RENTE TOT 4% w Neem QRKS BESCHUIT punt uit! Het Gelukskind Bij de NlviB >s het goed sparen! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Vijf ling in Nigeria Rechtbank maakte vergissing DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG J)e micro-competitie van de S. D.K. B. Knutselaars lijmen met VELPON, omdat 't van Ceta-Bever Ingezonden mededeling De bank waar u zich thuis voelt! Jaarvergadering afdeling BRUINISSE, 19-2. In cle dinsdag avond in hotel Storm gehouden jaar vergadering van de afdeling Brui- nisse van de Z.L.M. heette de voor zitter de heer P. L. Krepel de vrij talry-k opgekomen aanwezigen wel kom. De voorzitter meende zich in zijn openingswoord te kunnen conforme ren aan de rede van de heer A. M. Geluk, districtsvoorzitter van de Z. L.M., wat de toestand betreft waar in de landbouw momenteel verkeert. De landbouw worstelt met een moeilijke arbeidsbezetting, want de industrie trekt veel arbeiders naar elders. De industrie betaalt ook ho gere lonen, de lonen in de landbouw worden eveneens hoger, waartegen geen bezwaren behoeven te bestaan, maar de landbouw verkeert door de lage prijzen die de produkten op brengen thans in een dieptepunt, waardoor concurreren met de indu strie niet mogelijk wordt, omdat de landbouw niet profiteert van wat men de hoogconjunctuur noemt. Om aan de moeilijke arbeidsbe zetting het hoofd te bieden, ds het nodig machines aan te schaffen, maar dit betekent belangrijke inves teringen te moeten doen, die even eens moeilijik kunnen worden gedaan als het bedrijf niet lonend is. Naast een beroep op de loonwer ker, zal de landbouwer meer dan voorheen de handen in elkaar moe ten slaan om met hulp van buren samen het werk tot een goed einde te brengen. Dat dit overigens niet altijd tot het gewenste resultaat leidt, toont de praktijk thans duidelijk aan, nu er spralke is, dat uit een combinatie van 'klein-landbouwers, enkele deel genoten die samen een aantal werk tuigen bezaten en die elkaar hielpen bij het bewerken van het land, me nen te moeten uittreden en voorne mens zijn in Rotterdam te gaan wer ken. Niets illustreert ook beter de toe stand waarin de landbouw thans ver keert nu geen der produkten eigen lijk een lonende prijs opbrengt, want de betrokkenen hebben dag en nacht gewerkt, om resultaten te bereiken. Het is dan ook uiterst moeilijk een zaaiplan 1964 op te stellen. Hij spreekt verder de wens uit, dat de heer Jansen, exploitant van Ihet café Storm, die thans in het zieken huis vertoeft, spoedig weer 'hersteld zal zijn. Dat de heer L. A. Jonker-van de Zande tot hoofdbestuurslid van de Z.L.M. is benoemd, is voor Bruinisse zeker een reden tot verheuging. Hij Z.L.M. te Bruinisse feliciteert de heer Jonker met deze benoeming en is ervan overtuigd dat deze veel goeds tot stand zal kunnen brengen, wanneer in de toekomst de perspectieven voor de landbouw be ter worden. Er kam helaas nog niet worden gezegd, dat de E.E.G. reeds thans betere perspectieven opent. Geen landbouwtentoonstelling Een landbouwtentoonstelling zal door de Z.L.M. in 1964 niet worden georganiseerd, In de plaats daarvan wil men de leden een reisje aanbie den naar Bokrijk in België, in de buurt van Hasselt waar hét goed toeven zal zijn. Na deze inleiding van de heer Kre pel bleek uit het verslag van de se cretaris-penningmeester de heer Joh. Bal-Kriger dat de rekening 1963 kon worden afgesloten met een batig sal do van f 42,79. De vereniging telt 56 leden, die voor ruim f 63.000 van de C.A.V. Zierikzee betrokken en die daarvoor f 0,35 per f 100 zullen terug ontvangen. Het onderwerp van de heer F. de Ronde, van de Rijksvoorlichtings dienst, met als titel „Minder wer ken, meer verdienen", was wel in staat belangstelling te wekken, nu de lage aardappelprijzen kennelijk een min of meer pessimistische sfeer in de vergadering hadden gebracht. De heer de Ronde verontschuldig de zich, door te zeggen dat de titel van zijn onderwerp al eni'ge jaren oud was, zodat de aardappelmisère nog niet kon worden voorzien, toen de causerie werd samengesteld. Maar daarom is hetgeen 'hij naar voren1 zou brengen, niet minder waar, want al les wat hij in zijn onderwerp zou be handelen is ontleend aan de praktijk en alle cijfers zijn 'bestaande en let terlijk overgenomen cijfers, niets is gefingeerd of gefantaseerd. In de landbouw zijn de lonen de laatste 10 jaren met 100 pet. geste gen en voor sommige ondernemers zal idit tot gevolg hebben, d'at 'het op de oude manier niet meer vol is te houden. Voor dergelijke bedrijven bestaat een mogelijkheid over te schakelen op glascultuur, waarbij dan 1 ha. glas meer moet en kan op brengen om de mindere opbrengst van de overige grond, door een min der intensieve bewerking, goed te maken. Ook overschakeling op de varkenshouderij betekent een moge lijkheid. Beide mogelijkheden ver gen echter een zeer belangrijke in vestering. Voor platglas of kassen bouw is geld nodig, maar ook voor het 'bouwen van varkenshokken. Er bestaan echter ook mogelijk heden voor een gemengd bedrijf, om door betere planning dan tot dusver, betere resultaten te bereiken en in een genoeglijke causerie, doorspekt met veel cijfers, maar alle cijfers die uit de praktijk genomen waren, toonde spreker de enigszins ongelo vige aanwezigen, wat er op sommige bedrijven mogelijk was geweest en nog is, want de landbouwer aan wie de cijfers waren ontleend, meende kans te zien om ook het jaar 1963 nog met een redelijke winst af te sluiten. Wel gaf de heer de Ronde toe, dat men in de praktijk, wanneer men in de boekhouding snuffelt, geweldig grote verschillen voorkomen, waar door het lijkt of de een meer kan dan de ander. Het komt inderdaad voor, dat bedrijven die 60 ha. groot zijn, een minder goed resultaat be i-eiken dan een gemengd bedrijf van 12 ha. Goede planning betekent nauw keurig narekenen wat men zelf kan en met doen en wat men beter kan laten doen door een loonwerker. Het betekent dat men durft te profiteren van de meest moderne manier van onkruidbestrijding, maar ook van het rooien of oogsten van de produkten. Samenwerking met buren, het ge zamenlijk exploiteren van een be paald landbouwwerktuig, waarvan de aanschaf voor het eigen bedrijf alleen niet rendabel is, zal naast de burenhulp waarop ook de voorzitter in zijn openingswoord reedfe had ge doeld, niet a'lleen noodzakelijk zijn, omdat er te weinig arbeidskrachten zijn, het behoort ook tot een ratio nele bedrijfsvoering. Een kaart met gegevens en cijfers verleenden kleur en verve aan de causerie van de 'heer de Ronde, die wel sceptisch werd aangehoord, maar waarvan men de gegevens en de cijfers toch niet kon weerleggen. Eventuele adviezen De 'heer de Ronde verklaarde zich 'bereid in individuele gevallen gaar ne de 'bedrijfsresultaten over bepaal de jaren te bekijken en zonodig ad viezen te zullen geven die tot een rationeler bedrijfsvoering zouden kunnen leiden, want 'dat was als man van de rijksvoorlichtingsdienst zijn taak. De heer Oosthoek, eveneens van de voorlichtingsdienst! sector tuinbouw) vulde 'de gegevens van de heer de Ron'de desgevraagd aan. Uit zijn er varing bleek, dat het voor een tuin der dikwijls voordeliger is, rich te specialiseren op een bepaald produikt of op enkele produkten, beter dan dat men zijn kracht zoekt iin het te len van diverse verschillende pro dukten. De heer Oosthoek vertoonde daar na een zeer mooie film over het le ven en werken van de Europese mens, die jammer genoeg moest af gebroken worden om tijdig de laat ste pont te halen. De heren L. A. Jonker-van de Zande en P. L. Krepel werden daar na als bestuurslid bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag bleek dat men niets voelde voor het experiment van de Flakkeese boeren die gratis aard appelen uitdeelden. Men wil afwach ten wat de regering voor de getrof fen landbouwers zal doen, men was algemeen van mening dat het uit de markt nemen van 25000 ton aardap pelen tegen een prijs van 8 ct. per kg. exportkwaliteit nie tgenoeg effect zal sorteren. De heer F. van den Berg was het met de zienswijze dat men maar moest afwachten niet eens. Hij wilde meer aktiviteit, om aan de regering kenbaar te maken, dat het zo niet langer kan en spiegelde rich daarbij aan de Friese boeren en aan de land bouwers uit Flakkee. De vraagpunten die de Z.L.M. jaar lijks aan zijn leden zendt en die voor 1964 handelen over de aiheidsvoor- ziening, werden uitgereikt en zullen door een commissie uit de leden 'be antwoord worden. LAGOS, 20-2. Volgens persberich ten heeft in Ibadan, in westelijk Ni geria, een vrouw het leven geschon ken aan een vijfling: vier meisjes en een jongen. Zowel de moeder, mevr. Esther Modupe Perkins, de vrouw van een spoorwegarbeider, als de kinderen maken het uitstekend. Het echtpaar heeft reeds acht kinderen. MUNSTER, 20-2. Een rechtbank in Munster heeft een in 1948 door een Amerikaanse krijgsraad uitgespro ken vonnis nietig verklaard. Op grond van het vonnis is in oktober 1948 de 46-jarige Duitser J. Schmitz terechtgesteld omdat hij in de oorlog zeven Amerikaanse vliegers zou hebben doodgeschoten. Deze mis daad is zo blijkt nu waar schijnlijk door iemand anders ge pleegd. De 64-jarige weduwe van Schmitz heeft inmiddels van de dienst voor sociale zaken bericht gekregen, dat haar verzoek om weduwenpensioen is ingewilligd met terugwerkende kracht tot oktober 1948. Schilderij van Rubens is terecht BRUSSEL, 18-2. - De „Negerkop pen", het schilder^ van Rubens dat uit een museum in Brussel was ge stolen, is terecht. De dief is gearres teerd. De dief is een 19-jarige jongeman. Hij had een losprijs geëist van 850 duizend fr. Telefonisch had hij aan de politie verklaard dat hij in het Jubel park het bewijs zou leveren dat het doek wel degelijk in zijn bezit was. Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: Dokiter W. Bontkes, tel. (01110)- 2280. MIDDENSCHOUWEN: Ddkter W. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119)-280. OOSTERLAND-BRUINISSE: Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113)-280. DIERENARTS Dokter W. A. M. Kalkman, Renes- se, tel. (01116)-310. Nederlandse troepen gaan in België oefenen DEN HAAG, 20-2. Parate cenhe- den van de koninklijke landmacht gaan dit jaar niet alleen in Frank rijk en Duitsland oefenen, maar ook gebruik maken van een Belgisch terrein. Drie gemechaniseerde infanterie- bataljons zullen ieder tweemaal een bataljonsoefening kunnen houden in de Belgische Kempen, nabij Leo- poldsburg. In Duitsland worden de schiet- en tactische oefeningen ge houden in Munsterlager en Hohne en in Frankrijk oefenen de Neder landse troepen in het bekende La Courtine. Nederland en de nucleaire krijgsmacht DEN HAAG, 20-2. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft mee gedeeld, dat Nederland, in het kader van het voornemen om ook de prak tische mogelijkheden van een multi laterale nucleaire krijgsmacht te on derzoeken, zal deelnemen aan een experiment met een proefschip be mand met personeel van verschillen de nationaliteiten. Personeel van de koninklijke marine zal worden aan gewezen om van deze internationale bemanning deel uit te maken. Ingezonden mededeling Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 10 en 6.30 uur ds. Lam. Lutherse kerk: 10 uur (Doop) en 7 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 9.30 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 2 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 11 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 11 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaïre: 11 uur ds. Zonneveld, 9.45 uur zondags school. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Roodenburg. Dreischor: 7.30 uur ds. Don. Ouwerkerk: 11 uur ds. Velle- koop. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wes terhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. Bezemer, Hattem. Bruinisse: 10 en 4.30 uur ds. Van der Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. G. O. Don- ner, Scheveningen. Haamstede: 10 en 3 uur Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur Nieuwerkerk: 10 uur. dr. Becker, 3 uur ds. Den Hee- ten. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. A. G. van der Stoel, Bergen op Zoom. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Den Hee- ten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven10 én 2.30 uur ds. A. Hordijk, Baflo. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur leesdien9t. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Weste rink. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Ka rens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: 7.30 uur en 10 uur Eucha ristieviering. (in de week te 7.15 uur en 8 uur), 19 uur lof. Haamstede: 9.30 uur Eucharistieviering. Ingezonden mededeling KUNSTMEST STROOIERS j. W.KOOMAN Ellemeet Tel.O 1117-281 Minister-president antwoord Chroesjtsjov DEN HAAG, 19-2. - De minister president, mr. V. G. M. Marijnen, heeft geantwoord op de brief van zijn Russische ambtgenoot, Chroesj tsjov, van 31 december j.l. waarin wordt voorgesteld een internationale overeenkomst te sluiten tot afwij zing van het gebruik van geweld voor de regeling van territoriale ge schillen en grenskwesties. De Sow- jet-premier zond talrijke regerings leiders een dergelijke brief. In zijn antwoord gedateerd 17 fe bruari 1964 en te Moskou aan de vi ce-minister van buitenlandse zaken, Zorin, overhandigd, zegt de minis ter-president, dat de Nederlandse regering evenals de met haar ver bonden regeringen, het als haar taak beschouwt te werken voor de vesti ging van duurzame vrede in de ge hele wereld. Zij staat derhalve ach ter het streven naar de verwezenlij king van algemene en volledige ont wapening onder doeltreffende inter nationale controle. DEN HAAG. De minister van jus titie, mr. Y. Scholten, gaat proberen om een nieuwe ecbtscheidingsrege- lirug te onltwerpen. Hij zegt dat in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. In die afdelinig C van de micro- korfbalcompetitie van 'de S.D.K.B. staat ihet nu reeds vrijiwel vast dat de strij'd om de bovenste plaats al leen zal gaan tussen de reserves van ZSC en het Ouwerkerkse SVOWK. ZSC, dat met 1 verliespunt minder de beste papieren beeft, behaalde een 6-0 overwinning op 'hekbesluiiter Unitas II, terwijl van DES met 4-0 werd gewonnen. SVOWK, dat maar eenmaal in het veld kwam, behaalde een ruime 5-0 overwinning op Re nesse. De 'duinbewoners hadtifen klaarblijkelijk in bun eerste wed strijd tegen DES, wel'ke zij met niiet minder dan 12-1 widten te winnen, al baar kruit verschoten. Unitas II wist zijn eerste puntje te veroveren door een verdienstelijk 2-2 gelijk spel tegen Burgh III. ZSC II 7 6 0 1 34-12 12 SVOWK 6 4 1 1 25-11 9 Renesse 7 3 1 3 37-26 7 Burgh III 6 2 2 2 13-18 6 DES 7 2 1 4 12-29 5 Unitas II 7 0 1 6 10-35 1 Renesse-DES 12-1 Op wel bijzonder overtuigende wij ze slaagde Renesse erin revanche 'te nemen voor de dn de eerste wedstrijd' geleden 5-3 nederlaag. Reeds vrij spoedig wisten de duinfoewomers een veilige voorsprong te nemen. In de beginaanval zorgden Jac. Dorretman en MatJtie Verboom voor 2-0, in de volgende opstelling gevolgd door een treffer van Wim Hoogerhuis (3-0). Jan Heule kon hierna voor DES te gen scoren (3-1) waarna Joop Ver boom (twee maal) en Wim Hooger huis de le helft afsloten met 6-1. Na de hervatting was het alles Renesse wat de Mok sloeg. Door Wim Hoo gerhuis werd het 7-1, Lente v. 'd. Slikke 8-1, Jac. Dorreman 9-1, Wim Verseput (twee maal) 11-1, waarna ten slotte Jac. Dorreman het dozijn volmaakte (12-1). Unitas II-ZSC II 0-6 Hoewel <Je Unitas-reserves uitste kend tegenstand boden waren zij toch niet opgewassen tegen de veel pro- dukt'iever spelende rood-witten. In de begin-opstelling slaagde Ben Lou- werse er twee maal in de korf te doorboren (0-2), gevolgd door een treffer van Janny Fréderiiks (0-3), waarmee de eerste helft werd afge sloten. Na de hervatting bleef ZSC het be9te van het spel 'behouden. Door Kees Quist werd het 0-4, Ben Louwerse 0-5, waarna Sjaak Dorre man de eindstand op 0-6 bracht. SVOWK-Renesse 5-0 Over alle linies waren de Ouwer- keikers in deze ontmoeting de be tere. In snelheid en schotvaardigheid werden de Renessenaren volledig door SVOWK afgetroefd. Direct na de afworp nam SVOWK het initia tief in 'habden, waarbij 'de Renesse- verdediging alle zeilen moest bijzet ten om hen het scoren te beletten. Geruime tijd slaagden zij hierin maar uiteindelijk konden zij toch niet voorkomen dat Adric v. d. Werf met een keurig schot haar club de leiding gaf (0-1). Nog voor de le helft werd afgesloten wist Wim Pankow deze voorsprong op te voeren 2-0. Na de 'hervatting ging Renesse vol ledig op de knieën toen Henny Mol met een fraai schot de stamld op 3-0 bracht. Door Wim Pankow werd de stand hierna op 4-0 gebracht, waar na Nico Pankow de eindstand op 5-0 wist te brengen. DES-ZSC n 0-4 Een oppermachtig ZSC, dat prak tisch niet voor de korf van DES was weg te slaan, had in deze ontmoe ting nog de grootste moeite om tot scoren te komen. Nadat de le helft al grotendeels was verstreken wist Ben Louwerse, na vele vergeefse po gingen, ZSC de leiding te geven (0-1) in de laatste 'seconden nog gevolgd door een 'doelpunt van Sjaak Dorre man (0-2). Na de hervatting een doorlopend in de aanval spelend ZSC dat nog door doelpunten van Kees Quist en Bart Linders de eindstand op 0-4 wist Ite brengen wat nog maar een zwakke afspiegeling was van de krachtsverhouding dn het veld. Unitas II-Burgh m 2-2 Weinig heeft het gescheeld of Uni tas was er in deze wedstrijd in ge slaagd haar eerste overwinning te bëhalen. Door doelpunten van Ada Hage en Rinus v. d. Schee 'konden de Zierikzeeënaars de le helft afsluiten met een 2-0 voorsprong. Hadden zij in de volgende opstelling over een schutter beschikt dan had de zege hen ongetwijfeld niet ontgaan. Nu wist A'drie Kenters met een fraai schot half :in de 2e helft 'de achter stand terug te brengen tOt 2-1 waar na tenslotte v. Nieuwenhuize in de laatste min. nog een puntenverde ling voor Burgh uit het vuur wist -te slepen (2-2). ZEIST. De 39-jarige vertegenwoor diger J. F. Kui'lenberg uit Den Dol- der is 'bij een autobotsing in Zeist zeer ernstig gewond en is in het ZeiSter ziekenhuis overleden. Ingezonden mededeling Feuilleton door B. J. ten Wesepe „Je houdt me echt niet voor de gek? Vind je me wel aardig?" Hij lachte grimmig. „Hoe aardig ik je vind, zal ik je straks wel even be wijzen, knap ding". Ze begon te blozen. „Oké, op een dinsdagavond dan. Dan heeft pa z'n kaartclub". Als een galante ridder droeg hij op weg naar huis de tas imet ge schenken, maar in de dwarsstraat bij de Auroralaan, waar het donker was zette hij de tas neer en nam het meisje rustig in zijn armen. „Een kusje heb ik toch zeker wel ver diend, hé?" vroeg hij zacht en drukte meteen zijn lippen op de hare. Overrompeld als ze was, liet ze hem een poosje 'begaan, maar op een gegeven ogenblik voelde (hij ihaar vuisten tegen zijn borst en duwde ze hem van zich af. Zelf pakte ze de tas op, keek hem verstoord aan en zei: „En dat allemaal voor één cola en twee croquetjes. Wat vraag je eigenlijk voor een compleet diner?" „Je lippen vroegen er om", zei hij lachend. „O ja?. Daar heb ik anders niks van gehoord. Maar jc kunt het, hoor. Ga jij maar eerst naar 'huis. Ik durf me zo niet te vertonen. Ik zie er na tuurlijk uit alsals „Als een leuke meid, Lien. En dat meen ik". „Zeer vereend. Vooruit, schiet op, naar huis". 's Avonds op zijn kamer dacht hij Tic ben te 'hard van stapel gelopen. Dat van die bios zal nu wel niet doorgaan. Ik pak het zeker altijd verkeerd aan. Stien had al gauw ge noeg van me en Sjaan vond een an dere baan belangrijker dan mezelf. En nu LienPeoh gehad. De volgende dag ontving hij een postwissel van tien gulden. Verbaasd draaide hij het waardevolle papier om en om, tot zijn oog viel op naam en adres van de afzender: het was de uitgever van het puzzelblad. Zo, zo, dus hij had een prijs gewonnen en nog wel een tientje. Niet gekke winSt: 75 cent voor het puzzelblad en 12 cent voor de postzegel. „Ben jij zo'n puzzelaar?" vroeg mevr. Hoek stra, toen hij haar 'het postwissellje had laten zien en vertelde, voor wél ke prestatie hij deze prijs gekregen had. „Soms. Ik had laatst niets anders te doen. Op een zaterdag. Ik heb er nog een opgezonden, maar dat zal wel mis zijn. Ik heb er tenminste niets over gehoord". De Sinterklaasavond was gezellig en iedereen had sdhik over de ver rassingen, die te voorschijn kwamen en na afloop constateerde mevrouw Hoekstra, dat Sinterklaas ddt jaar een bijzonder goede smaak had, om dat 'alle geschenken zo passend en geschikt waren. Vijf december was al enige dagen voorbij, toen Lien op een maandag avond zei, toen ze even met Jan al leen in de kamer was: „Zeg, hoe Staat liet met mijn Ibioscoopje? Of was dat maar een mop van je?" „Ik dacht, dat je na die avond begon hij. „Dat ik nijdig was, hé?" Ze lachte even. „Kan i'k wel overal kwaad om worden. Doe het voortaan maar wat kalmer aan en anders geef ik je wel een mep. Morgenavond?" „Best. Heb je nog voorkeur?" „Centraal. Een film van Cliff". „Op naar de Centraal morgen. Eerste voorstelling. Kom niét te laat". „Kun je net denken". In de bioscoop gaf ihij haar een zakje met rumbonen. „Een snoepje voor als Cliff vervelend wordt". „Gekmaar je bent een heer. En Stien zei, dat je altijd zo kren terig was". „Dat ben ik ook. Zo bij vlagen. Maar met een meisje als jijEn wat krijgt ome Jan nu?" „Ome Jan krijgt niets. Maar Jan Stuurman mag me wel een zoen ge ven. A'ls je je mon'd tenminste niet als mitraljeur gebruikt „Die Lien „Zo. En houd je nu stil. I'k ben hier gekomen om naar de film te kijken". Maar ze liet 'toch toe, dat hij zijn arm om haar schouder legde en ging dicht tegen 'hem aan zitten. Toen ze na afloop vande film nog vlug even in een automatiek wat aten, vroeg ze: „Vond je Cliff geen moordvient in die film?" „Ik vind mezelf veel leuker", ant woordde hij droog. Ze sdhoot in de lach. „Dat moet jc maar aam mij overlaten om te bè- oordeleh". Maar dicht bij huis iliet ze zich nog eens omhelzen en ditmaal beant woordde ze zijn kus. „Je bent dn ieder geval vanavond een lieve vent geweest, Jan. Bedankt voor alles. We doen lvet nog wel eens een keer tje over, hé?" „Als m'n portemonnaie het toe laat (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1964 | | pagina 6