eens een keer geweest". Hij keek haar verwonderd aan. „Héb jij dan een pas?" Ze knikte. „Al twee jaar. Kijk dat lis de speelbank in Monaco". „Hoe weet je dat allemaal?" „O, vaak genoeg foto's van gezien" Hij kreeg de smaak te pakken. „Als we alles in die boéken kunnen vinden, is er geen snars aan. Dan zijn er zeker wel honderden mét een goede oplossing". „Heb je in ieder geval nog kans op de andere prijzen". Ze wees in de krant. „Kijk maar allemaal reizen". Hij begon ook te zoeken en op een gegeven ogenblik wees hij naar een ander plaatje. „Waf kan dat zijn?" vroeg hij, haar onderwijl bij de arm grijpend. „Dat is m'n arm". „Ach doe niet zo gok. Ik bedoel dat torentje. Is dat niet ergens fin Italië?" „De scheve toren van Pisa. En blijf van m'n arm af". Hij nam schielijk zijn hand weg cn lachte„Jawel, juffrouw kruidje- roer-me-nict". Ze boog zich naar hem toe en fluisterde: „Wat heb je nu aan m'n arm.... idioot". Een poosje later sohoof ze een eindje van 'hem vandaan. „Zo, nu is het mooi genoeg geweest. Jullie we ten nooit van ophouden. En kijk je koffie nu eens? Je hebt er nog niet eens van gedronken". (Wordt vervolgd) MAARSSEN. Op de rijksweg twee in Loenersloot bij het viaduct „Ter Aa" is een ongeval met dodelijke afloop gebeurd, waarbij twee Belgen waren betrokken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: A. Sturm, vikaris te Utrecht. Beroepen te Amsterdam-Water- graafsmeer (vak. H. Aalbers) (toez.): G. W. v. Tricht, v.h. pred. presb. church van N.-Zeeland, te Deventer; te Sloten (toez.): A. S. Bijlsma, Oost- wold. Bedankt voor Hansweert: (kand. F. A. L. Franken. Bilthoven; voor Vreeswijk: B. M. Meijndert, Waar- der; voor Nieuwe Tonge: J. v. Slie- dregt, Baam. Ger. Kerken Beroepen te Hoogezand-Sappe- rneer (vak. S. G. Bloem): D. Pas- schier, Zwartebroek. Aangenomen naai' Zierikzee: J. H. Nawijn, Moordrecht. Gei'. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Daarlerveen: J. v. Bruggen, Ruinerwol d -Koekange, die bedankte voor Noordbergum. Ger. Gemeenten Tweetal te Rotterdam-Z.: P. Blok, Dirksland en W. C. Laman, Grand Ra'pids (U.S.A.). Beroepen te Haidinxveld-Giessen- dam: P. Blok, Dirksland. Ingezonden mededeling Verkoudheidsbacilten zijn als de dood voor Dit doosje betekent: protektie tegen infektie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 5