FOBRUX Drie hoedenstijlen voor komend seizoen ^féeUa- Ouders namen afscheid van schoolhoofd de heer L. Th. Fennema Bouw van nieuwe „Zeelandia"-fabriek op industrieterrein nog dit jaar gereed HOOFDPIJNPOEDERS STAD EN EILAND 3-TRAPS-BR ANDER 562ste STAATSLOTERIJ 4ekias seiijs» s; m is I?! lil m m Treffende bijeenkomst in Ilerv. verenigingsgebouw te Zierikzee Een geheel met ouders, belangstel lenden, genodigden en leden van ko ren te Zierikzee en Scharendyke, ge vuld Hervormd verenigingsgebouw, heeït op een maandagavond door een oudercomité belegde bijeenkomst, op treffende wijze afscheid genomen van de heer L. Th. Fennema, die - na een periode van zes en een kwart jaar - zijn funk tie van hoofd der Chr. Nationale school heeft neerge legd wegens vertrek naar Gorin- chem. In een toespraak schetste de voor zitter van het comité, de heer M. J. Bij de Vaate de heer Fennema als een vriend der kinderen, die hij ech ter niet in de watten heeft gelegd, temeer omdat hij in het kind van nu reeds de met verantwoordelijkheid belaste volwassene van straks 2aig. Spr. herinnerde ook aan de vele ac tiviteiten van het sol\eidend school hoofd, bulten de sfeer van het werk. Zo was betrokkene raadslid voor de P.C.-federatie en dirigent van het chr. gemengd koor te Scharendijke „Sursum Corda" en het Ned. Herv. kerkkoor te Zierikzee. De voorzitter dankte het scheidend hoofd voor alle goeie zorgen aan de jeugd besteed en wenste hem Gods zegen en alle goeds toe voor de toe komst. Tevoren zong het Hervormd kerkkoor o.l.v. de heer J. Schouls jr. een tweetal liederen: „De mijlpaal" en „Danklied". De koren De gevoelens van het kerkkoor werden vertolkt door de voorzitter de heer C. Fiere, die de heer Fenne ma prees voor de wijze waarop hij leiding aan het koor heeft gegeven. Bij de te zingen liederen ging het hom niet louter om de melodie, maar ook om de zinvolle en gewijde bete kenis der woorden. Spr. maakte de scheidende dirigent de woorden in dachtig van een bekend christelijk lied: „Wat gedaan werd uit liefdé tot Jezus, dat houdt zijn waarde en zal eeuwig bestaan". In gelijke geest sprak de voorzit ter van het koor „Sursum Corda" te Scharendijke, de heer Viergever, die zich dankbaar toonde dat - na het trieste ongeluk - het echtpaar Fen nema thans in gezondheid hier te genwoordig zijn kon. Spr. onderlijn de dat naar Gods bestel „alle dingen ZIERIKZEE De misschien tot voor enkele jaren enigszins vvyds klinkende term „in dustrieterrein" heeft voor de ge meente Zierikzee gedurende de laat ste jaren meer en meer wezenlijke betekenis gekregen. In de eerste plaats wordt dan na tuurlijk gedacht aan de vorige week op een „kijkdag" nog door vele hon derden van Schouwen-Duiveland be wonderde motorenfabriek Smit Bolnes N.V. Intussen vindt ook een belangrijke uitbreiding plaats van het fabrieksgebouw met ateliers van Superdam herenkleding, eveneens op het Zierikzeese industrieterrein. Dezer dagen vond voor rekening van de Kon. Zeelandia N.V. te Zie rikzee de onderhandse aanbesteding plaats van de bouw van een nieuwe fabriek op het industrieterrein, voor de produktie van bakkerijgrondstof fen. Voor Zeelandia was het besluit om een deel van de produktie te ver plaatsen uit de binnenstad naar een plaats direct buiten de stad, uiter aard een belangrijke stap. De aan besteding werd namens Zeelandia verricht door het architectenbureau Schuch en Kraamer. De bouw werd inmiddels gegund aan het timmer en aannemingsbedrijf F. den Hartog en Zn. N.V. te 's-Gravendeel. De staalconstructie werd opgedragen aan Bailey Constructiewerkplaats en machinefabriek N.V. te Nieuw-Lek- kerland. Drie verdiepingen Mede door de verdwijning van het L.P.G.-station van het industrieter rein (zoals bekend werd dit opgeno men in het nieuwe Caltex-station „Schouwen" aan de Grachtweg), kwam op het terrein voldoende ruimte vrij om deze bouw te reali seren. Inmiddels is een aanvang ge maakt met de funderingswerkzaam heden voor de nieuwe Zeelandia-fa- briek, die een oppervlakte krijgt van 40 bij 40 meter. De totale hoogte van de fabriek wordt 14 meter, er komen dan ook drie verdiepingen. Bij de bouw zal gebruik worden gemaakt van geprefabriceerde beton-elemen- ten, al zullen de wanden van de fa briek voor een deel normaal worden gemetseld. Gehoopt wordt dat in de eerste weken van maart een begin kan worden gemaakt met het stellen van de staalconstructie. Verwacht wordt dat de nieuwe fabriek nog dit jaar in gebruik zal kunnen worden genomen. Gedurende enige jaren heeft Zee landia op het industrieterrein reeds de beschikking over een groot expe ditiemagazijn. Na de voltooiing van de nieuwe fabriek zorgt deze oudste Zierikzeese industrie dus voor een belangrijk aandeel in de vulling van het industrieterrein. Het is bijna on gelooflijk te bedenken dat nog slechts een tiental jaren geleden op deze per celen koeien graasden en landbou wers hun bestaan uitoefenden. Radio-Moskou heeft maandag in een uitzending voor Noord-Amerika gezegd dat de Sowjet-Hriie onder Stalin „enkele van ide grootste on- rechten in de geschiedenis van ons land" 'heeft bekend. VOOR DE VROUW Een Charmante, draagbare mode is de nieuwe hoedenmode voor 'de lente en zomer van dit jaar. Nauw om bet hoofd sluitende modellen en 'hoeden met bijzonder grote randen, die we in alle collecties kunnen groeperen in drie stijlen. De stetsonhoed, model „boss of the plains", die president Johnson draagt, diende als inspiratie voor de beeldige hoeden in de „cowboy-lijn". De „style abbé", die in Nederland onder de naam „conCilie-lijn" wordt gebracht, spreekt voor zichzelf. Als derde stijl zien we de „turban-lijn". Bijzonder prettig, zoveel lijnen in één seizoen. Een ieder zal iets pas sends voor haar type en haar smaak kunnen vinden. En de kleuren? In de eerste plaats roze, een uiterst beschaafde en fijne tint roze, flamin- go, die het zo beeldig doet bij een gekleed pakje in blauw of zwart. Roze, dat menige zomer japon nóg beter tot zijn recht laat komen, om dat het zo'n echt vrouwelijke kleur is. Daarnaast een snoezig pauwblauw (Frans: paon), een verrassende kleur, die zich vaak en goed laat combine ren. Donkerblauw, zwart en wit laten zich door deze pasteltinten zeker niet van hun plaatsje dringen. Ver der zal een goudachtig geel, de kleur barnsteen, het dit voorjaar zeker doen, evenals felrood en een ivat lichter geraniumrood. Combinaties van flamingo en zwart, barnsteen en zwart, navy en wit of zwart en wit, zijn vaak buitengewoon mooi. Uw keus zal echter vaak mede bepaald worden door uw kleding, waarvan de hoed zeker als finishing touch be schouwd mag worden. Het materiaal Naast de meer geklede parasisal hoeden zien we hoeden van haarvilt, Zwitsers rolstro, zijden cótton, mou- seline, linnen, organza en zelfs ga bardine. Er zijn laize (strook) hoed jes, toques van gevlochten tule, bloemendopjes en hoedjes van nyl- flex. Om niet te vergeten de model len van satijn, suède wolvilt, crêpe organza en crenol. Welke hoed zal u beter bevallen, de Engelse airedale hoed, helemaal doorgestikt, zeer licht in gewicht, in een sportief model van roze haar vilt of een chique gedrapeerde toque van crêpe organza, me een sierlijke slip van hetzelfde materiaal in de nieuwe kleur paon? Misschien houdt u meer van zo'n prachtige doorgestikte taf(fetas) zij den Deense Kama hoed of een hoed met doorgestikte, opgeslagen rand en ingeknepen bol, in zijden cotton, in de kleur bernstein. Overvloedige keus Er zijn ook handwerkhoedjes van witte organza, overtrokken met zwarte tule en met een bloem ge garneerd. Wat denkt u van 'n hoedr je met een ballonbol en een kleine clocherand van witte laize, een strooweefsel, in combinatie met na vy ottoman? Misschien voelt u zich meer aan getrokken tot een Franse hoed uit de Rosemay collectie, een zwart sa- tin cotton hoedje in concilie-lijn en met wit gegarneerd. Bijzonder mooi is een clochehoed met flaprand of een grote elegante hoed, waarbij de bol van zeer fijn, glimmend stro gecombineerd wordt met een grote rand van twee kleu ren grof gevlochten stro. Lelietjes van dalen zijn een ge liefde versiering voor wazige zomer- dopjes. Zwarte rozen, roze organza bloemen, tulle of zo maar enige rode roosjes, zijn vaak opzij, van achte ren of soms boven op de bol gehecht Hoedjes van nylflex, met het uiterlijk van fijn gebreid stro, kun nen een extra stootje verdragen. Zelfs na een poosje opgevouwen te zijn geweest, verliezen ze hun model niet. Ze zijn met de vilthoeden dus wel de meest ideale hoeden om op reis mee te nemen. Allerliefst staat een dopje, waar van de geplisseerde roze organza- rand, die nauw om het hoofd sluit, gecombineerd is met een bol van fijn zwart stro. Ook jonge meisjes dragen graag iets op het hoofd. Voor hen zijn er de casquettes en de baretachtige mo dellen. Deze zijn vaak uitgevoerd in nylflex in allerlei fleurige en gezel lige kleuren. Erg jeugdig en aantrek kelijk zijn ook de hoedjes, bijvoor beeld in knalrood vilt, gegarneerd met zwart skal. Heel nieuw zijn de fan-fan hoed jes van foulard zijde, waar heren dassen van gemaakt worden. Zo half hoedje, half mutsje, van achteren hebben ze 'n paar geknoopte slippen, zijn ze geknipt voor onze tieners en twens. Veelal zijn ze met 'n bijpas send, smal shawltje, een lavalltère. kunnen medewerken ten goede". Hij prees de goede geest in het koor. Er kon iets worden bereikt dank zij de goede verstandhouding tussen diri gent en léden. Spr. verwelkomde de opvolger van de heer Fennema de heer Schouls, met wie het koor de toekomst vol vertrouwen tegemoet gaat. „Fryske Krite" Namens de „Fryske Krite" sprak de heer J. Pomper, die de heer Fen nema noemde als één der oprichters van deze Friese vereniging te Zie rikzee. De „Krite" heeft een interes sante tijd achter de rug, zij ihet mét „ups" en „downs". Het was de heer Fennema die op de vergaderingen altijd zorgde voor typisch Friese lek kernijen. Natuurlijk voegde de heer Pomper het scheidend lid enkele volzinnen in 'het Fries toe. Prettig werken De beer P. W. J. Vogelaar - school arts - prees de goede verstandhou ding op de school tussen hoofd en personeel. „Het hoofd moet leiding weten te geven en U hebt dat goed gedaan", aldus spr., die er op wees hoe t aan de school in 't Vrije pret tig werken was voor de schoolarts. Zulks geeft voldoening bij het thans aangebroken afscheid, hetgeen de heer Vogelaar evenwel niet tragisch wilde noemen, want soms kan een verandering ook weer verfrissend werken. Hij bood een fraaie - door de heer A. Smallegamge vervaardig de - foto aan, waarop de heer Fen nema, temidden van de jeugd op een O ran j ef eeStda g. Tevoren hadden met een toepasse lijk rijmpje de leerlingen Frangoise Renshof en Toni van der Wekken mevrouw Fennema een ruiker bloe men aangeboden. Andere sprekers Dankwoorden namens de Chr. On derwijzersvereniging op Schouwen- Duiveland - waarvan de heer Fen nema voorzitter is geweest - sprak de heer Z. Nieuwboer, hoofd' der chr. school te Scharendijke. De heer G. H. Breetvelt, rustend hoofd der o.l.-school - aanwezig met het hui dige hoofd de heer G. Brugman - herinnerde er aan dat er voor de beide scholen vaa'k gemeenschappe lijk iets was te doen. De schoolhoof den hebben zeke,-r nimmer ongenoe gen gehad en de samenwerking was buitengewoon plezierig. Spr. bood een tekening aan, waarop o.m. het huis van de heer Fennema aan de Touwibaan, staat. Als vrienden spra ken 'de heren J. Lemson te Scharen dijke en de heer A. C. v. d. Vliet. Laatstgenoemde hanteerde 't spreek woord: „Beter een goede buur dan een verre vriend". Geschenk der ouders „Sursum Cordaliet zich hierna horen met de liederen „Morgenlied" en „Rustig ondergaan", waarna me vrouw M. G. van der Veen-de Vries met een hartelijk speech je het ge schenk der ouders - bestaande uit een fraaie boekenkast - het echtpaar Fennema aanbood. De heer Fennema dankte de spre kers uitvoerig, waarbij hij gelegen-, beid vond stil te staan bij het (hoofd zijn van de school. Het belangrijkste daarbij is de liefde tot 'de jeugd, het dienen en het onbewust leiding ge ven. Spr. zeide: „de grote belangstel ling, de woorden en 'de geschenken op deze avond heeft ons uitermate goed (gedaan. Het geeft ons dé ze kerheid dat wij 'vele vrienden in Zie rikzee 'hebben". Spr. (dankte alle aan wezigen - o.w. mevr. E. Dijckmees- ter, 'geb. jkvr. de Brauw en mevr. Francke te Kerkwerve. Gemeenschappelijk zongen hierna beide koren „Vertrouwen" en „Blijf bij mij Heer", waarna ds. A. Lam een slotwoord sprak, waarin hij wees op (het grote belang de jeugd iéts te kiunen en te mogen meegeven voor het latere leven. Op zijn ver zoek zongen de aanwezigen de fa milie Fennema hierna de zegenbede uit Ps. 121 toe. Tot slot zongen allen „Dankt, dankt nu allen God". Ingezonden mededeling Scheepvaartberichten Gulf Swede (t.), 24-2 van Port Said naar Landsend. Korenia (t.), 24-2 van Singapore naar Bangkok. Scheldelloyd, 24-2 van Baltimore naar Cristob-al. Na de sneeuwklokjes de eerste crocussen in bloei Béhalve de sneeuwklokjes, die in talloze tuintjes over '<t gehele eiland al weer enige tijd in volle bloei staan wordt nu ook melding gemaakt van de eerste bloeiende crocussen. De heer L. Quist, Lageweg te Sirjans- land, heeft ze in volle pracht in zijn tuin, als een veelbelovende voorbode van de naderende lente. Ongetwij feld heeft de voor deze tijd van het jaar hoge temperatuur aan deze voorspoedige en vroege bloei zeker bijgedragen. ZIERIKZEE Aanhouding vooi „joy-ridlng" De rijkspolitie alhier heeft ter zake van „Joy-ridlng" op een scooter een tweetal jongelui aangehouden. Zij gebruikten het vervoermiddel en brachten het schade toe; o.m. wier pen zij de uitlaat in de Verreput. Tegen beide knapen werd proces verbaal opgemaakt. SEROOSKERKE Filmavond Rode Kruis Maandagavond vond in het Dorps huis alhier de vertoning plaats van de Rode Kruisfilm. In het afgelopen najaar werd deze filmavond uitge steld in verband met de moord op president Kennedy. Het welkomst woord werd gesproken door mevr. A. Lievense-Klompe, bestuurslid van de afdeling Westhoek van het Ned. Rode Kruis. Hierna volgde de film van het hospitaalschip „Henry Du- nant", gevolgd door de boeiende hoofdfilm „Zolang er mensen zijn". In de pauze vond een verloting plaats en bestond er gelegenheid tot bezichtiging en aankoop van het Welfarewerk. Na afloop van de film bood de heer A. W. Koppenhol een bedrag van f 56 aan het bestuur van de afdeling aan. Dit bedrag was het restant van de E.H.B.O.-vereniiging Serooskerke, welke vereniging mo menteel is samengevoegd met de Rode Kruiscolonne Westerschouwen. Mej. J. Houtman, secretaresse van de afdeling Westerschouwen, sprak een dankwoord. De opkomst voor deze filmavond was matig. Dinsdag morgen vond de vertoning plaats van de film „Het vliegend oog" voor de jeugd. OUWERKERK Geslaagde uitvoering „Nieuw Leven" Vrijdagavond jl. heeft het harmo niegezelschap „Nieuw Leven" te Ouwerkerk de jaarlijkse uitvoering gegeven, die goed geslaagd mag he ten. De grote zaal van het Dorpshuis was ei-vol, toen de voorzitter de heer J. Boot, zijn openingswoord sprak. Allereerst kwam de muziek aan bod met een zevental goed gespeelde 9tukken, waarna het toneelspel in drie bedrijven „Zij leven onder ons" het verdere gedeelte van de avond vulde. Al met al kan „de muziek" weer terugzien op een gezellige en keurig verzorgde avond. BRUINISSE Eindles verkeerscursus Te Bruinisse had vrijdagavond de eindles plaats van de met zoveel 9ucces gehouden verkeerscursus. Dit was voor de heer S. J. P. Jumelet, als bestuurslid van de Bond voor Veilig Verkeer, afd. Bruinisse, aan leiding tot het richten van een dank woord aan (de functionarissen van de rijkspolitie te Bruinisse. Bij de diploma-uitreiking in de maand maart zal echter nog nader op het verloop van deze cursus worden te rug gekomen. De N.V.V.-i.b.c.-collecte De te Bruinisse gehouden collecte voor het N.V.V.-t.b.c.-fohds heeft op gebracht f 285,27. Een woord van dank aan de ijverige collectanten, die dit mooie bedrag bij elkaar brachten en aan de gevers, die Zon nestraal een warm hart toedragen is zeker op zijn plaats. Vergadering N.C.V.B. Vorige week vond de maandelijkse bijeenkomst plaats van de afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwen Bond, ditmaal onder leiding van üe vice-presi'dente mevr. de Waal-van Engelen, die haar meditatie ontleen de aan Psalm 27 7-14. Het tweede deel van deze vergadering werd ver zorgd dbor mej. G. Kloosterman u!it Middelburg, die vorig jaar een reis maakte door Israël. Een aantal dia's gaf een duidelijk beeld van de door mej. Kloosterman bezochte plaatsen. In een causerie vertelde zij tal van bijzonderheden over de huidige staat Israël. Een aantal gestelde vragen werd door mej. Kloosterman duide lijk beantwoord. Geëindigd werd1 met het zingen van Gez. 330 1. Op 18 maart spreekt voor de afde ling mevrouw Ooms uit Woudenberg over 'het onderwerp „Schrijver waar om schrijft gij?" Goed 1963 voor. sportvereniging „Kwiek" In de vrijdagavond in hotel Storm te Bruinisse gehouden jaarvergade ring van ide sportvereniging „Kwiek" kon de presidente mevrouw C. van Leeuwen-Siellng een optimistisch ge luid laten horen over het afgelopen jaar 1963. Dit werd nader uitgewerkt in het jaarverslag 1963, gehouden door Üe secretaris de heer Jac. Littooy. De sporfidemonstratie was namelijk een succes geworden en de volleybal- afdelinlg behaalde de 2e prijs in het regionaal toernooi. Aan de vaardig- heidsproeven werd met animo ge werkt en ook hier was het resultaat bijzonder goed. Jammer was dalt een teruggang moest worden geconsta teerd in de training van de meisjes van 14-18 jaar. Daardoor liep het aantal leden terug van 185 tot 140. De training van de jongens werd ter hand genomen door de heer Hulst nadat de heer K. van der Weele als gevolg van zijn werkzaamheden daarmee ha!d moeten staken. Er weiden enkele 'grote wandeltochten gemaakt ter afronding van deze traa ning en van 'de 76 turners en turn sters, die de vaardiigheidsproeven af legden, slaagden er 74. De diploma's en insignes werden evenals de di ploma's van de vaardigheidsproeven ter vergadering uitgereikt. De contributie werd verhoogd voor de meisjes van f 0,20 op f 0,25 en voor de senioren léden van f 0,30 op f 0,40, een en ander als gevolg van de vermindering van het ledental. In de plaats van de heer Jac. Lit tooy (niet herkiesbaar) werd als be stuurslid gekozen mevr. A. Kik- Jumelet, in de plaats van mevr. Roth-van Popering (eveneens niet herkiesbaar) werd gekozen mevr. van den Berg-Paape. De rondvraag gaf wéinig stof tot discussie. Het State Department heeft be kend gemaakt dat er een commissie op hoog niveau in het leven is ge roepen om de Amerikaanse politiek tegenover de operaties in Vietnam te coördineren. ADVERTENTIE De moderne Fobrux "Stereo" Olieradiatoren zijn uitgerust met de "drietrapsbrander" - een opzienbarende Nederlandse vinding - door Fobrux als één der eersten toegepast om de doorslaggeven de eigenschappen van dit nieuwe systeem: IN 22 LANDEN GEPATENTEERD STRAAL-STUW- WAHMTE Eindelijk een juiste verdeling tussen dicht- I bij-straling en verat-warmte: een batterij j keramische gloeistaven geeft intense, direkte straling - terwijl hete lucht naar verre hoeken j wordt gestuwd. VOLKOMEN ROETLOOS Altijd perfecte verbranding - op elke stand zonder spoor van roet. Haard en schoor- i steen blijven voortaan volkomen schoon. j Geen nare reinigingskarweitjes meer! MINDER OLIE NODIG De in 22 landen gepatenteerde drietraps- brander kan stookkosten met 15-25% ver- i lagen door zijn hoog rendement. Andere voordelen: zuinige nachtstand wijze verbranding - brede vuurgloed - precieze regeling - ultra - snelle warmte op bevel - veilige en trapsge- zuinig tot en met! FOBRUX STEREO 1 FOBRUX STEREO 2 OLIERADIATOR Warmtevermogen: van 700 tot 7000 Kcal/h netto. Olie- verbruik: van 0.10 - tot 1 liter per uur 490.- OLIERADIATOR Warmtevermogen: van 1.000 tot 10.500 kcal/h netto. Olie- verbruik: van 0.15 tot 1.50 I. per uur. 518.- OLIERADIATOREN MET DE BEFAAMDE 3-TRAPSBRANDER! Vraagt folder aan bij: J. G. de Zeeuw N.V., Postbus 84, Dordrecht HOGE PRIJZEN f 100 000 16883 5000 19227 1500 14S58 1000 3001 3219 6974 7619 13849 400 3635 5615 6715'6776 10805 14081 21103 21309 200 141S 1577 1592 1651 2366 246S 2660 4079 5011 5191 5372 9343 IU'<29 11015 11022 11401 11510 11S77 11981 13128 13263 13456 14196 17541 17803 18355 .8526 18965 19376 19407 19824 PRIJZEN VAN ƒ80,— 1017 030 123 159 381 424 497 572 742 939 J018 048 205 270 292 406 407 410 S24 8043 121 253 344 352 353 394 486 626 666 713 771 885 924 960 4198 390 409 490 513 600 632 888 927 983 8237 286 303 314 417 444 560 593 614 691 6012 112 152 170 204 3S2 584 763 964 7111 241 270 401 605 642 658 734 817 889 8038 133 142 362 415 455 574 633 637 b73 674 789 871 912 917 940 967 9243 455 502 625 777 801 804 955 9a8 971 10113 261 274 322 339 376 445 490 512 526 11065 122 455 478 525 621 6S0 815 S23 S66 NIETEN 946 120U6 051 364 526 618 669 782 S92 18056 115 160 187 262 278 339 362 432 437 544 570 622 673 676 701 716 861 930 960 14039 175 306 384 409 437 664 665 680 6S9 852 859 862 890 897 905 15026 146 242 254 305 309 356 361 530 602 624 639 653 697 918 1G219 278 487 553 S14 906 914 921 17129 250 338 390 55S 577 646 737 874 982 18101 135 620 695 19194 203 405 438 446 486 540 542 675 748 829 951 20107 116 128 ISO 1S9 19S 314 830 946 21015 026 031 036 039 064 0S9 124 273 277 525 589 717 723 824 935 1011 037 05S 083 095 183 207 218 254 265 274 315 336 339 357 362 363 364 402 468 474 481 490 601 631 672 710 728 794 811 817 820 852 892 918 966 972 987 996 2005 082 086 093 104 124 127 197 202 235 238 282 294 302 358 3S7 389 439 478 536 557 577 578 5S6 595 615 674 698 710 <32 744 755 805 837 877 885 S97 932 936 9oS ORt 97Q 999 8004 044 048 057 059 088 092 113 119 122 124 127 131 134 162 177 291 301 312 336 348 352 3S9 419 431 436 450 506 557 5o8 567 582 593 597 606 628 673 701 704 <05 721 729 730 744 758 801 909 912 92S 929 4006 032 095 114 137 148 202 241 242 252 881 882 902 920 962 971 994 8034 050 074 0S6 129 135 193 265 296 315 359 407 416 441 447 460 464 473 481 4S9 510 519 568 581 584 660 668 672 694 700 730 756 774 S02 S05 919 936 952 6016 048 052 054 0S4 085 089 097 107 120 125 148 151 158 168 177 248 337 343 387 411 424 452 459 476 51S 558 583 635 636 411 424 452 459 476 51S 558 583 635 656 1014 026 027 032 064 069 142 166 238 251 259 277 284 286 298 377 3S1 389 548 550 620 621 637, 646 6S8 723 724 762 780 785 7S8 808 825 8S2 884 961 (003 032 080 090 102 118 130 155 169 1<6 177 185 259 267 2S2 287 293 313 322 348 372 390 488 497 499 509 550 555 571 580 583 585 586 611 632 688 696 735 757 761 782 797 893 902 907 948 9<2 985 §030 035 057 078 119 130 137 168 173 201 230 275 360 367 507 511 518 532 554 661 664 699 703 709 715 725 732 744 7o9 824 10073 124 126 140 193 228 245 291 295 328 359 370 385 390 420 478 574 604 689 738 771 798 818 841 843 908 919 952 987 11013 105 114 172 ISO 184 185 318 323 343 349 374 3S3 384 404 416 418 444 501 o04 537 553 554 615 649 716 740 754 764 S03 827 852 S72 916 919 951 992 12029 090 223 249 264 307 343 346 374 391 415 419 442 453 505 520 542 569 626 638 6S2 701 710 726 734 737 761 793 S02 902 929 952 13023 026 046 052 061 078 0S8 091 098 126 171 235 237 280 304 341 400 429 435 470 512 535 54S 552 642 653 706 741 798 801 879 8S9 928 950 956 979 14010 015 024 03S 055 074 104 105 116 126 134 15S 165 170 213 225 241 2S1 317 319 334 337 339 353 374 389 418 424 43S 500 600 617 646 659 692 752 763 785 820 S98 920 15000 15002 019 050 051 066 0S2 143 162 219 225 269 284 2S5 331 362 367 3S9 408 450 461 550 598 601 642 643 654 6*61 712 737 746 759 7S7 801 803 847 S54 S73 894 896 999 1002S 034 12S 14S 243 246 271 284 315 326 332 351 3S3 407 520 524 532 592 599 609 618 634 672 6S1 734 742 7S6 S01 S16 966 974 979 11017 020 037 070 084 134 174 184 190 205 261 272 305 314 341 491 497 518 535 538 540 566 588 595 605 606 6S0 703 732 772 780 784 S17 832 849 852 S85 SS" 907 920 959 18067 078 0S6 108 143 169 193 395 205 235 374 390 402 412 483 491 511 521 52S 598 606 631 668 670 690 691 763 8S0 SS6 897 902 940 976 19084 380 266 300 328 342 352 367 395 421 464 497 535 521 534 537 543 544 545 614 625 640 653 665 6S0 694 70S 725 796 822 842 S6S 877 943 984 994 20018 086 143 147 156 163 165 166 230 261 263 303 330 334 343 365 373 408 479 506 513 551 571 57S 624 627 652 657 667 720 734 756 760 774 775 787 855 904 920 95S 980 991 21028 059 072 147 202 219 243 26S 278 2S1 295 394 396 404 466 472 497 510 530 544 560 607 670 721 761 815 856 859 899 923 936 938 95S 963 Ingenieurs dn Leningrad hebben een elektronische slem ontwikkeld voor mensen wier stembanden of strottehoofd verwijderd zijn. Zij spreken door middel van mondbe wegingen via een pijpvormig appa raatje. De 40-jarige heer C. Henkens uit Haarlem, die vrijdag bij een val tij dens een skitocht zware verwondin gen opliep, werd met behulp van een hefschroefvliegtuig gered en naar een ziekenhuis in Gerlos overge bracht. GEEFT WAT U WENST: DICHT- BIJ-STRALING èn... VERAF-WARMTE!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6