m snswiEi BE IS Causeriën van „eigen mensen" op vergadering vereniging D.E.S. mi kan het nog! W. RIKKEN N.V. Geslaagde ouderavond Prinses Beatrixschool Haamstede Snuif en wrijf i-r-ÏTi br.i STAD EN EILAND Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Chefarane 4 je ware E ft •jonge OOSTERLAND kleintjes uit A.et biw\er Een tweetal bestuursleden beeft op de vergadering van de Coöperatieve landbouwvereniging D.E.S, die vo rige week in het café van de heer A. Mol werd gehouden, een referaat geleverd. Het waren de heren A. Bal en Jasj. Stoutjesdijk Lz., die resp. behandelden: „Onze samenleving in veranderde omstandigheden" en „Van producent tot consument", of „Een praatje over de fruitteelt". Als derde spreker trad op de heer ir. G. Prins te Goes, die, aansluitend op de twee genoemde referaten, sprak over het onderwerp: „De landbouw in de toekomst". De voorzitter van D.E.S. de heer H. J. van de Zan'de sprak het openings- en. welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen. De heer Stoutjesdijk, fruitteler, sprak over diverse orga nisaties in de fruitteelt, verder over de fruitteelt zelf, om tenslotte nog met een enkel woord de afzetmoge lijkheden te belichten. Spr. had alle lof over de tuinbouwvoorliohtings- dienst in. ons land, die hoog staat aangeschreven. Talrijke specialisten staan de telers ten dienste met raad en daad. Ook de Waigeningse insti tuten doen alles wat mogelijk is, vooral oök voor wat betreft ziekte bestrijding e.d. Ook het proefstation te Wilhelminadorn doet goed werk. Verder is er de Ned. Fruittelers Or ganisatie dli'e een schat van gegevens verstrekt op vaktechnisch gebied. Jammer is het wel dat er nog geen volledig contact kan worden gegeven tussen de N.F.O. en de Z.L.M. Ver heugend is echter dat hieraan wordt gewerkt. Merkwaardig is wel dat er van al het geteelde fruit slechts 25 pot. behoort tot de beste rassen, en dat 42 pet. matig is en 33 pet. slecht is te noemen van onze Nederlandse fruitteelt. Dit komt omdat er neg talrijke boerderijen en verouderde boomgaarden zijn, die niet intensief werken of met weinig vakkennis worden beheerd. Er is niet zozeer een gevaar hier te lande dat er te veel goed fruit zal komen; eerder dreigt er een tekort te ontstaan aan de werkelijk goede rassen.. En hier mede kan de buitenlandse concur rentie het hoofd worden geboden. Geen subsidie Een alleszins goed teken noemde spr. het feit dat de fruitteelt geen subsidie in welke vorm ook, behoeft. Verder passeerde het opkweken van d'e bomen de revue. Eerst domineer den de hoogdtammen en later kreeg de struikvorm de overhand. Men kan hierbij allies verrichten van de 'grond af, wat een hoge arbeidsintensiviteit met zich meebrengt. Verder kwam aan de orde de onderstammen der jonge boompjes, die soms een immu niteit voor verschillende ziekten kunnen bewerkstelligenTenslotte de snoei, die een zeer 'belangrijk fa cet vormt in de teelt, en de bemes ting. Genoemd werden de werktui gen voor grondbewerking en bespui ting. Het laatste moet meestal 25 maal per jaar geschieden wil het goed zijn. Het vormt wel een grote post op de uitgavennota, doch het komt terug. „Van de nevelspuit niéts dan goéds", volgens spr. De afzet kan geschieden: 1. op het hout en 2. via de veiling. Dit laatste tis ook weer in tweeën te delen: 1. het pro'dukt zelf klaar maken en 2. op de veiling laten doen. De voorzitter dankte de spreker voor zijn leerzaam 'betoog. De heer A. Bal verkreeg het woord met als onderwerp: „Onze samenle ving in veranderde omstandigheden". Spr. behandelde eerst de conjunctu rele en structurele omstandigheden, om daarna de daaruit voortvloeiende sociale en maatschappelijke toestan den te belichten. Als natie worden we voortdurend geconfronteerd met laag- en hoogconjunctuur, ofwel met slechte en goede tijden. Een tijd van laagconjunctuur was in hij zonder wel 'de jaren dertig van onze eeuw. Een totale ontwrichting van de landseconomie was hiervan het ge volg. Na deze tijd de 'beruchte oor logsjaren 1940-1945 en de evakuatie-; periode. Als dan 'het economisch le ven wat in betere hanen gaat komen is daar de watersnood met een twee de evakuatie. Mede dank zij de van wijd en zijn gegeven 'hulp komt hét' economische leven weer spoedig in rechte ban'en. Er komen structurele Ingezonden mededeling Tot maandag 1 maart geldt de Sola inruil-actle, waarbij U voor Uw oude pan f 5.- tot zelfs f 20.- terug krijgt. Versleten melkkokers, beschadigde steelpannen enz., van welk materiaal ook, kunt U in ruilen bij Uw Sola winkelier voor de nieuwste Sola-Elite modellen, groot of klein naar keuze, met 'ecMop 20°/„ korting De fraaie roestvrij-stalen Sola- Elite pannen zijn zó onverwoest baar sterk, dat Sola er een levens lange garantie op durft te geven. Met Contacto bodem (Zweeds patent), passend op elke warmte bron: gas, aardgas of electra. Aanbranden onmogelijk, morsen (door schenkrand) uitgesloten. verandering: de herverkaveling wel in 'het 'bijzonder, dan de samenvoe ging van gemeenten en waterschap pen. De conjunctuur stijgt, een dy namisch tijdvak dringt zich op in onze samenleving. Ook een storm achtige ontwikkeling in handel en industrie. Men denke aan namen als Philips, Van Doorne en Verolme. Ons land komt in een sterke uit- voexpositie, met als gevolg: verste viging der economie. De agrarische export is van grote waarde voor de nationale welvaart. En zeker een on misbare schakel in onze nationale betalingsbalans. Een deviezensaldo van f 1500 miljoen is geen kleinig heid. Hoewel de prijzen van onze produkten momenteel wel een schrille tegenstelling vormen met de algemene tendens, mogen we toch stellen dat we leven in een tijd van welvaart. Dit is ook. te zien in de sociale en maatschappelijke vooruit gang bij verschillende lagen der be volking. Men denke aan de A.O.W., de W,W,-wet, verlening van bijstand aan minder validen en wat niet al. Vanwege d'e welvaart is de samenle ving totaal veranderd of bezig te veranderen. Men denke aan de Del tawerken die straks de weg tot de randstad Holland zal ontsluiten, met a'ls gevolg, betere en snellere ver bindingen. De weg van producent tot consument ondergaat een verkorting. Dan komt er 'de te verwachten toe- ristenstroom, waar menigeen wel bij vaart. De verbinding met de rand stad Holland zal oök ons eiland niet onberoerd laten. De betrekkelijke rust zal ten dele teloor gaan en vele eilandbewoners zullen moeten wor den geconfronteerd met de zondags- arbeid. In zijn algemeenheid geno men meende spr. toch te moeten zeggen dat de verstoring van de zondagsrust een schaduwzijde is van de recreatie op het eiland. Dan is er nog de komst van industrie op het eiland. Er zit vaart ïn de ontwikke ling van deze tak vah bedrijf. Of dit echter voor de agrarische sector van belang moet worden geacht valt te betwijfelen. Deze industriële ont wikkeling zal 'n tekort kunnen doen ontstaan in de arbeidsbezetting dn de landbouw. Een en ander verdient de nodige aandacht bij de gemeente besturen en de landbouworganisa ties. Verder volgde nog een over zicht van de geestelijke spanningen die een tijd van welvaart met zich meebrengt. Een specifiek menselijk streven is, te komen tot een beter maatschappelijk bestaan. Er is een beangstigende jacht naar „meer" waar te nemen. Er ds meer en meer een levensstijl waar te nemen, waar bij als het ware een streven is el kaar te „onttronen". „Wanneer we ons een objectief oordeel vormen zullen we moeten concluderen dat we met al onze moderne kennis en wetenschap naar de ziel zijn „ver armd". Laten wij elkander in dezen oproepen tot bezinning en stelling nemen tegen de voortwoekerende materialistische geest. Dan zullen ondanks de nog komende verande ringen onze gemeenschap niet ten prooi vallen aan nog verdere gees telijke vervlakking". De voorzitter dankte ook deze referent voor zijn doordachte inleiding. Ingezonden mededeling Over prijzen gesproken De meeste van onze PFAFF naaimachines zijn thans nog goedkoper dan in 1958 Koopt dus nu een PFAFF naaimachine en U koopt tevens kwaliteit, dus plezier! PFAFF Naaimachinehuis Bergen op Zoom Korte Meestraat 17 Tot in de gangen zaten de bezoe kers van de vorige week gehouden ouderavond der Prinses Beatrix school in Haamstede. Deze grote be langstelling had zijn oorzaak we gens een hoogtepunt op de agenda, nl. 'het 'bespréken van een schoolreis van meerdere dagen. De laatste ja ren gaan steeds meer scholen over tot het 'houden van een meerdaagse vakantie in ons land. Een voorbeeld hiervan is het te Burgh staande va- kamtüe-oord de „Koebel", dat elk jaar in grotere mate hiervoor wordt gebruikt. De buskosten worden steeds hoger terwijl een groot deel van een één- dagsréis, gemaakt door bijv. scholen uiit de Westhoek naar Amsterdam, Botterdam of naar Antwerpen en Brussel in de bus wordt doorge bracht, wat eigenlijk niét de bedoe ling is. Zodoende blijven er maar een paar uren over voor het bezoe ken van bezienswaardigheden. De kinderen komen dan oök meestal zeer vermoeid thuis. Wanneer we echter de vakantie dagen van sdholen 'in de „Koebel" bekijken, dan -hebben 'deze kinderen het bijzonder getroffen. In de buurit van zee, bos, diuin en strand kunnen ze göhele dagen genieten en benut ten op deze manier hun 'gespaarde centjes veel beter. Voor de West- hoekse scholen zou bijv. een uitstap je naar de Véluwe of 'de Wouwse Plantage voer meerdere dagen wei nig zin hébben omdat de naituur nog al wat overeenkomst heeft met 'de Westhoek. Zij zullen het dus moeten vinden in de nabijheid van grote Ste den, waarheen dan dagexcursies ge maakt kunnen worden. Uitwisseling? Het 'hoofd der school, dé heer S. d'e Haas gaf over dit onderwerp een duidelijke uiteenzetting. Spreker daCht meer over een soort uilwisse- lingssySteem, zodat er dus geruild wordt met een school uit ibv. Utrecht. De kinderen uit Utrecht slapen dan hier bij die ouders waarvan de kin deren naar Utrecht gaan en bij de Utrechtse ouders hun nachten door brengen. Dit had nogal wat bezwa ren der ouders omdat de nog betrek kelijk jonge kinderen des avonds al leen zijn, terwijl het slapen in een vakantieverblijf of Jeugdherberg 'de göhele groep bij elkaar 'houdt, zodat in de avonduren spelletjes gedaan kunnen worden en de band niöt ge broken wordt. Het is echter wel de goedkoopste manier. De heer de Haas zou echter pas de eerste der gelijke reis willen maken in 1965 op dat een en an'dor nogal wat voorbe reiding vraagt. Uiit de vergadering werd 'het 'plan geopperd om de kin deren mét auto's der betrokken ouders naar hun vakantie-adres te brengen en to halen, wat de kosten nog aanmerkelijk zou verlagen. Het bestuur zal de plannien berekenen en zo mogelijk nog stappen ondernemen om de reis van dit jaar oök op een dergelijke manier uit te voeren. Huishoudelijke zaken In zijn welkomstwoord heette de voorzitter, de 'heer L. Hack, namens de ou dor com missi e loco-burgemees ter P. L. Vis en het personeel der school bijzonder welkom. Naast de vele ouders waren ook de ouders aamvozig die dit najaar kinderen op school krijgen. In een kort jaarover zicht memoreerde de voorzitter en kele hoogtepunten en dankte het personeel voor ihun toewijding. Ook de heer -Vos die naast zijn onderwijs na sohooltijld de kinderen de eerste beginsölen der blokfluit bijbrengt, 'kreeg een extra dankwoord. Speci aal wees de heer Hack op de reeds gedeeltelijk klaar zijnde nieuwe Vloerbedekking in de lokalen waar voor hij de 'gemeente 'dank zegde. Na de notulen door de secr. de heer H. J. A. Blom bracht dezelfde per soon in zijn functie van penningm. een financieel overwicht, waaruit bleék 'dat zowel het schoolfonds als de schoolreiskas er goed voor staan. Namens de kascommissie adviseerde de heer E. C. Priester tot goedkeu ring der rökendnigen. Bij ide bestuursverkiezing werd herkozen de heer J. Waridël terwijl in de plaats van mevr. Stfenger-Jans sen werd gekozen mevr. de Jönge- Meerdlnk. De voorzitter bradht- dank aan mevr. Stenger voor haar vele nuttige werkzaamheden in haar 10- jarige zittingsperiode voor d'e school gedaan. In zijn jaaroverzicht haalde de here De Haas de verkeersexamens aan, die -dit jaar in Serooskerke 'ge houden werden. Spreker noemde verder de voetbalwedstrijden in Z'i'e- rikzee, waarbij de resultaten niét groot waren en d'e wachttijden tus sen de wedstrijden te lang. Najaar '63 kwamen 16 nieuwe leerlingen hun opwachting in de l'ste klas maken. Vier leerlingen uit de hoogste klasse slaagden voor het toelatingsexamen van het Prof. Zeeman-lyceum. De rondvraag Bij de rondvraag werd geïnfor meerd naar de mogelijkheid voor de leerlingen uit het Oostenrijkse 'dorp en 'de vuurtoren-omgeving om tus sen de middag in een der lokalen over te blijven voor het nuttigen der boterhammen. De mogelijkheid is er altijd 'dodh hét hoofd' der school acht het toch beter dat 'het 'kind tus sen de middag in gezJins- of familie verband wordt opgenomen. Veel lof voor de school had loco- burgemeester Vis. Vooral op hét ge bied van handenarbeid wordt veel goeds gepresteerd. Het gymlokaal staat nog steeds op papier en de rijksgoedkeuring „hangt" ergens. De samenwerking was weer goed en aan de meeste eisen kon voldaan wor den. Spreker dankt het onderwij zend pors-oneel voor hun aandacht en ook de ouder- comrn i sSi el éden voor het -nuttige werk, De voorzitter sprak een algemeen dankwoord. In de pauze kond'en tie ouders ziCh weer overtuigen van de gemaakte vorderingen van hun kin deren door een blik te werpen in hot schooLwork en het oordeel te vragen van de leraren. Tat slot ver toonde de heer de Haas enige films ovor de schoolreisjes. ROTTEPiDAM. Tijdens afwezigheid van de ouders is aan boord van de sleper „Tertia", dat aan de Waalha ven ligt, de 5 maanden oude baby Gertrud Verkerk in het kussen van haar bedje gestikt. DEN HAAG. Pref. A. D. Belin- fante te Amsterdam (ook bekend als president van de t.v.-rechtbank) zal binnenkort op verzoek van de Inter national Commission of Jurists te Genève met een hoogleraar uit Zwe den en uit India naar Panama ver trekken om daar een onderzoek in te stellen naar gebeurtenissen tijdens de schermutselingen in de kanaal zone. DEN HAAG. Prins Bernhard zal op woensdag 6 mei in Velsen de fa briek van Crown-Van Gelder Pa pierfabrieken N.V. officieel in ge bruik stellen. DELFT. Zeventien auto's zijn be trokken geweest bij een kettingbot sing op het gedeelte ten oosten van Delft op rijksweg 13 Den Haag-Rot terdam. DEN HAAG. Minister Andriessen (economische zaken) acht de perio dieke voortzetting van de reeks no ta's over de industrialisatie van ons land, onder de huidige omstandig heden, weinig opportuun. Hij heeft dit de Eerste Kamer meegedeeld. UTRECHT. Ruim honderd auto's waren betrokken bij een vijftiental kettingbotsingen op rijksweg 12 (Arnhem-Utrecht) ter hoogte van Utrecht. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. GRONINGEN. Naar door de Gro ninger politie is meegedeeld heeft een onbekende een overval gepleegd op de 91-jarige heer B. te Groningen ARNHEM. Op de markt 'in Am- hem zijn de eerste vijftig ceremoni ële tenuen overgedragen aan de Gele Rijders, de vorig jaar weer opge richte elfde afdeling artillerie. Lui tenant-generaal E. J. C. van Hoote- gem aanvaardde dit geschenk van 'de Arnhemse burgerij namens de staatssecretaris van defensie. ROTTERDAM. De sleepboot „Schelde" van L. Smit en Co.'s in ternationale sleepdienst van Rotter dam is uitgevaren om de plaats in te nemen van de „Witte Zee", die zondagavond bij een poging om het Liberiaanse sohip „Brother George" van de rotsen bij het eiland! Wight af te krijgen is gezonken. De „Schel de" zal naar verwachting 'hédenmor- gen bij de Liberiaan aankomen. EMMELOORD. Op de Friesewég in de Noordoost Polder 'is in dichte mist een bestelauto tegen de aan hangwagen van een vrachtauto ge botst. De bestuurder van de bestel auto, de 41-jarige G. R. van Aspe- ren uit Emmeloord, kwam daarbij om 'het leven. Het slachtoffer laat een vrouw en zes kinderen achter. UTRECHT. De stichting „De Hey- graaff" in Woudenberg, die zich ten doel stelt een verantwoorde medi sche behandeling-en verzorging van het zwakzinnige kind op algemene grondslag, zal haar inrichting aan zienlijk uitbreiden. DEN HAAG. Naar het oordeel van minister Andriessen is de prijsont wikkeling tot dusver binnen, de daar voor gestelde perken gebleven. De bewindsman heeft dit de Eerste Ka mer meegedeeld in de memorie van antwoord op het voorlopig^ verslag van de commissie van rapporteurs uit deze Kamer over de begroting 1964 van zijn departement. GIETHOORN. De streekafdeling Eesveen van de C.B.T.B. heeft zich telegrafisch tot de minister van de fensie gewend met het verzoek geen uitvoering te geven aan het plan om 250 ha. cultuurgrond ten oosten van Steenwijk te bestemmen tot militair oefenterrein. DOETINCHEM. Zaterdagmorgen és de 37-jarige brievenbesteller M. Leg- ters op de Varssevel'dseweg in zijn woonplaa'ts Doetinchem bij éen aan rijding om het leven gekomen. De heer Légtefs was géhuwid en vader van drie kinderen. Voor 25 jaar. Ingezonden mededeling -•>' Uw verkoudheid van neus. 3 keel of borst weg met ZIERIKZEE. Ten stadhuize vond een bespreking plaats over de me thoden het vliegverkeer op de Zee- landlijn te stimuleren. RENESSE. H.M. de Koningin heeft een belangrijke gift geschonken voor het nieuwe orgel in de Ned. Her vormde kerk alhier. ZIERIKZEE. Het Ned. Jongelings Verbond hield een filmavond in het verenigingsgebouw. BROUWERSHAVEN. Het vissers vaartuig B.H. 4 ving een zeepaling van grote afmetingen. Hel dier woog 32 pond, was 1.67 m. lang en had achter de kop een. omtrelc van 45 centimeter. ZIERIKZEEOp een vergadering werd besloten dit jaar het concoxirs van de Bond van Muziek- en Zang gezelschappen op Schouwen-Duive- land te houden op 2e Pinksterdag te te Nieuwerkerk. OOSTERLAND. Acht en zeventig leden waren tegenwoordig op de 19e vergadering van de Groene Kruis- afdeling. SCHOUWEN. Zowel op Schouwen- Duiveland als op Zuid-Beveland tvorden pogingen in het werk gesteld te komen tot de inleg van een uierde boot op de dienst Zierikzee-Katsche- veer. ZIERIKZEE (adv.) Sardines 3 blik jes 25 et.; appelmoes gr. blik 28 cl.; handveger met lange steel 21 et.; 1 kilo zeepvlokken 35 et.; Jaffa's 5 ct. BURGII. Mijnheer en werroum" was de titel van het toneelstukdat de rederijkerskamer „V.Z.O.S." op de planken bracht. Voor de laatste maal vertrok het motorschip „Koophandel IV" uit de haven van Zierikzee naar Rotterdam. Het volgeladen schip gereed voor vertrek. Overschakeling op asvervoer heeft het varend materieel van de Koophandel N.V. overbodig gemaakt. Na onderzoek zal de Koophandel IV" waarschijn lijk worden verkocht en dienst gaan doen als tankschip. (Foto: Zierikzeesclic Nieuwsbode). APELDOORN. Zaterdagavond is een personenauto bestuurd door de heer P. C. G. uit Den Haag achter op een op dc Eerste Wonnenseweg te Apeldoorn geparkeerde wagen ge botst. De naast de bestuurder geze ten mevr. Willemsen-Idema (46) uit Nij'ker-k werd ernstig gewond. Zij overleed 'kort na aankomst in een ziekenhuis. Haar dochter mej. H. G. A. Willemsen (19), woonachtig in Amsterdam, kreeg een hersenschud ding en moest in een ziekenhuis op genomen worden. ZIERIKZEE „Zonnesiraal"-collecte De „ZonnestraaT'-collecte t.b.v. het N.V.V.-t.b.c.-fonds 'heeft alhier het fraaie bedrag van f 509,33 opgebracht Een dankwoord aan 'het adres van de burgerij en de ccllectrdces is hier zöker op zijn plaats. Auto verleende geen voorrang Zaterdagmorgen iheeft zich op dé kruising Laan van St. Hi'laire-Pro- vinclale weg een botsing voorgedaan tussen twee personenauto's. De be stuurder J. C. v. d. V. verzuimde op deze kruising voorrang te verlenen aan M. J. ten H. die over de Prov. weg uit de richting Haamstede kwam gereden. Beide auto's (afkom stig uit Zierikzee) kwam hierop met elkaar in botsing. KERKWERVE Uitvoering Afd. Volksonderwijs Op zaterdag 22 februari werd in 'het verenigingsgebouw te Kerkwer- ve de jaarlijkse feestavond gegeven van de Vereniging Volksonderwijs afdeling Kerkwerve. In zijn openingswoord kon. de voorzitter de heer J. van Bijlevelt zijn voldoening uitspreken over de opkomst van deze avond en 'een spe ciaal woord van welkom sprak hij uit naar de afgevaardigden van de afd. Brouwershaven en 'tot de spe lers van de toneelgroep van Volks onderwijs te Zierikzee, die het to neelspel „Het huis op de rots" van George Batson voor het voetlicht brachten. In zijn voorwoord kon de voorzit ter zich realiseren dat talrijke «iet leden in de zaal aanwezig waren en gaf in het kor,t een overzicht van het doel en wezen van Volksonderwijs. Uitgaande van de door deze vereni ging verspreide affiche, waarin drie kinderkopjes "gevat in de nationale driekleur en voorzien van "het op schrift „Onverdeeld naar de open bare school" toonde spreker aan, dat deze nationale driekleur, symbool van nationale eenheid, niet bewijst dat er in Nederland van een werke lijke eenheid kan wordën gesproken. Aan de hanid van enkele voorbeelden toonde spreker aan dat er op vele terréinen en niet in het minst op dat. van het schoolwezen, eerder gespre ken kan worden van nationale ver deeldheid. Het streven van Volkson derwijs gaat uit naar eenheid van school. 'Na de inleiding werd door de reeds eerder genoemde toneelgroep uit Zierikzee met veel élan en overtui ging de spannende thriller van Bat son opgevoerd, waarmede deze groep het publiek van hét begin tot het eind ademloos wist te boeien. Aan Ihet einde van deze, voor de spelers reeds vierde succesvolle voor stelling kon geconstateerd worden dat men terug 'kon zien op een ge- Slaagde avond. De verloting was eveneens een succes. Er konden zes hie uwe leden voor Volksonder-wijs worden ingeschreven. OUWERKERK De collecte ten bate van het sanatorium „Zonnestraal", gehouden door de afdeling van het N.V.V.-t.b. c.-fonds, heeft alhier f 38,30 opge bracht. SIRJANSLAND Collecte D.E.L, De géhouden collecte „Draagt El kanders Lasten" welke alhier werd gehouden door de jongedames A'lie v. d. Berge en Willy Poot heeft op gebracht f 15,62. Te Nieuwerkerk bracht deze col lecte op de som van f 187,79. Dc he ren A. SChieltekaftte en H. Oveibe'kc hadden zich hiermee belast. Ingezonden mededeling Krachtige bestrijding van pijn en griep zonder de maag van streek te maken I De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in dc gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. DRIEBERGEN. Uit vele plaatsen in ons land zijn zaterdag ongeveer driehonderd leden van Nederlandse volksdansgroepen naar het recreatie centrum „Het grote bos" te Drieber gen gekomen, waar onder auspiciën van de Nederlandse Volksdansver eniging een volksdansweökeinde ge houden werd. In Lausanne is maandag het pro ces begonnen tegen de Zwitserse ze- nuwars dr. Gerald Savoy, die ervan wordt beschuldigd een patiënte, de 64-jarige welgestelde Amerikaanse weduwe Marjorie Bird, te hebben vermoord. De vrouw overleed in 1961. SPORT SCHAKEN Zierikzee-Middelburg voorlopig 4-4 In 'die 1ste klasse van de Zeeuwse Schaakbond moest Zierikzee het za terdagmiddag opnemen tegen het eerste tiental van Middelburg I, dat momenteel na Vlissingen I op de tweöde plaats staat. Zierikzee staat op de derde plaats met een voorlo pig gelijk aantal punten ais Middel burg I dodh met midner matchpun- ten. Wat de wedstrijd betreft zag het er aanvankelijk zeer gunstig uit voor Zierikzee. Zoals het gezegde luidt „de eerste 'klap ds een daalder waard", was hier het geval. Na vrij korte tijd slaagde de heer M. J. Enz- lin erin zijn partij tc winnen. He laas wisten niet. alle spelers van Zierikzee zijn voorbeeld te volgen en werden er ook enkele partijen verloren. Na het verstrijken van de speeltijd was de voorlopige uitslag 4-4 met twee afgebroken partijen, waarvan de ene partij in het voor deel van Zierikzee staat en de an dere in die van Middelburg. Arbi trage zal hierin de 'beslissing moeten brengen. De persoonlijke resultaten in deze ontmoeting, die plaats vond in restaurant „Do Val" te Zierikzee zijn als volgt: J. J. v. d. Ende-H. Strooband 1-0; dr. J. J. Westendorp Boerma-J. de Baare 1-0; ir. J. J. Elzerman-J. Scheltens afgebr.; M. J. Enzlin-P. A. Jongepier 0-1; P. C. Tak-A. Bijlsma 0-1; A. J. Hendri'kse-W. Schelling 0-1; O. E. Vleeshouwer-L. A. Jangepier 0-1; P. C. Tak-A. Kamphuis Yk- YkJ. M. Bevclaiider- K. van Belzen ^k-Yk; K. T. de Jonge -P. Venha'ge afgebr. In hot kader van de onderlinge competitie van do Zierikzeesche Schaakvereniging zijn nog de vol gende uitslagen bekend geworden; Groep I; R. P. IIogerheijdc-M. J. Enzlin 0-1; J. J. v. d. Endo-M. J. Enzlin 1-0; A. J. Hendrikse-J. Beve lander 0-1; ir. J. J. Elzerman-R. P. H'ogerheijde 1-0; A. J. Hendrikse-J. J, v. d. Ende Yfe-Yk; J. Bevelander- M. J. Enzlin 0-1. Groep II: K. T. de Jonge-P. C. Tak 1-0; H. Hendrikse-E. v. id. Heu- vél 1-0; J. Elzerman-O. E. Vleeshou wer Yè-Yé; R. Berman-G. v. d. Salrn 1-0; M. M. de Raat-A. Kooy 1-0; K. v. d. Heuvel-F. Nauta 1-0; P. v. d. Hulle-G. v. d. Salm Mi-V, c. v. d. Heuvel-F. Vis Yè-Yfc. Ingezonden mededeling JOHS. VRIJMOED ZONEN N.V. - SCHIEDAM 'ftrfl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 2