VERGADERING AMBACHTSSCHOOL „SCH.-DUIVELAND" STAD EN EILAND C.B.T.B. Schouwen-Duiveland ziet terug op 30-jarige periode met „eigen geluid" ROOK NIET, Smeenk pellets'. Pracht handen Nog geen jury in de zaak Jack Ruby Technisch onderwijs heeft de (industrie)-wind mee ZIERIKZEE, 21-2. Het technisch onderwas op Schouwen-Duiveland heeft de wind mee, met voldoening kunnen wU dan ook terug zien op de bereikte resultaten gedurende het schooljaar 1963. Dit constateerde mr. C. J. B. du Croo in zijn jaaroverzicht by de aanvang van de donderdag avond onder zijn leiding gehouden algemene ledenvergadering van de vereniging „Ambachtsschool voor Schouwen-Duiveland" te Zierikzee. Mr. C. J. B. du Croo wees er in zijn openingswoord op, dat het onderwijs cp Schouwen-Duiveland steeds meer de technische kant opgaat. Het afge lopen jaar bezochten 300 leerlingen de dagschool en 90 de dag-avond- njjverheldschool. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer M. de Regt, bleek dat in 1963 aan 64 leer lingen van de dagschool en aan 23 leerlingen van de avondschool een getuigschrift kon worden uitgereikt. Alle gediplomeerde leerlingen kon den door bemiddeling van het ge westelijk arbeidsbureau in het be drijfsleven aan de slag. „Alle reden tot tevredenheid dus", aldus mr. du Croo, die uit deze gun stige ontwikkeling concludeerde dat het technisch onderwijs op Schou wen-Duiveland voorziet in een grote behoefte. Het peil van het onderwijs kon in 1963 opnieuw worden verbe terd, zodat - aldus de voorzitter - onze school de toets van vergelijking met andere scholen ruimschoots kan doorstaan. In dit verband bracht mr .du Croo namens het bestuur dank aan de directeur, de heer W. Hack en leraren, voor het vele ver richte werk in het belang van de leerlingen. De voorzitter maakte voorts melding van de benoeming van de heer A. C. v. d. Berg tot adjunct-directeur. De heer v. d. Berg volgde in deze functie de heer J. Rameijs op, die naar Amsterdam vertrok. De heer de Regt deelde in zijn jaarverslag mee, dat het ledental van de vereniging per 31-12 1962 het aantal van 152 heeft bereikt. In het jaarverslag weerspiegelde zich de reeds genoemde goede gang van zaken en bleek nog eens duidelijk dat de school in 1963 weer stond in het teken van de vooruitgang. De ontwikkeling van de industrie op Schouwen-Duiveland tekent zich af in de bloei van onze school, aldus de secretaris. Zeventien leerlingen die de school verlieten zochten het hoger op en deden toelatingsexamen voor de U.T.S. Zestien leerlingen konden op deze school worden toe gelaten. De penningmeester, ir. M. A. L. Beun gaf - na goedkeuring door de vergadering van het jaarverslag - rekening en verantwoording over 1963. De netto kosten van de dag school bedroegen f 363.221, dat wil zeggen f 1.200 per leerling. De netto kosten van de avondschool waren in 1963 f 9.648,-. Voor 1965 zijn de kosten van de dagschool begroot op f 442.943 en voor de avondschool op f 14.335. De voorzitter dankte de heren de Regt en Beun voor hun werkzaamheden en sprak vervol gens een speciaal woord van lof tot de heren M. C. Walkier en F. I. M. van Hooijdonk voor 't gevoerde ad ministratieve beleid. De kascommis- sie voor 1964 werd samengesteld uit de heren L. J. v. d. Houten en P. J. Verkaart. Afscheid van de heer P. A. Boot Mr. du Croo richtte vervolgens een afscheidswoord tot de heer P. A. Boot, die het bestuur gaat verla ten wegens zijn a.s. vertrek naar V erkeersongelukken met dodelijke afloop AMSTERDAM, 20-2. Op de Wete- ring schans te Amsterdam is donder dagochtend de 17-jarige A. J. Post tengevolge van de gladheid met zijn fiets geslipt en met zijn hoofd te rechtgekomen onder een achterwiel van een naast Ihem rijdende vracht auto. De jongen werd op slag gedood Op hert Boerhaveplein werd de 28- jarige motorrijder J. Tdmmers door een autobus aangereden en gedood. Tholen. De voorzitter gaf uitdruk king aan de grote spijt van het be stuur over het vertrek van de heer Boot, die zich voor de school grote verdiensten heeft verworven, als de „schakel" tussen het technisch on derwijs en de Centrale Dienst. Na mens het bestuur dankte mr. du Croo de heer Boot voor de enthou siaste wijze waarop hij de belangen van de school heeft gediend en wenste hij hem het allerbeste toe in zijn nieuwe standplaats. In de plaats van de heer Boot werd vervolgens gekozen de heer Z. Roseboom te Renesse. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren M. Doeleman H.J.zn. en J. Kloote werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag gaf de heer J. Kloote uiting aan zijn spijt over het feit dat de belangstelling voor het metselvak de laatste jaren bijzonder sterk is verminderd. Voor dit vak zijn bijna geen jongens meer in op leiding. Regelmatige omzetstijging bij de C.A.V. 't Sas ZIERIKZEE, 20-2. In het jaarver slag 1963 van de Gew. Afdeling „Schouwen-Duiveland" cn van de Ccöp. Aan- en Verkoopvereniging van de Gew. Afd. „Schouwen-Duive land" van de Zeeuwse C.B.T.B. wordt met dankbaarheid geconsta teerd dat de organisatie gedurende dertig jaar op het eiland een eigen geluid heeft laten horen. Het afge lopen jaar was voor de C.B.T.B. een jaar van bijzonder gedenken en her denken. Met voldoening wordt te vens geconstateerd dat het bestuur en regelingscommissie gelukt is om de Zeeuwse C.B.T.B. tijdens de in Zierikzee gehouden toogdag waardig te ontvangen. Tot de afdeling traden 24 nieuwe leden toe, terwijl 9 leden de mees ten wegens het bereiken van een hoge leeftijd de afdeling verlieten. De netto aanwas bedroeg derhalve 15 leden. Door de herverkiezing van de aftredende bestuursleden, de he ren J. A. v. d. Bijl en J. op 't Hof, onderging het bestuur in het ver slagjaar geen wijziging. Voorts wordt medegedeeld dat aan het eind van het verslagjaar nog een vol doende aantal deelnemers kon wor den verkregen voor een ontwikke lingscursus te Zierikzee in de maan den januari en februari van dit jaar. Coöp. Aan- en Verkoop Vereniging Medegedeeld wordt dat bij verge lijking van de omzet van de leden bij de C.A.V. 't Sas, er een regelma tige stijging van de omzet valt waar te nemen over de laatste vijf jaren. Ook 1963 vormde hierop geen uit zondering, de stijging is over het verslagjaar zelfs belangrijk te noe men. Overigens worden de periodie ke stijgingen ook gevormd door de stijging van kosten van de benodig de produkten. Daar echter blijkt, dat de omzet, ovér 1963 meer dan ver dubbeld is vergeleken hïêt de omzet over 1956, kan toch van een merk bare verhoging van de jaarlijkse om zet worden gesproken. De omzet over het verslagjaar bedroeg f 331.525,55. Aan omzet-provisie werd door de vereniging ontvangen f 3.315,26. De balans wiist over 1963 een kapitaal aan van f 2.534.29 en de exploitatie rekening een winstsaldo van f 146,40. Het ledental van de C.A.V. is over het verslagjaar toegenomen met vijf. Door de herverkiezing van de heren L. C. Hanse en M. Krabbe onderging SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I. 4e klasse G. Het programma voor zondag 23 februari a.s. luidt: Zierikzee-D.I.V.O. (half 3; Cluzona -Burgh; V.E.S.-N.V.S.; Vosmeer- Kruisland; S.C. Gastel-De Schutters; Halsteren-R.K.F.C. Ingezonden mededeling Lekker en verfrissend f.Q.65 LEERZAME CAUSERIE TE HAAMSTEDE N.F.O. Westelijk Schouwen hoorde over fruitziekten HAAMSTEDE, 19-2. De belagers van het schone fruit en 'daaraan ver bonden de diverse ziektes zijn zeer groeit en om er eens iets meer over te weten had de N.F.O. in samen werking met Pomona de plaatselijke voorzitter der N.F.O.-afdeling de heer J. P. C. Boot gevraagd hier een en ander over te vertellen. De toe lichting is uitgegroeid tot een alge mene les waar de 'kwekers wel bij zonder veel van hébben opgestoken omdat alles duidelijk werd uiteen gezet en toegelicht met platen en kleurertdia's. Vroeger kende men maar twee vijanden van formaat en dat waren toch wel de „wormstekel" en de luizen. De eersite is ver in de achterhoede gedrongen door andere veelvraten, doch de luizen blijven een dreigend gevaar. „Ervaringen als correspondent der Plantenziekten/kundige Dienst" was het onderwerp waarover de heer Boot spralk, doch dit was een schuil naam en een aanloopje om tot een openbare les over de verschillende plagen in de fruitteelt, waarmee de kweker nu al bijna een Iheel jaar te maken heeft, te komen. Spreker doet al jaren waarnemingen op diit gebied en deze worden dankbaar door de P.D. m hun overzichten verwerkt. Daar de meeste insecten tot de Vlin ders behoren en de heer Boot een verwoed vlfcmderman is, bdboeft men niet versteld 'te staan over de zeer grote kennis van de vlinderachtigen, die hij hier in de loop der jaren heeft opgedaan. Van bijna al het „venijn" maakte hij fraaie kleuren dia's, vaak onder moeilijke omstan digheden. Op deze avond waren de dia's zeer welkom als aanvulling en verduidelijking. Spreker nam het jaar 1959 aUs voorbeeld toen reeds in februari de eerste belagers zich meldden. De eerste bladluis op braam, bladrollers, pereringworm, campea en perebladvlo maakten de 'kweker er op attent dat ze oök dit jaar weer bestrijdingsmiddelen moes ten kopen. Op 2 april kwam de eer ste meeldauw en de rest van het jaar was deze zeer hardnekkig. In mei en juni en de volgende maanden volg den diverse insecten en luizen elkaar op en namen als melige pruimemluis, zwarte bonenluis, blad-mineerders, spinselmotten, voorjaarsuilen, coxs- spot, lijsterbesmot, zuringbladwesp, gaasvliegen, stambasisrol, viervlak- vlinder maakten het de 'kwekers erg moeilijk. Ook het lieveheersbeestje was dat jaar erg actief en kwam in massale drommen ons eiland binnen vallen ter verdelging der vele blad luizen. Het lieveheersbeestje heeft nl. voor zich zelf alleen 2999 blad luizen als voedingsmiddel nodig om volwassen te worden. In totaal meld de de spreker aan de P.D. ongeveer 100 waarnemingen. De secretaris der N.F.O., de heer P. Adam dankte aan hel einde de heer Boot voor zijn duidelijke en leerzame uiteenzetting. het bestuur van de C.A.V. geen wij ziging. De secretaris van beide verenigin gen, de heer J. C. van Beveren, be sluit zyn verslag met de conclusie dat het in deze tyd van snelle en vele ontwikkelingen geen kleinig heid is om boer of tuinder te zijn. Momenteel kan worden vastgesteld dat slechts de besten geschikt zijn om een goed en redelijk bestaan in de land- en tuinbouw te verwerven. Alleen daarom al, aldus de secreta ris, is het zaak om bij te blijven. Ingezonden mededeling en nimmer ruw of schraal T"b°1t0-,s" Hame«-Gelei RECHTSZAKEN Gevangenisstraf geëist tegen koppelbaas ROTTERDAM, 20-2. De officier van justitie bij de rechtbank in Rot terdam, mi*. A. Wendels, heeft don derdagmorgen wegens oplichting te gen de 44-jarige arbeidsbemiddelaar P. M. R. uit Rotterdam eén gevan genisstraf geëi9t van twaalf maandfen met aftrek, waarvan 'drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. R. moest terecht Staan om'dat hij in de maanden augustus en sep tember van (het vorig jaar de eige naar-directeur van een Rotterdams Ja'öbadriif, de 50-iarige C. van Vugt, éen bedrag van f 8.000 met een qti- ...waai* verhaal afhandig zou 'heb£$n: •gemaakt."7' kleintjes uit£p het binnenland DEN HAAG. De organisaties uit het bedrijfsleven, dat betrokken is bij de export van melk- en zuivel producten, krijgen van het Produk/t- sdhap voor Zuivel zes weken de tijd om hun visie te geven op Ihet voor stel, een stichting ter verlening van zuivelhulp aan ontwikkelingslanden in het leven te roepen. DEN HAAG. In het ter plaatse reeds jaren bestaande, maar onlangs uitgebreide, Nederlandse paviljoen zal agrarisch Nederland wederom met een collectieve inzending verte genwoordigd zijn op de Fiera di Ve rona, de traditionele Italiaanse land bouwtentoonstelling, 'die van 8 t.m. 16 maart 1964 vooi* de 66e anaal zal worden geihoulden. MAASTRICHT. In Maastricht pro beerde de Rijksdienst voor Oud heidkundig Bodemonderzoek een gaaf Romeins dubbelgraf van de vindplaats 'in de stadswijk Belfort over te brengen naar hét Bonmefan- tenmuseum. DORDRECHT. De grote kerktoren te Dordrecht die al jaren in de stei gers staat, heeft de restaurateurs voor een onaangename verrassing gesteld. Op sommige plaatsen blijkt de toren in een veel slechtere toe stand te verkeren dan men had ge dacht. Mede hierdoor zullen de res tauratiekosten aanzienlijk hoger ko men dan werd verwacht. HILVERSUM. De 28-jarige P. Timmermans uit Utrecht, houder van een verkoopkantoor van de algemene lectuur centrale uit Amsterdam, is op de Noodweg aan de grens van Hilversum bij de gemeente Maar tensdijk tengevolge van een auto ongeval om het leven gekomen. LEIDEN. De tentoonstelling „Ro meinse mozaïeken uit Tunesië", wel ke momenteel in het rijksmuseum van oudheden te Leiden wordt ge houden, is tot nu toe 'door ruim 8000 personen ibezocht. DEN HAAG. De 71-jarige 'heer A. Smits is in zijn huis aan de Val'ken- boska'de in Den Haag door gasver- sti'kking om het leven gekomen. DEN HAAG. Tea* gelegenheid van het 46-jarig bestaan van Ihet Sowje't- leger en de Sowjet-vloot zal de am bassade van de U.S.S.R. in Neder land zondag in Amersfoort kransen leggen 'op hot graf van de Russische militairen, die tijdens ide tweede wereldoorlog op Nederlands gebied zijn omgekomen. LEIDEN. - Prinses Beatrix heeft donderdagmiddag in het groot audi torium van de rijksuniversiteit een lezing bijgewoond over de ontwikke ling van het internationaal recht, ge geven door Philip Oc Jessup, Ameri kaans rechter aan het internationale hof van justitie te Den Haag. ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. In het Ned. Herv. Verenigingsge bouw vond woensdagavond een ver gadering plaats van de afdeling Zie rikzee van de N.C.V.B., onder lei ding van de presidente mej. zr. E. C. de Ruijter. Na opening van de ver gadering heette de presidente allen hartelijk welkom, in het bijzonder mej. C. P. Hondius uit Grijpskerke, die deze avond een lezing hield over haar reis naar het Heilige Land. Mej. Hondius behandelde verschil lende aspecten van het leven van de Joden en van de staat Israël. Het Joodse volk werd na de verwoesting in het jaar 70 uiteengedreven en bleef voortbestaan, ondanks vele ver volgingen enz. En gedurende al die eeuwen bleef het verlangen naar het eigen land waar Jeruzalem ligt be staan. Dit alles hangt samen met het bestaan van 'de staat Israël. Het Zionisme, eerst gericht op vestiging in Oeganda, streefde nadien vesti ging na in Jeruzalem. Op 14 mei 1949 kreeg Israël van de Ver. Naties een klein deel van het vroegere Pales tina toegewezen. Het land was toen grondig verwaarloosd, 'doch door noeste arbeid en hechte samenwer king kon worden bereikt dat het nu weer een land gaat worden „over vloeiende van melk en honing". Na deze inleiding vertoonde mej. Hondius een serie mooie 'kleurendia's die een duidelijk 'beeld gaven van vele bekende plaatsen uit de bijbel. Aan het slot van de avond dankte de presidente mej. Hondius voor het gebodene, waarna de vergadering met het zingen van Gez. 130 1 en dankgebed werd besloten. Filmavond Jeugdbond ter Bestudering van de Geschiedenis De Nederlandse Jeugdbond ter Be studering van de Geschiedenis, afde ling Söhouwen-Duiveland, is voor nemens heden (vrij dag)-avond een filmavond te organiseren in 'het Pro fessor Zeeman-lyceum. Op 'het pro gramma staan enige zeer interessan te films, ter 'beschikking gesteld'door de Franse ambassade, die handelen over de Romeinse tot en met de Na poleontische tijd, over archeologische vondsten enz. in Frankrijk. Deze filmavond is voor alle belangstel lenden toegankelijk. Vergadering K.l.-vereniging Onder voorzitterschap van de heer A. Hanse te Haamstede, werd de al gemene vergadering van de K.l.-ver eniging gehouden. In zijn openings woord gewaagde de voorzitter van een kleine achteruitgang van het aantal inseminaties in het vereni gingsjaar. Hogere uitgaven, als gevolg van gestegen lonen en een grotere bij drage aan het C.S. (Centraal Stieren- station) en de noodzaak toch met een sluitende begroting te komen dwin gen het bestuur tot een" vérhoging van de inseminatiegëlden. Per 11 maart a.s. worden deze opgetrokken van f 17,— op f 20,—. Voorheen be schikte de vereniging over twee stieren, maar één exemplaar moest wegens achteruitgang worden opge ruimd, zodat er thans nog één K.I.- stier voor Schouwen-Duiveland be schikbaar is. Bij de behandeling der jaarstukken bleek, dat de salarissen zijn aangepast aan de nieuwe nor men. De heer J. M. Dalebout te El- lemeet werd benoemd tot bestuurs lid van het C.S. De aftredende be stuursleden, de heren A. Hanse en Th. Ganzeman (Noordgouwe) werden herkozen. Na afhandeling der huis houdelijke agenda gaf de heer Min- naard van het C.S. antwoord op de verschillende vragen uit de verga dering en deed hij mededeling over de verschillende K.I.-resultaten. HAAMSTEDE Wagen in de slotgracht Een terreinwagen van de fa. G. te Renesse kreeg het donderdagmid dag te kwaad in de droogstaande slotgracht. Tegen de grachtwand op kruipen bleek een iets te moeilijke opgave voor de wagen, zodat het ve hikel steeds dieper in de modder wegzakte. Met behulp van trekkers werd toen de wagen weer op het droge gebracht. Vergadering N.C.V.B. De afd. Haamstede van de N.C.V. B. vergaderde dinsdagavond in het Ger. Jeugdgebouw. Na de opening heette de presidente, mevrouw Van Waveren-Van Egmond, allen harte lijk welkom, in het bijzonder me vrouw Woldinga uit Zierikzee en en kele gastleden. Mevrouw Woldinga sprak over het vluchtelingenpro bleem (momenteel 40 miljoen over de gehele wereld) en over de hulp die de gezamenlijke kerken aan deze mensen verlenen. De diaconie van de kerk kan, door de vele sociale voorzieningen voor de eigen ge meente, nu de blik op de onontwik kelde gebieden richten. Prachtig werk wordt verricht door hulpteams door de kerk uitgezonden, om niet alleen voor geld en voedsel te zor gen, maar vooral om hen de weg te wijzen en de middelen te geven om zelf weer een eigen bestaan op te bouwen. Vooral ook het onderwijs is voor hen van groot belang. Schrij nend zijn de tegenstellingen tussen hen en ons. Twee-derde van de we reldbevolking hongert, in de Kongo is één arts op 20.000 mensen, in In donesië zelfs één op 70.000; de ge middelde leeftijd in India is 30 jaar (in ons land gem. 70). Dia's toonden aan hoe groot de noden zijn en on der welke afschuwelijke omstandig heden deze mensen moeten wonen. Doen wij dan ook niet veel te wei nig om hen te helpen? Na het beantwoorden van enkele vragen en het zingen van Ps. 139 1 besloot mevr. Woldinga deze avond met gebed. DALLAS, 20-2. Met de samenstel ling van de jury in het proces tegen de nachtclubeigenaar Jack Ruby wil het bepaald nog niet vlotten. Ruby heeft, naar bekend, de vermoede lijke moordenaar van president Ken nedy, Lee Oswald, doodgeschoten. Donderdag werd al binnen vijf mi nuten een 52-jarige huusvrouw uit Dallas, mevrouw Maude Fox*d, afge wezen, die zich uitsprak tegen de doodstraf. Kort achter elkaar kon den daarna nog vier mensen ver trekken, waarmee het totale aantal personen dat is afgewezen tot een- en twintig steeg. VERGADERING VERBOND VEILIG VERKEER Afgelopen 1963 was arbeidzaam jaar voor afdeling HAAMSTEDE, 19-2. Voor geen bijster grote belangstelling hield1 ihet Vertoond voor Veilig Vericeer afd. Schouwen woensdagavond 'in hotel Bom haar jaarvergadering. In zijn welkomstwoord zeide de zitter, de heer Z. Roseboom o.a, dat 1963 een arbeidzaam jaar is ge weest. Het deed de voorzitter bijzon der veel genoegen dat de actie ge- luidsfilmapparaat volledig geslaagd ■is, zodat nu ges ba ri kan worden mét deze gloednieuwe aanwinst. Aan de medewerkers 'der verschillende ba zars en oliebolüenacties bracht de voorzitter danlk evenals aan de do centen 'der verkeerscursussen. Te Mariaheide: 50 kin. MARIAHEIDE, 21-2. Gedeputeer de Staten van Noord-Brabant heb ben donderdagmiddag besloten een gedeelte van het kerkdorp Maria heide, dat bij de provinciale weg is gelegen, de aanduiding „bebouwde kom" te geven. Dit brengt met zich dat het gedeelte snelweg, dat door het dorp loopt, automatisch een maximum snelheid van 50 km. zal krijgen. Wanneer deze 50 km snel heid zal ingaan, is momenteel nog niet bekend. Dit hangt af van de da tum, waarop de aanwijzing van ge deputeerde staten wordt gepubli ceerd in het provinciaal blad. Scheepvaartberichten Alchiba, 18-2 van Marseille naar New York. Alphacca, 18-2 rede Colombo. Attis, 19-2 te Santo Domingo ver wacht. Caltex Utrecht (t.), pass. 19-2 Str. Ormoesz naar Tamatave. Gulf Swede (t.), pass. 19-2 Ras Far- tak naaf Suez. Korenia (t.), 20-2 te Singapore ver wacht. Philippia (t.), pass. 18-2 Str. Ormoesz naar Mena Al Ahmadi. Schouwen, pass. 19-2 Punta del Ga- da naar Golf van Mexico. Zierikzee BURGERLIJKE STAND Geboren: 13 febr.: Leentje Le na, d. van Hendrik Cornelis van Schouwen en Janna Cornelia van de Sande; 16 febr.: Johannes, z. van Jo hannes van der Maas en Janna Lena van der Klooster (Westerschouwen); 16 febr.: Margaretha Jacoba, d. van Johannis Simon Verboom en Isabel la Lemsom (Westerschouwen); 17 febr.: Leentje, d. van Jan van der Maas en Leentje Bouwman (Duive- Iand); 17 febr.: Jannetje, d. van Jan Hoogerwerf en Krina Smalheer (Bruinisse); 19 febr.: Jakob Cornelis, z. van Lourus Jan Verton en Wil- helmina Johanna Kooijman. Overleden: 15 febr.: Marinus van der Werf, oud 82 jaar, echtge noot van Gettje de Jong (Wester schouwen); 15 febr.: Katharina Pie- ternella Hoogenboom, oud 50 jaar, echtgenote van ArieRomijn; 16 febr.: Lieven Koopman, oud 88 jaar, geh. gew. met Louise Sophia Keelcman; 17 febr.: Lourina van de Velde, oud 75 jaar, echtgenote van Nehemia Wesdorp (Bruinisse); 19 febr.: Maria Tromper, oud 67 jaar, echtgenote van Pioter van Westenbrugge. De heer Roséboom vroeg zich af of het verkeer wel veiliger wordt, en of het weric van het verbond nog wel zin heeft. Zeker blijft dit werk de volle aandacht vragen en er mee ophouden zou al spoedig bewijzen dat we op de verkeerde weg zijh. Wel zal het noldig zijn !den wegge bruikers op een andere manier de aandadht vra'gen voor.de .grote affi ches van het Veitoon'd omdat de ge bruikte manier' niet voldoet. Inter nationaal zijn reeds contacten gelegd om een manier te vinden die het meesite effect op za'l leveren. De voorzitter «achtte het verder noodza kelijk dat een betere studie gemaakt moet worden van de psychologische achtergronden van een verkeerson geluk, zoals 'dit reeds in Amerika op grote schaal voorkomt. „A'ls leden van de afd. 'Schouwen kunnen we onze vrienden en «buren aanmoedi gen om deel te nemen aan d'e ver- keerscursussen en zelf een voorbeeld zijn voor anderen, opdat dit ook op gevolgd wordt", zo zei 'hij. N.a.v. «de notulen, voorgelezen door die secr. de heer J. Lindhout, deelde de voorzitter mede dat dn verband met de verkeersveiligheid nieuwe wegen worden aangelegd in de kom der kern Burgh. Voor parkeerruimte zal een aantal perebomen moeten verdwijnen, waarbij verwacht mag worden dat weerstand zal worden ondervonden. Uit het jaarverslag van de heer Eindhout 'bleek 'dat «hét ledenaantal de 650 gepasseerd is. Op de huidige veikeerscursussen steken ongeveer 120 leerlingen hun verkeerslicht op. Vorig jaar waren d^t 145 leerlingen waarvan 16 met lof slaagden en maai* 17 werden afgewezen. De contacten met de gemeentebesturen van Mid den- en W ester schouwen waren weer uitstekend. Volgens mevr. Borgmeijer-Maler, de penningmeester esse, bedroegen de inkomsten 4933,75 en de uitgaven 1449,05, zodat er een batig saldo van 3484,70 is. De totale inkomsten der bazars en oliebollenacties be droegen 1 3482,16. Namens de kascommissie adviseer de de heer M. L. J. Fokker te Burgh tot goedkeuring der rekening. In de kascommissie voor dit jaar werden aangewezen de heren M. L. J. Fokker en L. C. Hanse (Haam stede). De aftredende bestuursleden mevr. A. Borgmeijer-Mater en Th. v. Weijde-Hanse werdén herkozen. In de plaats van de heer A. J. Vasseur die zich niét meer herkiesbaar stelde, werd benoemd de heer J. van Sluij- ters te Noordwelle. Controle op koplampen Het punt „bespreking activiteiten" leverde weinig stof op. Dit jaar dus weer de veiikeersexamens, een vei lig verkeei's-oriëntaiierit en enkele filmavonden. De suggesties van het hoofdbestuur zijn meestal 'te kost baar. Wel wordt overwogen om eens een controle te houden op de kop lampen die in de meeste gevallen niet goed zijn afgesteld. De voorzit ter antwoordde op een vraag van de heer L. de Ruijter te Renesse over het slechte vergaderbezoék, da't dit een algemene ziekte is. Volgens de heer de Ruijter leggen veel vrouwen het thuisbezorgde en zo belangrijke „Wegwijs" naast zich neer als een soort i*eclamedrukwerk en indien de contributie werd verhoogd zou ieder lid meer aandadht voor de vereni ging en voor de vergaderingen gaan tonen. Het bestuur zal een en ander overwegen. Een andere vragensteller vroeg aandacht voor de ikleutres die naar sdhool gaan en doodgewoon linlks houden. De voorzitter zei hier op dat de moeders het goede voor beeld moeten geven opdat de kleuter dit zal volgen. Veilig Verkeer zou graag voor de ouderavonden der kleuterscholen worden uitgenodigd om lezingen te houden. Tot 'slot vestigde «de voorzitter nog eens de aandacht op het nieuwe filmapparaat dat voor andere ver enigingen die in hun genre een film willen vertonen tegen zeer geringe 'kosten gebruikt kan worden, mits een 'klein veilig vertkeer-propaganda- flümpje gedraaid mag worden. Na de pauze vertoonde ide secr. de heer J. Lindihout een aaritail van Üeze filmpjes met het nieuwe apparaat Geschenken voor o.l.-school te Zonnemaire op geslaagde ouderavond ZONNEMAIRE, 19-2, In 'het llieu- we schoolgebouw vond d'eze week 'de ouderavond plaats van de o.'l.-school onderleiding van de voorzitter, de •heer Flo/hil, die een flink aantal aan wezigen kon verwelkomen. Het ge meentebestuur was vertegenwoor digd door wethouder L. M. Moer- mon'd, terwijl ook het bestuur van Volksonderwijs aanwezig was. Op deze ouderavond werd het woord ge voerd door de heer M. A. Hage, di recteur van de rijkskweekschool te Middelburg, «die hét onderwerp „School en gezin" inleidde. In zijin causerie stond spr. Stil bij de liefde tot het kind, 'het gezag en de vriendschap, om te concluderen dat opvoeden inderdaad „moeilijker is dan aardappelen telen". Vaak wordt gezegd: „de school moet het kind opvoeden", maar zo 5s het -niét, aldus spr. Het gezin moet het d«oen en de ouders dienen zidh de vraag te stellen «of zij zelf wel goede voor beelden zijn voor hun kinderen. Dit vergt ook aanpassing aan de hui dige omstandigheden, willen de kin deren ons tenminste nog kunnen be grijpen. Het gezin is de basis; Ide school maakt klaar voor de maat schappij. Vaak denken wij 'dat alleen ons standpunt het juiste is, maar we zullen oOk van gedachten moeten kunnen veranderen. Immers waarin we zelf tekort schieten, schieten oök onze kinderen tekort. Opvoeden is verder „in «de toekomst zien". Spr. pleitte tenslotte de jeugd naar de o.l.-sdhool te zenden. De penniing- meeSteresse gaf een uitvoerig finan cieel verslag. Batig saldo In kas blijkt een 'batig saldo van f 896,71. Een kascommissie bestaan de Uit de heren W. Stouten en W. Fonteine hadden de boeken gecon troleerd en 'in orde bevonden. Na uitgebracht gunstig verslag weid de penningmeesteresse onder dankzeg ging voor het 'gevoerde beheer, ge- dédhargeerd. Tot nieuwe leden van de kascommissie werden 'benoemd de 'heren J. de Vlieger en P. Verhuist Het aftredende bestuurslid de 'heer J. L. Smits werd herkozen. De ge kozene neemt zijn benoeming weer aan. Uit het jaarverslag van het bleek hot schooljaar weer vol acti- schoolihoofd de heer Maudemaker viteiten te zijn geweest De school werd bezocht door 53 leerlingen oav. 11 in de eerste klas. De kinderpost zegelactie bracht f 347 op. Sprekend namens Volksonderwijs gaf de heer Goemsns >een overzicht van het tot standkomen der school. Er was veel tegenslag te verduren voordat het zover was, maar Volksonderwijs is blij dat het nu zover is. Namens de afdeling bood hij een schilderij aan, voorstellende een aan tal kinderen onder het embleem van V.O. Het schilderij is gemaakt door een oud-leerling der o.l .-school de heer Telle. De heer Flohil dankte namens de oudercommissie voor het fraaie ge schenk. Bij de rondvraag kwamen nog en'kcle praktische vragen naar voren. De voorzitter bood hierna, namens de ouders, de sdhool een paar bloembakken aan met 24 plan ten. Mej. Verhoef f, 'handwerlkonder- w ijzer es i.p.v. mevr. Kuijper-Delst. Met het bezichtigen van hét werk der leerlingen werd de ouderavond besloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 7